Kako otkloniti otpor u sebi prema postizanju cilja

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 16.04.2011. 14:28
Link za ovu knjigu Kreativna vizualizacija-Gawain,Shakti sam dobila od nekog od vas. Nedavno sam je procitala i krajne je razumljiva i prakticna.
Odlomak se odnosi na menjanje duboko ukorenjenih stavova koji nas sputavaju. Odnosi se na onaj osecaj kad zamisljamo nesto u nedogled a nekako ne verujemo da je to istina pa nam tako i ne pristize ostvarenje...

Vježbe čišćenja
Ako imate problema u ostvarivanju nekog cilja, ili osjetite
otpor u sebi prema postizanju tog cilja, pokušajte s
ovom vježbom:

1. Uzmite komadić papira i zapišite na početku: "Razlog
što ne mogu imati ono što želim jeste..." i odmah
počnite pisati listu misli koje vam padnu na pamet
radi dovršenja te rečenice. Nemojte utrošiti suviše
vremena, i nemojte pridavati ovome suviše značaja,
već samo brzo zapišite 20 do 30 stavki koje vam
padnu na pamet, čak i ako bi vam one Izgledale
glupo. Jedan jednostavan popis može izgledti ovako:
Ne mogu imati ono što želim zato:
Ĺ to sam suviše lijen,
Ĺ to nemam dovoljno novaca,
Ĺ to to ne postoji,
Ĺ to sam već pokušao i nisam uspio,
Ĺ toje mama rekla da to ne mogu postići,
Ĺ to to stvarno ne želim,
Ĺ toje to suvište teško postići,
Ĺ to se bojim
Jer Ivan to ne bi želio,
Ĺ to je to suviše veliko zadovoljstvo,
i tako dalje...

2. Pokušajte istu vježbu, ali ovom prilikom i odredite to
što stvarno želite, tj. "Razlog što ne mogu imati dobar
posao jeste." i nastavite kao u prethodnoj vježbi.
Sada samo sjedite mirno nekoliko minuta sa svojom
listom i vidite da li su neke od misli koje ste zapisali
stvarne za vas... da li im na neki način i u nekoj mjeri
vjerujete. Pokušajte osjetiti kakva ste ograničenja
postavili sebi i svom svijetu.

3. Sada napišite listu najnegationijih stavova koje
možete smisliti o sebi, drugim ljudima, odnosima,
svijetu, životu.
Opet sjedite mirno sa svojom listom i pokušajte ustanoviti
koje od ovih ideja imaju svijesnu ili podsvijesnu
moć nad vama.
Ako u bilo kojoj točki u bilo kojoj od ovih vježbi osjetite
da osjećanja nadiru, ostanite s tim i dozvolite sebi da
ih iskusite što je više moguće, uz potpuno prihvaćanje.
Može vam se ukazati neko rano iskustvo, ili
nešto što su vam roditelji ili učitelji govorili, a što je
na određeni način programiralo vaš pogled na svijet.

4. Kada osjetite da ste potpuno završili ovaj proces,
posebno ako ste došli do jednog ili više negativnih
vjerovanja koja posjedujete, jednostavno pocijepajte
i bacite popis. Ovo simbolizira koliko zaista malo
moći oni stvarno mogu imati u vašem životu. Tada
sjednite mirno, opustite se i radite afirmacije da biste
vaša grčevita, ograničavajuća vjerovanja zamijenili
otvorenijim, konstruktivnijim, pozitivnijim vjerovanjima.

Nekoliko mogućih afirmacija za čišćenje:
Sada se oslobađam cjelokupne svoje prošlosti.
Proces je završen i ja sam slobodan.
Sada raspršujem sva negativna, ograničavajuća
vjerovanja. Ona nemaju više moći nada mnom!
Ja sada opraštam i oslobađam svakog u svom životu.
Svi smo sretni i slobodni.
Ne moram više zadovoljavati druge. Ja sam prirodno
voljen bez obzira što radim!
Sada se oslobađam cjelokupne akumulirane krivice,
strahova, uvreda, razočarenja i zamjeranja. Ja sam
čist i slobodan!
Sve moje loše predstave i stavovi o sebi sada su
raspršeni. Ja volim i cijenim sebe.
Sve barijere mojem punom izražavanju i uživanju u
životu su sada raspršene.
Svijet je divno mjesto za život.
Univerzum uvijek daje.

Pridružio se: 24.04.2011. 19:36
PostPoslato: 01.05.2011. 10:22
......................

Pridružio se: 05.05.2011. 01:45
PostPoslato: 18.05.2011. 22:59
Zdravo svima, ja sam novi clan i ovo je moj prvi post. Odmah da vam kazem da mi se bas dopada Shakti , bas odise nekom duhovnoscu. Cesto govorim "Sada se oslobadjam celokupne svoje proslosti, proces je zavrsen i ja sam slobodna"( sto je super jer osecas svaki dan kao novi zivot, oslobadjas se starih uverenja), nisam zapamtila sve recenice, pa samo ovu izgovaram :D . Ja sam nedavno procitala Moc promisljene namere-E. i Dz. Hiks i ona govori o umecu dopustanja:
Da li dopustam svoju dobrobit ili joj se opirem?
Vibracioni sklad sa izvorom nazivamo dopustanjem. Vibracioni nesklad sa izvorom nazivamo manjim dopustanjem. Sto vise ispadnete iz sklada i sto manje dopustate povezanost sa izvorom, vise dolazite u stanje vibracionog otpora: otpora prosperitetu, zdravlju, jasnoci, izobilju i licnoj dobrobiti. Osetljivost na sopstvene emocije pomoci ce vam da budete svesni koliko dopustate ili se odupirete u nekom trenutku: sto se bolje osecate, to vise dopustate povezanost sa izvorom. Sto se losije osecate to manje dopustate povezanost sa izvorom.
Kad odlucite da ucinite svoju svest o vibracionoj relativnosti izmedju vas i vaseg izvora izuzetno vaznom, donecete najvazniju odluku u zivotu, jer time svesno aktivirate licni sistem za navodjenje i vise se nikad necete izgubiti. Kad budete razumeli svoje emocije i njihovo znacenje i tako budete kadri da promisljeno doprinesete da se bolje osecate , putem promisljenog odabira misli koje vam sve vise prijaju -nece biti namere koju necete sa lakocom ostvariti. Sve sto pozelite doci ce brzo i lako u iskustvo..
najvazniji je svakodnevni rad na sebi ...ja upravo radim na tome da prevazidjem otpor prema izradi svog diplomskog rada. Temu sam sama odabrala pre godinu dana, i rad je netaknut, rokovi prolaze, a svi se placaju :evil: . ovo mi je bas prioritet u zivotu trenutno a ja ga sabotiram. Moram da se oslobodim i konacno se suocim...
Puno srece i oslobodjenja Vam zelim, da zracite pozitivno i ostavrujete svoje ciljeve.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 02.02.2011. 12:02
PostPoslato: 19.05.2011. 22:35
:)

Pridružio se: 05.05.2011. 01:45
PostPoslato: 20.05.2011. 00:20
laloona hvala ti na linku, pocela sam da citam , pa ovo je pravo blago :clap:

Pridružio se: 19.12.2010. 22:02
PostPoslato: 20.05.2011. 00:26
Verovanje je samo misao koju konstantno ponavljamo!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 20.05.2011. 05:35
Laloona, andjele, nadje li nas? :)

Drago mi je da si opet medju nama, i da nam govoriš o onome što ti praktikuješ već 3 godine. A neko tako iskusan i uveren je svakako dobrodošao ovde, i nikome, a pogotovo ne našem divnom adminu, ne pada na pamet da briše bilo čije predloge za lakši napredak u svom razvoju.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 20.05.2011. 18:33
Korisnikov avatar
PostPoslato: 20.05.2011. 18:41

Pridružio se: 15.04.2011. 07:38
PostPoslato: 21.05.2011. 09:56
Na tu knjigu sam natrcala (ima je i Word-u) ovih dana i sa nestrpljenjem (željna novog saznanja :) ) je ispreskakala uzduž i popreko.Silno me se dojmila :D .

O primeni 'čišćenja' evo vam sledeće (odlomak iz knjige,pismo upućeno radoznalom Joe-u):

‚‚Dragi Joe,

Hvala ti na ovome.
Znaj da ovo pišem uz saradnju sa Emory Lance Olivier, koja je socijalni radnik i koja je radila na tom odjeljenju sa Dr. Hew Len-om. Zaposlila sam se kao socijalni readnik u novootvorenom forenzičkom odjeljenju u Državnoj mentalnoj bolnici na Hawaii-ma. To odjeljenje je nazvano Zatvoreno Odjeljenje Intenzivne Sigurnosti. U njemu su bili smješteni zatvorenici-pacijenti koji su počinili gnusne zločine ubistava, silovanja, napada, pljačke, nasilja ili njihovih kombinacija, sa dijagnozom da vjerovatno boluju od mentalnih poremećaja.
Neki od tih pacijenata su bili oslobođeni optužbi zbog umobolnosti I osuđeni na boravak u tom odjeljenju; neki su bili psihotični i bio im je potreban tretman, dok su neki od njih bili tu radi ispitivanja i procjene nastavka njihovog suđenja (na pr. njihove sposobnosti da razumiju optužnicu i učestvuju u vlastitoj odbrani). Neki su bili šizofrenični, neki bipolarni, neki mentalno zaostali, dok su drugi bili sa dijagnozom psihopatije ili sociopatije. Takođe je bilo i onih koji su pokušali da ubijede sudove da su jedni od gore navedenih, ili sve to.
Svi su bili zaključani u jedinici 24/7 i bilo im je dozvoljavano da izlaze, ali okovani u lance oko zglobova i gležnjeva, i to jedino po odlasku kod ljekaru ili na sud. Većinu dana su provodili u samicama, zaključanim sobama od betona, sa zaključanim kupatilima, i bez prozora. Mnogi su bili pod jakim ljekovima. Fizičke aktivnosti su bile sporadične.
“Incidenti” su bili očekivani – napadi pacijenata na osoblje, međusobni sukobi, pokušaji bijega. “Incidenti” među osobljem su takođe predstavljali problem – osoblje je manipulisalo pacijentima; davanje ljekova, bolovanja, kao i problemi nadoknada radnicima; nesloga među osobljem; stalni preokreti na pozicijama psihologa, psihijatara, i administrativnog osoblja; problemi sa strujom i vodom; i tako dalje i tako dalje. To je bilo jedno napeto, nepostojano i divlje mjesto za boravak. ÄŚak ni biljke ne bi uspjevale.
Pa čak i onda kada je odjeljenje bilo premješteno u skoro renovirani, mnogo sigurniji prostor sa ograđenim područjem za rekreaciju, niko nije očekivao da će se nešto zbilja i promijeniti.
Tako kada se “jedan od onih psihologa” pojavio, pretpostavljalo se da će pokušati da upravlja stvarima, pokušati da primijeni jedan od onih naprednih programa, a zatim ode gotovo istovremeno kada je i došao – ho hum.
Elem, ovoga puta je to bio Dr. Hew Len, koji pored toga što je bio dovoljno prijateljski nastrojen, pokazalo se da ne radi gotovo ništa. Radio je procjene, ocjene, ili dijagnoze; nije davao terapije niti činio bilo kakve psihološke testove. ÄŚesto je kasnio, i nije dolazio na konsultacije o slučajevima ili učestvovao u obaveznom pisanju izvještaja. Umjeto toga je praktikovao “čudni” proces Samo I-Dentiteta Ho’oponopono, koji ima nešto sa preuzimanjem 100 % odgovornosti za sebe, obraćajući pažnju samo na sebe, i uklanjajući negativne i neželjene energije unutar sebe – ho hum.
Najčudnije od svega je bilo to što je ovaj psiholog uvijek izgledao rasterećeno i kao da zbilja uživa u sebi? Mnogo se smijao, zabavljao se sa pacijentima i osobljem, i izgledao kao da generalno uživa u tome što radi. Za uzvrat, činilo se da svi uživaju u njegovom društvu, iako je izgledalo da ne radi puno posla.
I stvari su počele da se mijenjaju. Samice su počele da se prazne; pacijenti su počeli da brinu o svojim potrebama i poslovima; takođe su počeli da učestvuju u planiranju i primjeni programa i projekata za njih. Količina ljekova koje su dobijali takođe je padala i pacijentima je počelo da se dozvoljava da napuštaju odjeljenje bez lanaca.
Odjeljenje je oživjelo – mirnije, lakše, sigurnije, čistije, mnogo aktivnije, zabavnije i produktivnije. Biljke su počele da rastu, problemi sa vodovodom su gotovo nestali, nasilni incidenti su postali rijetki, a osoblje se činilo mnogo harmoničnijim, relaksiranim, i entuzijastičnijim. Umjesto odlaska na bolovanja, kao problem se sada pojavio višak osoblja i mogućnost ostanka bez posla.
Dvije specifične situacije su mi posebno ostale u sjećanju.
Bilo je nekoliko deluzionih, paranoidnih pacijenata sa istorijom nasilja tipa da su ozbiljno povrijedili nekoliko osoba u bolnici kao i van nje, i koji su bili u nekoliko sličnih istitucija kao ova. Jedan od njih je ovamo poslat zbog ubistva. Jezivo sam ga se plašila. Kada bi god bio blizu mene, kosa na potiljku bi mi se naježila.
Upravo zato mi je bilo iznanađujuće da poslije godinu ili dvije po dolasku Dr. Hew Len-a, kada sam ga vidjela kako ide duž hodnika u mom pravcu sa pratnjom i to bez lisica, a da se kosa na mom potiljku nije naježila. Ponašala sam se kao posmatrač, bez procjenjivanja, čak i tada kada smo prošli jedno pored drugog skoro se očešavši ramenima. To nije bila moja uobičajena reakcija spremnosti na bijeg. U stvari, primijetila sam da je izgledao mirno. U to vrijeme nijesam više radila na tom odjeljenju, ali morala sam da otkrijem šta se dogodilo. Shvatila sam da je pušten iz samice i oslobođen lanaca već neko vrijeme i jedino objašnjenje za to bilo je da su neki od osoblja radili hooponopono koji je Dr. Hew Len podijelio sa njima.
Druga situacija se desila kada sam gledala vijesti na televiziji. Uzela sam slobodan dan kako bih se odmorila od posla i relaksirala. Na televiziji je u vijestima bio pacijent sa odeljenja, kako se pojavljuje na sudu, a koji je zlostavljao i ubio tri ili četiri godine staru djevojčicu. Taj pacijent je smješten u bolnicu, jer se smatralo da nije sposoban za nastavak suđenja protiv njega. Bio je pregledan i ispitan od nekoliko psihijatara i psihologa koji su dali dijagnozu takvu, da ako bi se suđenje nastavilo, bio bi proglašen nevinim iz razloga neuračunljivosti. Ne bi morao da ide u zatvor i bio bi prebačen u bolnicu sa mnogo manjim stepenom zaštite, i tokom vremena bi bio pušten na uslovnu slobodu.
Dr. Hew Len je razgovarao sa ovim pacijentom, koji je tražio da ga poduči svom metodu, i prema izvještaju bio veoma istrajan i postojan u njegovom praktikovanju, kao što bi bio i kao bivši mornarički oficir. Sada se smatralo da je sposoban da nastavi sa procesom, i da se zakaže vrijeme njegove odbrane na suđenju.
Dok je većina drugih pacijenata i njihovih advokata tražila mogućnosti odbrane u smislu neuračunljivosti, ovaj pacijent nije. Dan prije pojave na sudu otpustio je advokata. Sledećeg poslijepodneva stajao je na sudu ispred sudije i sa žaljenjem i poniznošću izjavio, “Ja sam odgovoran i žao mi je.” Niko nije očekivao ovakvo nešto. Prošlo je neko vrijeme prije nego što je sudija shvatio šta se upravo dogodilo.
Igrala sam tenis sa Dr. Hew Len-om i tim momkom dva ili tri puta, mada je pacijent bio uljudan i uviđavan, osuđivala sam ga. Međutim, u tom momentu, jedino sam osjećala nježnost i ljubav prema njemu, a i osjetila sam ogromno komešanje u cijeloj sudnici isto tako. Glasovi sudije i advokata su sada bili meki, dok je izgledalo da ga svi ostali oko njega gledaju sa nježnim osmijehom. To je bio momenat.
Zato, kada nas je jedno poslijepodne poslije tenisa Dr. Hew Len zapitao da li bi neko od nas želio da nauči o hooponoponou, brzo i visoko sam skočila, jedva čekajući da tenis ponovo dođe i prođe. Od tada je prošlo skoro 20 godina i još uvijek sam puna strahopoštovanja prema onome što je Božanstvo uradilo kroz Dr. Hew Len-a u Hawaii-skoj državnoj bolnici. Beskrajno sam zahvalna Dr. Hew Len-u i “uvrnutom” procesu koji je donio sa sobom.
Uzgred, u slučaju da vas zanima, ovaj pacijent je proglašen krivim i bio je u nekom smislu nagrađen od strane sudije, koji je udovoljo njegovom zahtjevu da odsluži kaznu u Federalnom zatvoru u svojoj državi, gdje je mogao biti bliže svojoj supruzi i djeci.
Takođe, iako je prošlo skoro 20 godina, jutros sam dobila poziv od bivšeg sekretara odjeljenja koji je želio da zna da li će Dr. Hew Len biti u mogućnosti u skorije vrijeme da dođe na okupljanje sa starim osobljem, od kojih je većina bila penzionisana. Sastaćemo se sa njim za nekoliko nedjelja. Ko zna šta se može odigrati? Otvorena sam za nadolazeće priče.
Mir,
O.H.

I to je bilo to. Dr. Hew Len je zbilja postigao čudo u bolnici. Ljubavlju i opraštanjem promijenio je ljude koji su bili beznadni.‚‚

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 22.05.2011. 17:34
Ovo se moze odlicno iskombinovati, pored svakodnevne ljubavi koju cemo slati svemu s cime se susretnemo u slucaju "jacih" otpora kad imamo utisak da nije dovoljno ponavljanje jer npr. i dalje nas nervira neka osoba nije lose sve preneti na papir, zapisati i ocistiti. Ja se cistm za svaku losu misao, cak i ako mi je ruzan neki predmet ja ponovim da ga volim i da mi je zao zbog lose misli i da mi oprosti (naravno i ja sebi to se podrazumeva).

Takodje nasem papiricu sa spiskom zelja mozemo sto cesce govoriti volim te, ako primetimo otpor opet zao mi je, oprosti mi molim te, hvala ti ,volim te .
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.05.2011. 19:05

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 22.05.2011. 20:49
.

Pridružio se: 11.04.2011. 08:51
PostPoslato: 23.05.2011. 07:37
laloona je napisao:http://www.youtube.com/watch?v=tAFDux0UL9c

ovo ce otkloniti svaki otpor u vama GARANTUJEM :dance:

http://www.youtube.com/watch?v=mk42wSXXGq8&feature=related

fenomenalno! Hvala laloona
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:53
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Pridružio se: 10.02.2012. 19:19
PostPoslato: 11.02.2012. 01:27
E sad kako vi uspevate sve to da povezete ,ja sam gledao i slusao secret pre godinu dana mislim cak i dve ,svesno ili podsvesno ne uspevam da dobijem to sto zelim ,ili dobijem ono sto ne zelim :roll:

Elem svaka cast Rondi na spajanju ovoliko ljudi ,jer sam nakon filma krenuo da trazim istrazujem sve ili bar vecinu ovih autora.I na kraju sam se zbunio i izgubio .Npr slusao sam Joe Vitale,Demartinija,Wayne Dayera ,Depak Chopru, Jack Canfild ,Les Brown ... Trenutno slusam Anthony Robinsa i nije mi jasno zasto nisu i njega ubacili u tu pricu ,ali ...
Voleo bi prakticne pomoci oko povezivanja svega ovoga..

Povratak na Praktične metode i tehnike