Mi, Vi, Covek, Ti i Ja

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 14.12.2012. 11:12
Ova tema je inspirisana jednim razgovorom koji sam skoro dozivela na poslu i u kojem sam imala snaznu zelju da se tacno za o kome se govori, kad se nesto govori. I pozelela sam da tu ideju podelim sa vama. Nekome ce mozda zazvucati kao sitnicarenje a nekome kao otkrice. Procenite sami.

O cemu se ovde radi?

O jednoj jednostavnoj i veoma bitnoj ideji.

Dijalog 1:
- Covek ne moze da da otkaz u danasnje vreme, kad ima posao u sigurnoj firmi."
- Koji covek?
- Pa generalno, mislim, recimo da ti imas posao u sigurnoj firmi, ti onda ne mozes da das otkaz..
- A sto ja? Kakve to veze ima sa mnom?
- Ma nisam mislila direktno ti, nego generalno.
- Pa ako je generalno, onda nemoj mene da trpas u recenicu. Ko je taj ko ne moze da da otkaz?
- Hmmm...pa neko od nas, mislim neko od ljudi
- A otkud ti znas, da li Pera moze a Zika ne moze... jel ti njima mozes da gledas u glavu?
- hmmm...JA ne mogu da dam otkaz u sigurnoj firmi?
- Da dragi moj, TI si taj o kome se radi...nemoj nas sve da trpas u korpu i prebacujes nam svoje strahove. Ako je strah tvoj, onda reci JA.

Dijalog 2:
- Strahovi ne nestaju preko noci i mi moramo da se borimo sa njima.
- Staaaaa? koji mi. Jel se i ja racunam u mi?
- Pa racunas se.
- E, pa onda me vadi iz jednacine, ja necu da budem u toj recenici.
- A sta, ti ne moras da se boris sa strahovima?
- Pa ne moram, i nemoj me stavljati u tvoje recenice sa nekorisnim verovanjima u isti kos sa drugima.
- A nisam ja sad mislio konkretno Ti, nego generalno.
- Pa sto bi generalisao nesto tako nekorisno? Ajde...ko je taj ko mora da se bori?
- Ima ljudi, tamo napolju.
- Ok, onda reci "Ima ljudi tamo napolju, koji se bore sa svojim strahovima"
- Ih bre...al si sitnicar.
- Jesam, kad se radi o meni. Ne volim da me iko trpa u recenice u kojima nisam.

Mi ne postujemo svoj osecaj.
Ti ne mozes to i to...
Covek mora da se bori...
Vi ne znate to i to....

Govori lepo Pera, Zika ili Ti ili Ja. Al mene pominji, samo ako sam stvarno ja u recenici.
Dogovoreno?
Dogovoreno!
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 14.12.2012. 19:34
E,ovo je prava stvar,hvala ti Mina na ovom textu,ovo je upravo ono sto je potrebno da se jos malo razbiste neke dileme koje mogu da zbunjuju.

U ovom primeru se jasno vide dve situacije.Jedna je ta da "nesreca uvek trazi drustvo".To je pravilo,da nesrecan i uplasen covek zarko zeli da jos nekog povuce sa sobom,da se zajedno pate.Umesto da pomogne drugome ili da pomogne sebi on u drugima vidi samo drustvo za patnju,da se razvije jedno tuzno prijateljstvo u kome su ih muke spojile i oni zajedno "ne mogu".Idealno je ako uspe da pronadje sagovornika koji takodje "ne moze"isto kao i on pa da zajedno traze opravdanje i izgovore za svoja trenutna stanja.To je ta spirala straha koja nam se servira,tako nastaju kolektivna stanja straha i panike.

Sa druge strane,osvescena osoba zna da je njeno iskustvo jedinstveno i da zavisi samo od toga kako ce ga ona kreirati.Dve osobe mogu imati identicnih 99% ostvarenih stvari u zivotu,ali to nikako ne znaci da ce voditi identicne zivote.Razlika je u tome sto osvescena osoba zna da ima svoj put koji zavisi samo od nje same i da ne mora da upada u kolektivna ludila i psihoze samo ukoliko zeli da se drzi svoga puta.Jedino sto za to treba imati malo hrabrosti i vere u sebe ali u odnosu na to sta dobija...vredi.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 08.02.2012. 16:09
PostPoslato: 18.12.2012. 23:29
Mina, dogovoreno...
sviđa mi se, potpisujem 100%

Povratak na Praktične metode i tehnike