LUIZA HEJ

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 18.11.2011. 11:04
Da,mozda bi draga Mila mogla da nam da neku sugestiju pa da tako nesto napravimo i mi koji volimo Luizu.Mislim da ne treba da prestavlja problem to sto ne zivimo svi u istom mestu.Mozda neka on line radionica...ovo je naravno samo ideja.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 18.11.2011. 17:57
Pozdrav svima. Kod mene je spremanje Bozica i svih Bozicnih manifestacija uz razne izlozbe, tako da smo mi ovde svi orijentisani sada spremanju lepote Bozica, raznih izlozbi i prodaja. Sada niko ovde ne brine o Louzinom projektvu, tek posle nove godine.
Drago mi je da imate interesovanja...mada je to rad sa raznim ljudima, pripremajte sebe psihicki dobro. Potkovanost samo moze da donese dobre rezultate u tome, inace povrsnost se tesko moze probiti i ne daje rezultate.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 18.11.2011. 18:05
Slika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 19.11.2011. 19:57
Jos nesto Annaaa..koliko poznajes Sinisu? Kakva su ti/vam iskustva? Pozdrav

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 20.11.2011. 21:01
Drage moje, imate mozda neki predlog kako da formulisem dobru afirmaciju za sebe?

Na svim poljima mi ide sjajno, nista mi ne fali, imam dovoljno paznje, ljubavi, zdravlja i novca ali zelim da napredujem u nekom mlm-u , da upoznam prave ljude s kojima imam dobru saradnju, da mi se ukazu prilike i da naucim sve sto mi je potrebno kako bih bila sto uspesnija i nadogradjivala se citav zivot.

Kljucne stvari za afirmaciju su prilike za koje sam pravi magnet i koje uvek najbolje iskoristim, dobri kontakti , napredak i uspeh a s tim i dobra zarada.

Nisam bas najbolja u jasnom pisanju, moje afirmacije koje su mi urodile plodom su uvek malo izmenjene tudje ideje afirmacija, uglavnom je to Lujza Hej. Samo mi jos ova nije pokazala neke rezultate.

PostPoslato: 20.11.2011. 21:54
Draga Kalina,posalji mi tvoj gmail na p.p.pa cu ti ja proslediti sve sto imam o pisanju afirmacija,tako da ces moci da sastavis sta di dusa zeli ..

PostPoslato: 20.11.2011. 22:50
Pisanje afirmacija je ipak licni cin,moze neko da nam malo pomogne u pocetku dok sa tim ne ovladamo ali moj savet je da se odvoji malo vremena i savlada vestina pisanja licnih afirmacija.U jednoj od svojih knjiga L.H.pise o zeni koja je imala afirmaciju vezanu za razgovor za posao i ona je zaista uspela da dobije taj razgovor za posao ali ne i posao.Znaci,treba biti precizan.

Ukoliko nekog ko prati ovu temu zanima kako da ovlada vestinom pisanja afirmacija neka me
kontaktira preko p.p.i ja cu mu proslediti materijal koji ja posedujem ali je on na engleskom.

Ako vam je problem nedovoljno poznavanje jezika a zeleli bi da ovladate vestinom kreiranja afirmacija,opet me kontaktirajte pa cu vam prevesti,ukoliko bude interesovanja mozda mogu i ovde da postave.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 23.11.2011. 22:36
Dragi moji,

za sve vas koji primetite promenu na ovoj temi, imam da kažem samo par reči.

Tajna je mesto okupljanja pozitivnih ljudi, mesto za razmenu korisnih znanja, informacija i saveta, ali najviše od svega, mesto za razmenu dobre, pozitivne energije i ljubavi.

Tajna je mesto na koje dolazimo da nadjemo ono što će nas oraspoložiti, nasmejati, naučiti, ganuti, ali nikako povrediti.

Svi postovi koji ne odgovaraju ovoj ideji, obrisani su, i biće brisani i na dalje.

Ako ima ikoga kome treba dodatno objašnjenje, neka se obrati meni, ne na forumu, već putem pp.

Tajna postoji skoro tri godine. Sjajna ideja i dobra namera jednog čoveka je do današnjeg dana privukla 350 istomišljenika. Ja znam da će ih uskoro biti i deset puta toliko, i da će svi biti po nečemu posebni, ličnosti za sebe. Ali će svi morati da prihvate da Tajna nije kao drugi forumi. Ili da traže druge forume.

Ne možete da zamislite kako mi je teško što ja moram svojim prijateljima na Tajni ovako da se obraćam. Ali vas uveravam da neću ni trepnuti ako budem morala još jednom da brišem nečije postove. Jer znam da na taj način štitim ono najbolje što čini ovu našu Tajnu. A to je poštovanje, prijateljstvo i ljubav.

U ime oba moderatora i admina sajta tajna.rs,

vaša mau

PostPoslato: 30.11.2011. 17:26
Pozdrav svim obozavaocima L.H.koji posecuju ovo mesto.

Ovih dana sam dobila odredjen broj vasih mailova na osnovu kojih sam shvatila da postoji zainteresovanost za lekcije o afirmacijama.

U skladu sa tim cu se narednin nekoliko dana potruditi da vam bar malo pojasnim taj termin.

Odmah na pocetku zelim da kazem da je sve sto je napisano u vezi ove teme samo moje vidjenje i shvatanje ove materije,znaci ja nisam nikakav lajf kouc,instruktor,ne vladam nikakvim posebnim vestinama,niti umecem koje bi neciji zivot moglo da preobrati za pola dana ali na ovom sajtu svako iskustvo je dragoceno pa kao sto je meni pomoglo necije tako verujem da ce i ovi redovi ovde napisani pomoci upravo onome ko ih bude citao.Uostalom mi smo na putu mi stvaramo nas put ( ekv)

Kada sam pokrenula temu o L.H.mislila sam da svi znaju za nju.medjutim pogresila sam.U stvari,mozda i nisam pogresila,vecina ljudi i jeste cula za L.H.i eventualno videla neku njenu knjigu,kao i ja pre mnogo godina ali sve to deluje na nas nekako nedovoljno ubedljivo...pa tragamo za necim smislenijim ali pre ili kasnije dodjemo do zakljucka da je citav new age pravac ili self help u stvari skup razlicitih individua koji pricaju jednu istu pricu ali svako sa svoje tacke gledista ..i to je potpuno u redu.

Ukoliko nekog zanima ceo zivot L.H.odn kako je zena iz razorene porodice i bez dana formalnog obrazovanja,danas na celu jedne od najvecih imperija na svetu neka pogleda njen film YOU CAN HEAL YOUR LIFE,to je jedinstveno iskustvo i svako prepricavanje je suvisno,sada, kada postoji mogucnost da za malo vise od sat vremena sam donese odluku da li u neku pricu veruje ili ne.

Ono sto je nas vazno i sto je i sama esencija ucenja L.H.jeste istina da
PROMENITE MISLI PROMENITE ZIVOT.

To zvuci toliko jednostavno a toliko nam je tesko da to primenimo da smo skloni svakakvim komplikacijama i raznim izgovorima,samo da ostanemo utemeljeni u svojim stavovima,pitanje je samo sta su nasi stavovi a sta smo sve pokupili od drugih i usvojili kao nase ...

Doci ce i afirmacije na red,bez bruge,samo potrebno je malo pripremiti podlogu,kao sto L,H rece afirmacije su kao seme koje polozeno u zemlju ne raste preko noci,nego se razvu ija vremenom.
Samo malo da pripremimo teren.

Tu sam ja
nadam se i vi
Korisnikov avatar
Pridružio se: 17.07.2011. 20:50
PostPoslato: 30.11.2011. 17:39
Hvala anaana, ovo ide brze nego sto sam ocekivala :)
SlikaSlika

PostPoslato: 01.12.2011. 18:14
Hvala Dragana,

do sada smo naucili da univerzum voli brzinu i da sve cemu tezimo /tezi u istom trenutku prema nama.

Kako ovo zvuci jednostavno,mozda suvise jednostavno da bi bilo istinito,ostavlja dovoljno prostora za sumnju i razne provere,onda padamo vec na samom pocetku/sumnjamo.

Da bi uspesno mogli da savladamo afirmacije i da one zaista postanu nasi saveznici,moramo obaviti jedan zadatak,ono sto je je vecina nas cula prvi put u zivotu ili procitala upravo od L.H.a to je
VOLITE SAMI SEBE.

Neverovatno,koliko muke oko toga,oko tog osnovnog ljudskog osecanja koje nam je dato kao jedna od najvecih obaveza koju moramo ispuniti sami sebi.U jednoj od svojih knjiga L.H.pise,decu uce u skoli razne stvari koje ce im mozda trebati u zivotu a mozda nikada i nece,hiljade podataka leze u nasoj memoriji,raspolazemo sa ciframa,definicijama ...a niko nas nije naucio osnovnom ljudskom osecanju /ljubavi prema sebi.

Pogledajte samo,koliko ima raznih kurseva,raznih knjiga napisanih na tu temu,koliko je suza proliveno samo u pokusaju da bi osoba sama sebi mogla da kaze VOLIM TE

Meni je trebalo dosta vremena da zaista prihvatim cinjenicu da ljubav prema sebi nije egoizam,
Takodje mi je trebalo isto toliko vremena da prihvatim istinu da su svi oni koji zele da vise volim njih od same sebe u stvari egoisti,samo sto ni oni sami to ne znaju.

Sve one koji su u dilemi da li su odnosi koje su kreirali u svom zivotu iskreni ili ne vrlo lako ce doci do odgovora kada zavole sebe.Oni koji ostanu pored njih dok se taj proces desava i kada nakon zavrsenog procesa postane nacin zivota,bili su iskreni,oni koji odu ..pa mozda su i trebali da odu.

Sta bi onda bila ljubav prema sebi i kako je manifestovati?
L.H.za pocetak predlaze afirmaciju JA VOLIM I PRIHVATAM SEBE TAKVU KAKVA SAM.

Uh,mnogi se hvataju za glavu i odmah pocinju da objasnjavaju da to ne mogu ni da izgovore jer imaju toliko toga sto nije dobro da prosto ne zasluzuju da vole sami sebe ...

polako ..

Recimo da je nas zadatak u zivotu da kreiramo savrsenu/savrsenog sebe.
Recimo da ta osoba postoji,postoji savsena verzija mene
Ona postoji u meni,jednako kao sto postoji u svakome od nas,ona se ne nalazi na drugom kontinentu,na marsu niti na bilo kome drugom mestu,nase savrsenstvo se nalazi u nama samima.
Da li se nalazi u nasoj imaginaciji ili u nasem srcu ili glavi nije toliko vazno ..koliko cinjenica da se nalazi u nama.

Nas zadatak je da osobu,jednostavno oslobodimo i dozvolimo joj da zivi zivot koji zasluzuje.
Da li postoji i jedan drugi nacin sem ljubavi da se to izvede?

Znaci,za pocetak,kada stanete ispred ogledala i pogledate sami sebe i kazete sebi VOLIM TE,imajte na umu da se obracate nikome drugom do svom savsenstvu i da mu na taj nacin pomazete da se oslobodi,na taj nacin se obracate svom savrsenom telu,svojoj savsenoj kosi...noktima,zubima...

(Ne brinite,ovo nisu vezbe koje jacaju ego,kako su mnogi sklone da misle i da se time nase negativnosti jacaju ili ignorisu ...nista vam se lose nece desiti,pisacu i o tome)

u knjizi L.H.you can heal your life postoji vezba sa ogledalom i razgovor sa detetom u nama,

Za pocetak praktikujte prvu vezbu.Uzmite jedno ogledalo i stavite ga ispred sebe i recite sebi VOLIM TE,STVARNO TE VOLIM.
Radite to kad ustanete ujutru,cim oci otvorite stanite ispred ogledala,gledajte se i ponavljajte ...VOLIM TE,STVARNO TE VOLIM

budite istrajni,samo se volite

PostPoslato: 06.12.2011. 17:51
Pozdrav drustvance,

na kratko cu vam se obratiti samo jednim podsecanjem.
L.H.izmedju ostalog kaze da postoje samo dva osecanja,osecanje ljubavi i osecanje straha.
To je kao svetlost i tama,zdravlje i bolest,odustvo ovog prvog uvek dovodi do razvijanja osecanja onog drugog.

Neka to bude jos jedna vezbica koju mozete svakodnevno da upraznjavate,posebno ako se nekim cudom desi da zapadnete u stanje koje vam bas ne odgovara,npr panike,zabrinutosti,ogorcenosti,ljutnje...narocito na pocetku usvajanja nekih novih navika desava se da neka potisnuta osecanja prosto isplivaju na povrsinu i da nisu bas prijatna.
To je dobro,oslobodite ih!
Ne pokusavajte da ih zamaskirate i da se trudite da ih potisnete,jednostavno ih otpustite.Pozdravite se sa njima,zahvalite im na tome sto su vam ukazale na neki novi pravac kojim ste krenuli,inace ne biste ni bili ovde i dozvolite im da vas obuzmu ali zadnji put i jednostavno ih otpustite.
Tako pravite mesto za neka nova,lepsa osecanja,ako u tim trenucima vodite zamisljeni razgovor sa nekom osobom koja vas je na neki nacin povredila,obratite joj se i oprostite i njoj i sebi.

Nema veze sto ona nije fizicki tu.Podsvesno te reci,doprece do nje i promene ce se desiti.

Uvek podsecajte sebe na STANJE LJUBAVI,neka ono postane vase prirodno stanje.To i jeste nase prirodno stanje samo smo malo podlegli egu koje uvek trazi da bude u pravu,da ga svi shavte,razumeju,da dokazuje,ispravlja ubedjuje.Sve promene koje zelite da napravite u zivotu neka budu iz STANJA LJUBAVI.....probajte,zvuci zabavno.

Cak i dok citate ove redove i govorite u sebi da ste sve i radili iz ljubavi i da nije ispalo bas kako ste zeleli,vratite se na pocetak PRAVOJ LJUBAVI PREMA SEBI,pa krenite ponovo.

Neka,prve reci nakon budjenja budu i dalje JA VOLIM I PRIHVATAM SEBE,TAKVU KAKVA SAM,u tom periodu nakon budjenja kada je mozak najprijemciviji za sve informacije i poslusajte L.H.kada kaze da ne stojimo ispred ogledala samo da bi na sebi pronalazili mane,nego da bi potrazili svoju lepotu.

Nama zaista,treba tako malo.....uzivajte u sebi,samo tako ce i drugi moci da uzivaju u vama i vi u drugima.Nema nam druge.

PostPoslato: 07.12.2011. 18:04
Sta su afirmacije?

Svaka misao koju pomislimo i svaka rec koju izgovorimo predstavlja afirmaciju. Sav nas unutrasnji razgovor ili dijalog je u pravom smislu potok.Mi u kontinuitetu afirmisemo sebe podsvesno sa nasim recima i mislima i taj protok afirmacija kreira nase zivotno iskustvo u svakom momentu.Nasa verovanja su u vecini slucajeva samo paterni,ostaci, ranijih misli koje smo razvili od ranog detinjstva,mnogi od njih su dobri za nas ali ima i onih koji rade protiv nas,disfunkcionalne misli, i mogu nas sabotirati u nasim pokusajima da ostvarimo ono sto verujemo da zelimo .

Svaka afirmacija koju mislimo ili izgovorimo je samo refleksija naseg unutrasnjeg sistema verovanja.Vazno je da shvatimo da mnoga od tih nasih duboko ukorenjenih verovanja ne moraju u stvari biti ispravna za nas ili mogu biti bazirana na pogresnim utiscima koje smo razvili kao deca i koja vise ne moraju da vaze u slucaju kada se radi o odraslim osobama.

Mi podsvesno preuzimamo obrasce na koje smo naucili,automatski na njih odgovaramo i to je u stvari nas svakodnevni zivot.To je escencija naseg prezivljavanja,mi moramo biti u stanju da reagujemo brzo na dogadjaje oko nas i prosto bilo bi nezamislivo da da moramo dobro da razmislimo o svakom aspektu naseg zivota kada se stvari u isto vreme odvijaju.Znaci u vecini slucajeva resgujemo automatski.

Problem u svakom slucaju nastaje jos u ranom stadijumu,kada su neka osnovna ubedjenja bila pogresno postavljena ..odnosno kada smo sami ili uz pomoc drugih nesvesno kreirali neke teske okolnosti i kada su se one manifestovale. To se zove/pogresna uverenja.

Zato cemo koristiti POZITIVNE AFIRMACIJE,koje obicno predstavljaju kratke,pozitivne izjave,koje bi nase nesvesno moglo da prihvati kao jedan set specificnih ubedjenja, da bi zamenili stare negativne sisteme verovanja.

To je jedna vrsta ciscenja podsvesti, samo sto mi mozemo da izaberemo koja negativna uverenja cistimo.Nacin na koje su ove izjave konstruisane je veoma vazan.Kasnije ce biti objasnjeno kako i sami da sastavite svoje afirmacije.Vazno je da upamtite,naravno,da sve sto mislite ili kazete u pozitivnim afirmacijama odn koriteci pozitivne afirmacije ima za cilj da vas drzi fokusirane na vase unutrasnje ciljeve i na taj nacin podseca da mislite o svojim osecanjima i recima i da one predstavljaju refleksiju vase pozitivne afirmacije

nastavak sledi

PostPoslato: 08.12.2011. 20:10
Da li afirmacije deluju ?

DA! Afirmacije zaista rade svoj posao.Pred vama ce biti tezak zadatak ako zelite da pronadjete bilo koji self help program koji ne ukljucuje afirmacje, cak i oni koji govore o njima sa omalovazavanjem ukljucuju ih u svoj program nazivajuci ih nekim nekim drugim imenom ili metodom.

Razlog za to je sto one ipak deluju.

Sto ste vise reseni da napravite promene,to ste vise pripremljeni da prihvatite promene i otpustite proslost a to znaci da ce vase afirmacije raditi bolje za vas.

Zasto afirmacije deluju?

Nasim svesnim izborom da govorimo i prihvatimo pozitivne afirmacije kao istinu,nase podsvesno je primorano na jednu od dve reakcije/izbegavanje ili preispitivanje.Sto je afirmacija snaznija,veci je jaz izmedju pozitivne afirmacije i percepcije naseg unutrasnjeg bica i u tom slucaju se stvara veliki otpor,odn unutrasnje bice ne prihvata afirmaciju kao istinu.Tako podsvesno pronalazi laksi nacin da ostane sa svojom istinom i u isto vreme izbegne izazove koristeci sve raspolozive mehanizme da bi usvojilo neku novu istinu.

Ova reakcija se prepoznaje po snaznom negativnom osecaju koje vas obuzima u trenutku kada se koristi pozitivna afirmacija.Ona se tada dozivljava kao laz,javlja se strah od neuspeha,sumnja.

U suprotnom ako je vase osecanje dok izgovarate pozitivnu afirmaciju pozitivno,vase unutrasnje bice je automatski odgovorilo na nesto sto je za njega istina.
Kada imate pozitivnu emociju,tada znate da znate da afirmacije zaista deluju u onom pravcu kojim se afirmisete.

Kontinuirano ponavljanje afirmacija sa verom i strascu ce uciniti da se razbije i najveci otpor.
Jednom kada je otpor slomljen,u vasoj podsvesti je zapoceta promena i promene se mogu desavati jako brzo,to znaci da su disfunkcionalna uverenja nestala odn zamenjena novim,pozitivnim.

Na ovom nivou se desava prosto receno,zamena.

U zavisnosti od toga koliko se duboko u vasoj podsvesti nalaze odredjena negativna ubedjenja,svako sledece,novo kreirano ubedjenja ,odn vasa afirmacija dolazi na mesto starog negativnog ubedjenja i ono tako zamenjeno gubi na jacini i vremenom postaje ....nemocno.
Podsvesno sada ima zadatak da ta nova ubedjena odn afirmacije obradi,dolazi period introspekcije koji moze da donese i neka teska iskustva ukoliko na povrsinu izlaze neka traumaticna secanja ili bolna iskustva koja su bila duboko zakopana.

Upravo zbog toga sto su afirmacije u stvari reprogramiranja starih obrazaca,nacina razmisljanja i zamene istih novim i pozitivnim stavovima,promene koje slede u vasim zivotima bice lakse i prirodnije.Promene ce poceti da se reflektuju na ceo vas zivot i stvari ce krenuti na bolje u mnogim spektima vasih zivota.

naravno da nastavak sledi

PostPoslato: 11.12.2011. 20:15
Kojom brzinom afirmacije deluju?

Dan za danom.

Postoje afirmacije koje volite i izgovarate ih sa uzivanjem,takve afirmacije imaju pozitivan efekat na vas i deluju vam istinito i obicno su manifestacije veoma brze.

Na zalost postoje afirmacije koje cine da se osecate lose dok ih izgovarate,da ih dozivljavate kao jednu veliku laz i da time stvaraju veliki otpor..u tom slucaju na tim afirmacijama treba raditi malo duze vremena.

Pitanje brzine manifestacije arirmacia je u stvari pitanje koliko ste zaista spremni da napravite promene u oblasti zivota za koje koristite afirmacije.Ako ste zista spremni i zelite da napravite promene,brze ce i promene dolaziti do vas.

Neki ljudi naprave veoma brze promene,jednom kada su spremni da prihvate i prigrle promene i kada duboko u srcu veruju da je to prava stvar za njih.

Tako da pitanje sa pocetka teksta u stvari nije pitanje vremena i tezine afirmacije nego samo
vasa spremnost da se zaista upustite u proces promene.

U svakom slucaju,pre ili kasnije,prihvatanje ovog procesa predstavlja pocetak jednog novog zivotnog puta.Kada vidite i otkrijete kako stvari funkcionisu najbolje za vas,osvetlite i oslobodite sopstvenu podsvest i vase unutrasnje bice,bicete spremni za dalja istrazivanja.

Kako budu napredovale promene u jednoj oblasti zivota,automatski ce biti i provocirane promene u drugim aspektima zivota.....onako kako vi budete zeleli.

Zasto svi ne koriste afirmacije?

Tacnije,svi koriste afirmacije.

Istrazivanja su pokazala da su blizu 90 posto misli,koje pomislimo na dnevnom nivou . negativne,ta stoga ne cudi sto se cesto nadjemo zaglavljeni u nekoj situaciji.

od sasvim obicnih kao sto su ..kasnim,zakasnicu na autobus..nemam dovoljno novca...

SVAKA NEGATIVNA MISAO JE NEGATIVNA AFIRMACIJA

i ove dosadne male zveri mogu biti mnogo mocnije nego pozitivne afirmacije zato sto nam je mnogo lakse da ih prihvatimo .Ove negativne misli hrane i jacaju nase negativno unutrasnje bice.Pod ovim bombardovanjem negativnosti,vecina ljudi jednostavno nema dovoljno snage da prekine tu negativnu bujicu i postaje bespomocno u svojim negativnim uverenjima,

POZITIVNE AFIRMACIJE SU KREIRANE TAKO DA USPEJU DA ZAUSTAVE PROTOK NEGATIVNIH MISLI I RECI.AFIRMACIJE SU VISE OD PONAVLJANJA RECI.U OSNOVI CELOG PROCESA JE SVESNOST MISLI I RECI U SVAKODNEVNOM ZIVOTU,SVESNOST U IZBORU DOBRIH POZITIVNIH MISLI.

sto se svesniji uticaja svojih afirmacija na svoje misli i reci,one ce brze raditi za vas.

PostPoslato: 11.12.2011. 21:42
Jedni u nizu saradnika L.H.su Patricia Crane, Ph.D. and Rick Nichols,njihov sajt nosi naziv KOSMICKA KUHINJA,zanimljiv je i ja ga mnogo volim.

U stvari najvise me je privuko kako oni objasnjavaju uopste ceo proces privlacenja i postizanja odredjenih stvari ..to je recimo kao kada odete u restoran i uzmete jelovnik,odaberete porudzbinu i cekate da stigne.Za to vreme dok porudzbina ne stigne,zabavljamo se sa prijateljima ..ili sami ..sta vec,poenta je da necemo ici u kuhinju u kojoj se nas rucak sprema da govrimo kuvaru kako da nam spremi i sta i da zapitkujemo kada ce biti gotovo.Jednostavno,ako smo vec dosli na mesto koje smo odabrali,mozemo se opustiti i na miru sacekati da nas poruceni obrok stigne.

Patricia i Rik,kazu da je tako i sa svim nasim zeljama i da je univerzum zaista jedna kuhinja u kojoj se krckaju sve nase zelje koje bi svakako manifestovale u nasem zivotu samo kada bi imali toliko vere i opustenosti kao kada narucujemo hranu u poznatom restoranu.

Da bi nam olaksali tu nasu kosmicku porudzbinu Patricia i Rik su kreirali kurs kreiranja afirmacija i j cu narednih dana pokusati da vam prenesem taj kurs na srpskom jeziku.

Kreiranje mocnih afirmacija,lekcia #1

Prvi korak u kreiranju pozitivnih afirmacija je odredjivanje cilja,STA TACNO ZELITE U SVOM ZIVOTU

Razmislite o glavnim aspektima svoga zivota

Samopostovanje ~ Zdravlje~ Bogatstvo ~ Karijera ~ Veze

Dajte sebi vremena koliko vam je potrebno da odlucite sta vam je zaista potrebno
Na primer :

Samopostovanje :Ja zelim da prihvatim sebe kompletno.Zelim da imam vise samopostovanja u drustvu.Zelim da izrazim sebe mnogo efektivnije .

Zdravlje Zelim da vezbam redovno .Ja zelim zdrav ________.

Blagostanje : Zelim da povecam svoje prihode . Ja zelim da imam $______ na mom racunu ..

Karijera Zelim da imam karijeru u kojoj cu moci da izrazim svoj pun potencijal.Ja zelim da znam svoj zivotni cilj.:

Veze : Ja zelim bolju komunikaciju u svojoj vezi
Zelim vise prijatelja . Zelim bolju vezu sa svojim roditeljima.

Ovo su samo primeri,svoju listu pisite koliko god zelite i kako god zelite samo se trudite da bude sto konkretniji .
Jedna moja prijateljica je napisala afirmaciju za intervju za posao i zaista je dobila intervju za posao ali nije dobio posao.
Ona je morala da promeni afirmaciju od toga da dobije intervju za posao do afirmacije da zeli da dobije posao.
Ja sam koristila afirmacije da bih kreirala svoju divnu karijeru,sada sam i autor i trener i lider radionice,da povecam svoje prihode,da poboljsam svoje zdravlje,da privucem fantasticnu vezu.
To takodje mozete i vi kada usvojite i primenite ove mocne alatke.tehnike svakodnevno.
Patricia Crane

Drugi deo,kreiranja afirmacija koje menjaju vas zivot jeste /SVESNOST
ili kako inace svakodnevno govorite o ovim aspektima u svom zivotu danas.
Sledecih nekoliko dana obracajte paznju na to kako se osecate u vezi oblasti koje zelite da promenite ili kako govorite o njima.Da li cujete sebe kako govorite prijateljima da vi nikada nemate dovoljno novca ili da za vas ne postoji odgovarajuci covek ili odgovarajuca zena ili da mrzite svoj posao.

Upravo ono sto govorite ili mislite privlacite u svoj zivot,takve situacije i takve osobe.
UKOLIKO KONSTANTNO GOVORITE O ONOME STO NE ZELITE /ONO STO ZELITE DRZITE DALJE OD VAS.

Cak i ako ste trenutno pod stresom pa ne znate tacno sta zelite da promenite ali znate da zelite promenu mozete poceti jednostavno da mislite

JA SAM NA DIVNOM PUTU,JA OTKRIVAM SEBE JA OTKRIVAM ZIVOT.
OD SADA MISLIM I GOVORIM SAMO POZITIVNO

Mozete reci sebi,mozete reci bliskim osobama koje vas podrzavaju
JA ZARADJUJEM VISE NOVCA
JA SAM SIGURAN DA ZASLUZUJME DIVNU VEZU

ili

UPRAVO SADA IMAM PRAVI POSAO I JA GA RADIM NAJBOLJE
SPREMAN SAM DA PRIHVATIM NOVI POSAO KADA SE UKAZE.

Narednih nekoliko dana ODLUCITE sta zelite u razlicitim oblastima svog zivota i BUDITE SVESNI kako razmisljate vec sada o njima.

Upamtite
KOSMICKA KUHINJA ZELI DA VAM DONESE SVE STO VI ZELITE,SAMO MORATE DA BUDETE ODREDJENI

Pridružio se: 26.09.2011. 22:56
PostPoslato: 12.12.2011. 21:14
Draga moja Anaana,

Dog sam citala sve ova tvoja bloga oko afirmaciji u kojoj uglavno citiras Lujzu, ona je jedna od mojih favorita, i knjige i filmove fgledam mnogo ceto. Znas sto mi ke krenulo niz glavu. Znaci ovako........Treba da zivimo za danas, a ono sto mislimo danas to je defakto rezija filma nase buducnosti. Ja sam vozrasna zena, mogo mi je proslo niz zivota, e kakve sam sve lepe stvari ja to dozivela, sve lepota do lepota. Prosetala dosta , bila na sva kontinente imala sve sto pozelela i sve je bilo tako lepo, ja sam znaci sve to sama sebi rezirala i uzivala u zivoti . I onda desilo se tos to se desilo....................................... e o tome bas necemo, to je period koji cepamo iz rezije, i sda spajamo lepu proslost i lepu sadasnost i jos lepsu buducnost. Znaci ja razmisljam o ovome, znaci ja mogu da koristim tacno ono zadovoljstvo koje sam osecala kada je sve islo kao sto je trebalo i moralo. Jer to mi je dao iniverzum, sve bas sve, sve sto sam htela ma ja sam imala. Anaana, ja razmisljam i mislim da sam nasla resenje kako da dodzem do onaj korak, emocije. Pa ja sam ga imala u mojoj dusi u moje telo. Kada sve ovo prodze i kad ja od univerzuma dobijem sve ono sto je moje a ima puno toga i to ce doci sto pre , evo ga tu je negde, ja cu sigurno naci resenje, kako sam mogla upropastiti zivot ovih nekoliko godian a da ni sam bila svesna. Nekako me vuce da cu napisati knjigu o tome. Ma iuma tu necega ali od veceras moja podsvest i moj univerzum imace jos jedan zadatak, da odgonetnu sta je bilo ovih nekoliko godina, staaaaaaaaaaaaaaaaaa.............Ipak negde sam citala na sajtu za neku negativnost sa strane, zavist, ljubomora, vampirizammmmmmmmmmm. Necu da se ja sekiram o tome to nije moj posao, ja sam rodzena da uzimam sve sto mi treba od univerzuma i eto to sada radim . Ipak pricaco ja vama o svemu ovome, veruj te mi ima tu nesto. Petak, mislim da si i ti ucestvovaa u tu diskusiju, imas i ti neki tvoj stav o svemu tome. Ja znam da hocu, znam da mogu, znam da zelim, univerzume sve sto je moje bi ce tu kod mene sto pre veruj mi pa makar i zivela jos 200 godina, ha,ha,ha. Koja lepotica cu biti sa 254 godina zar mozete da zamislite :lol: :lol: :lol: Uvek mi je bilo najlepo kada sam se salila na svoj racun, ljudi moji. Hvala Vama oprostite, zao mije , oprostite VOLIM VASSSSSSSSSSSSS 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) :? :? :? :? :? Sto me tako gledate zar sam cudna. Ne nisam jasam samo SRECNA. Kako je lep ovaj svet kada znas da je sve u tebi i kada poznajesZP. Hvala . Volim Vasssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss :violin: :violin: :violin: :violin: :violin: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

PostPoslato: 12.12.2011. 22:47
Ljiljana,hvala na komentaru,drago mi je da ti se dopada i da pratis.

Ja sam pokrenula ovu temu u trenutku inspiracije,kako bi draga Margo rekla.

Jednostavno,kao sto rekoh mnogo volim L.H.a TAJNA je mesto koje posecujem godinama,skoro od samog pocetka,tako da se sve uklopilo.

Hvala svima vama koji pratite ovu temu i sto mi na neki nacin dajete taj luksuz da jednostavno pisem onako kako ja mislim da treba.

Sa druge strane,zelim da vam kazem da meni niciji komentar,pitanje ili sugestija zaista ne smeta,niti mislim da cu nesto vazno preskociti ukoliko se neko jos ukljuci u temu.

Ovih dana je na redu druga lekcija o afirmacijama ali ako neko od vas koji pratite ovu temu smatra da treba nesto drugo,zeli nesto drugo da pomenemo a radi se o L.H.neka bude slobodan da to napise i da zajedno kreiramo ovu temu.

Hvala,pozdrav.

PostPoslato: 13.12.2011. 17:29
Kreiranje mocnih afirmacija lekcija #2

Nadam se da ste u protekla dva dana mogli da napravite listu onoga sto zelite u svom zivotu i u isto vreme postanete svesni kako razmisljate i govorite o svom zivotu.

SADA JE VREME DA POCNEMO DA KREIRAMO SVOJE AFIRMACIJE

Porudzbine iz Kosmicke kuhinje su uvek pozitivne,pisane u sadasnjem vremenu i licne.
Pisete ih kao da se ono sto zelite upravo desava.

Kazete JA IMAM,JA JESAM ..JA PRIHVATAM

Koristimo neke primere iz lekcije br 1

SAMOPOSTOVANJE
JA PRIHVATAM SEBE,JA SAM SIGURNA U SEBE,IZRAZAVAM SEBE NA PRAVI NACIN U SVIM SITUACIJAMA

ZDRAVLJE
JA REDOVNO VEZBAM.MOJE TELO JE ZDRAVO I PUNO ENERGIJE

BLAGOSTANJE
MOJI PRIHODI SU SVE VECI,JA IMAM ____________ NA SVOM RACUNU

KARIJERA
JA IMAM KARIJERU KOJA ME ISPUNJAVA.RADIM POSAO KOJI VOLIM I KOJI ME ISPUNJAVA.
jA ISPUNJAVAM SVOJU SVRHU

VEZE
MOJE VEZE NAPREDUJU,IMAM SAVSENU KOMUNIKACIJU.IMAM DIVNE PRIJATELJE.
IMAM DOBRE ODNOSE SA SVOJIM RODITELJIMA

Kada zapocinju proces pisanja afirmacija vecina ljudi se oseca u najmanju ruku cudno govoreci nesto sto nije tacno ...nije tacno JOS

U SVAKOM SLUCAJU,ZAPAMTITE DA VAS PODSVESNI UM NE PRAVI RAZLIKU IZMEDJU REALNOSTI
U SPOLJNOM SVETU,ONO STO MI VIDIMO I DOZIVLJAVAMO KAO REALNOST I ONE REALNOSTI KOJU MI KREIRAMO UNUTAR SEBE.TAKO DA,KREIRAJUCI AFIRMACIJE U SADASNJEM VREMENU VI KREIRATE REALNOST UNUTAR SEBE.

Shvatite ovo kao vas unutrasnji kompas.
Kao kompas na brodu,kada brodu zadate novi pravac on postepeno menja svoj put.
Tako ce se i vase unutrasnje bice postepeno menjati ka novim putokazima koje dobija kroz vase afirmacije.

Sledeci princip narucivanja iz Kosmicke Kuhinje ukljucuje uvodjenje pozitivnih osecanja
Koristimo opet nase primere ali ovog puta uvodimo i osecanja

SAMOPOSTOVANJE/ JA SE OSECAM DIVNO STO VOLIM I PRIHVATAM SEBE U POTPUNOSTI,SRECNA SAM STO SAM SIGURNA U SEBE.OSECAM SE TAKO SNAZNO STO SEBE MOGU DA IZRAZIM ONAKO KAKO ZELIM

ZDRAVLJE JA SAM SRECNA STO REDOVNO VEZBAM.MOJE TELO JE SAVRSENO ZDRAVO I PUNO ENERGIJE

BLAGOSTANJE FANTASTICNO JE STO MOJI PRIHODI KONSTANTNO RASTU.OSECAM SE SJAJNO STO IMAM_______NA MOM BANKOVNOM RACUNU

KARIJERA
ODUSEVLJENA SA STO IMAM KARIJERU KOJA ME ISPUNJAVA,MOCNA SAM STO MOGU DA OSTVARIM SVOJ SMISAO

VEZE
MOJA SADASNJA VEZA JE TAKO DIVNA,IMAM DIVNU KOMUNIKACIJU SA DIVNIM PRIJATELJIMA KOJI ME VOLE I PODRZAVAJU.DIVNO JE IMATI DOBAR ODNOS SA SVOJIM RODITELJIMA.

Vezbajte OSECANJA!!!!!! KAO DA SU SE VASE AFIRMACIJE VEC REALIZOVALE.
Probajte da ih otpevate...zaplesite

Stanite ispred ogledala sa rasirenim rukama i recite
JA PRIHVATAM FANTASTICAN ZIVOT.JA SAM ZDRAVA,BOGATA,MUDRA,IMAM DIVNU VEZU I SAVRSENU KARIJERU.

nastavak sledi
Korisnikov avatar
Pridružio se: 17.07.2011. 20:50
PostPoslato: 13.12.2011. 18:49
Slika ANAANA....
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike