FILMOVI Tajna, i Vise od Tajne

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 27.12.2012. 10:36
Kako osecam da se ova tema skoro izbrisala, ponovo pokrecem pitanje tehnika koje propagiraju veliki ucitelji kroz ova dva filma. Voleo bih da ovde komentarisete svoje vidjenje Tajne, ovih tehnika, vasa licna iskustva, vezana za ,,ovozemaljske,, ciljeve, i da ponovo vratimo ovaj forum u okvire ovih ucenja. Hvala
Evo linkova za ove filmove, da mozete da ih pogledate ponovo

http://www.youtube.com/watch?v=WrTUNLHUTK0

http://www.youtube.com/watch?v=Ep-QS0csC7U

PostPoslato: 30.12.2012. 12:29
Da pocnem

Kako se iz pomenutih filmova jasno vidi, Tajnu nisu otkrili veliki ucitelji koji se u filmovima pojavljuju i objasnjavaju Tajnu, tj, zakone po kojima nastaje materijalizacija svega u nasem zivotu. Ta Tajna je poznata vekovima. U poslednje vreme, pored ucitelja koji se pojavljuju i o njoj uce, o tajni su pre njih piosali, Emil Kue, Pol Zago, Dzozef Marfi, Nevil Godar, Vilijem Volker Etkinson, Maksvel Molc, itd.
Ono sto moze da promakne neiskusnoj osobi tokom, i nakon gledanja filmova, jeste da svi dobijaju ideju da se sve svodi samo na zakon privlacenja, da samo treba meditirati, pasivno cekati da se nase vizije ostvare, i da nam neko ili nesto donese u krilo ono sta zelimo.
Za one kojima je promakla sustina Tajne, svako od nas ima dva svojstva svesno i podsvesno, a ono sto se potencira u filmovima, pogotovo u filmu Vise od Tajne, jeste preduzimanje AKCIJE.
Ali mi ne preduzimamo Akciju bilo kakvu, i bilo kada. Mi moramo pre preduzimanja akcije da formiramo i odredimo tacno i precizno, cilj jasan cilj, a nakon toga da to sta zelimo, toliko jasno i detaljno, precizno zapisemo, da kada bi nekome dali da to sta smo zapisali, i napisali o nasem cilju, dok cita, dozivi onako kako bi on doziveo, da licno on ima to sta mi zelimo vec ostvareno, da je sada takva njegova realnost. Tako jasno i precizno mora biti zabelezen nas cilj. Ako zelimo novac da bismo vratili neki dug, platili neki racun, uplatili za letovanje, primili platu, i za bilo koji razlog ili cilj imali gotov novac u rukama, mi treba da zamislimo tacno toliku sumu i tacno taj osecaj koji imamo kada taj novac drzimo u ruci i kada izvodimo tu aktivnost, placanje sa tim novcem. Ako vise zelimo da izbegnemo taj korak, onda mozemo da vizualiziramo kako je taj racun vec place, bez potrebe da mi vidimo i osetimo novac u svojim rukama, ali opet je potrebno u detalje zapisati taj cilj kao da se sada desava.
A gde je tu nasa akcija? Da li cemo samo da sedimo i cekamo da se to desi? Naravno da ne. Nakon zapisivanja ciljeva, sledi nam susret sa Realnoscu. Sta radimo kada naidjemo na tudja misljenja, stavove, realnost oko nas, gde novca nema dovoljno, gde na jednoj strani ima jako puno bogatih, a na drugoj strani veliki broj siromasnih, i gde je velika konkurencija, gde nam neko stalno nabija na nos kako on ima a mi nemamo, kada nam sa svih strana, medju ljudima od kojih ocekujemo pomoc i podrsku, koji su sa istim tehnikama postigli uspeh koji mi zelimo, stizu sugestije da i ne treba da ostvarujemo te ciljeve koje zelimo, vec da je puno bolje se okrenuti Duhovnim ciljevima, itd. Sta raditi tada? Kakvu akciju tada preduzeti?
Tada na scenu stupa nasa Svest, Strazar na kapiji nase podsvesti. Zadatak Svesti je da analizira dolazece informacije, da energicno odbaci sve one koje nisu u skladu sa nasim zeljama i ciljevima, ako treba i da se bude grub i neprijatan za one koji zele da se namecu, ako ne moze drugacije, i da se intenzivno, svakodnevno ponovo i ponovo i ispisuje i iscitava naz zapis kojim objasnjavamo sta je to sta mi zelimo da ostavrimo i materijalizujemo u svojoj realnosti. Lako je filozofirati i baviti se divnim stvarima i uzvisenim Duhovnim temama, kada vam je sredjena materijalna i finansijska situacija, kada ste obezbedili sebi i svojoj porodici pristojan stan, automobil, garderobu, deci skolovanje, i sve ono sta im je potrebno za dobro detinjstvo i odrastanje, kada ste zdravi u kondiciji, kada imate izgradjenu karijeru i dobar polozaj u drustvu. Tada je lako baviti se tim stvarima. Ali dok to ne obezbedite, ne vidim vaznije ciljeve na kojima bi trebalo raditi.

Akcija

A gde je tu Akcija? Kada dolazi Akcija? Akcija dolazi kada toliko puta ponovimo to zapisivanje i citanje naseg cilja, sa svakodnevnom odbranom tih ciljeva, da nastane ,,Kriticna energetska masa,, koja nas sa Podsvesnog nivoa, prisili na ,,Pravilnu aktivnost u smeru naseg cilja,, Tada mi stupamu u Akciju, radimo sve sta treba da radimo, nemamo otpor na to sta treba da radimo, nemamo izgovor, nemamo nista drugo osim delovanja ka cilju, Akcije u pravom smeru u pravo vreme sa pravim ljudima.
To je Tajna Tajne. To je sustina i to je osnov naseg delovanja...
PS
Dosta puta se desava da mi ne moramo nista raditi, ne moramo preduzeti nikakvu akciju niti aktivnost, da nam te stvari, osobe ili sredstva ,,dodju sami od sebe,, da budu privuceni nama, da sve izgleda kao cudo. Ali mi moramo biti SPREMNI da udjemo u AKCIJU, u Aktivnost da bi ostvarili svoje ciljeve...

PostPoslato: 30.12.2012. 13:59
Malo da produbim. Vilijem Voker Etkinson u svojoj knjizi ,,Moc Uma,, pise:

Sposobnost ,,Steci i zadrzati,,

Sposobnost sticanja. Ovaj izraz fenolozi koriste da ukazu na sposobnost koja se ispoljava u: dobijanju, sticanju, posedovanju, privlacenju k sebi, sticanje i obezbedjivanje zeljenih stvari, itd. Ona se moze izokrenuti u tvrdicluk, skrtost, niskost, gramzivost, itd, ali je ipak Pozitivnom Coveku neophodna da je ispravno koristi i razvije. Ukoliko covek nema Zelju da Ima i da Zadrzi, on nece biti sklon nikakvom napretku u ovom svetu. Pre nego sto pocne energicno da deluje, covek mora zeleti da dobije stvari. A kada se radi o novcu, ja spremno priznajem zle strane velike pohlepe i zelje za njim, ali sam ipak potpuno ubedjen da covek mora posedovati odredjenu kolicinu te osobine da ,,zeli novac,, kako bi postao aktivan centar sile.
Jer, kada covek zeli novac, on zapravo zeli stvari koje se mogu kupiti novcem. Novac znaci gotovo sve sto je neophodno za ljudsko blagostanje i zivotne potrebe. Sam po sebi novac nije nista - i budala je onaj ko ga voli ili trazi zarad njega samog. Ali, on je ,,simbol,, gotovo svega drugog i bez njega covek prakticno ne moze da dobije nista drugo. Zato, bas kao sto mislim da je sasvim opravdano i ispravno da jedna billjka zeli, trazi i crpi sastojke iz zemlje, vazduha i sunceve svetlosti, mislim da je ispravno, pozeljno i hvalevredno, da covek zeli i nastoji da privucesebi ono sto mu je potrebno za izdrzavanje - a normalnom coveku Novac znaci bas to, i nista vise.
Ljudi koji kude tu ,,zelju za novcem,, u principu su ili oni koji (1) nisu uspeli da sami zarade novac, zato sto su im nedostajale neophodne osobine (zaista su srecni oni medju njima koji ne pocinju da osudjuju tu zelju) ili (2) oni koji su nasledili Novac i nije im bilo potrebno da upoznaju trud, uzbudjenje ili zadovoljstvo od toga sto su ga sami zaradili, pa im je zato s pravom muka od novca koji nisu zaradili svojom glavom ili rukama. Ti ljudi su nalik na one koji ne rade nista fizicki, pa im pozli pri pogledu na dobru veceru : dok oni koji su radili prilaze veceri sa dobrim apetitom i ne mogu da razumeju ,,mucninu,, ovih drugih. Prirodni zakon cini da se obema pomenutim vrstama ljudi ,,smuci,, pri pogledu na ono sto nisu odradili, ili (3) klasa ,,parazita,, koja zivi od truda drugih, dok sami ne rade nista i smatraju da su daleko iznad tih ,,djubretara,, i ,,crva,, koji rade i muce se i okapaju da bi izdrzavali upravo te ,,parazite,,.
U ovu klasu - tih ,,parazita,, - rado ukljucujem i one razmazene bogate zene koje nista ne rade na ovom svetu, cak ne namestaju ni svoj krevet niti ciste svoju sobu. Te dobre duse cesto misle da na taj nacin ,,zive visi zivot,, i smatraju Novac ,,necim sramnim i bezvrednim za nas koje zivimo od visih Duhovnih ili umetnickih nivoa mislljenja,,. One s visoka gledaju na svoje muzeve ili oceve koji su se do guse zaglibili u ,,ludilo zaradjivanja,, izazvano upravo zahtevima tih ,,veoma visokih dusa,, za tasnama od fokinog krzna, dijamantima, automobilima, itd.
Ovu klasu - Zenskih Drustveni Paraziti - je u stvarnosti u velikoj meri odgovorna za neumeren i preteran razvoj sposobnosti Sticanja koji je primetan u danasnjem svetu. One vode njihove ,,divne zivote,, daleko iznad huke i buke sajmova, ali svaki dolar koji im obezbedjuje tu privilegiju dolazi od iste te ,,Zelje za Novcem,, koju one tako licemerno kude. Jer, veoma ce malo ljudi raditi do iznemoglosti kako bi stekli zalihe samo za sebe - to je uvek za ,,one koji zavise od mene,,.
I naravno, u ovu vrstu parazita ubrajam i budalastu omladinu koja sa cigaretom u zubima sazaljivo govori o svojim ocevima koji se mesaju ,,dole sa onim prljavcima,, grabeci se za Novac. Ne zelim da drzim propovedi, ali mi je od tog licemerja muka. Svi trce za Novcem - svaki Boziji covek na ovoj zemlji - na ovaj ili onaj nacin. I kakva je svrha da to poricemo? Jednog dana cemo mozda imati bolje ekonomske uslove - ja se molim Bogu za to - ali do tada svi moramo iz sve snage da jurimo tesko uhvatljive dolare. Jer, ukoliko covek to ne radi ,,nece imati hranu, ni odecu, ni skloniste, ni knjige, ni muziku, ni bilo sta sto cini vrednim zivot onoga ko govori i misli,, Zato osecam kako imam pravo da vam kazem: razvijte normalnu zelju za sticanjem ako hocete da ucinite bilo sta u ovom svetu. Razvijte je trostrukom metodom, pomocu uvida sta ona znaci i sta moze da ucini za vas, na ovom nivou Ekonomskog Razvoja Sveta. Ali, ne budite alavi kao prase. I ,,dok uzimate sve sto mozete da uzmete,, dajte i drugima sansu. ,,Zivi i pusti druge da zive,,.

PostPoslato: 30.12.2012. 16:32
Zakon Vibracije

Ono sto sledece nekako izmakne paznji, jeste da je Zakon Privlacenja, zapravo drugi zakon, a da je prvi Zakon, Zakon Vibracije. Zakon vibracije odredjuje sta cemo privuci sebi, i ka cemu cemo ici. Da bismo ostvarili tacno onaj cilj koji zelimo, mi se, nakon zapisivanja i citanja tog cilja, moramo ,,vibracijski poklopiti,, bas sa tim ciljem, i kada to jednom uradimo, vise ne menjamo svoj cilj i frekvenciju sa kojom smo se poklopili, do materijalizacije cilja. U ovom kratkom video zapisu Bob Proctor daje o tome neke informacije.

http://www.youtube.com/watch?v=MulLAfffQoQ

PostPoslato: 30.12.2012. 16:40
Jos jedan ucitelj, daje jasniju ideju kako bi trebalo da izgleda ,,Poklapanje,, sa ciljem koji zelimo da imamo kao vec ostvarenim. Naime rec je o Betr Goldmanu, dugogodisnjem vodecem predavacu Silva Metode, dugogodisnjem saradniku Hoze Silve i koautoru na knjizi Silva Metod, sa samim Hoze silvom. On je osnivac cuvenog sistema Qvantum Jumping, i jedan je od najkompetentnijih i najmerodavnijih ucitelja danas u toj oblasti
Ovo je kratak video zapis koji to objasnjava. ( na pocetku videa, nekoliko sekundi se pojavljuje samo slika, ali nastavite da gledate video i pojavice se i Bert Goldman).

http://www.youtube.com/watch?v=0orHN9nMqEo

PostPoslato: 30.12.2012. 23:18
Koncentracija

Ono sta moze biti od presudnog znacaja i razlika izmedju uspeha i neuspeha u ostvarivanju ciljeva i praktikovanja znanja i vestina kojima ostvarujete svoj cilj, jeste, da li cete dozvoliti da vam neko ili nesto poremeti koncentraciju koju usmeravate na svoj cilj. Morate pobediti ometajuce faktore iz svoje okoline, i ne smete dozvoliti da vas bilo ko ili bilo sta iz vase okoline odvoji od vaseg cilja. A mnogi ce pokusati, svesno i namerno, ili nenamerno, pokusavajuci da tako dokazu da su oni u pravu, misleci tako da zele da vam pomognu ili da ce tako da vam ukazu da gresite. Ne smete im dozvoliti da vas dekoncentrisu. Cvrsto se fokusirajte na svoj cilj, ponavljajte sebi da zelite da ostvarite cilj, a na ometajuce elemente reagijte teko sto cete ih potpuno ignorisati i necete reagovati, ma sta da vam neko kaze ili sugerise. Kako kaze Pol Zago, morate razviti vestinu flegmaticnosti i uzdrzati se od reakcije na spoljasnje nadrazaje. Ovo u velikoj meri moze doprineti vasem uspehu...

PostPoslato: 31.12.2012. 00:05
Otpor okoline

Da li cete u svom radu naici na otpor okoline? Naravno da Da. Bob Proctor to poredi sa poletanjem aviona, i to ako nema otpora vazduha na napadnu ivicu krila, avion ne bi imao uzgon i ne bi mogao da leti. Sto vam je veca brzina na poletanju, to ce otpor okoline biti veci. Ali ono sto je najvaznije, ne treba pruzati otpor okolini i raditi kontru na njen otpor prema vama. Treba je ignosrisati, biti flegmatican i nastaviti sa dodavanjem brzine. Ljudi oko vas vas nece razumeti, nece shvatiti sta radite i zasto se toliko razlikujete od njih. Oni su u svojoj zoni konfora, i nizasta na svetu se ne bi menjali. Pre bi i umrli nego da se promene. Zato se ne sekirajte mnogo nego samo koncentracija na cilj, i napred...

PostPoslato: 31.12.2012. 08:06
Svim Tajnasima zelim Srecnu novu 2013 godinu, da u nju udjete usmereni na Srecu, Zdravlje, Ljubav i Blagostanje, da sve to sta zelite privucete sebi. Zelim Vam puno Para, Zdravlja Srece i Ljubavi. Srecni praznici i Zivi bili. :D

PostPoslato: 31.12.2012. 18:22
http://tajna.rs/samopouzdanje-i-zakon-privlacenja/
http://tajna.rs/kako-da-steknete-jako-samopouzdanje/
http://tajna.rs/kako-da-steknete-jako-samopouzdanje-ii-deo/

PostPoslato: 01.01.2013. 10:35
Dve Istine

Potpuno je pogresno verovanje da mi samo Zakonom Privlacenja mozemo uspesno ostvariti svoje zelje I snove. Kada sebi nesto privlacimo Zakonom Privlacenja, ,,privuceni,, smo toj ideji zato sto nas ona oslobadja osecanja naprezanja, zato sto zagovara princip najmanjeg otpora, I mi po tom principu, da bismo nesto privukli sebi, ne cinimo nista silom, radom I trudom, vec se samo energetski uskladimo sa tim, I prepustimo se da nam linijom najmanjeg otpora stigne odgovarajuci materijalni ekvivalent nase zelje.
Recimo, ja sam zeleo da privucem informacije I privukao sam sebi ovaj sajt I ovaj forum, na kome se nalazi potrebna informacija I potrebna energija za ostvarivanje mojih ciljeva. Ali, istovremeno sam privukao sa tim sajtom, sebi, I sve one koji su privukli ovaj sajt I ovaj forum, ali sa drugim I drugacijim ciljevima, zeljama I energijom, a koja se suprotstavlja mojim zeljama I ciljevima, I daljim insistiranjem na svojim ciljevima, normalno lako I prirodno, ja sam usao u duel I sukob, I sukob misljenja I sukob energija, a pri tome uopste nisam imao nameru da privucem bilo koga sa kime bih se sukobio, vec samo da privucem potrebnu informaciju sa kojom bih sebi omogucio ostvarivanje zeljenih ciljeva. Svako od nas na ovaj sajt I ovaj forum gleda iz svog ugla I svojih potreba, I interesa.
Sada recimo, kako zelim da privucem sebi Novac, veliki Novac, ako koristim samo Zakon Privlacenja, ja sebi mogu da privucem Novac, ali istovremeno ja cu sebi privuci I sve druge osobe, koji sebi privlace Novac. Kako ja ne zelim da privucem sebi nekoga ko ce me zbog tog Novca maltretirati, delovati na mene drugacije a ne prijateljski, vec automatski u moj zivot biva privucena konkurencija, ljudi koji ce od mene traziti Novac, ali ne tako sto sam ih ja privukao u svoj zivot I svoju realnost, vec tako sto ih je Novac privukao I tako sto I oni privlace Novac. Kako velika vecina ljudi danas, do Novca ne dolazi Zakonom Privlacenja, I ne pruzanjem otpora, I ne ulazenjem u sukob, vec bas suprotno od toga, privlaceci Novac I bilo sta materijalno, a u to sspadaju I ovaj sajt I ovaj forum, preko krajnjih elemenata ovog sajta I foruma a to je hardver svakog ucesnika na ovom sajtu I ovom forumu, koji je na taj nacin materijalan, a da bih sebi privukao samo onaj deo realnosti kakav zelim, bez njene negativne suprotnosti koju ne zelim, ja ne mogu samo pasivno privlaciti sebi ono sta zelim, vec moram aktivno blokirati drugu stranu, a da bih to postigao, ja moram da pocnem da menjam sebe, moram sebe izgraditi u takvu osobu, koja ce pored toga sto privlaci sebi ono sta zeli, da blokira da privuce sebi ono sta ne zeli, ili one koje ne zeli, a koji sebi istovremeno privlace isto to sta I ja privlacim sebi, ali iz svog ugla gledanja, iz svojih interesa, I zbog svojih potreba I ciljeva.
Pre ovog teksta, ja sam postavio link koji vodi do Milosevih tekstova koje je On pisao na sajtu Tajne, I koji predstavljaju proces menjanja sebe, ali tako da istovremeno sa privlacenjem svega onoga sta zelim, ja istovremeno menjam sebe da dok privlacim sebi sve sta zelim, blokiram drugu stranu, druge osobe I druge nezeljene elemente, koji su vezani I privuceni meni preko toga sta ja zelim (tipa ovog sajta, ovog foruma, Novca, Posla, Putovanja, Polozaja u drustvu, I konkurencije koja zeli sve one materijalne stvari koje zelim I ja). Dakle istovremeno sa privlacenjem sebi svega sta zelim linijom najmanjeg otpora, ja ulazim u akciju blokiranja svega sta je vezano za objekte ili subjekte koje ja privlacim sebi.
Zasto to mora tako? Iz prostog razloga, sto svest ljudi, velikog broja ljudi, programirana je verovanjem da zivimo u oskudici, a ne u blagostanju, I da ako ne ugrabe sebi ono sta im prvo dodje pod ruku, nece imati drugu sansu, I da ako prepuste partnera koji im se svidja, a koji su u svoj zivot privukli Zakonom Privlacenja, drugoj osobi, a koju su istovremeno privukli u svoju realnost zajedno sa osobom koju zele, nece biti srecni, bice slabe osobe, sebe ce sagledavati kao bezvredne, nesrecne, eto drugi uvek imaju srece a jadna ja, stalno ce razmisljati o tome kako su drugi nepravedni, surovi, kako im je neko drugi kriv I kako im uvek neko drugi srecu kvari, itd.
Pa da li to onda znaci da treba da se prepustimo samo Zakonu Privlacenja I da pustamo sanse, prilike I osobe koje zelimo I koje su nam potrebne da prolaze pored nas a da mi na zivot gledamo kao na film koji neko drugi rezira a mi ga samo posmatramo kao da sedimo u bioskopu?
Naravno da Ne. Ako pocnemo da istovremeno sa privlacenjem svega sta zelimo, menjamo I sebe, na taj nacin I u tom smislu, da pocnemo da blokiramo sve ono sta privlacimo zajedno sa svime onime sta zelimo, a to drugo ili te druge koje privlacimo u svoj zivot ne zelimo, ili su nam konkurencija, opasnost, pretnja, neprijatnost, itd, da razvijamo u sebi samouverenost I samopouzdanje, da menjamo sebe tako sto razvijamo u sebi osobine I sposobnosti koje blokiraju drugu stranu nase zelje, I onoga sta mi privlacimo sebi, ucicemo u izmenjenu realnost I sami izmenjeni, pa sada oni koi se nalaze sa druge strane nase zelje, umesto da sa svojom zeljom (Novcem, materijalnim stvarima, osobama) privuku I starog nas, oni dobijaju paket sa novim nama, iako to nije u njihovom, ali jeste u nasem interesu. I onda mi mozemo neprestalno da budemo u osecanju obilja, I da privlacimo sebi sve sta zelimo, I da istovremeno odbijamo od sebe sve I svakoga koga I sta ne zelimo, svesni da ce sada oni nastaviti dalje da traze I privlace sebi one koje zele I ono sta zele, iz obilja u kojemu se svi nalazimo, a mi cemo sticati I zadrzavati sve ono sta zelimo, ne ulazeci u sukob sa drugima, ne namecuci nikome svoju volju, vec jednostavno mi jesmo novi mi, koji privlaci sebi samo ono sta zeli, bez onoga sta ne zeli, dozvoljavajuci tom drugom, da dalje tece I trazi I privlaci sebi sve sta zeli I sta mu treba.
:D

PostPoslato: 01.01.2013. 12:29
U prilog gore napisanog teksta, evo jos jedan link za Milosev odlican tekst koji je pisao na sajtu Tajne

http://tajna.rs/film-tajna-the-secret-2/

PostPoslato: 01.01.2013. 15:21
SAMODISCIPLINA

Jedna od osobina koja nam je neophodna da je razvijemo jeste i gore u naslovu pomenuta samodisciplina. A najveci ekspert danas u toj oblasti u svojoj knjizi daje sve potrebne informacije vezane za tu temu. Brajan Trejsi:
http://www.knjizare-vulkan.rs/vulkanpan72/UploadedFiles/604_manjana%20-%20NEMA%20OPRAVDANJA.pdf

PostPoslato: 01.01.2013. 18:28
I Jare i Pare

Citajuci Braja Trejsija, lako moze da se upadne u zamku, da sada vise ne radimo nista drugo osim da razvijamo samodisciplinu i kao roboti guramo ka ciljevima, ubijajuci se od posla. Istina je malko drugacija. Mi mozemo imati i jare i pare, i samo tako je ispravno.
Samodisciplinu cemo razvijati i koristiti za svakodnevno zapisivanje i citanje svojih ciljeva, za odbijanje svega onoga, i svih onih ko i sta bi mogli da nas ometu u ostvarivanju nasih ciljeva, samodisciplinovano cemo raditi na razvijanju samopouzdanja i samouverenja, tezeci intenzivno dosezanju kriticke energetske mase, odakle bivamo katapultirani ka svom cilju, u cemu niko i nista ne moze da nas zaustavi. Mislim da je jedino takav pristup ispravan i sigurno dovodi do rezultata i uspeha u svemu.

PostPoslato: 01.01.2013. 20:57
MOTIVACIJA

Sada ide najlepsi deo. Ako negde zelimo da stignemo, moramo biti potpuno svesni gde je to, moramo znati tacnu lokaciju, moramo znati STA ZALIMO. Ako smo gladni, tacno znamo sta zelimo, ako smo zedni takodje, ako smo umorni isto tako.
Vilijem Voker Etkinson u svojoj knjizi Moc Uma, ovako pise o tome:

,,Mentalne Slike bude Zelju

Sto je jasnija Mentalna Slika Objekta Zelje, to ce se u vecoj meri ta Zelja ispoljiti, ukoliko su sve druge okolnosti identicne. Dete moze da bude nezadovoljno - ono nesto zeli, ali ne zna sta. Potom dete misli na ,,igracke,, - i pocinje da zeli jos vise. Onda ono vidi neku igracku - i tada njegova zelja postaje veoma snazna.
Covek moze da u nekom stepenu bude gladan, ali kada vidi odredjenu ukusnu stvar, njegova zelja postaje daleko snaznija. I tako, sledi da ukoliko covek nastavi da svojoj Zelji prikazuje Sugestiju ili Mentalnu Sliku nekog Objekta, Zelja u njemu ce nastaviti da gori zesce i jace i moci ce da se razvije u proizvoljnoj meri.
Svi mi znamo kako covek moze da u nekom drugom pobudi Zelju pomocu Sugestije, i predstavljajuci Mentalnu Sliku Objekta u razgovoru, itd, - mnogi od nas iz svog iskustva znaju kako ,,pogled,, na neku stvar, na koju nismo ni mislili, cini da pocnemo da ,,zudimo,, i ceznemo za njom. Trgovacki putnici koji prodaju knjige igraju na tu nasu karakternu crtu - a isto tako i prodavci u vreme rasprodaje, pomocu svojih izloga. Seticete se sta sam vam ispricao u predavanjima o sugestiji, u koracima u ,,prodavanju,, gde je vazna poenta da se u musteriji ,,probudi zelja,, - i onoga sta sam rekao o istoj stvari kada se radi o reklami. Ta ideja stoji u osnovi svih oblika Sugestivnog Uticaja i ispoljena je u zivotima svih nas, svakog dana. A ako je tako, zar nije jasno da pomocu Autosugestije mozete da probudite isti intenzitet Zelje u sebi kakav drugi mogu da probude u vama.,,

Pronadjite slike na internetu ili u raznim casopisima svega onoga sta biste zeleli da posedujete, da bude vase, gledajte video zapise na primer na youtube nacina zivota kojim biste zeleli da zivite, sta zelite da imate, gde zelite da putujete, kakvim zivotom zelite da zivite, sa kakvim osobama u svom drustvu, i razvijajte zelju u sebi kao sto dete zeli igracke, kao sto gladan covek zeli hranu, radite autosugestije sa tim svojim zeljama, stvorite Tablu za Vizualizaciju na koju cete okaciti te slike svega sta zelite, ispisujte i iscitavajte svoje ciljeve svakodnevno, Motivisite sebe, razvijajte Zelju u sebi, i budite koncentrisani na to sta zelite, svakoga dana...

PostPoslato: 02.01.2013. 09:08
Da li je moja ,,stvarnost,, stvarno tako stvarna ?

,,Nameravamo da vam ponudimo proces putem kojeg mozete da dostignete stanje po svom izboru, kako biste mogli da pristupite moci univerzuma i pocnete da privlacite teme po svojoj zelji, umesto one za koje osecate da su vase stvarno stanje. Naime, iz nase perspektive, postoji vrlo velika razlika izmedju onoga sto sada postoji - sto zovete svojom ,,stvarnoscu,, - i onoga sto vasa stvarnost stvarno jeste.
Cak i ako bivstvujete u telu koje nije zdravo ili onom koje nije velicine, oblika i vitalnosti po vasem izboru, ako imate nacin zivota koji vas ne zadovoljava, ako vozite automobil kojeg se stidite, ako stupate u interakcije s osobama koje vam ne donose zadovoljstvo... zelimo da vam pomognemo da shvatite da to, iako izgleda kao vase stanje, ne mora biti. Vase stanje jeste ono sto u svakom trenutku osecate u vezi sa samim sobom.

Kako da povecam svoju magnetsku snagu?

,,Misli koje gajite a koje ne donose sa sobom snaznu emociju, ne poseduju veliku magnetsku snagu. Drugim recima, mada svaka vasa misao poseduje kreativan potencijal, ili magnetski privlacan potencijal, vase misli, u kombinaciji sa snaznom emocijom, jesu ono najsnaznije. Naravno, najveci deo vasih misli, prema tome, nema veliku privlacnu moc. One, u manjoj ili vecoj meri, odrazavaju ono sto vec privlacite.
Dakle, zar ne mozete da uvidite koliko bi vam vredelo da utrosite 10 ili 15 minuta dnevno na namerno gajenje snaznih misli koje pobudjuju divne, snazne, stvastvene, pozitivne emocije, kako biste u svoje zivotno iskustvo privukli okolnosti i dogadjaje koje zelite? (mi smatramo da je ovo veoma dragoceno).
Ovde cemo vam ponuditi proces putem kojeg mozete svakodnevno provesti malo vremena namerno privlaceci u svoje iskustvo zdravlje, vitalnost, prosperitet, pozitivne interakcije s drugima... sve ono sto, po vasem misljenju, cini vasu viziju savrsenog zivota. A to ce biti ono sto ce promeniti stvari, prijatelji. Naime, kad nameravate i primate, necete primati samo korist od onoga sta ste stvorili, nego cete primati i novu perspektivu, od koje ce vase namere biti drugacije. U tome je sustina evolucije i razvoja.,,

PostPoslato: 02.01.2013. 10:00
Abrahamov proces kreativne radionice

,,Evo kakav je to proces: svakoga dana cete odlaziti na jednu vrstu kreativne radionice - ne neko dugo vreme - petnaest minuta je sasvim dovoljno, nije potrebno vise od dvadeset. Ova radionica ne mora se odvijati svakoga dana na istom mestu, ali dobro je da to bude mesto na kojem vas nece ometati ili prekidati. Na tom mestu necete zalaziti u izmenjeno stanje svesti, to nije stanje meditacije. To je stanje upucivanja misli onome sta zelite, s takvom jasnocom da vase unutrasnje bice reaguje nudeci potrvdjujuce emocije.
Pre nego sto otpocnete ovaj proces, vazno je da budete srecni, jer ako tamo odete nesrecni, ili ne osecajuci nikakvu emociju, tada vas rad nece imati nikakvu narocitu vrednost, jer tamo nece biti vase moci privlacenja. Kad kazemo ,,srecni,, ne govorimo o tome da bi trebalo da skakucete naokolo od ushicenja. Mislimo na uzvisen osecaj vedrine, onaj osecaj da je sve u redu. Stoga, preporucujemo da uradite sve sta je u vasoj moci da biste postali srecni. Proces je drugaciji za svakog od vas. Za Ester, na primer, slusanje muzike je vrlo brz nacin da je obuzme to uzviseno osecanje radosti - ali to se ne postize bilo kojom muzikom, pa cak ne i svaki put istom muzikom. Za neke od vas, to je interakcija sa zivotinjama, ili blizina vode, ali kad vas obuzme daj dobar osecaj, tada sedite - vasa radionica je pocela.
Vas posao ovde, u ovoj radionici, jeste da asimilujete podatke koje prikupljate iz svog stvarnog zivotnog iskustva (kroz interakcije sa drugima i kretanje po vasem fizickom okruzenju). Vas zadatak ovde je da obedinite te podatke u nekoj vrsti slika samog sebe, one koja vas zadovoljava i koja vam prija.
Vase zivotno iskustvo izvan ove radionice bice od velike vaznosti, jer dok se krecete kroz svoj dan, bez obzira na to sta radite - idete na posao, radite po kuci, druzite se s partnerom, decom ili roditeljima - ako cete svoje vreme koristiti s namerom da prikupljate podatke i tragate za stvarima koje vam se dopadaju, a koje mozete uneti u svoju radionicu - ustanovicete da vam je svaki dan zabavan.
Da li ste ikada otisli u kupovinu s nesto para u dzepu i namerom da nadjete nesto sto cete kupiti? Dok ste razgledali, iako ste videli mnogo stvari koje niste zeleli, namera vam je bila da nadjete nesto sto zelite i date novac za to. Dakle, upravo na taj nacin bismo zeleli da gledate na svaki dan svog zivotnog iskustva... kao da imate pun dzep necega sto cete razmeniti za one podatke koje prikupljate.
Na primer, mozda vidite nekoga ko je po prirodi veseo. Pohranite taj podatak, s namerom da ga kasnije unesete u svoju radionicu. Mozda vidite nekog ko vozi kola koja vam se dopadaju: pohranite taj podatak. Mozda vidite zanimanje koje vam se dopada... Sta god da vidite, a dopada vam se, upamtite to. (Mozete cak i zapisati.) Kad vidite nesto za sta mislite da biste voleli da se nadje u vasem zivotnom iskustvu, vidite sebe kako pohranjujete taj podatak u svojevrsnu mentalnu banku. potom, kad odete u svoju radionicu, mozete poceti da asimilujete podatke, a za to vreme, pripremicete sliku sebe iz koje cete poceti da u svoje iskustvo privlacite sustinu onoga sta vam prija.
Ako ste kadri da prihvatite spoznaju da je vas stvarni zadatak - bez obzira na to koje su ostale aktivnosti koje obavljate - da gledate naokolo u potrazi za onim sto zelite, s namerom da unesete to u svoju radionicu kako biste stvorili viziju sebe iz koje cete privlaciti - tada cete doci do spoznaje da nema nicega sto ne mozete biti, raditi ili imati.,,

PostPoslato: 02.01.2013. 10:36
Nalazim se u svojoj kreativnoj radionici

,,Dakle, osecate se srecno i sedite u svojoj kreativnoj radionici. Evo jednog primera posla koji mozete obaviti u njoj:

Volim da budem ovde: prepoznajem vrednost i snagu ovog trenutka. Ovde se osecam veoma dobro.
Vidim sebe u svojevrsnom totalnom paketu, onom za koji znam da je moje sopstveno delo, a svakako je paket po mom izboru. Na ovoj slici sebe, pun sam energije - nisam umoran, i zaista se kroz zivotno iskustvo krecem bez otpora. Dok gledam sebe kako klizim naokolo, ulazim i izlazim iz kola, zgrada, prostorija, razgovora i zivotnih iskustava, vidim sebe kako plutam bez napora, udobno i srecno.
Vidim sebe kako privlacim samo one koji su u skladu s mojom trenutnom namerom. I iz casa u cas mi je sve jasnije sta zelim. Kad udjem u svoja kola i krenem negde, vidim sebe kako tamo stizem zdrav, odmoran i na vreme, i spreman za sve sto tamo imam da radim. Vidim sebe savrseno odevenog, bas onako kako volim. A lepo je znati da nije vazno sta se dopada drugima, pa cak ni sta drugi misle o onome sta se meni dopada.
Ono sto je vazno jeste da budem zadovoljan sobom, a kad se vidim, sasvim sigurno jesam.
Priznajem da sam neogranicen u svim aspektima svog zivota... Imam neogranicen bankovni racun, i dok vidim sebe kako se krecem kroz zivotna iskustva, ushicuje me saznanje da ne postoji nista sto mi se dopada, a sto je ograniceno novcem. Sve odluke donosim bazirajuci ih na tome zelim li neko iskustvo ili ne - a ne na tome mogu li da ga priustim. Zato sto znam da sam magnet koji privlaci svaki prosperitet, zdravlje i odnose koje odaberem.
Biram apsolutno i kontinuirano izobilje, jer shvatam da u univerzumu nema granica izobilju i da svojim privlacenjem izobilja ne ogranicavam druge ljude... Ima dovoljno za sve. Kljuc je u tome da svako od nas to vidi i pozeli - i potom ce svako to i privlaciti. Prema tome, biram ,,neograniceno,, bez obaveze da pravim veliku zalihu - jer shvatam da imam moc da privucem ono sto zelim, u koju god svrhu da zelim. I dok razmisljam o necemu drugom sto zelim, novac mi lako pritice, tako da je moje snabdevanje izobiljem i prosperitetom neograniceno.
U svim oblastima mog zivota postoje aspekti izobilja... Vidim sebe okruzenog drugima slicnim meni, koji, kao i ja, zele da se razvijaju: koji su privuceni meni mojom sposobnoscu da ih pustam da budu, rade ili imaju sta god zele, dok istovremeno nemam potrebe da u svoje iskustvo privlacim one stvari koje se njima mozda dopadaju, ali meni ne. Vidim sebe u interakcijama s drugima: kako razgovaram, smejem se i uzivam u onome sto je u njima savrseno, dok oni uzivaju u onome sto je savrseno u meni. Svi cenimo jedni druge i niko od nas ne kritikuje ili uocava one stvari koje nam se ne dopadaju.
Vidim sebe u savrsenom zdravlju. Vidim sebe u apsolutnom prosperitetu. Vidim sebe punog zivota, iznova punog postovanja za ovo fizicko zivotno iskustvo koje sam toliko zeleo da sam odlucio da postanem fizicko bice. Velicanstveno je biti ovde kao fizicko bice, donositi odluke svojim fizickim mozgom, ali pristupajuci moci univerzuma kroz moc zakona privlacenja. A upravo iz ovog cudesnog stanja privlacim sada jos toga istog. Dobro je. Zabavno je. Veoma mi se dopada.
Izaci cu iz ove radionice s namerom da - tokom ostatka dana - potrazim jos onoga sta mi se dopada. Lepo je znati da, ako vidim nekoga prosperitetnog, ali bolesnog, ne moram da unesem u svoju radionicu ceo paket, vec samo onaj njegov deo koji mi se dopada. Stoga cu uneti primer prosperiteta i izostaviti primer bolesti. Moj posao je, zasad, gotov.,,

PostPoslato: 02.01.2013. 13:12
I Opustenost i Akcija

Zasto stalno potenciram na tome da ne treba da se oslanjamo samo na Zakon Privlacenja i da nista drugo ne radimo, nego samo da opusteno cekamo da nam se dogodi i da privucemo sebi sve sta zelimo? Lekciju o tome sam naucio od Mine u Sreci. Ona mi je ukazala na jedno ogranicenje, koje mi imamo u sistemu vrednosti. Mi nismo sposobni da verujemo da odmah sada mozemo da privucemo sebi sve to bogatstvo i sav taj luksuzni zivot i svo to obilje koje zelimo, vec moramo da to radimo postepeno, da postepeno ,,razvlacimo opnu,, naseg sistema verovanja. A puno je lakse verovati da se do svega sta zelimo dolazi radom i aktivnoscu, jer je to nase sadasnje verovanje, koje smo proverili u praksi i na koje reagujemo poverenjem, i uz njega mozemo ,,da prosvercujemo,, i Zakon Privlacenja i sve one lepe stvari koje zelimo, i koje kroz nasu Kreativnu Radionicu, svaki dan o sebi kroz svoj rad saznajemo da postaje mogucnost, i to realna mogucnost...

PostPoslato: 02.01.2013. 19:04
Ostvarivanje Ciljeva

Sta god radili, i koju god tehniku koristili, cinimo to iz razloga da ostvarimo cilj koji smo sebi postavili. da bismo ostvarili postavljeni cilj, mi moramo znati kada smo ga ostvarili, moramo imati to iskustvo, moramo iskusiti ,,Osecanje Pobede,, Evo sta o tome pise Maksvel Molc u svojoj knjizi Psihokibernetika:

Kako iskusiti osecanje pobede

,,Vas automatski kreativni mehanizam je teleoloski. To znaci da radi na principu ciljeva i krajnjih rezultata. Kada mu postavite jasan cilj koji zelite da dostignete, mozete se osloniti na njegov automatski sistem za navodjenje da vas do tog cilja odvede i to mnogo bolje nego sto biste to ,,Vi,, ikada ucinili svesnim razmisljanjem. ,,Vi,, ispunjavate cilj mislima o konacnom ishodu. Vas automatski kreativni mehanizam mu zatim obezbedjuje ,,sredstvo kojim ce to ostvariti,, Ako vasi misici treba da nacine neki pokret kako bi se nesto obavilo, vas automatski sistem ce ih tacnije i preciznije voditi nego sto biste vi to ucinili ,,razmisljanjem,, Ako su vam potrebne ideje, vas automatski sistem ce do njih doci.

Razmisljajte u terminima mogucnosti

Ali da bi se ovo ispunilo - ,,Vi,, morate obezbediti cilj. A da biste obezbedili cilj koji moze da aktivira vas kreativni mehanizam, morate o konacnom ishodu razmisljati kao o stvarnoj , sadasnjoj mogucnosti. Mogucnost cilja mora biti jasna, kako bi za vas mozak i nervni sistem postala ,,realna,, U stvari, tako realna da se oseti isto ono sto bi se osetilo da je cilj vec postignut.
Ovo nije ni tako tesko ni tako tajanstveno kao sto bi se isprva moglo ciniti. Vi i ja to svakodnevno radimo. Sta je, na primer, briga zbog mogucih nepovoljnih posledica, pracena osecanjem zabrinutosti, nesposobnosti, mozda cak i unizenosti? Unapred dozivljavamo sva ova osecanja koja bi odgovarala vec postignutom neuspehu. Gradimo sliku poraza, ne neodredjenu ili u nekim opstim predstavama - vec zivu, do najsitnijih pojedinosti. Stalno iznova stvaramo ovu sliku neuspeha. Trazimo po secanju i izdvajamo zapamcene slike minulih neuspeha.
Setite se onoga sta je bilo istaknuto ranije: nas mozak i nervni sistem ne mogu razlikovati ,,stvarno,, iskustvo od onoga koje je zivo zamisljeno. Nas automatski kreativni mehanizam uvek radi i reaguje u skladu sa okruzenjem, okolnostima ili situacijama. Jedina dostupna informacija koja se odnosi na okruzenje, okolnosti ili situaciju jeste ono u sta vi verujete da je istina kada je o njima rec.

Vas nervni sistem ne moze napraviti razliku izmedju ,,stvarnog neuspeha,, i zamisljenog neuspeha

To znaci: ako se cvrsto drzimo neuspeha i stalno tako zivo predstavljamo slike neuspeha da on za nas nervni sistem postaje ,,stvaran,, iskusicemo i sva ona osecanja koja idu uz neuspeh.
S druge strane, ako stalno imamo na umu svoj pozitivni cilj i tako ga zivo predstavljamo da ga cinimo ,,stvarnim,, i razmisljamo o njemu kao o gotovoj cinjenici, iskusicemo i ,,osecanje pobede,, samopouzdanje, hrabrost i veru da ce krajnji ishod biti onaj ocekivani.
Mi ne mozemo svesno zaviriti u svoj kreativni mehanizam i videti da li je uskladjen sa uspehom ili neuspehom. Ali, na osnovu svojih osecanja mozemo odrediti kako je sada ,,podesen,, Ako je ,,podesen na uspeh,, iskusicemo to ,,osecanje pobede,,.

Podesavanje vaseg mehanizma na uspeh

I ukoliko postoji jedna jednostavna tajna o funkcionisanju vaseg nesvesnog kreativnog sistema, to je ova: prizovite, uhvatite, pobudite to osecanje uspeha. Kad se osecate uspesno i samopouzdano, uspesno cete i raditi. Kada je ovo osecanje jako, bukvalno ne mozete napraviti gresku.
Ovo ,,osecanje pobede,, samo po sebi ne uzrokuje da uspesno radite, ali je predznak ili simptom uskladjenosti sa uspehom. Vise je nalik termometru, koji toplotu u sobi ne stvara, vec meri. Ipak, termometar mozemo koristiti na veoma praktican nacin.
Zapamtite: Kada iskusite ovo osecanje pobede, vas unutrasnji mehanizam jeste podesen na uspeh.
Preveliki napor da se unese spontanost, unistava spontanost. Mnogo je lakse i mnogo delotvornije jednostavno odrediti cilj ili krajnji ihod. Predstavite ga sebi jasno i zivo. Zatim jednostavno uhvatite osecanje koje biste imali da je vas zeljeni cilj vec ostvarena cinjenica. Tada reagujete spontano i kreativno. Tada koristite svoj podsvesni um. Tada je vasa unutrasnja masinerija usmerena na uspeh: vodi vas pri izvodjenju tacnih misicnih pokreta, obezbedjuje vam kreativne ideje i cini sve sto je potrebno da bi se od cilja stvorila ostvarena cinjenica.,,

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 02.01.2013. 19:12
Satori Mladen je napisao:Nalazim se u svojoj kreativnoj radionici

,,Dakle, osecate se srecno i sedite u svojoj kreativnoj radionici. Evo jednog primera posla koji mozete obaviti u njoj:
Mladene, da li je ovo tvoj tekst?
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike