LUIZA HEJ

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 25.12.2011. 16:13
Pozdrav svima,

hej,ako si ti ona Marsovka od pre dve godine,onda mi je drago da smo se opet srele!

Nastavljamo vrlo skoro sa kursom afirmacija i sirenjem ucenja L.H.

drago mi je da vam se dopada,da pratite i ucestvujete

U BESKRAJU ZIVOTA U KOME SE NALAZIM SVE JE SAVRSENO CELO I POTPUNO
UVEK SAM BOZANSKI ZASTICENA I UPUCENA
BEZBEDNO JE SAGLEDATI SAMU SEBE IZNUTRA.BEZBEDNO JE OSVRNUTI SE NA PROSLOST
BEZBEDNO JE PROSIRITI SVOJE POGLEDE NA ZIVOT.
JA SAM NESTO MNOGO VISE OD SVOJE LICNOSTI/PROSLE SADASNJE I BUDUCE
SADA ODLUCUJEM DA SE IZDIGNEM IZNAD SVOJIH LICNIH PROBLEMA KAKO BIH PREPOZNALA VELELEPNOST SVOGA BICA.POTPUNO SAM RESENA DA NAUCIM DA VOLIM SEBE.

U MOM SVETU SVE JE DOBRO
L.H.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.10.2011. 16:44
PostPoslato: 26.12.2011. 12:05
Meni je jako lijepo uporedo citati Nevila i Lizu. :clap:
Nevil je teorijski dosta obiman,on zaista dotice srz i sustinu....za neke je dosta tezak,nekad mi se ne da mnogo njega citati...umorim se.Dok je Liza pristupacnija i dosta prakticnija.Ja sam neizmerno zahvalna svima koji na netu dijele materijal ova dva velika majstora za Zakon privlacenja,mnogo su mi pomogli.Posebno hvala tebi anaana sto dijelis ovu temu sa svima nama i podrobnije nas uvodis u svijet Lizinih afirmacija. :) :) :)
Sve svoje nosim sa sobom!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 27.12.2011. 19:30
Samo da se upišem, vrlo mi je zanimljiva tema, možda se aktivnije uključim. malo sam zatečena nekim postovima, (Mau :?: ) ali shvatiću ja, čitaću iznova i čitaću...
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

PostPoslato: 27.12.2011. 20:29
Neno,

divno je da si opet sa nama i presrecna sam sto je ova tema prizvala i neke ljude koji dugo nisu svracali ovde ili bar nisu nista pisali.
Draga,nema vise citanja i ucenja.prolaze godine u ucenju,samo treba delati,kao sto kaze L.H.dati sve od sebe,ali ne preko toga.

evo,samo za tebe,jedan pozdrav od L.H.

U BESKRAJU ZIVOTA U KOME SE NALAZIM,SVE JE SAVRSENO CELO I POTPUNO.
SVAKO OD NAS UKLJUCUJUCI I MENE,DOZIVLJAVA BOGATSTVO I ISPUNJENOST ZIVOTA NA NAS ZNACAJAN NACIN.PROSLOST SADA POSMATRAM SA LJUBAVLJU,RESENA DA IZ SVOJIH STARIH ISKUSTAVA IZVLACIM POUKE.NE POSTOJI ISPRAVNO ILI POGRESNO,NITI DOBRO ILI LOSE.SA PROSLOSCU JE SVRSENO,GOTOVO.POSTOJI SAMO DOZIVLJAJ OVOGA TRENUTKA.
VOLIM SEBE,JER PROLAZECI KROZ PROSLOST SAMU SEBE DOVODIM DO SADASNJEG TRENUTKA.
UCESTVUJEM U ONOME STA SAM I KO SAM,JER ZNAM DA SMO DUHOVNO SVI JEDNO.

U MOM SVETU SVE JE DOBRO.

L.H.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.12.2011. 20:36
Hvala! :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 24.12.2011. 15:04
PostPoslato: 04.01.2012. 21:04
Pozdrav svima. :)
Obzirom da mi se " namece" L.H. vec danima, pocela sam juce da citam Kako da izlecite svoj zivot . Zanima me da li je ovo cela knjiga :
http://uspensky-zivot.blogspot.com/
posto je cudnovat format, pa mi deluje nekako smanjeno.

Nikada nisam istrajavala u afirmacijama, moguce je da im nisam ni pristupala na adekvatan nacin, ali su me vasa iskustva i misljenja , kao i L.H. motivisali da usvojim jedan novi pristup i istrajem u istome.

Nadam se da cu uskoro moci da se pohvalim nekim novim uspehom i izmenjenom " ja " . :)
Ja imam savrsenog partnera koji me voli ! Sve sto mi je potrebno postoji u mom svetu ! !
Korisnikov avatar
PostPoslato: 04.01.2012. 21:24
Upravo je čitam.
Ne mogu videti na tom linku, moj komp nešto prolupao, nadam se da će neko odgovoriti.
Srećno! :)

PostPoslato: 05.01.2012. 00:01
Devojke pozdrav,

evo samo nekoliko reci,mozda vam budu od pomoci.

Za L.H.znam jako,jako dugo...vazda su se po kuci vukle neke njene knjige koje su meni uvek delovale smesno i pitala sam se ko jos veruje u nesto takvo.

Medjutim,za svakog od nas u zivotu postoji vreme kada mu odredjene lekcije koje nije savladao ranije,ponovo dodju na red.Neki to zovu zrelost,neki naknadna pamet ali sta god od toga bilo vazno je da ih tada prihvatimo i osvestimo i pozabavimo se njima na pravi nacin a ne gurajuci ih od sebe jer ce nam opet doci,kada budemo jos stariji i manje spremni na promene koje su neminovne ukoliko zelimo napredak.

Kod nas se iz raznih razloga self help literatura smatrala nekom lakom zabavom i razbribrigom,to misljenje srecem i dan danas u razgovorima sa odredjenim tipom ljudi.Dok su se u svetu organizovale grupe i seminari za samopomoc,kod nas su se ljudi mucili sami sa sobom tapkajuci u mraku,zeleci promene ali nisu mogli da pronadju nacin da ih sprovedu,na kraju krajeva tako je nastala i TAJNA na kojoj smo se svi okupili.

Sada na pragu novog doba,osvescen covek je ipak shvatio da je sam kreator svog zivota i u isto vreme su mu ponudjeni i odredjeni nacini kako da od svog zivota napravi ono sto zeli.Znaci,na nama je da to samo primenimo.

Sve ovo sam vam napisla iz zelje da vam malo priblizim L.H.onima koji citaju njenu literaturu.

L.H.je zivotna filozofija i zbog toga je ne treba tako olako shvatiti,ma koliko zvucalo lako.

Kada se kaze da DO JEDNOSTAVNOSTI TREBA DOCI ja se setim L.H.

Njene knjige su za mene udzbenici zivota.Preporucujem svakome ko zelji ozbiljno da primenjuje savete date u knjizi da svaki dan procita po malo teksta,ali da to zaista bude svaki dan.Mozda se promene nece desavati na nekom brzinom koju ocekujete ali nece biti ni otpora u vama,podsvesno ce nove informacije dolaziti do vas i menjati vas u novom smeru.

Potrudite se da vise puta pogledate njen film YOU CAN HEAL YOUR LIFE

Uvek savetujem svima koji mogu da citaju na engleskom jeziku.

hvala svima vama koji pratite ovu temu i aktivno ucestvujete
Korisnikov avatar
PostPoslato: 05.01.2012. 00:22
Hvala!
Za film sam čula ovde prošlog ranog proleća, skinula ga i gledala više puta.
Već godinama, godinama čitam self help literaturu, nekada Skot pek, Og Mandino, puno, puno toga, nešto je u kućnoj biblioteci, nešto pozajmljivano od prijatelja ili iz biblioteke, pa napravljene beleške.
Mislim da si u pravu, da za sve treba da bude pravi momenat, da budemo spremni.
Mau mi je pisala da je prevela sa youtube predavanje Deepak Chopra o meditaciji, nisam uspela da nađem, izvinjavam se za off, možete li mi pomoći da nađem prevod.
Mau? :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 24.12.2011. 15:04
PostPoslato: 05.01.2012. 00:40
Slazem se sa obe. Isto tako mislim da nam Univerzum uvek salje onoliko koliko mozemo da primimo u datom momentu. Jednom kada se " zagrebe " i udje u ovakav nacin razmisljanja, sve ide samo od sebe. Ja nisam trazila L.H., njene knjige su same meni dosle. Primetili ste da je tako i sa ljudima. Cim vibrirate na odredjenom nivou , privlacite iste /slicne ljude , otvaraju vam se nova , potrebna znanja. Ali da se ne udaljavam od ideje afirmacija. Vrlo dobro znam da su mocne, tacnije da deluju , samo treba istrajati i verovati...uvek i samo verovati...
Hvala anaana na svemu sto si do sada pisala , vrlo je dragoceno. Kao sto sam rekla, radujem se citanju knjiga i usvajanju ovakvog koncepta, a radujem se i svima nama, poboljsanima i srecnijima. :)
Ja imam savrsenog partnera koji me voli ! Sve sto mi je potrebno postoji u mom svetu ! !

Pridružio se: 08.11.2011. 12:16
PostPoslato: 05.01.2012. 07:20
[*]
Nena je napisao:Mau mi je pisala da je prevela sa youtube predavanje Deepak Chopra o meditaciji, nisam uspela da nađem, izvinjavam se za off, možete li mi pomoći da nađem prevod.
Mau? :)

ovdje je sve jako lijepo objašnjeno http://www.youtube.com/watch?v=xgRPMajdu34&NR=1 :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 05.01.2012. 15:33
Hvala :)

PostPoslato: 05.01.2012. 20:04
Pozdrav drustvance,

Svi koji smo se okupili oko ove i jos mnogo drugih tema uglavnom dosta citamo i trazimo jos i jos informacija nadajuci se da ce svaka sledeca biti bolja od one koju vec znamo.
Tako moze da se desi da zaista godine prodju samo u iscitavanju i iscitavanju a promene ni na vidiku.

To je isto kao kada bi citali knjigu o zdravoj ishrani a posle trcali na kiosk da kupimo brzu hranu.

To su pusaci koji pekorevaju sebe sto puse i ne mogu da ostave cigarete

To je kao kada neko mrzi svoj posao a onda hoce da se ubije kada dobije otkaz

svako moze sebe da pronadje bar u destak kontradiktornih situacija.

ono sto sada znamo da je to sto nas drzi vezane za lose navike samo OTPOR PROMENI.

UKLONITE OTPOR,POSTANITE PROMENA KOJU ZELITE DA VIDITE

PostPoslato: 05.01.2012. 22:39
samo da dodam da budem preciznija

svako ALI

KAKO CU

NE MOGU

NE ZNAM KAKO

je otpor promeni,to su sve mehanizmi kojim se EGO bori da ostane u stanju u kojem se vec nalazi.

Ego ne moze da vidi van granica realnog,van stanja koje moze da opipa i dozivi kao realnost.
Znaci,ako se pogledate u ogledalo i vidite sebe sa viskom kilograma jedino logicno je da kazete sebi

JA SAM DEBELA OSOBA
prosto deluje skroz lazno da sebi kazete
JA IMAM SAVRSENU FIGURU kada vidite da imate visak kilograma.

to znaci da ste zarobljeni u stanju u kojem se nalazite i koje vam ne ogovara.

Sad malo,ukljucite mastu pa zamislite kako bi voleli da izgledate,pa osetite to stanje.

Onda iz tog stanja,iz te slike,iz te savrsene sebe krenite da radite afirmacije.

To je kao kad ulazite u hladnu vodu,neko ulazi postepeno,jedna noga,druga...polako ali svakako ako ste dosli na more logicno je da uradite sve od sebe da plivate.
Neko ulazi brze pa se vremenom zagreje i posle uziva u plivanju.

u svakom slucaju,na kraju zaplivate.

da ste ostali da sedite na obali i izvlacite se na hladno more,nikada ne bi bili u vodi.

e,tako nekako ide i sa afirmacijama.

ko zeli nadje nacin,ko ne zeli nadje izgovor
Korisnikov avatar
Pridružio se: 22.12.2010. 18:33
PostPoslato: 21.01.2012. 10:03
jel moze neko da mi pomogne da skinem knjigu you can heal your life ? nikako da nadjem :D
Kad mi potonu sve ladje ja se pravim da su podmornice !

Pridružio se: 21.01.2011. 12:55
PostPoslato: 21.01.2012. 15:56
Puyol, probaj ovde http://www.tisinauma.com/index.php/louise-hay/24-isceli-svoj-zivot-louse-hay
nadam se da sam bar malo pomogla
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.01.2012. 18:43
nisam uspeo da nadjem knjigu tu, tu je film a film sam skinuo vec, hvala u svako slucaju ;)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.02.2011. 13:15
PostPoslato: 22.01.2012. 19:07
Knjigu imaš na www.scribd.com
Odrecite se namere da dobijete, zamenite je namerom da date i dobićete ono čega ste se odrekli.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.01.2012. 17:13
Koliko ima strana ta knjiga ? nasao sam ali ima 25 strana jel moguce da ima sam o 25 ? :)

Pridružio se: 21.01.2011. 12:55
PostPoslato: 23.01.2012. 17:56
puyol, ajde probaj ovako, mislim da ne mozes da je skines, ali mozes da je citas online
http://uspensky-zivot.blogspot.com/2010/02/kako-da-izlecite-svoj-zivot.html
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike