STANJE PRE SVEGA

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 10.11.2011. 19:45
Kreacija :D :roll:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 23:16
Slika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes
Korisnikov avatar
Pridružio se: 11.03.2011. 14:24
PostPoslato: 11.11.2011. 07:58
Margarit, da li si otkrila da treba da se posvetis meditaciji ili....
Korisnikov avatar
Pridružio se: 24.08.2011. 01:06
PostPoslato: 11.11.2011. 21:55
Sandy je napisao:Margarit, da li si otkrila da treba da se posvetis meditaciji ili....

Zaista volim način na koji ti postavljaš pitanja. Na ovom primeru ću istaći i zašto. Dakle, ti jasno odvajaš svoj svet od mog i pitaš šta ja činim u svom svetu. Posmatrajući stvari mi najviše učimo. Posle određenog vremena takvog čistog gledanja na stvari, mi spontano počinjemo i da delujemo, ukoliko je to znanje ušlo u nas. Sve pre toga je često uzalud. Ljudi odmah kupe novu knjigu za koju čuju, nadajući se da će im ona istog trena pomoći. To se uvek desi tek kad ljudi razumeju stvari. Do tada: samo kupuju knjige.

Moj odgovor na tvoje pitanje je:

DA.

No, svi moji odgovori, kao i moja zapažanja, uvek moraju da ponude i objašnjenje, jer se ja nikada ne bavim nečim što ne razumem ili bar osetim kao istinu.

Ovde počinju da duvaju jaki vetrovi. Ĺ to se više penjemo ka vrhu, ljudskom srcu je sve hladnije, jer se boji da će ostati nezaštićeno. Problem u čovekovom poimanju života i sveta ponajviše leži u tome što svesno i nesvesno celog svog života deluje kako bi nešto zaštitio. Razmislite o svakodnevnim postupcima i dešavanjima oko vas i videćete da je tako. Sve što poželite takođe treba na neki način da vas zaštiti: od neizvesnosti, od siromaštva, od bolesti, od neuspeha, od samoće. Dakle:

MISLEĆI ČOVEK JE U STALNOM OSEĆAJU NEDOSTATKA.

Oni koji su se osvestili i krenuli putem osećaja dobrobiti i posedovanja, izabrali su naizgled mnogo bolji put, ali i to je put sa istom svrhom - zaštititi se od nedostatka.

Vidite, ja sve ovo pišem nakon dugo godina provedenih na tom putu koji mi je doneo mnoge dobrobiti. Tačnije, sama sam stekla ono što sam želela. Međutim, kao i svaki čovek ja sam želela još više. Stalno sam ostajala žedna. Pitanje je čega to čovek ostaje željan i ovde ću pokušati da vam objasnim kako sam se jednog dana zatekla na stanici STANJE PRE SVEGA.

Ko god samo jednom oseti da zakon privlačnosti zaista deluje, a deluje, jasno da nikad neće posumnjati da može dobiti sve što zamisli i čemu se preda. Takođe zna da može dobiti i mnogo bolje, a vremenom se uveri da neke stvari iz nepoznatih razloga i ne može da dobije. Neki se sa tim mire i nastavljaju dalje, neki odustaju, a neki jednostavno nižu uspeh za uspehom postižući razna bogatstva u svetu materijalnog, pa čak i duhovnog.

No, molim vas da ne zaboravite da kada razgovaramo o zakonu privlačnosti, mi stalno govorimo o nečem merljivom: ili se ostvarilo, ili nije. Uzmimo da se nekom sve ostvaruje. Vi vidite njegova merljiva ostvarenja, kao i zadovoljstvo postignutim, ali vi ne znate kako on živi svoje dane. Vi ne znate da li je on istinski zadovoljan ili ne. Vi ne znate koliko on napora ulaže u sve to. Vi ne znate da li se on svakodnevno bori i sa svojim strahovima. Dakle, vi vidite ostvarenje i mislite: to je život.

ŽIVOT JE SVE ONO ŠTO SE ODVIJA IZMEĐU ŽELJE I OSTVARENJA.

Nasmejana, još jednom moram da vas zamolim da razumete da je sve što napišem razmatranje, nikako opovrgavanje ili umanjivanje značaja bilo čijeg pogleda na svet. Ko sam ja da kažem kako je moj pogled na svet najlepši i najvredniji! Ovo je odličan uvod u objašnjenje koje želim da vam dam:

SVAKO ŽELI DA VIDI I DOŽIVI NEŠTO ZA ČIM SAM TRAGA.

E, ovde moram objasniti nešto što je najavljeno u rečenici: " Ovde počinju da duvaju jaki vetrovi." Vidite, mislim da će od sada ovu temu pratiti zaista samo retki, jer će naizgled prestati da bude magična. Kakav je to svet bez želja? Sigurno ne onaj koji bi prosečan čovek poželeo, pa ni sama Margarit donedavno. Međutim, kada je život u poslednja dva meseca počeo da mi poklanja sve ono što nisam tražila, a toliko sam već znala i postizala, ostala sam zapanjena pred čudom prirode. Nikad nisam manje tražila, nikad više dobila. Sve je počelo divnom rečenicom i divnim stanjem u koje sam vas dugo uvodila u početnim tekstovima:

MIR VAM ŽELIM, PRE SVEGA.

To stanje mira uvelo me u dodir sa Stanjem pre svega. Sa Božanstvenom kreacijom. Sa Tajnom. Sa samim Ĺ˝ivotom. Osetila sam nešto neprevodivo. Osetila sam prvi put u životu da ja nisam odvojena od sveta i da ja ne gradim sama svoj život. Osetila sam da je moj celokupni život, sva dešavanja u njemu, bio građevina jedne mnogo veće, snažnije i iskusnije ruke. Govorim vam o svemu onom najlepšem i najvažnijem što se u mom životu dogodilo. Sve drugo smatram plodom svojih želja koje sam kasnije skupo platila, jer se nisu uklapale u obrazac Sveopšte Promisli. Jednom ću vam opisati detalje iz mog života koji će vam u potpunosti osvetliti ovu priču.

Kada mi je sam od sebe život sleteo kao prekrasni leptir na dlan, kada sam pogledala tu krhku lepotu i shvatila da je Božja tvorevina, shvatila sam šta mi je to nedostajalo tokom celog puta. Nije to bio novac, sticala sam, nije bio uspeh, ostvarila sam, nije bila ljubav, voljena sam, nije bio presto, jer samo još to nisam poželela, smejem se.

CELOG ŽIVOTA NEDOSTAJAO MI JE OSEĆAJ DA JE ŽIVOT SVETA TAJNA.

Sve je bilo suviše razumljivo i prevodivo. Sve je zavisilo od nas ili drugih, na ovaj ili na onaj način. Sve je podrazumevalo oslanjanje na sopstvenu pamet. Iznad svega:

SVE JE BILO PREDVIDIVO.

To je upravo ono što većina ljudi želi: predvidiv život. Tako je i sa zakonom privlačnosti i zamišljenim ciljevima i željama. Meni je uvek u tome smetala jedna stvar, koja mi se nije na najlepši način uklapala u tu bajku: ako zamišljate jednu stvarnost i takvu je i dočekate, vi ste dvaput proživeli isto. Mnogo kasnije sam shvatila da mi je sve vreme nedostajala istinitost Heraklitove krilatice:

"NE MOŽE SE DVA PUTA U ISTU REKU KROČITI."

Dakle, tokom poslednja dva meseca jasno sam osetila šta znači doći na izvor života i osetiti svu svežinu te reke.

Zapravo, tek sada sam odlučila da zaplivam. Do sada sam se držala sigurnih obala i izgradila jedan život koji je bio pun oblika kakve sam želela, ali nisam znala da ima toliko toga što nisam videla i doživela, a samo je meni namenjeno.

Sada ću se našaliti na svoj račun i reći:

VIDITE, JA SAM BAŠ TO ŽELELA.

Ĺ alim se. Nisam želela, desilo se samo. Ali postoji jedna stvar koja delimično jeste želja: nešto u meni celog života tragalo je za ovim iskustvom.

Sad ću vam divno objasniti kako je možda vreme da se na ovom mestu rastanemo. Ne, ne nameravam da obrišem svoje postove i nestanem, smejem se. Ništa ja ne nameravam. Samo želim da vam objasnim jedno, jer sam sada ja toga postala svesna:

MOŽDA OVO NIJE VAŠ PUT.

MOŽDA OVO NIJE TRENUTNO ŽELJA VAŠE DUŠE.

MOŽDA JE VAMA DATO DA OSETITE I ISPUNITE NEŠTO DRUGO.

Svi mi se mnogo razlikujemo, iako smo deca jednog roditelja. Tako je i sa vašom decom. Neka će biti pesnici, neka ratnici. Neka će biti plesači, neka pravnici. Neka će biti monasi, neka kockari. A sve ste ih s istom ljubavlju podigli, istom rukom odgajili.

SVAKO IMA SVOJ PUT.

Ono što bi u mojoj priči jedino bilo od suštinske važnosti, to je pogled na svet kao jedinstvenu celinu. Ta jedinstvena celina je dobri Bog. On nam uvek pokazuje put, a mi možemo da pratimo znakove ili da izaberemo neki put koji ćemo sami krčiti.

JA SAM IZABRALA TAJNU.

Tajna je put kojim nas On vodi.

P.S. Više vas ne držim za ruku. Došlo je vreme da pogledate dokle ste stigli i gde želite da se uputite.

S posebnom ljubavlju,

Vaša Margarit,
ona koja je rasla u cvet
u istom vrtu sa vama

P.P.S. MAGIJA TEK POÄŚINJE.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.11.2011. 11:22
Draga Margarit,u tvom postu sam osetila radost i jasnocu kojom ti gledas sada na sve...Drago mi je da si dosla do te tacke kada ti se stvari tako jasno i lepo definisu i pokazuju. I drago mi je ako ces i dalje deliti tu magiju sa nama.
Meni je svaka tvoja recenica bila zanimljiva, iskrena, puna zivota. :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.11.2011. 16:20
Bravo za tebe Margarit. Super si putovala, super si doputovala. Moje cestitke...samo hrabro pogled napred. Veruj mi sve je za nesto dobro, a ovaj tvoj put je tvoj fantasticni put kroz licno iskustvo i nije vazno sta je bilo vise unazad, nego ko smo sada i kako mi koracamo dalje.
Ljubim ja tebe i pogled u svet sa puno lubavi u tebe, jer samo onda te nista nece poremetiti. :D
Tajna je zakon, nadsvesno stanje je zakon, mi smo bogovi kako god da smo ( ali ucinimo sebe najboljima) i povezani smo zajedno u jednom bogu. Istina je ta. Zato je vazna svacija ljubav, vazno je svacije dobro, vazna je svaka osoba da bude svesna i koraca u nadsvesno stanje.
Tajna je nadsvesna svesnost i put kroz istinitosti duhovnosti nevezano za bilo koju tehniku, religiju i tome slicno. Tehnike su pomocna sredstva i ukoliko je potrebno od srca i preporucujem. Bolje nego ziveti u mraku.
Dobrodosli svi u stanje nadsvesne svesti. Zelim svakome i jako vas volim.... cmok...cmok....
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.11.2011. 10:25
Slika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 15:38
Mili moji,

POSTOJI VREME ZA NAPREDOVANJE I VREME ZA POVLAÄŚENJE.

Ovo je jedna od najmudrijih misli koja je osnov kineske filozofije. Molim vas da je shvatite u njenom najširem i najlepšem značenju. Opet, ako pogledate vlastiti život, videćete da je uvek tako bivalo. Grešimo samo kada napredujemo u času kad je preporučljivo povući se. Pogledajte prirodu, to je njen osnovni princip. Drveće se prekrasno povija pred naletom vetra, da se ne bi polomilo. Ono ne kaže: "Mogu ja, suprotstaviću mu se." Priroda se nikada ne suprotstavlja. Ona se uvek - prilagođava.

Priču sam počela ovim rečima, jer sam njima na najbolji i najkraći način uspela da vam opišem šta se sada dešava na ovom mestu. Ne, nikako se ne radi o povlačenju sa puta Stanja pre svega ili o povlačenju sa Tajne. Radi se o jednom tihovanju, sazrevanju i rastu koji će, sve su prilike, uroditi lepim plodovima. Nisam znala kada ću vam se ponovo obratiti i taj trenutak došao je danas.

Mislim da će se moj način pisanja još jednom promeniti. Bože, kako je to lepo i kako svaka promena jasno ukazuje na promenu u nama. U početku su tekstovi bili tematski traktati, zatim su se pretvorili u alhemičarske probe na otvorenom, uspele i neuspele. Sada će se pisanje pretvoriti u nešto što će ličiti na znakove pored puta.

Nisam ni slutila koliko sam bila u pravu kad sam vam u poslednjem postu napisala da smo se sada razdvojili i da vas više ne držim za ruku. To je bilo sasvim tačno, jer sam se ja uputila dalje, sasvim neočekivano. Otvorila su se jedna skrivena vrata u prostoru i vremenu, ja sam neočekivano prošla kroz tu svetlost i vrata su se zatvorila. Ovo je samo delimično metafora.

Mislila sam da ću dugo ostati sama na tom mestu. I bilo je tako nekoliko dana. Istraživala sam polako, oprezno, u tišini. Tih dana su se otvarala i razna druga vratanca. Upoznavala sam se sa video radovima dr Vejna Dajera i sa drevnim izvorom mudrosti: "Tao Te ÄŚingom", delom Lao Cua. Iznad svega, boravila sam u meditaciji, osećajući se blaženo u materici sveta koja je STANJE PRE SVEGA.

Bila sam u kaleidoskopu. Slike su se menjale u zapanjujućoj lepoti. Konačno sam iskusila šta to znači biti deo svega.

"VI NISTE BIĆA U PRIRODNOM OKRUŽENJU. VI STE CELO OKRUŽENJE."

Ove reči Vejna Dajera odlično opisuju iskustvo koje sam doživela.

Da se vratimo samoj temi: STANJE PRE SVEGA. Još jednom ću istaći da ova tema nije nastala slučajno i da sam u trenutku kada sam je pokrenula, jasno osećala da je to sama suština.

Kako bi se to moglo ticati vaših života i primene Tajne?

Ovde se često srećem sa raznim nedoumicama koje prijatelji iznose: ne znaju zašto nije došlo do ostvarenja, traže korisne savete, isprobavaju razne tehnike, odustaju, vraćaju se, prepuštaju se Bogu, sudbini, ponovo uzimaju živote u svoje ruke i tako iznova. Sve to mi je još davno, godinama unazad, ukazivalo da nešto nije u redu. Da nešto nije shvaćeno kako treba.

NAJPRE SE TREBA VRATITI U SREDIĹ TE STVARI.

Ĺ ta je središte stvari?

KOSMOS. UNIVERZUM. BOG. MATERICA SVETA. STANJE PRE SVEGA.

Tek kad osetite istinski dodir sa kosmosom, osetićete ko ste i znaćete šta da radite.

Sada ću pokušati da vam ostavljam kamenčiće na putu kojim idem, da biste mogli da pratite trag.

Sačekajte prvi.

Sa svetlošću,

Vaša M.

P.S. Sasvim je pogrešno verovati da je život osvajanje. Sasvim je pogrešno verovati da je život borba. Sasvim je pogrešno verovati da je u nama sva moć, jer smo mi sami delić moći. Sasvim je pogrešno verovati da smo najpametniji. Sasvim je pogrešno verovati u bilo šta.

NAJPRE SE TREBA SJEDINITI SA ŽIVOTOM.

Tada magija počinje da deluje kroz nas.

P.P.S. Dok god se osećamo odvojenim od sveta, daleko smo od kuće. Siđi u sebe, voljeni čoveče. Oseti kako dišeš. Za početak.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 17:38
Slika

Vratila si se... Slika
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 17:49
Draga Margarit, drago mi je da si ponovo tu.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 18:11
Mili moji,

Nisam ni odlazila, tačnije, kao što vidite, ja sam stalno na "putu", smejem se.

Buđenje drago, danas sam pročitala tvoju priču pod temom "Nikad nije kasno". Ostala sam bez reči pred lepotom preobražaja. Hvala ti za svu čarobnu hranu koju ostavljaš putnicima namernicima ovde, kao i za sve čarobne sličice koje skupljam!

Pravi je trenutak i pravo mesto da pozdravim i čarobnicu u crvenim cipelicama, kao i moju Sandy! Svakodnevno se družim sa svima vama, prateći o čemu pišete.

Nego, nisam ni slutila da će ovo naše pozdravljanje biti odličan povod za onaj deo koji me najviše inspirisao u tvom postu, drago buđenje, a koji glasi:

"OČISTITE IZVOR I VEČNO ĆETE PITI ČISTU VODU!"

IZVOR JE UVEK ÄŚIST.

Problem je u tome što ljudi traže vodu daleko do izvora.

Tvoje reči su samo savršeno osvetlile ono što želim da poručim:

SVE POTIÄŚE IZ IZVORA.

Uživajući u koktelu koji sam otkrila na drugoj temi i čokoladicama ovde ponuđenim,
uživajući pre svega u vašem duhu i vašim rečima,

Vaša M.

P.S. Molim vas da ne pomislite kako je ova priča suviše mistična, jer ona to nije. Videćete da je sve lepo i jasno kao dan, posebno kad se krene od početka.

P.P.S. PUT SE NIKAD NE ZAVRĹ AVA.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 18:31
Margarit je napisao:"OČISTITE IZVOR I VEČNO ĆETE PITI ČISTU VODU!"

IZVOR JE UVEK ÄŚIST.

Problem je u tome što ljudi traže vodu daleko do izvora.

Tvoje reči su samo savršeno osvetlile ono što želim da poručim:

SVE POTIÄŚE IZ IZVORA.

Hvala Margarit!
U pravu si! IZVOR JE UVEK ÄŚIST.
Samo što ja nisam mislila na taj IZVOR i savršeno razumem o čemu govoriš. Ja sam sasvim nešto drugo nazvala IZVOR, sasvim namerno i u nadi da će svi razumeti o čemu govorim.

Slika
Korisnikov avatar
PostPoslato: 17.11.2011. 22:09
Pozdrav i vama moje curice, pozdrav za sve koji citaju.
Kako vas ja lepo razumem i jednu i drugu, svaku ono sto je rekla i mislila, bas tako.
Upravo ovde se vidi da cesto se moze pomsiliti da neko ne zna, jer mi drugacije razumemo i msilimo da je tako kako mi mislimo, i tako onda nasa Budjenje kaze ono njeno: da ti si u pravu, uvek si u pravu. Eto i sada ovde je sve u pravu i ovo je dobro pravo obe vas, jer svaciji zakljucak je pozitivan i upucuje samo razlicito, ali na dobro.
E kada se pojave neki drugi izvori, koje trebam da preokrenem ja u svom stomaku, onda se vec nasmejem zaista, ali i iz toga mozemo izabrati dobro i zahvalnost, ja bar tako cinim. Onda se divim zaista i ja sama sebi. Hvala bogu da je ova tajna puna dobrih sklopova.......mada kod mene je sve dobro..mozda nesto malo manje dobro, ali je dobro..jer ja birammmmmm... :D
Jos jednom hvala vammm. hvala svimaaaa..
Vasa Mila sa crvenim cipelicama.. Margarit hvala za ovo.. nosim ih jako rado od tebe poklonjenih tvojim divnim rukama, kojima veselo lupkas po tastaturi... ;) :D

Pridružio se: 30.01.2011. 11:02
PostPoslato: 18.11.2011. 00:10
:D Da, bas kao i Mila, i ja vas obe dobro razumem.
I zahvalna sam vam... mnogo...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 18.11.2011. 20:40
Slika SlikaSlika
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.11.2011. 08:27
DAH ŽIVOTA

1. Da li ste ikada razmišljali o sopstvenom dahu? Vaš život počinje prvim udahom i završava poslednjim izdahom. Dah je nevidljivi končić o koji je okačen vaš život.

2. Najdragocenija stvar i jedina bez koje istinski ne možete na ovoj planeti jeste vaš dah. Zašto je to tako? Vaš dah je čista kosmička energija. Razmislite o tome.

3. Jedina veza između vas i kosmosa jeste disanje. Inspiracija u svom osnovnom prevodu predstavlja udah. Veza između stvaranja i disanja ovim je sasvim jasno iskazana.

Kamenčić prvi: Obratite pažnju na svoje disanje sada. Nemojte ništa namerno činiti sa vašim disanjem. Samo obratite pažnju. Postanite svesni svog disanja. Toga ste jedino svesni kad se zadišete ili kada ste u nevolji. Razvijajte tu svesnost u običnim trenucima svog života. Poštujte svoj dah pre svega. Vaš život se odvija isključivo zahvaljujući njemu. On je osnovna veza između vas i svemira. Kada niste svesni svog disanja, niste u dodiru sa sobom. Kad niste u dodiru sa sobom, niste u dodiru sa STANJEM PRE SVEGA. Vaš dah je prvi i poslednji kamenčić koji ćete pronaći na svom putu. Izgubite li prvi, stići ćete pre vremena do poslednjeg. Stoga, pažljivo čuvajte taj prvi da bi vaše putovanje trajalo što duže i bilo što lepše. Jedino sa svešću o svom disanju ostajete svesni sebe, a jedino svesno proveden život dobija pun smisao.

Bez ovog kamenčića ne možete dalje.

Spokojno prateći dah života,

Vaša M.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.11.2011. 09:33
Slika To je to.

P.S. S posebnom zahvalnošću buđenju, koja me naučila da postavljam sličice i tako mi otvorila prozor u svet. Kad bolje razmislim, ona stalno otvara neke prozore.

Nasmejana,

M.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.11.2011. 09:49
Draga Margarit, znam da ces dozvoliti da napisem par stvari, iako kao prvo se i ne trudim puno da objasnjavam kao nekada, ali zbog tebe i mnogih jos ovde, ipak cu reci svoje iskustvo.
I dalje msilim da su iskustva jako vazna za narod.
Iako se iz mog celokupnog pisanja ovde jasno moze razumeti vec ovo sto cu sad napisati, ponavljam u kratkim i jasnim crtama.

Meditacija me je naucila da obratim paznju na svoj dah, putovanje duse van tela naucilo da obratim paznju na svoju dusu. Da drzim mirnocu, da sta god se dogadja, ja smelo hladne glave trazim resenje, a ne da disem ubrzano, nerviram se, placem, strahujem, ljutim se... i t.d.
U coveku t.j. nasem mozgu nase misli kreiraju svakodnevno ONDE. Kako mislimo tako ih mi sami kreiramo, dok automatski i koristimo one vec kreirane, ali definitivno mi ih sami kreiramo.
Znaci misao cini sve u nama i od toga zavisi kakav nam je dah. Sve sto je navika, u nama vec iskreirano, zovu se sinapsi ili sheme, skeme.
Odvisno od toga kakve su sheme, tako reagujemo nesvesno, ako ne umemo drugacije.

Ja sam radila na sebi da promenim svoje sheme, da drzim svoju smirenost, da drzim svoju pravilnu misoa, da budem iskrena, da budem duhovita, da znam za salu, da umem da razumem, da se postavim u tudji ugao i iz njega vidim stvari kako ih vidi i sta zeli zaista, da me se ne doticu tudji napadi, besovi, ljutnje zaista.
Ja umem da ucestvujem u komunikaciji i da iznesem svoje misljenje, cinjenice, kazem sta ja mislim, kako vidim, sa osmehom na ljicu i ne brinem o tudjim shemama vise, kao sto umem preci preko necijih misli i isto tako smejem se, ali samo zato sto znam istinu, onu pravu duhovnu. ( i ovde je ili si iskren, ili si od onih i pravis se Tosa....a mislim da uvek kada odvojimo vreme i obracamo se nekome je to za zahvalnost, pa taman i da smo uzeli lose sheme..jer mi se izjasnjavamo kakva smo licnost i tu ili se slazemo ili ne, nista vise. Vazno je sta i kako vidis iz svega, na koji nacin gledas na stvarim....kakvim dahom!!!! Sve ostalo je put...put koji vodi na isto mesto. :D :D
Postoje afirmacije od Louize Hay gde bas lepo kaze o takvim stvarima.
Najvise mi je pomogao jedan svetski doktor da to shvatim, jer je covek fantasticno opisao stvari, opisao kako se to u nama odvija i zasto je tesko da covek promeni navike, a ujendo najvaznije je da mirnog daha gledamo na sve, stalozene, smireno, cak i kada se desavaju stvari za koje drugi lude, ljute, nerviraju...., ja ili ucesvujem svojim pozitivnim mislima t.j. semama ( ali drzim treznu glavu/miran dah), ili zbog istih uopste ne ucestvujem. Mi uvek mozemo da biramo, kako da li da ucestvujemo ili ne....jos vazniji je izbor kakv je nas dah u tome.... jer nista nisam ucinila ako ne ucestvujem recima, a citala sam pa razvijam misli tipa: taj ne zna, taj ne valja, taj nema pojma... taj je idiot, taj je krteten..... ili sta ja znam sta sve ruzno... ja ovim samo vec ucestvovala i to NEGATIVNO sve jedno da li kaze nesto ili ne ( jedina je razlika da ne diram toga, ali isto tako u zabludi on, a i ja ( sva sreca da nisma u takvim fazama...ja en zivim vise u zabludama, jer nisma rodjena da zivim tako)!!!! :lol: :lol: :lol: :dance: :dance: :dance:
Ja to ne cinim....JA ILI SE VESELIM I KAZEM ISTINU KOJU VIDIM :D , ILI SE SMEJEM NA NECIJU REAKCIJU KOJU SMATRAM KAO NJEGOVO LICNO ISTRAZIVANJE I ZNAM DA MOJA MISAO JE UVEK DA TAJ UCI.. DA JE DIVNA DUSA, KOJA ISTRAZUJE, ALI NEMAM LICNOG VREMENA I VOLJE ZA NJEGA TRENUTNO...
ZATO BUDIMO UVEK ZAHVALNI SVIMA KOJI NAM SE OBRACAJU KAKO GOD..MI UVEK MOZEMO DA SELEKTIRAMO TUDJE OBRACANJE...ILI :lol: :lol: :lol: , JA DA :lol: ;)
Bezanje od samog sebe je najgore sto cinimo sebi... jer kako ti kazes, dah ide sa tobom, a on radi kako misao po kombinaciji licnih ONDI u nasem mozgu igra / diriguje... ako mi ne dirigujemo svesno njega.
I dodjosmo do teme opet....LJUBAV I POLUPUNA CASA...PO MOGUCSTVU DODAJ I NAPUNI....
Lep dan vam zelim..Vasa Mila
Korisnikov avatar
PostPoslato: 23.11.2011. 10:07
Crvene cipelice,

Slobodno ostavljajte svoj trag po ovom tepihu. Razumemo se. Sve može biti dragoceno.

S naklonošću,

M.

P.S. Slika

Otvorite prozor. Udahnite život.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 01.12.2011. 00:21
"LA VIDA ES SUENO"

Setih se ovog naslova jednog dela Kalderona de la Barke.

ŽIVOT JE SAN.

Sve oko nas je samo san, zaista. Sve je tako krhko i prolazno. Energija oblikovana linijama materije.

Stoga sanjajte na javi, ali birajte svoje snove.

Spojite se sa STANJEM PRE SVEGA. Disanje, tišina, meditacija.

Odnos između vas je dvosmeran.

STANJE STVARA KROZ VAS INSPIRACIJOM.

VI STVARATE KROZ STANJE VIZUALIZACIJOM.

Samo se disanjem spustite u sebe. Spustićete se tako u tišinu i lepotu kosmosa. Odatle primite energiju kojom je ispunjeno sve na ovom svetu.

"TAO NEISPOLJEN OTAC JE SVIH STVARI NA SVETU. ISPOLJEN, ON JE MAJKA SVIJU STVARI."

Lao Ce

Tao je stanje pre svega. Sve je pohranjeno u njemu.

Siđite u tišinu i u njoj potražite sve što vam je potrebno.

Otkrijte ili zamislite.

Ĺ ta god da uradite bićete zadovoljni.

Jedno sa vama u ocu sviju stvari,

M.

P.S. Pišem ređe jer mi se čini da su ljudi uspavani. Plašim se da više spavaju što im se više govori. Neke pametne glave na ovom sajtu često ponavljaju kako se ne treba suviše rasplinjavati i u pravu su. Treba se uhvatiti malog, najmanjeg, i raditi. Istrajati u malom. Zatim dodati sledeće, malo veće. Ostvariti to, pa još malo veće. Svako putovanje počinje prvim korakom. Ipak, lenjost je datost ljudske prirode. Kad se to shvati, rešenje je jednostavno: smanjimo lenjost. ÄŚak je ne moramo ni iskoreniti. Dovoljno je samo malo više da radimo. Na čemu?

NA SNOVIMA.

Svi vidovi stvarnosti već postoje kao mogući oko nas.

Odaberite jedan vid, najmanji, a vama potreban. Neka to bude prvi korak. Temelj vašeg stvarnog života. Ugledajte tu energiju oivičenu fizičkim linijama. Ugledajte to malo čudo ispred sebe u tri dimenzije.

TO JE VAĹ A KREACIJA.

U trenucima meditacije posmatrajte tu sliku.

ISTRAJTE PRE SVEGA U MALOM.

Sve ostalo prepustite stanju pre svega. Ono će progovoriti u pravom trenutku.

BIĆE TO INSPIRACIJA.
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike