KAD AFIRMACIJE NEMAJU EFEKAT

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 13.12.2012. 12:15
Dragi moji, desava se da nekad kod nekih ljudi afirmacije nemaju efekat.Postavlja se pitanje zasto? Zato sto one teze izbacivanju negativnih stvova, verovanja i ubedjenja...A Posto su negativnost i pozitivnost celina (ne mogu jedno bez drugog) poenta je da se covek usaglasi i da nadje balans. Ima jedna mogucnost koja nije teska a kojom se podstice brza promena uz pomoc afirmacija.
    Uzme se papir i olovka i napise se zeljena afirmacija...onda napises kontra to jest tvoje stvarno ubedjenje.
    "Ja volim ljude.."
    "Aha..malo sutra!"
    "Ja volim ljude"
"Ja ih mrzim!"
    "Ja volim ljude"
      "Ne volim ih jer ni oni mene ne vole"
      "Ja volim ljude"
      "Pa dobro mozda ih ne mrzim ali me nerviraju"
      "Ja volim ljude"
      Ima nekih koji su mi dragi koje volim"
      "Ja volim ljude"
      "U stvari mozda ih i volim ponekad"
      Na ovaj nacin priblizis mogucnost da afirmacija bude prihvacena bez borbe.Takodje pravimo balans i onda mozemo ocekivati efekat.Proces sopstvene diskusije za i protiv dovesce do pomeranja granice koja deli pozitivno i negativno i smanjivanja otpora i prihvatanja afirmacije kao tacne

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
    PostPoslato: 13.12.2012. 12:46
    o..ovo mi se svidja. :clap: Najbolje sto sam ikada procitala na ovom forumu.
    Bravo!
    Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 13.12.2012. 12:49
    Meni je pomoglo kod veoma ukorenjenih negativnosti.dok se boris gubis kad pomiris pobedjujes... :D

Pridružio se: 18.05.2012. 21:40
    PostPoslato: 13.12.2012. 15:18
    I meni se svidja :). "Jedini nacin sprecavanja kretanja unatrag je nastavljanje kretanja napred"
    Korisnikov avatar
    Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
    PostPoslato: 13.12.2012. 17:46
    DVA VUKA

Jedne večeri, stari Chiroki indijanac pričao je svom unuku o borbi koja se odvija unutar svakog čoveka.

Rekao je:
    Sine moj, bitka koja se odvija unutar nas je bitka dva vuka.

Jedan je Zlo: To su bes, zavist, ljubomora, tuga, žaljenje, pohlepa, arogancija, samosažaljenje, krivica, inferiornost, laži, lažni ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro: To su radost, mir, ljubav, nada, iskrenost, poniznost, brižnost, darežljivost, osećajnost, velikodušnost, istina, saosećajnost i vera.

Unuk je razmislio za trenutak o onome što je čuo i upitao je dedu:
    - Koji vuk pobeđuje?

Stari Chiroki mu odgovori:
    - Onaj kojeg hraniš.

Ova prica sve objasnjava.

Ljudi mozda nisu svesni jedne istine. Covek jeste dvojnost, jer vekovima se i vuce dvojnost u njemu, ali sam je sebi i stvorio tu dvojonst, mora i sam da je pretvori u jeendo= BOGA. Ili drugim recima jedno do toga da gusi, da bi ono sto zeli plamnulo. A zadatak coveka je da sledi sto bilje i sto mudrije Boziji put ( POZITIVNOST). To sto covek radi na zemlji, to jest dusa u telu, je murdovanje i nadmudrivanje onog vuka koga niko ne zeli.

:D Zato uvek kazem, nema zla, zlo i ne postoji ukoliko umemo mudrovati, a tim mudrovanjem mi budimo prave afirmacije i pravi put u nama.

Istina je ipak samo jedna.. a covek iz utehe mora sebi stvarati hiljadu istina da bi spasao dusu i to je sasvim u redu...ali sto bolje razumemo Tajnu i pozitivnost ( Boziju energiju) ili kako god je zelite nazovite je, tim bolje koracamo u pravcu prave istine i u pravcu nasih pozitivnih i lepih zelja. Kako viidm ovde niko ne kaze: zelim da budem ruzan, ili zelim da budem debeo, ili zelim da budem glup, ili zelim da budem lenj..i tako dalje i tako dalje...
    Dragi moji mudrost ispred svega... evo ja se pridruzih draga Kreativa.. ljubim vas sve..
    SVE JE DOBRO U NASIM ZIVOTIMA... jedna afirmacija i od mene i ona ima odlicnu moc..jer sa vremenom sve i jeste dobro za nas i u nasim zivotima time..ali zaistaaaaaa, balgovremeno je kod mene postalo 100% ... jer se Bozija mudrost u nama i oko nas siri i sva nam vrata otvara. Ja ovo iz iskustva.. ;)
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 14.12.2012. 10:13
    laki je napisao:I meni se svidja :). "Jedini nacin sprecavanja kretanja unatrag je nastavljanje kretanja napred"
    Ovaj metod sam postavila zbog Orbita ,Lakija i drugih kojima teze ide (ALI posebno zbog Orbita)....
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 14.12.2012. 10:34
    Mila je napisao:DVA VUKA

Jedne večeri, stari Chiroki indijanac pričao je svom unuku o borbi koja se odvija unutar svakog čoveka.

Rekao je:
    Sine moj, bitka koja se odvija unutar nas je bitka dva vuka.

Jedan je Zlo: To su bes, zavist, ljubomora, tuga, žaljenje, pohlepa, arogancija, samosažaljenje, krivica, inferiornost, laži, lažni ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro: To su radost, mir, ljubav, nada, iskrenost, poniznost, brižnost, darežljivost, osećajnost, velikodušnost, istina, saosećajnost i vera.

Unuk je razmislio za trenutak o onome što je čuo i upitao je dedu:
    - Koji vuk pobeđuje?

Stari Chiroki mu odgovori:
    - Onaj kojeg hraniš.

Ova prica sve objasnjava.

Ljudi mozda nisu svesni jedne istine. Covek jeste dvojnost, jer vekovima se i vuce dvojnost u njemu, ali sam je sebi i stvorio tu dvojonst, mora i sam da je pretvori u jeendo= BOGA. Ili drugim recima jedno do toga da gusi, da bi ono sto zeli plamnulo. A zadatak coveka je da sledi sto bilje i sto mudrije Boziji put ( POZITIVNOST). To sto covek radi na zemlji, to jest dusa u telu, je murdovanje i nadmudrivanje onog vuka koga niko ne zeli.

:D Zato uvek kazem, nema zla, zlo i ne postoji ukoliko umemo mudrovati, a tim mudrovanjem mi budimo prave afirmacije i pravi put u nama.

Istina je ipak samo jedna.. a covek iz utehe mora sebi stvarati hiljadu istina da bi spasao dusu i to je sasvim u redu...ali sto bolje razumemo Tajnu i pozitivnost ( Boziju energiju) ili kako god je zelite nazovite je, tim bolje koracamo u pravcu prave istine i u pravcu nasih pozitivnih i lepih zelja. Kako viidm ovde niko ne kaze: zelim da budem ruzan, ili zelim da budem debeo, ili zelim da budem glup, ili zelim da budem lenj..i tako dalje i tako dalje...
    Dragi moji mudrost ispred svega... evo ja se pridruzih draga Kreativa.. ljubim vas sve..
    SVE JE DOBRO U NASIM ZIVOTIMA... jedna afirmacija i od mene i ona ima odlicnu moc..jer sa vremenom sve i jeste dobro za nas i u nasim zivotima time..ali zaistaaaaaa, balgovremeno je kod mene postalo 100% ... jer se Bozija mudrost u nama i oko nas siri i sva nam vrata otvara. Ja ovo iz iskustva.. ;)
    Da draga Mila, oba vuka u nama postoje, i ako je hranjen samo zao vuk ako primeti da hoces da ga izbacis i da prestanes da ga hranis napasce svom silinom, da osoba ima kontra efekat i moze da posustane. ali ako mu hranu umanjis postepeno da on ne primetei nece biti borbe...Kao kad stave zabu u hladnu vodu i pocnu postepeno da zagrevaju vodu ona ne uvidja razliku jer se prilagodjava sve do trenutka kad bude skuvana....A sto se tice vere ...vera je osnov svega, cak i oni koji misle da ne veruju ustvari veruju samo je pitanje u sta..ideju, sebe ,navike...novac...moc.. A da je vera u sta god produktivna to smo naucili...Ja biram veru u Boga i veru u cuda i veru u lepa osecanja....

Pridružio se: 18.05.2012. 21:40
    PostPoslato: 14.12.2012. 11:10
    Hvala kreativa :D

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
    PostPoslato: 14.12.2012. 18:04
    Afirmacije uvek uspevaju,jer svaka misao koju pomislimo ili svaka rec koju izgovorimo predstavljaju afirmacije i kreiraju nasu buducnost.

Nisu afirmacije samo pozitivno napisane recenice na parcetu papira koje citamo ili izgovaramo nekoliko puta na dan u zelji da nam se zelje realizuju.Radi lakse upotrebe,te pozitivne recenice se nazivaju afirmacije ali mi se afirmisemo neprekidno,24 casa u toku dana mi sebe afirmisemo kroz misli,osecanja,snove,razgovore,kroz sve ono sto u toku dana radimo,mi sebe afirmisemo.

To onda znaci da moramo biti svesni sebe i svojih misli,neprekidno.U stvari svesni toga da
    "svaka rec koju izgovorimo i svaka misao koju pomislimo kreiraju nasu buducnost" i kada krene sabotaza ili samo -sabotaza zapitamo sebe "sta ja to radim i sta ja to kreiram i da li je to ono sto ja zelim da zivim"....sta je to u meni sto zeli da kreira bolest,otkaz,lose odnose ( ako nas obuzmu toliko lose misli,odn strah).

Kako nase misli i osecanja odlaze iz nas,mi ih saljemo,oni odlaze i univerzum ih vraca nama kroz iskustvo,znaci dobijamo upravo ono sto smo dali,vraca nam se ono sto smo poslali,ona emocija koja je iz nas izasla,ona nam je kreirala iskustvo koje smo dobili.
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 14.12.2012. 20:25
    laki je napisao:Hvala kreativa :D
    Nema na cemu...tu sam da dam doprinos...

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
    PostPoslato: 13.02.2013. 12:24
    :clap: odlican tekst!
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 13.02.2013. 17:14
    Carobnjakov segrt je napisao::clap: odlican tekst!
    Hvala....

Pridružio se: 23.01.2013. 22:26
    PostPoslato: 13.02.2013. 21:47
    Pozdav svima,htela sam pitati o afirmacijama i vremensakom periodu koji se moze staviti u afirmacije.O tome sam citala po knjigama pa bih htela da cujem vase misljenje o tome? ;)

PostPoslato: 14.02.2013. 09:15
    Nadam se da nisam pitala glupost cim se niko ne javlja :)
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 14.02.2013. 13:14
    Sreckice,
      ako sam dobro razumela jel mozes preko afirmacije da uslovis termin do kad to treba da se desi?
    Probaj...moze upaliti ako si relno postavila datum koji okvirno u tvom umu moze biti prihvatljiv... ;)

PostPoslato: 14.02.2013. 17:10
    kreativa je napisao:Sreckice,
      ako sam dobro razumela jel mozes preko afirmacije da uslovis termin do kad to treba da se desi?
    Probaj...moze upaliti ako si relno postavila datum koji okvirno u tvom umu moze biti prihvatljiv... ;)

Da,da na to sam mislila..
    O tome sam citala i pominje se u par knjiga koje sam procitala,ali ne znam,nekako mi zvuci ne znam ni sama pa reko da pitam mozda neko zna nesto o tome.

PostPoslato: 16.02.2013. 09:47
    Bi li mi neko pomogao sa afirmacijom za kupovinu stana? :D
    Korisnikov avatar
    Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
    PostPoslato: 17.02.2013. 01:52
    Jedan od razloga zašto nema previše odgovora je, verujem, i to što je vrlo često rok koji mi sebi postavljamo vrlo često rok koji nije najbolji za nas.

Sto puta mi se desilo da mi se nešto ne ostvari onda kad sam ja mislila da treba, i mislila sam da je to neuspeh, ili loše za mene, da bih naknadno shvatila da je to bilo dobro zbog nečega. Neki put zbog toga što mi je pristizalo nešto bolje, neki put zato što je nešto bilo preče, a vrlo često zato što je trebalo nešto da naučim ili doživim da bih temeljnije uradila ono za šta sam mislila da sam spremna.

Najsvežiji primer: iako je vreme došlo da menjam dobar deo nameštaja u kući, uključujući i dečju sobu, tražila sam način da zamenim raspali trosed na kome sam jako loše spavala. Kako sam čuvala neku ušteđevinu za sinovljevu protezu, nisam htela da kupujem novo, već sam tražila neki od onih pomoćnih kreveta na rasklapanje. Našla sam ga preko interneta, ali nikako da dogovorim kad mogu da odem da ga vidim i kupim. Pomislila sam ko zna zašto je to dobro, i istog dana, onako usput, otišla do robne kuće u kojoj nisam bila, i onako slučajno, naišla na dečju sobu po vrlo povoljnoj ceni. Kako sam bila upravo saznala da ću morati da čekam na njegovu protezu protezu, otišla sam po sina da vidi sobu, i kad sam videla da mu se sviđa, rešila sam da je uzmem. Naravno, kao što se obično dešava kad se osmelite i krenete da nešto uradite, prodavac mi je rekao da mogu da dobijem još 10% popusta ako sačekam koji dan, tako da sam to i uradila. Naravno, pri tom sam dobila i svu potrebnu pomoć od mojih, pa i veliki poklon kojim je umanjena prvobitna cena sobe. Najbolje od svega je što sam time i ja dobila bolji krevet - stari krevet iz dečje sobe ;)

Ipak, ako je sigurno da je taj rok onaj pravi, onda je svaka afirmacija u kojoj se pominje ostvarenje tog cilja, bilo da pominjete ili ne pominjete taj rok, dobra - ukoliko verujete u nju. A što ne biste verovali, kad sve zaslužujete ;)

PostPoslato: 17.02.2013. 11:53
    Pre svega hvala na odgovoru.. :) Verujem da je tako,ali opet kada radi neka intuicija unutra i kada sami znamo da ce to tako biti jednostavno znamo,samo ne znamo na koji nacin,bas kao sto je slucaj kod mene.Intuicija me nikad nije prevarila,pogotovu ako je ovako jaka,ali opet mi se javlja problem jer ne znam nacin na koji ce to biti izvodljivo pa me to onako kopka pa sam zbog toga rekla da se navede neki vremenski period jer sam o tome citala pa opet valja se pitati.. :) Mogu ti reci da se meni isto desavali tako primeri neki ali ja na njih nisam obracala paznju,nisam nista znala o ovome pa nisam videla sve do skora,i sada sve pomno pratim i gledam.. :)
    Korisnikov avatar
    Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
    PostPoslato: 17.02.2013. 12:37
    sreckice,

U Silvi postoji tehnika gde na svom mentalnom ekranu,u gornjem desnom uglu,postavis datum koji zelis da ti se zalja ostvari.Medjutim,gledajuci kroz zivot i ranija iskustva ovaj nacin mnogima se nije pokazao kao dobar.

U subjektivnom svetu brojevi,datimi,rokovi,ogranicenja ne postoje,univerzalni um to ne prepoznaje i zato je to tako.Na taj nacin nema straha i grca da li ce se zelja ostvariti ili ne.Ako nema datuma i rokova to je još jedan znak da je želja otpuštena,nisi opterecena sa onim KAD I KAKO.Svaki rok je vezan za zahvalnost,što je veca zahvalnost na onim što imaš manje si opterecena datumom kad ceš nešto postici.Dakle,sve je nekako isprepletano ali ipak je vezano za tvoje trenutno stanje,da li si srecna i opuštena ili si u sasvim drugom emotivnom kraju.

Mislim da je odredjivanje datuma vezano za licnosti koje imaju jaku veru da ce im se zelja ostvariti.Oni koji su dugo u ovoj materiji,koji imaju neogranicenu veru i kojima je datum bitan oni ce ga i postaviti.Obicno se takvim ljudima zelje i ostvare jer za njih “ne mogu” ne postoji.

:)
    Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike