Tajni, s ljubavlju...

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 14.02.2011. 14:58
Dragi moji Tajnaši,

kao što znate, od kako sam počela da se družim sa vama, i da učim od vas, kod mene su počele da se dešavaju razne, mahom pozitivne promene, a mislim da će se uskoro ispostaviti i da su toliko korenite da se slobodno može reći da mi je tajna.rs promenila život, i oslobodila me.

U svakom slučaju, priča o delfinu, koja je nastala kao pisani dokaz moje imaginacije i verovatno probuđenog (kakvog takvog) talenta za pisanje - više nije jedina! :dance:

Izgleda da se nešto slomilo u meni, ili makar kvrcnulo ;) , tek, evo već stiže i druga. E sad, kako su obe "priče" nastale na isti način, iz imaginacije, i kako ih od srca namenjujem samo i isključivo vama, da iz njih crpite šta god vam treba (pozitivnu energiju, lepotu, osmeh, osećaj, iskustvo, tehniku...), otvaram novu temu u znak zahvalnosti za svu vašu pomoć i podršku, i uz želju da i na dalje budemo jedni drugima inspiracija.

Naravno, ovo nije zamišljeno da bude zbirka mojih priča, koliko god to godi skribomanu u meni, već kao mesto za sve slične priče-dokaze imaginacija koje vi budete imali.

Jer zamislite, ako je jedna moja priča vas toliko pokrenula, oplemenila, podigla, koliko bismo života mogli da dotaknemo svi zajedno? Stotine i hiljade života, koji sada tumaraju u mraku, kao što smo nekada mi, mogu uz pomoć ovakve energije da se pokrenu - kao što smo se pokrenuli mi!

Zato ljudi, primite ovaj moj mali dar od srca, i - prionite na imaginacije!

Srce od Mau
(upravo se prelilo od ljubavi prema vama, i preraslo me je)
:romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 15:02
BEST FRIENDS FOREVER
(by Mau)

- Ja: E, ćao! Dođi da te upoznam. Ovo je (Ĺ klj), moja koleginica, a ovo je moj..., kako da ti ga opišem... najbolji prijatelj, (On). Ili makar jedan od mojih najboljih prijatelja. U poslednje vreme sam srela toliko divnih ljudi da je konkurencija za titulu najboljeg prijatelja baš žestoka.( ;) )
- On: U poslednje vreme, a pre toga? Otkad se mi znamo? Ima dvadeset godina.
- Ja: U pravu si. ÄŚoveče, zar ima toliko? Pa, ima, ima i preko dvadeset. Dobro, onda je ovo jedan od mojih naaajstarijih najboljih prijatelja. :)
- Ĺ klj: Drago mi je, ...
- On: Takođe.
- Ĺ klj: A kako ste vas dvoje ostali prijatelji tako dugo?
- Ja: A, pa lako. Prvo smo godinama bili u vezi, pa smo se venčali, pa dobili dete, pa se na kraju i razveli...
- On: Taj poslednji deo je posebno učvrstio naše prijateljstvo. :)
- Ja: Ĺ to si bezobrazan! (i lupim ga po ruci, uz osmeh) :) U stvari, kad malo bolje razmislim, da znaš da si u pravu.
- On: Naravno da sam u pravu. Kad ja nisam bio u pravu?
- Ja: Tako je, u pravu si. Evo, ako dosad nisi upoznala čoveka koji je uvek u pravu – sad jesi. ÄŚudo od čoveka! Nema toga što taj ne zna. Al je previše mek, znaš, i neće da se gura sa ostalim mediokritetima po kojekakvim "Milionerima", inače bi dosad bio... (pfiii!)... Ko zna gde bi mu kraj bio...
- On: E, da nisam tolke godine proveo sa tobom... :)
- Ja: E, ćutiii... :) Ćuti, molim te. Vidiš da pokušavam da te predstavim u najboljem svetlu, nemoj da me vučeš za jezik! :)
- On: Tu ti moja pomoć ne treba :)
- Ja: ÄŚuješ li ti ovo? Bezobrazan je na kub! Samo da mi se dete na njega ne umetne!
- On: A, što, loše ti je bilo?
- Ja: Nije, naravno. Ĺ taviše, toliko mi je dobro bilo da prosto nisam znala kud ću od sreće - pa sam se razvela! :)
- On: E to ti je bio jedan od pametnijih poteza, mogu ti reći.
- Ja: Naravno! Pa naučila sam i ja ponešto pored tebe. :) Nego, aj mi polako da sednemo negde, ovo će uskoro da počne. Eno tamo, taman ima tri mesta. Hoćemo tamo?
- Ĺ klj: Pa... ne bih da vam smetam.
- Ja: Ĺ to bi nam smetala, bog s tobom?
- Ĺ klj: Pa... ne znam... mislim, ako hoćete da pričate...
- Ja: Misliš ako hoćemo da pričamo, ili ako hoćemo da "pričamo"? ;) :)
- Ĺ klj: Pa, neee, nego... šta ja znam... (i zbunjeno pogleduje čas jedno čas drugo i sleže ramenima)
- Ja: E, slobodno sedi, ako i budemo pričali, onda ćemo pričati samo o poslu. Ono drugo nas već odavno ne zanima.:)
- On: Tebe pogotovo. :)
- Ja: Daj više prestani. :) Vidiš da smo je potpuno zbunili, ne zna više ko je tu lud, mi ili ona.
- On: Ona, ona! :) (i pokazuje na mene)
- Ja: Eto, vidiš. S kim sam ja živela! To je jedno totalno neozbiljno i neuviđavno stvorenje. Doduše (okrećem se njemu), nisi bio takav dok smo bili u braku. Bio si neviđeni namćor, a pazi sad - ne može čovek od tebe do reči da dođe!
- On: A ha, ha! Kako da ne. Pa ti ne zaklapaš, čoveče, žena ne može da progovori od tebe, a ne od mene! :)
- Ja: E, sad, od koga ne može da progovori, to je pitanje. Al da se nešto ućutala, jeste. Ĺ ta ti je, bre, ženo? Progovori! :)
- Ĺ klj: (i dalje zbunjeno pogleduje čas jedno čas drugo, ali sad sa blagim osmehom) Pa... ništa, nego... malo mi je neobično...
- Ja: Ĺ ta, što se zezamo, a razvedeni?
- Ĺ klj: Pa... da...
- On: ÄŚuj, treba da znaš da sam ja pre toga odležao višegodišnju robiju.
- Ja: Da znaš da jesi. A ja sam jedva umakla iz ludnice. Zato smo danas oboje ovakvi, srećni i zahvalni što smo se na vreme spasili! :)
- On: Ja pogotovo. :)
- Ja: Nemoj, molim te. Ja sam tebi toliko zahvalna što smo se razveli, da ti se neću moći odužiti dok sam živa!
- On: Ništa ti ne brini, samo se i dalje drži podalje od mene, i mi smo kvit! :)
- Ja: Eto, vidiš kakav je. Da sam ga svećom tražila, ne bi ga našla!
- On: A, eto. Neki ljudi imaju sreće u životu, a neki ne...:)
- Ja: Dobro je, dobro je. Aj ćuti sad, vidiš da počinje. (okrećem se ka Ĺ klj) Pričaću ti posle, ali kao što vidiš – sve je u redu! :)

HAPPY END 
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 15:03
I tako dragi moji. Ova jednočinka koju ste upravo pročitali je rezultat novog čišćenja ETF-om i revizije nekih bolnih trenutaka iz mog života. Nije loše, s obzirom da se ne snalazim najbolje u ovom žanru ;) (još nigde nisam videla da na kraju skoro svake rečenice stoje smajliji, ali ako se ja budem pitala, to će biti obavezni detalj u svakoj štampariji :) )
U svakom slučaju, nastaviću da vežbam, pa možda i bude nešto od mene jednog dana (Džoan Rouling, čuvaj se - dolazim! :) )
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 15:05
Inače, počelo je opet sa onim kamenom u stomaku koji me je opet probudio u 5 (ako me to neko od vas budi ranom zorom svojom subjektivnom komunikacijom, ja bih ga zamolila da pomeri vreme buđenja, jer sam hronično neispavana!)
Prethodno veče sam zbog nekih susreta sa ljudima koji su bili važni u našem braku, više razmišljala o tome kako je naš brak završen, i da li je moralo da bude tako. Naravno, pošto je sledeći logičan korak u čišćenju svojih zaostalih dugova i opraštanja ionako bio taj, uveče sam pred spavanje zapisala sebi ovo:

„Po prvi put želim da sam slobodna da želim i da volim, da budem željena i voljena i da ispunim sebi želju. Po prvi put želim da nisam samo njegova. Po prvi put želim da on nije samo moj. I po prvi put želim da on ne bude jedini čovek u mom životu.

Zašto me onda stomak boli, zašto sam nervozna i tužna?

Nisam sve prekinula sa njim. Nisam dobila oproštaj. Nisam dobila kraj. Nisam pustila prošlost i nadu. Nisam još oprostila sebi.

Večeras moram da oprostim sebi i to.”

Nisam uspela da uradim puno pred spavanje (opet), ali je izgleda bilo dovoljno da me (opet!) probudi u 5. Naravno, sa onom istom težinom u stomaku kao i pre.

Da skratim, ovaj put su suze krenule na „iako još uvek želim da mogu da vratim vreme i da sve uradim drugačije...“

I opet je bol bio iznad 10, a postao je merljiv tek u trećem krugu tapkanja. Do tada su već i suze prestale, a bol je počeo da jenjava. I meni samoj je to još uvek neverovatno, ali uspela sam da ga spustim na 0-1. Bila sam mnogo mirnija, ali sam znala da to nije dovoljno.

Revizije. Možda nije trebalo da ih uradim tako, ali kad sam jednom počela, više nisam mogla da se zaustavim. Počela sam od scene kad sam prvi put (sama) prelomila da želim razvod, i sprovela ga kako sam ga sprovela. Prošla sam bar 5 bolnih scena i trenutaka koji su mi kasnije, od tog dana pa do danas, doneli nebrojeno mnogo suza, gorčine i kajanja. Nisam prestajala dok nisam stigla do iskrenog i lepog, toplog rastanka, i obostrane želje da nađemo sreću sa drugim ljudima, i da zauvek ostanemo prijatelji.

I kao vrhunac je došla ova scena, i još poneke, manje ili više duhovite, ali prilično realne i, u našim okolnostima, čak i vrlo moguće.

Eto, pa vi sad vidite šta ćete sa tim.

Tajno, ako razmišljaš o stavljanju i ovoga na blog (pa čak i na forum, i on je javan i svima dostupan... hm...), ne bih da ide sa kompletnim objašnjenjem (eventualno prvi pasus posle „hepi enda“). Ionako ponekad imam osećaj da sam kao oni manijaci što u mraku prepadaju žene i decu otvarajući svoj mantil i svoje najintimnije delove. Ako sam u pravu, slobodno brišite sve ovo, bilo ko od vas.

Jedino opravdanje koje nudim za ovakvo razotkrivanje pred vama je ono isto koje sam imala i pre – da sebi olakšam, i da svojim primerom pokažem šta je sve potrebno da uradite da biste očistili sebe i oslobodili puteve energije u sebi, kako biste mogli lakše i brže da primite ono što želite. Ja zaista mislim da je to jedini pravi način. Ali tu su naši iskusniji Tajnaši, pa neka oni kažu da li sam u pravu, ili sam zabrazdila ko zna gde.

Tajno, ti si na potezu. Piši, briši... U svakom slučaju, ako ovo ostane na forumu - oglasite se.

Naravno, ovo nikako ne znači da je otvoren konkurs za upražnjeno mesto pored mene – ne hvala! Ja znam šta hoću i šta neću, i imam čak i dobru predstavu koga hoću, a koga neću. U svakom slučaju, mislim da će, i pored očiglednog napretka, još vode proteći dok nekoga ne pustim u svoj život na taj način. Ali makar više nisam od kamena :)

I dalje vaša m

P.S. Sad se opet vratite na pričicu, i zadržite osmeh! :)

P.P.S. Tajno, ne brini, ni za ovo neću tražiti autorska prava :): :)

P.P.P.S. Sunce, ovu poklanjam tebi :) :) :)
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 14.02.2011. 16:37
Draga Mau,

teško je biti prvi koji će da komentariše ovu seriju tvojih postova. Nije ni čudo što se još uvek niko ne oglašava. Ja još uvek nisam siguran šta bih ti napisao. Sve se nadam da ću znati kad stignem do sledećeg pasusa :D

To što svima nama, tvojim novim prijateljima, ali i slučajnim prolaznicima, pružaš tako intimne detalje iz svog života govori da stvarno prevazilaziš celu situaciju. Uzdigla si se iznad nje i polako prestaješ da budeš učesnik, nego postaješ posmatrač. A kao posmatrač ćeš imati mnogo manje emocija, moćićeš jasnije i trezvenije da posmatraš situaciju. Uspela si, čestitam!

A taj tvoj talenat za pisanje stvarno moraš da neguješ. Možeš da otvoriš svoj blog na kome ćeš objavljivati priče. Ako to želiš, mogu da ti pomognem oko svih tehničkih detalja.

Samo napred, Mau! Stvarno uživam u druženju sa tobom!
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 16:43
Hvala na ideji, razmisliću.
A upravo zbog tog previše ličnog u objašnjenju sam htela da intervanišeš. Dakle, ako misliš da je previše - briši. Imaće efekta i ovako.
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 14.02.2011. 16:53
Mau, ti si glavni i odgovorni. Sama određuješ šta je previše lično, a šta nije.

Nego... ko je Ĺ klj?
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 16:57
Ĺ klj ne znaš šta je? Pa neko totalno nebitan... :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 14.02.2011. 17:03
Jedan odredjeni period razmisljam da postavim temu koja bi glasila"Sta sam dobio od kad poznajem Tajnu.rs"Misleci da opisem koliko sam licno napredovao,kava su mi bila pre iskustva a kakva sada.Da opisem sve one koje sam upoznao i koje nisam i da to bude jedan mali poklon Tajni.rs.Da svi koji ovde svrate procitaju iskustva ljudi koji prate ovaj forum i sajt.

Ali ovaj mali vrag od mau me preduhitrio. :lol:

mau,
smatram da si ovim tekstom a i svim kojim si dosad napisala jasno svima dala do znanja koliko si do sad napredovala i da svima treba da budes pravi primer koliko covek moze da napreduje ako se posveti prvo sebi.Svaka tvoja rec,svaka tvoja zagrada,na kojima ja najvise insistiram,je sve bolja i bolja.Puno ti hvala i samo nastavi. :D

A vi ostali Tajnasi,ovo moze da vam bude mesto gde ce te opisati koliko ste napredovali i sta ste sve dobili od kad poznajate Tajnu.rs :D

Pridružio se: 19.12.2010. 22:02
PostPoslato: 14.02.2011. 17:10
:)
Verovanje je samo misao koju konstantno ponavljamo!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 04.02.2011. 18:32
PostPoslato: 14.02.2011. 17:38
Ljudi moji, kakvo je predivno stvorenje ova Mau. :angel:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 02.02.2011. 15:14
PostPoslato: 14.02.2011. 18:18
Mau jako me podsecas na jednu meni dragu zenu,cak sam i pomislila da ne stoji mozda ona iza umetnickog imena Mau :) ,medjutim nije,ona je vec nasla svoj put do srece,sto i tebi svim srcem zelim,..Ja sam je upoznala u njenom idealnom liku,al naravno nije uvek bila takva.Za njeniu proslost,krahove i njen potpuni lom,razvod,.,. sam saznala od nje same,i (da slucajnost bude jos veca) i iz njene knjige,koju je napisala (to joj je doslo kao vid samopomoci,i sama kaze vid terapije),i izdala,al samo u nekoliko primeraka koje je poklonila prijateljima,dragim ljudima,i bivsem muzu(i ja sam dobila svoj primerak,i hvala joj).Upoznala sam je u vreme kada je pisala knjigu,i kada je vec odlucila da -ide dalje-,i mogu ti reci da mi nije sama ispricala sta joj se sve desavalo,nikada ne bi pomislila da je dozivela u zivotu takav lom.Po meni bila je to divna,nasmejana zenica,koja radi sa ljudima,koja je posvecena svojoj struci,prijatna,..Mislim da u to vreme nije znala za Tajnu,mozda jos uvek ne zna,jedino znam da je od ovih nekih cuvenijih metoda primenjivala feng shui,al mislim da joj je najvise pomogla njena autosugestija,oprostaj samoj sebi,iskreno je zavolela sebe,i tu je nastao totalni preokret, krenula dalje.Mogu ti reci da sad posle 3 godine,ona koja zakoracila u petu deceniju zivota,i dalje je srecna,mozda jos i srecnija i nasmejanija,i koliko vidim krenulo joj je na svim poljima u zivotu,pronasla je ponovo ljubav,sa bivsim je u ok odnosima,sve je sredjeno,stanbeno pitanje,posao,dete je uspesan student,..Tako da Mau mislim da si sa ovakvim stavovima i razmisljanjem,saljivom pricom na pravom putu,.Srecno! :handgestures-thumbupleft:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 19:46
Mima, ženo, razbi me!
Hvala ti na poverenju i podršci, ali najviše na primeru i citatu iz knjige. Kad je mogla ona...

Drago mi je da ti se sviđa, malo sam strepela od reakcija, kao što si videla. Bez razloga, jer to ste ipak vi, "moji" Tajnaši :romance-grouphug:

Ljubim te
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 14.02.2011. 20:05
Draga Mau,
raduje me sto si na toj svojoj lestvici. Ja sam prevazisla davno razvod. Kontakt sam uvek lepo i vesto prihvatila kad god je dolazio. Pomagala sam toj istoj osobi kad god je trebalo a bilo je u mojoj moci vise puta. Bilo mi je vazno da imamo dobre odnose, da nase dete ne oseti bilo koju sitnicu koja bi ga bacila u ocaj. Bila sam jako svesna situacije, svesna buducnosti naseg deteta i svesna da je jedini put naseg deteta nase prijateljstvo. Mi se godinama sastajemo u cetvoro, pocastimo se, provedemo lepo vreme zajedno i nikad ne kopamo po proslosti. I ja i on imamo super sadasnje partnere, prihvatljivost je sa svih strana i kada je bilo kome tesko od nas, pruzimo medjusobno ruke. Nase dete je srecno zbog toga. Oseca se fantasticno sa svima nama i sve nas jednako voli. Nase dete ima razumevanja za zivot, raste u posebnoj sredini, zapravo uziva sto nas sve cetvoro ima oko sebe i jos dodatno i bivsu zenu mog sadasnjeg muza, sa kojom isto prelepo komuniciramo, popijemo kafu, salimo se i smejemo. da ne pricam koliko je i meni licno bilo bitno sto su oni svi tu oko mene u ovoj prevazidjenoj situaciji i u toku proslih nedavnih dogadjaja.
To sve postane tako normalno i pozitivno, da prosto se nema onaj osecaj sta je nekad bilo. Do svakog razvoda dolazi zbog necega, pa sad sta je tu je. Prema toma kako vidim i uvek sam znala i znam, ja sam potpuno bila u pravu kada sam slusala svoje srce i dala prijateljstvo coveku od koga sam se rastala, a imamo zajednicko dete, iako su bili ljudi koji su se borili da uradim suprotno. Nisam nikog slusala, jer sam bila ocigledno toliko pametna i znala sam da to moze samo nasem detetu da naskodi. Nisam ni po koju cenu to dozvolila i ponosna sam na sebe, na nase dete i na nase prijateljstvo. Mogla bih do sutra o tome.
Zato drago mi je da reviziju radis intezivno, a to ko sa kim zivi, pa to srce samo kaze. Ja ne mogu da stanem na put mom sadasnjem muzu, ako on sad izadje i resi da zivi sa nekim drugim, niti neka nova, niti bivsa zena, znaci da ga ja teram od sebe, a on zeli nesto drugo. Kad to covek shvati, da svako ima slobodu da bude sa kim hoce i gde on to zeli, onda taj isti nema briga. Ja verujem u sebe i u svoju sposobnost i znam da onaj ko zeli da bude tu, on je tu, i da ja koliko zelim da neko bude sa mnom, on je upravo tu, jer ja imam svoje samopouzdanje i svoju veru u sebe.
Kako vidis sve moze na neki nacin da se resi, na pravi, bas na takav kakav zelimo. Ja znam sta zelim i sa kim kako zelim da budem i to mi niko ne moze poremetiti. Koliko vidim cenjena sam medju prijateljima bas zbog ovog svog zivota, a i ne opterecujem se sta drugi misle. Svi mi se dive i dive se tom nasem detetu, nasoj vezi i prijateljstvu, bar tako kazu, a opet kazem to je njihova stvar sta oni misle, ja znam sta hocu.
Pronasla si ti pravi put, jaka si ti licnost. Trebala ti je Tajna za sve ovo, a ja sam zivela Tajnom dosta toga i nisam bas bila upoznata do skoro, ali mogu da zahvalim svom dedi sto mi je u ranom detinjstvu ostavio neke tragove u mom umu. E sad znamo obadve i svi ostali ovde, koji dele ove nase privatnosti i nikome ovo ne predstavlja problem, vec verovatno neka pouka. Bitno je da se mi ne opterecujemo nicim i upravo to radimo. Ja znam da moj muz sve razume i da me bas zbog svega voli i ja ga bas zato volim sto mi sve delimo zajedno.
Srecno moja draga Mau. Na pravom si putu kako god odlucila, samo se ne osvrci, vec se samo nasmesi na proslost, jer to je skola koja je jako skupa i mnogo vredi. Usla si mi bas u srce. :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.02.2011. 20:44
Ljudi moji, rasplakaćete me... Mim, Mila, Modesti i ostali... pričaćemo kad se vidimo, ali da znate da ste i vi u mom srcu :romance-kisscheek:

Ipak, nije poenta u razvodu, nego u tome kako popraviti takav lom, i svaki drugi. Kako ustati i ozdraviti. Ti bar znaš sve o tome, Mila. A veruj mi da je i moj ideal takva porodica oko našeg deteta. I biće, znam.

Ali najvažnije je, zaista naj, najvažnije, da ja samu sebe prvo ozdravim i zavolim, a za ostalo ćemo lako (tu su oglasi, internet, klubovi za usamljene... naći će se nešto i za mene, valjda... :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: )
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 14.02.2011. 21:46
Mau, mila moja prijateljice!
Hvala ti što si podelila ovo sa nama.
Sigurna sam da ćeš preboleti i da ćeš naći novu sreću.
ÄŚitam u poslednjoj Sensi da je razvod jedno od najtežih iskustava koje nam se može desiti, pa da se treba truditi da se brak spase i savet da treba jedan dan da u svemu ugađamo partneru...zašto ne bi on meni ugađao?
Ja sam već godinama na klackalici, bila sam donela, mislila sam čvrstu odluku, ali se muž razboleo, ostao bez posla u isto vreme, pa sam odustala, nije fer, nije trenutak.
Ĺ ta će dalje biti, videćemo. Naš brak je na žalost, poslednjih skoro deset godina držala ćerkina situacija, a sada me one podržavaju: Mama, zašto to trpiš. Nije nasilnik ili loš čovek, samo je mrgud i gunđalo, što stariji, to više i ne poštuje me, što pokazuje svaki put kad ima priliku.
Opet sam sebična, skrenula sam priču na sebe. Ti si hrabra i jaka žena kad si odlučila i istrajala u toj odluci.
Najteže je prošlo, sada su pred tobom novi vidici, nove lepše situacije, novi život i najvažnije, novi način razmišljanja. Oslobodićeš se bola, vrlo brzo, tvoja pozitivna energija i životna radost privući će nova, samo lepa iskustva u tvoj život.
Budi mi srećna, draga, jer sreća je u nama.

Slika
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 23:38
PostPoslato: 14.02.2011. 22:53
Mau,pametnice jedna :romance-kisscheek:
Ti si moje desno rame,a ja tvoje levo(ali ne za plakanje,vec za drmanje i to jako ako zagusti)
Ja se ova zadnja dva dana na sve nacine trudim da sacuvam barem trunke neceg lepog i prijateljskog medju nama,zaradi dece...ali na zalost nismo svi isti.Niko ne moze uticati na tudje odluke i tudje ponasanje i iskreno jedem se zbog toga,ali nemam nikakvu moc.Za ova dva dana receno mi je toliko ruznih stvari da nista to ne bi moglo da opere.A zasto?Za sicu nekog placa i namestaja.Neka mu sve,rekla sam,pocinjem ispocetka,polako..iskreno ne treba mi to na takav nacin...meni treba mir i idem ka tom putu.Meni treba moje zdravlje,moja deca,a njima najvise trebam ja.
Iskreno rasplakala sam se kad sam citala sve postove po redu.Divim se ljudima sto su dovoljno pametni da razgranice prioritete u zivotu,sto su se izdigli iznad svake lose situacije i naucili lekciju.Na zalost neki nikad je ne nauce.
Niko ne ulazi u brak da se jednog dana razvede.Sada iz ove perspektive ne zalim za nicim..samo mi je zao sto se nisam ranije razvela.Dosta sam revizije radila,sad razvijam jak IGNORE stav,zato sto je ovo fenomen od coveka.Jos malo,pa sve cu lepo da upakujem u proslost i nikad se ne ponovilo...a i nece,zato sto sada sam jaca nego ikad,zato sto sada vise nista ne moze da me slomi,zato sto imam ciljeve za prvi put posle 8 godina,zato sto nema ko da me sputava i pljuje,da leci komplekse i frustracije.I ne moze mi niko reci da sam njegovo ponasanje sama privukla,dosta sam ja bila kriva za svakojake sitnice koje je on napumpavao,dosta je svemu!!!

I izvinite,mozda sam preterala i mozda i nije mesto,ali verujte jedva cekam da sve ovo zavrsi...samo ja sam zivela sa njim u cetiri zida i samo ja znam kako je bilo.A dovoljna potvrda je stav moje cerke,koja mi je jednom rekla,da ako slucajno se vratim sa njim(njenim ocem)ona ne ide,ostaje sa mojim roditeljima.Eto toliko...

p.s. E sad mi je laknulo(jadna moja tastatura :( )
When you have exhausted ALL possibilities, remember this: you HAVEN'T. ♥ Thomas Edison

BELIEVE there is always, always, always a way ! ♥•*´¨♥¸.• ♥ ´*.*♥¸.•
Korisnikov avatar
Pridružio se: 02.02.2011. 15:14
PostPoslato: 14.02.2011. 23:39
Mau znas kako je moja draga osoba zapocela knjigu?-
"Oprastam sebi:,...
Oprastam njemu:ono sto i ne treba prastati,vec samo razumeti i postovati:da svako ima pravo na vlastiti izbor i da se ne moze na silu voljeti,.."

Mogu ti reci da sam je ja kratko poznavala u to vreme,bila sam jos mladja,tek sto sam zavrsila srednju skolu,a ona hrabra,iskrena,i otvoreno mi je pricala o svom zivotu,sto je za meni za divljenje,jer treba imati hrabrosti za to,..
Pricala je o svojim greskama,optuzivala je sebe za vecinu stvari-moze se reci prihvatila odgovornost za vecinu stvari,al mogu ti reci da pored svega toga,ja je nisam tako dozivljavala,valjda zato sto je vec krenula pravim putem,i zracila pozitivnocu,dobrotom,nisam joj zamerila nista,ne bi je optuzivala,cak sam rekla da je prestroga prema sebi.
Bila je iskrena prema sebi,prema meni,prema prijateljima,i kada je to objavila u formi knjige,knjigu je poklonila i bivsem muzu.
Nije bilo u pocetku lako,mislim da su u to vreme jos postojali tragovi ljubavi prema muzu,i kad je tako pricala ponekad su joj zasuzile oci,..
Pored razvoda,bili su tu i drugi problemi,nezadovoljstvo sa sobom,visak kilograma,cak je dozivela i saobracajku,..al mislim da je razvod dozivela kao najveci krah.Iz svega toga rodila se kao feniks iz pepela,jer ja kad sam je upoznala nisu postojali ni strah,ni depresija,ni kilogrami,vec samo divna,pametna,skolovana zena,koja se razume u mnoge stvari,kreativna,divno kuva,vredna,uvek spremna da pomogne,prijatna,....

Hronoloski citajuci knjigu:ISKRENOST PREMA SEBI+OPROSTAJ SEBI+OPROSTAJ DRAGIM LJUDIMA+ZAHVALNOST+LJUBAV PREMA SEBI+LJUBAV PREMA DRAGIM LJUDIMA
:romance-heartstiny: =LJUBAV DRAGIH LJUDI PREMA MENI
Ja znam da ti sve ovo vec zanas,da si to i cula i citala,i razumes,samo treba da primenjujes,cak i vidim da si vec vredno pocela da primenjujes,i svi treba isto da radimo..
I mozda ce zvucati sebicno,al cula sam savet u vezi raskida,pa mogu to primeniti u ovoj situaciji:Sta ti da razmisljas gde je on,sta radi,dal ce naci neku novu devojku,sta te briga :angry-nono: ,prvo se pobrini za sebe,razmisljaj o sebi,koga ces ti naci! :) mozda zvuci i smesno,al ima tu istine.

Ispravljaj proslo,upravljaj,sadasnjim,gledaj u buducnost.
:romance-kisscheek: :romance-caress: :romance-heartsfade:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 14.02.2011. 23:47
sunshine je napisao:Mau,pametnice jedna :romance-kisscheek:
Ti si moje desno rame,a ja tvoje levo(ali ne za plakanje,vec za drmanje i to jako ako zagusti)
Ja se ova zadnja dva dana na sve nacine trudim da sacuvam barem trunke neceg lepog i prijateljskog medju nama,zaradi dece...ali na zalost nismo svi isti.Niko ne moze uticati na tudje odluke i tudje ponasanje i iskreno jedem se zbog toga,ali nemam nikakvu moc.Za ova dva dana receno mi je toliko ruznih stvari da nista to ne bi moglo da opere.A zasto?Za sicu nekog placa i namestaja.Neka mu sve,rekla sam,pocinjem ispocetka,polako..iskreno ne treba mi to na takav nacin...meni treba mir i idem ka tom putu.Meni treba moje zdravlje,moja deca,a njima najvise trebam ja.
Iskreno rasplakala sam se kad sam citala sve postove po redu.Divim se ljudima sto su dovoljno pametni da razgranice prioritete u zivotu,sto su se izdigli iznad svake lose situacije i naucili lekciju.Na zalost neki nikad je ne nauce.
Niko ne ulazi u brak da se jednog dana razvede.Sada iz ove perspektive ne zalim za nicim..samo mi je zao sto se nisam ranije razvela.Dosta sam revizije radila,sad razvijam jak IGNORE stav,zato sto je ovo fenomen od coveka.Jos malo,pa sve cu lepo da upakujem u proslost i nikad se ne ponovilo...a i nece,zato sto sada sam jaca nego ikad,zato sto sada vise nista ne moze da me slomi,zato sto imam ciljeve za prvi put posle 8 godina,zato sto nema ko da me sputava i pljuje,da leci komplekse i frustracije.I ne moze mi niko reci da sam njegovo ponasanje sama privukla,dosta sam ja bila kriva za svakojake sitnice koje je on napumpavao,dosta je svemu!!!

I izvinite,mozda sam preterala i mozda i nije mesto,ali verujte jedva cekam da sve ovo zavrsi...samo ja sam zivela sa njim u cetiri zida i samo ja znam kako je bilo.A dovoljna potvrda je stav moje cerke,koja mi je jednom rekla,da ako slucajno se vratim sa njim(njenim ocem)ona ne ide,ostaje sa mojim roditeljima.Eto toliko...

p.s. E sad mi je laknulo(jadna moja tastatura :( )

Hej ne brini nista i veruj u sebe. Sve je to samo prolazni period. Bolji je uvek dobar razvod nego los brak. Ja sam ostavila sve, ama bas sve i samo pokupila dete, malu bebu. Ni delic odece nisam ponela i ni to mi nisu dali kada sam naknadno trazila, rekli da tuzim. Nije moj bivsi jedini bio kiriv, njegovi nisu razumeli i mislili da je tako dobro. Nisu znali sta cine, ali ja nikad nisam nizasta zamerila. Niti oni danas imaju nesto vise, niti ja nesto imam manje. Imam sve sto mi treba, pa i vise od toga. Ako ce ti biti lakse, alimentaciju nisu nikad platili, dete sam sama uzgojila, pa opet nemaju nesto vise od toga( imam mnogo, mnogo vise od njih). Ne bih u detalje, ali ja sam posle duzeg perioda dozivela da sami dolaze i nikad ih nisam odbila, davala sam i novac na zajam i nikad se nisam plasila da ce me prevariti. I eto imam i imam. Valjda sto se nisam opterecivala njihovim nekakvim tracevima, koliko su zeleli neki da mi bude lose, valjda se to desilo njima, ne bih da analiziram, ali sredilo se sve u korist deteta i u moju korist da mom detetu i meni bude super. Verujte ja sam najsrecnija mama na svetu, ne mogu vam opisati kakvo je to dete. Nagrade pljuste, svi ga hvale, a on nekako sve to kao iz sale i uvek je toliko pozitivno orijentisan da ga niko ne moze i nece odbiti ni u cemu. Ma prosto volimo sami sebe i to je to.
Samo uzivaj u onome sto je lepo i ne osvrci se. Ima toliko toga lepog i dobrog oko tebe verujem. Pozzz
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 23:38
PostPoslato: 15.02.2011. 08:24
Ne brinem kad ima sjajnih ljudi oko mene...Mila :romance-kisscheek:
Kako je bilo jutros Mau...jesi li se bar naspavala?Iskreno mislim da to nespavanje bas lepo deluje na tebe.Ne znam dali si i ranije ovako pisala ili sad se prelomilo nesto i isplivalo ;)
Kako god ,nije bitno,sve dok uzivamo i nasladjujemo se tvom daru :clap:
Dugujem mnogo tajni...ljudima...ljubavi...Pisacu kad za to dodje vreme.Sada zelim da uzivam u jednostavnosti jedne jednocinke jedne izuzetne zene...

Grlim vas
When you have exhausted ALL possibilities, remember this: you HAVEN'T. ♥ Thomas Edison

BELIEVE there is always, always, always a way ! ♥•*´¨♥¸.• ♥ ´*.*♥¸.•
Sledeća

Povratak na Lična iskustva