Slobodna Volja

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 25.05.2013. 06:28
Svi imamo slobodnu volju, slobodu izbora. Samo, ne osecamo je svi i nismo svi sposobni da je koristimo i u njoj uzivamo. Pa sta je u stvari slobodna volja? To je sloboda izbora, kako cemo se osecati i sta i koga cemo u svoj zivot i svoju realnost privlaciti. Pa od koga ovo zavisi? Od nas samih. A da li svi ljudi mogu ovo sebi da priuste? Iskreno ne, cak sta vise jako mali broj ljudi u nekoj ozbiljnijoj meri.

Pa ako je svi imamo, zasto je onda samo retki pojedinci koriste u nekoj ozbiljnijoj meri?

Nasoj slobodnoj volji, suprotstavljamo se antagonisticki zapravo mi sami, svojim podsvesnim programiranim delovanjem, i sto je isto toliko bitno, nasa okolina, koja deluje svojom slobodnom voljom, a koja cesto nije u skladu sa nasom slobodnom voljom. Jer tesko je naci dve osobe koje apsolutno isto misle, a gde god je ralika u misljenjiima, mora doci do neslaganja i antagonistickog delovanja slobode volje oba.

Da bismo u potpunosti mogli ispuniti slobodnu volju, i ostvariti slobodu izbora, kako cemo se osecati i sta i koga cemo u svoj zivot i svoju realnost privuci, moramo prvo promeniti svoj dosadasnji nacin razmisljanja i delovanja, i poceti bukvalno da izgradjujemo sebe tako da ponovo postanemo ta prirodna osoba koja ima i koja koristi svoju slobodnu volju.

Dacu vam primer, a ujedno i prvu vezbu:

Ako vam ja kazem, zamisli divnu zelenu livadu, okruzenu drvecem, i na toj livati divnu belu brezu. Sada pridji toj brezi, zagrli je rukama, prisloni obraz uz njenu koru, oseti dodir sa njom, i pogledaj gore u krosnju i zapazi sta se gore nalazi...

Sada postavljam pitanje, sta ste zamislili???

Ovom sugestijom, ja na vas delujem kao spoljasnji pojavni svet, i ako kazem zamisli brezu, vi po automatizmu, zato sto ste tako navikli, morate da zamislite brezu. A da li bas stvarno morate tako??? Da li ste mogli da zamislite aerodrom, ili fudbalsko igraliste kada sam vam sugerisao brezu??? Da mogli ste. To je dokaz da imate slobodnu volju i da mozete da je koristite, i da mozete da savladate spoljasnje sugestije realnog pojavnog sveta, menjajuci svoj fokus. Spoljasnji pojavni svet vam sugerise zamisli brezu, vi se fokusirate na aerodrom ili fudbalsko igraliste. Cak mozete da kazete na glas, da zamislio sam brezu, dok u stvari zamisljate aerodrom.

Ako vam spoljasnja realnost sugerise, na stolu imam gomilu neplacenih racuna, a u dzepu nemam novca, kako cete se osecati i na sta cete misliti i imati fokus??? I sta cete i dalje u svoju realnost privlaciti???

Umesto toga mozete sebi sugerisati:

Imam racune a nemam novac jer sam do sada strahovao od toga i imao negativan stav i stalno se fokusirao na probleme s novcem i dugovima. Zato mi se sada ovakva fizicka realnost i pojavljuje. Sada je vreme da odbacim negativne misli i osecaje i da se fokusiram na situaciju koja je suprotna od trenutne. Fokusiracu se na neku pozitivnu finansijsku situaciju bez obzira sto je u stvarnosti upravo suprotno. :D

PostPoslato: 25.05.2013. 19:19
Zamisljanje zeljenog
Sledeca vezba je u stvari veoma prijatna, I bukvalno vas opusta I daje beskonacnu moc koju imate kada mastate o tome sta biste voleli da vidite, budete ili imate, a da nemate nikakvo ogranicenje od realnosti I logicnog yazmisljanja da li je to sta zelite moguce ili nije moguce. Jednostavno pustite masti na volju I bas ovog trenutka zamislite svoju realnost upravo onakvom kakvom biste sada voleli da ona jeste, I kako bisate sada voleli da se u njoj osecate. Ne treba da imate pri tome bilo kakva ogranicenja. Sta biste voleli da imate, kako biste voleli da zivite, gde, sa kim, kako da izgledate, kako da se hranite, gde I kako da putujete, koliko novca da imate, u kojoj banci ili bankama da imate otvorene racune I koliko novca na tim racunima da imate. Sta biste voleli da radite I da li biste uopste radili ili samo uzivali u zivotu. Da li biste igrali igre na srecu I koje I da li biste stalno u njima pobedjivali. Kakav bi sada bio vas odnos prema drugim ljudima I sa kime biste se sada druzili, u vasem idealnom zivotu???
U ovoj vezbi sada samo opusteno mastajte, potpuno otvorenog uma u sledecoj vezbi cu vas dalje uputiti u sam proces materijalizacije I jos bitnije u jedno od najvaznijih disciplina bez koje nema uspeha KONCENTRACIJE. :D

PostPoslato: 25.05.2013. 19:50
Kreiranje iz Praznine
Ova vezba treba da vas obuci, kako da stvarate, kreirate, bukvalno iz Praznine. Kreiranje iz Praznine je najdublji oblik Kreacije, I daje najbolje rezultate, a ova vezba, koja je fantasticna, moze se samo tako I praktikovati. Vezba je koliko jednostavna, toliko genijalna I fantasticno uspena. Sama vezba je uvod I u KONCENTRACIJU.
Uzmite neki obican predmet, na primer hemijsku olovku. Dok je drzite u ruci osetite je koliko je teska, koliku gustinu ima I dobro osetite njenu Materijalnost. To je prava, stvarna materijalna hemijska olovka u vasim rukama. Dobro je zagledajte I potpuno upamtite kako izgleda.
Sada, I dalje drzeci hemijsku olovku u ruci, zatvorite oci I zamislite da imate moc da iz Praznine, I od Praznine, mozete da stvorite koji god predmet zelite. Sada stvorite kopiju te olovke koju drzite u ruci, I gledajte sada, I dalje zatvorenih ociju, kopiju olovke koju drzite u ruci. Otvorite oci I dalje zamisljajuci olovku koju ste upravo stvorili, I uporedite je sa stvarnom olovkom koju I dalje drzite.da li su identicne? Ako nisu, doterajte u mislima onu olovku koju ste zamislili dok se u potpunosti ne poklopi sa ,,Originalom,, Imacete neki osecaj kada se to dogodi, kao da se dogodi ,,klik,, I obe olovke se poklope u jednu. Necete biti sigurni da li u ruci drzite original olovku ili onu koju ste vi iz Praznine stvorili.
Ovo je jako bitna vezba I bilo bi dobro da je vezbate svakog dana, sa sto vise predmeta koje mozete da nadjete. Ne moraju to biti samo predmeti koje mozete da drzite u ruci, vec bilo koji materijalni predmet koji zelite, bilo koje velicine I oblika. Kasnije ce vam biti jasniji znacaj ove vezbe koji je ogroman za proces materijalizacije. :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 25.05.2013. 21:23
Sjajna vežba, hvala ;)

PostPoslato: 26.05.2013. 05:21
mau je napisao:Sjajna vežba, hvala ;)

Hvala Mau, vidim da shvatas u kom smeru vode vezbe i potpuno si u pravu. Bilo mi je mnogo jako da direktno ulazim, pa sam ga masimalno razblazio (N.G.) tako da je ulazak nezan i mocan.

Provezbajte malo ove vezbice a sutra nastavljam sa pisanjem i novim vezbama koje ce vam omoguciti da razvijete i koristite svoju Slobodnu Volju. Uzivajte :D

PostPoslato: 27.05.2013. 05:17
Pisanje pisma prijatelju

Prva od nekoliko vezbi KONCENTRACIJE ponovo zapocinjete od vezbe Zamisljanje zeljenog. Uzmite neku svesku ili papir formata A4 I olovku I stavite pored sebe. Udobno se opustite, I ponovo pocnite da mastate o svom zivotu koji biste voleli da imate I kojim biste voleli da zivite, kao da uopste nemate nikakva ogranicenja. Slobodno pustite masti na volju I uzivajte u svojim mastanjima.

Kada vam bude najlepse, kada se najlepse osecate, otvorite oci I zamislite da sada to sta ste upravo mastali, zelite da napisete kao pismo vasem najboljem prijatelju, koga najvise volite I koji vam je najdrazi. Pisite mu onako kako biste mu pisali iz te vase stvarnosti, da je to vec sada vasa stvarnost, a vi se dugo vremena niste videli ni culi sa vasim najboljim prijateljem, I sada mu pisete kako se sada osecate I kako sada zivite. Pisite mu o svim pojedinostima vaseg savrsenog zivota I znajte da ce zbog tog vaseg zivota I vase savrsene realnosti vasem najboljem prijatelju biti veoma drago sto ste konacno uspeli da ostvarite svoje snove. Uzivajte u ovoj vezbi. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 05:32
Koncentracija na predmet

Za ovu vezbu uzmite cist papir formata A4 I na sredinu tog papira, postavite neki svoj veoma veoma drag predmet, koji veoma volite. To moze da bude prsten, mindjusa, narukvica, bros, snala, dugme, kliker, bilo koji mali predmet, koji za vas licno ima veoma veliku vrednost I koji jako jako volite.
Kada postavite papir, ispred sebe I na njega postavite taj vas predmet koji veoma volite, krenite sa vezbom KONCENTRACIJE. Nekoliko puta duboko udahnite I izdahnite vazduh, potpuno se opustite koliko najvise mozete u sedecem polozaju I odlucite da se sto duze mozete, koncentrisete na predmet koji se nalazi pred vama.

Mogu u svesti da vam se pojave misli vezane za taj predmet, prijatne, lepe, ali u vezbi je najbitnije da vam misli sve vreme budu vezane za predmet koji je pred vama. Ako primetite da vam misli beze, da su odvucene u nekom drugom pravcu I da se vezu za bilo sta drugo a ne za predmet na koji zlite da se KONCENTRISETE, nezno se vratite na vezbu KONCENTRACIJE I predmet koji je pred vama. Vezbu izvodite svakoga dana I svakoga dana pokusajte da produzite vreme KONCENTRACIJE na izabrani predmet. Naredne vezbe ce vam jos vise olaksati posao. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 05:41
Pravljenje liste uspeha

U ovoj vezbi sedite ispred praznog lista papira ili sveske, sa olovkom u ruci, setite se I zapisite na papir ili u svesku, svaki svoj uspesni pokusaj, da ostvarite ono sta ste zeleli, bez obzira da li je to bilo tesko, lako, da li se okolina tome protivila, ili vam je to odobravala I u tome vas je podsticala. Bez obzira kolki vam je nesto bilo lako ili tesko da uradite, setite se I upisite sve svoje uspehe, kada ste delovali svojom slobodnom voljom, kada ste delovali zato sto ste vi to hteli I zato sto ste ostvarili svoju slobodnu volju. U ovoj vezbi je najbitnije da se setite I da osetite da ste delovali svojom slobodnom voljom, da ste to zeleli, hteli I da ste u tome USPELI. Taj osecaj treba da pojacate do maksimuma upisivanjem sto veceg broja vasih uspeha u tome. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 06:10
Vezba stvaranja realnosti

Sada cemo ponovo da radimo sa vezbom Stvaranja iz Praznine, ali imamo jednu radnju da obavimo pre toga. Na list papira, ili u svesku, taksativno, navedite, sta ste do sada u zivotu uradili. Kako izgleda vasa trenutna realnost? Sta ste do sada postigli u zivotu. Na primer:

1. Zavrsio sam osnovnu skolu
2. Zavrsio sam srednju skolu
3. Zavrsio sam fakultet
4. Zaposlen sam u internacionalnoj kompaniji
5. Imam stan u Beogradu
6. Imam automobil
7. Imam preduzece koje je u likvidaciji
8. Imam 3 dan Crni pojas u Karateu
9. Ozenjen sam
10. Imam dvoje dece
11. Neozenjen sam I zivim sam u stanu

I tako dalje. Ono sta je najbitnije, nemojte ulepsavati to sta pisete, pisite onako kako jeste, iako to sada zelite da promenite, ova vezba mora da vam pokaze nesto jako bitno.

Uzmite vas spisak, vasu listu vase trenutne realnosti, I pocnite od prve tacke. Zavrsio sam osnovnu skolu. Sada se koncentrisite na tu tacku I stvorite iz praznine upravo tu realnost, kao sto ste radili sa hemijskom olovkom, sve dok se vasa tvorevina ne poklopi sa vasim ,,originalnim,, zivotnim iskustvom. Ono je vec ostvareno, vec ste to materijalizovali, vec ste to ostvarili u zivotu u realnosti. Za vas je to iskustvo realno, kao sto je fizicka hemijska olovka za vas realna kada je drzite u ruci. I nema nikakve razlike u kreiranju iz Praznine, ako kreirate hemijsku olovku, ili vase ostvareno I naterijalizovano zivotno iskustvo, za vas je ono realno zato sto ste Uspeli da ga ostavite I materijalizujete u svom zivotu I svojoj realnosti. Kada se vase zivotno iskustvo, I vasa kreacija iz Praznine potpuno poklope, kao sto je bio slucaj sa hemijskom olovkom, predjite na sledecu tacku sa spiska, I tako redom sa celom listom.

Na kraju vezbe, imacete isti osecaj kako sa vezbom sa hemijskom olovkom, da necete moci da razlikujete svoje stvarno zivotno iskustvo, koje ste realno ostvarili od iskustva koje ste kreirali iz Praznine. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 06:24
Vracanje na vezbe

Kod uvezbavanja vase slobodne volje, sustina je u KONCENTRACIJI na o ono sta zelite. Ove vezbe su osmisljene da vam u tome pomognu, I vase razvijanje vase sposobnosti ovladavanjem vasom slobodnom voljom, razblazeno je tako da stopostotno postignete uspeh u tome.

Sledeca vezba je nastavak vase vezbe liste uspeha, stim sto cete sada voditi evidenciju vaseg svakodnevnog vezbanja. Ne morate da vodite evidenciju koliko ste uspeha ostvarili u zivotu, koliko ste novih I vrednih ciljeva ostvarili I postigli u zivotu. Vodite samo evidenciju koliko redovno svakodnevno izvodite ove vezbe. Vezbe koje vas opustaju I koje treba da vam budu zabavne, u kojima treba da uzivate, koje treba da budu lake da ih uradite, koje vam pojacavaju KONCENTRACIJU I daju moc. Ako vam se pojave neke misli koje vam kazu ,,Ma ne moram bas svakoga dana da vezbam,, maknite ih nezno u stranu, uradite vezbe I zapisite u evidenciju, sta ste radili, kako se zbog toga osecate I koliko vam je bilo prijatno.

Ovo je jako bitno I jako je vazno da u ovom ,,Naporu,, izdrzite minimum 40 dana, svakodnevnih vezbi I zapisivanja.

Ako propustite jedan dan, ponovo pocnite od pocetka, I izdrzite svih 40 dana. Neprekidno.
Ko izdrzi do kraja, garantujem, I potpisujem, imacete veoma razvijemu Slobodnu Volju, I sebi cete privlaciti sta god zelite, koga god zelite I imacete zivot kakav vizelite. Provezbajte ovo a uskoro cu pisati o novim vezbicama. Uzivajte u sticanju I koriscenju svoje Slobodne Volje. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 10:56
Sta ja sada zelim

Pitajte sebe ovog trenutka, Sta ja sada, ovog trenutka zelim? Kako sada zelim da se osecam, sta zelim da radim, gde zelim da budem, cega zelim da se oslobodim, sta zelim da dobijem I imam?
Na to sta sada zelite usmerite svoj fokus, I pocnite to sta zelite da vizualizujete, da mastate o tome I da to zamisljate kao da se sada desava, jer to sada zelite. Dok ste na to KONCENTRISANI, dok to zelite I to osecate kao svoje, pocnite da to stvarate iz Praznine I od Praznine, I pocnite da to osecate kako se materijalizuje, kako ga vi materijalizujete, kao I predhodna iskustva sa hemijskom olovkom I listom vase realnosti.

U ovom slucaju, kada stvorite to sta zelite iz praznine, sada morate da dozvolite tome sta ste vizualizovali da udje u vasu realnost, I da se poklopi sa vasom Kreacijom.
Ne smete sprecavati to sta ste stvorili iz praznine da se poklopi sa ,,originalom,, I ne smete da sprecavate ,,original,, da udje u vas zivot I vasu realnost I da se poklopi sa onim sta ste vi iz Praznine kreirali.
Naravno za to je potrebno vreme, I vi sve vreme morate na to biti KONCENTRISANI, morate ocekivati taj ,,original,, koji treba da se pojavi u vasoj realnosti, I sacekati da se on u potpunosti poklopi sa vasom kreacijom.

Ako se pojavi nesto slicno vasoj kreaciji a ne bas isto takvo, onda radite na doterivanju vase kreacije da se poklopi sa originalom. Vezbajte, vezbajte, vezbajte, vezbajte, vezbajte. Svakoga dana kreirajte sta zelite I materijalizujte sve sta zelite. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 10:58
Sta sada zelim da radim

Sada se jos konkretnije zapitajte, Sta ja sada zelim da radim? Sta ja u ovom trenutku zelim da radim, I kako pri tome zelim da se osecam? Na primer ako zelite da idete da prosetate u prirodi, a nesto vam ne dozvoljava, ili ste se ulenjili, ili iz bilo kog drugog razloga trenutno ne mozete da izadjete iz stana ili kuce, a sada vam se javila zelja da prosetate u prirodi, prvo se KONCENTRISITE na tu zelju, jer to je ono sta vi sada svojom voljom zelite da Uradite, iako vas nesto unutar vas ili oko vas u tome sprecava. Nakon toga, stvorite viziju gde zelite sada da budete, stvorite viziju iz sebe, kako gledate u tu okolinu gde sada zelite da budete, prirode u kojoj sada setate, osetite da ste sada napolju I da setate, a ne da ste unutra I da zelite da ste napolju. Ponovo se KONCENTRISITE na tu viziju I osecanje setnje u prirodi, osetite svez vazduh koji vam ispunjava pluca kada udahnete, I kako se zbog toga prijatno osecate, I nakon toga krenite da iz Praznine I od Praznine kreirate tu sliku, I da je osetite kao realnost. Vi sada setate po prirodi, osecate da ste tamo, osecate sta biste sada osetili da ste napolju u prirodi, I KONCENTRISITE se na taj osecaj. Osetite da sve snaznije zelite da izadjete u prirodu I da ,,original,, poklopite sa svojom kreacijom.

Vise se ne obazirete na desavanja u vama I oko vas koji vam to onemogucavaju I ne dozvoljavaju, vec se svom snagom KONCENTRISETE na svoju kreaciju I zelju da svoju kreaciju poklopite sa ,,originalom,,

Istrajte u toj nameri I ostvarite Svoju Volju, ostvarite to sa sada zelite da raite I Vezbajte, vezbajte, vezbajte, vezbajte, vezbajte ovo svakoga dana ostvarujuci sve sta zelite. :D

PostPoslato: 27.05.2013. 12:48
Poravnavanje sa Pismom Prijatelju

Sada se koncentrisemo na pismo prijatelju, I sta mu svakoga dana u njemu pisemo, koji cilj zelimo da imamo ostvaren I koji cilj opisujemo kao vec ostvaren? Sada pokrenemo proces materijalizacije, stvaranjem kreiranje tog cilja iz Praznine I od Praznine, stalno se pri tome pitajuci: kako ja sada zelim da se osecam, dok ostvarujem ovaj svoj cilj procesom materijalizacije? Sta sada zelim da osecam? Sta sada zelim da radim? Kroz sta sada zelim da prodjem, da bi se poravnao sa svojim ciljem iz Pisma mom Prijatelju?

Ja istovremeno I ostvarujem cilj iz Pisma Prijatelju, I kroz to desavanje zelim da se osecam: Dobro, samouvereno, sigurno, snazno, hrabro, zadovoljno, srecno, dobro, ispunjeno? Kako zelim da se ponasam pri tome: Spretno, sigurno, snazno, precizno, da brzo izvrsavam sve sta radim, da sam konstantno ispunjen snagom I energijom, da sam svez I odmoran, da se dobro I ugodno osecam?

Sada dok se tako osecam, I dok tako delujem, izvrsim ,,poklapanje,, sa ciljem koji sam opisao svom prijatelju u pismu, privlaceci u svoju realnost ,,originale,, aktivnosti koje se nalaze na mom putu, ili direktno ,,originale,, cilja, odnosno elemente cilja, od kojih se cilj sastoji, tako da ,,original,, moze da se poklopi sa mojom kreacijom, koju sam stvorio iz Praznine I od Praznine.

Poslednje tri vestine, (sta sada zelim, sta sada zelim da radim i poravnanje sa pismom prijatelju )koje nisu vise ni vezbe vec prerastaju u vestine, mozete isprobavati I pre isteka od 40 dana, kojiko ce trajati vase vezbe. Ovde su vam date vise kao prikaz, cisto da znate sta ide nakon vezbi I da mozete unapred da planirate. Na njih prelazite tek kada se osetite potpuno spremni I kada dobro uvezbate osnovne vezbe. :D

Pridružio se: 09.01.2013. 02:32
PostPoslato: 27.05.2013. 15:13
HVALA TI MLADENE. VEZBE SU MOCNE. Zelim ti svo bogatstvo ovog sveta u svakom smislu te reci.

PostPoslato: 27.05.2013. 16:09
Hvala ti Lena i tebi takodje, sve sta pozelis da se ostvari :D

Pridružio se: 27.05.2013. 18:29
PostPoslato: 27.05.2013. 18:38
Meni se svidja film Tajna. Prvi put gledam i kontam da ima tu necega. Ali ja stvarno ne poznajem nikog ko je to primenio u praksi i ne znam da li im je uspevalo. Da li je nekom od Vas promena u psihi promenila neke stvari u zivotu, da li zaista deluje?

PostPoslato: 27.05.2013. 19:33
jelenaxxx je napisao:Meni se svidja film Tajna. Prvi put gledam i kontam da ima tu necega. Ali ja stvarno ne poznajem nikog ko je to primenio u praksi i ne znam da li im je uspevalo. Da li je nekom od Vas promena u psihi promenila neke stvari u zivotu, da li zaista deluje?

Jelena da te prvo pozdravim i da ti zahvalim na pitanju. Ni ja sam licno ne poznajem nikoga kome je promena u svesti donela zivot, koji, nadam se, svi prizeljkujemo, sa sredjenom finansijskom situacijom, stambeno i materijalno potpuno obezbedjeni, potpuno zdravi u idealnim odnosima i sa sredjenim svim pitanjima. To bi u principu bila poruka filma Tajna, da ko se bavi tehnikama kako se preporucuje u filmu, da bi takvi rezultati trebalo da se ostvare. Ali verujem da je dobar deo posetioca ovog sajta i foruma, koji je isprobavao i koristio ove tehnike ostvario neke rezultate, i da se usmeravaju, rade, vezbaju i pomeraju ka tom cilju. :D

Pridružio se: 27.05.2013. 18:29
PostPoslato: 27.05.2013. 22:35
Hvala na odgovoru. Nista mi drugo ne preostaje nego da i sama probam, pa mozda i upali. ;)

PostPoslato: 28.05.2013. 05:10
jelenaxxx je napisao:Hvala na odgovoru. Nista mi drugo ne preostaje nego da i sama probam, pa mozda i upali. ;)

Pravo zboris ;) Dobrodosla. Zelim ti puno srece i uspeha u tvom radu :D

PostPoslato: 28.05.2013. 11:44
Ovu vezbu sam ,,ukrao,, iz spiritualne opcije i ovde ima svoje pravo mesto. Ako se zablokirate, ,,zabagujete,, na putu ka svojim ciljevima, izvodite ovu vezbu, modifikujuci je i prilagodjavajuci vasem cilju sve dok se ne javi osecaj kretanja ka cilju

Lekcija 3

Resavanje unutrasnjih konflikata vezanih za vas cilj

Unutrasnji konflikti koji su bazirani na vasem verovanju da necete moci da ostvarite svoj cilj, su najsnazniji blokatori koji ometaju njegovo ispunjenje.
Tehnika koju cemo koristiti za razresenje ovih konflikata nije EMT for Goals (koja je, po mom verovanju, najbitniji deo deo sistema Spiritual options, I najbolja tehnika na svetu), ali je I ova koju cu vam predloziti takodje veoma uspesna I vrlo je jednostavna. Prosto – radi!

Licno sam koristio ovu tehniku sa velikim uspehom, a svedocio sam I uspesima mnogih svojih klijenata, koji su dostizali svoje ciljeve uz pomoc ove tehnike.
Ona se sastoji iz nekoliko prostih koraka, koje cete raditi po sekvencama, dok ne razresite vase unutrasnje konflikte.

Korak 1:
Pronadjite konflikt na kojem zelite da radite.

Najlaksi nacin da to ucinite je da se upitate
“Da li sam ja zaista siguran da cu dostici moj cilj do___________(Ovde napisete rok koji ste sebi u cilju postavili., tacka 2. lekcije1) Mogu da se kladim da ce odgovor biti “ne”, bar na pocetku procesa.
Obratite paznju na razlog koji vas cini nesigurnim. Koje je vase unutrasnje objasnjenje, zbog cega to ocekujete da necete uspeti? ( Na primer ako je vas cilj da nadjete novi posao, moguci odgovori bi bili: “Sada je globalna ekonomska kriza, I problem sa zaposljavanjem”, ili “Hm, dobre stvari se uvek desavaju nekom drugom, nisam ja te srece” ili “ Nisam dovoljno obrazovan. Nemoguce je naci dobar posao sa mojim obrazovanjem”)
U svakom slucaju, vas osecaj sumnje vezan za dostizanje cilja, izgradjen je na nekom unutrasnjem planu – koji vam kazuje da niste sposobni da ostvarite ovaj cilj. Upravo je to konflikt koga trazimo!

Korak 2:
Osetite tu negativnu emociju.

(Na primer, ako je vas odgovor bio da nemate srece, prosto osetite, iskusite to osecanje ‘nesrecnosti’, makar na nekoliko sekundi. Ako je vas odgovor bio da posao ne mozete naci zbog ekonomske krize, prizovite to osecanje, osetite da vam je cilj nedostizan zbog bas tog, navedenog razloga. I tako dalje…)

Korak 3 :
Dozvolite sebi tu negativnu emociju.

Ovaj korak vas u pocetku moze zacuditi. To znaci da pustite sebe da iskusite negativnu emociju. Da joj se ne opirete. Da joj dozvolite da postane stvarna u vasoj realnosti. Zadrzite taj “neopiruci” stav prema ovoj istini, najbolje sto mozete.

Korak 4:
Konstatujte da volite sebe, I pored toga sto imate ovu negativnu emociju.

(Jedan od glavnih razloga sto negativna uverenja I emocije I dalje postoje, jeste nas otpor prema njima. Tako mi bukvalno odbijamo delove naseg bica, a to stvara unutrasnje konflikte.).

Korak 5:
Obratite paznju na cinjenicu da pocinjete delimicno da odustajete od cilja koji ima negativnu emociju

Glavni problem zapravo I nije negativno osecanje koje posedujete, vec sam cin “povlacenja” od svog cilja, zbog ovog negativnog elementa u vasoj realnosti..
Na primer, imate osecanje da nemate srece, ali glavni problem ovde je osecanje da necete dostici svoj cilj, zato sto nemate srece, I tako se mentalno povlacite . Umesto orijentacije ka cilju, koju ste imali na pocetku, osecate se nesrecnim, verujete da ne mozete imati svoj cilj, I povlacite se, udaljavate od svog cilja.

Korak 6:
Konstatujte da zelite ostvarenje svog cilja, uprkos negativnom uverenju

(Na primer, imate osecanje da nemate srece – ali konstatujte da I dalje zelite ostvarenje svog cilja, cak iako nemate srece!Ili da I dalje zelite bolji posao, uprkos cinjenici da smo usred ekonomske krize…itd…)
Nakon sto prodjete sve ove korake, od 1 – 6, sa jednom negativnom emocijom ili uverenjem, ponovite process sa drugom, trecom, petom….
Vecina negativnih uverenja nestace posle ovog procesa. A one vrlo uporne I istrajne, primiticete da pocinju da blede , kako ponavljate ovaj process tokom nekoliko dana. Na kraju ce I one potpuno nestati, a vi cete konstatovati da ste zauzeli osecaj samouverenosti po pitanju dostizanja svog cilja!!!

Ima nekoliko zaista dobrih razloga zbog kojih ovaj process tako uspesno deluje, ali njihovo razmatranje nije u sklopu ovog e mail kursa.
Vazno je da razumete da vas na pocetku, negativna uverenja ili emocije udaljavaju od vaseg cilja ( “Ne mogu da dostignem svoj cilj, jer nemam srece”), a na kraju ove lekcije, ovog procesa, vi ponovo uspostavljate orijentaciju ka cilju ( “Iako mozda nemam srece, ja I dalje zelim ostvarenje svog cilja”)
Vremenom cete biti u stanju da uocite razliku u sopstvenom stavu, pre I posle ovog procesa.
Ucinite sebi uslugu, I radite ovaj proces nekoliko dana zaredom, ili dok prosto ne stignete u stanje potpune samouverenosti u odnosu na dostizanje svog cilja. Svaki dalji rad na vasem cilju, ici ce veoma lako, kada jednom zavrsite ovaj process.

Neke podsetnice vezane za koriscenje ovog procesa:
-Nakon svakog prolaska kroz ovih 6 koraka, oseticete razliku u svom stavu prema cilju.
-Mozda necete imati 100% samopouzdanje nakon jednog prolazenja, ali cete primetiti znacajnu promenu u vasim osecanjima prema cilju.
-Prosto uradite ovaj process najbolje sto umete. :D
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike