Proces prisutnosti

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 10.06.2013. 22:22
PostPoslato: 10.06.2013. 23:40
Veliki pozdrav svim članovima ovog lepog foruma, čiji sam član od večeras :)

Verujem da nam je svima poznat osećaj otpora prema pozitivnim afirmacijama koji ponekad ume da se javi. Zbog toga je meni knjiga "Proces prisutnosti" Majkla Brauna bila pravo otkrovenje, jer govori o duboko potisnutom negativnom naboju iz detinjstva koji mimo naše želje preuzima način na koji gledamo na stvari. U svakom slučaju, ideja da se pozabavim svojim potisnutim negativnim emotivnim otiskom deluje mi kao veoma korisna - jer šta nam vredi da ponavlljamo afirmaciju, kada se nešto duboko u nama itekako buni. Stvarno verujem da emotivno čišćenje itekako može da pomogne efektivnosti afirmacija.
Trenutno sam na drugoj nedelji Procesa prisutnosti i stvarno vidim da je u pitanju moćna tehnika. Volela bih da razmenim iskustva sa ljudima koji su prošli ili još uvek prolaze kroz Proces. Meni samo disanje ne pada teško, ali taj neki osećaj težine na srcu i napuštenosti nije mi baš prijatan.
Ima li koga? :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.03.2011. 14:24
PostPoslato: 11.06.2013. 09:03
Trenutak, dobrodosla(dobrodosao) :D
Ja nemam iskustva sa temom koju si otvorila, ali bih knjigu rado procitala.

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 11.06.2013. 12:48
ja sam prosao kroz proces prisutnosti tih 9 mjeseci ,i onda sam shvatio da sam masu toga makao a i da je jos ostalo i onda sam poceo da citam Lazareva i da radim vjezbe .EXTRA stvar

poz

PostPoslato: 11.06.2013. 14:03
Vlado, koliko krugava Procesa si prošao? Tri?
To i ja nameravam, ali vidim da neće biti baš lako.

Sendi, knjiga postoji online, a ima je i u knjižarama - nije previše lagana za čitanje i budi prilično velike otpore... jedna moja prijateljica mrzi ovu knjigu iz dna duše - kaže da je užasno nervira, iritira i stvara revolt :) Kod mene to nije baš tako drastično, ali sam i ja uložila prilično veliki napor da je pročitam u celini pre nego što se upustim u proces. Tek sam počela, ali osećam već kako mi se smenjuju bes i samosažaljenje i tako u krug... Ne znam kako će ići do kraja, ali rešila sam da istrajem, pa ću videti...

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 11.06.2013. 16:36
trenutak je napisao:Vlado, koliko krugava Procesa si prošao? Tri?
To i ja nameravam, ali vidim da neće biti baš lako.

aha 3 te ispane po knjizi

10 vjezbi * 7 dana =70 + 21 dan pauze i onda ponovo to isto jos 2 put.

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 24.08.2013. 22:38
I ja sam pokrenula Proces. Zaista je mocno, cudesno, a ume i da bude nelagodno i bolno. Sve u svemu- vrlo interesantno. Ja nemam to stezanje oko srca, ali u zadnje vreme, kad radim povezano disanje, imam bolove po nogama. Od kolena pa na dole, i javljaju se kao valovi u razmacima. Pisac je napomeuo da ce se javiti nelagode, to je proslost koja prolazi i ne treba odustati od disanja.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 02.10.2013. 09:25
Ja sam prosla krpz proces,desilo se par puta da preskocim vezbu disanja ili da odstupim od pravila...kada sam prvi put radila vezbu u vodi osecala sam ogroman pritisahk u predelu srca, a sa drugom vezbom je nestao.
Planiram da prodjem proces ponovo...
I imam neki osecaj praznine, tup, kao da stvari posle procsa nisu bolje nego iste...kakva su vasa iskustva po zavrsetku procesa?

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 24.11.2013. 15:52
Zavrsila proces pre skoro mesec dana.
Dobra su mi iskustva, naucila sam mnogo toga, a pogotovo u vezi percepcije.
Bilo je jako zestoko ali i vredno.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.04.2014. 16:23
Ja po drugi put prolazim kroz proces. Otvorila sam posebnu temu jer nisam nasla ovu pa je izbrisala.
U prvoj nedelji mi se desilo jako neobicno iskustvo -snimajuci sebe.tj svoju kosu ,tlefonom , i posle preslusavajuci taj snimak cula reci niotkuda...cudno skroz. U drugoj nedelji procesa, koja i dalje traje moj stariji sin je polomio ruku na treningu, a ja sve to povezujem sa procesom i krivim sebe na neki nacin. Tuzna sam

Pridružio se: 22.01.2015. 20:55
PostPoslato: 22.01.2015. 21:33
pozdrav svima,

Vidim tema je usahnula pa mozda nije zgoreg da je malo ozivimo.
Registrovala sam se na forumu bas zbog teme, ukratko, zavrsila 1.put proces pre dve nedelje. Utisci, recimo ovako, u pocetku dok jos nisam bila sasvim sigurna da li sam ja za to, sam onako uzgred citala knjigu i negde pred 1 nedelju sam prekinuala citanje. Upravo tada sam prakticno spontano uletela u proces a da nisam ni znala da sva ta odjednom nastala turbulencija na poslu i kuci je u stvari deo procesa, sto cu se kasnije uveriti kada sam nastavila citanje. I tako, kasnije knjiga me je ponovo vukla i tek tada kada sam nastavila citanje sam uvidela da je proces krenuo i da deluje. Uglavnom te turbulencije su ukljucivale, nesporazume na poslu, u kuci, razpolozenje je variralo od osecaja praznine, pa do trenutaka poodobrog plakanja, rasejanosti, par puta osecaj stezanja u grudima i skoro pa redovno boluckanje desne noge ali nista tako strahovito, zivih snova. Ali moram priznati da je svaki taj trenutak bio na svoj nacin sjajan i oslobadjajuci. Paraleno sa tim ogromno uvida, promena perspekcije i jos dosta toga lepog se je takodje desavalo. Stvari su se prakticno umirile vec od 2.nedelje. Jos par nedelja i krecem u 2.krug. Do tada, nastavljam 2x dnevno 15min povezano disanje.

PostPoslato: 24.01.2015. 18:06
U međuvremenu sam otkrila i preporađanje (rebirthing) - takođe metoda svesnog i povezanog disanja, uz pomoć kojeg otpuštamo potisnute emotivne blokade i traume. Metodu je osmislio Leonard Orr.

Prošla sam kroz preporađanje više od trideset puta, što sa preporoditeljem, što sama, što u društvu prijatelja koji su takođe upoznati sa metodom. Izvanredno iskustvo koje nameravam da ponavljam s vremena na vreme.

... A srodnost sa Procesom prisutnosti je očigledna. Disanje je stvarno moćna stvar :)

Povratak na Praktične metode i tehnike