KURS o postavljanju NAMERA :)

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 06.07.2011. 07:23
PostPoslato: 19.11.2012. 18:34
Tu sam opet...

Svratih, da vam kazem da VAS VOLIM i da odmaram, tj. ne okrecem se netu neko vreme iz razloga:

"...Kreirao sam neku novu stvarnost, koja je bila drugačija od svih mojih starih uverenja i stavova, išao u pravcu svojih ciljeva i sve moje stare navike i programi su krenuli u napad na mene. Osećao sam se slabo, umorno i uplašeno, ali i pomalo uzbuđeno. Zbog svesnosti koju sam razvio, znao sam šta mi se dešava, i odlučio sam baš zbog tog straha istrajem... "
(citat sa naslovne strane, autor - Mr Energy)

Godinu ipo dana pratim sajt Tajna, citam i citam i citam... Praktikujem... Pomazem ostalima koliko mogu da lakse predju najtezi deo puta, odnosno, pocetak... A, onda...

... Onda se dogodilo bas kao u citatu, a ja sam to i ocekivala. Desila se velika, velika promena. Ma, PRASAK!!! :lol:

Odatle je krenula moja SLOBODA!

Pisacu vam o tome... ;)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 06.07.2011. 07:23
PostPoslato: 19.11.2012. 18:39
MOST-KORAK

GOVOR U SADAĹ NJEM VREMENU

Sve u vašem svetu-svetu u celini i vašem ličnom svetu,uključujući sve što vidite,čujete,mirišete,okusite,dodirnete i osećate-je rezultat vaših misli.
Kada formulišete vaše namere rečima,uvek je najbolje da kreirate vrlo jasnu sliku u umu onoga što iskreno želite da manifestujete.Vidite kao da se to već ostvarilo.Koristite reči:“Ja nameravam da sam.......“ I intend that I am......

Fraza koju više ne koristimo je-biti(to be).U našim Krugovima Intendera mi kažemo:“Ja nameravam da sam srećan“ umesto „Ja nameravam da budem srećan“.Ta mala,ali vrlo važna promena nam donosi izuzetan rezultat.To nam donosi sve sada,umesto tamo negde u budućnosti.Velika je razlika u nameri da se bude srećan i nameri da si srećan sada.Nameravajući da ste srećni sada,vi vidite krajnji rezultat na početku.Ako nameravate da budete srećni,univerzum će pratiti vaše tačne instrukcije i možete čekati dugo vremena da budete srećni.Ako vi ne formulišete drugačije vašu nameru,možete čekati vašu sreću bez da je ikad stvarno dostignete.

Ponekad takođe pomaže da zamislite da radite ruku pod ruku sa svojim vođama,pomoćnicima ili anđelima i da su oni tu da vam služe.Oni slušaju vaše namere,nose misli i reči do najudaljenijih delova univerzuma i isporučuju vam u trodimenzionalnoj realnosti.Kada govorite namere u sadašnjem vremenu i vizualizirate da se to već ostvarilo,vi šaljete jasnu poruku vašim pomoćnicima.Tako je njihov posao mnogo lakši i vaši snovi postaju stvarnost.

Moja namera za danas je:

NAMERAVAM DA UVEK IZRAŽAVAM MOJE NAMERE U SADAŠNJEM VREMENU.

MOST-KORAK 23

POZITIVAN GOVOR

Kada zamenimo negativno pozitivnim,mi vidimo da su rezultati te promene ostvarenja naših želja.Reč koju eliminišemo iz rečnika je NE. Naša podsvest ne razume reč ne.Naši nevidljivi pomoćnici i anđeli ne razumeju reč ne i zato naše namere treba uvek da budu izgovorene na pozitivan način.Umesto da kažemo:"Nameravam da ne budem više bolestan" mi kažemo:"Nameravam da uvek imam savršeno zdravlje." Ili umesto da kažemo:"Nameravam da se više ne plašim,mi kažemo:"Nameravam da sam mnogo hrabriji."

Tako i naši životi postaju mnogo pozitivniji.Svakodnevno praktikovanje pozitivnog govora zahteva malo vežbe.Kako postajete svesniji onoga što pričate,vaše stare negativne navike će izaći na površinu i biće normalno za vas da razmislite na trenutak i kažete nešto na pozitivan način.Takđe često treba i drugima da pomognete da izraze njihove namere na pozitivan način.Ovo vam pomaže da postanete mnogo pozitivniji ljudi i da izražavate vaše kreativne sposobnosti.Može biti i zabavno takođe.A imati zabavu je uvek pozitivna stvar.

Moja namera za danas je:

NAMERAVAM DA SLUĹ AM Ĺ TA PRIÄŚAM I DA ELIMINIĹ EM NEGATIVNE REÄŚI IZ SVOG GOVORA.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 21.11.2012. 11:44
Draga Mary, ja sam malo pratila sta se desava i primetila sam zatisje pred buru...uvek tako biva kad se borimo sa onim sto zovemo raskorakom izmedju sadasnjosti i zelja.... Bez obzira sto znamo da the Secret radi imamo i dalje sumnje i mislimo da nesto fali i naravno brzina nam ne odgovara, hteli bi smo odmah sve i sad i mislimo da nas nase navike i nasa uverenja drze dalje od ostvarenja pa se borimo sa tim preprekama, mozda mislimo da nemamo pravii osecaj koji treba da nas uskladi sa frekvencijom zelje...i tako se mucimo i gubimo snagu i volju, klonemo duhom pa se onda setimo da moramo da se vratimo na fokus.I tako smo u zacaronom krugu. Svaka borba sa tim, nam ustvari pokazuje nemoc. odlucila sam da nadjem svoj mir. U mom svetu ja sam to sto jesam ,imam to sto imam, zivim tako kako zivim i slobodna sam ! Ja sam slobodna da izaberem kako se osecam i u mojoj glavi ja imam sve sto mi je potrebno da budem mirna i spokojna. Bas sve imam. Ne razmisljam o dalje, ne pravim planove ne trudim se ali sam u ovom trenutku u mojoj glavi, tamo gde se osecam njbolje i slobodna da biram i da uzivam u tome.Moj svet je u mojoj glavi i u mojoj dusi.........Gomila informacija, nacina... tehnika i uverenja su napravili pometnju u nasim umovima i nas um je morao da to procesira i da shvati sta je to sto mu odgovara,da shvati gde ce moci najpre stici do realizacije zelja, a zbog toga sto smo nestrpljivi i sto i dalje vidimo vreme kao prepreku do cilja. Odlucila sam da brisem proslost i buducnost i da imam sad i da u sad budem to sto jesam i da volim sebe i sve sto postoji i da vise ne smaram sebe sa tim sta ce biti....pustila sam neka tece kako hoce....moj dom je u meni,moje bogatstvo je u meni ,ljudi koje volim su u meni ...sve je u meni i moj Bog je u meni A u meni je sve kako ja zelim....ako Bog u meni ima planove za mene pokazace mi put.... ja se prepustam jer znam da me on bolje poznaje nego sto ja poznajem sebe

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 22.11.2012. 02:06
kreativa je napisao:I tako smo u zacaronom krugu. Svaka borba sa tim, nam ustvari pokazuje nemoc. odlucila sam da nadjem svoj mir. U mom svetu ja sam to sto jesam ,imam to sto imam, zivim tako kako zivim i slobodna sam ! Ja sam slobodna da izaberem kako se osecam i u mojoj glavi ja imam sve sto mi je potrebno da budem mirna i spokojna. Bas sve imam. Ne razmisljam o dalje, ne pravim planove ne trudim se ali sam u ovom trenutku u mojoj glavi, tamo gde se osecam njbolje i slobodna da biram i da uzivam u tome.Moj svet je u mojoj glavi i u mojoj dusi.
Bravo! ovo je tako lepo napisano, da sam se najezila. Sijas kreativa, sijas :)
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.11.2012. 07:36
Mina u Sreci je napisao:
kreativa je napisao:I tako smo u zacaronom krugu. Svaka borba sa tim, nam ustvari pokazuje nemoc. odlucila sam da nadjem svoj mir. U mom svetu ja sam to sto jesam ,imam to sto imam, zivim tako kako zivim i slobodna sam ! Ja sam slobodna da izaberem kako se osecam i u mojoj glavi ja imam sve sto mi je potrebno da budem mirna i spokojna. Bas sve imam. Ne razmisljam o dalje, ne pravim planove ne trudim se ali sam u ovom trenutku u mojoj glavi, tamo gde se osecam njbolje i slobodna da biram i da uzivam u tome.Moj svet je u mojoj glavi i u mojoj dusi.
Bravo! ovo je tako lepo napisano, da sam se najezila. Sijas kreativa, sijas :)
Hvala draga Mina :D sve dok se koprcas i mucis ne ide...ali kad pustis i pocnes da uzivas u onom sto jesi i kako jesi e tad se osecas sjajno. Moram ti zahvaliti na tvojim postovima koji na direktan nacin ukazuju na sustinu.Sad je jedino i ne cekati nista i ne misliti na sutra....Volim vas i Hvala svima jer ste svi meni bili potrebni da idem stepenicama samospoznaje i svako od vas je dao doprinos. Vi ste deo mog sveta i hvala vam sto postojite!!!

Pridružio se: 01.09.2012. 00:17
PostPoslato: 22.11.2012. 20:48
Vi ste deo i mog sveta. Hvala vam sto postojite.
:violin: Volim vas.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.11.2012. 10:30
Mary, pojavi se cekamo te jer te volimo....nedostajes....
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.11.2012. 19:09
Draga moja Mary, obracam se tebi a i svim tajnasima. Svakog momenta nase misli stvaraju i kreiraju sadasnjost. Vratimo se ZP koji kaze da smo mi ti koji biraju iskustva.Ta iskustva su osecanja koja dozivljavamo.Zelje se ne ispunjavaju.Sve sto kazemo "Ja zelim..." stize nam odgovor"PA ZELI"....Ovaj univerzum je kao eho...istancan ...Misao (svest) +osecanja (podsvest) + dela (nadsvest) =materijalizacija. Ako smo MI tako mocni (a jesmo) ne postoji ni jedan razlog za brigu. Zastanite,utisajte se i razmislite....SAD kad smo svesni svojih moci, birajmo ,misli... birajmo osecanja i znajmo da ona vec stvorena. Zato nema razloga da sumnjte da ste nesto materijalizovali.Samo se osvrnite oko sebe i pogledajte u sebe i znace te istinu. Da, mi konstantno stvaramo. Dovoljno je samo malo zastati i upitati se sta ja sada stvaram. Zastanite i zahvalite se za slobodu koju imate.Jer ste sada svesni da vam je dato da stvarate. Slobodno zastanite i osmislite sledece iskustvo.Ja sad zivim u blagostanju i izobilju.Hvala na blagostanju i izobilju"..."JA uzivam u zivotu.Hvala sto uzivam u zivotu".....Vasa miso je stigla i vec se materijalizuje. JA - je najveca rec koja nam oslikava moc. Zastanite pre nego u obicnom razmisljanju upotrebite "JA"...ne upotrebljavljajte ga bezpotrebno, vec samo kad ste izabrali...... kad svesno birate. Zato dragi moji birajte divna osecanja, birajte promisljeno i ne zaboravite da smo mi deo Boga i da volite sve ono sto jeste...Dolazi vreme u kome ce nasa rec i nasa misao pomoci drugim ljudima da se probude i da pocnu da misle...Zato smo ovde.

Pridružio se: 18.05.2012. 21:40
PostPoslato: 27.11.2012. 21:34
Kreativa, svaka cast za text, bas je dobar :). Kod mene je problem sto ja neznam sta hocu, neznam kako je kod tebe to?
Pozzzz :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 27.11.2012. 22:38
HVALA
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.11.2012. 22:54
laki je napisao:Kreativa, svaka cast za text, bas je dobar :). Kod mene je problem sto ja neznam sta hocu, neznam kako je kod tebe to?
Pozzzz :)
Oslusni svoju dusu...Mislim da si tu da bi stvarao i spoznao sebe . Trazis iskustvo u kojem ces doziveti sebe. Proveri.... vecinu misli koje imas verovatno i nisu tvoje. Upili smo tudje misli i tudje stavove i vise ne znamo sta hocemo. Ali kad shvatis da postoji samo sad i da imas moc da mislima upravljas dozivljajem i iskustvom onda se okreni unutra ...trazi odgovor....sve sto ti treba je u tebi.Svi zele ljubav ..svi zele radost i svi zele blagostanje. Malo njih to dobije.Jer, zelje ostaju zelje...Upotrebi moc.....ne dozvoli da drugi upravljaju tvojom moci......moc ti je data da ugodis sebi i da sgledas sebe. Nista nije spolja sve je unutra.Svaki odgovor je unutra .Iskustvo biras ...osecaj tog iskustva.Ako hoces neko iskutvo da imas upravljaj sobom.Cesto stani i vidi sta mislis. Vidi i sta osecas. Svaki put je pravi put i svaki vodi tebi i tvojoj sustini. Sto se mene tice svasta sam iskusila.Ali sam iz tih iskustava shvatila da sam uvek birala.Bilo je da sam mislila da neki izbori nisu bili dobri ,da sam napravila gresku..da su drugi krivi da ja ne umem i ne mogu bolje...ali sam uvek znala da sam ja to dozvolila.Tako da sada mislim da nista nije kako sam ranije mislila i da sam moja iskustva imaju vrednost.Jer kako bih se videla da nije mog odraza u svemu...Sada sam svesna da sam ja LJUBAV...JA SAM RADOST>>>JA SAM ONO STO JESAM ...... To je moj odraz. Sta sam trazila to sam dobila a kada sam pruzila dobila sam i vise....
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 28.11.2012. 22:39
FENOMENALNO KREATIVNA HVALA I U MOJE IME DIVOTA JE CITATI TVOJE TEKSTOVE.TAKO SU JASNI TAKO JE FINO JEDNOSTAVNO SVE RECENO.HVALA

MIR VAM ZELIM VAN SVIH GRANICA
Korisnikov avatar
PostPoslato: 29.11.2012. 00:17
nina* je napisao:FENOMENALNO KREATIVNA HVALA I U MOJE IME DIVOTA JE CITATI TVOJE TEKSTOVE.TAKO SU JASNI TAKO JE FINO JEDNOSTAVNO SVE RECENO.HVALA

MIR VAM ZELIM VAN SVIH GRANICA
Hvala i tebi draga Nina... Ovaj forum je ogledalo nasih dusa.One su ciste i nesebicne,pune ljubavi ... razumevanja i iskrenosti.... Nase su se duse prepoznale i spojile...nasle...bas na ovom mestu ...Tu su da pruze utehu,da daju podrsku i otklone sumnju...Hvala svima sto postojite.Volim vas.....

PostPoslato: 29.11.2012. 15:58
Hvala Kreativa na odgovoru i objasnjenju :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 29.11.2012. 19:50
laki je napisao:Hvala Kreativa na odgovoru i objasnjenju :D
Nema na cemu...Da bi znao sta tvoja dusa zeli, umiris se kao kod meditacije.Jasno i glasno postavis joj pitanje, napr.:"Da li zelim veliko bogatstvo , hoce li me to usreciti...?" i ostanes nepomican par minuta, bez drugih misli.A onda vidi kako se osecas vezano za to:prijatno ili neprijatno....Na taj nacin mozes da svaki dan biras sta tebi odgovara....
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 29.11.2012. 20:06
Kreativa! :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap:

ÄŚoveče, kakve ljude okuplja i izvlači iz svojih ljuštura ova Tajna, to je čudo jedno! :D

Skoro sam komentarisala kako je naša Mina fantastična, a već danas otkrivam novo čudo među nama!

Hvala ti, na svemu što si naučila i postigla, i što nam tako lepo i lako daješ :)

Ah, kakvog diiivnog sveta ovde ima... ;)

PostPoslato: 29.11.2012. 20:32
Znaci, po osecanjima mogu da znam dal meni nesto odgovara ili ne, kad postavim pitanje Podsvesnom umu? Zanima me jos nesto Kreativa, kako bi mogo da pronadjem nacin da budem zdrav, kakvo pitanje bi mogo da postavim podsvesnom? Nadam se da ne preterujem sa pitanjima :oops: Hvala ti puno Kreativa :) Ti si bas napredovala, svaka ti cast :thumbup:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 30.11.2012. 10:42
mau je napisao:Kreativa! :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap: :dance: :clap:

ÄŚoveče, kakve ljude okuplja i izvlači iz svojih ljuštura ova Tajna, to je čudo jedno! :D

Skoro sam komentarisala kako je naša Mina fantastična, a već danas otkrivam novo čudo među nama!

Hvala ti, na svemu što si naučila i postigla, i što nam tako lepo i lako daješ :)

Ah, kakvog diiivnog sveta ovde ima... ;)
Rekoh da su ovde srodne duse, ispunjene ljubavlju i razumevanjem....Bez obzira na razlike u stavovima i tehnikama i nacinima veze nas jedna ista energija STVARALACKA ....Hvala ti cica -maco...Mau ....Mi smo jedno: LJUBAV... VERA.... NADA....
Korisnikov avatar
PostPoslato: 30.11.2012. 11:09
laki je napisao:Znaci, po osecanjima mogu da znam dal meni nesto odgovara ili ne, kad postavim pitanje Podsvesnom umu? Zanima me jos nesto Kreativa, kako bi mogo da pronadjem nacin da budem zdrav, kakvo pitanje bi mogo da postavim podsvesnom? Nadam se da ne preterujem sa pitanjima :oops: Hvala ti puno Kreativa :) Ti si bas napredovala, svaka ti cast :thumbup:
Laki, kakav osecaj na tebe ima kad cujes rec Zdravlje? Jel' to osecaj pun energije? Jel' to osecaj sposobnosti? Kakv osecaj imas vezano za to? Secas li se kako je bilo kad si zdrav? Vrati ta osecanja zadovoljstva koji kipti od energije.Vrati secanje na osecaj kada si bio najzdraviji u zivotu.Vrati u svoje misli i taj osecaj probudi u sebi ponovo. Dozivi svoje telo kao savrseno .Dozivi taj osecaj ...vracaj ga stalno. Uporedi ga sa bolescu i shvatices da ti je bolje u zdravlju.Tu se sigurno bolje osecas. Zdravlje je sirok pojam a ti znas gde je tvoje zdravlje popustilo. Dozivi sebe potpuno zdravim, neguj sebe, pokazi svom telu da ti je stalo do njega. Pitanja koja postavljas dusi odnose se na Izbor posla, na odluke koje donosis u svakodnevnom zivotu.Neke stvari naizgled budu lose a ispostavi se da su mozda bile najbolje za tebe. Tako da se to odnosi na nesigurnost ikod izbora( rekao si da ne znas sta bi hteo) a kad je zdravlje u pitanju nadam se da nisi hipohondar da uzivas u bolesti. Tu sigurno nema dileme da je zdravlje osnovna potreba i sigurno tvoja dusa voli kad si zdrav. Tada tvoja dusa moze da uziva u drugim lepim osecanjima. Sve sto govorimo vezano za zelje i stalno potenciramo tu VIBRACIJU....Ta vibracija je OSECANJE. To je ono sto sve privlaci. Nisu slike te koje privlace nego su osecanja koja nas vezu za te slike ona koja privlace. Dusa ne zeli stvari kao stvari nego zeli da oseti......
Korisnikov avatar
PostPoslato: 30.11.2012. 11:32
Imam jos jedan savet vezano za zdravlje. Provedi bar pola sat napolju i obrati paznju na nebo, drvece, prirodu....opusti se i prihvati cinjenicu da si ti Jedno sa svime sto postoji.Da si jedno sa univerzumom...Zamisli koliko je mocno to Jedinstvo....Wauuuuu Tolika energija univerzuma i svega oko tebe mora podeliti sa tobom energiju samo joj pokazi da si prisutan i da ih primecujes....divan osecaj sklada koji pulsira i u tebi...Uzivaj u tom osecanju....predaj mu se da bi primio...dopusti da ta snaga tece tobom....
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike