CELINA

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 14.12.2012. 09:43
Dali ste primetili da mi nase telo dozivljavamo kao nesto sto posedujemo ,mi smo svest, duh a telo je sluga.nekih delova se stidimo, neke ne volimo, mnoge funkcije tela su nam ponizavajuce a da ne govorimo o tome kako telo dozivljavamo ko slugu. Ne obracamo paznju na telo dok nam sluzi a kad zakaze cudimo se . Odvojeni smo od svog tela iz vise razloga a najveci je smrtnost. Telo umire a mi ne... I taj tretman tela kao sluge, ono jeste nase ali nije MI.... dovodi do bolesti .
    Mi sve volimo da odvajamo pa i telo. A ako bi malo bolje razmislili i obratili na funkcionisanje tela primetili bi smo da bez obzira sto imamo raznih organa svaka celija daje maksimum od sebe i saradjuje za dobrobit komletnog tela. Isto tako izolovan deo te celine nema funkciju.
    Znaci mi sami ne prihvatamo celinu i ne radimo u korist celine samo zato sto volimo sve da podvajamo.Da svuda postavljamo granice.
    Pa to telo koje jeste nase ali nije MI biva otudjeno.Bez obzira ono ce davati sve od sebe da odrzi tu istu celinu zvanu MI (JA)
      SVE nase potisnute emocije nase telo trpi.Bes ,ljutina mrznja, strah nase telo pokazuje da imamo problem.Na primer bol u vratnom delu pokazuje pritajenu ljutinu, bol u stomaku,zeludcu pokazuje nezadovoljstvo,uznemirenost srca pokazuje strah...Da bi prihvatili sopstveno telo sa svescu mozemo da pocnemo sa vezbama koje ce doprineti kompletnoj ravnotezi i celini
      Legnemo na pod na asuru i spustimo ravno ruke pored sebe.Disemo ravnomerno i ne mislimo nista,iskljucimo misli. obracamo paznju na delove tela koji se izdvajaju nekim nemirom ili neprijatnoscu...Onda duboko udahnemo da nam vazdu dodje do abdomena i tako malo zadrzimo vazduh kao balon. Taj vazduh koji je sad u obliku balona je energija radosti i sa njom unosimo radost u sebe. Prilikom izdaha isto pustamo energiju radosti u svet.Sada udahnemo dublje da osetimo da je nas balon energije stigao do donjeg dela abdomena....osecamo ispunjenost citavog trupa energijom ...izdahnemo i posaljemo u svet razmenjenu energiju radosti.Sledeci udisaj neka balon energije dodirne vrhove prstiju na nogama...osetice te da je balon sve veci i energija siri. Zatim sledecim udahom krenete da prosirujete balon i prema glavi ...balon napreduje prema svim stanicama ....osecate da balon stigao do vrhova prstiju na rukama i kose na glavi...Sve je ispunjeno energijom radosti. i tu istu energiju otpustite izdisajem....kada ste cve kompletno povezali i uneli energiju u sve delove sebe primeticete divan osecaj jedinstva.
        Vase telo ce znati da ste sada jedno i dace sve od sebe za opstu dobrobit.
    Pucacete od zdravlja i energije koju mozete posle upotrebiti za druge potrebe i skladnost ce doneti svako dobro u vas zivot...
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 23.12.2012. 12:11
    U nasem telu imamo na stotine cakri ali imamo par glavnih na koje bi trebali da obratimo paznju.Svaka cakra je energetski centar koja je vezana za nase misli i osecanja. Izdvojicu osam cakri (energetskih centara) to su :
      KORENSKA cakra-rubin crvene boje-vezana je za misli i osecanja u vezi novca,bogatstva sigurnosti u materijalnom pogledu...
      SAKRALNA cakra-ona je narandzaste boje-vezana je za nagone ,telesne potrebe,hranu, pice,sex...
      SOLARNA cakra-suncane zute boje-vezuje nase misli i osecanja o moci i kontroli..
      SRCANA cakra-smaragdno zelene boje-vezana je za ljubav,radost,potencijal...
      GRLENA cakra-svetlo plave boje-nas odnos sa zeljama,komunikacijom i stinom..
      USNE cakre-njih ima dve iznad oba uva-ljubicasto crvene boje,kao kesten-ona nam je centar za slusanje intuicije,Bozijeg glasa
      TRECE OKO-indigo plave boje-vezano za buducnost i nasu unutrasnju intuiciju kao i vidovitost...
      I KRUNSKA cakra-purpurno ljubicaste boje-vezana je za stvaralastvo,Boga,povernje...
    Meditacijom, koja ne mora da bude klasicna vec samo posvecivanje nameri da procistimo energetske centre mozemo uravnoteziti energije u telu.Tako kad napravimo sopstveni balans dovodimo do zdravlja i do moci koju vec posedujemo samim rodjenjem.Mi smo bica svetlosti i ta energija koju posedujemo je stvaralacka. Ako dozvolimo da se nasi energetski centri ociste ,pravilnim dotokom energije dobijamo mogucnost kompletnog uspeha u svim segmentima zivota.[/list] Dovoljno je da u toku dana dva puta dnevno izdvojimo po 15 minuta i predjemo virtuelno sve nase cakre od korenske do krunske i samim tim ocistimo sve negativnosti i strahove...otpustimo to iz sebe i moze se normalno nastaviti sa funkcionisanjem,bez prepreka . Ako je neko zainteresovan za prociscavanje cakri i usladjivanje svoje energije neka procita knjigu od Dorin Virtju (ona je doktor nauka i psiholog kao i metafizicar) "PROCISCAVANJE CAKRI" Sistem nije tezak a licno po mom iskustvu znam da je efikasano...
    Korisnikov avatar
    Pridružio se: 18.11.2012. 12:43
    PostPoslato: 17.01.2013. 23:38
    Kreativa, odlicno sroceno! Vecina ljudi je u neskladu sa svojim telom, a telo je hipoteza duse i moramo podjednako brinuti i o njemu. Hvala na ovoj lekciji i preporuci literature. :)
    Moja filozofija je ljubav.
    Korisnikov avatar
    PostPoslato: 10.02.2013. 17:00
    Astrogirl_94 je napisao:Kreativa, odlicno sroceno! Vecina ljudi je u neskladu sa svojim telom, a telo je hipoteza duse i moramo podjednako brinuti i o njemu. Hvala na ovoj lekciji i preporuci literature. :)
    Sklad ili celina uma, duha i tela je jako bitna za sve pa i za Zakon privlacenja.Osobe koje imaju bilo koji problem sa telom i mislima straha, sramote isl. smanjuju svoje energetske centre i uspore njihov rad. Na ovu pricu mogu da nadovezem vezbe Pet Tibetanaca. One ce pomoci da se pokrenu i uvecaju energetski centri.
      Kazem da imaju veze sa ZP iz prostog razloga sto sve sto nas ometa umanjuje nam kolicinu energije koju treba da usresredimo u pravcu zeljenog.Zato je bitno da nadjemo ravnotezu i sebe sagledamo kao celinu.

Povratak na Praktične metode i tehnike