S.N Lazarev -Dijagnostika Karme

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 22.05.2013. 19:31
.

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 22.05.2013. 21:43
:D Dragi vlado pozdravljam tvoju odluku da napises ovaj post :clap: ,ja i ti smo imali nase diskusije ranije pa zato sada necu o tome :lol: ,nego da kazem da volim kada covek veruje u nesto i bori se za to u sta veruje :clap: Zelim ti sve najbolje,a sto se tice kritika ,pa bice ih i negativnih ali i pozitivnih,that`s life :) cao

PostPoslato: 22.05.2013. 21:58
Carobnjakov segrt je napisao::D Dragi vlado pozdravljam tvoju odluku da napises ovaj post :clap: ,ja i ti smo imali nase diskusije ranije pa zato sada necu o tome :lol: ,nego da kazem da volim kada covek veruje u nesto i bori se za to u sta veruje :clap: Zelim ti sve najbolje,a sto se tice kritika ,pa bice ih i negativnih ali i pozitivnih,that`s life :) cao

U 10 000 EURA sam se mogao kladit da ces ti biti prvi koji ce da baci komentar na ovu temu :mrgreen:

poz

PostPoslato: 22.05.2013. 22:09
Citat iz 6. knjige

"Ka bozanskom" S.N.lazarev

U sebi nosim tri dragocenosti,
kojih se pridrzavam i koje brizljivo cuvam,
Prva je duboka ljubav, koja ne zavisi ni od cega.
Druga se zove samopouzdanje,
treca se zove: odsustvo zelje da se bude glavni.
Posto imam ljubav u sebi, nosim se hrabro i muski,
dostojnog pravog ratnika.
Umeren, neiscrpnu snagu imam.
Bez zelje da budem glavni, u stanju sam da upravljam svime.
Onaj, koji se odrice ljubavi u korist rata,
umerenosti u korist izobilja,
svog statusa radi jos veceg polozaja,
neminovno gine.
Ali onaj koji je pun ljubavi,
bori se i pobjedjuje,
stice vlast nad svim culima,
biva sve snazniji.
Nebo mu pomaze, brine se o njemu,
strpljivo i sa ljubavlju.
Pravi ratnik nije ratoboran,
iskusan ratnik nije surov

S.N.Lazarev - O ispravnom cilju i smislu života, o iskušenju.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jrndtUNx46s#!

blog bebamur

http://bebamur.blogspot.com/

PostPoslato: 22.05.2013. 22:31
S.N. LAZAREV – DIJAGNOSTIKA KARME – KNJIGA DEVETA – “PRIRUCNIK ZA PREZIVLJAVANJE”

Da bi pomogli potomcima treba skinuti agresiju prema njima, tj. neutralisati agresiju prema budućnosti. Za to treba savladati zavisnost od budućnosti. Zavisnost od sadašnjosti se manifestuje u agresiji prema drugima. Zavisnost od budućnosti se u prvom redu manifestuje kroz agresiju prema sebi. Strahovi, sumnje, malodušnost, očekivanje, razdražljivost i uvredljivost su sve znaci zavisnosti od budućnosti. Ta zavisnost se savlađuje očuvanjem ljubavi prema Bogu i maksimalnim davanjem energije i kada budućnost preti da propadne. Ako očekujete nešto od budućnosti znači da ste prestali davati i da počinjete uzimati. I što jače nešto očekujete od budućnosti više pokušavate iz nje da isisate energiju. Prirodno je da nećete dobiti tu budućnost. Dobijamo samo onu budućnost koju natopimo energijom. O budućnosti možemo maštati, ali se ne sme od nje ništa očekivati. Ĺ to više od drugog čoveka očekujem, više od njega zavisim i više ću se vređati na njega. U principu uvredljiv čovek je vampir. Uvredljivost je povećanje pretenzija prema drugim ljudima, a to je znak nedostatka energije. Znači u momentu bilo kakve neprijatnosti od drugih ljudi treba se usmeravati prema osećanju ljubavi. Ljubav daje energiju za sopstvene promene i za razrešenje konfilkata. Ako smo u konfliktu mi se vređamo na drugog a onda gubimo energiju. Onda takav konflikt postaje nerazrešiv.
A prošlost se menja, javlja mi se misao. Realno se menja posle pregleda. Uopšte je to sasvim logično: ako se menja prošlost mora se menjati i budućnost. Ranije sam uvek upoređivao sadašnje stanje pacijenta sa njegovim stanjem do pregleda i pravio zaključke. Jednom sam pregledao majku i ćerku. Kod devojke su počele dobre promene. I rešio sam da pogledam i uporedim njeno stanje.Već nekoliko puta sam gledao njenu prošlost, ali sam zaboravio kako je izgledala. I sada uobičajeno ulazim u njenu prošlost i opet pokušavam da uzmem informaciju o njenom stanju do pregleda, ali me počinje boleti glava. Fiksiram erupciju programa samouništenja u svom polju. Dijagnostikujem veoma ozbiljne poremećaje. To je opasno. Treba odmah shvatiti u čemu je stvar. I shvati sam: njeno stanje se promenilo do preglada, a ja uzimajući uobičajenu sliku pokušavam da je obnovim i na taj način uništim njenu sadašnjost i budućnost. Pokazuje se da se kroz molitvu okrenutu Bogu možemo promeniti ne samo mi sami nego se istovremeno menjaju i prošlost i budućnost.
Eto zašto su i najgori grešnici, obraćajući se Bogu dobijali oproštaj, tj. novu sudbinu. Prošlost je prestala da se odražava na njih zato što su oni postali druge osobe. U indijskom shvatanju karme tako nečeg nema. Sve što si učinio moraš da odradiš. Promeniti se ne možeš. Ako si bogat, tebi je suđeno da budeš bogat, to je tvoja karma, to je tvoja kasta. Ako si pametan, takvi će biti i tvoja deca i unuci, a ako si grešnik takvi će biti i tvoji potomci. Deset hiljada godina je takav pogled na stvari bio ispravan i doprinosio je razvoju društva. Kakav je karakter dobijao čovek od rođenja od svojih roditelja, sa takvim karakterom je dalje živeo. Pre pet hiljada godina takav pogled na stvari prestao da bude postojan. Pre dve hiljade godina je taj pogled bio stavljen pod sumnju. Isus Hrist je srušio uobičajenu predstavu o sudbini čoveka. Ali do danas zvanična nauka tvrdi: “Karakter se ne može pomeniti”. Bez vere u Boga se on stvarno ne može promeniti. Ali da se on menja ja vidim na pacijentima.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 24.05.2013. 18:48
Zanimljivo, zaista.

Doduše, meni je tu zanimljivo više stvari:

- još jedno viđenje jedinstvene istine,
- još jedan iscelitelj,
- još jedan koji shvata da se i prošlost menja sa našim karakterom, i da u krajnjoj liniji ni vreme ni prostor nisu linearni, kako ih mi sada vidimo.

Vladooo, hvala na ovome, bilo je veoma informativno i inspirativno :clap:

PostPoslato: 24.05.2013. 20:39
mau je napisao:
Vladooo, hvala na ovome, bilo je veoma informativno i inspirativno :clap:

bice ga jos dosta jer slazem najbolje djelove iz njegovih knjiga .

hvala i poz

PostPoslato: 24.05.2013. 23:53
S.N.Lazarev - Bolesti dolaze od vezanosti coveka za ovaj svet

Moja istrazivanja su pokazala da je pojam buducnosti - fizicka velicina. Video sam da svaki covek ime svoje 'rezerve' buducnosti. Ako se te rezerve smanjuju, covek moze dobiti: sizofreniju, rak, dijabetes ili umreti. Rezerve buducnosti su povezane sa stanjem nase duse. Ispostavlja se da dusa proizvodi buducnost. Energiju buducnosti proizvodi dusa. Ako kod coveka, dusa pocinje da se smanjuje, a dusa pocinje da odumire kada nema ljubavi, tada se kod coveka neprimetno gubi buducnost. I tada pocinju bolesti, najteze i 'neizlecive'.. aids, rak, sizofrenija, autizam. To su sve bolesti ljudi, kod kojih buducnost prakticno ne postoji. To su zapravo bolesti duse. Srecom, dusa se moze izleciti i tu cinjenicu sada moraju uzeti u obzir mnogi naucnici.
Sad kad sam putovao kupio sam novine. To je najpopularniji list u Rusiji "Argumenti i cinjenice". I sta ovde pisu: "Ukloni uzrok - nestace bolesti". Ovo je knjiga koju je napisao lekar, naucnik i ovde se istice potpuno ne tradicionalni pristup savremene medicine. Koje se cinjenice ovde navode?
Kod nekih hronicnih bolesnika, pre ili kasnije, pojavljuje se rezonsko pitanje: "Trebamo li trositi ogromno vreme i nerve, na lecenje? Gomilu novca za apoteke i klinike.. Ako se za rezultat dugogodisnjeg lecenja, zdravlje nije poboljsalo nego pogorsalo." To je uobicajena praksa.

Lecenje prevodi akutnu bolest u hronicnu i covek boluje godinama, ali do potpunog izlecenja ne dolazi. Glavni uzroci smrti ljudi su mozdani udar i infarkt miokarda. Medicina ne moze da ih spreci. Cak i ako se pacijent nalazi u najboljoj bolnici, takvo lecenje cesto samo usporava tuzan zavrsetak. O tome ponekad iskreno govore sami kardiolozi. Nedavno, na medjunarodnom kongresu kardiologa, akademik Casov je rekao: "Bez obzira na pojavu novih metoda dijagnostike, ogromni arsenal lekova i hiruskih metoda, efektivnost lecenja ne samo da se nije uvecala, nego sudeci po rastu bolnickog letaliteta, smrtnosti - efektivnost lecenja se cak smanjila."
Lekari su sada poceli govoriti o tome da ako se ne otkloni uzrok bolesti, covek se ne moze izleciti. Uzrokom bolesti, u poslednje vreme, sve cesce se imenuje: stres, nepravilan odnos prema situaciji, depresija, unutrasnje nezadovoljstvo sa sobom i okruzenjem. To jest, zvanicna medicina je prinudjena da prizna da uzrok bolesti nastaje u duhovno-psihickoj sferi, prvo psihicka dejstva, a zatim fizicka. Prvo pocinje da oboljeva psiha, neprimetno u dubini, a zatim pocinje da oboljeva telo. Povezanost izmedju nasih osecanja, nasih misli i naseg zdravlja uocili su jos u drevnoj Indiji. Ajurveda govori o tome, da karakter coveka utice na njegovo zdravlje. U Indiji se pojavio pojam 'karma' - zakon uzroka i posledice. Veruju da ako je covek otimao, krao, ubijao to isto ce njemu ljudi raditi u sledecem zivotu. Zakon uzroka i posledice povezuje nase ponasanje i osecanja, sa nasim zdravljem i sudbinom. U indijskoj interpretaciji to zvuci prilicno naivno: Ako si bio los u ovom zivotu u sledecem ces se roditi kao pas, macka itd. No, bez obzira na naivnost tih tvrdjenja, oni imaju duboki smisao i oni su tacni u sustini.
O tome da nase osecanje, nase ponasanje utice na nase zdravlje receno je i u Starom zavetu. U Judaizmu jasno je receno da ako je covek prekrsio zapovesti, pocinio zlocine u odnosu na druge, tada njegova deca mogu biti prokleta do desetog kolena. Bice bolesni, nesrecni.. to jest jasna povezanost ponasanja coveka, sa njegovim zdravljem i sudbinom. Kada citamo Novi zavet vidimo to isto. Hristos, kada je izlecio coveka, govori:"Idi, i od sad vise ne gresi. Pazi da ti ne bude gore nego ranije. I tu vidimo jedno isto - nase emocije i nasa ponasanja neizbezno uticu na nase zdravlje i na zdravlje nasih potomaka.
Kada sam pocinjao svoje istrazivanje, to nisam ni pretpostavljao. No, prolazile su godine, skupljao se materijal i sve sto sam zakljucio, tacno potvrdjuje to sto je receno u Sarom i Novom zavetu. Da zaista postoji unutr. povezanost izmedju roditelja i dece. Da zaista, bilo koja nasa rec, osecanje i ponasanje, bilo koji nas postupak, kodira se u nasim strukturama biopolja, u nasu podsvest, i pre ili kasnije moracemo za to odgovarati. "Sto posijes, to ces i poznjeti."
Najvaznije, ja sam video da kada se covek menja, menjajuci odnos prema okruzenju, moze izmeniti svoju proslost, sadasnjost i buducnost. Deca su ozdravila, nestao je rak... Zato sam poceo da pisem knjige.. Glavni cilj je bio, dati ljudima to znanje, napisati knjigu da bi se ljudi bez moje pomoci, sami mogli menjati i prevazilaziti svoje bolesti. U principu, rezultate sam video vec posle nekoliko godina. Iako nisu dolazili na prijem kod mene, procitavsi knjigu ljudi su se oslobadjali raka, dijabetesa, kod njih bi se oporavljala porodica, poboljsala sudbina. To je bilo povezano, ne sa cudom na koje smo navikli, vec sa glavnim cudom.. menjanjem coveka i shvatanjem da smo mi ljubav, i glavno sto moramo pothraniti u dusi je ljubav, i pokusati sacuvati je.

Sta je to stres?

Stres je gubitak onoga za sta smo vezani. Sto je veca vezanost, to je veci stres. U indijskog filozofiji postoji izreka: "Bolesti dolaze od vezanosti coveka za ovaj svet." Ovo je apsolutno tacna formulacija. Na zalost, ona se dalje ne razvija. Tako sam ja ubedjen da, vezanost za razlicite aspekte covecije srece, donosi zavisnost, povecava agresivnost, i kasnije pocinje bolest. Lekari kazu: Stres moze biti uzrok raka, dijabetesa i dr teskih bolesti. No, sta je stres, cesto lekari ni sami ne razumeju.

Kako prevazici stres? Kako nauciti pravi nacin da se stres prevazidje? Stres nije samo bol ili nesto neocekivano. Stres je naime, gubitak uobicajenog nacina zivota. Gubitak neceg dragog, za sta smo vezani.
Ko ne moze prevazici stres? Onaj koji ne moze prevazici gubitak. Ko ne moze gubiti? Onaj koji se ne ume zrtvovati. Covek koji je navikao zrtvovati se, gladovati, postiti, brinuti o drugima, taj lako prevazilazi stres. Taj covek i u teskoj situaciji prezivljava. Sprovodio sam statistiki konc. logora, iz knjiga koje sam citao. Prvo su umirali banditi-kriminalci. Oni nisu izdrzali stres, jer je njihova dusa bila suvise vezana za novac, vaznost.. bili su suvise agresivni. Zatim su umirali obicni ljudi, zatim umirali aristrokrate, poslednji su umirali vernici. To jest, u teskoj situaciji, ako ko prezivi, to su vernici. Zasto? Zato sto vernik zna da se treba zrtvovati, da zrtva prociscava dusu, da zrtva pomaze da se voli. Da se treba brinuti o drugima, da treba videti boziju volju u svemu.
Zato, prevazilazenje stresa je najlakse za vernika. No, vernik nije taj sto ide u hram ili objavi da je vernik. Vernik je taj koji shvata da je Bog ljubav, da se treba pridrzavati zapovesti, da je sreca da se nekome nesto da, a ne otme. Ako proanaliziramo deset zapovesti, u cemu je njihova sustina? Prvo, prva zapovest je: Bog je ljubav, Bog je jedan. Bog je ljubav. Tako covek koji ide k ljubavi - nece krasti, nece lazno svedociti, nece obozavati jelo, seks, novac.. on nece pljackati i ubijati. On ce biti toplina i postovace druge ljude. On se moze uzdrzati od zadovoljstva, lakse zrtvovati. To je portret zdravog coveka.
Kako se udaljavamo od zapovesti, od te sustine, od ljubavi, mi pocinjemo da zivimo nasim instinktom. Pocinjemo da se vezemo za materijalni svet. Za nas je sve znacajno, i materijalne i duhovne vrednosti. Mi ih ne mozemo izgubiti. Kod nas se pojavljuje ogroman stres, pri bilo kom neuspehu ili nevolji. Dalje pocinje sakupljanje agresivnosti u podsvesti, zatim dolazi bolest, nesreca i smrt.

Zasto ja sad obracam paznju na ovu temu?

Zato sto sada nasa civilizacija ulazi u period promena. Uskoro treba da se pojavi nova civilizacija. Mi cemo biti drugaciji ljudi.. ustvari oni koji prezive. Sada vidimo svetsku krizu, ali ona je tek pocela. Kroz godinu dve kad, po proceni strucnjaka, propadne Amerika tada ce realno poceti ozbiljna kriza. To ce biti ogroman stres za sve...
Zato, ako ne brinemo o dusi, ako budemo brinuli samo o telu, nikakav stres necemo prevazici. Sada dolaze godine, kada ce stalno biti stresna situacija. Ako na stres reagujemo sa osecanjem straha, osude, nezadovoljstva, to ce se sve nakupljati u podsvesti i kroz 5-7 godina moze doci do eksplozije bolesti, cak i kataklizmi, jer nasa energija utice na Zemlju. Od toga kako reagujemo na okruzenje, od toga zavisi i nasa buduca sudbina i zdravlje. Od toga kako percipiramo svet, zavisi nase unutrasnje stanje.. ali i fizicko, ne samo duhovno nego i fizicko u konacnom.

PostPoslato: 30.05.2013. 22:23
S.N. Lazarev - ZAPOVESTI BLAŽENSTAVA

Pokušavajući da shvatim kako se pravilno sukobljavati, kako pravilno vaspitavati druge ljude, neočekivano sam shvatio smisao devet jevanđeoskih zapovesti - Blaženstava. Vaspitavanje podrazumeva izmenu, ali bez ljubavi čovek se ne može promeniti. Kakav treba da bude čovek koji je ispunjen ljubavlju? Ĺ ta smeta čoveku da se promeni?

Ne može se promeniti onaj ko sebe smatra apsolutno ispravnim. Ako sam ispravan, to znači da je onaj drugi kriv, dakle on treba da se menja. Nema potrebe da se ja menjam. Ako je svet surov i nerparavedan, kriv je svet, i naravno, ne treba ja da se menjam. Ako poštujem sve zapovesti, ali Bog me je ipak kaznio, On je kriv, ne treba ja da se menjam. ÄŚovek koji se klanja duhovnosti, klanja se statičnosti i nepromenjivosti svojih predstava o svetu. On ne može i neće da se promeni.

Blaženi su siromašni duhom, jer je njihovo Carstvo nebesko; (Mt. 5,3)

Zašto se u prvoj zapovesti govori da će siromašni duhom dobiti Carstvo nebesko? Zato što je Carstvo nebesko Božanska ljubav. Onaj za koga je ljubav iznad pravednosti neće je izgubiti.

Primetio sam prostu stvar: ako u trenutku sukoba prvo osećanje koje bukne bude osuđivanje ili mržnja, normalno rešenje sukoba već nije moguće. Ili gušenje ili uništenje, ili potčinjavanje i dodvoravanje. Ako je prvo osećanje koje se pojavi ljubav, tada je moguće poravnanje, nagodba i rešenje spora koje će biti prihvatljivo za obe strane. Pokazalo se da se u sporu istina može ne samo roditi, već i umreti. Istina umire kada se jedna od sukobljenih strana usredsredi na svoju ispravnost, pokušavajući da uguši drugoga, da uzdigne sebe ponižavajući druge.

Dakle ispostavilo se - ako se pri uvredi u očima gomilaju suze, nije moguće mrzeti. Suze su žrtva, gubitak, one pomažu da volimo, znači otvaraju mogućnost vaspitavanja sebe i drugoga.

Blaženi su koji plaču, jer će se utešiti; (Mt. 5, 4)

Svaki čovek želi da se oseti imućnim. Svake sekunde mi se podsvesno pitamo: da li imam snage da preživim? Ĺ ta mi nedostaje da obezbedim svoje preživljavanje? Podizanje sopstvenog statusa predstavlja razvitak svoje unutrašnje energije, što znači povećavanje mogućnosti za preživljavanje. Međutim, mnogi ljudi, pokušavajući da dokažu svoju imućnost, ponašaju se slično životinjama. Osećaju se sigurno samo kada dave druge ili ih ponižavaju. Oni pokušavaju da ostvare svoje želje i nateraju druge da prihvate njihove uslove.
Sećam se razgovora sa jednim čovekom. «Imao sam mnogo poznanika među razbojnicima, -rekao je on. – Danas, 60-70% njih leži u zemlji. Pri tome, vrlo je jednostavno odrediti da li će takav čovek preživeti. Ĺ to snažnije pritiska ljude u svojoj okolini, ne spolja, već iznutra, manje su mu šanse da preživi». Saglasio sam se njim. Kada iznutra pokušavamo da podčinimo i ugušimo druge ljude, takav model ponašanja prenosimo na okolni svet i na svoju sudbinu. A sudibina ne prašta nasilje nad sobom. Zato čovek koji ne može da ukroti svoje želje i čiji status ne određuje energija ljubavi, već sila, pre ili kasnije će biti lišen onoga ka čemu stremi, vrlo često i života.

Bogatstvo može da sačuva samo onaj koji je naučio da umiri svoje želje.

Blaženi su krotki, jer će naslediti zemlju; (Mt. 5, 5)

Ĺ˝elja – to je energija. Ako mi nešto postojano hoćemo, u tom pravcu odlazi neprekidan mlaz energije, koji nam omogućava da dobijemo to što želimo. Davno je rečeno «Mi smo ono što jedemo». U ovoj izreci je sledeće shvatanje: pošto jelo utiče na čoveka, može mu pomoći, a može mu i odmoći u njegovom razvitku. Ali u još većem stepenu smo ono čemu stremimo. ÄŚovek se poistovećuje sa onim ka čemu teži.

Stremeći ka pravdi stremimo ka istini. Pravilno shvatanje sveta nije moguće ako pođemo od shvatanja da je sve «crno» ili «belo». Svet možemo shvatiti samo obuhvatajući sve njegove suprotnosti. Potpuno shvatanje svakog procesa je moguće kada se uzrok i posledica sjedine u jednu tačku, kada postanu jedna celina. Sjediniti suprotnosti bez ljubavi, nije moguće. I što je postojanija čovekova težnja, više će ljubavi dobiti.

Blaženi su gladni i žedni pravde, jer će se nasititi; (Mt. 5, 6)

Svaki sukob je vaspitavanje. A vaspitavanje je postepen proces. Veoma je važno shvatiti da čovek nikada neće biti savršen. Potpuno savršen je samo Tvorac. Dok se čovek ne vrati u Prauzrok, uvek će imati nedostatke. Kada hoćemo da vidimo i učinimo drugog čoveka savršenim, kada podižemo lestvicu mogućnosti i tražimo od drugoga da se odmah promeni, gubimo ljubav i ispunjavamo se prezrenjem i mržnjom. Zato je u vaspitavanju potrebna blagost i strpljivost. Ne treba čoveka zbog nedostataka prezirati, osuđivati ili pokušati uništiti ga. Treba mu pomoći da prevlada nedostatak. Blagost, u kojoj se krije ljubav – jedno je od osnovnih pravila pedagogije.

Blaženi su milostivi, jer će biti pomilovani; (Mt. 5, 7)

Ĺ˝elja da udavimo, udarimo, prevarimo, u sukobu sa drugim čovekom, pojavljuje se utoliko snažnije, ukoliko slabije osećamo ljubav prema njemu. Ako pokušavajući da vaspitavamo drugog sačuvamo osećanje nadmoćnosti, pedagogija se odmah pretvara u gušenje i ispoljvanje svoje snage.
Iskrenost isključuje osećanje nadmoćnosti nad drugim. Iskrenost je potpuna nezaštićenost duše. A potpuno nezaštićena duša, ima samo jednu tačku oslonca – ljubav. Ĺ to je čovek iskreniji to snažnije podsvesno, teži Bogu.

Veoma je teško prihvatiti gubitak novca, vikendicu, blagostanje. Još je teže prihvatiti krah duhovnih vrednosti, kada se ruše nade, dolazi do kraha svesti, sposobnosti, volje i talenta. Još teže je sačuvati ljubav, kada vam pljunu dušu, kada vas vređaju, uz vaše dopuštenje ili bez njega, bliski ljudi i voljeni čovek.

Odricanje od materijalnih vrednosti i materijalne zaštićenosti može izgledati kao podvig. Ali, odreći se duhovne zaštite, to jest, vlasti, uvažavanja, priznanja dvaput je teže. Iskren čovek odriče se i od zaštite duše. A to je moguće samo pri nerekidnom stremljenju ka ljubavi. Takav čovek može da dodirne Božansko i ne umre.

Blaženi su čisti srcem, jer će Boga videti; (Mt. 5, 8)

Ako ne postoje pravila kojima se obe strane podčinjavaju sukob između plemena i država se može završiti samo uništenjem,

U toku Prvog svetskog rata korišćeni su otrovni gasovi – posledice su bile strahovite. Posle toga prihvaćen je dogovor da se u ratu ne koristi hemijsko oružije. U svakom društvu koje hoće da živi i razvija se, moraju da postoje opšta moralna pravila, a takođe i sudije koje pomažu sukobljenim stranama da reše sukob.

Za vreme sovjetske vlasti jasnih moralni normi nije bilo. Pravila su se menjala svaki dan. Ljudi su videli da je država jako slaba. Svaka grupa je stvarala svoja pravila. Zatvorenici, kojih je bilo poprilično u sovjetskom društvu, stvarali su svoje shvatanje morala i svoje moralne zakone. Za razliku od socijalističkih moralnih zakona, oni su bili mnogo čvršći i bespogovorno su ispunjavani. Njihove vođe su rešavale sukobe, opominjale prestupnike i odgovarali za moralnu klimu u kolektivu. Eto zašto je sovjetska vlast mnogo puta pokušala da istrebi ovaj «pravni institut».

Svaki sudija mora da poseduje određene karakterne crte.

Prvo: on treba da bude miroljubiv, to jest dužan je da smiri strane u sukobu, a ne da se svađa sa njima. Sudija postoji da se sukob ne bi pretvorio u ubistvo.

Drugo: sudija treba da bude častan i nepotkupljiv. Ako se «proda» nekoj od strana, smisao suđenja iščezava. Sukob prelazi u svoj agresivni stadijum.

Sudija treba da bude uman, iskusan, da poseduje i vlada informacijama, jer tada neće biti grešaka i sukob se neće dalje zaoštravati.

Ljudi koji su umeli da pomire neprijatelje, tokom cele istorije čovečanstva uživali su duboko poštovanje. Rešenje sukoba mirnim putem omogućavalo je da se izbegnu ubistva, krvna osveta, ratovi, međusobne pogibije mnoštva ljudi i naroda.

Ĺ to je više ljubavi u čovekovj duši, veće su šanse da pomiri sukobljene strane. Zato su po pravilu, najviši autoriteti u sukobima između plemena i naroda bili sveci.

Savremeni svet se nalazi na ivici propasti, i da bi preživeo ljudi moraju brzo i temeljno da se promene. Danas, težnja ka Bogu mora da se ispoljava u svakom čoveku, ne s vremena vreme, već neprestano. Sin u sebi nosi neraskidivo jedinstvo sa ocem. Da bi u sebi osetio Boga, čovek mora neprestano da u svojoj duši čuva osećanje ljubavi. Ono ne sme da nestane.

Blaženi su mirotvorci, jer će se sinovi Božiji nazvati; (Mt. 5,9)

Energija ljubavi, koja neprekidno teče ka nama, deli se u nekoliko tokova. Pre svega ona se troši za opstajanje i razvijanje duše, zatim svesti, a onda tela. Potrebe duše, duha i tela neprestano se takmiče sa ljubavlju, i da bi čovek osetio prednost ljubavi nad svim ostalim, periodično treba da prolazi kroz uniženje tela, duha i duše.

ÄŚesto interesi tela, duha i duše dolaze u protivrečnost sa ljubavlju, i čovek, koji ide za njom i koji se u životu vodi logikom ljubavi, nailazi na strah, protivljenje i agresiju ljudi, za kojih je ljudsko važnije od Božanskog. Tada mora ili da se odrekne ljubavi i prihvati pogrešnu logiku iznutra mrtvih ljudi, to jest da dobije u sadašnjosti, ubijajućii svoju budućnost, ili da po svaku cenu spasava ljubav i svoju budućnost, prihvatajući uvrede i povrede u sadašnjosti.

Sećam se stiha iz pesme Vladimira Visockog: «Mi ne umiremo mučnim životom, mi ćemo dobrom smrću oživeti».

Blaženi su prognani pravde radi, jer je njihovo Carstvo nebesko; (Mt. 5, 10)

Hristove zapovesti su, površno posmatrano, nelogične i protivrečne. U Tori je sistem odnosa čoveka sa okolnim svetom izgrađen neobično jasno. Judaizam nije samo religija, već i nauka.

U 613 zapovesti postoji i filosofija, i ekonomja, i pravo, i biznis, i porodica i vaspitavanje dece, i politika – sve što želite. Izgrađen je složeni sistem pravilnog odnosa prema svetu. No i pored logičnosti, jasnoće, razumljivosti i dubokog pomanja sveta, ove zapovesti ipak mogu baciti u zasenak ljubav.

Ono o čemu je Hristos govorio, ne podleže (svakodnevnoj) logici, i zasniva se na nejasnom, neizrecivom i nelogičnom osećanju ljubavi, koje treba da bude najviši zakon i zapovest. Ipak, bez tog osećanja nemoguće je ostvarivanje glavnih zapovesti judaizma.

Da bi spoznao da je Bog jedan, čovek mora da ima veoma visok nivo ljubavi i energije. Da bi osetio ljubav prema Bogu, kao najveće zadovoljstvo, sa kojim druga zadovoljstva ne mogu da se uporede, čovek mora da nauči da voli. Za to je potrebno da postane drugačiji. Treba se promeniti, proći kroz poniženje tela, duha i duše. I ako se pri gubitku svega ostalog, sačuva i ostane kao jedina vrednost ljubav, tada možemo da osetimo i shvatimo da je Bog večan, i da je ljubav prema Njemu – zaista najveća sreća i zadovoljstvo. A svi ostali oblici sreće i ljubav usmerena ka njima, karatkovečni su, prolazni i pre ili kasnije će nestati.

Blaženi ste kad vas sramote i progone i lažući govore protiv vas svakojake rđave reči, zbog mene. (Mt. 5, 11)

Do današnjeg dana, čovek sebe određuje kao «homo sapiens-a» - čovek koji misli (razumni čovek). Ali đavo je takođe biće koje misli. Dve hiljade godina je prošlo od kada je Hristos dao devet zapovesti na Gori, nazvao ih Blaženstva, i izneo shvatanje da je čovek pre svega biće koje voli. Razumevanje Njegovih reči je jedina šansa saveremenog sveta da se spasi.

Prevod A.M.

PostPoslato: 02.06.2013. 11:40
Prva karika je
materijalni nivo i što se njega tiče to je sve bilo poznato. Zatim su dolazili nivoi duhovnih vrednosti, koje kao da su se delile u dve grane. Jedna grana, odnosno nivo, predstavljali su međuljudski odnosi. Zavisnost od njih rađala je ljubomoru. Druga grana je predstavljala
težnju ka razvijanju sposobnosti i intelekta. Zavisnost od njih rađala je gordost. . Današnja psihologija predlaže čoveku da razvija sva svoja interesovanja. Tada se krah u jednoj oblasti neće tako stresno doživeti. I čovek tada može da preusmeri svoja interesovanja u druge
oblasti života Međutim, ova shema je davala rezultate samo na površinskom
nivou. Bila je delotvorna samo u slučajevima svakodnevnih svađa,prevara i uvreda. Ali u slučajevima težih životnih potresa kao što je gubitak voljene osobe i si. I sami psiholozi i psihoterapeuti nisu bili u stanju da ih prevaziđu
. Samo je obraćanje Bogu moglo da ih izvede iz beznadežne situacije. Ĺ to više žudimo za božanskom ljubavlju, to manje zavisimo od ljudske ljubavi. Tako, da njen krah ili destabilizaciju ne doživljavamo tragično. Po mom mišljenju u čoveku postoje dva izrazita stremljenja. Jedno je instinktivna potreba da produži sebe (kroz produženje vrste i vezivanje za voljenu osobu) i instinkt samoodržanja. Ta problematika ima veze sa međuljudskim odnosima.
Drugo se odnosi na razvijanje ličnosti, osposobljavanje, sticanje mogućnosti za efikasnije upravljanje sredinom u kojoj se živi. To je područje razvijanja sposobnosti i intelekta. Dok su ta stremljenja u granicama normalnog ne dolazi do problema. Međutim, kada ta
stremljenja postanu sama sebi cilj i svrha života, dolazi do sve veće zavisnosti od njih. Ta zavisnost rađa agresiju, što vodi u raspad. Znači, sve ljudske individualne vrednosti su u stvari, skup materijalnih i duhovnih vrednosti.
Ĺ˝eleo sam da se što pre oslobodim materijalnih i duhovnih vrednosti.Ĺ to sam se više usredsređivao na to, to se vreme sve više ubrzavalo,da bi u jednoj fazi ubrzavanja vremena uočio da se zavisnost
od jednih pretače u zavisnost od drugih.
Prema tome, čovek koji je spolja gledano vezan za novac i po prirodi materijalista i pragmatik,takav je upravo, jer je duboko u svojoj unutrašnjosti u stvari, vatreni Idealista. Za njega bi dalje vezivanje za duhovne ideale bilo smrtonosno
opasno. Kroz praksu sam se uverio da je čovek koji se oslobodio ljubomore podsvesno prenosio tačku oslonca na razvijanje ličnih sposobnosti i intelekta, a ne na ljubav prema Bogu. Umesto
ljubomore koja je iščezla javlja se gordost.
Kasnije sam shvatio da osim ovih nivoa ljudskog postojanja postoje još mnogo dublji i po svom uticaju sveobuhvatniji i globalniji nivoi. Na kraju sam došao do kategorije koju čine ideali, duhovnost i plemenitost. To je bio mnogo
suptilniji i po svom uticaju sveobuhvatniji nivo koji je bio u osnovi međuljudskih odnosa i razvijanja ličnih sposobnosti. Zavisnost od ove kategorije je dovodila do zavisnosti od međuljudskih ili ličnih
intelektualnih sposobnosti. Ako je ta zavisnost bila izrazito jaka kod čoveka bi istovremeno planula i ljubomora i gordost. Kategorija duhovnosti, plemenitosti, ideala i nada predstavlja i nivo sa kojeg se
uspostavlja kontakt sa budućnošću. Ĺ to je duhovni nivo čoveka veći i što je on uzvišeniji, plemenitiji i maštovitiji to se kod njega više razvijaju mogućnosti upravljanja budućnošću. Prošlost se odnosi na
materijalno, a budućnost na duhovno. Ĺ to više nosimo u sebi od budućnosti
to je u nama više sadašnjosti i prošlosti. Ĺ to je čovek duhovniji i plemenitiji to će pre ili kasnije u njemu ili u njegovim unucima početi aktivno da se ispoljavaju intelektualne sposobnosti. Time će
njihovi međuljudski odnosi biti bogatiji i harmoničniji

Sve što nosimo u sebi dolazi nam iz budućnosti i pretvara se u sadašnjost. Zato stepen naše duhovnosti određuje i naše mogućnosti u sadašnjosti. Ĺ to je čovek duhovniji i plemenitiji to će njegovi potomci biti ne samo duhovno već materijalno bogatiji. ÄŚak i ako se njegova deca i unuci odreknu duhovnosti i plemenitosti, unutrašnje rezerve će im dozvoliti.Prvi znaci zavisnosti se manifestuju kao strah za svoju, kao i
budućnost naših najbližih. Preterano vezivanje za planove i maštanje. Bolno neprihvatanje bilo kakvog kolebanja u vezi sa budućnošću kada nam se ruše planovi i nade i kada nam se predstava o svetu u kojem živimo i životu ruši. Nesposobnost da se prihvati rušenje ideala, planova i nada. Izdaja ili nepravedno ponašanje pojedinih osoba ili društva prema nama jasni su pokazatelji naše jake zavisnosti od budućnosti što nam upropaštava sudbinu i zdravlje. Kad god sam
posmatrao ljude obolele od raka ili osobe sa problemom steriliteta kod svih sam uočio jaku vezanost za ideale i jaku potrebu da budućnost učine izvesnom Znači, materijalno je prošlost, duhovno je budućnost.
Između njih se nalaze međuljudski odnosi s jedne, a potreba za intelektualnim usavršavanjem s druge strane. Neophodno je u mislima proći kroz čitav svoj život i sve situacije kada su naše vrednosti bile unižene prihvatiti i shvatiti kao očišćenje naše duše. Ne smemo da žalimo za prošlošću ni da se plašimo budućnosti. Boga poimamo kroz ljubav koja nije ničim uslovljena i svaka agresija prema toj ljubavi nas odvaja od Boga i uvlači sve dublje u ljudsko. Prema tome, prvo što treba da učinimo jeste da prolazeći misaono kroz ceo svoj život otklonimo bilo koju agresiju prema ljubavi, a koja se ispoljavala kao gubitak želje za životom, nezadovoljstvo sobom i svojom sudbinom,ili kao osuda i ljutnja prema drugima.

PostPoslato: 04.06.2013. 15:43
Želje od kojih ne zavisimo, mogu se ostvariti

Kao prvo, glavni uslov da bi se oslobodili zavisnosti od svoje želje jeste nalaženje nekog drugog uporišta. Ranije su ljudi to i radili. Razočaran u ljubav i porodičan život, čovek se posvećivao poslu i
karijeri. Ĺ to se više duhovno razvijamo, sve više uviđamo kako su sve naše želje povezane i kako ishode iz jednog izvora, a to je traganje za ljubavlju. Na kraju uviđamo da nas povlađivanje čulima vodi u ćorsokak, što više udovoljavamo svojim željama, sve više zavisimo
od čula, udaljavajući se tako od božanskog. Promena aktivnosti odnosno želja nas sve više čini zavisnikom od ljudskih vrednosti, ako u njima tražimo svoje glavno uporište. Na kraju je i to ljudsko "Ja " koje gradimo i sve više jačamo, osuđeno na propast. Počinju
nesreće, bolesti, alkoholizam, narkotici, dolazi do sve veće pojave izopačenih želja i td.

Na svom tragalačkom putu otkrivamo nove istine. Shvatamo da je mnogo važnije sačuvati dobrodušnost u trenucima kada nas vređaju i ponižavaju, a ne dozvoliti da budemo duboko povređeni i ozlojeđeni. Ako uložimo napor u tom pravcu, uviđamo kako ljutnja ostaje samo na površini i brzo nestaje. Osećamo kako smo ovim puno dobili, kada smo se izborili da naša duša ostane nezaprljana. Ima trenutaka kada izgubimo nešto što nam je drago i kada se javlja žal za izgubljenim. Ĺ˝ivot nas uči da ukoliko uspemo i u ovim situacijama da sačuvamo dobrodušnost, lakše dolazimo do nečeg novog što nam je drago. Shvatamo da ako uporište izgrađujemo na dobrodušnosti, sve smo manje u vlasti svojih emocija. Tada sve naše želje postaju mnogo lakše i čistije. Pošto sve manje od njih zavisimo, one se sve lakše ostvaruju.

Pridružio se: 14.03.2013. 11:15
PostPoslato: 07.06.2013. 08:38
Pozdrav Tajnasima i Vladi..odlican tekst,samo je malo kontradiktoran sa svim onim sto sam ja do sada procitala o zeljama i drzanju fokusa ..Naime,u masi tekstova upravo drzanje 100% fokusa na ono sto zaista zelimo ,je put ka ostvarenju zelja?!
Iz licnog primjera znam ,ukoliko ja zaista nesto zelim,jednostavno ne mogu to da "otpustim",vrzma mi se po glavi non-stop,jednostavno zivim svoju zelju...Da li sam uvijek imala uspijeha,to je vec druga stvar,ali cinjenica je da ono o cemu misimo ,tome i dajemo energiju,a samim tim se povecava sansa za stvaranje..Vladoo,rado bih cula vas komentar na ovo...Veliki pozdrav!

PostPoslato: 07.06.2013. 11:26
Bina Maria je napisao: sa svim onim sto sam ja do sada procitala o zeljama i drzanju fokusa ..Naime,u masi tekstova upravo drzanje 100% fokusa na ono sto zaista zelimo ,je put ka ostvarenju zelja?!
Iz licnog primjera znam ,ukoliko ja zaista nesto zelim,jednostavno ne mogu to da "otpustim",vrzma mi se po glavi non-stop,jednostavno zivim svoju zelju...Da li sam uvijek imala uspijeha,to je vec druga stvar,ali cinjenica je da ono o cemu misimo ,tome i dajemo energiju,a samim tim se povecava sansa za stvaranje..Vladoo,rado bih cula vas komentar na ovo...Veliki pozdrav!

ljudi se vezu za 2 stvari to je duhovnost i materijalna strana.Covjeku je servirano to da moze da upravlja sudbinom sto smatram da je nemoguce(ali ce mu nedje biti oduzeto to sto je dobio) .Sto se covjek vise veze za materijalan i duhovni svijet to se vise kod njega pali gordost.A to je program za samounistenje te osobe .
Drug Lazarev kaze da covjek treba da oslobadja svoje vezanosti za materijijanih i dugovnih vrijednosti .
On kaze da prva stvar treba da ti bude ljubav i stalnim ciscenjem ti mjenjas sudbinu .Zasto ne po njemu vezanosti jer duhovni ljudi osjecaju pad bolan i onda sebe jedu iznutra.

S.N.Lazarev govori o zavisnosti ljudi od vremena (proslosti i buducnosti), emocija, materijalnih vrednosti i duhovnosti od upravljanja buducnosti.
Zavisnosti dovode do razvijanja odredjenih negativnih osobina koje ljudima onemogucavaju da prihvate "bozanski plan". Ta nemogucnost prihvatanja dovodi do raznih bolesti prihe i tijela.

Pridružio se: 14.03.2013. 11:15
PostPoslato: 07.06.2013. 11:57
Hvala! Fino je to sto je Lazarev napisao,ali sta kazemo ,mi obicni smrtnici..Ja licno za materijalne vrijednosti se nisam nikad vezala,jer sam jos devedesetih uvidjela da sad imas-sad nemas.Hvala Bogu,jos se nisam razboljela ,ni fizicki ni psihicki..a i necu!E sad ,da li se sudbinom moze upravljati,je sasvim druga prica...mislim da moze,u nekoj mjeri!Niko za nas ne okrece pedale ,nego mi sami!Ali odsustvo zelje,je jako siromasan zivot...Mozda ce se ostvariti.mozda nece,ali nas rast kroz proces ,je ono sto se pika!!Ono sto zelimo,ustvari puno vise govori o nama,nego ono sto mi govorimo naglas...A to i jeste"bozanski plan"..

PostPoslato: 27.06.2013. 22:58
Pogledajte na svoje misli sa strane. U osnovi svake misli leži
situacija - aktivnost. Shodno tome sledi i napregnutost misli. I ako
misao počinje da se bori sa tekućim tokom događaja na dubokom
nivou, dolazi do preopterećenja i na fizičkom nivou. Potpuno unutrašnje
neprihvatanje situacije je borba sa celom Vasionom. A zatim počinju
šlog, infarkt, raspad funkcije organa. Zato jedno od glavnih pravila
zdravlja jeste osećati sekundarnost svoje volje, svojih želja i svojih
misli. Molitva “Oče našâ€ť genijalno počinje. Potpuno prihvatanje Božje
volje i potčinjavanje njoj, odbacivanje briga o budućnosti i skidanje
pretenezija prema prošlosti. Sledstveno se formira harmonija u duši u
odnosu prema svim aspektima vremena. Dakle, misao je situacija. Meni
se javlja neka želja. Ja počinjem da mislim kako da želju realizujem.
Jedna imaginarna situacija se smenjuje drugom. Jedna misao
dopunjava drugu. Moje želje su potencijal između uzroka i posledice.
Ĺ˝elje su takođe situacija. Mnogobrojne misli se ujedinjuju u situaciju
odgovarajuće mojoj nameri. Da bi postigli neki cilj treba formirati tok
događaja u Vasioni. Pošto je konačni cilj ukupnog niza događaja u
Vasioni povratak ka prvom uzroku, onda se mora obrazovati
odgovarajuća hijerarhija ciljeva. Ako se svi naši ciljevi i želje formiraju
u konačnoj orijentaciji na sjedinjenje sa Bogom, tada i prilikom
spoljašnjeg suprostavljanja, iznutra zadržavamo jedinstvo sa celom
Vasionom. Mi se upisujemo u Zakon jedinstva i borbe suprotnosti i
harmonično razvijamo. Danju svu energiju trošimo na razum, osrednji
deo na kontrolu okoline i on stupa u suprotnost sa okružujućim svetom.
Da te suprotnosti ne bi bile kobne, noću treba doći u jedinstvo sa celom
Vasionom. Ovo mnogo zavisi od toga na šta se koncentrišemo kada
tonemo u san, jer emocije poslednjih dva sata ulaze u podsvest. Ako
smo ceo dan napeti onda ceo negativ ulazi u san. Spoljašnji konflikt
koji podstiče na razvoj postaje unutrašnji. Rešenje je jednostavno: pred
san se treba osloboditi svega, ostaviti po strani sve planove i nadanja
odbaciti probleme, odustati od zadovoljstava. Treba opustiti mišiće,
misaono se opustiti, pomoliti se i onda utonuti u san.
Koliko je godina života trebalo da prođe da bih to shvatio!
Mnogo godina sam ulazio u san misleći samo na upoznavanje sveta.
Budio sam se domišljajući neku sledeću misao. Shvatanje sam
postigao, ali izgleda da mi povećana sistematičnost čak i snu ne
dozvoljava da se rastopim u noćnom okeanu informacija.

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 04.07.2013. 17:09
:D Nije lose, nije lose :clap: I samo nastavi tako :clap: cao

PostPoslato: 10.07.2013. 20:08
Ako govorimo o tehnikama promjene, ukratko je to moguće opisati na sljedeći način: podsvjesne duboke emocije čovjeka određuju njegovo zdravlje, karakter i sudbinu. Da bi se čovjek promijenio, potrebno je promijeniti vlastitu podsvijest. Za to je nužna energija. Ona dolazi iz ljubavi
Božje. Ako nema dovoljno ljubavi, potrebno je smanjiti njezinu potrošnju. Ogromna se količina energije troši na tjelesne potrebe, spoznaje, realizaciju želja. Najviše se energije troši na produljenje života. Zbog toga je u staroj Indiji jedan od glavnih uvjeta shvaćanja Božanskog odricanje od obitelji, seksa, začeća djeteta. Odričući se obitelji i rada, čovjek dobiva
mogućnost odlaska na duboke planove. Dalje. Da bi se radilo s podsvijesti potrebno je zaustaviti svijest. Svijest - općenje s drugim ljudima, to je svaki misaoni proces, u prvom redu planirana budućnost. To je shvaćanje pravednosti i povezanost uvreda, osuđivanja, malodušnosti s njim.
Uklonivši sve pretenzije, izbjegavši općenje odlaskom u pećinu, praktički ništa ne jedući, nalazeći se u mraku, stari su indijski svećenici dosezali Božansko i potpuno mijenjali unutarnje, emocionalno.
Zatim su isto činili predstavnici drugih religija. Kršćanski redovnici također su sputavali svijest i želje, pritom neprestano moleći. Noćna bdijenja odnosno molitve i duga odsutnost sna, potisnuli su svijest i pomogli odmaknuti se od nje. Isključenje seksa, jednolična hrana, poslušnost,
odnosno suzbijanje osobnih želja, odricanje od bogatstva, nepre-kidan Ležakrad - sve je to stvaralo uvjete za snažno davanje eneigije dubokom planu i pomagalo naučiti voljeti.Tehnike blokiranja svijesti i želja su gladovanje, polijevanje l hladnom vodom ili, obrnuto, prebivanje u banji, dug boravak u tamnoj prostoriji, rušenje unutarnjih logičkih
Takvih primjera ima dovoljno..
Osobito učinkovita je tehnika zadržavanja daha. U čemu je bit tog mehanizma? Objašnjenje je sljedeće. Organizam dobiva energiju kroz hranu, a duša dobiva energiju iz dubokih planova i to je najvažnije. Ako čovjek gladuje sa strahom i malodušnošću, odnosno bez ljubavi,energija u njegovu dušu ne dolazi, te nastupa brzo iscrpljenje ili smrt. Ako je unutarnji sastav čovjeka harmoničan, nedostatnu fizičku energiju organizam zamjenjuje dubokom, duhovnom. Podsvjesna koncentracija
je na Božanskom. Moguće da će početi cirkulirati energija dubokih planova, neophodna za sve životne procese. Ako je neophodno, ona se može preobraziti u tjelesnu energiju i tada čovjek puno manje jede ili općenito prestaje jesti - „hranim se svetim duhom".Jednolična niskokalorična hrana, u tom slučaju vegetarijanska, pomaže priključenju na duboku energiju. Isto tako, ako čovjek želi postati vegetarijanac, ali pritom vrijeđa, zavidi, predaje se seksu bez ljubavi, takva hrana može dovesti do iscrpljenosti i bolesti. Nadalje. ÄŚovjek se hrani nekoliko puta na dan, a disati mora svakih nekoliko sekundi. I sukladno tomu smanjivanje disanja daje mnogu veću intenzivnost priključenja
na duboku energetiku. Dolazi do mnogo jačih odvajanja od privrženosti. U podsvijesti se kod zadržavanja daha događaju procesi kao i kod umiranja. Intuitivno se snažno teži vjeri u Boga.Znači da je gladovanje i bavljenje tehnikama disanja potrebno u situaciji odvojenosti, emocionalnog
spokoja i molitve. I najvažnije je da svrha takvih tehnika nije zdravlje tijela, nego pročišćenje duše kroz otuđenost i bolju mogućnost osjećaja Božanskog u sebi. To jest, tehnike se mogu rabiti i mogu realno ubrzati našu pozitivnu promjenu, no to se mora učiniti pravilno.

PostPoslato: 16.07.2013. 18:24
Pokazala se da je 70 % naših dnevnih aktivnosti pod uticajem podsvesti a nocu je taj procenat veci - od 95 do 98.

Strah da se ne izgubi sve ono što je coveku vredno i od cega je poceo da zavisi.
Strah rada nesigurnost za buducnost i nepoverenje u sebe što dovodi do nezadovoljstva sudbinom i ocajanja. Covek postaje povredljiv i
ljuti se a zatim pocinje da mrzi. Cim pocnemo stalno da strepimo za buducnost i ocekujemo nešto od nje možemo reci da smo vec bolesni. Ocekivanje predstavlja vampirizam a nužnost za necim i zavisnost.

Zavisnost od buducnosti dovodi do rušenja svega u sadašnjosti i prošlosti. Ĺ to vecu srecu osetimo prilikom zaljubljivanja, to cemo vecu patnju
morati da podnosimo.

Onda sam shvatio da je ono što nazivamo emocijom ustvari, struktura informacionog polja. Kada pocnu da se dešavaju promene duboko u nama, oko nas pocinje da se menja struktura prostora i vremena. Ĺ to je pramena u nama veca, više se i svet oko nas menja.
Menja se tok dogadaja i ponašanje ljudi prema nama. Duboke promene u našoj podsvesti intenzivno uticu na spoljašnje dogadaje

Ĺ to više treba da dobije, strožije iskušenje prethodno mora da prode. Ako je kod coveka prisutna velika spremnost da prihvati svaki bol uz ocuvanje ljubavi, tada ta iskušenja prolaze samo na suptilnom nivou i ne dupliraju se na spoljašnjem nivou. Ako je mogucnost da zadrži ljubav mala, tada pocinju bolesti i neprijatnosti. Sada nam se približava svetla buducnost. Nivo sposobnosti i mogucnosti covecanstva u sledecih deset godina neverovatno raste.

I što jace se koncentrišemo na buducnost veci se strah javlja u duši. Tada se mi hvatamo za vrednosti u sadašnjosti i postajemo agresivni.

Strah je jedan od glavnih znaka zavisnosti od buducnosti Ako je covek vezan za duhovnost, ideale, više ciljeve, on prestaje da živi u sadašnjosti vec živi samo u buducnosti. Kada ta buducnost nastupi, on i dalje živi za buducnost koja ce doci. Na kraju krajeva on ne živi uopšte. Pošto ne živi u sadašnjosti on nema energije za interakcije sa sadašnjošcu i takav covek postaje suviše ranjiv, uvredljiv u svakoj nestandradnoj situaciji.

PostPoslato: 17.07.2013. 19:29
Evo što je Lazarev ustvrdio za sve one tehnike vizualizacije raznobojnih plamenova i kugli energija koje ulaze u tijelo

„U osnovi vampirizma je nepravilno razumijevanje svijeta. Mlada djevojka me pita,
da li se pravilno puni energijom, zamišljajuci bujicu plavog plamena, koji ulazi u nju.
Promatram karmicke strukture za vrijeme njene vježbe i vidim da je to narušavanje
zakona
. Bilo koje namjerno uzimanja energija; od prirode, iz Svemira, od Sunca - to cvrsti stav da covjek nema energije i da je negdje treba uzimati . To je pretpostavka za razvoj vampirizma. Glavna greška tog stava je u tome što covjek ne ujedinjuje energiju i duhovnost, vec ih razjedinjuje. Kad osjecamo ljubav prema Svemiru, mi dobivamo ogromnu kolicinu energije. Treba se pouzdati u više razine energije: u duhovnost, u blagost, u ljubav – da bi se dobivalo dovoljno energije, treba živjeti tim pojmovima. Cim pocnemo o energiji razmišljati apstraktno, odvajajuci taj pojam od pojma “duhovnost” i “moral”, odmah osudujemo duhovne strukture na ništavnost i punimo energijom samo fizicko tijelo. Covjek mora znati, da energija koja se dobija kroz više osjecaje, lijeci njegovo tijelo, sudbinu, dušu. Mehanicki pristup i orijentacija na grubu energiju dovodi do toga da se zbiva iskrivljenje nježnih duhovnih struktura, a potrošacki stav u bilo kojem obliku vodi k degradaciji.“

PostPoslato: 17.07.2013. 22:57
Molitve -citati Lazareva

"Gospode, Stvoritelju, koji si stvorio mene! Moja ljubav prema Tebi je najveća sreća i smisao moga života. I sva zemaljska sreća koju sam imala i koju ću imati, za mene i za moje potomke uvijek
će biti sredstvo, način, da se uveća ljubav prema Tebi. I sve što se dogodilo i što će se dogoditi prihvaćam kao Tobom dano, i moja duša prihvaća to s ljubavlju"

Sve je stvorio BOG i ja to u dusi prihvacam. Ja nicim i nikim ne upravljam i sve prihvacam. Ja ne zalim za prosloscu, ne sekiram se za sadasnjost, ne plasim se za buducnost. Mene apsolutno nista ne brine. Ja svima oprastam. U mojoj dusi su radost, svjetlost i ljubav.
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike