Ljepota Gubljenja Svake Nade

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 23.12.2011. 00:31
PostPoslato: 26.12.2011. 16:50
Ako ste vec pokusavali da ostvarite svoje zelje, i da privucete zeljene situacije, a nije vam uspjevalo, to je zato sto vas vas ego drzi zarobljene...Posto vec znate da privlacite ono o cemu razmisljate, pocnite da sebi govorite, kako nikad necete ostvariti svoje zelje, i kako nema nikakve sanse i nade, da ovo sve radi i da cete na ovaj nacin rijesiti svoje probleme...Ako prilikom ovakvim izjava samom sebi ,osjetite odbijanje i lose osjecaje to je zato sto imate probleme sa ovakvim ishodom....A ako imate probleme sa negativnim ishodom, znaci da bjezite od njega, sto znaci da podsvjesno NECETE LOS ISHOD, a ako nesto necete, to je upravo ono sto dobijate...Znaci , na posao...unistite svoj ego koji vas sprecava. Vi kao covjek koji je spreman da koristi LOA , ne smijete imati probleme sa negativnim ishodom, a ako ih imate, a nacin da provjerite sam naveo, drzite ih se i drzite se tog osjecaja odbijanje, jer ce on sa vremenom nestati ...kad se probudite i kada shvatite da je glupost. Pozdrav
I love the smell of napalm in the morning...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.02.2011. 13:15
PostPoslato: 26.12.2011. 19:05
100% si u pravu. Samo ima jedna sitnica zbog koje, rekla bih, ovo nije baš preporučljivo: kad se ta želja ostvari, osećaš se tako da poželiš da se nije ostvarila. Negativna emocija može da donese samo negativnu emociju. ÄŚini mi se ipak bolje tragati za dobrim osećanjima... :D
Odrecite se namere da dobijete, zamenite je namerom da date i dobićete ono čega ste se odrekli.

PostPoslato: 26.12.2011. 23:40
Ja mislim da traganje za stvarima koje nas stavljaju u ranjivu i neugodnu situaciju je ono sto treba da radimo, jer prolaskom kroz njih mi unaprijedjujemo sebe. Nikada ne treba misliti da nekoga podrzavamo ako mu kazemo da mu ''dobro ide'' ili da ce ''uspjeti'' ili da je ''pametan'' i slicno...To ce samo poboljsavati njegov ego...i doprinositi zamahu koji je on uzeo. Ego jednom mora da pukne i to je realnost i svak' ce uciniti dobro drugome ako mu kaze lose stvari . Na primjer ako ja kazem tebi, da si glup ili da nemas pojma ni u cemu ili bla bla bla i ti se nadjes uvrijedjen, tj. osjetis cudnu losu energiju u stomaku ili u srcu, to je zato sto ti imas problem sa ovim. sto sam ja rekao .. i sto prije vidis da imas problem to ces ga prije i rijesiti. Pozitivno je ako bas bez ikakvih emocija prolazis kroz ovakve situacije ili cak osjetis ljubav prema onome ko te fol '''unazadjuje'' ili fol ''ne zeli ti dobro''. Da li me shvatas sta hocu da kazem . Kada ego puca, citav svijet se rusi...i kraj kraj kraj :) I tek kada shvatimo da nije kraj i da je u stvari sve isto, prosirili smo svoju svjesnost. Moja poenta je sto prije ego ''pukne'' to bolje...Pravo ''JA" moze da se pokaze tek kada ego nestane, jer je ono nenametljivo. I ja jos mislim da ne treba mjesati ushicenje sa ''dobrim'' ili ''ushicenje'' sa ''srecnim'' , jer ushicenje slicno kao i depresija je odraz ega u zamahu, pozitivnom ili negativnom, nije bitno. Pozdrav

PostPoslato: 26.12.2011. 23:54
Ovo su recenice koje sam kopirao sa sajta putpromene.com
Zivot je težak
Niko me ne voli
Nisam ni za šta
Sada je kasno da bilo šta menjam
Nijedna veza mi ne uspeva
Nikada nemam dovoljno novca
Nikada neću imati ono što zaista želim
Nisam dovoljno dobar
Ja mislim, da covjek konstantno treba ponavlja sebi ove recenice i da ih usadi u svoj mozak, i da do kraja osjeti uzasan osjecaj koji ce tada nastati...Al takodje treba da zna , kada se rijesi tog osjecaja, da je slobodan da bude sve sto u ovim recenicama pise, mada sumnjam da bi slobodan covjek uopste ovakve stvari.

Na primjer ''niko me ne voli'' .. A zasto bi te neko trebao voljeti ??? Zar ti nije dobro tako ??? Zar to nije slika i prilika ega na djelu. ''Niko me ne voli''. ( Pa probaj da smrsas malo, da nadjes posao, da izgledas fino, da govoris malo glasnije, da stajes iza sebe i svojih rijeci malo bolje pa mozda te neko i ''zavoli'' sta god to znacilo ) Prava ljubav nema nikakve veze sa ovom ljubavi iz recenice ''niko me ne voli''

"Nikada nemam dovoljno novca'' ...Pa pokusaj da oderes dupe radeci i da ne trosis pare na gluposti pa mozda i budes imao novca za ono sto zelis da kupis...mada opet sumnjam da ces biti srecan...mozda 10 minuta ili 15.

Uglavnom od sjedenja nema nista... I zakon privlacnosti ce vas staviti u ''radno stanje''. Sigurno necete lezati u kuci cijelo vrijeme sa nadom da ce vasa frekvencija da se promijeni i da cete poceti da zivite bolji zivot.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.05.2011. 19:32
PostPoslato: 27.12.2011. 19:03
Zasto bicevati sebe da bi dosli do saznanja do kojeg mozemo doci i mirnijim putem?
Ako neko ne voli sebe i krene sebi pricati stalno kako ne vredi,kako ga niko ne voli,kako nema niceg dobrog za njega,imam utisak,da ce pre dici ruku na sebe,nego slomiti svoj ego,tj osloboditi se svog ega da bi mogao postici nesto vise.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 27.12.2011. 19:21
makimare je napisao:Zasto bicevati sebe da bi dosli do saznanja do kojeg mozemo doci i mirnijim putem?
Ako neko ne voli sebe i krene sebi pricati stalno kako ne vredi,kako ga niko ne voli,kako nema niceg dobrog za njega,imam utisak,da ce pre dici ruku na sebe,nego slomiti svoj ego,tj osloboditi se svog ega da bi mogao postici nesto vise.

Slažem se sa ovim.
A sa druge strane, po nekad se setim situacija u svom životu, kada mi se dešavalo upravo suprotno od onoga čemu sam se nadala, mislim da izuzetak potvrđuje pravilo.
Da li je u pitanju ego ili ne, kao učenica, kada sam u sebi ponavljala da ništa nećeu znati kad me profesor prozove, rasturila sam znanjem, to mi se dešavalo i kada sam bila student, mnogo puta sam verovala da nisam spremna, ali sam izlazila na ispit, po sistemu šanse su fifti-fifti, i polagala sam lako, a dešavalo se da padam kad sam dobro spremila.
Sličnu situaciju sam opisala u septembru, na sajtu, kada su nam se pokvarila kola, a ja upravo izrekla glasno misao: Za pola sata stižemo kući.

Pokušavam da shvatim, to je bio moj ego, jak tamni deo, koji je trebalo da bude slomljen.
Ne zamerite, ja razmišljam, misli su jake i mogu biti opasne, ali šta je čovek bez misli.
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

Povratak na Praktične metode i tehnike