Tehnike Zorana iz Zemuna

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.10.2013. 17:52
PostPoslato: 09.12.2013. 13:35
Zevanje nije samo snabdevanje kiseonikom, već nešto što zadire u van-fizičko.
Dakle, kad zevate vi ste van materije.
To je deo meditacije koju ćemo tek raditi na radionicama, a ovo je prilika da svi isprobaju.
Zamislite neku želju. Tada izazovite zevanje, ali na poseban način. Zažmurite i gledate gore, a usta ne smete otvarati.
Tada će se javiti zaglušujući šum u ušima i tada izlazite iz materijalnog, tj. ono nestaje sa zvukom spoljašnosti.
Kad se javi taj šum, zamislite svoju želju kao ostvarenu i osetite radost. Produžite zevanje što je moguće duže.
Počnite sa malim stvarima

Evo nećeg novog, sa Zoranovog foruma,
Pozdrav svima.

PostPoslato: 19.12.2013. 20:50
Zoran iz Zemuna je napisao:Ova je za lečenje glavobolje, a može i za celo telo.
Zažmuri, zamisli sijalicu u glavi koju možeš da pomeraš.
Pomeri je na mesto gde boli i uključi je. Postepeno pojačavaj svetlo.
Ĺ to je svetlo jače, glavobolja bi trebala da se smanjuje.
Kad ugasiš sijalicu, trebalo bi da prestane i glavobolja.
Probajte i javite.
Prvo je verovanje u to da će ti svetlo pomoći. Uklapa se.

Evo jedne novine koja pomaže, isprobano je naravno i ima pozitivno dejstvo, kratko je i efikasno.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 25.02.2014. 15:27
HVALA

Pridružio se: 16.05.2012. 21:29
PostPoslato: 13.03.2014. 23:06
Nije me dugo bilo na ovom forumu, neki dan sam se pojavio i vidio ovaj post. Odmah sam se sjetio knjige koju sam čitao pred par godina - Iza ogledala mislim da se zove. U tom trenutku mi se činila prilično zanimljivom pa sam odlučio da posjetim njegovu stranicu koja se ovdje preporuča. Sječajući se knjige kao prilično zanimljive očekivao sam približno i takav sajt, kad ono puff, iznenađenje, i to veliko. Taj Zoran je totalno skrenuo na religiju koju koristi za postizanje nekih viših energija u cilju manifestacija. Nisam religiozan, u biti jesam, ali se ne smatram pripadnikom ni jedne religije, imam neko svoje vjerovanje, međutim nemam ništa protiv religije i njenih pripadnika. Sam izgled stranice me odmah odbio, nekakve ikone sa krilima, Isus i šta ti ja znam tko još. Stvarno mi nije jasno čemu to, kakve veze to ima sa manifestacijama, ok mnogi su se autori koji pišu o zakonu privlačnosti osvrtali na citate iz biblije, ali ovaj frajer je totalno pretjerao, ja bi rekao prolupao. Otišao sam malo na njegov forum i čitao ponuđene teme koje govore o ostvarenju ciljeva, riješenju problema, pomaganju drugima itd. Ok, postoji intencija, pozitivna intencija, ljudi se trude nešto napraviti. Ja sam otišao tamo u nadi da ću naći neki koristan savjet, neku korisnu metodu kad ono šipak. Taj Zemunac stalno neke tehnike izmišlja koje uopće nemaju neku realnu pozadinu, njemu to padne na pamet kao u nekoj inspiraciji i onda to tamo prezentira i oni to probavaju. Nije mi uopće palo na pamet da probavam bilo koju od tih tehnika, možda upravo zato šta sam već dosta godina u ovome svemu pa sam procjenio da mi to nije potrebno. Neznam uopće zašto sam trošio vrijeme pišući tamo postove. A i ta pretjerana religioznost, pozivanje na Isusa, tog i tog sveca, anđele itd, razgovor s dušom, mislim ono, frajer je pretjerao. Tko voli nek izvoli, po mom mišljenju je ovaj forum 100 puta bolji. Ispričavam se ako sam koga uvrijedio, ali imam pravo dati svoje mišljenje i kritiku.

PostPoslato: 18.03.2014. 23:42
Nina :D Nema na čemu :D

Valtere dobro ti nama došao :D
Odlično misliš u pitanju je knjiga "Iza ogledala".
valter je napisao:Sječajući se knjige kao prilično zanimljive očekivao sam približno i takav sajt

Sajt je veoma zanimljiv, to što tebi ne odgovara ne znači da drugima ne prija i da je drugima ne zanimljiv ;)

valter je napisao:Sam izgled stranice me odmah odbio, nekakve ikone sa krilima, Isus i šta ti ja znam tko još.

Ovo govori da nisi pošteno ni pogledao stranicu. U pitanju su tri ikone, Arh. Mihailo, Sv. Sava i Sv. Simeon Mirotočivi. I da ti je namera bila čista kritika tog prizora, koji te je veoma pogodio, čim tako reaguješ.
Oni koji prate čime se bavi i šta radi, vrlo dobro znaju odakle baš te tri ikone na njegovm sajtu.
ÄŚovek je Pravoslavac, Hrišćanin, ne vidim ništa loše u tome, a najmanje to da je zbog toga skrenuo.
valter je napisao:Taj Zemunac stalno neke tehnike izmišlja koje uopće nemaju neku realnu pozadinu, njemu to padne na pamet kao u nekoj inspiraciji i onda to tamo prezentira i oni to probavaju.

Upravo tako, probavamo i svi koji su probali, sa namerom da istraže nešto novo, videli su da te tehnike veoma dobro funkcionišu.
I ne izmišlja ništa, već mu same dolaze, takoreći inspiracija-nadahnuće. Na taj način su nastala najveća dela i opet ne vidim gde je tu greška. ÄŚak je Nikola Tesla kroz ta nadahnuća došao do mnogih rešenja i projekata.
I da ne budem nedorečen, nije samo inspiracija način na koji je Zoran došao do tehnika koje praktikuje.

valter je napisao:Neznam uopće zašto sam trošio vrijeme pišući tamo postove.

Ĺ˝ao mi je što smatraš da si ga uzalud potrošio.

valter je napisao:A i ta pretjerana religioznost, pozivanje na Isusa, tog i tog sveca, anđele itd, razgovor s dušom, mislim ono, frajer je pretjerao.

Prvo prouči šta čovek radi pa onda daj osudu takvog "kvaliteta".

valter je napisao:Tko voli nek izvoli, po mom mišljenju je ovaj forum 100 puta bolji.

Svako ide gde ga srce vodi.
Tebi je srce u startu reklo "ne idi tamo", čim si imao odbojnost prema takvom izgledu stranice, ne vidim jedan logičan razlog zašto si ti počeo da ideš protiv svog srca?! :think:
To samo govori koliko si ti stvarno u duhovnosti.

Načina na koje će neko doći do tkz. "prosvetljenja" i pročišćenja, ima mnogo i ni jedan nije za omalovažavanje, niti za preterano uzdizanje-veličanje. Svako ima svoj put i njega treba da se drži. I da ti odam jednu malu tajnu, samo ono u šta veruješ to će da ti radi ;)

Valter, svako dobro ti želim :D

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 19.03.2014. 15:03
valter je napisao:Nije me dugo bilo na ovom forumu, neki dan sam se pojavio i vidio ovaj post. Odmah sam se sjetio knjige koju sam čitao pred par godina - Iza ogledala mislim da se zove. U tom trenutku mi se činila prilično zanimljivom pa sam odlučio da posjetim njegovu stranicu koja se ovdje preporuča. Sječajući se knjige kao prilično zanimljive očekivao sam približno i takav sajt, kad ono puff, iznenađenje, i to veliko. Taj Zoran je totalno skrenuo na religiju koju koristi za postizanje nekih viših energija u cilju manifestacija. Nisam religiozan, u biti jesam, ali se ne smatram pripadnikom ni jedne religije, imam neko svoje vjerovanje, međutim nemam ništa protiv religije i njenih pripadnika. Sam izgled stranice me odmah odbio, nekakve ikone sa krilima, Isus i šta ti ja znam tko još. Stvarno mi nije jasno čemu to, kakve veze to ima sa manifestacijama, ok mnogi su se autori koji pišu o zakonu privlačnosti osvrtali na citate iz biblije, ali ovaj frajer je totalno pretjerao, ja bi rekao prolupao. Otišao sam malo na njegov forum i čitao ponuđene teme koje govore o ostvarenju ciljeva, riješenju problema, pomaganju drugima itd. Ok, postoji intencija, pozitivna intencija, ljudi se trude nešto napraviti. Ja sam otišao tamo u nadi da ću naći neki koristan savjet, neku korisnu metodu kad ono šipak. Taj Zemunac stalno neke tehnike izmišlja koje uopće nemaju neku realnu pozadinu, njemu to padne na pamet kao u nekoj inspiraciji i onda to tamo prezentira i oni to probavaju. Nije mi uopće palo na pamet da probavam bilo koju od tih tehnika, možda upravo zato šta sam već dosta godina u ovome svemu pa sam procjenio da mi to nije potrebno. Neznam uopće zašto sam trošio vrijeme pišući tamo postove. A i ta pretjerana religioznost, pozivanje na Isusa, tog i tog sveca, anđele itd, razgovor s dušom, mislim ono, frajer je pretjerao. Tko voli nek izvoli, po mom mišljenju je ovaj forum 100 puta bolji. Ispričavam se ako sam koga uvrijedio, ali imam pravo dati svoje mišljenje i kritiku.

Taj covjek je totalno zaglibio ,on je pomjesao boga(ljubav ) i duhovnost i to u cilju ostvarivanja nekih ciljeva .Sto je za mene nemoguce ,bog je ljubav a duhovnost nije ljubav to je zelja da se valada svojom sudbinom.To se jednom rijecu zove katastrofa.

Tako da se slazem sa ovim sto si napisao.

PostPoslato: 19.03.2014. 22:54
vladooo je napisao:Taj covjek je totalno zaglibio ,on je pomjesao boga(ljubav ) i duhovnost i to u cilju ostvarivanja nekih ciljeva .Sto je za mene nemoguce ,bog je ljubav a duhovnost nije ljubav to je zelja da se valada svojom sudbinom.To se jednom rijecu zove katastrofa.

Kratko i jasno
Duhovnost=>Bavljenje dušom=>Duša Božija kreacija-samim tim deo Tvorca i onda sledi da je duhovnost isto što i "bavljenje" Bogom.
A Bog je ljubav, a ako iz toga proizilazi sve što Zoran radi ( a ja sam 100% uveren da je tako), hoću reći iz ljubavi, onda gde je problem što ima svoj način da pokaže svoje mišljenje?

Duhovnost, jednostavno ne može da postoji bez duha i Božijeg nadahnuća, to je neprekidna veza, koja kada se prekine postane materijalizam najgore vrste.
Ne znam što pokušavaš da etiketiraš duhovnost kao tako nešto?
Duhovnost sama po sebi nije materijalizam i nije želja, to nigde u reči duhovnost ne možeš da nadješ. A duhovni ljudi su puni vedrine, svojim rečima donose mir, toplinu, podižu iz "blata", daju sigurnost, osećaj ispunjenosti izvire iz njih.
Obratite pažnju na to čime zrače raznorazni duhovnjaci , pa procenite po tome kakav je njihov rad, jer duhovnost je način življenja.

I čim je duhovnost "bavljenje" Bogom, to znači da smo usmereni ka njemu i da stremimo ka njemu, što samo više obasjava našu prirodnu vezu sa njim, pa se i mi bolje i lepše osećamo zbog toga, popunjava se praznina u dubini našeg bića, jer osvešćujemo vezu sa njim.

PostPoslato: 20.03.2014. 00:12
Aleksandar-Buki je napisao:
Duhovnost, jednostavno ne može da postoji bez duha i Božijeg nadahnuća, to je neprekidna veza, koja kada se prekine postane materijalizam najgore vrste.
Ne znam što pokušavaš da etiketiraš duhovnost kao tako nešto?
Duhovnost sama po sebi nije materijalizam i nije želja, to nigde u reči duhovnost ne možeš da nadješ. A duhovni ljudi su puni vedrine, svojim rečima donose mir, toplinu, podižu iz "blata", daju sigurnost, osećaj ispunjenosti izvire iz njih.
.

Grijesis ,ljubav = dusa tj podsvjesni um .A duhovnost ti je stvar uma svesnoga ,a ne duha.

Problem je sto mu masovno ljudine ne znaju da to nije jedno .I da postoji ogromna razlika .

Da si procitao stari i novi zavjet mozda bi zorana vidio kao totalno pogresnu osobu .Tamo nema tehika,nema i manupulacija sa energijama zemlje ..........

Duhovnost je uzdizanje u odnosu na ostale .

Bog ce bi biti u svakoj situaciji a kod duhovnosti nije .

Covjekova svrha nije duhovno ili materijalno razvijanje nego podsvjesno (tj ljubav).naravno moze i ovo ali moras imati ljubavi u dusu na prvo mjesto.

ako ikad mognes procitaj te dvije knjige pa ces vidjet zasto duhovnost nije dio ljubavi,i nije primaran u odnosu na ljubav.

poz

PostPoslato: 20.03.2014. 01:27
vladooo je napisao:A duhovnost ti je stvar uma svesnoga ,a ne duha.

Sama reč kaže, duhovnost, jasno je na šta se baca akcenat, na duh i dušu.

vladooo je napisao:Grijesis ,ljubav = dusa

A ja rekao da je duša deo Boga koji je ljubav i ko je ovde lud :lol:

vladooo je napisao:Da si procitao stari i novi zavjet mozda bi zorana vidio kao totalno pogresnu osobu .

Ne vidim ga kao pogrešnu osobu, doduše nisam pročitao sve, ali dosta toga jesam.

vladooo je napisao:ako ikad mognes procitaj te dvije knjige pa ces vidjet zasto duhovnost nije dio ljubavi,i nije primaran u odnosu na ljubav.

Kod mene je duhovnost deo ljubavi koja jeste primarna, i duhovnost jeste postala iz nje, a kao takva ona je nerazdvojna od ljubavi, ukoliko se razdvoji desi se ovo o čemu ti govoriš tkz pad u materiju.

vladooo je napisao:Tamo nema tehika,nema i manupulacija sa energijama zemlje

Knjiga Bibilija je knjiga Ljubavi, to ti je već jasno, to govoriš i sam.
Kao takva u njoj je nepotreban sadržaj o tome kako funkcioniše duhovni svet, jer je potrebno samo da ljudi kroz nju saznaju kako da budu u ljubavi.
Kao što je Kuran knjiga mudrosti, i u njoj nemaš mnogo toga što govori o ljubavi, a takodje ni o ustrojstvu duhovnog sveta, a evidentno je se isto duhovno biće (Arh. Gavril) koje je objavilo Bogorodici da će roditi Isusa, objavilo i Muhamedu nešto, mislim da ga kroz duhovni svet, ali nisam 100% siguran, jer nisam istraživao u tom smeru, mnogo mi je približnije Hrišćanstvo (pošto sam i sam Hrišćanin).
I eto, duhovna bića pružaju pomoć i Islamskom svetu i Hrišćanskom, a oni se medjusobno ne trpe.
ÄŚudna logika ali tako je.

I u Kuranu i u Bibliji se pominju duhovni svetovi i duhovna bića, Andjeli, ali te knjige nisu prvenstveno napisane zbog toga, ne služe da približe duhovne svetove ljudima, nego da približe Ljubav i Mudrost, onima koji umeju i žele da čitaju.

Pozdarv i tebi i svako dobro :D

PostPoslato: 20.03.2014. 14:10
Aleksandar-Buki je napisao:
vladooo je napisao:A duhovnost ti je stvar uma svesnoga ,a ne duha.

Sama reč kaže, duhovnost, jasno je na šta se baca akcenat, na duh i dušu.

vladooo je napisao:Grijesis ,ljubav = dusa

A ja rekao da je duša deo Boga koji je ljubav i ko je ovde lud :lol:

vladooo je napisao:Da si procitao stari i novi zavjet mozda bi zorana vidio kao totalno pogresnu osobu .

Ne vidim ga kao pogrešnu osobu, doduše nisam pročitao sve, ali dosta toga jesam.

vladooo je napisao:ako ikad mognes procitaj te dvije knjige pa ces vidjet zasto duhovnost nije dio ljubavi,i nije primaran u odnosu na ljubav.

Kod mene je duhovnost deo ljubavi koja jeste primarna, i duhovnost jeste postala iz nje, a kao takva ona je nerazdvojna od ljubavi, ukoliko se razdvoji desi se ovo o čemu ti govoriš tkz pad u materiju.

vladooo je napisao:Tamo nema tehika,nema i manupulacija sa energijama zemlje

Knjiga Bibilija je knjiga Ljubavi, to ti je već jasno, to govoriš i sam.
Kao takva u njoj je nepotreban sadržaj o tome kako funkcioniše duhovni svet, jer je potrebno samo da ljudi kroz nju saznaju kako da budu u ljubavi.
Kao što je Kuran knjiga mudrosti, i u njoj nemaš mnogo toga što govori o ljubavi, a takodje ni o ustrojstvu duhovnog sveta, a evidentno je se isto duhovno biće (Arh. Gavril) koje je objavilo Bogorodici da će roditi Isusa, objavilo i Muhamedu nešto, mislim da ga kroz duhovni svet, ali nisam 100% siguran, jer nisam istraživao u tom smeru, mnogo mi je približnije Hrišćanstvo (pošto sam i sam Hrišćanin).
I eto, duhovna bića pružaju pomoć i Islamskom svetu i Hrišćanskom, a oni se medjusobno ne trpe.
ÄŚudna logika ali tako je.

I u Kuranu i u Bibliji se pominju duhovni svetovi i duhovna bića, Andjeli, ali te knjige nisu prvenstveno napisane zbog toga, ne služe da približe duhovne svetove ljudima, nego da približe Ljubav i Mudrost, onima koji umeju i žele da čitaju.

Pozdarv i tebi i svako dobro :D

:D

i tebi sve najbolje

PostPoslato: 20.03.2014. 23:55
Ja baš i nisam primjetio čitajući bibliju da se radi o knjizi ljubavi. Pa u bibliji ima bezbroj okrutnih horor priča, kažnjavanja radi banalnih sitnica, prijetnji itd. Ne mogu uopće sebi predočiti ni shvatit da netko tko je prožet ljubavlju, savršeno dobar itd može kažnjavat i prijetit. Mislim da biblija pripada vremenu u kojem je napisana, a danas ju se treba gledat isključivo kao mit.

PostPoslato: 21.03.2014. 00:01
Evo neki zanimljivi podaci koje sam našao na internetu.

U kojoj knjizi ima više nasilja: Bibliji ili Kur'anu?

Na sajtu: http://skepticsannotatedbible.com analizirane su obje knjige. Surovi citati su izdvojeni prema suvremenim etičkim kriterijima.

Za Bibliju je nađeno 857 rečenica s raznim okrutnostima i nasiljem. Tu ulaze razna klanja djece, genocidi, nepravedne egzekucije, spominjanje odrubljivanja glava, prijetnje gorenjem u Paklu i sl. http://skepticsannotatedbible.com/cruelty/long.html

Za Kur'an je nađeno 494 rečenica s istim okrutnostima i nasiljem. http://skepticsannotatedbible.com/quran/cruelty/long.html

Biblija Kur'an
857 494

857 : 494
Znači li to da treba Bibliju proglasiti dvostrukim šampionom nasilja?
Biblija je mnogo veća knjiga od Kur'ana. Kako to izgleda u postotcima?
Nasilje i okrutnost Ukupno redaka nasuprot Postotka

Biblija - 857 - 31.173 - 2,75%
Kur'an - 494 - 6.236 - 7,92%

U odnosu na veličinu, Kur'an je tri puta nasilniji od Biblije, iako je spis sastavljen oko 600 godina nakon Biblijskih (novozavjetnih) spisa i mnogo više nakon Staroga Zavjeta.

Naravno, tu ima i mnoštvo pojedinačnih primjera nasilja koji se mogu razlikovati, ali možemo zaključiti da obje knjige nemaju konkurenciju po nasilju i surovosti u njima. Zastrašujuće je pomisliti da pola svjetske populacije vjeruje u jednu od tih knjiga i time pune glave svoje djece.

PostPoslato: 21.03.2014. 01:12
Nije tema Biblija ni Kuran, ali kad je već započeto.
Vreme u kojem živimo i u kojem je nastalo Hrišćanstvo i Islam, je vreme u kojem preovladava to negativno, koje nije moglo da prodje bez pominjanja.

Ako je knjiga sveta, ne znači da odbacuje ono što se realno dogadja. A nasilja je bilo naveliko u vreme nastanka tih knjiga.
Nasilje i okrutnost je danas itekako prisutno, otvori bilo koje novine i videćeš da je tako.

Valter, Bibliju ne treba gledati kao mit, jer vera koja počiva na njoj nije mit.

PostPoslato: 21.03.2014. 14:07
Aleksandar-Buki komentar ti nema logike. ÄŚinjenice upućuju da biblija nije knjiga ljubavi, stvarno mi je čudno da današnji moderan čovjek ne vidi tu očiglednu istinu. Odi na linkove koje sam ti postavio i na kojima je ispisi svih ti brutalnih rečenica iz biblije, primjetit ćeš da neke od tih rečenica i radnji izgovara i čini biblijski bog. Znači bog za kojeg vi tvrdite da je ljubav, da je savršen i da voli čovjeka direktno prijeti, osuđuje i ubija, igra se sa sudbinom malog čovjeka na najokrutniji način. Ako prihvatimo bibliju kao mit, šta ona i jest i da je pogled na boga iz perspektive tadašnjeg čovjeka kako ga je on zamišljao, onda priča postaje logična. Ti vjerom pokušavaš dokazat da biblija nije mit? Pa kroz ljudsku povijest je postojalo na stotine različitih grupacija ljudi koji su vjerovali u sve i svašta pa se danas zna da su to sve bili mitovi u šta su oni vjerovali.

Pročitaj si knjigu - 101 BIBLIJSKI MIT - kako su stari pisci izmislili biblijsku povijest - Gary Greenberg pa ćeš vidjet da su sve priče navedene u bibliji nastale na pričama iz nekih drugih kultura.

Ja recimo nisam ateist, vjerujem u boga, ali ne na način na koji je opisan u bibliji, to je pogled na boga iz perspektive čovjeka tog doba.

"Ispravno čitana, Biblija je najmoćnije oruđe za ateizam ikada zamišljeno."

Isaac Asimov

PostPoslato: 21.03.2014. 20:16
valter to je knjiga koja je pisana u parabolama a ne logikom.To sto si napisao je citi dokaz da si je logicki shvatio .

HRISCANSTO je nastalo kao mjesavina indiske filozfije i judaizam.

A logika je najveca prepreka koja postoji

PostPoslato: 22.03.2014. 00:34
Valter, po meni Biblija nije mit, i ne želim da čitam knjigu koju si pomenuo.

Kao i Vlado, došao sam do toga da Bibliju nikako ne možeš logički da obradjuješ, jer ona logičkom mozgu nije razumljiva, što naravno ne znači da nije tačno ono što je pisano.
Prethodni

Povratak na Praktične metode i tehnike