LUIZA HEJ

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 17.09.2011. 10:16
Cini mi se da je neko pomenuo LUIZU HEJ pa evo samo da Vas obavestim da njena radionica postoji od skoro u Beogradu.Ja obozavam LUIZU HEJ,njena ucenja,sve vezano za nju kao i ovog divnog coveka koji prenosi njena znanja,Sinisu Ubovica.

http://www.putpromene.com/
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 17.09.2011. 10:55
Hvala Annna. Mislim da su je mnogi spomenuli, a ovde gde zivim sam ja dobila mesto u takvoj grupi bas zbog svojih iskustava. Mozda me i manje poznajete svi tu na blogu od mog ukruzenja ovde. Ovde se uveliko radi na ovome i ljudi jedva cekaju da cuju iskustva drugih, da bi mogli da lakse pronadju put ka pozitivnosti. Upravo je u tome stos, uspeti. A da bi ljudi uspeli ispituju opipljive dokaze i materijal.
Zato hvala ti sto si dala upustvo. Ja to u svoje ime samo, jer rado prelistam ovakve stvari, iako vec poznajem materiju u prste. Od viska ne boli glava nikada, ako mislis da te ne boli. Ja mislim da me ne boli... :D :D naprotiv.... ;) Lep dan.... :clap: :clap:

Pridružio se: 11.01.2011. 15:42
PostPoslato: 17.09.2011. 14:35
Luiz Hay i njena knjiga Moc ozdravljenja je u nama je bila tacka preokreta u mom zivotu...Do tada nisam ni slutila da se zivot moze promeniti na bolje...Radujem se zbog tebe Mila sto si postala clan grupe,imace sta da cuju od tebe a i da nauce...
Osmeh ne kosta nista a mnogo znaci
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 18.09.2011. 12:59
Drage moje,

znate da je pravilo na Tajni da preporučujemo sve što je nama pomoglo, ali i da navedemo primere. Vas tri mi delujete prilično sigurne u efikasnost učenja Lujze Hej, pa bih vas molila da nam objasnite zašto.

Evo, ja ću prva reći ono malo iskustava koje imam sa njom.

Kad sam na samom početku, još zimus, počela da tražim sve što bi moglo da mi pomogne da malo podignem svoje samopouzdanje i raspoloženje, naišla sam na afirmacije, a onda i na njene afirmacije. Jedna od onih koju sam probala je bila i "iako sam ..., ja duboko i iskreno volim i prihvatam sebe". Govorila sam je i naglas, ispred ogledala. Naravno da je delovalo čudno, veštački. Ali sam ipak osetila kako se nešto menja u meni, kao da se neki led otapa.

Kako mi je to bilo previše sporo i previše lako (šta da vam kažem, meni je Ĺ ekspir "lako štivo" a Dostojevski prava mera ;) ), potražila sam dalje, i tako stigla do EFT, a onda do Nevila. I u njemu našla svog "Dostojevskog".

Od tada se Lujze Hej nisam setila sve do letos, kada mi je sestra preporučila da moj hroničan zdravstveni problem (opstipaciju), tada baš izražen, rešavam i njenom afirmacijom koju daje na osnovu "dijagnoze". A njena dijagnoza je bila grčevito držanje za prošlost. Kao da me je grom ošinuo. Bila je sasvim u pravu! Tih dana sam čistila i poslednje ostatke bolne ljubavne prošlosti, a znate kako taj kraj ume da bude posebno težak. Ipak, rešila sam da probam. Malo sam izmenila, tj. dopunila njenu afirmaciju, i počela da ponavljam:

"Dok otpuštam prošlost, ja dopuštam sebi da zakoračim u sve što je novo, sveže i vitalno, i sa radošću dočekujem svoj novi život i novu sebe."

Već drugog dana su počele promene. A nepunih nedelju dana kasnije sam već bila zaljubljena u čoveka svog života.

Dakle, hvala Lujzi Hej! :dance:

PostPoslato: 18.09.2011. 15:40
Mogu da probam to da objasnim ali kada su objasnjenja u pitanju Mau je tu neprikosnovena ...
ajde da probam ..

Nevil i Luiza idu ruku pod ruku,odnosno kada se dobro razume Luiza onda imaginacije idu kao ladna voda.Ono sto je meni narocito lepo kod Luize je to sto se ona bavi nasom dusom,nasom sustinom u ljubavi prema sebi,odatle sve pocinje i na to se sve nastavlja.Dakle,sve dok nismo u miru sa samim sobom,dok ne prihvatimo i zavolimo sebe bicemo u velikom problemu sa onim sto zelimo u svom zivotu,zato sto moze da se desi da imamo utisak da mi to ipak ne zasluzujemo.

Cesto se desi da mi tokom zivota ( ovo narocito vazi za zene) nekako ipak izgubimo vezu sa samim sobom u smislu da negde pokleknemo i pocnemo da mislimo o sebi sve ono sto drugi misle o nama.Na primer ako nam neko stalno govori da smo lenji,da smo neuspesni,,,da ne mozemo da ostvarimo uspesne veze,da smo losi u bilo cemu,vremenom mi pocinjemo stvarno to isto da mislimo o sebi,narocito ako nam to govore osobe cije misljenje uvazavamo.Sada znamo da to sto nas neko drugi tako vidi to ima veze sa njim a ne sa nama.
Vremenom,mi shvatamo da smo u problemu i onda zelimo da nesto promenimo,pa radimo imaginacije,vizualizacije,afirmacije,svasta nesto,ali kao da stalno imamo utisak da u dubini duse to ne zasluzujemo..na primer KAKO DA OSTVARIM SAVRSENU VEZU AKO IMAM DVA PROPALA BRAKA IZA SEBE,SIGURNO NESTO NIJE U REDU SAMNOM ili KAKO DA IMAM SUPER POSAO KADA SVAKI PUT DOBIJEM OTKAZ...kao da sve vreme ocekujemo neki poklon koji ne zasluzujemo ....
e,tu je Luiza dobra,zato sto ne osudjuje i zato sto razume da je to sve sto nam se desilo a nismo zeleli nastalo upravo zbog toga sto nismo voleli sebe.ali ne u narcisoidnom smislu jer to onda nije ljubav nego strah,nego upravo u smislu da smo drugima uvek davali prednost vise nego samim sebi i nadajuci se da cemo tako resiti problem,sto ce drugi biti zadovoljni.Tako covek bude lekar jer su roditelji to od njega ocekivali,uda ili ozeni za nekog iz nekog osecanja duznosti ili nekih drugih razloga a sve je to linija manjeg otpora ..
JA VOLIM I PRIHVATAM SEBE BAS TAKVU KAKVA SAM je najmocnija recenica koju treba sami sebi da govorimo milion puta dnevno.Da oprostimo sebi,da oprostimo drugima,da ne cekamo da oslabimo pa da zavolimo sebe,da ne cekamo da nesto ostvarimo da pa cestitamo sebi nego da volimo sebe zato sto postojimo,zato sto imamo dobre osobine,da se skoncentrisemo na svoje dobre osobine....
e onda mozemo da kazemo JA ZASLUZUJEM ..pa uraditi imaginaciju koju zelimo..SVE STO ZELIM VEC POSEDUJEM I UZIVAM U TOME
Nadam se da sam bar malo priblizila ono sto se meni svidja kod Luize a verujem i milionima ljudi sirom sveta.U Australiji je ona proglasena za zivog sveca.Ono sto je meni bilo najtuznije jeste koliko smo mi navikli na gdenje i kritike,koliko na taj nacin volimo i druge i sebe,koliko se plasimo da drugimo kazemo VOLIM TE,nego na prvom mestu trazimo nesto na sta bi stavili kritiku, pa onda stalno kritikujemo sebe ....
samo treba da se volimo ..
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.02.2011. 17:51
PostPoslato: 18.09.2011. 20:41
I meni je Lujza najbliskije stivo-sve kasnije procitano,u stvari-isto je.Knjigu sam dobila prosle godine i stajala je i skupljala prasinu,naslov mi je delovao nekako "tra-la-la".Kad se bolest vratila,uzeh knjigu-i uleteh u svoju sustinu koju sam sa godinama razvodnila...O-kako me je to osnazilo.Sad vise i ne :D citam...ali povremeno otvorim knjigu nasumice i sta god da procitam tako me ogreje,osnazi!
JA SAM ZDRAVA I SRECNA ZENA!!!

PostPoslato: 18.09.2011. 21:50
Da,to je kod nas problem,kad nesto zvuci prilicno jednostavno skloni smo da to odbacimo kao nesto sto ne funkcionise.To je samo otpor prema promenama koje se moraju uvoditi u zivot da bi promenili nesto sto nam ne odgovara. Isto se desava i kada nesto zvuci komplikovano,isto smo skloni da to odbacimo zato sto to deluje komplikovano.To je takodje otpor.

Pridružio se: 19.02.2011. 23:27
PostPoslato: 19.09.2011. 17:08
Cestitam Lujzi Hej sto u svojim redovima ima najotvorenije srce za primanje i davanje. To je nasa mila Mila. :clap: :violin:
Sve sto je jednostavno, mi nastojimo da zakomplikujemo, jer smo ubedjeni da nesto fali. Naravno, nismo u pravu. Ljubav je tako jednostavna. A mi smo je zakomplikovali svojim iscekivanjima koja nisu drugo do nase frustracije.
Tesko je voleti sebe, jer sebe suvise dobro poznajemo. Zato svoju ljubav poklanjamo drugima. Ali, kako ona moze biti prava?
Zato je Lujza tu da nas nauci da zavolimo sebe. Tek posle ljubavi ka sebi mozemo iskreno voleti druge.
Iz tog razloga volim Lujzu.

P. S. Ratnici svetlosti imaju divne textove Lujze Hej.

PostPoslato: 08.10.2011. 19:55
Da li znate da je danas poseban dan za Lujzu Hej?

Danas je njen 85. rodjendan. Wow :dance:

Zivela, zivela i srecna nam bila!!!!!!!!!!! :violin:

Zelim joj jos divnih knjiga koje motivisu ostale da krenu pozitivnim putem.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 08.10.2011. 21:56
Da da, cestitala sma joj direktno vec pre par dana...nisam mogla da sacekam..
Zivela nam Louize Hay jos 100 godina, a ona ce ziveti zauvek na ovoj planeti... ucinila je puno za narod.... kao ja za Tajnu :D :lol: :lol: kako ja to onako iskreno otvoreno sve priznam, jel? Cista dusa sta cu...... hvala ti Subotice moja, zivela ti nama i nek se sve pozlati na ovoj planeti, svimaaaa.. :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.03.2011. 14:24
PostPoslato: 11.10.2011. 17:44
Jel moze neko da mi prosledi link za knjigu "kako da izlecite svoj zivot" ? Ja sam po netu trazila i sve sto nadjem je samo 24 stranice...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.05.2011. 19:32
PostPoslato: 11.10.2011. 18:50
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/ Tu ima par njenih knjiga.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.03.2011. 14:24
PostPoslato: 12.10.2011. 08:26
Hvala puno!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 30.12.2010. 19:30
PostPoslato: 12.10.2011. 18:16
http://vimeo.com/19664641

evo ga film.

PostPoslato: 12.10.2011. 21:10
trudite se,ukoliko mozete da citate knjige na engleskom.nema veze ukoliko smatrate da ne govorite savseno engleski,vazno je da zaista razumete sustinu.kada sam procitala you can heal your life na srpskom i na engleskom,kao da sam procitala dve razlicite knjige.
dosta toga se izgubi u prevodu a ovo je vrlo osetljiva materija i svaka rec je vazna pa nam pojedini prevodi na srpskom deluju smesno i besmisleno.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.10.2011. 08:53
naravno, ali za one ko ne znaju engleski, pa mucnu malo glavom, sve shvate... bolje i ista nego nista..a tu je tajna da sve razjasni..
evo od mene jedan doprinos..iako je druga licnost u pitanju..obozavam ovog coveka.. genijalac... uh ima toliko toga u svetu... nema ovde ni polovine svega sto postoji sve...

http://www.youtube.com/watch?v=c3OetuBVaps

srecno vam bilo..
cesto ljudi predju preko najvaznijih stvari onako ofrlje, zato se i ne shvati i ne razume draga Ana...za sve treba ukljuciti malo vise rezervne lampice.. da nisam detaljnije obucavala stvari, ko zna sta bi bilo danas sa mnom.. a ja engleski ne znam maltene skoro nista...ima toliko toga sto sam pisala, samo zavisi koliko me ko razume, pa moji blogovi mnogo govore... a tek sta sve ima u meni, tek ce doci na blogovima po redu... nemam kome ja to ni da objasnjavam danas tek tako..probala sam ali nema nivoa jos izgleda..ima puno praznine izmedju...dok se ne dodje tamo ..polako..... ucenicima trebaju godine za diplomski, tako i nasem narodu.....ali sigurno ide se pravim putem... radimo za buducnost naroda sigurno...samo napred... :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:49
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 13.11.2011. 09:57
Dobro jutro, i sa ove teme :)

Divan je dan, nakon divnog dana, a pred neki novi, divan dan :D

Ipak, još uvek se može nešto lepo naučiti, makar način na koji to neko kaže. A naša divna Lujza to kaže i ovako:

Ne bežite od lekcija; one su mali paketi blaga koje nam se pruža. I kako učimo iz njih, tako se naši životi menjaju na bolje. I sada se radujem kad vidim još jednu porciju tamne strane sebe. Jer znam da to znači da sam spremna da otpustim još nešto što je kočilo moj život. I kažem,
Hvala ti što si mi ovo pokazao, sada mogu da ga izlečim i da nastavi dalje."

Priznaj, prihvati, oprosti, otpusti, voli, živi, raduj se, igraj se, leti! :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.11.2011. 11:03
Tako je draga Mau i ja postujem ovu teoriju, prihvatam svaciji rez, svaciju iskricu upucenu meni, postavim na pravo mesto.... nije ona nicija, vec je moja sama i hvala im uvek i uvek. Kako bih znala, ako ne osetim i ne shvatim. :D ;) :dance:

PostPoslato: 18.11.2011. 08:33
Mila Mila,
Nista nam blize nisi rekla o grupi Luize Hey u kojoj si?
Sta se tamo zanimljivo desava?
Pozdrav
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike