Ljubav

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 08.03.2013. 15:03
PostPoslato: 11.05.2013. 12:11
Postovani prijatelji,

evo me vec par dana nesto tera da napisem ovu temu,te sam se napokon osmelio.
Citam ovde o raznim tehnikama,putevima kojima se treba ici,i tako dalje. I sve deluje tako komplikovano,a sve je vrlo prosto. Zar nije ljubav kljuc svega?

Ja mislim da smo svi mi ovde da spoznamo ljubav. Kada kazem ovde,mislim na ovaj trenutni zivot na planeti Zemlji. Ljubav je nase nulto stanje. Od toga smo sazdani,to je nasa osnova. Ovde smo da bismo doziveli iskustveno sami sebe,odnosno ljubav. Da zasijamo u svojoj punoj svetlosti.
Zar nam nije to receno u svetim spisima? Zar nam se ne govori sa svih strana da je ljubav sve sto nam treba?
E,ali sada treba videti sta je to ljubav...
Recima necemo nikada moci definisati takvu istinu kao sto je ljubav. Niti cemo je ikada razumeti logickim umom,odnosno egom. To samo nasa dusa moze. Ona je to o cemu pricamo. Ali hajde da ovde pokusamo sto pribliznije odrediti sta je to.
Mislim da je sve sazdano od ljubavi i da je ljubav u svemu. To je ono sto zovemo Bog. On je prozet kroz sve. Ima ga u cigli,vodi,cigari,heroinu,travama,puzevima,papiru...u svemu sto postoji i ne postoji! Mislim da su to najsitniji elementi,odnosno cestice bez kojih ni u kom trenutku ne moze nista da postoji,pa ni mi sami. Kada osetimo ljubav,mi spoznajemo Boga,odnosno sami sebe. Ali je mi preko duse osetimo. Mi smo ustvari u tom trenutku poslusali svoju dusu i udovoljili joj. To je poenta,po meni. Slusati svoju dusu!
Ljubav ne moze biti kada kazemo: "Evo pozitivne stvari,to volim." To je uslovljena ljubav. Procenicu da te volim,ako odgovaras mojim potrebama. To je ta dualnost koja se ovde cesto spominje,pozitivno-negativno i sl. Ali ko pravi te dualnosti? Mi. Odakle nam ta potreba? Iz osecanja straha. Dakle,postoji samo jedna dualnost iz kojih se sve ostalo razvija. Ljubav-strah. Strah je vrlo korisna stvar,jer da nije njega ne bismo spoznali ljubav iskustveno,odnosno sami sebe. To je kao kada imamo svetlost koja sija u svetlosti. Ono ne zna ko je i sta je,jer sve oko nje sija. Ali kada svetlost odvedemo u mrak,ono tacno dobija pojam o samom sebi,jer tacno zna sta nije.
Ja nisam strah,ali ja i njega volim,jer ja sam LJUBAV! On mi je pokazao sta nisam i sada znam sta jesam. Hvala ti.
Hvala svim teroristima i ubicama,silovateljima,narko dilerima,trgovcima belim robljem...jer ja sada tacno znam sta ne zelim da radim u svom zivotu. Vi ste takodje od Boga-Ljubavi sazdani i niste svesni jos uvek sta radite. Jos uvek niste svesni ko ste. Ja vas volim,jer JA sam ljubav. Na kraju se opet vracamo tamo odakle smo dosli i ono smo sto jesmo. Meni je mozda lako da sada ovo shvatim,jer ko zna koliko je moja dusa vec prozivela zivota,a vi ste tek negde na pocetku i niste jos uvek svesni. Ali doci ce dan kada cete i vi ovo sve shvatiti. Ovo se,naravno,obracam teroristima. :)

U konacnom zakljucku zelim da kazem da mislim da je stvaranje svih tih materijalnih stvari i bilo cega drugog,potpuno ok,jer ono nam potvrdjuje nasu moc i nasu vezu sa Bogom,ali mislim da bi trebalo da nam u mislima uvek bude ljubav i da tragamo za tim dok u potpunosti ne shvatimo i prosvetlimo se u punom sjaju.
Ovo je moje vidjenje svrhe zivota i od prilike sam docarao ono sto mislim,mada je to tek zrno peska u pustinji.

Veseli pozdrav :dance:
"Ono što jesmo, proizvod smo vlastitog razmišljanja."

Buda
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.05.2013. 11:16
"Jedna je stvar biti ljubav - a sasvim druga učiniti nešto s ljubavlju. Duša teži da učini
nešto što ona jeste, da bi mogla sebe spoznati u svom sopstvenom iskustvu. Zato će ona
nastojati da ostvari svoju najuzvišeniju zamisao kroz delatnost.
Taj podsticaj da se to uradi naziva se strašću. Ubij strast i ubijaš Boga. Strast je
Bog koji želi reći "zdravo".
Ali, vidiš, jednom kada Bog (ili Bog-u-tebi) uradi nešto s ljubavlju, Bog je sebe
ostvario i ništa mu više nije potrebno.
ÄŚovek, s druge strane, često oseća potrebu da mu se vrati ono što je uložio. Ako
ćemo nekoga voleti, lepo - ali treba nešto ljubavi da dobijemo zauzvrat. Tako nešto.
To nije strast. To je očekivanje.
Ono je najveći izvor ljudske nesreće. To je ono što odvaja čoveka od Boga.
Onaj ko se odriče nastoji da prekine ovu odvojenost kroz iskustvo koje su
istočnjački mislioci nazivali samadhi. To je celovitost i jedinstvo sa Bogom; spajanje i
pripajanje u božanstvo.
Onaj ko se odriče, dakle, odriče se rezultata - ali nikada, nikada se ne odriče strasti.
Zapravo, Učitelj instiktivno zna da je strast pravi put. To je put ka Samoostvarenju.
ÄŚak i u zemaljskim okvirima se može reći da ako nemate strast ni za čim, nemate
ništa od života."

Buda

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 12.05.2013. 14:13
:D Dare NS hvala na tekstu,svidja mi se kako razmisljas, :clap: malo posebno i unikatno.Posebno ono na kraju da je u redu stvarati(zeleti) materijalne stvari jer u drugom slucaju ja ne bih video razliku izmedju biljki,zivotinja i ljudi.Progres i napredak su vazni i deo su nase svrhe postojanja,jer koliko god smo mi duhovna bica toliko smo i materijalna,moramo da jedemo i da se razmnozavamo da bi preziveli kao bica! :lol: Pozdrav i cao
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.05.2013. 15:09
Naravno da je u redu stvarati materijalne stvari. I sve sto mislis da ti treba. Stvarajmo sve sto nam srcu drago,jer mislim da je veza izmedju fizickog i duhovnog tela ( duse ) nase srce. Ako pratimo srce stici cemo i do duse. A kada stignemo do duse,onda cemo poceti nju da slusamo. Naucicemo sta su instikti i misli koje nam se od jednom pojave koje treba da pratimo. Kada budemo isli putem duse dolazimo i do potpune spoznaje toga ko smo mi zaista. A onda cemo,kao sto dete igracku prevazidje,mi prevazici fizicki svet i materijalne stvari i otici odakle smo i dosli.
To nam je obecano i sa tog puta ne mozemo skrenuti i koliko god da je potrebno zivota prozivecemo dok ne shvatimo. U univerzumu je sve vecnost,tako da se nigde ne zurimo. :)
Znaci,nema potrebe za strahovima ( briga,nesigurnost,nervoza...),samo ljubav je kljuc.

Buda

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 13.05.2013. 09:43
Samo jedan komentar. Ne treba da se oslanjamo na instikte, vec na intuiciju. Kada nam je podsvest opterecena nepotrebnim i negativnim sadrzajima, onda se oslanjamo na instikte i slicni smo zivotinjama, koje se i oslanjaju iskljucivo na instikte. Kada ocistimo podsvest, onda se oslanjamo na Intuiciju. Samo sam to hteo da dodam, inace odlicnom tekstu. Pozdrav :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.05.2013. 10:04
Hvala na ispravci.
Na intuiciju sam i mislio,ali pogresih pri kucanju. Ima jos stvari koje zelim da ispravim,ali to cu malo kasnije. Zato sam i otvorio ovu temu da pokusamo da sto pribliznije odredimo sta je to sto zovemo nasim spasom. Voleo bih da se vise ljudi ukljuci u temu i da ispravi ili doda nesto,ali sta je tu je.

Jos jednom,hvala na ispravci.

Buda

Pridružio se: 21.11.2012. 20:26
PostPoslato: 15.05.2013. 14:41
Iako su teroristi, silovatelji i ostali manijaci bozja stvorenja, ne mogu reci da ih volim. To nikako!

PostPoslato: 16.05.2013. 06:31
sirena je napisao:Iako su teroristi, silovatelji i ostali manijaci bozja stvorenja, ne mogu reci da ih volim. To nikako!

A sta je sa Hoo ponopono, oprosti, izvini, volim te.... Nista???
Pa zar nije sustina da se to primenjuje bas na ovakve slucajeve??? Lako je reci to nekome na koga nemas otpor, a da li to mozes i kod ovakvih slucajeva?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 16.05.2013. 22:46
Bravo Mladene,

barem u meri u kojoj govorimo o razumevanju, a ne o kritici nekoga ko još nije razumeo da je nemoguće živeti i voleti kao pre, zadržati svoj set osobina, uverenja, sećanja, a napredovati dalje.

Ali teško je shvatiti da je prava istina, pravi život, i naša prava suština potpuno drugačija, a još teže je to primenjivati u svakodnevnom životu. Bar u početku. Ali žeđ za istinom kad tad počne da nas tera dalje, pa dokle stignemo.

A jednoga dana svi ćemo stići dovde:

"Svako dete rođeno od žene će na kraju shvatiti da je ono Bog koji je stvorio Univerzum i svojom voljom doveo sve do postanja. Tada će ono oprostiti svima, jer će znati da su oni samo činili volju njegovu."

N.G.

Usamljenički, ali samo na prvi pogled. Kad počnemo, kao Bog, da o svima brinemo kao o svojoj deci i svojim tvorevinama, napravljenim s ljubavlju, i kad ih budemo bezrezervno voleli sve toliko da nam je malo svo vreme ovoga sveta da ih volimo, a kamoli ovaj jedan život, onda ćemo znati šta je prava ljubav.

A do tada možemo da se potrudimo da svakoga dana nekoga, ili sve, volimo bar malo više nego pre. A kako? Tako što ih vidimo savršene, srećne, zdrave, uspešne, ostvarene. Onakve kakve vidimo sebe. Onakve kakve oni vide sebe. Oni i mi - dva ogledala jedno naspram drugoga. Stanite pred ogledalo svakoga dana i recite:

Volim te, baš takvu kakva jesi. A predivna si i tako šarolika, i nesavršena, jer si upravo zbog toga jedinstvena.

Volite druge, i volećete sebe, i obrnuto.
ÄŚim primetite da ne volite nekoga, znajte da ne volite taj deo sebe.
Zašto? Ĺ ta je to tako strašno zbog čega ne možete voleti sebe?
Greška? Greh? Uvreda?
Ima li čoveka bez toga?
I ima li grešnika da nikada nije bio dobar i da nije nikoga voleo?
Nema.
Volite ga zbog tog dela njega koji je nekada nekoga voleo.
Volite ga i spasite ga od greha njegovih.
Volite ga, i spasite sebe od najvećeg greha -

da ne volite sebe.

PostPoslato: 17.05.2013. 07:17
mau je napisao:Bravo Mladene,

barem u meri u kojoj govorimo o razumevanju, a ne o kritici nekoga ko još nije razumeo da je nemoguće živeti i voleti kao pre, zadržati svoj set osobina, uverenja, sećanja, a napredovati dalje.

Ali teško je shvatiti da je prava istina, pravi život, i naša prava suština potpuno drugačija, a još teže je to primenjivati u svakodnevnom životu. Bar u početku. Ali žeđ za istinom kad tad počne da nas tera dalje, pa dokle stignemo.

A jednoga dana svi ćemo stići dovde:

"Svako dete rođeno od žene će na kraju shvatiti da je ono Bog koji je stvorio Univerzum i svojom voljom doveo sve do postanja. Tada će ono oprostiti svima, jer će znati da su oni samo činili volju njegovu."

N.G.

Usamljenički, ali samo na prvi pogled. Kad počnemo, kao Bog, da o svima brinemo kao o svojoj deci i svojim tvorevinama, napravljenim s ljubavlju, i kad ih budemo bezrezervno voleli sve toliko da nam je malo svo vreme ovoga sveta da ih volimo, a kamoli ovaj jedan život, onda ćemo znati šta je prava ljubav.

A do tada možemo da se potrudimo da svakoga dana nekoga, ili sve, volimo bar malo više nego pre. A kako? Tako što ih vidimo savršene, srećne, zdrave, uspešne, ostvarene. Onakve kakve vidimo sebe. Onakve kakve oni vide sebe. Oni i mi - dva ogledala jedno naspram drugoga. Stanite pred ogledalo svakoga dana i recite:

Volim te, baš takvu kakva jesi. A predivna si i tako šarolika, i nesavršena, jer si upravo zbog toga jedinstvena.

Volite druge, i volećete sebe, i obrnuto.
ÄŚim primetite da ne volite nekoga, znajte da ne volite taj deo sebe.
Zašto? Ĺ ta je to tako strašno zbog čega ne možete voleti sebe?
Greška? Greh? Uvreda?
Ima li čoveka bez toga?
I ima li grešnika da nikada nije bio dobar i da nije nikoga voleo?
Nema.
Volite ga zbog tog dela njega koji je nekada nekoga voleo.
Volite ga i spasite ga od greha njegovih.
Volite ga, i spasite sebe od najvećeg greha -

da ne volite sebe.

Mau sada si jako blizu.

Mada jos uvek pogled drzis nisko, na dobrom si putu. Na temi ,,Mentalni ekran,, postavio sam linkove za kurs Samoozdravljenja, pa ako nisi pogledaj ga, i dosta stvari ce biti jasnije. Mada na prvi pogled nema mnogo dodirnih tacaka, kada ono sto je tamo izneseno, uporedis sa Nevilom Godardom videces kako se sve uklapa.

Elem, kada kazem da gledas nisko, ti i sebe i druge ljude gledas kao telo, kao um, i kao ego, a oni to nisu, oni imaju telo i um i ego, ali nisu to. Sto je jos gore, drugi ( a pogotovo teroristi, siledjije, nasilnici itd, ) i sebe i druge sagledavaju uskljucivo na taj nacin, i zbog toga i rade sve ono zbog cega ih svi optuzuju, jer ugrozavaju tela, umove i ega drugih ljudi. Zasto je ona cuvena recenica, Oprosti im Boze, ne znaju sta rade?

Sve je na svom mestu kada promenimo ugao gledanja na stvari. A ove problematicne, ako osudjujes, ti ili bilo ko drugi, sama sebe blokiras, svoja osecanja. Ali, ako ga sagledas na pravi nacin, i shvatis, ali ne osudjujes, shvatas koliko gresis, naivno misleci da osecajuci se tako, nesto mozes da promenis u svetu, i da kada nekoga ne mozes da volis, onda ce zbog toga on da se promeni ili nestane. Nece.

Shvatas da oni to rade isto ko sto akloholicar pod uticajem aklohola dodje kuci i maltretira svoju porodicu, i onda shvatis da je i to kao i alkoholizam bolest, kao i svaka druga bolest, mora da se leci.

A ko normalan mrzi nekoga zato sto je bolestan? Verovatno ga sazaljevamo i saosecamo sa njim. A sta je samilost, ako ne ljubav???
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.05.2013. 17:30
Hvala ti Mladene,

ali to o čemu ti govoriš ja znam odavno.

Ipak, neke stvari se moraju doživeti da bi se saznale, a dok i drugi to ne dožive nastojim da im pomognem prilazeći im na malo prizemniji način.

Hvala ti na upućivanju na mentalni ekran, i sjajno ti to objašnjavaš. Kao vežba je odlična, a bez vežbe niko ne može da napreduje do osećaja koji proizvode sve brže i preciznije manifestacije. Ipak, ja volim malo manje disciplinovane metode ;)

Naravno, i ja i dalje učim, a kad saznam nešto novo i provereno dobro (a nije isključeno da to bude uskoro ;), naravno, javljam.

Pozdrav i tebi i ostalim manje ili više vrednim Tajnašima :)

P.S. - Drvo života nije simbol, već vrlo živa i moćna strana naše podsvesti. Kad je dovedemo u svest, i počnemo da je koristimo i negujemo, rezultati su zapanjujući.

Ĺ to se mene tiče, ako sam išta zaista do srži prihvatila od Nevila, onda je to Drvo života, i zato mi malo smeta uporedjenje sa šipkama i drugim alatkama.

Svako od nas ima svoje drvo života, i svako je živo, zdravo ili razvijeno onoliko koliko smo mi. Naravno, kao što se naše drvo razvija ako radimo na sebi, tako ćemo se mi razvijati ako radimo na svom i drugom drveću u našem vrtu. Provereno, mnogo puta. "Makaze za orezivanje" nisu samo šuplja priča, pa čak ni nedostižni ideal jednog genija. To možemo svi, kao i sve drugo.

Ne volim da se hvalim, zato i ne pričam o mnogim stvarima koje usvojim, ali meni već neko vreme ne treba nikakav podatak o nekome, čak ni ime, čak ni lik, da bih mogla da kažem kakav je - gledajući njegovo drvo života u svom vrtu. I ako za svoj cilj imate da svako drvo u vašem vrtu bude zdravo, lepo i jako, najbolje što može, onda ga negujete, i onda se ono razvija i raste.

I to je opet samo stvar vežbe, i to može da postigne svako od nas. Ali ako shvatite da baratate živom materijom u sebi, a ne samo tehnikama, pravilima i sličnim pomagalima. Dok su vam potrebna, ok, ali očekujte da će vam se otvoriti nepregledni svetovi čuda - u vama.

Poštujte boga u sebi time što ga nećete potcenjivati.

PostPoslato: 17.05.2013. 22:53
mau je napisao:Hvala ti Mladene,

ali to o čemu ti govoriš ja znam odavno.

Ipak, neke stvari se moraju doživeti da bi se saznale, a dok i drugi to ne dožive nastojim da im pomognem prilazeći im na malo prizemniji način.

Hvala ti na upućivanju na mentalni ekran, i sjajno ti to objašnjavaš. Kao vežba je odlična, a bez vežbe niko ne može da napreduje do osećaja koji proizvode sve brže i preciznije manifestacije. Ipak, ja volim malo manje disciplinovane metode ;)

Naravno, i ja i dalje učim, a kad saznam nešto novo i provereno dobro (a nije isključeno da to bude uskoro ;), naravno, javljam.

Pozdrav i tebi i ostalim manje ili više vrednim Tajnašima :)

P.S. - Drvo života nije simbol, već vrlo živa i moćna strana naše podsvesti. Kad je dovedemo u svest, i počnemo da je koristimo i negujemo, rezultati su zapanjujući.

Ĺ to se mene tiče, ako sam išta zaista do srži prihvatila od Nevila, onda je to Drvo života, i zato mi malo smeta uporedjenje sa šipkama i drugim alatkama.

Svako od nas ima svoje drvo života, i svako je živo, zdravo ili razvijeno onoliko koliko smo mi. Naravno, kao što se naše drvo razvija ako radimo na sebi, tako ćemo se mi razvijati ako radimo na svom i drugom drveću u našem vrtu. Provereno, mnogo puta. "Makaze za orezivanje" nisu samo šuplja priča, pa čak ni nedostižni ideal jednog genija. To možemo svi, kao i sve drugo.

Ne volim da se hvalim, zato i ne pričam o mnogim stvarima koje usvojim, ali meni već neko vreme ne treba nikakav podatak o nekome, čak ni ime, čak ni lik, da bih mogla da kažem kakav je - gledajući njegovo drvo života u svom vrtu. I ako za svoj cilj imate da svako drvo u vašem vrtu bude zdravo, lepo i jako, najbolje što može, onda ga negujete, i onda se ono razvija i raste.

I to je opet samo stvar vežbe, i to može da postigne svako od nas. Ali ako shvatite da baratate živom materijom u sebi, a ne samo tehnikama, pravilima i sličnim pomagalima. Dok su vam potrebna, ok, ali očekujte da će vam se otvoriti nepregledni svetovi čuda - u vama.

Poštujte boga u sebi time što ga nećete potcenjivati.

Mau samo mala digresija

Nevil pise o drvetu zivota, ali ne o Kabalistickom, vec o drvetu zivota u vrtu. To je drugo. Kada sam ja napisao o Drvetu Zivota, mislio sam na Kabalisticki simbol Drvo Zivota, sa Deset Sefirota. Nevil pise o Drvetu Zivota kao Metafori, odnosno objasnjava ga drugacije, tako da tu ima malo neslaganja. Ja mislin na sledece (postavicu ga u nastavku kao poseban odgovor)

PostPoslato: 17.05.2013. 22:58
DRVO ŽIVOTA
Fokalna tocka oko koje rotira cjela filozofija Magije i Kabale je kompleksan simbolicki
dijagram poznat pod imenom Drvo Života. U ovom poglavlju razmotriti cemo njegovu
strukturu kao filozofske mašine, ostavljajuci prakticnu primjenu za kasnije poglavlje. Drvo
Života je, na prvom mjestu, dijagram postojecih kozmickih snaga kako u makrokozmosu,
tako i u mikrokozmosu (covjeku) i njihovih odnosa. Drvo Života ima dva aspekta: aktivan i
pasivan.
U svom pasivnom vidu Drvo Života je izvanredan sistem klasifikacije. Drvo Života ima
10 sfera ili Sefirota. Po ucenju kabalisticke magije, sve što postoji, svaka kozmicka
manifestacija, svaka stvar, ucenje ,oblik energije, sve pocevši od kretanja elektrona do
izražavanja emocija može se klasificirati pod jedan od 10 Sefirota.
U svom aktivnom vidu Drvo Ĺ˝ivota se svodi na izvanrednu psihološku mašinu, koja
služi za rješavanje razlicitih subjektivnih problema, prakticnih problema koje namece
svakodnevni život i za postizanje viših stanja svijesti, koja leže izvan zona razuma. Drvo
Života je, receno terminologijom modernog vremena, genijalni psihicki kompjuter formiran
u našoj podsvijesti regularnim vježbama vizualizacije i meditacije o svojstvima Sefirota i
njihovim uzajamnim odnosima. Njegova efikasnost zavisi, kao i kod tehnoloških
kompjutera, od valjanosti kojom je racunar programiran. U hermetizmu, kao i u ostalim
oblastima života, glavni rad se odvija u fazi pripreme operacije, a samo izvodenje je lako i
jednostavno. Ako smo, kroz vizualizaciju i meditaciju programirali svoje Drvo Života kako
valja, rezultati takvog rada javljaju se iz podsvijesti automatski u potrebnom trenutku u
obliku intuitivnog shvacanja, “unutrašnjeg glasa”, iznenadnih uvida i sl.
Sada cu vam dati školski opis Drveta Ĺ˝ivota. Ono ima 10 sfera ili plodova ili Sefirota,
rasporedenih u tri stupa (vidi sliku). Od sada nadalje upotrebljavati cu termin Sefirot. Lijevi
stup je stup kozmickih formi, desni stup kozmickih snaga. Drugacije receno, lijevi stup je
pasivan, desni aktivan. Takvu dihotomiju srecemo u citavom manifestnom univerzumu - u
atomu, galaksiji, licnosti covjeka, porodici itd, Najcešce sretani parovi suprotnosti su:
muško-žensko, dobro-zlo, toplo-hladno, svijetlo-mracno, akcija-reakcija, patnjazadovoljstvo,
pritisak-otpor itd. Sasvim je pogrešno davati stupovima Drveta moralne kvalitete.
U hermetickom ucenju toplo nije dobro, niti je hladno zlo. Onu što je dobro, to je
njihova harmonija. Rdavo je njihova neuskladenost, nedostatak balansa izmedu ta dva
energetska djelovanja. Obratite pažnju na slijedece. U magiji prevelika dobrota nije
dobrota, vec slabost! Prevelika oštrina prelazi u svirepost. HERMETIZAM NE TEĹ˝I
ISKLJUCIVO POZITIVNOJ STRANI, kako bi se to moglo naivno ocekivati, VEC SE DRŽI
SREDNJE STAZE, STAZE MUDROSTI, IZBJEGAVAJUCI EKSTREME!! Srednja Staza
prikazana je na shemi Drveta Srednjim Stupom. Sam Sljedbenik treba svojom psihom da
predstavlja Srednji Stup, harmonican spoj ili ako hocete dijalekticko jedinstvo suprotnih
kvaliteta.
Svaki Sefirot ima svoje ime, broj, atribute ili svojstva i magijsku formulu koja ga budi u
aktivnost.
Lijevi stup cine Sefiroti broj 3, 5 i 8.
Desni stup cine Sefiroti 2, 4 i 7.
Srednji Stup, koji je za praktican rad najvažniji, cine Sefiroti broj 1, 6, 9 i 10, plus
Sefirot Daat, koji nema broja.
Sefirot Daat nalazi se na shemi Drveta izmedu Sefirota broj I (Keter) i Sefirota broj 6
(Tifaret). On je na shemi Drveta sasvim izostavljen jer je, u psihickoj evoluciji ljudske rase
još uvijek u procesu formiranja. Tokom dosadašnje evolucije prvih 10 Sefirota su potpuno -
formirani, ali evolucija tece dalje. Sefiroti imaju odredene boje i sa tim njihovim aspektom
mi radimo u najvecoj mjeri (kroz vizualizaciju). Postoje 4 skale boja i zavisno od cilja
operatora upotrebljava se u vizualizaciji odgovarajuca slika. Za rad u okviru ove knjige više
je nego dovoljna tkz. Kraljicina skala boja, tako da ostale tri skale necu ni navoditi da bi izbjegli konfuziju. Za pocetnika i onako ima previše materijala za proucavanje i praktican
rad, tako da cu izostaviti sve što ne možete prakticno primijeniti.
Pored hebrejskog imena, svaki Sefirot ima magijsku formulu to jest rijeci koje se na
poseban nacin vibriraju i cije vibracije aktiviraju kozmicke snage inkarnirane u covjeku.
Sve psihomagijske operacije, vršene od ljudi treniranih u kabalistickim školama,
bazirane su na Drvetu Života. Svi vidovi kozmicke energije, koji mogu biti upotrebljeni u
takvim operacijama, imaju odredene psihicke simbole (slike) koje ih predstavljaju. Svjesnom
manipulacijom simbola dovodimo sebe u položaj da možemo manipulirati snagama,
ciji su izraz spomenuti simboli. Podsvijest je sloj duha kome se psihicke slike upucuju. O
tome govori jedan od osnovnih aksioma magije: “Podsvijest je magijski posrednik, a
svjesni duh je instanca koja odlucuje, vrši kontrolu i usmjeravanje”. Na taj nacin, sve
magijske operacije (bijele magije) su indirektne. Istinsku operaciju vrši podsvjesni sloj
duha, radeci kroz odgovarajuce slike.

Napomena, i klasicna Kabala i Kabalisticka magija, koriste isti simbol, Drvo Zivota. Na ovo Drvo Zivota sam ja mislio kada sam o njemu pisao.

PS Postoji dva pristupa Kabali, Magijski i Misticni. Misticni je praktikovao, izucavao i koristio Nevil Godard
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.05.2013. 23:53
Eto, još nešto sam danas naučila. Hvala Mladene :clap:

Ipak, iako si se ogradio, bojim se da i dalje nisi shvatio pravu prirodu Drveta života, bilo da ga tumači Nevil ili neko drugi.

Ponavljam,

Drvo života nije metafora, nije ideja, nije pojam.

Drvo života je živo ogledalo naših života.

I ne postoji jedna jedina senka čestice lošeg u njemu ili u vezi njega.

Ono je život.

Povratak na Praktične metode i tehnike