Ĺ ta biste radili da živite poslednji dan života?

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 13.01.2011. 00:41
U mnogim knjigama sam pronašao savet da svaki dan treba da živimo kao da nam je poslednji.

Tek danas sam se ozbiljno potrudio da razmislim šta je to što bih radio tog dana, šta su moji prioriteti. Još uvek razmišljam o tome, ali bih voleo da čujem vaša razmišljanja.

Ipak, malo mi je tužna pomisao na "poslednji dan", pa bih voleo to nekako drugačije da preformulišem, na primer, da odlazite u manastir na neodređeno vreme, pa želite da na najbolji način proživite poslednji dan svetovnog života
:banana-parachute: :auto-dirtbike: :romance-threesome:
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 16:59
PostPoslato: 13.01.2011. 18:41
hm,...da je (ne daj Boze) poslednji dan...cini mi se da bi ceo dan sedela u svom domu sa svojom porodicom, tj. ceo dan bi gledala u svoju decu....slusaj, ipak je ovo tuzna tema :(
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 13.01.2011. 22:09
Zavisi od toga dali je radni dan ili vikend.

Ako je radni dan,ustao bi u 6 i 30h,otisao na posao,vratio se kuci,rucao,pregledao sajt Tajna,odmorio,porazgovarao sa ukucanima,mozda malo prosetali,popili kafu sa prijateljima,uvece odgledali neki film.Nista posebno cista rutina.

Vikend je malo drugaciji posto malo duze spavam ali i tu mu dodje isto.Nista posebno,rutina.
:D :lol:
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 14.01.2011. 00:08
Da, možda je malo tužna tema, ali to nije bila ideja :oops:

Ideja je bila da razmislimo o tome šta nam je najvažnije u životu, odnosno šta nam pričinjava najveće zadovoljstvo. Dakle, tada bismo imali neograničeno mnogo novca (pozajmi od nekoga ako treba, ionako nećeš morati da vraćaš :laughing-rolling: ), slobodnog vremena i svih ostalih resursa na raspolaganju. Kako biste voleli da provedete taj dan? Da li ima nešto što biste tada uradili jer se nikad ranije niste usudili (skok iz aviona, bandži, poseta neke destinacije na drugom kraju sveta...)

Petak, nemoj molim te da mi kažeš da bi išao na posao tog dana? Ne verujem ti :eusa-liar:

Ja sam razmislio o tome šta bih radio i mislim da bih tokom dana otišao sa porodicom negde u prirodu (planina, more, šuma, svejedno), a uveče bih napravio žurku za sve drage ljude koji su mi život učinili ovakvim kakav je sada. I svi vi biste, naravno, bili pozvani :banana-rock:
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 14.01.2011. 01:33
Tajna je napisao:
Ideja je bila da razmislimo o tome šta nam je najvažnije u životu, odnosno šta nam pričinjava najveće zadovoljstvo. Dakle, tada bismo imali neograničeno mnogo novca (pozajmi od nekoga ako treba, ionako nećeš morati da vraćaš :laughing-rolling: ), slobodnog vremena i svih ostalih resursa na raspolaganju. Kako biste voleli da provedete taj dan? Da li ima nešto što biste tada uradili jer se nikad ranije niste usudili (skok iz aviona, bandži, poseta neke destinacije na drugom kraju sveta...)

Petak, nemoj molim te da mi kažeš da bi išao na posao tog dana? Ne verujem ti :eusa-liar:

Ja sam razmislio o tome šta bih radio i mislim da bih tokom dana otišao sa porodicom negde u prirodu (planina, more, šuma, svejedno), a uveče bih napravio žurku za sve drage ljude koji su mi život učinili ovakvim kakav je sada. I svi vi biste, naravno, bili pozvani :banana-rock:

Posle dna koji sam dotakla. Zivim svaki dan, kao da mi je poslednji. Uvek prihvatim dobre strane, iz bilo cega napravim dobro. Meni je sve zabavno, sve mi odgovara kako ja hocu, sve vidim nekim drugacijim ocima, sta zamislim to odradim, gospodarim sobom. Stalno planiram, planove aktiviram. Posebni su to osecaji, ako pada kisa, pa tu je kompjuter, ili neki film, mogu se igrati karte, imam i hobi, ... samo opusteno i zabavno, a posao je posao, pare su pare i to ide super. A zdravlje se ne moze kupiti, zdravlje mozes sebi samo pozeleti i funkcionise, pare isto pozelis i funkcionise i mi to umemo. I ima jos nesto, kakav "poslednji dan". Mi mozemo svojim umom da postavimo pravi put i verujem u bezsmrtnost. Covek se fizicki sam umori i resi da umre, ocigledno ili nosi strah i zakon privlacenja radi ono sto mu zaista ne treba u stvari da radi. Ja sam resila, naucila i umem da zivim svaki dan na poseban nacin( kao, ali samo kao da je poslednji), ali ne uklapam se u ovo "poslednji", ja sam bezsmrtna. Zakljucak? Cudo!!! :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 14.01.2011. 01:53
Tajno,

ja sam te razumela, ali sam pokušala da nađem drugi naslov ili drugi kontekst za ovu temu, kako bi ljudima malo olakšali razumevanje. Nažalost, upetljala sam se, ostavila da prenoći, i tako te ostavila da se jedeš što nikoga nema da piše na tu temu. A tema je fenomenalna.

Doduše, sad kad si ovako lepo objasnio, bolje je što ti nisam pomagala. Ovako je prava pesma.

Dakle, šta bih radila taj poslednji dan... Definitivno bih ga provela sa sinom, porodicom i prijateljima. Pozvala bih sve koje znam, a pogotovo one o koje sam se na neki način ogrešila, i pokušala da im se odužim, na ovaj ili onaj način. Jer tog dana svi moraju da budu srećni. Tog dana srca treba da budu velika, radosna i drhtava od života, od sreće.
Volela bih da imam neki avion pa da obiđem neka meni važna mesta koja nisam dugo ili nikada videla, neke predele koji su mi ispunjavali dušu mirom i zanosili lepotom.
Volela bih da obezbedim sve one nesrećne i bolesne za koje znam, i da im pružim radost sigurnosti, boljeg zdravlja i prave brige i nege. Ima ih i koje ne znam lično, ali su mi ostali u srcu, kao da ih znam.
Volela bih da bar sat vremena provedem u moru i na brodu, uz neki koralni greben, i jos toliko u avionu ili na zmaju. Porše po Azurnoj obali. Trojka u okolini Moskve. Mačke na Santoriniju. Japanski vrtovi. Andi, umotana u šareni pončo. Zelena brda Irske. Gorske oči Ĺ kotske. Fado u Lisabonu. Kastanjete i karneri Ĺ panije. Plaže i tango Kube. Svitanja i sumraci pustinje. Prašume Konga. Novi Zeland! Ah, tamo bih mogla da živim u nekom drugom životu!
A onda, po onoj narodnoj, svuda pođi, kući dođi, ponovo bih bila sa svojima, ali i sa svima ostalima u mojoj kući sa bazenom, gde bismo pevali i veselili se do jutra.

I baš kada se noć umori, i kada uz prvo jutarnje bledilo počnu da nestaju zvezde sa neba, i kada se u dušu uvuče onaj slatki umor, ali i bojazan da je to poslednje savršeno jutro koje gledamo, jer se ta sreća mora platiti nečim, kao što ju je platila mala sirena, nasmešim se i kažem:

"Zar nije predivno? Počinje još jedan predivan dan!" :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 15.01.2011. 19:15
Sigurno bih ga provela sa porodicom i prijateljima, možda bih zakupila neki prostor i sve ih pozvala, angažovala muziku, pa nek ide život :D
Ima i druga strana medalje, to sam pročitala u jednoj knjizi i često se toga setim kad sam u neprijatnoj situaciji sa nekom osobom, dakle, kad sretnete nekoga, a posebno kad je ta osoba neki mrgud, ponašajte se prema njoj kao da pouzdano znate da će za nekoliko sati ta osoba umreti.
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 26.01.2011. 23:36
PostPoslato: 27.01.2011. 14:39
*
Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.

Pridružio se: 24.04.2011. 19:36
PostPoslato: 01.05.2011. 09:05
....................

Pridružio se: 09.01.2011. 20:49
PostPoslato: 03.05.2011. 21:07
Uf sta pre uraditi u poslednjem danu zivota?!
Pre svega bi se osecala jako spokojno i mirno jer znam da sve brige i problemi odlaze nema ih vise,papa :D ... A drugo je to da bi vecinu vremena provela sa svojim najdrazima,a onda bi si uzela malo vremena za sebe i mirno napustila ovo materijalno stanje i otisla negde daleko, daleko...u univerzum. :D

Pridružio se: 30.03.2011. 14:27
PostPoslato: 04.05.2011. 10:40
:dance: :idea:

Pridružio se: 12.08.2011. 18:39
PostPoslato: 12.08.2011. 19:02
Evo, sa malo i ozivim temu. ^_^
Ja bih prvo ujutro preplakala i istraumirala se. Posle, kad dodjem sebi, nazvala bih sve svoje prijatelje i porodicu, ljude koje volim, ljude koje ne volim i zamolila ih da mi oproste ako sam ih ikada povredila i rekla im da ih puno volim (i dala neke savete, isfilozofirala nesto, buduci da sam ipak ja ta koja umire ;)) . Ili, da ustedim na vremenu kog mi je malo ostalo, napisala bih jedno dugo pismo, o svemu sto zelim da kazem. Posle bih se sredila (da ne kazem sriktala ;)), k'o nikad u zivotu, obila po koju radnju, zlataru, il' bilo sta, da dozivim malo andrenalina. Nakon sto bih pobegla od policije koja bi me verovatno ganjala :) otisla bih u neki klub, plesala, skakala, ponasala se ludo, polomila sve sto stignem,dok me izbacivaci ne izbace. Posle bih uzela jos malo alkohola i pila, pila, pila, pa kad mi vec zeludac postane "telesni visak" rekla bih, a da ovog puta to stvarno i mislim "Zivote, bolje ti je da prodjes, da te ne bih ponovo nosila na ispiranje zeludca!!" U slucaju da sam u svom tom lomu, zakacila nekog "frajera" ili bilo koga ko bi se u tom momentu nasao kraj mene, zagrlila bih ga cvrsto i kao preplaseno dete, zatvorenih ociju, cekala kraj duboko u dusi nadajuci se da ga nece biti...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 26.01.2011. 23:36
PostPoslato: 22.08.2011. 15:00
*
Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:51
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Pridružio se: 23.12.2011. 00:31
PostPoslato: 23.12.2011. 16:01
Ja bi' popusio stog trave, cini mi se ...i citav dan bi slus'o Hendrixove instrumetale sa Isle of Wight...Tako vjerovatno da ne bih ni osjetio da sam pres'o na drugu stranu...ili bi uzeo kilo nekog apaurina, tako da me ne ufati strah kad dodje cas... :DDD
I love the smell of napalm in the morning...

Pridružio se: 24.12.2011. 04:05
PostPoslato: 24.12.2011. 04:13
haha. ja bih isto. i ceo dan slusala funk :D

Pridružio se: 11.09.2012. 11:58
PostPoslato: 03.10.2012. 11:50
Je li moguce da je ovakva tema stala?!
Pa ,toliko je inspirativna,da je to strasno! :D
Ja ne mogu da se odlucim sto bih radila.
Ovako,prvo bih Fb iskljucila,da mi ne salju zahtjeve za prijateljstva ,kao da sam celebrity,a ne _____________ (EKG) :P
Ja bih nazvala neke osobe i rekla im da ih vooooooliiiiim ,iako ne pricamo :D!
Onda bih sakrila sve dnevnike ,da se ne crvenim 'on the other side' ,ako neko pozeli da mi procita 'zapazanja' ..
E onda bih skakala padobranom iz aviona i ako bih i to prezivjela,jer ne volim visinu,posla bih na put oko Zemlje! To mi je zelja,pa eto,najbolji trenutak i za to!
Onda bih posla na neku prelijepu plazu ,sa bijelim pijeskom i tirkiznim morem i uzivala bih..
Onda bih kupila poklone i namijenila ih da donose ljubav i uspjehe! I rekla da idu u nasljedstvo..
Dalje, pozeljela bih da mi sledeci zivot bude pozitivan i da budem otvorenog uma .. Popila bih pivo,slusala QUEEN i zazmurila i bila srecna jer imam 86 godina :D
Sto je najljepse sto mi se danas moze desiti?

In the Vortex 24/7

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 03.10.2012. 17:56
Pa, ajde da budem iskrena... da dodje neko da mi saopsti da je poslednji dan zivota, u*rala bi se od straha. :mrgreen:
Ne znam da li bi ostatak dana mogla da provedem opusteno.

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 03.10.2012. 17:59
Tajna je napisao:Petak, nemoj molim te da mi kažeš da bi išao na posao tog dana? Ne verujem ti :eusa-liar:

:lol: :lol: :lol:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 03.10.2012. 19:31
Zanimljivo, čitajući nekoliko poslednjih postova setila sam se mog odgovora.

Ne želim da ga tražim, ali mi sad deluje smešan. Jer bih sada prosto živela, disala, i doživljavala ovaj svet sa svih pet čula, do daske. Pa čak i ako bih ga provela u kući ceo dan, ili kraj Save.

Dovoljno je lepote oko nas da budemo zahvalni na svemu što nas okružuje, i na svemu što smo ikada dobili.
A to je dovoljan podsticaj da iz sebe u svet pustimo svu ljubav i sve lepe misli i želje koje bismo ostavili pre poslednjeg "laku noć".
Jer to i jeste samo "laku noć". I to pred odlazak u beskraj svetla, ljubavi, lepote, u izvor svega, u ono što nas povezuje i ovde i "tamo".

Zapravo su mi najlepši oni dani koje završavam toliko zahvalna da bih mogla tu noć da odem. Kako bi predivno bilo da su mi-nam svi takvi ;)
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike