Silva metod kontrole uma

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 09.12.2012. 07:46
PostPoslato: 11.12.2012. 06:38
Hvala ti puuuuuuno 13petak !!!!!!! :D :D :D :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 13.12.2012. 00:01
Draga Avgust, ja zeljno ocekujem da mi ispricas utiske sa kursa... :pray:

Pridružio se: 19.05.2012. 17:18
PostPoslato: 14.12.2012. 13:44
:)
Draga kreativa, moji utisci su woow...
Sve mi se nekako posložilo. Iako sam i ranije čitala o svim tehnikama koje se koriste u Silva metodi, i sve mi to nije bilo baš nepoznanica, ovo je ipak iskustvo koje upravo onaj ko ponešto zna o Silva metodu ne treba da propusti.
I sama atmosfera koja se uspostavi medju predavačima i polaznicima je vrlo inspirativna i pozitivna.
Tehnike rade. Za sad, na ličnom primjeru, još se nisam uvjerila da li i kako sve rade, ali za neke jesam. Tri prsta i anestezija rukavica, djelotvorni su bili već nakon prvog djela seminara.
Izdvojila bih i detalj iz tehnike laboratorije koji smo radili na seminaru. Ja sam dobila para koji je na papiru opisao neku osobu koju on poznaje a ja ne. Moj zadatak je bio da opišem tu osobu, fizički izgled, karakterne osobine, osobine ličnosti, bolesti i sve što mi padne na pamet vezano za tu osobu. Ĺ˝ena koja je bila moj par, je bila zapanjena detaljima koje sam navela za tu osobu. Potpuno sam opisala karakter, stav prema životu, psihičko stanje...Dok sam u mislima vidjela i skenirala tu osobu, vidjela sam crnilo u predjelu donjeg grudnog koša i stomaka, za što sam zaključila da je anksioznost. I zaista, ta osoba pati od anksioznosti.
Preporučujem pohadjanje ovog seminara i naravno, sve će djelovati ako redovno vježbamo. U suprotnom, ostaje samo kao lijepo ali nekorisno iskustvo.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 14.12.2012. 20:22
Hvala ti draga Avgust, drago mi je sto su ti ispunjena ocekivanja i utisci pozitivni....

Pridružio se: 09.12.2011. 18:14
PostPoslato: 20.12.2012. 10:14
Da li neko od Tajnasa ide na seminar "Neka 2013 god.bude najuspesnija u mom zivotu" 23.12.2012god.

Pridružio se: 29.12.2012. 15:58
PostPoslato: 02.01.2013. 18:57
I mene zanima da naucim sto vise o toj metodi.

Pridružio se: 23.01.2013. 13:33
PostPoslato: 24.01.2013. 12:35
Pozdrav!
Ja sam nova na forumu, premda vas pratim već duže vrijeme. Lijepo je čitati sve vaše postove, hrabre čovjeka da nešto poduzme u životu , daju neku novu, pozitivnu energiju, neki su tako puni pozitivnosti da mi se čini da uz takvu podršku i ohrabrenje nema stvari koju čovjek ne bi napravio da preokrene život u drugom, boljem smjeru, čini mi se da bi i planine mogao prevrtati.
Pročitala sam knjigu Silva metoda kontrole uma, pa sad pokušavam vježbati jer trenutno nemam mogućnosti otići na seminar, ni financijske, a i daleko sam od grada gdje se održavaju (Zagreb). Slučajno sam naišla na neka skripta (pretpostavljam ), autor Miki Kabog Lazovski - Serija osnovnih lekcija (Silva metod), ali se ne daju "skinuti", mora se platiti. Budući da nemam kartice da bih platila na taj način, već naručeno plaćam isključivo po isporuci gotovinom, molim pomoć jer ne mogu naći nikakvu informaciju o autoru niti o mogućnosti narudžbe. Može li mi itko pomoći i reći da li se to i gdje to može naručiti? Hvala na trudu i želim još puno, puno lijepih, ohrabrujućih postova, zaista su nam u ova teška, sumorna vremena beskrajno potrebni.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 24.01.2013. 13:22
Nenka je napisao:Pozdrav!
Ja sam nova na forumu, premda vas pratim već duže vrijeme. Lijepo je čitati sve vaše postove, hrabre čovjeka da nešto poduzme u životu , daju neku novu, pozitivnu energiju, neki su tako puni pozitivnosti da mi se čini da uz takvu podršku i ohrabrenje nema stvari koju čovjek ne bi napravio da preokrene život u drugom, boljem smjeru, čini mi se da bi i planine mogao prevrtati.
Pročitala sam knjigu Silva metoda kontrole uma, pa sad pokušavam vježbati jer trenutno nemam mogućnosti otići na seminar, ni financijske, a i daleko sam od grada gdje se održavaju (Zagreb). Slučajno sam naišla na neka skripta (pretpostavljam ), autor Miki Kabog Lazovski - Serija osnovnih lekcija (Silva metod), ali se ne daju "skinuti", mora se platiti. Budući da nemam kartice da bih platila na taj način, već naručeno plaćam isključivo po isporuci gotovinom, molim pomoć jer ne mogu naći nikakvu informaciju o autoru niti o mogućnosti narudžbe. Može li mi itko pomoći i reći da li se to i gdje to može naručiti? Hvala na trudu i želim još puno, puno lijepih, ohrabrujućih postova, zaista su nam u ova teška, sumorna vremena beskrajno potrebni.

Nenka,dobrodosla :)

posalji tvoj email preko pp :)

Pridružio se: 23.01.2013. 13:33
PostPoslato: 24.01.2013. 13:30
13petak je napisao:
Nenka je napisao:Pozdrav!

Nenka,dobrodosla :)

posalji tvoj email preko pp :)

Hvala, ali ne mogu se snaći kako da ostavim mail, molim pomoć!
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.01.2013. 13:37
Kada se ulogujes u gornjoj plavoj traci stoji malo pismo a pored njega:0 poruka,kliknes na to i otvorice ti se stranica na kojoj mozes pisati privatne poruke,sledi uputstva na toj stranici. :)

Mislim da sad nakon tvoja dva napisana posta mozes da saljes i primas pp :)

Pridružio se: 24.02.2011. 20:28
PostPoslato: 17.02.2013. 22:11
Citao sam negde da se ulazak u alfa stanje uma vezba po nekoliko meseci, pa me zanima da li nakon zavrsenog kursa Silve, mogu brze da navezbam ulazak u alfu ?

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 18.02.2013. 09:27
Osnovna ideja cetvorodnevnog kursa Silva metode i jeste skracivanje vremena savladavanja tehnika Silva metode pod rukovodstvom validiranog instruktora, i omogucava polaznicima vec prvog dana kursa ulazak u Alfa, a kasnije i Teta nivo i izvodjenje tehnika u njima, kao i osposobljavanje za samostalno ulazenje u te nivoe uma, i koriscenje tehnike tri prsta sa kojima koristimo blagodeti rada na Alfa nivou, dok se nalazimo na Beta nivou uma, dok smo budni i koristimo logicko misljenje

Pridružio se: 11.09.2012. 11:58
PostPoslato: 02.09.2013. 21:35
Petak :)/
da te pitam u vezi
Subjektivne komunikacije..Citala sam na nekom forumu da se moze iskoristiti i da pricamo sa buducim partnerom,onim iz Vortexa :D ,da pricamo sa sobom..Isto na frekvenciji LJUBAVI .. Sto mislis o tome?
:think:
Sto je najljepse sto mi se danas moze desiti?

In the Vortex 24/7
Korisnikov avatar
PostPoslato: 04.09.2013. 22:31
nasmejano sunce,

Hose je svoju tehniku tako nazvao - Subjektivna komunikacija medjutim, taj pojam se sada nasao u mnoštvu literature i dobio je jedan širi znacaj. Svaki umutrašnji razgovor je ustvari Subjektivna komunikacija i nije striktno vezan za tehniku iz Silve.

Tehnika subjektivne komunikacije u Silvi se koristi za poboljšanje medjuljudskih odnosa i kao takva je dobila naziv. Ono o cemu ti govoriš je takodje Sujektivna komunikacija ali ne odnosi se na Silvu.

Ono o cemu ti govoriš je da ako želiš da vizualizuješ neku osobu ili okruženje koristiš postupak koji je veoma jednostavan.Držiš ideju u umu sve dok tvoja vizija a u ovom slucaju osoba, ne postane stvarnost. Dakle, ne posvecuješ misli konkretnoj osobi, ne zamišljaš lik vec su tvoje misli fokusirane na karakteristike te osobe a koje tebi odgovaraju. Mislim da se ovo zove " Zamagljena vizualizacija" i nema nikakve veze sa Silvom.

Znaci, može :D

PostPoslato: 05.09.2013. 10:26
Ja sam pokusala ovo,napravila sam spisak nekih osobina. Ali se nijesam budila 2 i 3 noc :D
Pa cu probati pismo da napisem sa nekim osobinama.zamagljena vizualizacija:D Odlicno!
A da li mogu sa sobom da razgovaram? Neke afirmacije da kazem ili neku pripremu pred posao ili za posao da kazem..
Npr.Trazim posao koji je zabavan,kreativan,placen dobro i sl?
I jos jedno pitanje,opazanje! Zelim da razgovaram sa jednom osobom bas u vezi posla.Uticajna je,poznajem je dobro,ali nije bas ucinjena.
Nekolika puta sam pokusavala da joj se obratim i nista! Kao da je zasticena!:D

Nijesam se duze vrijeme javljala,jer sam opsjednuta s Abrahamom,pa sam Silvu malo zapostavila.Vracam se u punom sjaju:D

Hvala na odgovoru! \:D/

In the Vortex 24/7
Korisnikov avatar
PostPoslato: 05.09.2013. 15:37
Zamagljena vizualizacija ce ne radi kao subjektivna vec kao imaginacija.Dovoljno je da pred spavanje uradiš imaginaciju i zaspiš.

U imaginaciji i treba da komuniciraš a osnova za svaki deo treba da sadrži pet cula plus emocija.Dakle u imaginaciju uneseš svih pet cula a to sve treba u tebi da proizvede emociju kao da se vec ostvarilo :D

A za tu osobu koju poznaješ, kojoj želiš da se obratiš, koristiš Subjektivnu komunikaciju. Budi strpljiva jer do sad se nije dogodilo idealno vreme za tu komunikaciju. Ponovi više puta i budi uverena da ce do te komunikacije doci :D

Pozdrav :)

PostPoslato: 05.09.2013. 20:36
Shvatila da si mislio na imaginaciju :)))
Hvala puno na pomoci i pravim odgovorima!
Sto bih ja bez tebe,kad je Silva u pitanju :D

Sve najljepse! Pozdrav. :)

In the Vortex 24/7

Pridružio se: 03.01.2012. 01:57
PostPoslato: 14.09.2013. 11:08
Probao sam tehniku sa casu vode i nakon drugi dan pocnem sanjati nesto nepovezano i secam se da je bilo kako neko mi objasnjava gde trebam tapkati kad radim eft , a eft radim svaki dan zadnjih 3 meseca.Pa sad se mislim jeli to odgovor koji sam trazio posto radim cesto eft a nema resenja mog problema? Pozdrav svima

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 14.09.2013. 13:58
jozef je napisao:Probao sam tehniku sa casu vode i nakon drugi dan pocnem sanjati nesto nepovezano i secam se da je bilo kako neko mi objasnjava gde trebam tapkati kad radim eft , a eft radim svaki dan zadnjih 3 meseca.Pa sad se mislim jeli to odgovor koji sam trazio posto radim cesto eft a nema resenja mog problema? Pozdrav svima

Na kom problemu radis? Moze li se on resiti EFT om? Zasto si radio tehniku casa vode? Koje konkretno pitanje si postavio i da li si na njega dobio konkretan odgovor?
Ne mozes postavljati apstraktna pitanja i traziti konkretan odgovor.
Mozda mogu da ti pomognu ova pitanja iz knjige Uspesno donosenje odlukai postavljanje ciljeva:
1 Sta zelim?
2 Kako cu znati da to imam?
3 Kako cu se osecati, i ponasati se?
4 Sta mogu uciniti sada da zapocne realizacija tog rezultata?
Prethodni

Povratak na Praktične metode i tehnike