Metode Disanja

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 21.10.2011. 09:45
PostPoslato: 28.03.2012. 18:58
Pozdrav, ovo sam našao u knjizi Haanela "A Book about you" i smatram da bi bilo korisno postaviti ovde.
Ono govori kako uz pomoć disanja efikasno ukloniti strah i umor.
Tekst je na englenskom, a ja znam prevesti samo bukvalno, zapravo nemam pojma o čemu priča da budemo iskreni :D

evo o strahu:

"The way is to awaken the Solar Plexus. Get it into action. If you have
practiced deep breathing, then you can expand the abdomen to the
limit. That is the first thing to do. Hold this breath for a second or two,
then still holding it, draw in more air and carry it to the upper chest
and draw in the abdomen.
This effort flushes the face red. Hold this breath also for a second or
two and then, still holding your breath, deflate the chest and expand
the abdomen again. Do not exhale this breath at all, but, still holding
it, alternately expand the abdomen and chest rapidly some four or five
times. Then exhale. The fear is gone."

evo o umoru:

"If you are tired, if you wish to conquer fatigue, then stand still wherever
you may be with your feet holding all your weight. Inhale deeply
and raise the body to the tip toes with the hands stretched above the
head and the fingers pointed upward. Bring your hands together above
the head, inhaling slowly and exhaling violently. Repeat this exercise
three times. It will only take a minute or two and you will feel more
refreshed than you would if you took a nap. In time, you will be able to
overcome the tendency to fatigue."
unapred zahvalan
"U tome je tajna radosti, tajna neovisnosti o pomoći izvana, kada tvoj mir ne ovisi o drugima." Marko Aurelije
"Nije sreća biti voljen. Svako voli sebe, ali voljeti drugog, to je sreća! Srećan je ko umije da voli." Herman Hesse

PostPoslato: 29.03.2012. 07:51
ala mene :doh: ,
zaboravih reći kad bi neko ovo mogao nam prevesti, bio bih jako zahvalan,pošto je ovo malo viši engleski :D ...ako neko ima volje
"U tome je tajna radosti, tajna neovisnosti o pomoći izvana, kada tvoj mir ne ovisi o drugima." Marko Aurelije
"Nije sreća biti voljen. Svako voli sebe, ali voljeti drugog, to je sreća! Srećan je ko umije da voli." Herman Hesse

Pridružio se: 19.12.2010. 19:09
PostPoslato: 01.04.2012. 01:43
evo o strahu:

"Trik je u tome da probudite Solarni Pleksus. Pokrenite ga. Ukoliko ste vježbali duboko disanje, onda možete ekspandovati (raširiti, 'napumpati') abdomen do krajnje granice. To je prvo što treba uraditi. Zadržite ovaj dah sekundu ili dvije a zatim, i dalje ga zadržavajući, uvucite još vazduha usmjeravajući ga ka gornjem dijelu grudi, i uvucite abdomen (stomak).

Od oovog napora će Vam lice pocrvenjeti. Zadržite ovaj dah još par sekundi, a potom, još uvijek držeći dah, ispumpajte vazduh iz grudi i ponovo ekspandujte abdomen. Još uvijek nemojte izdisati, već, i dalje zadržavajući dah, naizmjenično i brzo ekspandujte abdomen i grudi nekih četiri ili pet puta. Potom izdahnite. Strah je iščezao."

evo o umoru:

"Ukoliko ste umorni, ukoliko želite da savladate iscrpljenost, onda stanite mirno baš tu gdje ste se zatekli, tako da svu Vašu težinu prebacite na stopala. Duboko udahnite i podignite tijelo na vrhove prstiju (nožnih :) ), sa rukama ispruženim iznad glave i prstima uperenim u plafon. Spojite ruke iznad glave, uz lagani udisaj i snažno izdisanje. Ponovite ovu vježbu tri puta. Oduzeće Vam samo par minuta, a osjećaćete se bolje nego da ste odrijemali. Vremenom ćete prevazići sklonost ka zamaranju."

Nema na čemu. ;) Ja sam probao ovo za umor, i ne mogu reći da mi je baš pomoglo. Mada, bio sam BAĹ  umoran, a i nisam siguran da sam vježbu odradio kako valja pošto je uputstvo prilično nejasno.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 01.04.2012. 17:01
Hvala! :clap:
Samo treba biti disciplinovan i vežbati...ovaj metod je sjajan, mada svako ima neki svoj metod za opuštanje.
Moj najbolji metod je kafa sa ćerkama, koju ja zovem često kafa smeha, jer se non stop smejemo, prosto ne znam ni kako je popijemo od silnog smeha. :D
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

PostPoslato: 02.04.2012. 11:21
Slavko, hvala za prevod, :) :clap:

da ti kažem, ni meni metode nisu bas jasne,a pogotovo ova za umor, valjda treba se podići na nožne prste,podići ruke,tako da se telo rastegne sa podignutim,ali spojenim rukama iznad glave,ali da su dlanovi usmjereni prema plafonu i onda polako udisati,a naglo izdisati i tako više puta...ala sad se bas zapetljao :D ...probao sam ovo dva puta i delovalo je,samo problem mi je uzdići se na nožne prste u takvom stavu :D ...op op op i horuuk, padam :D ...šta reći,za sve treba prakse

a ovo sa drugom, poenta je da se izvrši maksimalan udisaj i onda zadržavajući ga, uvuče se stomak i usmjeri sav vazduh prema grudima,pa se neizdišući taj vazduh usmjeri opet prema stomaku(iz grudi prema stomaku),povećavajući ga,i opet se uvuče stomak,pa onda poveca grudni koš i tako naizmjenično gore-dole,manje-više,pazeći pri tom da se neispusti udahnuti vazduh....o čoveče koji posao hehehe :D
Ovim vežbama se budi solar pleksus,a prema Haanelu,on je sedište duše i podsvesti i ako smo u skladu,on se širi,jače svetli i podsvest je prijemčivija.Pa tako zaključujem da posle ovih vežbi,možemo raditi i sa ciljevima,jer se budi solar pleksus,al to je samo moja prepostavka :hand:
Inače,znak da se probudio je veoma ugodan osećaj,jer smo tad u kontaktu sa univerzalnim.

E, ovo isto sam našao u knjizi Master Key Arcana.U pitanju je knjiga od Haanela koja je davno bila izgubljena i u kojoj se nalaze posljednja(izgubljena) 4 dela Master Key Sistema.U originalu ih je 28,a ne 24.Ameri ovu knjigu prodaju za bruku love.Srećom bila je na netu,jedva je pronašao,ispatio se tražeći je,ali našao :D i evo je:

http://www.thepowerofourwords.com/documents/e-Master_Key_Arcana.pdf

samo je na engleskom, pa ko voli nek izvoli, srećom pa imamo i google prevodilac :D

U 27 delu,koji se zove Eliminator straha,Haanel mnogo priča o dubokom-ritmičnom disanju.Na taj način je moguće udvostručiti ili utrostručiti svoju energiju,rešiti se umora,biti u harmoniji sa Univerzumom,biti zdraviji,brže ostvariti svoje ciljeve,ima dosta tajne iza toga.
ako štogod nađem još zanimljivog,javljam :D

PostPoslato: 04.04.2012. 12:57
Ĺ to se tiče metode za strah, svi već znate šta se sve ubraja u emociju straha, recimo mržnja,bes,zavist,tuga,ljubomora,nervoza itd....znači,ova metoda za strah se koristi i za sve ove emocije, jer se one ubrajaju isto u tu grupu...
eto, samo sam to htio da naglasim, da se nebi pomislilo da je ova metoda samo za strah,ona se koristi i za sve emocije koje su u okviru straha

Pridružio se: 13.01.2017. 12:13
PostPoslato: 13.01.2017. 12:23
Hello! Dear friends, if you feel uncomfortable with the process negotiation at work or somewhere else, here is the link to follow and improve your skills: http://bigessaywriter.com/blog/how-to-overcome-fear-of-negotiation-improve-special-skills

Povratak na Praktične metode i tehnike