jel neko probao sedona method?

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 06.02.2012. 05:57
PostPoslato: 13.02.2012. 03:44
jel ima neko da uspesno koristi sedona methodu?
svE jE MoGucE osiM ToGA DA NEsTo NijE MoGucE

Pridružio se: 20.06.2011. 16:46
PostPoslato: 13.02.2012. 10:25
Sta je Sedona method? Mozes li da nam objasnis, ako znas nesto vise?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 13.02.2012. 14:54
:D
To je metoda kojom bi trebalo da se promeni licni zivot u pozitivan. Ucitelji tvrde da se to uspeva "bezbolno". Kao sto silva metoda ima svoj sistem, tako i ova metoda ima svoj sistem kako se po njoj radi na sebi, kao i Louzina Radionica ili EFT tehnika....... a koliko je efikasna to zaista ne znam...
Meni licno nisu potrebne metode.. ja ih stvaram sama uvek unutar sebe, a sad kome sta treba ja zaista ne znam, ne ulazim u te teme..
Biti pozitivan bi trebala biti normalna stvar i ziveti bezbolno isto tako. Uspeti u tome bi trebao svako, a na koji nacin, svako neka izabere. Ja sam jos u pocetku mislila da su svi ljudi jaki kao ja, verovala sam da svako ce pronaci svoju snagu pozitivnog delovanja unutar sebe i verujem i dan danas....ali svako ima i izbor neceg vise. Verovatno mnogim ljudima treba i nesto vise poput ove metode.
:D :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.12.2011. 12:51
PostPoslato: 12.04.2012. 06:52
Evo šta sam ja saznao o "Sedona metod"-u
ÄŚetiri pitanja sa kojima možete nešto promeniti

Metod čine pitanja i potiče iz knjige "Sedona metod" američkog autora Hale Dwoskin koji je preuzeo od svog učitelja Lestera Levensona.

Ovo su četiri jednostavna pitanja :

1. Da li biste mogli ovo osećanje prihvatiti - u ovom trenutku ?
2. Da li biste mogli ovo osećanje otpustiti - samo za ovaj trenutak ?
3. Da li biste otpustili ovo osećanje ?
4. Kada ?

Isprobajte!Ako se upravo sada o nečemu brinete ili vas nešto ljuti ili imate prisilne misli- zatvorite oči,
idite u sebe i mislite na konkretan problem,na osobu ili situaciju koja vas frustrira.Osetite to što osećate.

1. Da li biste mogli ovaj osećaj prihvatiti u ovom trenutku?

Protiv ličnih osećanja ne možemo nikada pobediti.Potiskivati ih,boriti se protiv njih,izgovarati se;
sve to ne funkcioniše.Većinom se neprijatan osećaj samo pojača.
Najinteresantnije kod ovoga pitanja jeste da je svejedno kakav je odgovor ( da ili ne):
Bitno je samo da ste iskreni prema sebi i da spontano odgovorite,dakle,ne tražiti odgovor dugo.

2. Da li biste mogli ovo osećanje otpustiti - samo u ovom trenutku?

Ne zahteva se od vas da neprijatno osećanje otpustite.Pitanje ima više za cilj mogućnost izbora koju u ovom momentu imate ali većina ne doživljava tako.Ponovno nije bitno kako odgovorite,spontano i bez dužeg razmišljanja.

3. Da li biste otpustili to osećanje ?

Iskren i spontan odgovor.Pitanje cilja na to što želite,ne šta možete.

4. Kada ? Kada biste otpustili ?

Promena se ne dogadja ako sebe zavaravamo.Budite dakle iskreni prema sebi i odgovorite spontano na ovo pitanje.
Nije bitno ako je odgovor: Sada! Juče! Možda sutra! Nikada!!

Ovo mu dodje kao ona "...bacila je sve niz reku i..." otišlo to u neki drugi svet ;)
Elem,bitno je da se to što ti smeta očisti,poništi,stabilizuje,normalizuje a sa pravom verom u sebe i uz pomoć onog Višeg u nama nije bitno kojim ćemo se metodom koristiti.
"Sad,ne znam zašto sam vam ovo isričao al ko zna,možda će nekom ovo i da koristi,bitno je da ne šteti" ;)
Ala je lep ovaj svet
onde potok ovde cvet :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 12.04.2012. 11:07
;) :D :clap:
hvala na divnom obrazlozenju.
:D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 07.03.2012. 21:19
PostPoslato: 26.08.2012. 23:27
Ima neko sedonu za slusanje,cuo sam da je ima al ne znam gde je mogu skinuti :shifty:
Ako ne živiš na ivici, zauzimaš previše prostora.

Pridružio se: 01.03.2013. 09:55
PostPoslato: 01.03.2013. 10:18
.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.12.2012. 07:55
PostPoslato: 02.03.2013. 16:19
Ja sam koristila sedona metodu bas na ovaj nacin kako je gore opisana, tu vam ne treba nikakva knjiga ni tecaj, samo zapamtite ova gore cetri pitanja, kad se pojavi neki emotivni problem koji hocete da otklonite, odnosno na koji hocete da djelujete jednostavno se povucete u mir sa sobom i postavis prvo pitanje i odgovoris kako ti u tom trenutku dodje, pa sve redom i zadnje ;Kada? Ja uvjek kazem ako moze odmah. U nekim slucajevima na mene to djeluje kao sredstvo za umirenje, automatski se smirim i razmisljam trezvenije. Probajte, nije nista komplicirano...meni je pomoglo:)

PostPoslato: 04.03.2013. 12:58
.

PostPoslato: 12.03.2013. 18:32
.

Pridružio se: 16.05.2012. 21:29
PostPoslato: 29.04.2013. 15:14
Na ovom linku je film o Sedona metodi-http://vimeo.com/21212572

Ovdje je audio kurs-http://thepiratebay.is/torrent/4225773/

Ovdje je knjiga-http://extratorrent.com/torrent/2468086/The+Sedona+Method+Your+Key+to+Lasting+Happiness,+Success,+Peace+and+Emotional+Well-Being.html
Knjiga u EPUB fileu koji se može otvorit uz pomoć firefoxa

Ovo je sve na engleskom ali ima i prevedena knjiga u knjižarama.
Hale Dwoskin - Sedona Metoda

Povratak na Praktične metode i tehnike