Upitnik

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 05.02.2011. 22:12
Ovaj upitnik sam našla na netu...na blogu moje prijateljice,iz Hrvatske, (ne znam možete li zamisliti koliko su te žene dobronamerne i spremne pomoći, deliti i savetovati, naše blogerke nisu takve), no, ona nije stavila izvor.

Učinilo mi se da je dobra stvar, da preispitamo sebe, da upoznamo sebe, da kroz razmišljanje o ovim pitanjima, odnosno odgovorima, analiziramo šta je to što nije dobro i šta treba da menjamo.
Ja sam danas odgovorila, ne znam, možda bih sutra odgovorila drugačije na ista pitanja, verovatno ću se povremeno vraćati ovom upitniku, da sebe pratim, da li se menjam i koliko napredujem.

Nadam se da ne grešim što ovo postavljam. Namerno stavljam sa odgovorima, dobronamerni komentari, ali na srpskom jeziku i jednostavnim stilom, su dobrodošli.

1. Koliko biste godina imali kad ne biste znali koliko ih imate?
Ĺ ezdesetpet.
2. Ĺ to je gore, ne uspjeti ili nikada ne pokušati?
Ne pokušavati
3. Ako je život kratak, zašto radimo tako puno stvari koje ne volimo, a ne radimo tako puno onih koje volimo?
Retki su srećnici koji radeći ono što vole mogu zarađivati za život. Tu su I obziri, vaspitanje, ovo je red, ovo ovako treba ili mora…u poslednje vreme menjam ono što mogu, opirem se bar tim besmislenim pravilima stečenim tokom života I trudim se da radim što više onih malih sitnih stvari koje volim.
4. Kada sve bude rečeno i učinjeno, hoće li se ispostaviti da ste rekli više nego što ste učinili?
Uglavnom ne, više uradim nego što govorim, mada ima izuzetaka.
5. Kada biste mogli promijeniti jednu stvar glede toga kako svijet funkcionira, koja bi to bila?
Na sva lica stavila bih osmeh.
6. Kada bi sreća bila nacionalna valuta, koja vrsta posla bi vas učinila bogatim?
Pažnja prema ljudima koji to zaslužuju.
7. Radite li nešto u što vjerujete ili ste samo zadovoljni onim što radite?
Ni jedno ni drugo.
8. Kada bi prosječni životni vijek bio 40 godina, što biste u svom životu radili drugačije?
Više bih slušala svoje instinkte.
9. Do kojeg stupnja ste zapravo imali kontrolu nad načinom na koji se odvio Vaš život?
Na skali od jedan do deset-dva.
10. Brine li Vas više radite li nešto ispravno ili to je li ispravno ono što radite?
Radim li nešto ispravno.
11. Ručate s tri osobe koje cijenite i divite im se. Svi počnu kritizirati Vašeg bliskog prijatelja, ne znajući da je Vaš blizak prijatelj. Kritika je neukusna i neopravdana. Ĺ to činite?
Saopštim im da jet a osoba moj prijatelj i zamolim da promene temu.
12. Ako biste novorođenčetu mogli dati samo jedan jedini savjet, koji savjet bi to bio?
Uživaj u svakom trenutku.
13. Biste li prekršili zakon da spasite voljenu osobu?
Da, ali do izvesne granice.
14. Jeste li ikada vidjeli ludilo ondje gdje ste kasnije prepoznali kreativnost?
Ne.
15. Ĺ to je nešto za što znate da činite drugačije od većine ljudi?
Više brinem o osećanjima drugih ljudi.
16. Kako to da ono što Vas čini sretnim ne usrećuje sve druge ljude?
Lako, za svakoga je sreća nešto drugo.
17. Koju (jednu) stvar koju još niste učinili bi željeli učiniti? Ĺ to Vas sprečava?
Putovala bih, bar jednom godišnje. Sprečava me mnogo toga, ali najviše nedostatak novca.
18. Držite li se nečega što trebate pustiti?
Po nekad.
19. Ako biste se morali preseliti izvan države u kojoj trenutno živite, gdje biste se preselili i zašto?
Ne poznajem druge države.
20. Pritišćete li gumb dizala više od jedanput? Stvarno vjerujete da to dizalo čini bržim?
Ne, ne..
21. Biste li radije bili zabrinuti genij ili radosna budala?
Radosna budala
22. Zašto ste Vi, Vi?
Zato što imam svoje kvalitete, na koje sam ponosna, zato što više volim činiti dobro drugima, nego sebi, zato što sam pravična, zato što sam osetljiva i boli me patnja drugih, naročito dece, zato što sam ljuta na bezobrazne ljude, zato što sam ljuta zbog nepravdi u životu, zato što volim prirodu i muziku, zato što volim pozitivne ljude i volim da se smejem.
23. Jeste li onakav prijatelj kakvog bi sebi željeli za prijatelja?
I bolji!
24. Ĺ to je gore, kada se dobar prijatelj odseli ili kada izgubite kontakt s dobrim prijateljem koji živi nedaleko Vas?
Izgubiti kontakt, jer možemo i dalje imati kontakt i sa nekim ko je daleko, a izgubiti kontakt znači izgubiti prijatelja.
25. Na čemu ste najviše zahvalni?
Na dobrom zdravlju, na deci i mužu, na sunčanom danu, na lepom cvetu i dobroj muzici, na tome što imam posao, na tome što još uvek umem da se smejem i da ustanem nakon pada, što imam snage I volje da se borim, da se menjam i još puno, puno toga…
26. Bi li radije izgubili sve uspomene ili bili u nemogućnosti da stvorite nove?
Radije bih sve izgubila…
27. Je li moguće doznati istinu bez da je prvo preispitamo?
Ponekad, da..
28. Je li se Vaš najveći strah ikada obistinio?
Nemam strhova, ali stvarno, čak se ni miševa ne plašim
29. Sjećate li se situacije kada ste prije 5 godina bili stvarno uzrujani? Je li to danas stvarno bitno?
Da
30. Koja je Vaša najljepša uspomena iz djetinjstva? Ĺ to ju čini tako posebnom?
Polazak u školu. Dobila sam novu teget plisiranu suknju i crvene lakovane cipele i srela jednog od najboljih ljudi u svom životu, svog učitelja, na žalost, samo jednu godinu, bez ikakve potrebe roditelji su me premestili u drugu školu.
31. Kada ste se u bliskoj prošlosti osjećali punim strasti i života?
U maju prošle godine, mada je bilo lepih trenutaka i posle, biram ovaj, bila sam 20 kg lakša, posle uspešne dijete, bila sam na porodičnom slavlju, sa ljudima koji me vole i ja njih.
32. Ako ne sada, kada?
Ne sada, i u junu u ÄŚačku, kad sam po velikom pljusku dugo pokušavala da uhvatim taksi I odem kod školske drugarice na kafu, kiša je pljuštala, vozila su me zapljuskivala, a ja sam se osećala moćno, drugarica me onako pokislu i isflekanu dočekala sa : Ĺ˝eno, kako ti dobro izgledaš!
33. Ako nešto još niste postigli, što imate za izgubiti?
Samo malo samopoštovanja
34. Jeste li ikada bili u nečijem društvu da niste prozborili ni riječi, a onda otišli s osjećajem da ste upravo imali najbolji razgovor u životu?
Ne
35. Zašto religije koje potiču ljubav uzrokuju tako mnogo ratova?
Zato što nisus vi vernici i ne osećaju ljubav prema bližnjem, na žalost, mnogima je važnije materijalno bogatstvo od ljubavi. Oni koji ratuju i nisu pravni vernici, samo su licemerni.
36. Je li moguće bez sumnje znati što je dobro, a što zlo?
Moguće je, ako isti pogled imaš na sebe, kao I na druge.
37. Da sada osvojite milijun, biste li na poslu dali otkaz?
Ne, tražila bih drugi posao.
38. Biste li radije imali manje posla ili više posla u kojem uživate raditi?
Manje posla, pa bi ostalo vremena da radim ono u čemu uživam.
39. Osjećate li se kao da ste proživjeli ovaj dan već stoput prije?
Po nekad…
40. Kada ste posljednji put zakoračili u mrak samo s tankom zrakom svjetla ideje u koju snažno vjerujete?
Više puta, I u istrajnosti izgorela u borbi sa vetrenjačama, evo u protekloj nedelji tri puta…
41. Da znate da će svi koje poznajete sutra umrijeti, koga biste danas posjetili?
Ne mogu da se odlučim, ovo je užasno pitanje.
42. Biste li bili spremni skratiti životni vijek za 10 godina kako bi postali iznimno atraktivni i slavni?
Ne
43. Koja je razlika između "biti živ" i "uistinu živjeti"?
Ĺ˝iv je onaj kome telo obavlja vitalne funkcije a mozak samo ono nužno, živi se tako što se oseća, pati i raduje…sanja se o lepšem i boljem, veruje se u lepotu života, nedaće se prevazilaze I ako je moguće, zaboravljaju…
44. Kada je vrijeme da prestanete zbrajati pluseve i minuse i samo krenete naprijed čineći ono za što znate da je ispravno?
Uvek.
45. Ako učimo iz vlastitih grešaka, zašto se onda toliko bojimo da ćemo pogriješiti?
Zato što nas greške uče, ali i bole, strah od bola je veći od radosti koju donosi novo iskustvo..
46. Ĺ to biste učinili drugačije kada biste znali da Vas nitko neće osuđivati?
Ništa, ranije mi je to bilo važno, već godinama nije.
47. Kada ste posljednji put čuli zvuk vlastita disanja?
Jutros, nakon buđenja.
48. Koga i što volite? Ĺ to činite po tom pitanju?
Vilim porodicu I prijatelje, volim većinu ljudi, I nepoznatih, ako su obični I pristojni, volim cveće, volim da stvaram, volim muziku.
ÄŚinim sve što mogu, na žalost, to je malo.
49. Zamislite se za 5 godina. Hoćete li se sjećati što ste radili jučer? Prekjučer? Prekprekjučer?
Nekih stvari ću se sećati, a za većinu, ostaće samo neki opšti utisak I otisak u duši.
50. Odluke se donose upravo sada! Pitanje glasi:
donosite li ih sami ili dopuštate drugima da odluče umjesto Vas?
Sama.
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 05.02.2011. 23:53
Bravo Neno, ti si definitivno na putu "izlečenja"!

E, sad, da li ćeš biti izlečena od razuma ili od ludila, to je drugo pitanje :lol: . Ali u svakom slučaju, upravo si na raskrsnici, i sad samo prati taj dobar osećaj u sebi.

Mnogo mi je drago da si se osmelila da otvoriš svoju temu, i to onim što i drugima može da pomogne da shvate šta žele. Lep ti je upitnik, a tvoji odgovori samo potvrđuju ono što sam već znala o tebi - ti si jedna divna, topla osoba, i stvarno mi je drago što sam te upoznala.

Teraj dalje! :violin: (Ovo ti je pratnja za "ÄŚardaš u njenim nogama" :banana-rainbow: :banana-guitar: :banana-tux: )
Korisnikov avatar
PostPoslato: 06.02.2011. 12:35
Hvala, Mau!
I ja tebe volim!

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 07.02.2011. 14:47
Neno,odlican upitnik. Sad cu polako da odgovaram u sebi na svako pitanjei postavim nove zadatke koji se ticu licne promene na bolje :)

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 07.02.2011. 15:43
Odgovorila sam na pitanja,Neno usput sam pogledala i tvoje odgovore.
Evo mog misljenja,predpostavljam da zelis da ga cujes cim si objavila te odgovore :)

"22. Zašto ste Vi, Vi?
Zato što imam svoje kvalitete, na koje sam ponosna, zato što više volim činiti dobro drugima, nego sebi, zato što sam pravična, zato što sam osetljiva i boli me patnja drugih, naročito dece, zato što sam ljuta na bezobrazne ljude, zato što sam ljuta zbog nepravdi u životu, zato što volim prirodu i muziku, zato što volim pozitivne ljude i volim da se smejem."

-A sta mislis o tome da budes ovakva: Zato sto imam kvalitete na koje sam ponosna i drugi ih savrseno spoznaju i postuju. Zato sto volim ciniti dobro drugima i oni to savreno osecaju i uzvracaju mi trostrukom merom. Zato sto sam osetljiva i osecam patnju drugih,narocito dece ali sam naucila da tako samo hranim patnju i brigom ne pomazem nikome i zato sada svu patnju koju osetim momentalno preobratim u prijatna osecanja,onima koje volim pruzam osecaj podrske i ljubavi.Ucim i njih da budu samostalni i ignorisu losa osecanja i koncetrisu se samo na dobro.
Nepravdu ignorisem i odmah zaboravljam, zamisljam sliku pravde(ne kaznjavanja nepravednika).
Bezobraznici me zaobilaze u sirokom krugu jer privlacim samo dobre ljude,cak i bezobrazne zamisljam kao dobre i fine i oni takvi i postaju prema meni.
Zato sto volim prirodu i muziku,zato sto volim pozitivne ljude i volim da se smejem

"33. Ako nešto još niste postigli, što imate za izgubiti?
Samo malo samopoštovanja"

-Ne slazem se s ovim. Samopostovanje gledas kao ono sto su ti drugi nametnuli da je posteno.Budi subjektivna i postuj sebe onoliko koliko volis sebe i udovoljavas svojim potrebama.

"35. Zašto religije koje potiču ljubav uzrokuju tako mnogo ratova?
Zato što nisus vi vernici i ne osećaju ljubav prema bližnjem, na žalost, mnogima je važnije materijalno bogatstvo od ljubavi. Oni koji ratuju i nisu pravni vernici, samo su licemerni."

-moje misljenje je da u svojoj glavi jesu pravi vernici,osecaju izoblicenu sliku ljubavi,ono sto im je nametnuto,ne znaju sta zapravo ljubav znaci i podrazumeva. Nisu licemerni jer cvrsto veruju da cine dobro delo, nazalost to je samo program koji im je usadjen od strane mocnih sila koje ga kontrolisu.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 07.02.2011. 16:23
Hvala Kalina, ovo mi mnogo znači. :romance-heartsmiley:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 07.02.2011. 16:50
Ĺ ta sam ti rekla Neno, vidiš da su se svi sjatil da te podrže i pomognu da nastaviš :)

Kalina - BRAVO! :clap:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:54
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Povratak na Praktične metode i tehnike