Ho' ponopono zajednica

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 23.12.2011. 00:31
PostPoslato: 16.02.2012. 15:23
Ajmo neka svak ispise neki svoj problem i svi koji ga procitamo direktno smo odgovorni za njega. Bitno je da ga napise od srca, jer ako slaze, osjeticemo energiju lazi. Osjeticemo bol , ako je bolno i tako dalje. Svi koji procitaju ili slucajno nalete, direktno su odgovorni, tj. imaju odredjene podatke unutar sebe koji su ih doveli do toga, sto je alarm znak da treba da ociste te podatke iz sebe. Ili neka svak' napise svoje ime a svak ce da cisti ..I naravno ostavljajte komentare na to da li se osjecate bolje . Volio bih da nas ima sto vise tako da nas kung fu bude sto jaci . Pozdrav
I love the smell of napalm in the morning...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.02.2011. 13:15
PostPoslato: 18.02.2012. 00:07
Dopada mi se ideja o takvoj kolektivnoj meditaciji...ako bude zainteresovanih, što da ne :)
Odrecite se namere da dobijete, zamenite je namerom da date i dobićete ono čega ste se odrekli.

PostPoslato: 18.02.2012. 17:41
Ako budemo meditirali nad finansijskim problemima, tj. ''financial data in our subconcius'' vjerovatno ce svi finansijski problemi ljudi sa Balkana nestati jer svi smo ovdje sa razlicitih podrucja i svi nosimo podatke od nasih predaka ima 300 godina, i ti podaci su se razmnozili na mnogo potomaka :D :D :D ...znaci samo treba da prionemo na posao ... al sta znam , mozda se to i ne desi . Cudni su putevi Boziji. Ljudi javljajte se, da nas kung fu bude sto sto jaci. Pozdrav

Pridružio se: 20.06.2011. 16:46
PostPoslato: 19.02.2012. 08:49
Ja sam za :clap:

Pridružio se: 20.02.2012. 00:15
PostPoslato: 20.02.2012. 00:19
I ja sam za, tek sam se prikljucila , sta god ))))
Korisnikov avatar
Pridružio se: 08.02.2012. 16:09
PostPoslato: 20.02.2012. 16:16
yourkungfuisweak je napisao:Ako budemo meditirali nad finansijskim problemima, tj. ''financial data in our subconcius'' vjerovatno ce svi finansijski problemi ljudi sa Balkana nestati jer svi smo ovdje sa razlicitih podrucja i svi nosimo podatke od nasih predaka ima 300 godina, i ti podaci su se razmnozili na mnogo potomaka :D :D :D ...znaci samo treba da prionemo na posao ... al sta znam , mozda se to i ne desi . Cudni su putevi Boziji. Ljudi javljajte se, da nas kung fu bude sto sto jaci. Pozdrav

Slažem se sa meditacijom, ali mislim da bi promena ponašanja i edukacija u objektivnoj stvarnosti bila neophodna.
Finansijski problemi se dešavaju i kao posledica finansijske nepismenosti. Slažem se sa Robertom Kiosakijem, kada smatra da postoji dosta diplomiranih ekonomista koji su "finansijski nepismeni" i trpe posledice te nepismenosti. U knjizi "Bogati otac-siromašni otac" Kiosaki svrstava ljude u u 4 grupe:
Prva i najbrojnija su oni koji rade za:
1. prvo za Gazdu
2. za državu (plate poreze, račune, itd)
3. za banku (provizije, održavanje računa, rate za kredit, kamate za isti, dozvoljeni minus itd.
4. i na kraju za sebe, ako ostane nešto...

http://www.4shared.com/office/7ldZ7Lws/robert_kiyosaki-bogati_otac_si.html
http://www.4shared.com/mp3/3oGYuArK/Audio_Books_-_Robert_Kiyosaki_.htm

PostPoslato: 21.02.2012. 22:36
Dakle, finansijska nestabilnost ovakve prirode : Fino zaradjujem, al sve potrosim u roku od 10 dana i onda kasnije razvlacim razvlacim , dok ne dodje iduci mjesec i opet sve tako . I nikako ne mogu da predjem cifru od 500 eura u mom dzepu. Kad god imam toliko novca, odmah se desi neki iznenadni trosak i ja panem ispod te cifre. Eto , to je moj jedan problem :) Radite uglavnom na sebi, tj. na onome sto se nalazi u vama , a sto je izazvalo dolazak ovog teksta i ovog problema pred vase oci . Ocekujem da i vi iznosite svoje, da vidim sta se jos nalazi u meni a ne znam za njega :) Pozdrav . Peace

PostPoslato: 21.02.2012. 22:47
Evo ga jos jedan problem : Ja mislim da ne mogu da zaradim milion eura a mjesec dana. Ova misao je produkt podataka koji se nalaze u mojoj podsvijesti. Ako svi izcistimo iz sebe ovo, nikome to nece predstavljati problem. Svi koji imate isto misljenje molim vas da cistite. Zajedno imamo jaci kung fu. Pozdrav

Pridružio se: 05.10.2011. 12:10
PostPoslato: 22.02.2012. 01:58
Situacija u ljubavi:zelim se udati za muskarca koga obozavam,ali uvek se nadje neka prepreka....
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.02.2012. 08:08
sretnica je napisao:Situacija u ljubavi:zelim se udati za muskarca koga obozavam,ali uvek se nadje neka prepreka....

I moj problemčić je kao sretnicin...sve smo bliže rešenju, ali nedostaje još malčice da se slože kockice :D ...

Žao mi je, oprosti mi molim te, hvala ti, volim te... :D :D :D
Odrecite se namere da dobijete, zamenite je namerom da date i dobićete ono čega ste se odrekli.

Pridružio se: 25.11.2011. 01:36
PostPoslato: 22.02.2012. 11:23
priključujem se temi i suradnji
sun objeručke sam preuzela linkove potrebne mojoj biblioteci i mom znanju i ODGAJANJU same sebe ,,ZHAVALJUJEM

sretnica i marsovka ???? Zašto stavljate riječi ( ali , prepreka ,želja) u svojim izjavama ? odgovorite sebi na to moje pitanje . Još sam početnik pa bi prepustila iskusnijima da me potvrde ili demantiraju , uzgred na forumu ima tekstova koji govore o afirmacijama za pročitati .Napišite drugačije formuliranu afirmaciju ,puno če vam više dati kad same pokušate prije nego vam neko ne servira svoju izjavu .

Žao mi je , izvini molim te, oprosti mi, volim te , hvala ti
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.02.2012. 12:42
Joelle, ho oponopono je proces u kojem se identifikuje problem, a rešava se sa " žao mi je, oprosti, hvala, volim te". Ja radim s afirmacijama, afirmacije su postale moja svakodnevica i obuhvataju sve aspekte života. Niko ovde ne može reći da je apsolutno srećan i zadovoljan svime što mu se dešava, a to bi bilo i neprirodno jer bi značilo da je ispunio sve svoje želje, da više ničemu ne teži...dakle, koliko god nam je dobro, uvek može bolje, svaki dan radimo na sebi i novim kreacijama... :D :D :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.02.2012. 13:43
marsovka je napisao:
sretnica je napisao:Situacija u ljubavi:zelim se udati za muskarca koga obozavam,ali uvek se nadje neka prepreka....

I moj problemčić je kao sretnicin...sve smo bliže rešenju, ali nedostaje još malčice da se slože kockice :D ...

Žao mi je, oprosti mi molim te, hvala ti, volim te... :D :D :D

:) hvala vam za osmehe koje proizvodite :)
U parčetu papira nećete naći sigurnost koja vam treba...
zašto uslovljavati svoju sreću, nepotrebnim stvarima...
Uživaj "ovde i sada"u životu sa muškarcem koga obožavaš, a ako je parče papira uslov vaše sreće, onda sami sebi stvarate problem, na mestu gde ga je gotovo nemoguće stvoriti (a iz ovoga još jednom vidimo da skoro ništa nije nemoguće ) :)

Nemoj mi zameriti, napraviću malu korekciju:
"želim se udati za muskarca koga obožavam, i koji mene obožava..."
jer ako je uspunjen sam prvi uslov to znači da bi on mogao biti nesretan u životu sa tobom (ako on obožava nekog drugog, a živi sa tobom)

Ako nema njegove želje, već samo tvoja, mogla bi se udati i za komšiju koji ti se ne sviđa uopšte ( a koji te potajno obožava) a takođe radi vizualizaciju koja je jača od tvoje 8-)

Ja to gledam ovako, ako nekoga voliš, voliš ga bezuslovno...a ne voleću te samo ako ti budeš voleo mene...
pa ako on sutra ode sa komšinicom, tvoja ljubav prestaje jel...
Ljubav je bezuslovno davanje...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.02.2012. 14:47
Dragi Sun, hvala što si mi dao svoje viđenje mog problema. Dečko koji je otvorio temu, mislim da nije imao to na umu, da raspravljamo na taj način, već da očistimo ono što nam je problem.
Nisam nigde rekla, a ni sretnica, koliko vidim, da nam ljubav nije uzvraćena. Svaki živ stvor želi da voli i bude voljen. I svako iole normalan, ne želi da živi pored nekoga ko njega ne želi. Ljubav se ovde ne dovodi u pitanje, bar što se mene tiče :D

U suštini se slažem s tobom. A osmesi su iskreni :D :D :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.02.2012. 15:15
to za osmehe... mislio sam na one koje ste izvali kod mene dok sam čitao. Nisam ni sumnjao da su iskreni. I moji su iskreni, nikako podsmesi.
Svidja mi se tvoj potpis ili poruka, ispod teksta, sa kojoj se u potpunosti slažem.
Pokušao sam samo i ja da pomognem u čišćenju problema, u samoj postavci...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 24.02.2012. 20:46
Nemam problema, imam neka iskušenja, ali se polako situacija raščišćava.
Hvala. Koga zanima neka ode na moju temu: Neko mora i da počne, treba mi vaša podrška. :pray:
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.12.2011. 12:51
PostPoslato: 24.02.2012. 23:46
Da se priključim i ja kao nindža u ovo - nemam lepšu polovinu a znam i iskreno verujem da ću je vrlo brzo imati :D a znam i ko će mi je poslati ;) Ĺ˝ao mi je. Oprosti molim te. Hvala ti. Volim te.
E,za sve one koji "žele" mala ispravka od srca - ne "Ĺ˝elim da se... " no "Ja sam sada..." ,ako pošaljete "želim..." bićete ostavljeni da i dalje želite i pitaćete što se to nije ostvarilo i :hand: bez onog "Sve je divno,ali ..." - već ste dali razlog zašto to da se ne ostvari :!: Molim vas lepo :pray: obratite pažnju na mentalni rečnik,na reči koje koristite. Ĺ˝ao mi je. Oprosti molim te. Hvala ti. Volim te.
I kako neki vele :character-oldtimer: - sve vas voli vaš Pele :romance-grouphug:
Žao mi je. Oprosti molim te. Hvala ti. Volim te.
Ala je lep ovaj svet
onde potok ovde cvet :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.02.2012. 09:31
Bravo pele :clap: ...hvala ti, volim te, ...ma lako ide ovo čišćenje...sve ide kako treba bez mog znanja... :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.12.2011. 12:51
PostPoslato: 29.02.2012. 01:31
Samo da :chores-mop:
Žao mi je. Oprosti molim te. Hvala ti. Volim te.
:whistle:
I kako neki vele :character-oldtimer: - sve vas voli vaš Pele :romance-grouphug:
Ala je lep ovaj svet
onde potok ovde cvet :D

Pridružio se: 05.10.2011. 12:10
PostPoslato: 13.03.2012. 20:46
Moja draga Ho'ponopono zajednice, sledece sedmice imam tri jako vazna ispita,koja naravno znam da sam polozila. Izuzetno su mi bitni,odlucila sam da do 11.11.2012 imam svoju diplomu u rukama.Taj dan pravim proslavu! :dance: :violin: Razmisljala sam o tome da pozitivna energija ljudi koji su i sami pozitivni i redovno primenjuju ZP moze da mi pomogne sa ocenama :D naime ja znam da sam polozila,ali da mi pomognete da to budu desetke.
Zao mi je,oprosti mi,hvala ti,volim te!
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike