Silva metod kontrole uma

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.12.2010. 01:01
PostPoslato: 29.12.2010. 19:13
Ovde vec neko vreme vazi da je 13.petak ekspert na ovom polju, ja sam se sve nadala nekoj temi gde bi stavili sve na jedno mesto ali vidim da se niko ne oglasava pa eto mene :)
Ja sam procitala knjigu dva puta i radila sam neke lakse vezbe iz knjige poput ulaska u alfa nivo (to i dan danas praktikujem),projekcije na ekranu. Moram reci da mi se ne dopada i tesko mi je da se postavim kao da gledam sebe na ekranu,lakse i zivopisnije mi je svojim ocima.
Htela sam da odem na seminar ali mi je nesto iskrslo i na kraju nista od toga nije ispalo. Otisla bih samo iz razloga da naucim subjektivnu komunikaciju,13.petak i neki od vas su je spominjali kao veoma uspesnu tehniku,ali da se uci samo na seminaru da ne mozetete ovako da je objasnite. Pre par dana u Beogradu je odrzan specijalisticki seminar "Bogatstvo je vase prirodno pravo",postoje i razni drugi za koje sam cula poput visih stepena gde se njihovim metodama uce strani jezici,grupno radi na necijem izlecenju,...
Kakva su vasa iskustva? Da li koristite neke tehnike,kako i koliko su vam delotvorne?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 29.12.2010. 22:37
Kalina,
hvala za pokretanje ove teme,iskreno,razmisljao sam o pokretanju ove oblasti ali zivotno iskustvo me je naucilo da nikad i nikome ne namecem svoju volju.

Bez lazne skromnosti,ne smatram sebe ekspertom ali da je Silva za mene nacin zivot, to je tacno.Zasto?Zato sto zadire u sve oblasti zivota.Meni je pomogla u pogledu zdravlja,medjuljudkih odnosa,finansija,duhovnosti...Na sajtu u licnim iskustvima opisao sam detaljno koje tehnike sam koristio i sa kakvim uspehom.Spoznao sam da svi odgovori na sva pitanja,nalaze se u meni.

Napominjem da sam se nadogradjivao ostalom literaturom koja mi je pokazala da sam na dobrom putu.Iz osnovnog seminara umesto mentalnog ekrana-ogledalo uma,promenio sam tehniku vizualizacije i koristim imaginaciju,gledam svojim ocim i delujem u sopstvenom filmu.Ovakav pristup poboljsao je moje mentalne slike.

Takodje sam pisao da nije isto citati knjige iz oblasti Silva metod i uciti na seminaru jer na seminaru ugradjujete tehnike dok ste u alfa stanju,a priznacete,to je nemoguce dok drzite knjigu u ruci.
Na seminaru,sto je jako zanimljivo,nije vam potrebna ni olovka ni papir,tehnike su jasne i jednostavne.Ostaju zauvek urezane u umu.
Dok ste u Alfa stanju,imaginacijom,ulazite u metal,mesing,zid,voce,list...koja ce vam pomoci da pokrenete svoja cula koja su ostala zakrzljala.

U ovom objektivnom svetu sa Silvom upoznao sam do sad samo dve osobe od kojih mi je potvrda da Silva"radi"stigla pre dva dana.Naime,uspele su uz pomoc jedne od tehnika,da u ovo vreme zavejanih evropskih aerodroma,polete i slete avionom bas po redosledu voznje,a vecina letova je bila otkazana.

Eto toliko za sada od mene,ako bude interesovanja o pojedinacnim tehnikama tu sam da pripomognem.

Kalina i svi puno vas pozdravljam :D

Pridružio se: 19.12.2010. 21:50
PostPoslato: 30.12.2010. 12:32
%

PostPoslato: 30.12.2010. 14:09
Ja cu se stvarno potruditi da odem na taj seminar. Tako sam bila zagrejana kad sam pozvala za informacije medjutim sve je bilo puno i morala sam da cekam sledeci termin a tada sam bila pretrpana obavezama i izdacima,sada u januaru ponovo ima ali verujem da je vec sve rezervisano.Poznajem dvoje ljudi koji tvrde da im je seminar dosta pomogao,pogotovo u pronalazenju dobrih poslova sto je meni i potrebno :) ,mislim svi koji su bili imaju samo reci hvale :) ali oni su bili davno i vremenom su tehnike izbledele. Mislim da se knjigom moze dosta postici ko postuje insrtrukcije. Bitna je vezba kao npr. redovno vezbanje ulaska u alfu sa odbojavanjem koje,koje se postepeno smanjuje i kroz par nedelja dodje na brojanje od 5 do 1 U mailu koji su mi poslali vidim da koriste tehniku koja pocinje vizualizovanjem broja 3 pretpostavljam da je to malo ubrzaniji metod...
Negde sam procitala da se frekvencije mozga snize na alfu cim pocnemo da vizualizujemo. To je istina jer sam najrealniju imaginaciju imala u autobusu pre neki dan. Samo sam se opustila,osecaj brzine mi je pomogao,zatvorila oci i otpocela svoj film. Par puta sam otvarala oci i bilo mi je prosto cudno da sam tu a ne na onom divnom ostrvu...Sve je tajalo oko sat vremena koliko je i trebalo da stignem do Beograda.
Koncentracija me na taj nacin bolje drzi.
I dalje mi je u glavi Petkova prica o doktorki koju je dobio zahvaljujuci subjektivnoj komunikaciji.
Znam da si rekao da se to uci samo na seminaru ali ako mozes napisi nesto o toj tehnici :)
Nemoguce da nema jos nekog sa iskustvima sa seminara ili iz knjige koje bi podelio sa nama... Javite se... :)
I jedno pitanjce... Da li prvo cistite misli pre imaginacija?

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 30.12.2010. 19:38
.

PostPoslato: 30.12.2010. 20:39
Iva je napisao:Kalina,ovo nema veze sa Silvom ali ima sa autobusom. :D :D

Ima nesto u toj voznji :lol:

Pridružio se: 19.12.2010. 19:09
PostPoslato: 30.12.2010. 22:49
Ima seminar sad 08/09. januara. Ja sam danas rezervisao mjesto, mejlom. Baš ljubazna ona gospođ(ic)a Margita. :D Vidimo se! :)

Pridružio se: 22.12.2010. 22:37
PostPoslato: 01.01.2011. 13:58
Dajte adresu i broj telefona molim vas :D

PostPoslato: 01.01.2011. 14:21
Evo, iz poruke koja je meni poslata:
BEOGRAD
Za sve informacije: + 381 11 32 45 915
+ 381 64 17 750 18
Mesto održavanja: Resavska 27, prizemlje, interfon broj 1

NOVI SAD
Organizator: Zorka Petrovic 062 835 90 20 novi broj!!!
Mesto: Mesna zajednica ''Stari Grad''

E-mail je: silvamet[at]yubc.net
Naravno, umjesto ovog [at] ubacite @, mora da se piše ovako da ih ne bi spamovali. Valjda neće... :mrgreen:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 01.01.2011. 15:27
Kalina,
subjektivna komunikacija je tehnika koja se uci na Ultra seminaru Silve.Medjutim,posto na osnovnom seminaru valada jedna fantasticno pozitivna atmosfera,predavac ne moze da odoli pa kao nagradu objasnjava ovu tehniku.To je poslednja tehnika drugog dana dgrugog dela osnovnog seminara.
Ovom tehnikom poboljsavas i unapredjujes medjuljudske odnose:
-ako nekog dugo nisi videla ili cula,
-ako sa nekim imas lose odnose i zelis da ih popravis
-ako neka osoba prema tebi cini ociglednu ne pravdu i zelis da to ispravis
-ako zelis da sa nekom osobom,koju licno ne poznajes,stupis u kontakt a ona moze uticati na tvoj uspeh,
-ako te neko smara i opterecuje
-ako ti je neko duzan novac pa se ne javlja i izbegava te,itd,itd
Kod ove tehnike veoma je bitno da tvoje misli uvek budu pozitivne,da saljes poruke na talasima ljubavi,da si realna i da nikome ne zelis nista nazao.Takodje treba obratiti paznju da kada uradis tehniku uvek od te osobe dobijas signal ili telefonski poziv ili glas od drguge osobe.Uvek ta osoba sa kojom si subjektivno komunicirala prva salje jasan signal.Tada je znak da je ta osoba dosla na istu frekvenciju na kojoj si i ti bila kada si komunicirala,i sada mozes,u objektivnom svetu,slobodno da otpocnes razgovor opustena i stalozena

Silva metod zagovara vezbanje 3 puta dnevno,jutarnja,podnevna i vecernja vezba.Subjektivna komunikacija se radi kao vecernja i zavrsna je tehnika pre spavanja.
Objasnicu ti celokupnu vecernju vezbu sa detaljnijim objasnjenjem ove tehnike.

Sednes ili legnes u zavisnosti koji ti polozaj vise odgovara.Bolje je kad sedis jer u lezecem polozaju lako se zaspi.
ULAZAK U NIVO
-odbrjavas od 10-1(svaki broj 3 puta mentalno izgovoris uz normalno disanje)
-opustanje(opustas telo od temena glave do vrhova prstiju na nogama)
-idealno mesto(mentalno zamisljas svoje idelno mesto na kome se lepo osecas,lepa priroda,obala reke,jezera ,plaze,basta puna cveca)
-afirmativna recenica(mentalno izgovoris svoje afirmativne recenice)
-ponavljanje poslednjeg uspeha(mentalno se prisetis svog poslednjeg uspeha i tadasnjih osecanja)
-Imaginacija(mentalno zamisljas tvoj strateski cilj)
-zavrsna tehnika-subjektivna komunikacija(mentalno izgovoris recenicu:ZELIM DA SE PROBUDIM U IDEALNO VREME I SUBJEKTIVNO KOMUNIcIRAM...i izgovoris ime i prezime te osobe.Kada se probudis u toku noci zazmuris i mentalno pocnes komunikaciju sa vec unapred pripremljenim recenicama koje si osmislila.Pazeci da koristis lepe,fine i pozitivne recenice,koje resavaju zajednicki problem.Potom ponovo utones u san.
Rok za nekakav signal ocekujes za 72 casa,a ako se desi da nema signala tehniku ponovis nakon isteka ovog roka.

Za sada toliko u nadi da sam ti malo priblizio kako sve to izgleda,inace rado primenjivane tehnike kod Silvanaca.

P.S.ako ne bude mesta na seminaru,mislim da mogu da pomognem oko te jedne stolice.
puno te pozdravljam

Pridružio se: 19.12.2010. 22:59
PostPoslato: 01.01.2011. 16:21
Петак,много ти хвала......
Korisnikov avatar
PostPoslato: 03.01.2011. 14:16
anaana,
uvek :D :D :D

PostPoslato: 03.01.2011. 15:30
Petak,hvala puno,divan si kao i uvek,tvoji tekstovi su od velike koristi,uvek pruzas ono sto nam je potrebno u odredjenom momentu . Ma ima da odem na taj seminar kako znam i umem :) . Samo da prodju ovih 6 ispita u januaru, februar mi je slobodan sem sto planiram selidbu (opet,znam da sam vam dosadila s tim :) )
Pre tog bitnog dogadjaja koji me prilicno opterecuje silva bi mi bas dobro dosao. Sto pre to bolje,bas gubim koncentraciju,ponovo pocinje onaj tezak osecaj u stomaku kad se probudim. Slike krenu ali nesto mutno i mesaju se sa nekim glupim mislima,nestaju, ma haos u glavi.
Putujem danas na par dana pa mozda voznja pomogne :) .

PostPoslato: 10.01.2011. 01:01
Je li neko bio sad na seminaru? Kako je bilo? Ja nisam mogao... :cry:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 10.01.2011. 18:10
Ja sam na sajtu pisala da mi se ne dopada njihov sajt, premalo je informacija, ili ih ja nisam našla.
Nabrojano je puno vrsta seminara, ali nisu dati linkovi, nema ništa detaljnije ni o jednom.
Dalje, mene zanima cena, dok ne privučem novac, moram raspolagati ovim što imam i planirati izdatak.
Nadam se da oni nisu od onih, koji kad im pošaljete mail ili se prijavite na sajtu za informacije, počnu da vas zasipaju rsvakodnevno novim mailovima.
Ja sam na Dormeo sajtu glasala na nekoj igri za prijateljicu, svaki dan u inboxu imam njihov novi mail, nikako da podesim blokadu, samo brišem.
Ako su toliko dobri i uspešni, to im ne treba :D
Volela bih da mi neko, ako zna bliže informacoje o seminarima, pretpostavljam da treba krenuti od osnovnog, napiše nešto, i ako neko zna cenu, bila bih zahvalna.
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

Pridružio se: 09.01.2011. 20:49
PostPoslato: 10.01.2011. 22:23
Jedan veliki,od srca pozdrav...Vec duze vreme pratim ovaj sajt i odusevljena sam kolicinom informacija koje ovde dobijam i naravno pozitivnoscu svih vas ovde koji ste veoma aktivni i uspevate svemu i svima da odgovorite.HVALA...Mene zanima Silva metod tj zanima me kad ima seminari u Beogradu,naime jako zelim da se udelezim seminara i mozda nesto vise i naucim.Ako imate bilo kakve informacije zahvaljujem u napred.Posto ne zivim u Srbiji ali cesto dolazim tako da mi nece biti problem da se organizujem.Hvala vam jos jednom i divni ste svi vi koji nam svojim znanjem i komentarima ciniite dane lepsim i pozitivnijima...lep pozdrav iz hladne Ljubljane :D
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 11.01.2011. 00:06
Tara, jedini osnovni seminar koji je planiran u januaru je prošao, a ja nemam informacije za kasnije. Obično svakog meseca bude po jedan osnovni seminar koji traje dva vikenda za redom.

Kada budem dobio informacije o rasporedu seminara, postaviću ih na forum.
Tajna je zakon privlačenja

PostPoslato: 11.01.2011. 01:44
Nena je napisao:Dalje, mene zanima cena, dok ne privučem novac, moram raspolagati ovim što imam i planirati izdatak.
Nadam se da oni nisu od onih, koji kad im pošaljete mail ili se prijavite na sajtu za informacije, počnu da vas zasipaju rsvakodnevno novim mailovima.
.....
Volela bih da mi neko, ako zna bliže informacoje o seminarima, pretpostavljam da treba krenuti od osnovnog, napiše nešto, i ako neko zna cenu, bila bih zahvalna.

Neno, ja imam redovnu komunikaciju sa njima i mogu reći da mi je iskustvo samo pozitivno. Osim odgovora na moje mejlove dobio sam samo još čestitku za Novu godinu.

Ĺ to se tiče cijene, evo informacija koje sam ja dobio u mejlu:
  • cijena Prvog stepena osnovnog seminara: 60€, dinarska protivvrijednost po dnevnom kursu;
  • Drugi stepen seminara je 70 evra /dinarska protivvrijednost;
  • Specijalistički seminari / jedan dan – 40 €; / dva dana - popust - 70 €.

Nadam se da sam pomogao.

Pridružio se: 09.01.2011. 20:04
PostPoslato: 11.01.2011. 09:22
I ja kao Tara ne zivim u Srbiji a interesuje me Silva metod,pa cu zamoliti nekog ako nije previse opsirno da objasni tehniku tri prsta.Inace sve pohvale za sve Vas predivni ste,svakodnevno citam vase tekstove(od jula),toliko toga moze da se nauci,mada na ovu temu sam procitala stvarno puno,najvaznije od svega je sto vi svi zracite ,sijate nemam rijeci,srdacan pozdrav od novog clana . OVO SU NASE SRECNE GODINE<OVO SU NASE OSTVARENE GODINE.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 11.01.2011. 17:38
---
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Sledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike