Uticaj naših misli na druge(S O S)

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 16.07.2012. 16:40
PostPoslato: 17.07.2012. 18:40
Da li svojim mislima, u ovom slučaju dobrim, mogu uticati na drugog?

Radi se o tome da je moj brat od tetke u jako teškoj životnoj situaciji i jedini način, koji ja vidim, da mu pomognem jeste tako što bi mu slao dobre misli. E sad, meni se relativno skoro javila ova ideja i nisam siguran da li je to moguće, a i ako jeste, ne znam kako bi je sproveo u delo.

Vrlo mi je stalo da moj burazer pronađe mir, ispunjenost, radost i svrhu življenja, tako da su svaka sugestija, iskustvo ili mišljenje dobrodošli...hvala u napred! C Ya

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 17.07.2012. 18:46
Ne mozes uticati da njegove odluke, ali mozes mu pomoci.
Veoma jednostavno...tako sto ces se secati svih situacija u kojima mu je bilo dobro. I zamisljati, kako ce sve dobro da se zavrsi.
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.07.2012. 18:56
Situacija u kojima je on bio dobro je jako malo, ali poslužiće. Takođe, tu je jedan moj san od pre neku noć u kome je on slika i prilika onakvog kakvog želim da ga vidim. Taj san je i pokrenuo priču. Hvala na odgovoru Mina u Sreci! C ya
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.03.2012. 00:45
PostPoslato: 18.07.2012. 16:16
Драги наш Na_Misiji, топла добродошлица од мене!
Концентриши се на позитивне аспекте свог брата и он ће те позитивне аспекте да ти показује. Погледај ову тему о хопонопону. http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=138 Мислим да ће ти помоћи.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.07.2012. 20:38
goldend je napisao:Драги наш Na_Misiji, топла добродошлица од мене!
Концентриши се на позитивне аспекте свог брата и он ће те позитивне аспекте да ти показује. Погледај ову тему о хопонопону. http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=138 Мислим да ће ти помоћи.

Pročitao sam o iskustvima nekih članova foruma i skinuo knjigu. Odmah je usledila reakcija i to u obliku sumnje u ispravnost metode. Razlozi:
-kako jedna metoda mozhe pomoći svakoj osobi u svakoj situaciji? Zar nismo svi različiti?
-Ĺ ta je sa onim dobrim u lošem, što, bar za sada, daje neki smisao našim životima?
-Gde su granice?

Nadam se da ćeš imati strpljenja da napišeš odgovor...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2012. 10:19
Драги Na_Misiji, драго ми је што примећујем да имамо још једног Тајнаша који веома интелигентно размишља. И то мислим на тебе. ;) Одговор гласи: Занемари све детаље хопонопона као технике. Није битан хопонопоно као хопонопоно. Битно је само како се ти осећаш док га користиш. Уколико оне четири реченице упућујеш своме брату и притом се осећаш лепо, онда је то знак да усклађујеш вибрације на тему њега и ближиш се све више догађају који ће довести до тога да од стране свог брата доживиш лепа искуства. Очекујем да нећеш имати сумње када чујеш термин "вибрација". Зато што је научно доказано да је мозак човека емитер таласа вибрације енергије. Дакле, суштина свега гласи: Уколико се осећаш лепо док размишљаш о конкретним аспектима свога брата, Закон Привлачења ће радити у твоју корист, што проузрокује то да ћеш доћи у ситуацију где ћеш у потпуности бити задовољан својим братом и имати дивна искуства с њим. И јако је важно да разумеш још једну ствар. Уколико будеш налазио позитивне аспекте свога брата да би побољшао његову животну ситуацију, онда нећеш ништа да постигнеш тиме. А разлог томе је што се у таквој ситуацији концентришеш на његове недостатке покушавајући да их поправиш. Али ако будеш налазио позитивне аспекте код свог брата зато што те то испуњава и чини те срећним, онда можеш да учиниш чуда. Такође, важно је то да разумеш да није тешка животна ситуација твог брата та која те чини несрећним, већ твој избор мисли који се односи на недостатак онога што желиш. Надам се да сам у теби пробудио разумевање целе слике својим идејама. И ја волим јако свог брата од тетке. Сама помисао на њега ми испуњава дух. Тако да сам уз тебе стопостотно. ;) Питај слободно све што те буде занимало. Велики поздрав за тебе!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 24.07.2012. 14:18
*
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2012. 14:49
Драга nina*, најпре треба да знаш да ниси сама у овоме. :romance-heartbeating: Имаш пријатељеееее. :D Зар ниси размишљала о томе да си ти овде дошла са великом мисијом? :D Чуј, нису битне године, веруј ми. И поред тога, па шта и ако стоји то да је све што си доживљавала у прошлости твој лични избор. Ништа није изгубљено. Сваки бол који доживиш може само да ти послужи да га преобратиш у исто толико интензивну Радост. Мислим да ће ти ово испод рећи много тога. :D

Замисли да имаш 9 ствари које ти иду најгоре у животу и 1 ствар која ти иде делимично добро. Концентриши се на ту 1 ствар која ти иде делимично добро у животу и свих 10 њих ће добити свој највеличанственији део себе. :) :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2012. 18:22
HVALA DO NEBA DRAGI MOJI
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2012. 19:12
Драга nina*, ја мислим да је већина Тајнаша овде неких средњих година, 30-их, 40-их отприлике. :D Има и нас млађих, али опет кажем, има и доста људи средњих година, па чак и 50-их. :D Ти си једна предивна жена, ја то осећам, и јако сам срећан што си нас посетила овде. :D Таман да нам допуниш мало гориво позитивне енергије, хехехехе. :D :romance-kisscheek:

Pridružio se: 17.05.2012. 19:50
PostPoslato: 24.07.2012. 19:39
...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2012. 21:53
*

Pridružio se: 17.05.2012. 19:50
PostPoslato: 24.07.2012. 22:01
...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.07.2012. 11:45
:D :romance-kisscheek:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 26.01.2011. 23:36
PostPoslato: 31.12.2012. 13:37
:)
Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.

Pridružio se: 21.11.2012. 20:26
PostPoslato: 31.12.2012. 21:01
Podrzavaj ga, bodri, hrabri!
Pozovi ga da odete negde, izvedi ga na rucak- tek tako- :D , pokloni omiljeni cd, organizuj put u neki obliznji grad! To su nove stvari, nova iskustva, trgnuce se sigurno!

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 04.01.2013. 23:17
Ja sam presla u drugu strategiju, ne pametujem nikome, samo zivim primer onoga sto zelim da nekoga naucim.
I onda dodju ljudi pa sami pitaju, koju magiju koristim, pa mi sve dobro ide?
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 05.01.2013. 00:25
Dragi moj Na misiji,

pre svega želim da ti se zahvalim što si svojim prisustvom obogatio ovo naše društvo, i to od srca. Jer nije bitno koliko znaš, već šta želiš. Tvoj um će dobiti odgovore koje mu srce postavlja, a tvoje je postavilo jedno od najplemenitijih pitanja koja se mogu postaviti - kako pomoći drugome.

Iskreno ti hvala na tome.

Mislim da si ti sam već došao do odgovora, a to je tvoj san o njemu. Oživljavaj taj san što češće, dok ne osetiš da je to jedini izvesni ishod, jedini pravi lik tvog brata, i da je samo pitanje vremena i načina na koji će se razviti u njemu. Tvoje je da ga ti vidiš uspešnog, i da jedino u to veruješ.

A sve druge tehnike, i ho'oponopono, i laboratorija, i scenariji, i čaša vode, i subjektivna komunikacija, zalivanje vrta, zahvalnost, pozitivni aspekti... sve su to samo pomoćna sredstva. Ako ti trebaju, nauči ih. Neke će ti leći više, neke manje, ali daj šansu svakoj, pa se se posveti onoj koja ti najbolje leži.

A onda radi i čekaj. A veruj mi, lako je čekati kad znaš da čekaš samo najbolje ;)

P.S. - Ne odbacuj tako lako ho'oponopono. Deluje naivno i plitko, ali ako je radiš kako treba neverovatno je moćna. Sećam se da sam uz pomoć nje pomogla ženi koja je bila na ivici života i smrti, a danas je zdrava, sigurna i srećna što njena ćerka ponovo živi sa njom. Možemo da napravimo čuda od svog života pomažući drugima u sebi. Jer to i jeste poenta - svi drugi su samo deo nas. Pomažući njima, pomažemo sebi. Razmisli šta imaš sebi da oprostiš da bi pomogao njemu.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.12.2012. 07:55
PostPoslato: 24.01.2013. 13:00
mau je napisao:Dragi moj Na misiji,

pre svega želim da ti se zahvalim što si svojim prisustvom obogatio ovo naše društvo, i to od srca. Jer nije bitno koliko znaš, već šta želiš. Tvoj um će dobiti odgovore koje mu srce postavlja, a tvoje je postavilo jedno od najplemenitijih pitanja koja se mogu postaviti - kako pomoći drugome.

Mislim da si ti sam već došao do odgovora, a to je tvoj san o njemu. Oživljavaj taj san što češće, dok ne osetiš da je to jedini izvesni ishod, jedini pravi lik tvog brata, i da je samo pitanje vremena i načina na koji će se razviti u njemu. Tvoje je da ga ti vidiš uspešnog, i da jedino u to veruješ.

A sve druge tehnike, i ho'oponopono, i laboratorija, i scenariji, i čaša vode, i subjektivna komunikacija, zalivanje vrta, zahvalnost, pozitivni aspekti... sve su to samo pomoćna sredstva. Ako ti trebaju, nauči ih. Neke će ti leći više, neke manje, ali daj šansu svakoj, pa se se posveti onoj koja ti najbolje leži.

A onda radi i čekaj. A veruj mi, lako je čekati kad znaš da čekaš samo najbolje ;)

P.S. - Ne odbacuj tako lako ho'oponopono. Deluje naivno i plitko, ali ako je radiš kako treba neverovatno je moćna. Sećam se da sam uz pomoć nje pomogla ženi koja je bila na ivici života i smrti, a danas je zdrava, sigurna i srećna što njena ćerka ponovo živi sa njom. Možemo da napravimo čuda od svog života pomažući drugima u sebi. Jer to i jeste poenta - svi drugi su samo deo nas. Pomažući njima, pomažemo sebi. Razmisli šta imaš sebi da oprostiš da bi pomogao njemu.

Draga Mau, ja sam o ho òponopono dosta citala Nulte Granice i gledala videa i neke njemacke autore citala i shvatila da postoje dvije vrste tumacenja, u jednoj od Joe Vitale govorimo nekoj nadnaravnoj sili, ili nasoj podsvjesti "zao mi je, oprosti mi, hvala ti, volim te" a u njemackim verzijama neki objasnjavaju da treba govoriti nasem unutarnjem djetetu. Vitale kaze da netrebamo cak ni misliti o nicemu dok govorimo hvala ti i volim te, i Zao mi je i Oprosti mi moramo se osjecati odgovornima za neko ili necije tesko stanje, drugi opet kazu da govorimo sa osjecajem i skoncentrirani. Mene interesira Mau posto si ti to iskusila i osjetila sta funkcionira a sta ne da mi molim te objasnis kako tocno treb raditi??? Ja sam neko vrijeme govorila kao Bogu ili necem oko mene i bila sam abnormalno zedna, dok inace nemam potrebu piti puno vode sto znam da nije dobro...dali i to moze imati veze s tim???
Hvala ti na pomoci:))
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 24.01.2013. 19:53
tina07 je napisao:
mau je napisao:Dragi moj Na misiji,

Draga Mau, ja sam o ho òponopono dosta citala Nulte Granice i gledala videa i neke njemacke autore citala i shvatila da postoje dvije vrste tumacenja, u jednoj od Joe Vitale govorimo nekoj nadnaravnoj sili, ili nasoj podsvjesti "zao mi je, oprosti mi, hvala ti, volim te" a u njemackim verzijama neki objasnjavaju da treba govoriti nasem unutarnjem djetetu. Vitale kaze da netrebamo cak ni misliti o nicemu dok govorimo hvala ti i volim te, i Zao mi je i Oprosti mi moramo se osjecati odgovornima za neko ili necije tesko stanje, drugi opet kazu da govorimo sa osjecajem i skoncentrirani. Mene interesira Mau posto si ti to iskusila i osjetila sta funkcionira a sta ne da mi molim te objasnis kako tocno treb raditi??? Ja sam neko vrijeme govorila kao Bogu ili necem oko mene i bila sam abnormalno zedna, dok inace nemam potrebu piti puno vode sto znam da nije dobro...dali i to moze imati veze s tim???
Hvala ti na pomoci:))
Draga Tina,
    Evo ti link da pogledas zenu koja drzi seminare ...
http://www.youtube.com/watch?v=Cf_3BP8oW8Y Ona to fantasticno objasnjava i vise mi se dopalo nego iz Nultih granica
Sledeća

Povratak na Postavite pitanje