Ekskalibur tehnika

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 16.05.2012. 21:29
PostPoslato: 04.12.2012. 15:40
Ekskalibur tehnika

Par riječi o Ekskalibur tehnici po mom osobnom mišljenu najbolja tehnika,najučinkovitija i prilično jednostavna metoda mada tako ne izgleda na prvi pogled kad se čita knjiga Novi Ekskalibur-Ĺ˝.M.Slavinskog

Sve tehnike za oslobađanje negativnih programa podsvijesti-osječaja,prisilnih misli,strahova,kompleksa itd. se baziraju na istom principu,a to je na prihvaćanju istih i preuzimanju odgovornosti za njihovo nastajanje.Neka tvorevina svijesti kao šta je recimo strah od nečeg opstaje i živi u svijesti uz pomoć nešeg otpora na tu tvorevinu,naš otpor i potiskivanje,negiranje i neprihvaćanje nekog mentalnog problema je pogonsko gorivo,energija za taj problem.Ĺ to više ga potiskujemo to on više raste i truje nam život i zdravlje.Da sad ne ulazim u detalje jer se to može naći u raznim knjigama a i to većina članova ovog foruma ionako zna, mi znači moram prihvatit neku tvorevinu da bi ona nestala.Postoji puno tehnika uz pomoć kojih je to moguće,npr-sedona tehnika,EFT,PEAT, ho'oponopono ,ekskalibur itd.Suština je ista-prihvaćnje sadržaja svijesti samo na različite načine.EFT se recimo bazira na tapkanju određenih energetskih točaka na tijelu,ali zanimljivo je to da kad se tapka bilo koju točku na tijelu(recimo mi sami izmislimo neku točku)razultat je potpuno isti.Tko ne vjeruje neka sam proba.Mislim da stvar nije u tapkanju ili u energetskim točkama nego u ulasku u problem i njegovom prihvaćanju bez otpora.To je moje mišljenje,znam da se većina neće složit samom. Uz pomoć ekskalibur metode je po mom mišljenu najlakše i najpreciznije identificirat neku mentalnu tvorevinu i s njom se suočit i osjetit ju.Ĺ to potpunije osjetimo neku energetsko mentalnu tvorevinu to više praznimo njen energetski potencijal i time ona nestaje iz naše svijesti.Recimo neki strah se pretvori u blijedu sliku bez naboja,ne osječamo ga više niti nam predstavlja problem.

U knjizi Novi Ekskalibur je detaljno obašnjena tehnika pa tko želi može pročitat knjigu i naučit tehniku.Slavinski navodi da je potrebno proći tečaj da bi se tehnika dobro naučila,vjerovatno je u pravu no ja sam bez većih problema naučio tehniku uz pomoć knjige a vjerujem da većina ljudi to isto može.Vjerovatno bi mi tehnika bila još učinkovitija da sam ju naučio na tečaju ali i na ovaj način sam se uz pomoć nje uspio oslobodit mnoštva problema koji su mi zagorčavali život.Patio sam od srama,kompleksa manje vrijednosti,prisilnih misli,razno raznih strahova itd,danas nakon sve ukupno nekoliko sati rada(5-10h) sa Ekskaliburom više nema ni traga tome,ne samo da nema nego sam sve te nedostatke pretvorio u prednosti i vrline.Svatko može tehniku prilagodit kako mu paše i unjet nešto novo u nju,to i sam autor naglašava u knjizi,pa sam tako i ja malo izmjenio tehniku kako mi paše.Suština i osnovna bit tehnike se nesmije mjenjat,a to je da se proživi bez otpora neku mentalnu tvorevinu koje se želimo riješit.

Evo kako ja primjenjujem tehniku:

1.Prvo osjetit širenje uz pomoć udisaja.Recimo sjednete na stolicu,na pod ili kako vam već paše te dok udišete osjetite kako u skladu sa udisajem se širite,zamislite recimo energiju koja se nalazi u vama kako se širi iz vas,izvan vašeg tijela pa do kud želite,izvan sobe,izvan grada, do svemira itd. Znači udah i u skladu s ritmom udisanja osječamo širenje.Meni je ovo uspjelo iz prvog pokušaja,nekom tko neide uspjet će ako bude više puta probao.Jednostavno se osjeti širenje dok se udiše,kao kad se puše u balon a on se širi,tako i vi u imaginaciji zamislite da se širite.Kad naučite „širenje“ s lakoćom će te rastvarati mentalne tvorevine.

2. Odaberemo šta želim rastvorit,čega se želimo riješit iz svoje podsvijesti.Recimo strah od ljudi.U imaginaciji damo tom strahu određeni oblik,po našem mišljenju kako bi mi zamislili taj strah kad bi imao izgled,kako bi izgledao.Ja sam uvijek zamišljao strahove u obliku čupavih,crnih,okruglih stvorenja.E sad šta je bitno,bitno je da se mi identificiramo sa tim strahom i postanemo on.Kad postanemo on i kad ga osjetimo u potpunosti najbolje šta možemo ,on će nestati.Ja bi svim tvorevinama koje bi rastvarao dao okrugli oblik koji bi bio malo veći od mene samog.Recimo sjedim u turskom sjedu na podu i zamislim osječaj straha(crno čupavo stvorenje okruglog oblika)i kako se ja nalazim unutar njega.Ja sjedim a on me okružuje,odnosno ja sam taj strah u tom trenutku u mojoj imaginaciji,ja sam unutar njega i postajem on.U tom trenu kad sebe osjetim unutar njega,proživim taj strah u potpunosti.Znači sjetim se situacije u kojoj osječam taj strah,zamrznem sliku u imaginaciji da bude statična i sebe u toj slici gdje osječam taj strah.Osjetim taj strah u potpunosti bez otpora u njegovom punom potencijalu i u trenutku dok ga osječam radim ono šta sam naveo pod brojem 1.Znači udahnem lagano i dugo te postepeno osječam širenje,širim se izvan tog osječaja straha,(čupavo crno okruglo stvorenje) izlazim iz njega ,širim se i dalje dokle mogu,dok mi traje udah a taj strah puca i raspada se ispod mene. I to je to,strah je nestao.Tako se možemo riješit bilo čega,svega šta možemo osjetit.Preporučio bi svakome knjigu da pročita,ako mu ne uspije naučit iz knjige isplatilo bi se otići na tečaj,jer stvarno vrijedi.

3.Kad se rastvori strah stvorimo novu tvorevinu.Recimo osječaj samopouzdanja i sigurnosti u prisustvu ljudi ako smo rastvarali strah od ljudi.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 04.12.2012. 16:00
Valtere,dobrodošao i

mnogo ti hvala na trudu da nam objasnis ovu tehniku.
Verujem da ce mnogima poslužiti,bilo kao informacija
bilo da se zainteresuje za ovakav nacin ciscenja. :)

Pozdrav :D

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 04.12.2012. 17:53
Jako interesantna tema i voleo bih samo da mi odgovoris sta mislis o ovim Zivoradovim komentarima u knjizi ,,Kreaton,, Inace ja sam Majstor Ekskalibura i prosao sam obuku davne 1992 godine u Beogradu kod Filipa
,,Sa Kreatonom dobivate potpuno nove instrumente u ruke, izvanredno efikasne tehnike kojima cete
moci mnogo efikasnije kontrolirati subjektivni univerzum nego do sada. Mogli bismo reci da on predstavlja
kompjuter nove generacije, efikasniji i brži od svojih starijih rodaka.
Medutim i ovaj kompjuter, kao i prethodni, Ekskalibur-1 i 2, mora se upotrebljavati da bi davao
rezultate. Kreaton ce raditi za vas samo ako vi radite za njega! Ako ga covjek koji prode Tecaj ne koristi,
nece postici ništa. Davno je kineski mudrac Tehui Hsie rekao: “Akcija uklanja sumnju koju teorija ne može.”
Ljudima koji odustaju od akcije ne može da pomogne ni Svemoguci Bog ili bolje reci on to nece. Od cuvenog
mudraca potice misao da Bog nikad nece uciniti za covjeka ono što covjek može da ucini sam za sebe. To
nece ni Istiniti Ucitelji. Ovo naglašavam zbog raširene zablude medu nekim Sljedbenicima Novog Doba da
ce Snage Više Svijesti, Savršeni ucitelji ili Bog obaviti ono što osim njih samih nitko drugi ne može. Kada god
bi mi uspaljeni Sljedbenik nekog od brojnih “Savršenih Ucitelja” ili “Avatara” tvrdio da on ništa ne treba da
cini osim da voli svog Gurua, a ovaj zauzvrat preuzima na sebe njegovu karmu, sjetio bih se poucne
francuske price o vrijednom vinogradaru.
U jednom selu Južne Francuske postao je poznat marljivi vinogradar, koji je na neplodnom
kamenjaru i šikari tokom dugogodišnjeg rada odnjegovao prelijep vinograd. Postao je poznat širom citave
oblasti, tako da su kod njega dovodili mnoge videne goste. Jednom prilikom doveli su u goste biskupa sa
grupom pratilaca. On se iskreno zadivio nad velikim vinogradom i pohvalio vrijednog seljaka:
“Sine moj, divno je ovo što moje oci gledaju. Svu ovu ljepotu stvorile su Božja milost i tvoja
marljivost.”
“To je istina, Vaša Svetosti,” složio se sa njim vinogradar, “ali, trebalo je da vidite kako je to
izgledalo kada je tu bila samo Božja milost.”
ISKUSTVENE POZICIJE
Iskustvena pozicija oznacava položaj u kome se doživljava neko iskustvo, odnosno tocka gledišta
koju osoba zauzima dok ga proživljava. Prije nastanka Kreatona govorio sam o dvije moguce iskustvene
pozicije: stanju ukljucenosti i stanju iskljucenosti. Praktican rad sa tehnikama Novog Ekskalibura i
Ekskalibura-2 naveo me je da uvedem u igru i metapoziciju ili trecu poziciju iz koje se može steci iskustvo.
Metapozicija je tocka gledišta neke druge osobe ili drugog Bica koju vi zauzimate preko identifikacije sa
njom. (Termin”meta” oznacava promjenu mjesta, reda, stanja i prirode). Iskustvenu poziciju ukljucenja i
iskljucenja obradio sam dosta detaljno u prethodnim knjigama, pa cu ovdje ukazati na nove elemente koje mi
je nametnula praksa. Pri tome cu neke stvari ponoviti više puta, ali se to pokazalo kao nužno, jer Prakticari u
ovoj oblasti najviše griješe.
Stanja ukljucenosti, iskljucenosti i metapozicije imaju veliki znacaj za stvaranje željenih crta licnosti
i subjektivnih stanja na jednoj strani i za ostvarenje ciljeva u objektivnoj realnosti na drugoj, a takoder za
rastvaranje nepoželjne realnosti.
U ove tri godine, koliko sam usavršavao tehnike Ekskalibura i stvarao Kreaton, došao do novih
saznanja o razlozima ogranicenog uspjeha mnogih Prakticara, saznanja koja imaju snagu zakonitosti.
Poznavanje ovih zakonitosti omogucava vrijednom Prakticaru nov proboj u sfere uzroka i daje mu vecu
kontrolu kako subjektivnog svijeta, tako na posredan nacin i društvene i fizicke realnosti.
Da bismo potpunije zahvatili cijelu stvar, ponoviti cu podatke koje moji citaoci djelomicno znaju od
ranije.
Prva pozicija je stanje ukljucenosti. Osoba je ukljucena u doživljaj kada se nalazi u njemu, kada ga
doživljava iznutra. Ona vidi svojim ocima i gleda iz samog doživljaja na ostale elemente tog iskustva ili
ostale ucesnike u iskustvu. Ona pri tome ne može da vidi sebe, jer gleda iz sebe. Naravno, ona može da vidi
dijelove svog tijela. Ako se sjeca nekog doživljaja u kome se rukuje, ona vidi svoju ispruženu ruku. Kada
pogleda na svoja stopala, ona ih vidi, kao i noge. Ali citava svoju figuru ne može da vidi kao na ekranu, jer je
u doživljaju.
Druga iskustvena pozicija je stanje iskljucenosti. Osoba je iskljucena kada sebe vidi kao na
ekranu, kao glumca u snimljenom filmu. Ona iskustvo doživljava spolja, jer je posmatrac svog doživljaja i vidi
ne samo taj doživljaj sa svim elementima, vec i sebe usred doživljaja.
Treca iskustvena pozicija iz koje sticemo iskustva ili metapozicija je položaj koji imamo kada se
poistovjetimo sa drugom osobom ili Bicem i zauzmemo njegovu tocku gledišta. Da biste shvatili iskustvene
pozicije uzmimo, na primjer, vaš razgovor koji ste prije nekoliko dana vodili sa nekom osobom. To iskustvo
možete da oživite i doživite iz tri navedene iskustvene pozicije:
Ako ga doživljavate iznutra, iz sebe, gledajuci svojim tjelesnim ocima na drugu osobu, vi ste u prvoj
iskustvenoj poziciji ili ste “ukljuceni” u doživljaj.
Ukoliko ga doživljavate kao posmatrac, tako da vidite u tom doživljaju i sebe i sugovornika kao na
ekranu, vi ste “iskljuceni” odnosno u drugoj ste iskustvenoj poziciji.
Iz trece pozicije, ili iz metapozicije, doživljavate taj razgovor ako se identificirate sa sugovornikom i,
osjecajuci kako se on osjeca, kroz njegove oci gledate na cijeli dogadaj.
Stanje ukljucenost i iskljucenosti cešce koristimo u kreiranju i diskreiranju tvorevina svog
univerzuma, nego metapoziciju, koja se koristi samo u posebnim slucajevima. Sada cemo se usredsrediti na
korištenje prve dvije pozicije, stanja ukljucenosti i iskljucenosti.
Ukljucena osoba mnogo jace doživljava iskustvo, jer je usred njega. Ona zauzima tocku gledišta iz
samog dogadaja, iznutra.
Iskljucena osoba se donekle distancira od doživljaja, kao da izmedu iskustva i sebe stavlja
prostorni amortizer koji ublažava iskustvo.
To ce vam pokazati slijedeci jednostavan eksperiment.
Zamislite da gledate sebe, kao na ekranu, kako stojite na samoj ivici vrlo visoke zgrade i gledate
dolje. Sada ste iskljuceni. Zatvorite oci i pažljivo zapazite kako se osjecate.
Zatim se ukljucite, udite u svoje tijelo, i svojim ocima pogledajte dolje. Iz tog položaja, sa velike
visine, vidite sicušne ljude na ulicama. Ako ste to uradili kako valja, intenzitet vaših emocija i tjelesnih
osjecaja biti ce sada mnogo jaci.
Za praktican rad slijedece je najvažnije:
Vizija iskljucenog iskustva u kome vidimo sebe kao na ekranu predstavlja SMJER u kome se
krecemo u ostvarenju željene realnosti.
Vizija ukljucenog iskustva u kome sebe ne vidimo, jer smo usred iskustva, ali vidimo ostale
elemente tog iskustva i druge ucesnike u njemu, predstavlja CILJ ili ishod koji želimo ostvariti.
Problem koji se javlja sa ciljem ili željenim ishodom je u slijedecem. Kada je cilj postignut, ciklus
akcije biva završen, razlog za njegovo postojanje nestaje i citava struktura se raspada. To znate iz
sopstvenog iskustva. Kada neki cilj ostvarite, javlja se prvo osjecanje ispunjenja, a potom praznine i
besciljnosti, iz kojih se rada pitanje, što sada? Ĺ to dalje? Dok postoji cilj u svijesti kome težite i kome se
približavate, u vama raste zamah i energija je sve veca. Kada ostvarite cilj, sve se mijenja. Zamah kretanja
ka cilju i energija koja ga prati nestaju, balon je ispuhan, volja da se cilj ostvari je iscezla. Drugim rijecima,
odluka je ostvarena i ciklus ostvarenja Biti-Ciniti-Imati je završen. Ciklus ostvarenja se u takvom slucaju
poklapa sa ciklusom akcije: kada je odluka duplirana ili u svijesti ili u fizickoj realnosti, ona nestaje, gubi se u praznini.
Ovo je osnova za spoznaju iz koje proishodi i primjena ta dva stanja (ukljucenosti i iskljucenosti) u
razlicitim situacijama, odnosno za ostvarenje razlicitih ciljeva.
Ostvarenja možemo podijeliti na dvije vrste:
1. Željena stanja i
2. Željene okolnosti
STANJA su subjektivne kategorije (crte licnosti i karaktera, emocionalna stanja, stanja svijesti,
vjerovanja, ubjedenja, sposobnosti, vrijednosti, a takoder duševno raspoloženje i duševni položaj u kome se
neko nalazi itd.)
OKOLNOSTI su, kao što sama rijec kaže, ono što postoji oko covjeka. To je materijalno i
društveno okruženje koje ukljucuje emocionalne i socijalne odnose sa drugim ljudima, novac i imovinu
najšire shvacenu, posao, stan, kucu ili bilo koje materijalno ispoljenje, na primjer: sklapanje ugovora,
dobivanje i korištenje kredita itd.
Kada hocemo ostvariti neki cilj i primijenimo efikasne metode za ostvarenje tog cilja postavlja se
pitanje: da li je svejedno da li smo u viziji ili psihickoj slici tog cilja ukljuceni ili iskljuceni? Nije svejedno!
Naprotiv! Praktican rad me je doveo do slijedecih zakonitosti.
D I S K R E I R A N J E
Za DISKREIRANJE nepoželjne realnosti UKLJUCEN STAV JE NUĹ˝AN, jer samo tako možete doci
u tocku iz koje je tvorevina nastala, tocno je duplirati i na taj nacin diskreirati! Zato kod cišcenja trajnih
problema Metodom-1 i Metodom-2 insistiramo da osoba bude ukljucena u doživljaj.
U dijanetici nije razjašnjeno da li se cišcenje radi ukljuceno ili iskljuceno, ali kod vecine oditora
dominira iskljucen stav. Oni kažu Klijentu da gleda sebe u doživljaju koji se cisti kao na ekranu. Nije cudo da
korištenje takvog postupka zahtijeva da se 20-40 puta prode kroz lanac dogadaja da bi se oni izbrisali. U tim
brojnim prolaženjima kroz iskustvo koje se cisti dolazi ustvari do djelomicnog ukljucenja Klijenta u iskustvo,
iako mu je osnovni stav iskljucen, jer se od Klijenta traži da osjeti doživljaj. Na taj nacin se on gura u manje ili
jace ukljucenje. Ukoliko se više i potpunije ukljucuje u iskustvo, utoliko je proces brže okoncan. U mom
Metodu-1 na cišcenje trajnih problema, umjesto 20-40 prolaza kroz problem, mi provodimo Klijenta samo
jednom kroz komponente problema, izuzetno rijetko se vracamo drugi put. I problem biva diskreiran.
Kada sam, radeci sa Klijentima dijaneticko cišcenje odluka ili “postulata”, zahtijevao da sve vrijeme
budu ukljuceni, proces bi bio završen poslije dva ili tri prolaza kroz lanac slicnih iskustava, a u sajentološkom
prirucniku za taj proces navodi se da ce biti potrebno do 40 prolaza kroz lanac iskustava.
K R E I R A N J E
Za ostvarenje ili kreiranje STANA (u koja spadaju crte licnosti, stanja svijesti i slicno),
efikasniji je stav UKLJUCENOSTI! Svaki pokušaj da stvorimo neko stanje iskljuceno, kada sebe gledamo
kao na ekranu, dovodi do odlaganja ostvarenja tog stanja.
Za ostvarenje OKOLNOSTI, odnosno materijalnih tvorevina i poželjnih odnosa sa drugim osobama
nužan je stav ISKLJUCENOSTI! Pokušaj da stvorimo poželjne okolnosti na ukljucen nacin dovodi sasvim
sigurno do neuspjeha!
Da pogledamo razlicit postupak u stvaranju poželjnih stanja i okolnosti na jednostavnom primjeru.
Covjek treba da održi predavanje u instituciji u kojoj radi. Pri pomisli na to on osjeca tremu. Naravno, on želi
da umjesto treme bude ispunjen osjecanjem samopouzdanja i da njegovo predavanje bude uspješno. On
treba ostvariti dva cilja. Jedan se odnosi na stanje, a drugi na okolnosti. Prvo, on treba stvoriti u sebi stanje
sigurnosti i samopouzdanja. To stanje stvoriti ce ukljuceno.
Ali to nije sve. On ne samo da hoce da bude pun samopouzdanja, on hoce i da ostavi povoljan
utisak na slušaoce, a to je okolnost (jer ima samouvjerenih ljudi koji ostavljaju loš utisak). Stoga ce da tu
okolnost (povoljan utisak na druge) kreira iz iskljucene pozicije. Pri tome je najbolje da obje stvari uradi u
istom procesu. Prvo treba vizualizirati buducu situaciju i da se ukljucen usmjeri na stvaranje željenog stanja
(“Ja sam pun samopouzdanja”), a kada ga stvori u sebi, treba se odmah iskljuciti i sagledati poželjnu
situaciju i sebe u njoj kao na ekranu (vizija zadovoljnih ljudi koji mu cestitaju itd.).
Sada cu vam razloge za takav postupak detaljnije obrazložiti. Zadržati cu se na zakonitostima
procesa kreiranja, držeci kao ideju vodilju ciklus akcije Biti-Ciniti-Imati, i zakone kreiranja subjektivnog
univerzuma (vidi “Novi Ekskalibur” i “Ekskalibur-2”).
Polazna osnova za jasno razumijevanje procesa stvaranja jeste pitanje da li željena tvorevina treba
ostati u našoj svijesti, odnosno na psihoemocionalnoj ravni postojanja ili treba iz nje prijeci na materijalnu
ravan egzistencije. Stanja ostaju u našoj svijesti, a okolnosti se ispoljavaju u našim odnosima sa drugim
ljudima. Osnovni cinilac koji omogucava razumijevanje zbivanja kod kreiranja jeste da li je za prijelaz naših
tvorevina sa emocionalnog plana na materijalni plan egzistencije potrebno vrijeme ili ne?
Za ispoljenje stanja nije potrebno vrijeme za prijelaz sa emocionalnog plana na fizicki, jer se takav
prijelaz i ne dogada. Sve pocinje i završava se u subjektivnom svijetu. Na primjer, ako Alfama stvorite u
svijesti stanje “Ja sam samouvjeren”, to stanje se odmah pocinje ispoljavati u vašem životu i da utice na
vaše ponašanje. Vi se od tada nadalje ponašate kao samouvjeren covjek.
Za prijelaz tvorevina koje predstavljaju okolnosti sa emocionalnog plana na materijalnu ravan
egzistencije potrebno izvjesno vrijeme! Upravo u tom vremenskom rascjepu izmedu stvaranja u svijesti i ispoljenja u spoljašnjem svetu može da dode do propadanja citave operacije ukoliko smo kroz programiranje
uvjerili Nesvjesno da vec SADA imamo te opipljive stvari. Na primjer, ako u potpunosti usvojite Alfu, a ona je
subjektivna Istina, da imate dovoljnu novca, da ste imucni, vaš Nesvjesni kompjuter prestaje da vam pomaže
da tu subjektivnu istinu objektivizirate na materijalnom planu, buduci da ZA NJEGA ona vec postoji! Za Vaše
Nesvjesno cilj je vec ostvaren, ciklus ostvarenja Biti-Ciniti-Imati je završen, tenzija nestaje, a sa njom i sva
motivacija. Osoba se osjeca ispunjeno i potpuno nemotivirano. Nema mjesta za bilo kakav napor. I zato
druga, nužna, faza Ciniti nije uopce moguca. Covjek ne može da se napreže i bude motiviran za nešto što je
vec postigao! Takav razvoj dogadaja su iskusili mnogi vrijedni Prakticari i neželjeni ishod do koga je došlo -
gubitak motivacije, pasivnost i izostanak faze Ciniti, unosio je u njih velike nedoumice.
Ovako izgleda tipicna situacija za Prakticara koja ne zna zakonitosti kreiranja. On vrijedno radi Alfe
za popravljanje svog financijskog stanja (“Ja imam novca koliko mi je potrebno”) i proces pocne da se
razvija. Kada zaradi neki novac on povjeruje da je to samo pocetak boljih okolnosti. Prakticar i dalje cisti
svoju Alfu i ona postaje snažna i sasvim ocišcena od Beta. U njegovoj svijesti postoji željeno stanje potpune
ispunjenosti Alfom. Ali tada se osjeti sasvim ispuhano, bez ikakvih motiva zapada u stanje inercije i
nemotiviranosti za bilo kakav dalji rad na ostvarenju svoje Alfe. Iz ciklusa ostvarenja potpuno izostaje faza
ciniti. To stanje može trajati nekoliko dana ili nekoliko mjeseci i tek kada financijske nevolje jako pritisnu tu
osobu, ona može da se pokrene na nov Ciklus Ostvarenja, odnosno na novu aktivnost.
Druga tipicna situacija je da osoba od samog pocetka ima snažno subjektivno osjecanje da ima
potrebna financijska sredstva, ali se na tome citava prica završava. Ona pocne davati Alfu “Ja imam novca
koliko mi je potrebno”, i vec poslije minut ili dva ima utisak da je Alfa potpuno cista, bez i najmanje Bete. U
stanju je da drži svoju Alfu cistom dugo, minutama, satima ili sve vrijeme. Ali ona uopce ništa ne pocinje da
radi! Cilj je ostvaren u potpunosti, ali samo u svijesti i nikakav napor više nije moguc.
U oba opisana slucaja dogodila se nesretna situacija da je osoba davala Alfe ukljuceno bez vizije
cilja. Ona je, radeci sve vrijeme ukljuceno, izazivala u sebi STANJE i kada ga je stvorila, cilj je ostvaren u
svijesti, a kada se cilj ostvari struktura se raspada. Buduci da ta osoba poslije stvaranja stanja na ukljucen
nacin nije stvorila i viziju dovoljne kolicine novca ispred sebe i sebe u njoj kao na ekranu, sve je ostalo u njoj,
nije se stvorila tenzija kretanja energije ka cilju i zbog toga poželjna okolnosti i nije mogla da se ostvari u
materijalnoj realnosti, vec se samo ostvarila svijesti.
Prakticar može, citajuci ovo izlaganje, da nacini još jednu grešku: da pogrešno zakljuci da kod
ostvarenja okolnosti nema stvaranja željenog stanja. Medutim, istina je sljedeca. I kada stvara okolnosti, on
prvo treba da, potpuno ukljucen, osjeti željenu okolnost kao ostvarenu (da bi osjetio njenu vrijednost), ali
odmah potom treba da se iskljuci i sagleda je kao poželjnu viziju ispred sebe i usmjeri svoju energiju ka
njenom ostvarenju.
Jedini ispravan nacin rada za ostvarenje okolnosti jeste ovaj:
1. Osjetiti Alfu kao subjektivnu istinu. Tada je Ucesnik ukljucen! Na taj nacin on osjeca vrijednost
svog željenog cilja i aktivira svoju energiju. Bez aktiviranja emocija nema pokretanja energije.
2. Odmah potom je on saopcava partneru ili, ako radi sam, izgovara je za sebe (glasno ili u sebi).
U trenutku saopcavanja Alfe on se iskljucuje i ispred sebe postavlja viziju željenog cilja: vidi
sebe kao na ekranu usred željenih okolnosti! Na taj nacin uspostavlja se strukturalna tenzija
unutar strukture i psihicka energija tece linijom najmanjeg otpora ka cilju koji predstavlja vizija.
Operativne principe uspješnog kreiranja i diskreiranja koje sam ovdje izložio ne možete naci u
literaturi ili u okviru drugih hermetickih i neognostickih sistema, bar ne u cijelosti. Njihovo poznavanje uciniti
ce vaš rad mnogo efikasnijim i smanjiti ce postotak neuspjeha. Pisci knjiga o primijenjenoj psihologiji i tvorci
metoda kojima je cilj izmjena subjektivnog svijeta uglavnom daju parcijalne savjete, zasnovane na praksi
koja se u njihovom radu pokazala kao uspješna. Neki savjetuju kao nužan uvjet ukljucenu iskustvenu
poziciju, drugi iskljucenu, a treci taj znacajan elemenat uopce ne spominju.
Mnogi poznati hermetisti nisu posjedovali znanje izloženo u Kreatonu, pa su pravili opisane greške.
Cuveni pisac okultne literature sa pocetka ovog stoljeca, Viljem Voker Etkinson, koji je pored svog imena
koristio i pseudonim Jogi Ramacaraka, za ostvarenje željene realnosti daje ovakav savjet: “Vidi sebe kakav
bi želio biti; vidi druge ljude kako bi želio da oni budu; vidi okolnosti kakve želiš da budu.” Na osnovu znanja
koje sada posjedujete jasno vam je da je ovakav savjet samo djelomicno valjan, jer se “kakav želim biti”
odnosi na stanja, a videnje sebe u odredenom stanju dovodi do odlaganja ostvarenja tog stanja. Valjan i
precizan savjet morao bi da glasi: “Osjeti sebe kakav želiš biti (ukljucenje!), vidi druge ljude i okolnosti kakvi
bi želio da oni budu (iskljucenje!)”

PostPoslato: 04.12.2012. 18:09
Po meni je mnogo bolje ,,gurati,, Alfu makar je ne ocistili od beta, i ,,probijati se,, kroz trenutnu realnost koju su stvorili drugi, raditi klasicnu autosugestiju i Magijski vrtlog ili turbinu, nego ocistiti sve bete sa Alfe, i zavrsiti proces ostvarivanja Alfe u svojoj svesti...
P.S.
Nezeljene tvorevine ne rastvaramo samo tako sto ulazimo u njih. U Ekskaliburu 2 mi ih rastvaramo tako sto one prodju kroz nas jer im to dozvolimo. Uklanjanje je dobra strana Ekskalibura, ali kreiranje je problem, i samim guranjem Alfe ili zelje, mi dovodimo problem ili problemsku situaciju do ,,pucanja,, dakle bukvalno je diskreiramo ,,guranjem Alfe,,

PostPoslato: 04.12.2012. 18:20
Samo jos da dodam gde se krije opasnost kod primene Ekskalibura a na koje se ne ukazuje
,,STVARANJE SUBJEKTIVNOG UNIVERZUMA
Sada cemo prijeci na drugu komponentu Ekskalibura, stvaranje. Ovdje treba skrenuti
pažnju na jednu znacajnu stvar. Izmedu rastvaranja i stvaranja treba postojati sklad,
odnosno ravnoteža. Otprilike, koliko smo vremena i napora uložili radeci s formulom
rastvaranja, toliko isto treba ulagati u stvaranje. Nije dobro, nakon rastvaranja, ostaviti
prazninu, jer vakuum ima svojstvo uvlacenja sadržaja, a oni mogu biti neugodni. Kako
bismo sprijecili radanje i razvoj neugodnih sadržaja, treba odmah nakon rastvaranja nekog
negativnog sadržaja na njegovom mjestu stvoriti pozitivan. Na primjer, ako smo uklonili
strah od neke situacije, odmah potom treba stvoriti osjecaj: Ja se dobro osjecam! Ili: Ja
sam hrabar! itd.
Zanemarivanje ovog pravila može izazvati nevolje. A ljudi su skloni zanemariti ga, jer
kada se uvjere da formula rastvaranja ucinkovito djeluje, veliki dio vremena i energije
posvecuju rastvaranju i nakon nekog vremena redovito zapadnu u jacu ili slabiju depresiju.,,

PostPoslato: 04.12.2012. 18:43
U prilog moje tvrdnje da se beta moze diskreirati ,,guranjem kroz betu,, evo isecak iz knjige
,,Sve negativne reakcije koje se jave (bete) uklanjamo formulom rastvaranja ili
pretjerivanjem (prenaglašavanjem). Ovaj drugi postupak cu odmah objasniti, buduci
formulu rastvaranja vec poznajete. Pretjerivanje ili prenaglašavanje, sastoji se u prikazu
negativne reakcije (bete) daleko vecom nego što jest. Kada na pretjeran nacin ponovite
svoju betu, ona ima tendenciju nestanka. Taj postupak nalikuje na pretjerano napuhavanje te stvari. Ako balon pretjerano napuhnete, on puca i nestaje. Netko taj postupak naziva
karikiranjem, ali taj izraz može stvoriti pogrešan utisak da se radi o ismijavanju svoje bete.
To nekad može biti slucaj, ali ne uvijek. Pravilnije je definirati postupak kao pretjerivanje u
prikazivanju, predimenzioniranje ili prenaglašavanje.
Primjer ce vam to najbolje osvijetliti. Ako osoba ženskog spola stvara svoju novu
realnost kroz alfu “Muškarci mi žele sve najbolje”, ona treba osjetiti u potpunosti svoju alfu
i potom je, s htijenjem realizacije, glasno priopciti: “Muškarci mi žele sve najbolje” i pri
tome obracati pažnju da li je ta alfa cista ili je pracena nekom betom, a to znaci
negativnom reakcijom koja joj potkopava snagu.
Negativne reakcije mogu biti razlicite: tjelesni pokreti i tikovi preko kojih osoba
pokušava prenijeti poruku (dizanje obrve, klimanje glavom, trzanje tijela, trzanje usne) ili
neka psihicka slika, misao ili osjecaj koje odvlaci pažnju.
Pretjerivanjem uklanjamo uglavnom tjelesne reakcije, a za sve kompliciranije bete,
kod kojih je moguce osjetiti emociju koja ih prati, koristimo formulu rastvaranja.
U našem slucaju žena je, priopcavajuci svoju alfu, podigla obrvu i tako izrazila betu.
Sada treba ukloniti ovu betu i to radi na slijedeci nacin. Nekoliko puta uzastopno ponavlja
alfu “Muškarci mi žele sve najbolje”, a pritom podiže obrvu daleko više nego što je to
prethodno ucinila, uz punu svijest kako je to greška. Znaci, ona pretjeruje s tim. Potom
ponovno daje alfu: “Muškarci mi žele sve najbolje”, pazeci je li alfa cista ili je pracena
betom. Ista se beta može ponovno javiti, ili se može javiti neka druga. Na primjer, može joj
se javiti slika nekog restorana gdje je nekada jela. Tu ce betu ukloniti na taj nacin što ce
nekoliko puta glasno reci sebi: “Moram biti tamo! Važno je biti u tom restoranu! To je sada
najvažnija stvar na svijetu!” itd. Potom ponovno daje svoju alfu i tako radi sve dok alfa ne
ostane sasvim cista. Nije važno kako radite pretjerivanje, koji nacin koristite, važno je
pretjerano prikazati svoju pogrešku, odnosno svoju betu.
Ovaj nacin uklanjanja pogrešaka odavno je poznat u pedagoškoj psihologiji, posebno
kod ucenja vještina. Na primjer, kada ucenik na tecaju strojopisa cesto griješi kod istog
slova u nekoj rijeci, što više napora ulaže u ispravak, greška se upornije ponavlja. Da bi je
uklonio, treba postupiti na sljedeci nacin: pogrešno slovo nekoliko puta namjerno otkucati,
uz punu svijest kako je to greška. Nakon toga, greška obicno zauvijek nestaje.
Takav postupak takoder se primjenjuje i u suvremenim sustavima psihoterapije pod
nazivom paradoksalna intencija. Naširoko ga koristi transakciona analiza za uklanjanje
kompulzivnih ili prisilnih neuroza, koje teško reagiraju na druge psihoterapijske postupke.
Na primjer, osoba koja iz nesvjesnih, njoj nepoznatih razloga, mora nekoliko desetina puta
na dan prati ruke, pocinje to ciniti svjesno i namjerno, više puta nego što je to do tada
cinila. Paradoks je u tome što ona namjerno i svjesno cini to cega bi se htjela osloboditi.
Nakon nekog vremena takvog pretjeranog, paradoksalnog ponašanja, ona uvida apsurd i
prisilno ponašanje nestaje.
Medutim, ponovno isticem kako postupak pretjerivanja koristimo samo kod
jednostavnih beta, obicno kod tjelesnih reakcija: gestova, tikova, trzanja dijelova tijela,
uopce nevoljnih tjelesnih pokreta. A tamo gdje je ocito prisustvo neke emocije, koristimo
formulu rastvaranja.,,
Kako je iz prilozenog jasno da se ne mora koristiti formula, da objasnim korist od guranja kroz betu ili preterivanja. Mi odmah guramo svoju Alfu sa koje ni malo ne skrecemo paznju i sve vreme smo koncentrisani na to sta zelimo ne stvarajuci vakuum, i ne dozvoljavamo beti da se ponovo stvori jer nema prostor za to. Dakle samim guranjem kroz betu mi je diskreiramo...

PostPoslato: 04.12.2012. 19:44
Neznam kako da ti ukratko odgovorim na to šta me pitaš.Ja sam opisao tehniku ne osnovu pročitane knjige i svog rada na tehnici,nisam prošao tečaj,to sam i naveo u postu.Neke stvari na koje si se ti nadovezao ja nisam naveo,ne zato šta su mi promakle nego sam ih namjerno i svijesno izostavio da nebi sad morao pisat dugometražni post.Napisao sam sažeto koliko sam mogao a oni koje to više zanima mogu pročitati knjigu.Ĺ to se tiče tih komentara u kreatonu za koje me pitaš tu se nema ništa posebno dodati,sve je ispravno napisano.On u svakoj svojoj knjizi uporno naglašava da treba radit na sebi odnosno na konkretnih tehnikama da bi one dale rezultata.ÄŚitajući razne optimistične knjige ne postižemo ništa,osim šta se privremeno dobro osječamo.Koliko sam primjetio 90% je takvih čitača,pročita pola knjižnice a ništa ne primjenjuje,ili krene neko vrijeme pa stane i vrati se opet čitanju.Ako oćemo razultate moramo se više bavit praktičnim djelovima a manje teorijm.Zato ja nisam ljubimac knjiga poput Tajne ili knjiga esther i jerry hicksa,louise hay itd.Po meni te knjige nemaju konkretnu vrijednost osim šta nam malo uliju optimizma.Ništa se nemože postić ako se preko negativnog sadržaja stavlja sloj pozitivnog,rezultati će biti privremeno pozitivni ali u konačnici ćemo vjerovatno doživjeti poraz.Naravno da nakon dužeg prakticiranja Ekskalibura se stiječe sposobnost da se sadržaji prihvaćaju i bez rastvaranja,to dolazi samo po sebi na osnovu iskustva sa samim sobom i sadržajima svoje svijesti.Ali većina ljudi koji se tek susreću s tim stvarima ima u navici pružat otpor na sadržaje svijesti,takvi ljudi nisu u stanju odmah prihvaćat sadžaje bez otpora to dolazi sa iskustvom i praksom.Meni u trenutku dok sam osječao jake strahove i komplekse ništa nebi vrijedilo da mi je netko rekao da ih prihvatim,jer se to u tom trenutku jednostavno nemože prihvatit.Ali sad nakon Ekskalibura i nakon šta sam se oslobodio jakih strahova i negativnih emocija sad imam znanje i iskustvo kako da spriječim nastanak istih,a ako se i pojave kako se nositi s njima.
AKO TI JE POZNATA TEHNIKA „EKSKALIBURA 2“ bi li ju mogao ovdje objasnit i opisat? Na koji način se prihvaćaju sadržaji?Ja imam doma knjigu ali nije u njoj objašnjeno na koji način se to radi.Piše samo da ih treba prihvatit ali nije napisano kako,na koji način.

PostPoslato: 04.12.2012. 20:12
Da poznata mi je tehnika ekskalibura 2 zato sto sam i taj kurs prosao. Sve sta ti je napisano u knjizi je sve sta ti je potrebno da bi primenio formulu prihvatanja, jednostavno dozvolis da beta prodje direktno kroz tebe. Ovde ima mnogo veci problem, jer nisi prosao, na tvoju srecu, kurs ekskalibura, jer nisi prosao kroz zavrsni proces, i nisi osetio sebe kao apsolutnu prazninu. U knjizi imas prosireni zavrsni proces za ekskalibur 2, ali ne mozes nista da postignes jer nisi prosao zavrsni proces u kome te vodi majstor. A da si to prosao i nastavio da cistis bete, doveo bi sebe u jedno stanje gde vise ne bi imao volje da radis sa alfama jer bi se ocistio od beta, i tu i jeste najveci problem u radu sa ekskaliburom. So se tice Abrahamovog ucenja i delovanja na ,,klasican nacin,, koji ti osudjujes, mogu ti reci da silno gresis jer sam kroz dugogodisnje bavljenje i eksklaiburom i ostalim sistemima shvatio da samo na taj nacin ti i mozes da ostvaris promenu u zivotu koju zelis. Prijateljski savet, mani se ekskalibura, dok jos mozes normalno da funkcionises, ili bar ne propagiraj tu tehniku koja samo vodi u depresiju i nistavilo, sto joj je i osnovna namena, da dovede coveka u stanje praznine. Pozdrav
;)

PostPoslato: 04.12.2012. 21:24
Ne osuđujem ja te knjige,uostalom sve sam ih pročitao.Samo kažem da po meni postoje puno bolje od tih i da nije pametno zatrpavati negativan sadržaj na silu sa pozitivnim,to govorim iz svog iskustva.Sve ovisi od čovjeka do čovjeka,netko sa previše negativnih programa neće apsolutno ništa postić s abrahamovim učenjem.Neznam šta ste vi radili na tom tečaju i na koji način si ti dospio u to stanje o kojem pričaš,ja nemam takvo iskustvo,možda baš zato jer nisam prošao tečaj.Meni je Ekskalibur jako puno pomogao u životu,više ga ne prakticiram jer sam ga doslovno istrošio,iscrpio i sad mogu normalno živjet.Tvoje iskustvo je tvoje subjektivno i ne možeš sve trpat u isti koš jer postoje mnogi drugi ljudi koji govore suprotno od tebe.Ako se pravilno rastvara i stvara ne vidim u čemu je problem.Napisat ću još pokoji post na druge teme i osobna iskustva kad budem imao vremena.I ja sam već dugo u ovim stvarima i mogu preporučit svima mišljenje suprotno tvome jer je moje iskustvo drugačije.

PostPoslato: 04.12.2012. 21:38
Pa problem i jeste u tome sto sa ekskaliburom ne mozes efikasno da stvaras, okolnosti a to interesuje vecinu ljudi, i sam Slavinski je to objasnio u Kreatonu i zato je i napusten ekskalibur. Ti i nisi radio pravi ekskalibur vec neku svoju verziju onako kako si ti to razumeo iz knjige, a to se i svodilo na slabije autosugestivno delovanje sa delimicnim ciscenjem. O tome i pisem a sada i ti pises da vise ne praktikujes ekskalibur, ali ga preporucujes drugima. Dobro je da si prestao sa njim.

PostPoslato: 04.12.2012. 21:47
Ciscenje mnogo efikasnije mozes uraditi ako prodjes kroz betu. Kakva je razlika da li prvo udjes u nju pa se onda izvuces iz nje pa onda das alfu koju onda sagledavas da li je cista pa ako ima beta onda opet udjes u nju pa izadjes pa opet das alfu i ste tako dok je ne ocistis, ili ako odmah samo prodjes kroz betu koja se iza tebe raspadne i ti i dalje drzis alfu, ali sada tako da ona privlaci kao tvoja tvorevina sve sta je potrebno da bi se ona materijalizovala, i pri tome ti stvaras Magijsku turbinu ili vrtlog koji privlaci tebi sve sta je potrebno da bi se ta alfa materijalizovala. To je sasvim drugaciji pristup i puno toga moras da prodjes i prozivis da bi sam dosao do toga, i savrseno se poklapa i sa Abrahamovim ucenjem i ostalim tehnikama slicnog tipa...

PostPoslato: 04.12.2012. 23:54
Mislim da ja i ti pričamo o istoj stvari na različite načine.Ja preporučam svakome Ekskalibur tko je imao probleme slične mojima a to su jaki strahovi,panika ,depresivna raspoloženja,prisilne misli,kompleksi,loša slika o sebi itd.Ja sam govorio o tehnici na način da se koristeći njom možemo oslobodit snažnih emocija koje nam otežavaju život.Više ne koristim Ekskalibur jer nemam potrebu za time,riješio sam svoje probleme,ali ga preporučam onima koji imaju probleme koje sam ja imao.Sad koristim tehnike za stvaranje i kreiranje realnosti.Meni je on u velikoj mjeri olakšao život,naravno da nisam s njime ništa stvarao jer je to prvenstveno formula rastvaranja(samo bi popunio prazninu nakon rastvaranja)ali zato sad mogu drugim tehnikama da stvaram kad sam očistio Ekskaliburom ono šta nije valjalo.Naravno da nije općenito pravilo da se mora rastvarat da bi se očistilo nešto ali ovo je takva tehnika di se radi na taj način,kod drugih tehnika se radi na neki opet drugi itd,meni je u početku bilo najlakše s ovom i najpotpunije jer sam paralelno s njom radio i neke druge tehnike čišćenja.Ta stanja praznina me uopće ne zanimaju,slavinski ih često spominje,mene je jedino interesiralo da ja riješim svoje probleme i to je to.Sad kad vizualiziram i kad si dajem alfe ako se pojave bete ne moram ih rastvarat jer one nisu više toliko snažne i intenzivne ko prije,sad se s lakoćom nosim s njima i samo ih propustim da prođu i nastavim sa stvaranjem.Oni koji nemaju probleme naravno da im Ekskalibur nije potreban.Osobno poznajem čovjeka koji se oslobodio paranoja uz pomoć ovo tehnike a i iskušao sam je sam na sebi na sličnim problemima te ih uspječno riješio.Ja ovdje iznosim svoja mišljenja i pišem na osnovu svojih iskustava,to ne znači naravno i da sam ja u pravu pa i kad spominjem abrahamovo učenje,to je moje subjektivno mišljenje.

PostPoslato: 05.12.2012. 01:01
Nisi tako pisao na pocetku, al ajde. Od ekskalibura sto dalje to bolje, ko djavo od Krsta, topla preporuka svima. A ti kako hoces. Pozdrav...

PostPoslato: 05.12.2012. 12:34
Ti si očigledno jedini čovjek na internetu koji to preporuča,očigledno si negdje debelo kiksao.Postoje razni centri gdje se uči Ekskalibur i na tisuće ljudi koji ga prakticiraju ili su ga prakticirali i pomogao im je.Ako tebi nije pomogao i imao si kontra efekt odnosno nuspojave to je tvoja stvar,govori na osnovu svog iskustva a ne općenito.

PostPoslato: 05.12.2012. 13:56
Samo napred Majstore ;)
Srecno :D
Arelena !!!

PostPoslato: 06.12.2012. 00:02
Još bi samo nešto dodao za kraj ovog posta.Rekao si da je i sam Slavinski napustio Ekskalibur i okrenuo se Kreatonu.Slavinski ne samo da ga nije napustio nego ga je čak i poboljšao(jer to i je sistem u koji sa mogu unosit novine)i nakon Kreatona i Aspektike stvorio je Integralni Ekskalibur.Smisao Ekskalibura je prvenstveno čišćenje negativnog sadržaja a za stvaranje se možemo poslužit razno raznim sistemima i tehnikama vizualizacije.Ljudi sa puno negativnih programa i negativnih identiteta ništa neće postići čitanjem tajne ili abrahamovog učenja jer će negativan sloj pokušat zatrpat pozitivnim,a time negativan sloj neće nestat nego će i dalje ključat u nama poput vulkana.Postići će određena privremena poboljšanja,ali negativan sloj će i dalje ostat u njima i kad tad će izbit na površinu,na poslijetku će doživjet poraz i produbit će svoja negativna uvjerenja.Upravo to i je razlog šta mali broj ljudi uspjeva a na stotine tisuća ih je pročitalo tajnu,abrahamovo učenje,louise hay itd i to po nekoliko puta.Preporučam svima da se prvo očiste od negativnog sadržaja a onda da stvaraju.Postoji mnoštvo tehnika,nek svatko izabere onu koja mu najviše paše,meni je najviše pasao Ekskalibur i prestavio sam ga na način da sam iznio svoje subjektivno mišljenje.Cilj mi nije bio postić nikakvu prazninu niti se prosvijetlit,nego oslobodit se uznemirujućih emocija i u tome sam uspio na zapanjujuće brz način.
Mladene nije potrebno više da se nadovezuješ jer smo već sve razjasnili,ti imaš svoje ja svoje.Pravi i uporni praktičar "zakona privlačnosti" će znati tko je u pravu.Pozz

Pridružio se: 21.10.2011. 09:45
PostPoslato: 06.12.2012. 00:17
tako je valtere , u potpunsti se stobom slažem, najpre treba počistiti smeće da bi se krenulo dalje, jer pravo oslobodjenje nastaje onda kada doslovno uništimo sav strah u nama, tada se u nama budi druga priroda, čoveka slobodnog...tvoj zadnji post je odgovor na jedno od mojih pitanja, hvala zato

hvala za tehniku :)
"U tome je tajna radosti, tajna neovisnosti o pomoći izvana, kada tvoj mir ne ovisi o drugima." Marko Aurelije
"Nije sreća biti voljen. Svako voli sebe, ali voljeti drugog, to je sreća! Srećan je ko umije da voli." Herman Hesse

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 25.01.2013. 15:57
Imate na blogu misljenje NLP kouca a na temu Eskalibur tehnike. Vredi procitati.

http://tajna.rs/moja-licna-prica-o-nlp-u/#more-2876
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 25.01.2013. 22:02
valter je napisao:Još bi samo nešto dodao za kraj ovog posta.Rekao si da je i sam Slavinski napustio Ekskalibur i okrenuo se Kreatonu.Slavinski ne samo da ga nije napustio nego ga je čak i poboljšao(jer to i je sistem u koji sa mogu unosit novine)i nakon Kreatona i Aspektike stvorio je Integralni Ekskalibur.Smisao Ekskalibura je prvenstveno čišćenje negativnog sadržaja a za stvaranje se možemo poslužit razno raznim sistemima i tehnikama vizualizacije.Ljudi sa puno negativnih programa i negativnih identiteta ništa neće postići čitanjem tajne ili abrahamovog učenja jer će negativan sloj pokušat zatrpat pozitivnim,a time negativan sloj neće nestat nego će i dalje ključat u nama poput vulkana.Postići će određena privremena poboljšanja,ali negativan sloj će i dalje ostat u njima i kad tad će izbit na površinu,na poslijetku će doživjet poraz i produbit će svoja negativna uvjerenja.Upravo to i je razlog šta mali broj ljudi uspjeva a na stotine tisuća ih je pročitalo tajnu,abrahamovo učenje,louise hay itd i to po nekoliko puta.Preporučam svima da se prvo očiste od negativnog sadržaja a onda da stvaraju.Postoji mnoštvo tehnika,nek svatko izabere onu koja mu najviše paše,meni je najviše pasao Ekskalibur i prestavio sam ga na način da sam iznio svoje subjektivno mišljenje.Cilj mi nije bio postić nikakvu prazninu niti se prosvijetlit,nego oslobodit se uznemirujućih emocija i u tome sam uspio na zapanjujuće brz način.
Mladene nije potrebno više da se nadovezuješ jer smo već sve razjasnili,ti imaš svoje ja svoje.Pravi i uporni praktičar "zakona privlačnosti" će znati tko je u pravu.Pozz

Moram da izjasnim podebljanu recenicu:

kako je napisano malo je zbunjujuce!!!!!!

Jer ako se covek trpa pozitivnim, pozitivno cisti negativno iz podsvesti. Ali predpostavljam da si mislio na to da se negativno zanemaruje, a da se ljudi zavaravaju nekim drugim pozitivnim stvarima, ali kako god, pozitivno ostvaruje uspehe i brise negativno iz akcije i izgubi mu se znacaj. No ciscenje je SAZNANJE da je nesto negativno i da to coveka sputava kroz sopstvene nesvesne trenutke ako se u nekom trenutko odigra nesto negativno oko njega, pa zato kada se sazna sta je smece u podsvesti, to se saznanjem zapravo i ocisti..

Oprosti sto sam se umesala, sam sam zelela da pripomognem, jer ja sam razumela izmedju redova, ali za to, da bi covek razumeo izmedju redova treba malo vise dubinskog poznavanja..sto je moguce mozda da se dobija i ovakvom metodom...KAZEM MOGUCE JER METODU NE POZNAJEM. ali srecno svakako..
POZDRAV DRUGARI!!! TATARATIRAAAAA!!! :D

PostPoslato: 26.02.2013. 12:20
ivs je napisao:Imate na blogu misljenje NLP kouca a na temu Eskalibur tehnike. Vredi procitati.

http://tajna.rs/moja-licna-prica-o-nlp-u/#more-2876

To je njegovo osobno iskustvo koje nije univerzalno pravilo. Neznam zašto bi se netko fokusirao na probleme koje je već riješio. Problem u svijesti se jasno identificira ako ima naboja na njemu,te ga mi uz pomoć eskalibura čistimo,odnosno praznimo njegov naboj. Kad to učinimo on nam više ne predstavlja smetnju u svijesti i stvarno neznam zašto bi bilo potrebo opet kopat po svijesti i tražit probleme di ih nema. Ovaj je očigledno potpuno pogrešno radio na sebi,prvo bi se očistio formulom rastvaranja a onda bi probleme ponovo stvarao fokusom na njima. Kad si jednom očistio problem i ne smeta ti,pa šta ga imaš ponovo sagledavat i vraćat mu se,odnosno kopat po smeću.
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike