Dar Zahvalnosti

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 06.12.2011. 10:23
PostPoslato: 09.12.2011. 10:21
:)
"Ako vjeruješ da možeš,upravu si.
Ako vjeruješ da ne možeš,opet si upravu.
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 09.12.2011. 12:02
:clap: :clap: ;)
Templar... ;) ;) bravo.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 09.12.2011. 19:13
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 26.01.2011. 23:36
PostPoslato: 09.12.2011. 23:02
*
Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.12.2011. 11:57
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.12.2011. 12:44
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.05.2011. 19:32
PostPoslato: 12.12.2011. 19:48
Tako lepo i iskreno receno :clap:

Pridružio se: 15.06.2011. 22:43
PostPoslato: 13.12.2011. 00:50
Dragi templar,

hvala Ti sto si jos jednom jasno istakao suštinu komunikacije sa Svevišnjim. Bit je u istinskom osjećaju zahvalnosti koji nije nista drugo nego kapljice rose najčistije ljubavi.
Hvala Ti još jednom, većeras kada sam pošla na stranice Tajne jednostavno sam duboko u sebi osjetila i znala da ću biti bogatija za još jednu kockicu mozaika koga svako slaže na sebi svojstven način. Taj osjećaj da je kockica već tu i da ja samo treba da je uzmemj e bio toliko intenzivan ,stvaran, da je prosto bilo najnormalnije i prosto nemoguće da se desi da ta kockica nedostaje, odnosno da Ti nisi pisao na ovu temu.
Ovo je možda iskreno po prvi put da tako nesto osjetim a da sam u isto vrijeme toga svjesna, da nije u pozadini moj um koji mi objašnjava sta ja sve treba da osjetim i da njegova interpretacija ne slijedi.

Pozdrav tebi i svakako svima kojima ljubav grije srca
Neda
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.12.2011. 11:18
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.12.2011. 14:21
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.12.2011. 19:42
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 14.12.2011. 08:44
Dragi Templar,

kad si ti u pitanju, opet se desilo ono "čim sam te spazila, odmah sam te videla" :D Hoću reći, još na blogu sam videla da si neko ko ovo hoće da nauči kako treba, i da ide pravim putem. I znaš šta? Još se nisam prevarila u proceni ;)

A kako bi zaista greota bila da jedan Tajnaš, makar i novopečeni, ne iskoristi ponudjenu priliku, evo šta ću ti ja reći, šta je meni pomoglo u sličnim situacijama.

1. Podigni svoje samopouzdanje.
- ispiši sve svoje prethodne uspehe
- ispiši sve razloge zbog kojih si zasluženo pozvan da održiš prezentaciju na tom skupu
- ispiši sve razloge zbog kojih misliš da su tvoje ideje sjajne, zbog čega bi bilo divno da na taj način možeš da ih preneseš i drugima, i uz njihovu pomoć sprovedeš u delo
- seti se da su i ti najveći jednom bili kao ti, na samom početku, ali su verovali i želeli, kao i ti

2. Podigni svoju vrednost
- pripremi se najbolje što znaš, imajući u vidu sve ono što si do sada radio, pa i ono što si kod drugih video
- traži pomoć za sve ono oko čega nisi siguran sam, bilo da je u pitanju sadržaj ili forma, pa čak i tvoj izgled
- prodji sve više puta, tako da ti budeš zadovoljan sobom i svojom prezentacijom, i da možeš mirne duše da kažeš da si dao sve od sebe, pa šta bude da bude
- uloži u svoju prezentaciju i svoj izgled, tako da budeš na nivou onih kojima pričaš, ili makar približno na tom nivou; oni su te pozvali da budeš deo njih, i budi spreman da se takvim i pokažeš. I nemoj da razmišljaš koliko nešto košta, jer samo jednom imaš priliku da ostaviš dobar prvi utisak. Ako treba pozajmi, vratićeš kad dobiješ posao :dance:

3. Vežbaj držanje govora
- vežbaj pred ogledalom, to je sjajna tehnika
- dok to radiš obuci se kao što ćeš tada, ili nešto slično, uspravi se kao da si nekom zlatnom niti vezan za nebo, tako da ti neko drugi pomaže da držiš ledja uspravno
- ako ne možeš da se smeješ, onda barem imaj onaj blagi smešak na licu
- nastoj da ne mlatiš rukama, ali nemoj ni da si "drvena Marija"
- pričaj pred nekim, ali ga postavi na kraj prostorije, i proveravaj da li te čuje, jer moraš da budeš dovoljno glasan i jasan; naravno, super ako dobiješ mikrofon
- sve u svemu, baci pogled na Brajana Trejsija :)

4. Radi imaginacije
- zamisli sebe na kraju uspešne prezentacije, kako ti sve te face prilaze i čestitaju, traže tvoj kontakt kako bi dogovorili dodatne konsultacije i eventualno sklapanje ugovora
- oseti njihove ruke, odelo na sebi, ponos i zadovoljstvo zbog postignutog uspeha
- vidi nečiji poznat lik kako se raduje tvom uspehu, ili čuj uzvik oduševljenja preko telefona, ili poruku na mobilnom sa gomilom uzvičnika i smajlija, bilo u toj imaginaciji ili posle, kad ispričaš kako je bilo
- naravno, pojačavaj sliku dok ne oživi, onako kako si već opisao, i dok ne osetiš navalu zahvalnosti

Eto, to ti je otprilike to. Ne znam koliko imaš vremena, ali ima dosta divnih saveta na blogovima Brajana Trejsija, ali i kod Nika i Džesike Ortner, uz tehniku EFT-a. Pomozi sebi, i bog će ti pomoći, znaš kako se kaže :D

A ovo ti sve govorim jer sam po primeru sa novčanikom videla da si pošten i sjajan momak, a to se sve vraća, na ovaj ili onaj način. I naravno da si taj poziv na prezentaciju dobio zato što si mu skrenuo pažnju da mu je ispao novčanik. Jer si na taj način u sebi pojačao čistu pozitivnu energiju poštenja i velikodušnosti, i otvorio kanal za primanje iste takve energije. Daj, i daće ti se :)

I sve što još mogu da ti kažem je da već vidim kako nam javljaš da si upeo, i kako jedva čitam tvoj zbrda zdola napisan opis svega što se desilo, i koliko se to poklopilo sa tvojom imaginacijom. Ja verujem u tebe, a smešno bi bilo da ti ne veruješ, zar ne? ;)

Ĺ alim se, samo napred, i uživaj u svom zasluženom uspehu :)

Pridružio se: 26.09.2011. 22:56
PostPoslato: 14.12.2011. 14:08
[*rugari,
Danas mi se desilo jedno čudo i jako sam sad zbunjen kako sam to privukao,u jednu ruku mi je drago,a u drugu neznam sta da kažem.Već sam rekao da sam nakon dugo vremena počeo koristiti svoju tehniku za novac i evo već radim 2 dana i nemoguće da već djeluje.Evo o čemu se radi.
Danas dok sam bio u jednoj prostoriji, sjedio za stolom i blizu mene je sjedio jedan momak kome je ispao novčanik.Mogao sam ladno da uzmem taj novčanik,ali nisam ,jer bi me tada grizla savjest,tako da sam rekao momku da mu je ispao novčanik,našta me je on samo blijedo pogledao i klimno glavom.Ja sam svjestan da sam to privukao,ali nisam htio na taj način novac privuci.Međutim,to nije to čudo o kome pričam.Desilo se sledeće.Nakon što sam posle tog dogadjaja došao u stan,zazvonio mi je telefon i pozvala me jedna osoba koja me zamolila da prisustvujem jednom projektu.E sad, zašto mene, neznam.U pitanju je projekat u kome moram nešto izložiti,ali to nije tako jednostavno,tu je prisutna takozvana naša "elita",najveći od najvećih.Ako izložim sve ok,mogao bi me potrefiti veliki uspjeh.Međutim,u meni se javlja trema i jako me drma,jer nikad nisam govorio pred skupom običnih ljudi,a kamoli elite.Kako me je ovo tako naglo potrefilo,nemam pojma,ali ja nisam htio ovo.Ovo je bas prevelika odgovornost,a ja zazirem od skupova.Drugari, jel neko od vas zna kvalitetnu imaginaciju za govor pred mnogo ljudi.Ja se nešalim,ovo mi se stvarno dešava i ovo mi je najveca prilika od svih ikada.Pomagajte.Ja to želim,ali opet se javlja onaj moj strah,ali samo povremene.Ja sam uvjeren da to mogu,ali mi treba nekakva imaginacija da to rješi,al trenutno mi na um nepada nikakva.]rugari,
Drago moj templar, Barvo :clap: :clap: :clap: j. Vec nekoliko meseci radim na sebe i svoje budenje , htela bi da ti sugeriram nesto u izrazavanju, nejuti se ovo ej moje zapazanje, a volela bi da Mila ili Mau ili neko kompetentniji da sugerira im meni, bas bi bila zahvaljna. Ovako u tekst imas neke negacije, ajde to smeni na pozitivno. Znas zasto tebe, ti znas, jer ti to volis, jer ti to privlacis, ti privlacis sve sto je dobro za tebe. Onda, tako je to jednostavno jer ti to radis uvek najbolje, ti znas sta je najbolje za tebe. Imas ti svaki dan prilika, svaki dan, jer si ti dete univerzuma i uzimas sve sto ti treba. Onda emocije, ti imas LJUBAV u svemu tome, ti znas sve odtaditi , jer ti to VOLIS. Onda sve sto se dogadza nije slucajno to zelis to dobijas.Onda Tvoj um zna kako , ti to znas ti to moze. :clap: :clap: :clap: Ja te molim samo hocu da znam kakve su ti bile emocije, ili kako se kaze ono. Kakvo ti je bilo stanje kada si doziveo sve to, to je mnogo bitno.
Slika. Eto ovo zelis i dovijas. :clap: :clap: :clap:

Pridružio se: 26.09.2011. 22:56
PostPoslato: 14.12.2011. 15:06
Danas mi se desilo jedno čudo i jako sam sad zbunjen kako sam to privukao,u jednu ruku mi je drago,a u drugu neznam sta da kažem.Već sam rekao da sam nakon dugo vremena počeo koristiti svoju tehniku za novac i evo već radim 2 dana i nemoguće da već djeluje.Evo o čemu se radi.
Danas dok sam bio u jednoj prostoriji, sjedio za stolom i blizu mene je sjedio jedan momak kome je ispao novčanik.Mogao sam ladno da uzmem taj novčanik,ali nisam ,jer bi me tada grizla savjest,tako da sam rekao momku da mu je ispao novčanik,našta me je on samo blijedo pogledao i klimno glavom.Ja sam svjestan da sam to privukao,ali nisam htio na taj način novac privuci.Međutim,to nije to čudo o kome pričam.Desilo se sledeće.Nakon što sam posle tog dogadjaja došao u stan,zazvonio mi je telefon i pozvala me jedna osoba koja me zamolila da prisustvujem jednom projektu.E sad, zašto mene, neznam.U pitanju je projekat u kome moram nešto izložiti,ali to nije tako jednostavno,tu je prisutna takozvana naša "elita",najveći od najvećih.Ako izložim sve ok,mogao bi me potrefiti veliki uspjeh.Međutim,u meni se javlja trema i jako me drma,jer nikad nisam govorio pred skupom običnih ljudi,a kamoli elite.Kako me je ovo tako naglo potrefilo,nemam pojma,ali ja nisam htio ovo.Ovo je bas prevelika odgovornost,a ja zazirem od skupova.Drugari, jel neko od vas zna kvalitetnu imaginaciju za govor pred mnogo ljudi.Ja se nešalim,ovo mi se stvarno dešava i ovo mi je najveca prilika od svih ikada.Pomagajte.Ja to želim,ali opet se javlja onaj moj strah,ali samo povremene.Ja sam uvjeren da to mogu,ali mi treba nekakva imaginacija da to rješi,al trenutno mi na um nepada nikakva.

Drago moj templar, Barvo . Ja Vec nekoliko meseci radim na sebe i svoje budenje , htela bi da ti sugeriram nesto u izrazavanju, nejuti se ovo ej moje zapazanje, a volela bi da Mila ili Mau ili neko kompetentniji da sugerira im meni, bas bi bila zahvaljna. Ovako u tekst imas neke negacije, ajde to smeni na pozitivno. Znas zasto tebe, ti znas, jer ti to volis, jer ti to privlacis, ti privlacis sve sto je dobro za tebe. Onda, tako je to jednostavno jer ti to radis uvek najbolje, ti znas sta je najbolje za tebe. Imas ti svaki dan prilika, svaki dan, jer si ti dete univerzuma i uzimas sve sto ti treba. Onda emocije, ti imas LJUBAV u svemu tome, ti znas sve odtaditi , jer ti to VOLIS. Onda sve sto se dogadza nije slucajno to zelis to dobijas.Onda Tvoj um zna kako , ti to znas ti to moze. Ja te molim samo hocu da znam kakve su ti bile emocije, ili kako se kaze ono. Kakvo ti je bilo stanje kada si doziveo sve to, to je mnogo bitno.

Slika

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: Eve ovo zelis i dobijas.SRECNO :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 15.12.2011. 09:47
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 15.12.2011. 20:16
Templar,

hvala ti na divnim recima, zaista si me ganuo. A ovde na Tajni je normalno da vrlo brzo postajemo prijatelji, tako da te drage volje prihvatam kao jos jednog od 'mojih' :D

Probaću da ti u vezi sa EFT dam linkove prvo sa Tajne, a zatim i sa interneta. Ipak, toga ima mnogo, i ako nemaš vremena, bolje nemoj to da pocinjes sada da izucavaš.

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=2&t=145&p=4926#p4926

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=3&t=78&p=2838#p2838

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=41&start=40

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=41&start=60

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=41&p=2471#p2471

http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=3&t=160

www.TheTappingSolution.com

Eto, toliko od mene. Dosta ti je za sad :)

Aj sad polako, radi na onome što najbolje znaš, i zamišljaj sebe uspešnog, kako radiš ono što voliš.

Pridružio se: 12.10.2011. 10:57
PostPoslato: 17.12.2011. 11:40
Ovo sam negde pronasla i svidelo mi se. Sve male stvari na kojima mozemo biti zahvalni. Uzivanje!!!

Jer Zivot cine Male stvari..

Kada vas neko iznenadi.
Nađen novac u starim farmericama.
Odlazak na odmor.
Sedenje na klupici u obližnjem parku po lepom danu.
Kad uradite ono za šta su drugi ljudi rekli da nećete moći.
Osvajanje i najmanje nagrade.
Kada obučete farmerke za koje ste mislili da su vam male.
Kada dobijete pohvalu za svoj učinak u školi, na faksu, na poslu…
Kada vam neko kaže da ste smršali.
Kada vam kosa izgleda odlično.
Kada vas kasirka iznenadi dodatnim popustom na artikal.
Kada padne prvi sneg.
Smeh do suza.
Listanje starog foto-albuma.
Kada uradite nešto čega ste se plašili i shvatite da više nije strašno.
Gledanje važne utakmice.
Kafenisanje sa najdražima.
ÄŚitanje knjige koju “ne možeš da ispustiš iz ruku”.
Gledanje kultnih filmova (po stoti put).
Početak raspusta.
ÄŚitanje najnovijih tekstova na tajni.rs uz kaficu ili čaj.
Prvo “uskakanje” u more kada odete na odmor.
Kada nekoga nagovorite da vas češka ili masira.
Celodnevni šoping.
Slušanje omiljene muzike.
Kada sretnete starog prijatelja.
Kada saznate da se tokom noći menja vreme i da ćete spavati sat vremena duže.
Kada položite ispit za koji ste noćima učili.
Kada položite vožnju.
Kada vikendom uveče nađete parking mesto.
Gledanje prazničnih filmova uz voljenu osobu, ušuškani u svom toplom domu.
Prva jutarnja cigareta, kao i ona posle obroka.
Kićenje jelke.
Nedeljni porodični ručak.
Kada “štipnete” malo vrućeg hleba na putu od pekare do kuće.
Kada dobijete kućnog ljubimca.
Trčanje kroz neugaženi sneg.
“Kašikanje” nutele.
Otvaranje poklona i cepanje papira za pakovanje.
Kada vam neko pokloni “pucketavu” foliju od nove mikrotalasne.........................
Korisnikov avatar
PostPoslato: 26.12.2011. 13:55
Na tebi je odluka!"
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 27.12.2011. 19:33
Hvala vam, prijatelji!
Zahvalna sam zbog mnogih stvari, da sada ne brojim, a trenutno me preplavio osećaj zahvalnosti onoj vodilji koja me dovede ovde, ponovo, da ovo čitam i učim, vežbam i da budem sve bolja.
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

Povratak na Praktične metode i tehnike