Silva metod kontrole uma

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 01.08.2011. 14:04
PostPoslato: 01.08.2011. 14:25
pozdav svima a posebno pozdravljam 13petak koji tako iscrpno daje odgovore.

Prvi put pisem, mada dugo posecujem forum i sajt, odlicni su!
Koristim Silva metod. Nisam zavrsila seminar jer nisam videla da se odrzava u mom gadu ali sam procitala knjigu mnogo puta. Tesko je iz knjige uciti ali ja sam imala jako veliku zelju i uspela sam sama da upraznjavam Silvu. Najvise koristim tehniku dobijanja odgovora preko snova. Koristim je 10 godina i zaista je nepogresiva u mom slucaju.
E sada, imam jedan problem pa bih zamolila 13petak da mi pomogne ako ima malo vremena.
Moji odgovori u snu su oduvek bili jako simbolicni i te simbole sam znala da tumacim jer sam shvatila da ako sanjam svoju prijateljicu koja se zove Mira da zapravo odgovor mog pitanja lezi u osobi koja se zove Mira a ne u mojoj prijateljici sa tim imenom. To je bilo do sada nepogresivo. Ali, u poslednje vreme sanjam isti san, na jedno postavljeno pitanje i ne mogu da nadjem odgovor. Neverovatno je da je uvek isti san, sanjam jednu piceriju u mom gradu ali mi to nista ne znaci u stvarnosti. I pre spavanja se programiram tako da kazem sebi da cu sanjati odgovor koji cu razumeti ali opet nista, opet ta ista picerija.
I znam da je to odgovor na moje pitanje ali uzalud kada ne mogu da ga protumacim.
Da li imate neki predlog kako to da resim da mi konacno san postane jasan?
hvala unapred i mnogo Vas pozdravljam! :hand:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 01.08.2011. 16:21
Barbara,

hvala na pozdravima i zelim ti dobrodošlicu.

Definitivno više ne moraš da tražiš odgovor putem sna pošto ti se san uvek ponavlja.To ponavljanje sna je upravo ono o cemu stalno govorimo ,da je san nepresušni mentalni izvor.Ĺ ta raditi?Mislim da ipak možes sama rastumaciti taj san jer kao što Mira nije prava Mira tako i Picerija nije prava Picerija.Možda Picerija u nekom drugom gradu ili tako nešto.Neznam,tragaj dalje.

Ali,dok tragaš dalje možeš probati sa još jednom tehnikom,koju Silvanci koriste da bi ekspresno dobili odgovor na pitanje koje ih muci.To je tehnika za rešavanje problema-Kada znamo šta je problem,a neznamo šta je rešenje.To je tehnika caše vode:

Pre spavanja otpiješ polovinu caše vode,zatvorenih ociju,malo podignutih naviše i mentalno izgovoriš"Ovo je sve što treba da uradim da rešim problem koji imam na umu".Zaspiš.
Po budjenju otpiješ drugu polovinu vode iz caše i mentalno ponoviš isto.

Kasnije u toku dana dobiceš nekakav odgovor koji ce biti povezan sa ovom Picerijom što si sanjala.To može biti nekakav naslov u novinama,nešto sa TV-a,neki stih pesme sa radija,u kaficu i sl.

Ovo je inace završna tehnika(poslednja pre utonuca u san) i ona je Generalna informacionog tipa.Takodje ovu tehniku mozeš koristiti i kao podrška nekom tvom projektu.A mentalna recenica trebala bi da glasi"Ovo je sve što treba da uradim da se moj projekat ostvari još bolje".

Eto toliko i mislim da ces posle primene ove tehnike dobiti jasan odgovor.

Pozdrav :D

PostPoslato: 01.08.2011. 16:54
13 petak hvala na ovako brzom odgovoru! Sjajan si! :thumbup:
Ulepsao si mi dan. Super zvuci ova tehnika sa casom vode o kojoj si govorio :clap:
Probacu je veceras. Inace me je taj san vec poceo opterecivati jer ne mogu da shvatim poentu i onda pitam sebe- sta mi vredi sto sam dobila odgovor kada ne znam da ga protumacim, to mi je isto kao da ga nisam ni dobila.
Javljam za rezultat...kada se desi....
I jos jednom, mnogo hvala!

PostPoslato: 01.08.2011. 16:58
samo mi nije jasno - da li kada popijem pola case vodi i legnem da spavam da li treba pre spavanja da udjem u alfa stanje i ponovim svoje pitanje i trazim odgovor u snu, kao i svaki prethodni put kada sam sanjala isti san?
Ili nema potrebe, samo popijem vodu i legnem da spavam i ujutro ponovim?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 01.08.2011. 17:13
Nema potrebe,samo popiješ vodu,legneš da spavaš i ujutro ponoviš.

Ovo je posebna tehnika i nemešaš je sa kontrolom snova.Ovo je,tako da kažem,naprednija tehnika od kontrole snova a neki je zovu crnogorska tehnika,zbog toga što je tako jednostavna i nema puno da se razmišlja. :lol:

Pozdrav :D

PostPoslato: 01.08.2011. 17:16
sada mi je sve jasno, mnoooogooooo hvala jos jednom!
pozdrav!

Pridružio se: 06.07.2011. 17:02
PostPoslato: 25.10.2011. 11:44
13petak je napisao:Barbara,

kasnije u toku dana dobiceš nekakav odgovor koji ce biti povezan sa ovom Picerijom što si sanjala.To može biti nekakav naslov u novinama,nešto sa TV-a,neki stih pesme sa radija,u kaficu i sl.

Nesto me buni u vezi ovoga i volela bi da mi Petak 13 objasni.
Ja takodje imam odlicnu komunikaciju u snovima i odgovori koje dobijam kroz njih su nepogresivi. E sad, ovo sa znakom kroz npr pesmu, nesto na tv-u i sl se kod mene barem pokaze kao pogresno. Da pojasnim malo, kada tako trazim odgovor na nesto u stvarnosti, ja Zp privlacim ono sto zelim da vidim ili cujem i onda i dobije takav odgovor. Moja drugarica nije bila sigurna da li je trudna i trazila je znak od univerzuma i gde god bi otisla videla je trudnicu, cula da se neko porodio i na osnovu toga pomislila je da je trudna, a nije bila. :think:
Ja IMAM divnog i sarmantnog decka koji me voli.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.10.2011. 18:20
Sreco,

u prehodnom postu i mom odgovoru Barbari,govorili smo o tehnici case vode i dobijanju odgovora putem sna,kada znamo sta je problem a ne znamo resenje.Ako putem sna imas poruku a ne mozes da je rastumacis tada koristis tehnike iz Silve.
Posto ti imas dobru komunikaciju sa Subjektivnim i dobijas nepogresive odgovore,tebi nije ni potreban nekakav znak koji bi ti dao ideju sta znaci san.Prema tome,ti si u prednosti.
A sto se tice tvoje drugarice,mislim da je koristila pogresnu komunikaciju sa Univerzumom,posto odovor na takva pitanja postoje u apoteci.Nepotrebno je koristiti Univerzum za takva piitanja."Da li sam trudna?""Uradicu test za trudnoci i dodatno cu se pregledati kod doktora."Vrlo jednostavno.Zar ne?

Subjektivna komunikacija se koristi kada imas neki problem i ne znas kako da ga resis.Kada znas sta je problem a neznas resenje itd.itd.

Eto,toliko nadam se da sam pomogao :D

Pridružio se: 06.07.2011. 17:02
PostPoslato: 25.10.2011. 19:05
Pa dobro to sam navela kao primer. Mada i mene je par puta sa tim znakovima prevarilo. Nista, drzim se ja mojih snova.
Hvala na odgovoru. ;)
Ja IMAM divnog i sarmantnog decka koji me voli.

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 26.10.2011. 14:02
Evo jos jedan primer prakticne primene.
Trazila sam menjacnicu koja ce mi dati povoljniji kurs ako menjam vise od 500e ,jer sam morala da izvrsim neku uplatu i uz to pdv, razliku dinar evro pa koliko toliko da nadoknadim to. Kako je evro stalno varira u menjacnicama sa najboljim kursom 99,00 su mi nudili najvise povoljnost 99,2 i u jednoj cak nadjem 99,3, svi su mi rekli da je to najbolje sto cu naci jer niko nece da rizikuje. Ali ja skupim tri prsta i ponavljam hodajuci niz ulicu " Nalazim menjacnicu koja ce mi dati za 99,5" iako sam znala koliko su male sanse. I zamislite, neka mala zavucena ,neugledna menjacnica i decko ispred stoji i pusi, nisam htela ni da ulazim nego sam usput pitala i ono kaze damoze da mi da za 99,5 :)
Kako sam bila srecna, sto zbog svog licnog uspeha sto szog ustede.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:48
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Pridružio se: 19.12.2010. 21:50
PostPoslato: 24.11.2011. 11:00
%
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 25.11.2011. 10:54
Vetar to je to...... :clap: :clap: :clap: :clap:
od nas sve zavisi... svi znamo.. i koliko se praktikuje od nas samih zavisi... bravo!!! Ti si ejdan veliki primer.
Secam se tvog pocetka ovde ne u detalje, samo je nevazno sad...ali radujem se za tebe i ovakve vesto.
Cestitke!!

PostPoslato: 26.11.2011. 00:32
Vetre, drzim ti tri prsta i podrzavam te odavde :)

Secam se, bile smo zajedno tad na silvi. Pricala sam nedavno sa jednim deckom koji je bio sa nama na tom seminaru, on je kao i ti zavrsio oba stepena dok ja nisam, ali planiram u buducnosti. Taj decko mi se zalio da mu sporo ide na faxu, u svemu ne bas najbolje ali i da ne praktikauje bas silvu ili praktikuje po malo ali bez vecih rezultata. Kad sam mu prepricala neke svoje projekte nije mogao da veruje.
Meni je stvarno preslo u naviku svakodnevno da po malo zamisljam, ponavljam afirmacije, sta god mi padne na pamet. Tri prsta koristim svaki cas, nekad i 10ak puta i vise dnevno, retko se desi manje, nekako sve ide glatko i onako usput . Sve smatram ostvarivim, super mi ide na svim poljima, cak i bolje nego sto ocekujem. Zato cvrsto verujem da mozes i ti tako, cak i bolje, zavrsila si stepen vise od mene :)

PostPoslato: 19.12.2011. 20:24
Dragi moji, moram da podelim ovo sa vama. Otkako je jedna clanica naseg foruma pisala o nestalim ili ukradenim naocarima, ja sam se izgleda bas poistovetila citajuci i komentarisuci. Nekako nakon toga pocela sam primecujem slicne dogadjaje koje su mi prepricavali ljudi koje srecem, onda bih i ja malo procaskala, prisetila se kojeg primera i zajedno bi se iscudjavali kako je to moguce itd. Pocelo je tako sto se to dogadjalo ljudima oko mene, cula bih za najrazlicitije primere, a onda se slicno desilo i meni. Nestao mi je nakit, da li sam ga slucajno zaturila negde ili je neko umesao ruke nemam pojma.
U svakom slucaju od ovog trena sam resila da prekinem lanac tako sto se vise necuemotivno vezivati vec raditi na tome da ga pronadjem, vec ga vidim na sebi, osecam kako sam srecna sto je opet tu :D

Nego me interesuju vasa iskustva? Da li ste uz pomoc silve ili na slican nacin uspeli da pronadjete ili povratite nesto?
U svakom slucaju veceras cu postaviti pitanje podsvesti gde je i kako da ga pronadjem. Uvek je svaki komentar ili primer dobrodosao. Hvala vam unapred :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 19.12.2011. 21:01
Draga Kalina,
ovo je tema za ono sto sam pisala o drugorazrednim bogovima ..ili cak ono suprotno"delovanje negativne energije" a prihvatano od licnog uma tek onako.. nesvesno. Desava se zbog nejasnoca u umu u vezi proslosti.. A kada udjes u NADSVESNO STANJE.. reka mirno tece.. ;).
Kada si u stanju/energiji/boziji covek ili dete 100% onda si zasticen od svegaaaaaa sto nije pozeljno. Pa taman ostavljala i otkljucana vrata na nedelju dana nesvesno dok si u inostranstvu i para u stanu i puno vrednosti u njemu i vratis se mirno i sve u redu...hehhhehhe Sta ti je moc.. prilaze samo dobri i vredni ljudi.....to je to. :D

Pridružio se: 23.01.2012. 21:10
PostPoslato: 24.01.2012. 21:12
livingthesecret je napisao:-ako zelis da sa nekom osobom,koju licno ne poznajes,stupis u kontakt a ona moze uticati na tvoj uspeh

Uuuuu ovo sam ja uspela, htela sam jednu osbu koju mi je mnogo od koristi da privucem oko godinu dana, i uspela sam :D :D :D Tek od avgusta sam intezivno krenula, i eto pred Novu godinu BUUUM!! :) Sutra cu probati Silva metod da vidim radi li i to(a ubedjena sam da ,,radi''!) :)

cAOOOOO mozes li objasniti na primeru kako si privukla tu odredjenu osobu koju si zamislila :) xvala

Pridružio se: 06.12.2011. 12:08
PostPoslato: 30.01.2012. 23:04
jel zna neko dali odrzavaju seminare u Makedonija .....kad i gde ? :think:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.12.2011. 12:51
PostPoslato: 31.01.2012. 01:03
4. i 5. februar Skoplje,Makedonija - Prvi stepen Osnovnog seminara
Takodje istrovremeno i u Beogradu.
Ala je lep ovaj svet
onde potok ovde cvet :D

Pridružio se: 06.12.2011. 12:08
PostPoslato: 31.01.2012. 11:17