S.N Lazarev -Dijagnostika Karme

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 31.07.2013. 22:54
Mnogi procesi koji se sad dešavaju u životu, usmjereni su na skidanje brana izmedu ljudske svijesti i podsvijesti.
Sve što prodre u podsvijest, postaje usmjerenje za djelovanje i pocinje aktivno djelovati.

Prije sto, sto i pedeset godina napadom na podsvijest su se bavili uglavnom umjetnost, filozofija, neke tajne škole,
no danas se vec u taj proces ukljucila i medicina.

Logika ljudske svijesti je usmjerena na preživljavanje fizickog tijela, logika ljudske podsvijesti na ocuvanje i razvoj
duhovnih struktura, zato kod pokušaja njihovog sjedinjenja u mnogim situacijama dolazi do propasti jednog od njih.

Sada ljudska podsvijest guta energetsko blago nevjerojatnom brzinom, i ne samo zato što mnogi teže u to podrucje doprijeti,
vec i zato jer su zbunjeni ljudi postali previše povjerljivi. Dovoljno je iskazati makar i jedan procent nepovjerenja u dobivenu
informaciju i podsvijest ce za nju biti zatvorena.

Negativni osjecaji i emocije, koji prodru u podsvijest, ne mogu više biti kontrolirani od strane covjeka i radi toga jer je fizicko
zdravlje usko povezano s podsvijesti, javljaju se vrlo složene meduovisnosti i posljedice.

* * *

Velik broj bolesti je povezan s tim što ljudi ne znaju koliko je opasno prepuštati se negativnom emocijama i mislima, u trenutcima velikog duhovnog poleta, radosti, zaljubljenosti, onda kad je energetski nivo covjeka upadljivo uzdignut i pojacan.

Jednom mi se za pomoc obratila žena cije je dijete mokrilo u krevet. Tražim uzrok bolesti djeteta i govorim majci:

- Vi ste uvrijedili i poželjeli zlo covjeku te i te godine.

Ĺ˝ena se ne može sjetiti, a ja preciziram:

- Bilo je to u veljaci, oko 11.- 12-stog.

- Bio je to dan mojeg vjencanja!

- Ĺ to se desilo na vjencanju?

Ĺ˝ena se ne može sjetiti nikakvih jakih negativnih emocija ili postupaka vezanim uz vjencanje. Ali u bioenergetskom polju vidim vrlo mocnu uvredu prema ženi, muževljevoj rodakinji.

- Možda ste se posvadali sa svekrvom?

Ĺ˝ena se s naporom sjetila da joj je svekrva rekla nešto što nije trebalo, ali osjecaja velike uvrijedenosti koji bi ostao u sjecanju nije bilo.

Pocinjem razumijevati što se desilo.

- Vi ste na dan svojeg vjencanja bili u uzvišenom stanju, imali ste mocno bioenergetsko polje, zato je cak mala povrijedenost spram svekrve nanijela njoj veliku štetu. Vrativši se natrag, ta se povreda manifestira kao mokrenje u krevet vašeg djeteta.

Nocno mokrenje nije bolest, to je prvi signal o mocnoj neuskladenosti djecjih duhovnih struktura, to je mina usporenog djelovanja, koja se ne mora obavezno manifestirati kao bolest djeteta, ono može imati nesretnu sudbinu, iskrivljene emocionalne ili psihicke strukture.

Zato bilo koji osjecaj uvrijedenosti, koji je otišao vrlo duboko ili kojeg se osoba ne može riješiti tijekom duljeg perioda predstavlja veliku opasnost. Ljudi su intuitivno pokušali odbaciti, otpustiti osjecaj uvrede. Nisu dozvoljavali da se toga nakupi. Nacini da se to ucini su bili plakanje, razbijanje posuda, svade... Onda kad se uvreda dugo proživljava, ona postaje višestruke opasnija, šiba ne samo po onome tko je uvredu nanio i tko je uvrijeden, vec i po njihovoj djeci. Zdravi ljudi u pravilu, ne dopuštaju sebi da se dugo ljute. U kršcanstvu i židovstvu postoji praznik - Nedjelja Oprosta kad covjek moli za oprost svih uvreda koje je nanio, htijuci ili nehotice. Ako se to radi iskreno, radi mehanizam pokajanja i dolazi do podsvjesnog samocišcenja.

* * *

Bojim se da mi ljudi današnjice pokajanje shvacamo sasvim razlicito.

Tijekom proucavanja svjetskih religija, poceo sam analizirati pojam kajanja. To prije svega nije jalova grižnja savjesti, samobicevanje ili žaljenje za prošlim. Slicnim emocijama covjek može sebi samo naškoditi i ništa više.

Pokajati se - znaci usmjeriti sve snage na mijenjanje samog sebe i nikada ne ponavljati pogreške, to je proces, ciji je smisao u tome da bi eksplozija emocija, koja se javlja pri poimanju, radila u pravcu stvaranja. Pri pokajanju dolazi do kidanja lanca uzroka i posljedice, kidanja nužnosti da jedan postupak vuce za sobom slijedeci. Pri pokajanju može biti zaustavljen mehanizam i prijenos informacije bioenergetskog ovoja, tj. nakupljanje i aktiviranje razlicitih programa, te njihovo ostvarenje kroz covjekova djela.

U židovstvu i kršcanstvu, razbojnik koji se pokajao, može postati više od sveca, zato jer mu je za to potrebno deseterostruko više napora nego covjeku s cistom karmom koji bi cijeli život proživio u svetosti.

Covjeku sa cistom porodicnom i licnom karmom cesto treba manje snage za postizanje velikih rezultata, nego li covjeku s teškom karmom postici samo to da jednostavno bude ispravan. Zato je u svim svjetskim religijama formulirana teza da su vlastita stremljenja covjeka Božanskom znacajnija od njegovih mogucnosti koje su mu po prirodi dane.

Mehanizam pokajanja mora biti neraskidivo povezan sa shvacanjem slike svijeta: da bi se shvatio prekršaj zakona, mora se poznavati zakon.

U pocetku sam pretpostavljao da pokajanje poništava samo programe koje su oblikovale negativne emocije: mržnja, uvreda, želje zla – ali sada vidim da su njegove mogucnosti mnogostruko vece, i najvažnije - to je maksimalna promjena, uravnoteženje struktura bioenergetskih ovoja.

Jer na finom duhovnom nivou svaki covjek kontaktira sa Božanskim kao što je svaka stanica organizma povezana sa cijelim organizmom. Ta veza se ne može prekinuti pri bilo kojoj, cak najtežoj karmi, niti pri bilo kojem covjekovom ponašanju. Strukture bioenergetskog ovoja svakog covjeka sadrže informacije o narušavanju viših zakona koje su pocinili preci i on sam u prošlim inkarnacijama, i što su ozbiljniji prekršaji, to su na nježnijim nivoima prisutni.

Postoje dvije teze o prvobitnom grijehu koje jedna drugu negiraju. Ljudska prvobitna cistoca je jasna, ako se prisjetimo raznih bioenergetskih struktura polja. Stoga je stremljenje preko pokajanja k neshvatljivom, Božanskom - ulazak na finije nivoe, to je duhovno uzdizanje covjeka i ocišcenje karme.

* * *

Jedinstvo svega što nas okružuje ponekad se potvrduje na najneocekivaniji nacin.

Jednom me je pozvala poznanica i požalila se da joj umire pas. “Slucajno” je pojeo otrov i neizvjesno je da li ce preživjeti. Pregledao sam bioenergetsko polje psa na daljinu i vidio crne mrlje u predjelu želuca i glave, otrov je vec djelovao na mozak. Pas je bio nepokretan.

- Može li se energetski djelovati na otrov? _

- Može. - Poceo sam na daljinu neutralizirati otrov u organizmu psa i napravio test da doznam kakav lijek se može dati..

- Rastopite u vodi aspirin i dajte mu piti - rekao sam poznanici telefonom. Crna mrlja se je kroz pola sata pocela mijenjati, postala je siva, smanjila se njena velicina, pas se polako poceo oporavljati. Bioenergetski ovoj se upadljivo poboljšao. Ali meni je bilo važno saznati zašto ja pas pojeo otrov. Nastavio sam istraživanje i pokazalo se da je uzrok nesretnog slucaja sa psom bilo ponašanje domacice, prekršaj viših zakona Univerzuma u bliskoj prošlosti. Podrobnije o uzrocima cemo govoriti u drugoj knjizi.

* * *

Pitao sam svoju pacijenticu:

- Ĺ to Vi mislite, koji najveci prijestup može napraviti covjek u životu? Ona je razmislila i odgovorila:

- Ubojstvo drugog covjeka.

- Postoji veci prijestup - to je UBOJSTVO LJUBAVI - zato što prije nego li se ubije covjek, treba u sebi ubiti ljubav prema njemu. Ubojstvo osjecaja ljubavi je ono na cemu izrastaju mnogi grijesi i nesrece.

Na pregledu je bracni par iz sela. Njihov petnaestogodišnji sin je gledao na televiziji nastup poznatog komicara, smijao se, zatim je izišao na trijem i... objesio se.

Roditelji ne shvacaju kako se to moglo desiti. Promatram uzrok, analiziram što se desilo s djecakom. Dobijam sljedece: majka je imala poznanika koji ju je veoma volio, ona je bila ravnodušna prema njemu i svjesno je uništavala njegovu ljubav. Covjek nije izdržao, bacio se pod vlak i poginuo. Ĺ to se desilo? Majka je ubila ljubav i život u covjeka koji ju je volio.

Po zakonu karme, ona je dobila natrag taj mocni program uništenja života. Mnogo godina se taj paket nalazio u njenom energetskom ovoju, a postao je stvarnost u bioenergetskom ovoju sina, ukljucivši se u odredenom trenutku kod 15-togodišnjeg adolescenta.

U strukturi bioenergetskog polja postoje stotine raznovrsnih programa stvorenih postupcima, mislima, emocijama, ne samo samog covjeka vec i njegovih bližnjih.

U istocnjackoj filozofiji postoji izrijek: “Ne postoje ljudi, postoje ideje”. Uzroci nemotiviranih postupaka, ubojstava i samoubojstava, cesto su skriveni u podsvijesti do odredenog trenutka; to su programi uništenja i samouništenja, koje su stvorili preci i njihove žrtve. Programi ne samo da se mogu cuvati desetine godina u bioenergetskom ovoju, vec i skupljaju snagu, prihranjujuci se energijom analognog prijestupa djece i unukaautora tih programa, ako se ne zaustave moralnim principima i stremljenjem Božanskom.

* * *

Vrlo je važno za vrijeme bolesti djeteta stvoriti uvijete za njegovo pravilno

ozdravljenje. Ĺ to to znaci? Roditelji trebaju prije svega misliti o djetetovom duhu, a potom

o tijelu. Zato kljukanje djeteta ljekovima i hranom može naškoditi. .

Nedavno sam razgovarao s ocem djevojcice koja je zamalo umrla za vrijeme teške

bolesti. Pogledao sam biopolje djeteta prije i poslje bolesti i bio poražen. Najsnažnije

deformacije, koje su izazivale bolest, skoro su sasvim iscezle. Poceo sam tražiti uzrok tako

uspješnog izljecenja i pokazalo se da je uzrok ljubav oca prema kceri. Veliki dio programa

uništenja, odricanja od Svemira bio je neutraliziran ljubavlju.

Ali upravo ljubav, ne privrženost. Ljubavlju se može izlijeciti, privrženošcu samo

naškoditi. Zato veoma mnogo za vrijeme bolesti djece ovisi od ponašanja, moralnosti i cak

ishrane roditelja. Iskljucivanje mesa, alkohola, delicija, prejedanja, za roditelje je cak

neophodnije nego za dijete. Sve uvrede i zahtjevi jednog prema drugom trebaju biti

odbaceni. Stanje duha roditelja, to je stanje duha i tijela njihovog dijeteta. Da bi se spasilo

dijete od bolesti i nesreca, roditelji moraju shvatiti osnovno - dijete mora biti duhovno zdravo.

* * *

PostPoslato: 11.08.2013. 22:53
ho`oponopono = Operacija Uspjela + Pacijent Umro

"Pa ja sam imala super rezultate sa ho`oponopono, no problem je sto nakon nekog vremena je meni bilo lose i nisam to povezivala sa ho`oponopono, dok mi slucajno jedna e-mail poznanica sa foruma Grabovoi nije takoreci vristala preko e-maila "NEee ho`oponopono, ni slucajno, Bärbel Mohr (autor/praktikant knjiga o ho´oponopono, narudjbe na Universum itd) je umrla od raka dojke, a i nekoliko drugih autora je umrlo, ja sam se prenerazila, jer nisam ni znala da je Bärbel umrla, citala sam njene knjige prije 4-5 godina. Lazarev je to vrlo dobro objasnio, bilo bi stvarno super kada bi HO djelovao bez posljedica."

Žao mi je. Oprosti mi. Žao mi je. Volim te. = Magija = ostvarenje Zelja

Kako to da Bärbel M. nije pomogao Ho`oponopono kada je obolila od raka, odjednom je umrla, a borila se protiv njega da nitko nije znao, pisala i prodavala knjige u bestseller tirazu, a cutila da ima rak. Sjecam se prije par godina sam na njenim stranicama citala njen cjenovnik seminara, pa da se onesvjestis, njena cijena npr. ako ju netko naruci da mu dodje kuci placa sve troskove + Honorar oko 2800 € za jedan dan. Ona je pisala to sto su ljudi zeljeli da cuju, i to je islo ko ludo.
Medjutim Lazarev ne obecava ostvarenje Bajki, pa to nekima, pa sigurno i tebi ALF ne ide u prilog, pa je bolje ja mislim sasvim dobronamjerno da se klonis Lazareva i onda dalje HOppen po tvojoj zelji.

http://www.youtube.com/watch?v=RabSgfig-Zk

preuzeto sa foruma

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 12.08.2013. 02:24
vladooo je napisao:ho`oponopono = Operacija Uspjela + Pacijent Umro

"Pa ja sam imala super rezultate sa ho`oponopono, no problem je sto nakon nekog vremena je meni bilo lose i nisam to povezivala sa ho`oponopono, dok mi slucajno jedna e-mail poznanica sa foruma Grabovoi nije takoreci vristala preko e-maila "NEee ho`oponopono, ni slucajno, Bärbel Mohr (autor/praktikant knjiga o ho´oponopono, narudjbe na Universum itd) je umrla od raka dojke, a i nekoliko drugih autora je umrlo, ja sam se prenerazila, jer nisam ni znala da je Bärbel umrla, citala sam njene knjige prije 4-5 godina. Lazarev je to vrlo dobro objasnio, bilo bi stvarno super kada bi HO djelovao bez posljedica."

Žao mi je. Oprosti mi. Žao mi je. Volim te. = Magija = ostvarenje Zelja

Kako to da Bärbel M. nije pomogao Ho`oponopono kada je obolila od raka, odjednom je umrla, a borila se protiv njega da nitko nije znao, pisala i prodavala knjige u bestseller tirazu, a cutila da ima rak. Sjecam se prije par godina sam na njenim stranicama citala njen cjenovnik seminara, pa da se onesvjestis, njena cijena npr. ako ju netko naruci da mu dodje kuci placa sve troskove + Honorar oko 2800 € za jedan dan. Ona je pisala to sto su ljudi zeljeli da cuju, i to je islo ko ludo.
Medjutim Lazarev ne obecava ostvarenje Bajki, pa to nekima, pa sigurno i tebi ALF ne ide u prilog, pa je bolje ja mislim sasvim dobronamjerno da se klonis Lazareva i onda dalje HOppen po tvojoj zelji.

http://www.youtube.com/watch?v=RabSgfig-Zk

preuzeto sa foruma

A zena je umrla samo zbog toga jer je koristila metodu ho oponopo? Ajde. Pa i slebdenici tvog Lazareva umiru svaki dan, a ti i dalje koristis njegovu filozofiju jos i juris narod i nameces im istu.

PostPoslato: 12.08.2013. 10:13
ivs je napisao:A zena je umrla samo zbog toga jer je koristila metodu ho oponopo? Ajde.

ho oponopo-radi ali zahtjeva naplatu
ivs je napisao:Pa i slebdenici tvog Lazareva umiru svaki dan, a ti i dalje koristis njegovu filozofiju jos i juris narod i nameces im istu.

Naravno da umiru oni koji nece da promjene svoj karakter .Inaca je covjek koji ima ogromen dokaze svoga rada .Pomogo je da se izlijeci bas masu ljudi .

Kolko si knjiga procitala od njega ?

Ne namecem ja nista nikome ,samo znam da kad ga ljudi procitaju i rade ono iz knjige ,promjenje se .Najbolji nacin da se promjenis jeste da uzrok lijecis a ne posledicu .

poz

Ako nekoga jurim sa lazarevim onda se izvinjavam toj osobi sto se osjeca jurenom .Necu vise :P
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 12.08.2013. 17:23
Dragi moji,

kao što znate, i ovaj forum je otvoren radi razmene iskustava i znanja koja nisu za glavnu stranicu ovog bloga. I ponosna sam na to što smo jedan od blogova koji prihvata sva učenja, i ne odbacuje nikoga, naročito ne na osnovu par slučajeva koje bi, u nekom drugom slučaju, ili u nekoj drugoj prilici, i sami autori nazvali neozbiljnim i površnim.

Većina nas je ovde relativno kratko u ovoj oblasti, i niko od nas ne može da se pohvali da je sasvim ovladao učenjem jednog, a kamoli više učitelja. Ali čak i da jeste, čak i da je siguran da je to učenje ispravno, taj isti sigurno ne bi tvrdio da su druga pogrešna - jer bi do sada, kroz to jedno učenje, shvatio da u osnovu sva ta učenja govore o istom - o božanskoj snazi ljubavi u svakome od nas.

I ne želim da se obazirem na broj sledbenika nekog učenja, kao ni na cene tečajeva pojedinaca. Ljudi kojima treba pomoć imaju pravo da daju svoj novac za ono koje smatraju korisnim za sebe. Većina nas ovde nema 2400 dolara za jedan dan tretmana, ali smo sigurno do sada dali makar 2400 dinara za razne knjige koje smo pročitali, a da ne pričamo o broju sati koje smo proveli na internetu koristeći besplatne sadržaje. Gledajući iz pozicije nekoga ko ima novac ali i problem, pravi gubitak bi bio trošiti vreme, a ne novac. Prema tome, dok god ima onih koji veruju da usluga nekog od učitelja vredi neki iznos, i spremni su da ga daju da dobiju tu uslugu, zašto ostali, oni bez toliko para, smatraju da je nemoralno od tih učitelja tražiti toliko para?

Mogla bih da ovako nastavim da lovim razne negativne osećaje koji su ispunili više strana na ovom forumu, ali verujem da je većina došla dovde svesna da su upravo ti negativni osećaji put kojim treba da idu da bi očistili sebe. Zato nikoga pojedinačno neću pominjati a kamoli kritikovati jer sam svesna da sam i ja sa svoje strane nečim doprinela tome - čim sam makar i samo svedok.

Ovo je, što se mene lično tiče, novi zadatak za rešavanje - čišćenje mojih zaostalih problema, uverenja, paradigmi, grehova... - nazovite to kako hoćete. I hvala vam na tome, zaista.

Ali to je što se mene lično tiče. Ali već nekoliko godina ja imam i drugu ulogu na ovom forumu, a to je uloga prijatelja i zaštitnika osnovne vrednosti ovog foruma - otvorenosti, prijateljstva i poštovanja svih prema svima. Uz slobodu da se kaže sve što želite ide i odgovornost za izgovoreno. Neki put umemo da ispratimo i obuzdamo sebe, a neki put smo još kao mala deca koja planu i brane se na bilo koji način. Tada neko mora da se pojavi kao odrastao, da ih zaustavi i pokaže gde su pogrešili. A greška uvek može da bude samo jedna - povredivši drugog, povredili smo sebe.

Većina nas se ne poznaje između sebe, lično, ali se svejedno volimo. Zar to nije fantastično? Otkrili smo još jedan deo sebe koji volimo - u drugom biću. Ako otkrijemo nešto što ne volimo u drugome, šta treba da uradimo? Lako je, da razumemo, oprostimo i zavolimo. I ako nekome među vama ovo još uvek zvuči previše čudno, naučnofantastično, možda će vam pomoći reči jednog mudrog čoveka:

Postanite jedno sa osobom koju želite da iscelite, a onda iscelite sebe.

Pridružio se: 09.01.2013. 02:32
PostPoslato: 13.08.2013. 05:11
Mau svaka ti cast kao si ovo lepo napisala. Divim ti se. Vidi se da si mnogo radila na sebi i da si mnogo, mnogo uspela. Cestitam ti.

Pridružio se: 25.08.2013. 17:17
PostPoslato: 25.08.2013. 17:52
Pre svega veliki pozdraaaaaav svim tajnasima , pratim vas iz prikrajka vec nekoliko meseci ,ali se sada prvi put oglasavam :) Zelim da vam kazem da sam odusevljena svim vasim tekstovima, tajnom, tehnikama koje predlazete i iskustvima koje delite sa svima! Meni licno ste mnogo pomogli da posmatram stvari iz drugog ugla i da mnoge stvari kod sebe,samim tim i u svom zivotu promenim, svima vam se zahvaljujem od srca :) :) :) Pocela sam da primenjujem "tehniku" zahvalnosti,i stvarno se osecam divno,EFT ,sa hooponoponom takodje vidim rezultate, sa vizuelizacijama jos uvek ne stojim najbolje, ali pozitivne afirmacije ponavljam po 100 puta na dan :) nemam previse iskustva, ali dosta toga citam i mislim da cu jos mnogo pored svih vas i zahvaljujuci svima vama uznapredovati!
Vladoo,nemoj me shvatiti pogresno ali malo mi neki tvoji postovi bodu oci na ovom forumu,znam da svako ima pravo na svoje misljenje i ovo je forum gde ljudi dele razlicita misljenja i pozitivna iskustva, ali malo imam utisak da ti smatras da su i hooponopono i pozitivne afirmacije i tajna uopste kontraproduktivne ,a opet ovo je sajt napravljen za ljude koji veruju u tajnu i moc pozitivnog razmisljanja , pa mislim da kao sto mau kaze ,svako treba da iznosi pozitivna iskustva za tehniku koju primenjuje, ali bez nekih negativnih komentara i omalovazavanja drugih tehnike. Svi smo ovde da pomazemo jedni drugima a bojkotovanje odredjenih tehnika bas i ne pomaze nikome :) SVE VAS VOLIM I HVALA VAM :* :* :*

PostPoslato: 25.08.2013. 22:59
andjela90 je napisao:Vladoo,nemoj me shvatiti pogresno ali malo mi neki tvoji postovi bodu oci na ovom forumu,znam da svako ima pravo na svoje misljenje i ovo je forum gde ljudi dele razlicita misljenja i pozitivna iskustva, ali malo imam utisak da ti smatras da su i hooponopono i pozitivne afirmacije i tajna uopste kontraproduktivne ,a opet ovo je sajt napravljen za ljude koji veruju u tajnu i moc pozitivnog razmisljanja , pa mislim da kao sto mau kaze ,svako treba da iznosi pozitivna iskustva za tehniku koju primenjuje, ali bez nekih negativnih komentara i omalovazavanja drugih tehnike. Svi smo ovde da pomazemo jedni drugima a bojkotovanje odredjenih tehnika bas i ne pomaze nikome :) SVE VAS VOLIM I HVALA VAM :* :* :*

Po meni ne postoji bolja stvar za dusu od biblije(dijagnostika karme) .Sve ostalo mi je neprirodno ,jednostavno sam se pronaso u njoj tj autora koji je napisao dijagnostiku karme .Pomogao mi shvatanje uzroka i posledica .Obicno ljudi koji su procitali cijelog lazareva imaju extra stav prema njemu .Samo oni koji ga nisu citali ili koji vole razvoj moci ga odbacuju.Ja smatram da sam nasao ono sto sam trazio u tome mi je drug laza pomogao .Tako da mnogo knjiga sam procitao ali nijedna mi nije pomogla,legla kao dijagnostika karme i biblija.Svako ima svoje misljenje ali treba procitati ono sto kritikujemo .

poz

PostPoslato: 13.09.2013. 21:01
S.N. Lazarev - Gordost i samouništavanje

http://www.youtube.com/watch?v=W8ectJsnfRM

S.N.Lazarev - Zašto boluju djeca?

http://www.youtube.com/watch?v=Trm-FMHRqQY

S.N.Lazarev - Ĺ ta je karma?

http://www.youtube.com/watch?v=G8jX9DJPAwg

S.N.Lazarev - O ispravnom cilju i smislu života, o iskušenju

http://www.youtube.com/watch?v=kXU1bc7nKbw

S. N Lazarev -. Ĺ ta ometa stvarnu promjenu

http://www.youtube.com/watch?v=ubMjA_bqfn4

S. N. Lazarev - Ĺ ta znači oprostiti drugoj osobi ?

http://www.youtube.com/watch?v=auvN44cI5Mg

S.N.Lazarev - Kako naći svoju predodređenost ?

http://www.youtube.com/watch?v=M3Nrw0EIN0g

PostPoslato: 21.09.2013. 20:59
S.N. Lazarev - Rad na sebi, znaci ispravnog smjera

Da bi pomogli duši, potrebna je energija i potrebna je promjena. Kako možemo da dobijemo potrebnu energiju?

Prvo: Lično stremljenje prema Bogu omogućava da se dobije Ijubav i glavna energija za preživljavanje. Kada imamo potrebu za Ijubavlju, potreba za Ijubavlju se formira, kada shvatimo da bez Ijubavi prema Bogu jednostavno nećemo preživjeti, da je Ijubav prema Bogu glavna sreća, tada naša molitva nije moljenje Boga za nešto, nego želja da se sjedinimo sa Bogom. Osjetimo naše Božansko "ja" .

Drugo: Kada se uzdržavamo. Kada se periodično uzdržavamo jer osjećamo da to smeta moralu i Ijubavi. Odričući se: od novca, od dobrobiti, od viška hrane itd, neko od pušenja, alkohola i sličnog. Ako smo se samo odrekli još nije izvjesno da li je to dobro ili loše. Ali, ako smo se odrekli da bi osjetili Ijubav, tada počinje proces. To je to što se zove - dobrovoljna žrtva.

Sve naše funkcije, troše mnogo energije. Postoje tri nivoa potrošnje energije.

Fizički nivo - to je jelo, to je fizički napor, to je... način života, itd.
Duhovni nivo - to je posao, obrazovanje , takođe način života, naše psihičko opterećenje i slično.
Duševni nivo to je komunikacija, to je voljena osoba, to su naša viša osjećanja i slično. Uživanje u zadovoljstvima takođe, u izvesnoj mjeri, šteti višim djelovima duše.
Kada se možemo uzdržati i koncentrisati na Ijubav, tada naša energija raste.

Koji je još veoma važan moment? Naučiti zahvaliti Bogu, za sve što se dešava. Ĺ ta god da se desi, treba se zahvaliti. Jer, ono što se dešava je usmjereno prema očuvanju Ijubavi. Svaka situacija radi za Ijubav. Dakle, ako u povredi tijela, duha i duše, ne vidimo čovjeka, nego vidimo Božiju volju, sačuvamo Ijubav, pa čak i zahvalimo... Ako se zahvalimo čovjeku - to je mazohizam. Ali, ako se zahvalimo Bogu zato što nam pomaže da preko prinudne žrtve sačuvamo Ijubav, tada energija raste.
Veoma je važno da razumijemo:
Ko smo mi, odakle smo došli i gdje idemo? Mi smo Ijubav. Mi smo božanski. Došli smo od Boga, po svojoj prirodi smo božanski. Spolja nijesmo savršeni i nećemo ni biti, dok se ne vratimo. Mi smo apsolutno čisti, božanski i bezgrešni iznutra, spolja smo grešni, nesavršeni, kroz Ijubav treba da se razvijamo, da pobjeđujemo svoje nesavršenstvo, dok se ne vratimo Bogu.
To jest, zalog našeg razvitka je naše nesavršenstvo.
Kako znati da li čovjek ide u pravom smeru, ili je samo počelo čišćenje?
Koji su znaci da čovjek ide u pravom smjeru?
To su:
1.Na duši postaje lakše. Jedan od pokazatelja da ste na pravom putu je lakoća na duši... fizički ste slomljeni. Stanje se pogoršava, a na duši je lako.
2. Osjećaj poleta i radosti. Zbog povećanja energije, imamo osjećaj svjetlosti i topline u duši.Osjećaj radosti i poleta. Ali, postoji mala nijansa. To su znaci povećanja energije, a to još uvijek ne znači ga postoji Ijubav u duši.
3. Spokojno prihvatamo radost i gubitak. Ne zavisimo od gubitka i dobitka Ĺ to se jače radujemo pri dobitku, tim ćemo više tugovati pri gubitku. Ako ne želimo da preživljavamo tugu pri gubitku, trebamo da naučimo, da ograničimo svoju radost.
4. Promjena okruženja prema nama. Ljudi počinju da mijenjaju stav prema nama. Postaju mekši. Zatim počinjemo da se nalazimo u krugu boljih Ijudi. Dakle, što je više dobrih Ijudi oko vas, znači vi ste postali bolji u duši .
5. Postajemo tolerantniji i mekši.Kada živimo sa Ijubavlju u duši znamo da se svaki čovjek transformiše, mijenja. Ako smo strpljivi, a uvjereni da se on nikada neće promijeniti - to je mazohizam.
6. Saosjećanje prema slabom. Podrška slabom da bi postao jači. Ako slabi jednostavno ne želi... njemu se sviđa da bude slab, njega ne treba podržavati.
7.Ispunjenje želja se povećava. Ali to je i velika opasnost. To je kao kod alpinizma, što se više penjete to je veća opasnost. Ĺ to imate više energije, to je veća opasnost od njezinog nepravilnog korišćenja. Dakle, ako vam je na duši svjetlost, radost i toplina, to još ne znači šta će biti dalje.
8. Ĺ˝elja da se daje, da se brine za druge. Kada ide energija Ijubavi, tada kod nas raste osjećaj jedinstva sa svijetom. Tada, osjećamo da smo svi jedno. Raste potreba da se brine o okruženju.
9. Odgovornost se povećava. Jer, kada osjećamo da smo u jedinstvu sa drugim, shvatamo da naše dejstvo može da povrijedi drugog da mu nanese štetu, tada počinjemo da usklađujemo svoje postupke u odnosu na budućnost i u odnosu na dejstvo na druge Ijude.
10. Ne želi se vjerovati u mitove "svijetla budućnost" "poslanici štite interese naroda"...
11. Umjeće da se bori za svoja prava. Ako postoji Ijubav u duši onda moramo da je realizujemo, moramo da mijenjamo okruženje, moramo Ijubav da štitimo. Zaštita Ijubavi je zaštita moralnosti.
12. Optimizam. Dobre misli o budućnosti. Osjećaj radosti kada mislimo o budućnosti. Kada duša ide u pravom smjeru budućnost se generiše i ne pojavljuje se strah od budućnosti, nema loših misli, već je dobar osjećaj.
13. Intuicija se povećava.
14. Kada gledate na ikonu, ako je osjećaj neke unutrašnje radosti, ako nema agresije. To jest, kada ste u crkvi, po ikonama možete odrediti.
15. Djeca počinju da se mijenjaju. Istina ne odmah, nego kasnije. Ali, ako djeca počinju da mijenjaju karakter i tako dalje, znači da ste stvarno na pravom putu.
16.Više humora. Ĺ ta je naš humor? To je kada gubiš, a ipak si nasmijan. ÄŚuvaš Ijubav.
17. Iskrenost. Postajemo iskreniji.
18. ÄŚovjek kod koga je Ijubav u duši pošla, poštuje Deset zapovijesti. Ne može da krade, otima, ubija. Ne može da ide u krevet sa prvom ženom koja mu se svidi. Ne može da zavidi, Kod njega se pojavljuje Ijubav i poštuje Ijude.
19. ÄŚovjek kod koga je Ijubav pošla neće kao "konj" da radi zbog novca. To je ono što se zove "Poštuj subotu ". Poenta nije da se ne radi subotom, nego nađe vrijeme za brigu o duši.
20. ÄŚovjek u čijoj duši je Ijubav, neće obožavati idole. On se neće klanjati: radu, novcu, uglednim Ijudima. On će ih poštovati, ali im se neće klanjati.
21. ÄŚovjek kod koga je pošla Ijubav rukovoditi će se ljubavlju, osjećanjima a ne glavom, ne logikom. To jest, logika će se takođe koristiti. Ali, na prvom mjestu, treba da bude osjećanje Ijubavi.
22. ÄŚovjek nema želju za osvetom. Jer, on osjeća, da je sve od Boga, to znači da je svaka situacija data odozgo i unutrašnje mržnje neće biti.
23. ÄŚovjek kod koga je Ijubav u duši, će lakše da rešava bilo koji sukob. Odnosno, on neće u konfliktu tražiti želju da odbrani sebe, da ugnjetava druge, da ih ponižava. On će tražiti opšte rešenje i brže će ga nalaziti. U stvari, čovjek koji je na pravom putu je iskreniji, dobrodušniji, lakše rešava konflikte...
24. Javlja se želja za stvaralaštvom i stvaranjem.
25. Manje se želi jesti. Ne žele se jesti nekvalitetni proizvodi.
26. Manje se žele upotrebljavati razni stimulansi: piti, pušiti, igrati karte...
27. Želi se imati puno djece.
28. Ĺ˝eli se dobiti više informacija. Ljudi postaju žedni znanja. Ĺ˝eli se spoznati svijet.
29. Osjećaj stalnog prisustva Božje volje je jedan od najvažnijih pokazatelja... Najvažniji pokazatelj je osjećaj Ijubavi i osjećaj prisustva Boga. Svaki djelić sekunde Bog je u našoj duši. Svaki djelić sekunde, mi smo odgovorni za svoje postupke i dobre i loše. Kroz Ijubav, kroz stalnu težnju prema Bogu, možemo zatvoriti najveće grijehe, promijeniti se i postati drugačiji.
30. Umjeće da se bude žestok i mek u isto vrijeme. Kada postoji Ijubav, tada bez obzira koliko da je žestok čovjek on unutra shvata da je žestokost potrebna za vaspitanje i žestokost će tada biti dozirana. Kada nema Ijubavi, žestokost se može pretvoriti u uništenje.
31. Ĺ˝eli se plesati, pjevati... baviti sportom. To jest, biti dijete. U principu ponašanje čovjeka koji ima energiju je dječije ponašanje
32.Jedan od veoma važnijih znakova da je Ijubav pošla, je osjećaj nesigurnosti. To je opet i osjećanje djeteta. To je veoma važno osjećanje, osjećanje da snaga nije glavna. ÄŚim imate osjećaj sigurnosti, snage, uvjerenosti već negdje počinje da se zatvara Ijubav.
33. Slabljenje strasti. Kada čovjek manje zavisi od strasti, to je znak povećanja energije.
34. Osjećaj kao da si ponovo rođen. Kada dolazi energija, to je neko slično osjećanje.
35. Smanjenje straha, tuge i žaljenja.
36.Osjećaj zaljubljenosti.

Znaci da je počelo da se harmonizuje tijelo:

1. Osjećaj fizičke lakoće u tijelu.
2. Želi se pjevati i plesati... tijelo se raduje.
3.Ne želi se jesti loša hrana.
4.Ne želi se prejedati.
5.Ne želi se uživati u tjelesnim zadovoljstvima.
6.Ne žele se stimulansi.
7.Povećana je želja da se bavi sportom.
Znaci na nivou duha:

1.Ne želi se raditi preko mjere.
2.Ne želi se niko ponižavati.
3. Zavist prema bogatijim, boljestojećim nestaje.
3.Superiornost nestaje.
4.Nestaje strah od budućnosti.
5.Smanjuje se žaljenje za prošlošću.
6.lakše se rešavaju konflikti,

Znaci kad počinje da oživljava duša:

1. Zadovoljstvo u duši.
2. Smanjuje se zavisnost od strasti.
3. Osjećaj jedinstva sa drugim Ijudima.
4.Želja da se stvara.
5.Želi se brinuti o drugim.
6.Ne želi se otići u krevet sa nekim, kada nije duša uključena.
7. Ne može se zavidjeti drugome na sreći.
8. Ne prezire se onaj ko se ponaša nemoralno.

A kada prelazimo na viši nivo - anđeoski, kad je Ijubav pošla javlja se osjećaj nesigurnosti. Osjećaj apsolutnog jedinstva svega u svijetu. Osjećaj da smo svi jedno,... Spolja, mi moramo biti različiti. a unutra mi smo...korjen jednog stabla.

Autor texta Beba Mur

Pridružio se: 23.03.2013. 14:53
PostPoslato: 25.09.2013. 21:32
Dragi Vladoo,nakon sto sam odgledala Lazarevu analizu ho'oponopona i filma ''Tajna'' (sto je bio moj prvi susret sa ''ucenjem'' tog coveka) odmah sam se setila Vas, citajuci vase postove o njemu na forumu stekla sam utisak da ste osoba kojoj zelim da postavim miliiion pitanja. Ali necu,bez brige ;) :)
Posto sam odgledala i film i procitala knjigu i dozivela ih kao dve razlicite stvari,ali ipak verujem da sam ih shvatila.... I posle nekoliko meseci,godina sta vec nadjem analizu Lazareva koja je puko (po mojoj impresiji naravno) puko kritikovanje i filma (sto i mogu da razumem) ali toliko je stvari u vezi tehnike ho'oponopono izopacio i ismevao,to nije u redu mogu i konkretne prrimere dati,ali covek takve reputacije, kategoricki odbacuje sve sto dolazi sa 'zapada' eto taj deo njega mi se nije dopao ni malo.
Vidim da citira bibliju na svoj nacin i da prica o Hristu i o iskusenju djavola u pustinji 40-.dana -40.noci, o tome istom govori i Mooji,ali bez spominjanja antihrista i magije i ..... td. :)
Elem,da ne skrecem sa teme vise zelim da cujem Vase misljenje o konkretno toj analizi filma i ho'oponopona (ako ste citali ''nulte granice'' sto je opet samo percepija joe vitala,ne uputa za tu tehniku,ali u redu), dakle utisak Lazareva na Vas iz te analize i da li se sa svime slazete ? Kao i sa onim da energija izlazi iz nase duse,kako on kaze,ako govorimo ''volim te i hvala ti'' svetu oko nas, dakle energija je potrosna po misljenju njega i imamo zalihe u dusi, jai dalje osecam da ipak samo protice :)
Izrazila sam svoju zelu, ako mi odgovorite veliko Vam hvala,zaista bih volela odgovor od strane Vas,ne bih dosadjivala da ne vidim to kao meni vazno. Ali i ne-odgovaranje cu shvatiti. U oba slucaja ste pozdravljeni. :wave:
Kad biste pili dovoljno vode mnoge ljude biste ostavili bez posla

PostPoslato: 25.09.2013. 22:41
Prvo nemas mi sto persirat posto imam 27 god ,mozda smo priblizno sa godinama a mozda si starija od mene .

Zasto Lazarev odbacuje tu havajsku tehniku ? TRebalo mi je vremena da to shvatim .Evo i zasto .Kada ti se desi neka stvar koja nije po tvojoj volji to znaci da je neprihvatas kao stvar koja ti je od boga data da polozis test na nju ili padnes ,i onda covjek svesno pocne da se cisti i to radi da bi povecavao energiju ali ne da bi predao ljubav prema bogu nego prema materijalnim stvarima koje zeli.

Znaci covjek se svesno cisti ,povecava energiju i onda je se oslobadja u cilju svojih ciljeva zemaljskih.
Kada kazes bogu da ga volis ,automacki dobijas paket energije ljubavi od njega ,tvoja energija se povecava i ti svesno koristis je da bi dobio nesto .

sama rijec oprosti mi prestavlja unizenje zivota ,jer kad trazis oprost unizavas sebe radi drugoga .Ali ti u stvari ne trazis oprost nego ides po semi koja ce da ti ocisti licnu prljavstinu .I onda kazes bogu da ga volis i dobijes zauzvrat veliku kolicinu energije.

Gospode boze molim te da u bilo kojoj zemaljskoj situaciji u moju dusu bude ljubav .

Ovo znaci da svaku situcaju prihvatas prema bozjoj volji .

Problem ove tehnike jeste sto npr ti se ne cistis od negativnih emocija kao sto su ljubomora,zavis,gordost,osudjivanje itd nego cistis put do stvojih zemaljskih ciljeva .A prema njegovom istrazivanju ta energija koja se ,oslobadja se iz duha ,a kad se ona zahvali, pocinju bolest i smrt covjeka .

Dosao sam do nekih podataka

Vecina tehnika kontrole uma,stanja ciste svijesti ... itd koje su se praktikovale u indiju ili u juznu i srednju ameriku (indijanci) oni su bili oslobodjeni od tih negativnih emocija pa su radi razne stvari koje su im uspjevali ,dok danasnja zapadna civlizacija u to racunam i nas nije oslobodjenja od toga i onda bilo koja tehnika koju radi samo povecava njegovu gordost ,vezanost za zemaljske ciljeve ...

Indici kazu da sve bolesti su nastali od vezanosti covjeka za zelju ,i odsustvo ljubavi prema bogu .u TVOJOJ PODSVJESTI POSTOJI LJUBOMORA ILI OSUDJUJES.Procesom ciscenja ti povecavas energiju ali povecava se i ljubomora ili osudjivanje i ako prelazi norme .Onda se desava krah.

U podsvjesti bilo kojega covjeka postoji njegova buducnost .Zivot ti namece lekcije koje polozis ili padnes .Ako naucis da ne osudjujes druge ,da prastas svima koji su te povrijedili ili uvrijedili i da se kajes ti ces poceti da mijenjas svoju sudbinu.

Gospodja 30 god kaze da je vrijednost robe,nakita,obuce na nju bilo 20 000 eura i kaze jednu stvar koju sam zapamtio .Imam sve a i dalje nisam srecna

.Bogastva su razna

I zaboravih zasto on smatra vizualizaciju losom ?

U bililiji isus kaze da zivimo u sadasnjem momentu i da ne brinemo za to sto ce biti sutra .Laza kaze da kad vizalizujemo nesto mi trosimo ljubav i energiju iz duse a kad zahvali trosi se energija potomaka .Zato i kazu da su djeca roditelja koji su vezani za rezultatre bolesna tj nesposobna za zivot.

Ako te sto interesuje pisi ,probao sam da ti prikazem sto ja mislim o tome .

poz

PostPoslato: 28.09.2013. 20:15
Nastavak putovanja

Voz se zaustavio na stanici, ljudi se uzmuvali, raspričali. Neko je ostao u vagonu, a neko izašao da se prošeta i kupi nešto. Sa zanimanjem posmatram kroz prozor prizor na peronu i hvatam sebe da istovremeno nastavljam da osmišljavam novu knjigu. Obično, da bi započeo stvaralački proces, potrebno je odrešiti se od svega i usredsediti na ono što želimo. U meni ta dva procesa teku paralelno, ne smetajući jedan drugom. To štedi puno vremena.

I tako, čovek se rađa i počinje njegovo životno putovanje, putovanje i igra istovremeno. ÄŚime se igra razlikuje od stvarnosti? Sa jedne strane to je model života, sa druge – u igri nema straha, mržnje, bezumnog nerviranja zbog prošlosti, neprihvatanja onoga što se desilo. Igra je svojevrsna vakcina protiv srastanja sa životom. Kada počnemo u sebi da osećamo Božansko, život odmah postaje igra. U igri si stalno srećan, nezavisno od toga da li gubiš ili dobijaš. Glavno u igri je trošenje stvaralačke energije. Mi znamo da se svaka igra mora završiti, a onda počinje nova. Istina, dešava se da se čovek zanese i počne da prianja za igru. Tada se pojavljuje uninije, mržnja i uvređenost.

U Americi su pre deset-petnaest godina izveli jedan ogled. Desetini vojnih pilota stavljeni su specijalni šlemovi pomoću kojih je napravljena virtuelna realnost – borba. Posle dva sata eksperiment je završen. Tri pilota su ostala da sede u foteljama – umrli su. Eksperti su kasnije objasnili da je njihova svest srasla sa programom igre; sa prestankom igre, i svest se takođe raspala.

Zaboravljajući da u sebi nosimo Tvorca, odričući se ljubavi, sve više nas privlače strasti, srastamo sa životom i osećamo kako se sa gubitkom vezanosti, raspada i naša duša. To je uzrok neizrecivih muka. I tada, pokušavajući da igru učini večnom, čovek je spreman da učini svaki zločin da bi se zaštitio. On hoće da naslada bude večna. On mašta da njegovo telo bude večno. ÄŚovek pokušava da konzervira svoju maštu, jer sve čemu se klanjamo mora biti večno. To potiče još od vremena kada je život u vaseljeni bio samo jedna vaseljenska duša, bez materijalnog otelovljenja. Mi pokušavamo da tu svoju informacionu čauru, taj emocionalni mehurić, učinimo večnim i počinjemo polako, neprimetno, da mrzimo vseljenu koja pokušava da nas izvuče iz njega i sjedini sa sobom. No, to sjedinjenje će se svejedno desiti. Ako mehurić neće da se menja i razvija, on propada i nestaje. I tada čovek, narod ili civilizacija, rastavši se sa osećanjima, svešću i životom, ponovo se vraćaju korenima svoga bića, da bi uskladili dušu sa vaseljenskom harmonijom.

Dakle, čovek se rađa, a veoma mnogo zavisi od toga šta osećaju njegovi roditelji. Dete prihvata i shvata svet kroz osećanja majke, višestruko pojačavajući njihov intenzitet. Nedavno sam ponovo video koliko je veliki značaj sećanja iz detinjstva. Otac i majka su detetu simboli Jedinog Tvorca, koji je predstavljen muškim i ženskim načelom. Te dve suprotnosti potrebno je objediniti ljubavlju. Zato, voleći roditelje, dete stvara pravilan emocionalni model sveta.

Za detetovu dušu vrlo je opasno kada se roditelji svađaju pred njim, posebno kada jedno drugo vređaju, ponižavaju. Vređanje je želja da se duhovno uništi drugi čovek. To je takođe ubistvo, samo duhovno. U tom trenutku, u detetovoj duši se jedinstveni svet ruši, i dolazi do potpunog narušavanja prve zapovest: „Ja sam tvoj Bog....“ Htelo ili ne, dete mora izabrati očevu ili majčinu stranu. Od unutrašnjeg stanja ljubavi i smirenosti, koje daje moćnu izbalansiranu energiju, dete odlazi u krajnost – klanjanje materijalnom ili duhovnom. Ako majka nadvlada, dete će naginjati vezivanju za novac, za čula, za hranu, biće sklono krađama. Ako pobedi otac, krakter deteta će dobiti fanatične crte, pa će u budućnosti biti spreman da učini sve da bi postigao cilj. Razum i savršenstvo će za njega biti Bog.

Nepotpune porodice takođe stvaraju problematičnu decu. Dete koje je ostalo sa majkom obično ima dva puta: ili obožavanje majke, ili njeno kritikovanje i odvajanje od nje. To seme, posejano u detinjstvu, raste ne samo u obliku karakternih mana ili bolesti. Pošto je u duši deteta malo energije, ono ne uspeva da postane punovredan član društva. Svi smo navikli na priče: živeo jedan loš čovek, a onda je odjednom postao dobar; lošem čoveku je da se popravi isto kao i da pljune – samo teba da prestane da se loše ponaša.
U realnosti slika izgleda drugačije. Da bi se čovek moralno ponašao potreno je jako puno energije. Recimo: žive dva suseda, jedan bogat, drugi siromašan. Kada će siromašni sused hteti da opljačka i ubije, bogatog, a kada će se potruditi da izgradi sebi bolji dom? Odgovor je prost i jasan. Ako čovek nema u sebi energije, podsvesno uvek shvata da neće uspeti da zaradi novac i izgradi lepši dom.

Ako je njegovo razmišljanje isključivo, ako je ljubav u njemu pocepana na dve nepomirljive suprotnosti, pored uspešnog i srećnog suseda neće se osećati dobro. Svaki pogled na susedovu kuću pričinjavaće mu bol. Neprimetno, kap po kap, njegova duša će se puniti željom da opljačka i ubije suseda. Moguće je da to ne učini plašeći se kazne. Ali osećanja se ne gube, ne nestaju. Emocija je strukturisana energija. Ĺ˝elju za pljačkanjem i ubijanjem, čovek će preneti na svoju decu i unuke.
Umeće da se voli istovremeno je zadovoljstvo i mučenje. Ljubav ujedinjuje celu vasionu. Moral pomaže ljudima da osete unutrašnju jednakost. Dete možemo lako upropastiti tako što ćemo podsticati njegove strasti ili uopšte nećemo obraćati pažnju na njih. U uzrastu od tri do pet godina dete počinje da se oseća članom porodice; počinje da sklapa društveni model ponašanja. Energiju, kojom je dete u detinjstvu prepunjeno, a koja tokom polnog sazrevanja više ne raste, tačnije rečeno, prelazi u drugi oblik, moguće je iskoristiti za vaspitavanje moralnog pogleda na svet u njegovoj duši.
No, šta učiniti ako se u čovekovoj duši još uvek nalazi nesrećno detinjstvo, ruganje roditelja, tuče i nasilje? Pokazalo se da je sećanje na detinjstvo dosta aktivno u našoj podsvesti tokom celog života. Kako savladati probleme iz detinjstva? Kako da budući roditelj dovede sebe u red? Treba se usredsrediti na ljubav prema Tvorcu i ponovo proći kroz sećanja na svoje detinjstvo. Tada se duša uravnotežuje. No, šta učiniti ako se čovek ne seća šta mu se desilo u detinjstvu?
Obično savetujem pacijentima sledeće. Svaki stres podstiče čoveka ili prema ljubavi ili agresiji. Treba ponovo proživeti stresnu situaciju s ljubavlju. Kroz koje oblike unutrašnje agresije gubimo ljubav? Kroz strah, kada se roditelji svađaju, kada neko umre, kada nas fizički kazne, kroz uvređenost na roditelje, kroz uninije i nezadovoljstvo sobom.

Treba prosto sebi reći: „Nalazim se u utrobi majke. Evo, prvi mesec trudnoće, drugi, treći“. Ako ste u tom periodu osećali strah, uninije ili uvređenost, ta osećanja će se odmah pojaviti, odmah ćete ih osetiti. Iako se ponekad uvrede pojave i posle dve godine. Kada se pojmovi „kako treba da bude“ i „kako jeste“ ne podudaraju, pojavljuje se uvređenost. U detinjstvu, u osnovi je to strah, odricanje od ljubavi prema roditeljima i sebi. Ako tada, kada isplivaju ta sećanja iz detinjstva, zadržite u duši ljubav i stremljenje prema Tvorcu, shvatićete da vas je život ponižavao da ne bi zaboravili na ljubav. Ĺ to ste jače bili poniženi, snažnije treba da bude stremljenje ka Bogu; jer to je jedina tačka oslonca koju nikada ne gubimo.
Ĺ ta je velika uvređenost na roditelje koju čovek ponese iz detinjstva? Ponašanje roditelja je određeno odozgo. Da bi se pravilno odnosili prema bolu koji nam je došao preko roditelja, situaciju treba prihvatiti sa ljubavlju, to jest dvojako. Unutra mora postojati apsolutno prihvatanje, jer unutrašnje nezadovoljstvo je agresija ka vaseljeni i Bogu, a na spoljašnjem planu imamo pravo na neprihvatanje, koje ne treba izražavati kao uvređenost i mržnju, već kao pokušaj promene situacije. Kada je reč o odnosu prema prošlosti možemo reći samo jedno: to je dato od Boga, i mi to apsolutno prihvatamo.

A šta da radimo ako nam se ne sviđa ono što smo učinili mi ili drugi ljudi? Energiju treba usmeriti ka promeni budućnosti, a ne na žaljenje za prošlošću. Spoljašnji sukob sa okolnim svetom podstiče nas na razvitak, a unutrašnji na degradaciju i smrt. Kada čovek pokuša da oceni ponašanje roditelja sa jedne jedine tačke gledišta to će ga odvesti ili do obožavanja ili osuđivanja roditelja. Tada će on ili apsolutno prihvatiti ponašanje roditetlja, krećući se ka mazohizmu, samouništenju i uniniju ili će otići u drugu krajnost – potpuno neprihvatanje i mržnju prema roditeljima. I tada će se pojaviti sadističke tendencije.
Razdvojene, raskinute suprotnosti onemogućavaju ljubav, tačnije bitno ograničavaju mogućnost da se voli. Pošto je intenzitet ljubavi pri tome veoma nizak, prelazak jedne suprotnosti u drugu, odigrava se veoma sporo. U jednom dugom vremenskom periodu one će se svejedno sjediniti. No, energija jednobošca mnogo je veća od energije paganina, pa samim tim on ima i veću mogućnost da se moralno ponaša. Savremena zapadna civilizacija se vraća idolopoklonstvu, zato je krah morala potpuno zakonomeran.

Ĺ ta je za pljačkaša i bandita važnije – novac ili moral? Mislim da je odgovor svima poznat. Ako je novac osnovni cilj, moral samo smeta. Ĺ to je pljačkaš „srećnije ruke“ i što više novca ima, osećaće sve manju potrebu za moralom.
Ĺ ta je greh? To je gubitak jednistva sa Bogom u duši. Takav gubitak se često pojavljuje kao rezultat grubog narušavanja svih zapovesti i normi. Sve se to upisuje u čovekovu dušu, hteo on to ili ne. I samo pri preobražaju ličnosti, koja nije moguća bez jačanja jedinstva sa Bogom, greh može nestati.

Mnogi pitaju: „Šta je to ljubav prema Bogu? Zašto je požrtvovanje povezano sa ljubavlju?“ Ĺ˝rtva je davanje energije. Najmanje energije se nalazi u materijalnim vrednostima. Mnogi žrtvuju novac i misle da su tako očistili dušu. Naravno, to nije tako jednostavno.

Nemerljivo veća žrtva je neprestana ljubav prema okolnom svetu. Kada nam se čovek sviđa želimo da dobijemo od njega zadovoljstvo. Kada volimo nekog čoveka želimo da mu pružimo zadovoljstvo. Zato je prava žrtva voleti uprkos svemu. Ljubav prema Bogu je davanje energije. Jedinstvo sa Tvorcem će osetiti čovek koji je navikao da daje energiju. Lenj i pohlepan čovek će uvek naginjati ka ateizmu. ÄŚovek koji ne zna da objedini suprotnosti i da obuzda strasti, takođe će izgubiti osećanje prisustva Tvorca u svemu.
Naša duša je talasne prirode. Svi talasi u vaseljeni postoje na račun kvantova, porcija energije koja dolazi od Tvorca. I svakog dela sekunde vaseljena se ruši i ponovo stvara Božanskim dahom. U tome se nalazi zaloga njenog jednistva sa Tvorcem i težnje ka Njemu. Kad živo biće prestane da oseća da je veza sa Bogam najviši cilj i najveće zadovoljstvo, ono ne može više sažeti vreme u tačku i osetiti aposolutno jednistvo vaseljene.

Vreme se deli na dve kategorije: prošlost i budućnost, materijalno i duhovno. Posle gubitka ljubavi, u početku dolazi do klanjanja duhovnosti. O tome govori priča o đavolu. Da ne bi umrlo živo biće odlazi u drugu krajnost – klanjanje materijalnom. Počinje kretanje klatna. Kada postoji ljubav suprotnosti se šire, razmiču se sve više i više, potencijal raste kao i eksplozija energije. U opadajućem ciklusu sjedinjenje suprotnosti se odigrava spolja, a ne iznutra. Dvojstvo je ovde već nestalo. Razvijajući se, suprotnosti spolja sve manje liče jedna na drugu, a njihvo unutrašnje jedinstvo se pojačava. Pri degradaciji mogu se rascepiti i stradati, propasti. Tada se njihovo sjedinjavanje odigrava spolja, i ispoljava kao površna međusobna sličnost. Ĺ to su veće razlike između muškarca i žene, snažnija mora biti ljubav koja ih sjedinjuje. Tada će deta dobiti više energije.

PostPoslato: 28.09.2013. 20:25
nastavak texta

Zašto su deca čiji su roditelji različite nacionalnosti vrlo harmonična i zdrava, a potomci roditelja koji su u srodstvu, boluju, degenerišu se i čak umiru? Iz istog razloga.

To što se u današnjem svetu pojavila takva moda kao što je „uniseks“, i što je mladiće teško razlikovati od devojaka, a na zapadu homosekusalizam, transvestiti i neplodnost kod žena postaju uobičajena pojava, jasan je znak da u dušama ljudi, nema energije. Za materijalistički zapad patologija je ono što se retko pojavljuje, sreće. Zato svaku izvitoperenost i degradaciju, koja postane masovna, drušvo počinje da smatra normalnom, zatvarajući na taj način sebi mogućnost za spasenje.
ÄŚesto sam se pitao zašto su muškarci agresivni, a žene dobrodušne. U našim osećanjima su uvek pristuna dva procesa: uzbuđenje i smirivanje. Kod muškaraca je proces pobuđenosti mnogo snažniji nego kod žene. Zato je muškarac agresivniji, spreman da štiti svoj dom, sklon avanturama, lakše ide u smrt. To jest, muškarac ima i ispunjava ulogu istraživača, pionira. Kod žene proces uzbuđenosti u maloj meri premašuje proces smirivanja. Njen zadatak je harmonija i uravnoteženost, koju zatim predaje deci.

Zanimljivo je šta će se destiti za godinu, dve... Našao sam sebi vrlo interesantnu zabavu – pratim novosti i pokušavam da predvidim šta će se desti u svetu u narednom periodu. U početku su predviđanja potpuno pogrešna, pa se pojavljuje osećanje tuposti i nemoći. No, ako se uporno pokušava, kreće energija, i odjednom, sa čuđenjem primećuješ da su prognoze sve tačnije i tačnije. To donosi ogromno zadovoljstvo, mnogo veće nego kazino. Prestao sam da idem u kazino posle jednog zanimljivog slučaja. Uzgred, smatram da je potpuno pravilno ukloniti kazina iz gradova i smestiti ih u određene zone. Stvar je u tome, da kazino vaspitava koristoljubiv odnos prema budućnosti. U kazinu se pojačavaju čovekove strasti, a pri tome dolazi do rušenja budućnosti.
Kako izgledaju osećanja čoveka koji se kocka? Glavno kod kockara je želja da se predvidi budućnosti i da se njome upravlja. Razvitak svesti podrazumeva veću mogućnost modelovanja budućnosti. No, za to je potrebna energija. Ĺ˝elja da se pobedi, da se dobije puno novca, dovodi do suprotnog efekta – isisavanje, izvlačanje iz budućnosti velike sume novca. I što je ta potreba veća, brže opada čovekova energija u duši. A onda počinje da se gasi intuicija. Princip „cilj opravdava sredstvo“ za njega postaje vodeći, i on neprimetno postaje rob svojih ciljeva i želja.
U kockarnici može dobiti samo čovek koji je oslobođen koristoljubivog odnosa prema budućnosti, koji nije zainteresovan za pobedu. To je ili vrlo uravnotežen čovek, ili bogat, ili onaj kome dobitak jednostavno nije potreban. Uzgred, ne razvija samo kazino koristoljubiv odnos prema budućnosti.
Sećam se zanimljivog događaja. Nekoliko godina sam pokušavao da pomognem svojoj poznanici kod koje je stalno isplivavala tema „srećne sudbine“. Molila se, prolazila ponovo svoj život, prihvatala sve neprijatnosti koje joj je sudbina donosila. Trudila se da bude požrtvovana i pomaže drugima. No, nije bilo promena. Shvatio sam da je predamnom nerešiva zagonetka. „Pre ili kasnije uzrok će se sam pokazati“ – mislio sam. – Ne bih samo želeo, da do tada pogine.“

Neprimetni greh se nakuplja. Jednom smo razgovarali o budućnosti. Imala je velike probleme i nije znala kako da postupi. Pokšala je da me pita za savet.
- Samo ti možeš doneti odluku, - rekao sam. – Ja mogu samo izneti svoje mišljenje. ÄŚovek ne treba odgovornost da prebacuje na drugoga.
- Dobro, - rekla je ona – pitaću visak, nikada me nije prevario.
Znao sam da se povremeno na taj način zabavlja, pokušavajući da pronađe najbolju varijantu ili da predvidi budućnost. Visak....Hmm, na to nisam obratio pažnju. I odjednom mi je sinula neočekivana misao: možda bi trebalo pogledati njeno polje pre i posle korišćenja viska. Dakle, posle viska video sam deformaciju polja kod njenih potomaka do četvrtog kolena. To jest, pokušaj da se pronikne u budućnost i koristoljubiv odnos prema njoj, ispostavilo se, uništava naše potomke. ÄŚovek se ne okreće više prema svojoj duši, ni prema ljubavi i veri, već ka svojoj svesti i podsvesti. Raste gordost, pojačava se usredsređenost na srećnu sudbinu, zato se ruši ne samo sudbina onoga koji predskazuje, već i njegovih potomaka.Uzgred, posle našeg razgovora prestala je da koristi visak i prvi put sam video realno poboljšanje njene sudbine i budućnosti.

Odmah sam se setio da je u Starom Zavetu jasno naznačen negativan odnos prema vračarama i gatarama. A u današnjem paganskom svetu novine su pune reklama: „Mađija bez greha“, „Bacam čini“ „Čitam vašu budućnost“.

Sve što će nam se desiti određeno je onim što svakog trenutka osećamo. U našem odnosu prema okolnom svetu, sebi i Bogu krije se naša budućnost. Najtajanstveniji sudbiniski preokreti, najveće nesreće, uvek su posledica našeg pogleda na svet, naših osećanja i našeg ponašanja. Sada o tome već govore ne samo pojedini istraživači, već i filmovi, pozorišta, političari i ekonomisti. O tome nas uporno opominju i događaji u svetu. Ono što se nalazi u duši svakoga čoveka danas, ostvariće se kao sreća ili nesreća kroz nekoliko dana, meseci ili godina. I više od toga; potomci, nasleđujući naša osećanja u značajnoj meri nasleđuju i našu sudbinu. Naš svet je na kraju, sve mudriji i mnogi ljudi počinju da uviđaju vezu između osećanja, zdravlja i sudbine.

AUTOR prevoda Beba Mur

PostPoslato: 28.09.2013. 20:34
S.N. Lazarev - POEZIJA PUTOVANjA
Prvo ozbiljno čovekovo putovanje počinje nekoliko godina pre njegovog začeća. Dolazi do prirodnog ponavljanja ciklusa vasione, u kojoj ne postoje izolovani procesi, koji se dešavaju samo jednom. Rađanje jednog života mora odgovarati pojavi života u celoj vasioni. U početku se na finom planu sreću duše majke i oca. Između njih počinje napet dijalog. Strukture polja u međusobnom odnosu, pripremaju telesni omotač budućeg susreta. Potrebno je tako usmeriti svest i želje oca i majke, da se oni ne samo sretnu, već i začnu dete. Ĺ to je duša deteta harmoničnija, što je u njoj je više ljubavi, utoliko će se jače privlačiti duše oca i majke. U takvom slučaju, odricanje od voljenog čoveka može dovesti ne samo do bolešljivosti, već i do nesreća i teške smrti. Dete će se svejedno pojaviti, ako ne u tom, onda u narednom životu, no zbog odlaganja njegovi roditelji mogu izgubiti praktično sve, uključujući i život. Sve što smeta osećanju ljubavi koje ih vodi ispravnim putem biće uklonjeno.
Kada čovek umire, slojevi duše koje se nalaze blizu tela se ruše, a sve informacije odlaze u slojeve koji opstaju posle smrti. Na taj način svaki čovek nosi u svom polju potpunu banku podataka o svojoj prošlosti. U njemu se nalazi lično iskustvo i iskustvo njegovih predaka. Sve to se delimično duplira u fizičkom genotipu. Ranije ili kasnije, sakupljena informacija se po gustini izjednačava sa vaseljenom i dolazi do zakonomernog povratka u ljubav. No, sada je ostalo tri-četiri godine do začeća. I ovde je veoma važno kako se roditelji ponašaju, o čemu razmišljaju i šta osećaju. Sve će se to odraziti u karakteru, sudbini i zdravlju deteta.
Setio sam se žene koja je pre nekoliko godina bila kod mene na prijemu. Njen nivo duhovnosti je bio veoma visok, čak veći od kritičnog. Međutim, nije imala jačinu ljubavi potrebanu za obezbeđivanja takvog nivoa duhovnosti. U takvim slučajevima obično se deca ne rađaju. Pošto takve žene neverovatno teško prihvataju krah duhovnosti, a lečenje se najčešće odvija preko muškarca, one obično nemaju porodice ili su im brakovi jako nesrećni. Ako žena u sebi ima dobrodušnosti i vere, onda duša na bol i nesreću reaguje pravilno, i do izrođavanja u đavolizam ne dolazi. Ukoliko se duša koje je izgubila ljubav prema Bogu ne bi izopačila, vaseljena ne bi mogla da se razvija i odavno bi prestala da postoji.
Ĺ to je snažnija i obimnija naša duhovna energija, teže se doživljava njen gubitak. Izdržati takav gubitak bez ljubavi nije moguće. Do čega može dovesti nesposobnost da se izdrži bol? Da bi se sačuvala i zaštitila sopstvena duhovna teritorija treba razoriti svoje jedinstvo sa svetom. Potrebno je ceo svet potčiniti i učiniti sličnim sebi, prilagoditi ga sebi. Duša koja je izgubila jedinstvo sa Tvorcem ne može biti jedno sa okolnim svetom, jer je za nju to suviše bolno. Svaki međusobni uticaj podrzumeva i promenu. Zato kada nema ljubavi, dve suprotnosti ne mogu da utiču međusobno jedna na drugu menjajući se i razvijajući pri tom. Suprotnosti počinju da ubijaju jedna drugu. Raznolikost se ovde isključuje. Gubitnik u toj borbi umire brzo; pobednik umire polako.
Odmahujem glavom, pokušavajući da zaustavim tok misli. Razmišljao sam o ženi koja je bila kod mene na prijemu. Zašto sam se baš nje setio? A da, ona je bila vidovita. Objasnio sam joj u čemu je njen glavni problem: njeno duhovno bogatstvo je bilo mnogo veće od njenog umeća da voli. Objasnio sam šta joj smeta da nauči da voli snažnije. A ona je zauzvrat podelila sa mnom vrlo zanimljive informacije. (Ta žena je radila u porodilištu).
„Kada vidim novorođenče, mogu ga čitati kao otvorenu knjigu, - pričala je. – Odmah vidim da li je pametan ili glup. Vidim da li će biti zdrav ili neće. Po detetu se odmah vidi da li je majka imala burne događaje u trudnoći, da li je pravilno jela, kako se ponašala par godina pre rođenja deteta. Verujte mi, ja to odmah vidim. Sve što je radila i osećala majka nalazi se u detetu. Kada bi roditelji znali kako je važno pravilno se ponašati pre začeća deteta, mnoge nesrećne sudbine i teške bolesti bi bile predupređene!“
Saglasno klimam glavom pošto je to potpuno u skladu sa mojim istraživanjima. I dodajem: „Veoma je važno pravilno ponašanje roditelja kada u detetu bukne energija. To se dešava u petom mesecu trudnoće i pri rođenju. U tom periodu roditelji imaju puno problema i neprijatnosti. Kada bi oni znali da su ti problemi spas i pomoć za njihovo dete, i da bez obzira na sve treba sačuvati ljubav i stremiti ka Bogu, onda bi se radovali, videći sreću svojih potomaka. Na žalost, uobičajena, stereotipna ponašanja, guraju nas u nesreće i bolesti.“
I tako, putovanje. Nekoliko godina pre rođenja, dete se priprema za otkrivanje i stvaranje novog sveta. Za put ga pripremaju duše roditelja. Od njih zavisi koliko će dete biti spremno da otpočne putovanje koje nazivamo život. Kada čovek dospe u novu sredinu, da bi preživeo, mora se prilagoditi. Zbog toga mora da napravi model okolnog sveta. To je informacioni mehur, čaura, u kome živi živo biće. Mi ne živimo u svetu, već u našim predstavama o njemu. Zato, kada putuješ i nađeš se u novom mestu, dolazi do eksplozije stvaralačke energije koje je neophodna za stvaranje slike okolnog sveta. Prirodno, ona ne može biti potpuno tačna, jer svaka situacija je samo deo vaseljene. Zato je naša informaciona čaura samo skica onog dela sveta u kome se nalazimo.
Putovanje nam pomaže da probudimo stvaralačku energiju. Zato volim putovanja; da li u vidu ribolova ili upoznavanja egzotičnih mesta, nije važno.
„Sve prolazi, - razmišljam. – Sve se rađa, živi i umire. I što je manje Božanske energije, brže stari i umire čovek, narod ili država. Treba shvatiti i prihvatiti jednostavnu istinu. Sve što se dešava na spoljašnjem fizičkom planu već se na finim planovima desilo pre desetak ili stotinak godina“. Kako danas mislimo i osećamo, određuje kako će izgledati naša planeta kroz 20-30 godina. Naša osećanja i naš pogled na svet oličeni u našoj deci, pretvaraju se u njihov karakter i njihov pogled na svet.
Naučnici govore da će u toku nekoliko desetina godina civilizacija na zemlji nestati i predlažu nove projekte fizičkog spasavanja prirode i ljudi. No, ako umire čovekova duša, njegovo telo je nemoguće spasiti. Naučnici se, istina, toga još ne dosećaju. Za njih je najvažnije telo i udobna sredina u kojoj će ono boraviti. Pojmovi kao što su ljubav prema Bogu, duša i moral, nekako su neprimetno nestali iz oblasti interesovanja savremenih filosofa i naučnika.
Vreme će pokazati šta će biti. A sada ponovo pokušavam da zaspim. Potrebno je potpuno se opustiti, isključiti misli i osetiti lakoću i sreću. Iz sećanja isplivava slika mora osvetljenog blistavim suncem. Uzgred, na jugu je mnogo lakše isključiti svest. Uopšteno, sunce nije samo izvor energije; ono ne samo da nas zagreva i daje nam život, već sunčajući se dobijamo velike doze radijacije. Pokazalo se da to deluje ne samo na fizičkom, već i na najfinijim duhovnim planovima pojačvajući u čovekovoj podsvesti impuls ljubavi i stremljenja prema Bogu. Izgleda, da su se sve civilizacije pojavile u oblasti ekvatora. Dobijeni impuls ljubavi i energije se pretvara u religiju i filosofiju malo dalje od ekvatora, u subtropskom područiju. Još severnije, na srednjim geografskim širinama dolazi do materijalizacije sakupljene duhovne energije. A još dalje, na samom severu počinje postepeno gašenje i izopačenje čoveka.
Sećam se kako sam dugo lomio glavu zbog jedne pojave. Pre dvadeset godina moja mala ćerka je bila sklona bolestima. Poznanici su nas savetovali da je vodimo na jug. Moja majka je živela u Sočiju pa smo je odveli. I problemi su brzo nestali. Tada nisam shvatao šta je uzrok dijateze i zašto je sunce leči. I tek kasnije, baveći se istraživanjima, shvatio sam. Dijateza, alergija, bol u stomaku, kod deteta, govore o njegovoj nesposobnosti da prođe kroz neprijatnu situaciju, o zatvorenosti prema svetu, o želji da se ne povezuje sa njim i smanjenju unutrašnje energije.
Sunce daje istovremeno bol i radost. U zadovoljstvu koje dobijamo od sjaja zvezde, krije se snažan podsvesni bol gubitka. Pošto zračenje sunca snažno utiče na čoveka, ono u nekoj meri ruši njegove fizičke i energetske strukture. Veoma važno je da budemo u harmoničnom stanju kada smo izloženi suncu. Ako je muškarac nezadovoljan sobom, a u ženi se nakupila uvređenosti na muža, boravak na suncu za njih može biti vrlo opasan. Naša podsvest ne reaguje na bol ljubavlju, već eksplozijom agresije koja se odmah pretvra u program samouništenja.

PostPoslato: 02.10.2013. 22:04
U pravu si bez persiranja,imam dvadeset i dve. :)

vladooo je napisao:Zasto Lazarev odbacuje tu havajsku tehniku ? TRebalo mi je vremena da to shvatim .Evo i zasto .Kada ti se desi neka stvar koja nije po tvojoj volji to znaci da je neprihvatas kao stvar koja ti je od boga data da polozis test na nju ili padnes ,i onda covjek svesno pocne da se cisti i to radi da bi povecavao energiju ali ne da bi predao ljubav prema bogu nego prema materijalnim stvarima koje zeli.

Znaci covjek se svesno cisti ,povecava energiju i onda je se oslobadja u cilju svojih ciljeva zemaljskih.
Kada kazes bogu da ga volis ,automacki dobijas paket energije ljubavi od njega ,tvoja energija se povecava i ti svesno koristis je da bi dobio nesto .

Ho'oponopono nije tehnika za dobijanje...cega god,a ni za bezanje od situacija i stvari koje dolaze od Boga ili Bozanstva, da kazes mu hvala i kazes mu volim te, kome? Zar i po tom Lazi mi i Bog nismo jedno? Kazes Volim te svom istinskom bicu,sebi i onoj iskri ljubavi koja nam je citiram:''udahnu;a zivot'', ne koristi se TA ljubav za ostvarenje svojih zelja vec za ciscenje programa koji se javljaju kada proces udaljavanja od Boga pocne,jedino TAD ljudsko bice pocinje da zeli,daima zelje i probleme jer prestaje da shvata situacije koje se desavaju.

Hopono se radi kako bismo cistili sebe, te programe koji su ustvari secanja iz poroslosti koji se ponavljaju, cistis TO,kako bi bio blize Bogu, blize inspiraciju jer jedino kad ti je um miran i cist mozes da osetis sta dolazi iz Bozanstva, jer si ti bozanstvo,opet se stapas sa njim. Mirnije podnosis sva iskusenja razumes zasto se sta desava,PRIHVATAS TO i u miru resavas uvek sa h v a l a t i jer se to desava za nase dobro i razvoj, i v o l i m te (tovec ne moram da objasnjavam).
Stoga ovo rusi sve teze koje si gore izneo.
I ovo za:

vladooo je napisao:sama rijec oprosti mi prestavlja unizenje zivota ,jer kad trazis oprost unizavas sebe radi drugoga .Ali ti u stvari ne trazis oprost nego ides po semi koja ce da ti ocisti licnu prljavstinu .I onda kazes bogu da ga volis i dobijes zauzvrat veliku kolicinu energije.

Molitva Oce nas,znas li je? Oprosti nam grehove nase,kao sto i mi oprastamo... poznato,ne?
Ili nas je Hrist sve malo zeznuo,a? :)
I ono pokaj se i trazi o p r o s t za grehe svoje .... sta cemo i sa tim?
Podsecam samo zato sto se taj dr.mr toooliko poziva na bibliju i sve tamo.

Mogu ti ja ovako pasus po pasus tvog izlaganja,ali ne zelim ..... ne osecam da treba.
Htela sam tvoje misljenje ti mi uvalio stav ovog coveka i u redu je ali... misli svojom glavom Vladoo,ako sam vec dala sebi da pravo da budemo na ti, moram ti i to reci....nekako mi se cini da zatvaras svoje vidike...
samo zapazanje, cist pozdrav.

PostPoslato: 03.10.2013. 13:47
Gledaj

Ti molivtvom priznajes greske svoje i trazis oprost od boga za to.Prolazis kroz zivot i cistis negativne sitacije koje su ti se zadesile.Ti direkno cistis gordosti,ljubomore i zavisnosti a kod havajske tehnike toga nema .Ti samo cisti put kojim si krenula .A ciscenjem se povecava energetika i ostvarivanje zelja .Cak i lazarev kaze ljudima kad pocnu da se ciste da ne budi ne uzimaju sve sto im se pruzi jer tada tvoja dusa se veze za neke stvari .A kad se dusa veze za nesto to je jako opasno.

Ako ikad budes procitala Lazareva ,Stari i Novi ZAVJET ,Kuran .i to bas datim redosledom shvatices sto pricam .

Simpativno mi je to da ljudi ne poste ,ne mole se ,nisu citali svete knjge a donose zakljucke na osnovu toga sto se drze nekih namecenih stereotipa,vecinom su to new age knjige ,ili programiranost od malih nogu da stvaraju moci..Moj stav je takava da sam ja nasao ono sto sam trazio zove se mir,ljubav ,prihvatanje.A to sto sam koristio Lazareva kao podlogu ,mogao sam ti pricati o zen-u ,tao ili indijancima.

Inace vise ces se ocistit sa postom na vodu i molitvom nego bilo kojom tehnikom ili taktikom .Mi jesmo jedno sa bogom ali ako koristis to jedno sa bogom da bi bila bogata ili superiorna u odnosu na druge ili da bi stekla neke duhovne moci ,onda je to ona egoisticka ljubav prema njemu.A cilj je jedan ne razvoj ljubavi nego razvoj sebe .

Jos jednu vaznu informaciju

Muskarac je informacija a zena je energetika ,ako se zena veze za duhovnost ili materijalizam ,to je jako lose.Zasto je lose ? To saznaj sama .

Ako ti se desi neka siuacija koja ti nije po volji ti ces da radis tu havajsku tehniku ? Zasto ?
Jer ne mozes da prihvatis tu situaciju sa ljubalju ,bila ona pozitvina ili ne ,nego koristis tehniku da bi problem makla s puta.

LJubav je davanje a ne trazenje necega ili nesto za uzvrat. :oops:

.Moj cilj nije bilo sticanje bogastva materijalno ili duhovno nego nego shvatanja i prihvatanja sebe ,razumjevanju i micanju onoga bijesa i tjeskobe prema sebi .Dali sam uspio ili ne ,samo znam da sam sam se promjenio iznutra ,postao sam drugaci .

Ako neko smatra da ga pokusavam ubjedit u bilo sto grijesi .JA samo pricam ono sto mi je bilo od znacaja za moju promjenu.

Evo ti moja prica za havajskom tehnikom.

Dobio sam otkaz za posao(koji nisam mogao da prihvatim ) i primjenjivao sam havajsku tehniku(inace sam je koristio i prije) i onda mi je gazda bukvalno poklonio pola plate koju nisam zasluzio(TO JE ONO sto prica lazarev u datom videu) .Ja sam svesno skapirao da je ta tehnika mi pomogla da dobijem te pare .Ali posle iscitavanja odredjenih knjga , ja sam skapirao da sam bio tolko agresivan (podsvjesno) da je moja agresivnost morala biti unizena otkazom,da bi se moja agresivnost umanjila .Znaci krivac mojeg otkaza sam ja(moja agresivnost,i zavidnost,superiornost) koji nije prihvatio unizenje nego posegao za tehnikom da dobijem nesto.Tako da ispada sa sam ja toga covjeka bukvalno odzpario (dobio nezaradjni novac).I od toga puta je vise nikada koristio nisam.

:mrgreen: poz

PostPoslato: 03.10.2013. 20:45
U bre Vladoooo :D

Ne,ne koristim tu tehniku ni ljubav prema bogu zbog dobijanja materijalnih stvari,to ti valjda objasnih u proslom postu,
a sto se posta tice uzivam u svakom danu njega i ne, ne odbacujem bibliju (razumem je na svoj nacin,onako kako osecam,ali je odbacivanja bilo kroz razvoj i zbog toga mi je drago....jer sam mogla da sve sagledam bez sablona i okvira,sasvim slobodno.)

Elem,
vladooo je napisao:
Ako ti se desi neka siuacija koja ti nije po volji ti ces da radis tu havajsku tehniku ? Zasto ?
Jer ne mozes da prihvatis tu situaciju sa ljubalju ,bila ona pozitvina ili ne ,nego koristis tehniku da bi problem makla s puta.

Imas ti neki dokaz za to sto pricas?? :lol: Ho'oponopono se radi stalno bez ocekivanja od njega vec samo radis, ne ne micem probleme i to ti objasnih u proslom postu RaZuMeJu Se......itd itd da se ne ponavljam.

Ja sam samo mirnija,manje mislim,vise zivim u sadasnjem trenutku,kad sta 'neprijatnio' dodje ne nerviram se,i to ima svoje i razloge i uzroke i posledice...ma milina. To je sve,samo mirniji i cistiji um.
A to kako si ti i zasto koristio tu tehniku to je drugo drugar, ali hvala ne deljenju iskustva i sa Lazarevim i sa hoopono. Meni je pomoglo. :wave:

PostPoslato: 04.10.2013. 09:14
Lepa Kifla je napisao:

Podji na njemacke sajtove o tome pa ces saznati dosta o tome sto znala nisi

PostPoslato: 16.10.2013. 21:37
ÄŚesto različite bolesti imaju isti uzrok.

Ljubomora, po pravilu, dovodi do pogoršanja vida, sluha, multiplaskleroze,traume glave, dijabetesa, upale zglobova. Ali ako je ljubomora popraćena gubitkom volje za život, dolazi do
propadanja urogenitalnog sustava. Ako je agresija prenesena na djecu i unuke, doći će do bolova u koljenima i propadat će sjekutići u kojima se agresija najviše skuplja. Kod naglog gubitka pamćenja, na primjer, uzrok može biti blokada ljubomore,idoliziranje vlastite mudrosti, ili gubitak volje za životom zbog sudbinskih neprilika. Ljubomora je mržnja prema drugima,gubitak volje za životom je mržnja prema sebi. Prezir je poseban vid mržnje. Mržnja se javlja u svijesti, zato se blokira bolestima glave. Ali te iste programe može se prilično uspješno onemogućavati kožnim bolestima, što je ujedno i najpoštednija varijanta.Koža čini jednu trećinu čovjekova tijela. Energetski gledano,
kožni osipi ne znače samo neugodnost već i snažnu zaštitu. Mjesto na tijelu na kojem se pojavljuju kožni problemi nije u čvrstoj svezi s uzrokom, ali ta sveza ipak postoji. Ako je
žena vrlo ohola i ljubomorna ili joj je idol njezina vanjština, javljaju se problemi na licu i vratu. Ako je potpuno izgubila volju za životom, tada su to bedra, trbuh i križa. Ako je poremećaj
prenesen djeci i unucima, onda su to noge. Kod idoliziranja vlastitih sposobnosti, to su ruke. Evo, na primjer, kako se tijekom ljubomore razvija rak. Ako je osoba nemilosrdnoga karaktera, stalno misli loše o drugima i ljubomorna je na njih, onda je to rak mozga. Kada je česta agresivna srdžba na bliske ljude, to je rak jetre. Ljutnja na sebe, gubitak volje za životom je rak urogenitalnog sustava. Ako se ljubomora iskazuje prezirom, koji se uvijek pretvara u program samouništenja, onda je
to ovdje već rak mozga ili urogenitalnog sustava, to određuju nijanse i slabe točke u rodu. Najopasnije je zbog ljubomore ubiti ljubav u sebi i u drugome. Ako se ne rodi dijete predodređeno
da bude začeto, to je ili rak pluća, ili rak urogenitalnog sustava, ili astma. Ali ne mora biti samo bolest urogenitalnog sustava,polje se deformira u predjelu prve čakre, dakle, može biti i rak crijeva, debeloga crijeva. Mogu biti i snažne traume. Umjesto pogoršanja vida i sluha može se javiti epilepsija. Odnosno, nema čvrste korelacije između oboljelog organa i uzroka.
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike