Spiritualne opcije - prevod sedmodnevnog e mail kursa

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 28.08.2011. 16:51
PostPoslato: 28.08.2011. 17:06
Cao svima.Ja sam vec neko vreme tu ali onako, pasivno...samo citam i citam.A inace povremeno zivim uz sve te divne misli.Ponekad me oni losi dani ponesu pa se pogubim, ALII, ponovo se vracam i sve duze sam nasmejana.Mnogo mi je lepo tu sa vama.Posle jednog jako teskog perioda u mom zivotu, ipak se radujem i imam mnogo planova.I krenula sam korak, po korak, a moj rok je 1.oktobar, i moj cilj je divan, mnogo ce pomoci jednoj divnoj grupi.Bicu sa vama i vec se radujem ostvarenju

Pridružio se: 30.01.2011. 11:02
PostPoslato: 29.08.2011. 23:05
I evo je , za mene bar, najuzbudljivija lekcija
Lekcija 4

RAZRESENJE UNUTRASNJIH KONFLIKATA BAZIRANO NA SAMOM NACINU NA KOJI STE DEFINISALI SVOJ CILJ
Druga vazna grupa unutrasnjih konflikata koji sprecavaju dostizanje cilja, jesu konflikti koji su rezultat apstraktnog definisanja cilja koji zelite da postignete. U ovoj lekciji, saznacete kako da se jednostavno obracunate sa njima.

Pogledajmo primer:
Recimo da je vas cilj da posedujete million dolara na racunu u banci.
Kada razmatrate taj ( apstraktan ) cilj, shvatate da on moze biti dostignut na million nacina, I sa isto toliko razlicitih iskustava. A neka od ovih iskustava, bas I nisu po vasoj volji.
Iskustvo posedovanja million dolara, moze biti iskustvo dobitka million dolara na lutriji. U tom slucaju, sedite na plazi I pijuckate margaritu. To je ono sto ljudi najcesce imaju na pameti kad postave cilj poput ovog.
Ali posedovanje million dolara, takodje moze biti I iskustvo milionera u invalidskim kolicima, jer vas je top menadzer neke multi milionske kompanije udario svojim Ferarijem, pa ste dobili million dolara osiguranja…
Cak iako preciznije definisete svoj cilj, problem I dalje postoji. Ako definisete cilj kao “ Ja zelim da ZARADIM million dolara” ponovo imate na stotine potencijalnih iskustava. Mozete raditi posao svojih snova, koji vam ogovara u svakom smislu – ili mozete raditi pod jezivim stresom 12 sati dnevno, I ne vidjati svoju decu preko nedelje.
Svaki apstraktan cilj, moze biti dostignut na bezbroj nacina. Neki od tih nacina nisu ono sto zelite., a to stvara konfikt I opiranje dostizanju cilja.
Mnogi konflikti su razreseni u prethodnoj lekciji. Ali ne I svi.
Pravo resenje je da svoj cilj postavite ne kao APSTRAKTAN, vec kao SAVRSENO ISKUSTVO U BUDUCNOSTI , u kome ce vas cilj biti dostignut na nacin koji je savrsen za vas!
Ponovo, process radimo u nekoliko koraka:
1. Zapisite svoje iskustvo u buducnosti, koje cete imati kada dostignete svoj cilj.
Dakle, zamislite da ste dostigli svoj cilj I zapisite to buduce iskustvo. Poenta je da kreirate iskustvo, kao da ga zivite, dozivljavate u ovom trenutku. Ovaj tekst bi trebao biti slican opisu filmske ili pozorisne scene. Budite precizni u vezi sa vremenom I mestom dogadjaja, prisutnima I tome sta se tacno desava u sceni. Naravno, ovo iskustvo mora biti momenata u buducnosti, u kome je vas cilja VEC OSTVAREN – to je kljucna tacka ove vezbe.
Na primer: “Udala sam se za coveka svojih snova. Izgleda tako dobro, I oh…koliko smo samo zaljubljeni” - to nije iskustvo.
Ali, “Plesem sa svojim novopecenim suprugom na nasem vencanju u Ritz hotelu, 24 novembra ove godine” , vec jeste.
1. Ucinite ovo svoje iskustvo dostignuca perfektnim.
Procitajte tekst scene koji ste zapisali, I zapitajte se da li je to zaista vase savrseno iskustvo. Pronadjite mu odgovarajucu ocenu, na skali od -10 do +10
Obicno prvo napisano iskustvo nije ono savrseno. Odlucite sta treba da se promeni, pa to I ucinite. Dodajte I oduzimajte potrebne ili suvisne delove teksta, dok konacno ne ocenite scenu savrsenog iskustva sa + 10
Zatim napravite malu pauzu, pa ponovite ovaj process ( verovatno cete shvatiti da to u stvari i nije + 10, pa cete pronaci nove nesavrsenosti u ovoj sceni, u svakom slucaju , ucinite to nekoliko puta dok ne dostignete zaista savrseno iskustvo dostignutog cilja
Dodajte datum I “ bezbedonosni momenat” vasoj izjavi
To je recenica koja otprilike glasi ovako: “ Dosticicu ovaj cilj, ili neki drugi, cak I bolji za mene, u materijalnom svetu, do……..( datum koji vas deadline za ostvarenje cilja)….na nacin koji je najbolji za mene I sve ostale kojih se ovo tice

STA SE POSTIZE OVIM PROCESOM?
Ako obratite paznju na primer sa “million dolara u banci”, primeticete da konflikti koje smo tu pomenuli, ne mogu da se dese u slucaju kada cilj koji postavite nije apstraktan.
Dakle, tokom sklapanja scene savrsenog iskustva, vi brisete, pisete, dodajete, oduzimate… Ako ste zabrinuti za to da ce vam posao oduzimati mnogo vremena, osigurajte da se to ne dogodi tako sto cete ubaciti npr. ovu recenicu “veoma uspesan menadzer vodi moje poslove”
Ako strahujete da ce vas prosperitet biti kratkog daha, onda dodajete ovaj sigurnosni momenat: “ Biznis koji vodim je sve uspesniji, I nasao sam nacin da privucem brojne klijente , tako da je sve u neprekidnom rastu” Ili npr: “ Pored svog uspesnog bizniza, imam toliki I toliki iznos u banci, na stednji ili u fondu…”
Najzad, cilj koji ste kreirali, postao je istinski savrsen I privlacan svim aspektima vaseg bica.

Primer:
Ovo je stvarni primer mog klijenta, ciji je cilj bio da osnuje svoj sopstveni “Coaching Bussiness”, baziran na “ Spiritualnim opcijama” I drugim tehnikama koje sam ja kreirao.
Opis cilja:
“ Uspeo sam! Zaradio sam 50.000 $ za godinu dana. Imam posao koji volim, dovoljno slobodnog vremena za sebe I porodicu, a znam da cu u buducnosti zaradjivati jos vise”
Da li je ovo iskustvo? Ne, to je gomila apstakcija.
Umesto originalnog cilja, nakon nekoliko ispravki I poliranja , cilj je izgledao ovako:
"Dolazim kuci posle posla, susrecem cerku ispred kucei grlim je. Stigao sam nasim novim kolima, placenim u kesu. Imam iznenadjenje za suprugu: letovanje na Tajlandu! Znam da mogu to da pristim, jer sam u poslednjih sest meseci udvostrucio svoja primanja”
Ovo je vec iskustvo, bez sumnje.
2. Da li je savrseno?
Moj klijent je dugo gledao u ovu verziju scene, I najzad rekao da to iskustvo zasluzuje ocenu 8.
Sta je to bilo potrebno da se stigne do savrsenstva? Njegov odgovor je bio da mu je neophodno I saznanje da se broj njegovih klijenata stalno povecava.Usledila je poboljsana verzija:
"Stizem kuci sa posla, susrecem cerku u dvoristu. Dolazim nasim novim kolima, placenim u kesu. Imam iznenadjenje za suprugu: Letovanje na Tajlandu! Znam da ovo sada mozemo da priustimo, zato sto sam udvostrucio svoja primanja u proteklih sest meseci. Miran sam I opusten u vezi sa svojim poslom, jer sam pronasao efektne nacine da privucem nove klijente, I sada znam sigurno d ace moje zxarade biti sve vece I vece.”
3. Dodavanje datuma I bezbednosne informacije
“Ostvaricu ovaj ili neki drugi, za mene jos bolji cilj, u realnom vremenu do …, za moje I najvece dobro svih mojih bliznjih".
Zakljucak:
Kad jednom transformisete svoj cilj iz apstraktnog u iskustvo savrseno dostignutog cilja, vasa percepcija cilja se menja, I vi ste motivisani za efektne akcije.
To je iskustvo koje je savrseno definisano I privlacno vasem celom bicu, iskustvo koje ne izaziva konflikte, vec vas cini motivisanim.
Na ovako postavljnom cilju, vi mozete da radite celim svojim bicem.
Svaki cilj postavljen na ovakav nacin, u potpunoj je harmoniji I skladu sa vasim spiritualnim bicem , pa ce I vas rad na njemu biti u harmoniji sa vasim bicem I univerzumom .
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 30.08.2011. 22:16
Ovi primeri nam govore sa koliko pažnje moramo graditi imaginaciju.Moramo biti precizni i sto je veoma bitno nesmemo upasti u zamku svojih misli.Ako nam je pocetna misao da posedujemo novac a samim tim imacemo i kucu,auto,predivna letovanja a to na kraju imaginacije opravdavamo tako što smo uspešni u poslu je tipicna zamka sopstvenih misli.Pocetna misao nam je sredstvo i to je glavna greška.

Novac je prolazni atribut i nesme nam biti u fokusu.Fokusiramo se na sebe jer smo mi sredstvo za postizanje cilja.Naš uspeh je naša imaginacija.
Imaginaciju je potrebno graditi obrnutim smerom.Na prvom mestu treba videti sebe uspešnog u poslu kojim se bavimo.to razraditi do najsitnijih detalja,tu se najviše zadržati pa tek onda videti i kucu i auto i sve ostalo.

Ako zidamo kucu,verujem da bi smo svi bili pažljivi u pogledu projekta,detalja,odabira materijala.Birali bi smo sve najbolje.S druge strane,daleko smo nepažljivi kada zidamo svoju mentalni dom.,koji je bezgranicno vazniji od bilo cega fizickog.Sve ono što bi moglo da udje u naše živote zavisi od kvaliteta materijala koji smo utrošili u izgradnju svoje mentalne kuce.
Stvorite osecaj da ste uspešni i ta emocija ce vam otvoriti vidike za ostatak imaginacije.

PostPoslato: 30.08.2011. 22:54
Po ovom koraku, Spiritualne opcije se mozda i najvise razlikuju od ostalih ucenja, koja uglavnom kazu, naruci i cekaj, nije tvoje da razmisljas o nacinu. Ni kad narucis jelo u restoranu, ne obilazis kuhinju da proveravas sefa kako ce ti spremiti jelo.
Iskreno, mene je taj deo najvise zbunjivao, to je mesto gde najpre proradi crv sumnje. I onda pocnem da razmisljam sto ti kazes naopacke - trazim nacin, koji bi meni bio blizak ili za koji mislim da bi bio realan... A nacin je gotovo uvek - novac, mnogo novca, i onda imam sve. E onda se pogubim u imaginaciji, i ne znam sta je zapravo PRAVI cilj.
Mozda sam i ja malo kontrol frik :? , ali mi ova objasnjenja, i postavljanje cilja na ovakav nacin, mnogo vise odgovaraju.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 31.08.2011. 09:19
Slika

PostPoslato: 03.09.2011. 22:19
Izvinite sto se ne javljam, krenuli smo u skolu :)))
Bice za koji dan i peta lekcija, veoma vazna :))
A do tada radite na prvbe cetiri ;)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.05.2011. 19:32
PostPoslato: 04.09.2011. 16:21
Hvala na informaciji :D .Svaki dan posecujem ovu stranicu u nadi da cu naci jos zanimljivih tekstova :D .Ali kad je skola u pitanju,onda savrseno razumem...samo napred znanje je najvece bogatstvo :D

PostPoslato: 07.09.2011. 17:10
Lekcija 5

IZNALAZENJE NAJBOLJEG NACINA DA DOSTIGNETE SVOJ CILJ

U ovoj lekciji pokazacu vam kako da odredite skup akcija kojima cete napraviti za vas savrsen put do cilja.
Ovaj metod takodje garantuje da je izabrani put izbor vaseg nesvesnog uma, te je samim tim, u savrsenoj harmoniji sa vasim duhovnim putevima. Ovako cete biti u mogucnosti da radite na svom cilju, na nacin koji je u harmoniji kako sa vasim svesnim, tako I sa nesvesnim umom.

Iznalazenje nacina za ostvarenje cilja

Kada ste kreirali svoje iskustvo dostignutog cilja, u prosloj lekciji, rekao sam da postoji nekoliko razloga zbog kojih je bolje raditi sa takvim ciljem, nego sa apstraktnim.
Prvi razlog : Kada ocenite to iskustvo ocenom 10/10, ono postaje apsolutno pozeljno za celo vase bice. Takav cilj je u harmoniji sa vasim duhovnim putevima I vasom zivotnom misijom.
Drugi razlog : kreirajuci iskustvo dostignutog cilja, vi ste nesvesno kreirali I nacin na koji cete doci do njega.
Sta to tacno znaci?
Svako iskustvo ima odredjenu proslost – neke dogadjaje koji su mu prethodili.
Kada ga zamislite, istovremeno – a da toga niste ni svesni, vi kreirate proslost vaseg cilja.
Pretpostavimo da je vase iskustvo dostignutog cilja sledece: Sedite u vasoj kancelariji veoma srecni, prvoga dana na vasem poslu iz snova, u oktobru 2011.
Ovo iskustvo za vas nece biti isto, ukoliko ste npr. proteklih godina vredno ucili, dobili razne sertifikate iz oblasti programiranja I tako stigli do posla - ili je jednostavno vas prijatelj vlasnik kompanije pa ste tako dobili posao… to su dva potpuno razlicita iskustva, I svako od njih ce uciniti da se drugacije osecate u svojoj kozi na novom random mestu
Kreirali ste svoje iskustvo, a ono ima specificnu proslost.
Sad cemo to da navedemo, korak po korak.
Zapitajte se koja je proslost vaseg cilja?
Zapisite sta se desavalo u medjuvremenu, na putu do cilja. To cemo zvati “ Scenario najboljeg slucaja”, a to je zapravo – proslost vaseg cilja!
Vracamo se na primer mog klijenta, koji je osnovao sopstvenu praksu, baziranu na Spiritualnim opcijama, primer gde se on vraca kuci, nakon uspesnog dana na poslu.

PRIMER

31. December 2007
Cilj postignut!!!!

15. November
Radim sa grupom u svojoj radionici “Spiritualne opcije”. Sest ucesnika. Ovo mi je treca grupa od kad sam postavio svoj sajt. Mnogi polaznici zainteresovani za S.O. su me kontaktirali putem sajta Autor reklamnih tekstova je odlicno uradio svoj posao! Njegov tekst na sajtu je sjajan!

3. October
Moj sajt je spreman Jako sam zadovoljan njegovim izgledom. Sada radim S.O. sa klijentima koji placaju, a koji su za kurs saznali preko XY casopisa. To je bio odlican potez. Moji klijenti su jako zadovoljni, tako da mi preporucuju I druge – mesecno imam bar 5 novih polaznika, koje su doveli zadovoljni klijenti.Gotovo svi nastavljaju da rade samnom nakon prvog seminara.

20. September
Imam 3 klijenta koja su zainteresovana za moju radionicu S.O.Sada osecam da sam spreman za grupni rad. Planiram da pozovem Filipa I dogovorim da nadgleda moj prvi grupni rad..

2. September
Telefon neprestano zvoni. Mnogi klijenti se javljaju I interesuju za ono sto radim. Reklama u XY magazine je postigla pravi bum. Klijenti su zadovoljni nasim radom, a ja imam samopouzdanje, da svaki problem mogu resiti zahvaljujuci tehnici S.O..

10. August
U magazinu XY izasao je dodatak o mojoj radionici. Napisao ga je XY ( moj prijatelj koji radi u marketingu). Znam da mogu da ostvarim sve sto sam obecao polaznicima u tom dodatku, I da ucestvovanje u mojoj radionici moze biti najvaznija stvar u zivotu, koja ce se desiti polaznicima mog kursa.

30. Juli
Radim Spiritualne opcije sa svojim prvim klijentom koji mi placa! Svi moji prijatelji I clanovi moje porodice, koji su radili samnom, izuzetno su zadovoljni. Oni znaju da sa ovim sistemom tehnika mogu promeniti svoj zivot. Vrlo slobodno komuniciram sa Filipom, imamo dobar odnos. Impresioniran je nekim mojim idejama. Odlicno razumem sistem.

12. Juli
Pohadjam MASTER’S nivo treninga sa Filipom, I sada su mi mnoge stvari mnogo jasnije.

1. Jul (danas popodne)
Zavrsavam radionicu SPIRITUAL OPTION. Popuno mi je jasno da cu uspeti da dostignem svoj cilj. Tacno znam sta mi je potrebno da uradim, I citav process mio je savrseno jasan. Nestrpljiv sam da zapocnem sa radom na svim stavrima koje ce me pribliziti ispunjenju cilja – vec znam koje cu akcije preduzeti VECERAS.
Ovako treba da izgleda SCENARIO NAJBOLJEG SLUCAJA. To je rezultat polucasovne vezbe. U narednim danima mozete ga poboljsati, prosiriti…
Najvaznija stvar koju treba shvatite u vezi sa pisanjem SNS – jeste ta da ne treba da trazite I zamisljate put do cilja, odavde, iz sadasnjosti!
Umesto toga, obratite paznju na vas cilj I iskustvo ostvarenog cilja koje ste kreirali I postavite sebi pitanje “ Kako je postignut ovaj cilj?” Prosto preispitujte svoj cilj, I zapisujte njegovu proslost, unazad,
Zapravo, vas nesvesni um je vec kreirao put do realizacije cilja.Samo obratite paznju na proslost vaseg cilja!!!
Na ovaj nacin, otkricete put do ostvarenja cilja, koji je najprihvatljiviji za vas podsvesni um.
Kreiranje liste akcija
Ovo je jednostavno. Ispitajte sekvence scenarija, jednu po jednu, I utvrdite koje su to ocigledne akcije koje morate obaviti, da bi ta sekvenca bila moguca, kao jedna od stepenica na putu do cilja.

Primer:
3. Octobar
Moj sajt je spreman Jako sam zadovoljan njegovim izgledom. Sada radim S.O. sa klijentima koji placaju, a koji su za kurs saznali preko XY casopisa. To je bio odlican potez. Moji klijenti su jako zadovoljni, tako da mi preporucuju I druge – mesecno imam bar 5 novih polaznika, koje su doveli zadovoljni klijenti.Gotovo svi nastavljaju da rade samnom nakon prvog seminara.

Lista akcija za ovu sekvencu izgleda otprilike ovako:
• Zavrsiti tekst za sajt ( Moj sajt je spreman)
• Pronaci webdizajnera koji ce kreirati sajt. (Moj sajt je spreman)
• Napisarti dodatak za magazin.(Kako bi stigao do klijenata koji su o kyrsu citali u XYmagazinu)
• Poslati tekst u magazin (Kako bi stigao do klijenata koji su o kyrsu citali u XYmagazinu)
• Zavrsiti master nivo Spiritualnih opcija sa Filipom (Moji klijenti su jako zadovoljni…).
• Trenirati bar 6 osoba iz okruzenja, porodica,prijatelji ( Moji klijenti su jako zadovoljni)

I tako dalje…
Verovatno ce vam biti drago da znate da je osoba koja je ovo pisala- dostigla svoj cilj, I da sada vodi sopstveni spiritualni centar u St. Helena, Canada, a njegova primanja su daleko nadmasila ona koja je zabelezio u prvobitnom tekstu, sceni kopja opisuje povratak sa posla..

Sta treba da upamtite iz ovog pogavlja:
Druga vazna stvar zbog koje ljudi najcesce odustaju od svog cilja je nedostatak jasne vizije kako da cilj dostignu. Ne znaju koje to specificne akcije treba da preduzmu da bi se cilj ostvario.
• Da bi zaista bili u harmoniji sa svojim ciljem, morate imati jasnu viziju nacina na koji cete ga dostici
• Najbolji nacin da ovo uradite je da kreirate Scenario najboljeg slucaja.
• Scenario najboljeg slucaja je proslost vaseg cilja. Sekvence koje se desavaju u periodu pre ostvarenja cilja, a koje cine mogucim vase savrseno iskustvo ostvarenja cilja.
• Kada kreirate vase savrseno iskustvo, nesvesno ste kreirali I njegovu proslost, a to je scenario najboljeg slucaja.
• Najvaznija stvar u vezi sa scenarijom je da ne pokusavate da ga otkrivate iz sadasnjeg vremena, nego unazad – jednostavno preispitajte svoj cilj I zapisite njegovu proslost.
• Kada ste kreirali scenario, sledeci zadatak je sastavljanje LISTE AKCIJA, preispitujuci svaku pojedinacnu sekvencu proslosti cilja, kroz scenario.

PostPoslato: 14.09.2011. 11:22
Lekcija 6

Kako da vezbate ove tehnike u svakodnevnom zivotu
Da vidimo dokle smo stigli do sada.
Suocili smo se sa unutrasnjim konfliktima vezanim za cilj, I stvorili samouverenost I poverenje u njegovo doztizanje..
Transformisali smo apstraktni cilj u specificno iskustvo dostignutog cilja, koje apsolutno privlacno svim slojevima naseg bica, I u harmoniji sa licnim duhovnim putem.
Kreirali smo Scenario najboljeg slucaja – sekvence dogadjaja koji se nalaze na putu do cilja, I cine njegovo ostvarenje mogucim.
Iz ovoga je proizasla sasvim logicna lista akcija, koje morate preduzeti kako bi se korak po korak priblizili cilju.Zbog toga sto su ove akcije povezane sa savrsenim iskustvom dostignuca cilja, bicete priridno motivisani da ih preduzmete, bez forsiranja da se “ponasate pozitivno” u vezi sa ciljem. Prirodno cete raditi sve sto je potrebno, I to ce vam biti jednostavan I zabavan posao – zato sto je to nesto sto zelite da uradite.
Od sada, pa nadalje, jedino sto je potrebno jeste da preduzimate akcije sa vase liste, I da drzite sebe u konstantnom stanju 10/10 osecaja uspesnosti I samouvernosti.
Kako bih vam omogucio da dobijete najbolje moguce rezultate, kreirao sam jednostavan dnevni plan, koji ce vam omoguciti da lako I jednostavno vezbate ove tehnike, po zavrsetku ovog kursa.
Dnevni plan za individualnu vezbu posle 7dnevnog kursa

Jutarnja vezba:
1. Zapitajte se da li ste zaista samouvereni po pitanju dostizanja svog cilja Ako niste, ponovo pokrenite process za resavanje konflikata iz 3.lekcije

2. Napravite jednu od sledecih lista:
• Deset stvari koje mogu da uradim DANAS za dostizanje cilja
• Deset stvari koje mogu da uradim OVE NEDELJE za dostizanje svog cilja
• Deset stvari koje mogu da radim OVOG MESECA za dostizanje svog cilja

3. Uradite jednu od stvari sa liste

Vecernja vezba:
1. Napravite listu stvari koje ste ucinili od prethodnog jutra,a koje vas vode ka postignucu cilja.

2. Ocenite (0-10) koliko ste napredovali na putu kasvom cilju

3. Zapitajte se : koje promene ( u poredjenju sa svojim uobicajenim ponasanjem) sam napravio danas, u svrsi dostizanja svog cilja

Jutarnje vezbe neka vam budu prvo sto cete ujutro uraditi, a vecernje – poslednje pred san.

Veliki broj ljudi, pri prvom prolasku kroz kurs, ne uradi do kraja lekciju broj 3 – vezbu resnja konflikta. Ovo je osnova za ceo kurs. Ako ovo ne kompletirate, naci cete da se osecate lenjima I nemotivisanima za sve ostale vezbe I specificne akcije, cak iako je vase iskustvo dostignutog cilja perfektno I zaista atraktivno celom vasem bicu.
Ovo je normalno. Ako niste zavrsili ovu vezbu, jos uvek imate ostatke konflikata, sto znaci da se neki delovi vaseg bica suprotstavljaju dostizanju cilja. Samim tim, normalno je da se necete osecati preterano euforicno povodom preduzimanja akcija.
Zbog toga je najbolje nastaviti sa radom na vezbi resavanja unutrasnjih konflikata (lekcija3), svakoga dana tokom narednih nedelju ili dve, po zavrsetku kursa.
Stvari koje ce poceti da se desavaju u materijalnom svetu, nakon sto preduzmete akcije sa vase liste, takodje ce vas uvesti u perfektno emocionalno stanje.

Neke akcije nece proizvesti rezultate koje ste ocekivali, sto ponovo moze aktivirati vase unutrasnje konflikte, I uciniti da se osecate lose kao da niste uspeli.
To je normalno I ocekivano. I to treba da posmatrate kao jos jedno problematicno emocionalno stanje koje se resava uz pomoc procesa iz lekcije 3 – kao i do sada. Nije neuspeh kada se desi nezeljeni ishod! Neuspeh je kada se osecate neuspesno zbog nezeljenog ishoda, I zbog toga odustanete od svog cilja.
(Prvo zlatno pravilo S.O. kaze: “Jedini nacin da ne uspes je da odustanes”. Moze vam zvucati kao klise, ali zaista nije)
Kad god se osetite nesigurno po pitanju dostizanja cilja, to samo znaci da opet treba da se vratite na lekciju broj 3 I ponovite proces!
Nakon sto ste zavrsili proces, zapitajte se da li vase Iskustvo savrsenog cilja, I vas Scenario najboljeg slucaja treba da se menjaju ( a obicno treba). To znaci da kada primetite da nemate potpuno samopouzdanje vezano za postizanje cilja, treba da uradite ponovo brzu verziju ovog kursa, I ispravite elemente kojima je ispravka potrebna. Nekada je dovoljno resiti novi emocionalni problem ( lekcija3) , a nekada je neophodno korigovati cilj I scenario..
Ovo je sve logicno.Kada neke vase akcije ne dovedu do zeljenih rezultata, potrebno je da promenite plan puta koji vas void do cilja.

I moram opet da ponovim koliko je vazno da preduzimate akcije.Sve tehnike koje smo prosli na ovom kursu zapravo vam samo pomazu da tacno odredite koje to akcije koje treba da preduzmete kako bi stigli do cilja.
Ako ne preduzmete akcije, nakon sto kreirate vasu listu – vi samo gubite vreme.
Zato – PREDUZMITE AKCIJU!
Moze zvucati kao klise – ali nije.
Resavanje unutrasnijh konflikata nije bilo tu samo da bi se vi osecali bolje u vezi sa ciljem, vec da vas dovede u optimalno emocionalno stanje da preduzmete akcije I dostignete svoj cilj.

Pre nego sto ste zapoceli ovaj kurs, niste znali sta tacno zelite. Sad vec znate koje je vase specificno buduce iskustvo.Ako ste uradili sve vezbe, slika tog iskustva je tako fino ispolirana, da je privlacna svakom delu vaseg bica.
Pre nego ste zapoceli ovaj kurs, stalno ste bili sabotirani od unutrasnjih konflikata. Neki delovi vaseg nesvesnog bica radili su protiv vas, umesto za vas. Zato ste trosili mnogo svoje energije uzalud, umesto da se fokusirate na konkretne akcije koje vode cilju. Sad radite na cilju svim svojim bicem, sa ukljucenim svim delovima, posveceni dostizanju svog cilja.
Pre, niste imali samopouzdanje vezano za cilj, a sada – ako ste zavrsili process resavanja konflikta – imate. A osecaj da mozda necete biti u stanju da dostignete cilj je najcesci razlog da od njega odustanete.
Sada imate jasnu listu koraka koje treba da preduzmete kako bi bili na putu ostvarenja vaseg savrsenog cilja.
Pa preduzmite ih! Ako to ne ucinite, sve ovo bice samo jedna zanimljiva mentalna igra.
Zavrsite posao.
Ostvarite svoj cilj.

PostPoslato: 14.09.2011. 11:41
Verovatno ste primetili koliko se insistira na lekciji br.3
Resavanje unutrasnjih konflikata. Obrni - okreni, to je mesto koje uvek koci. "..ja bih hteo...al me nesto sprecava..." Nekad nam je jasno sta koci, nekad treba malo vise vremena za to.

Ja sam sad povezala ovu lekciju br3 sa EFT tehnikom, o kojoj sam citala, i vezbala je na sebi, na nekim sitnim problemima. na youtube ima more primera kako se tapka, i svi prate tu osnovnu mantru, dok se "stimuju" za tapkanje... " Iako imam ovaj ....(bol, nedostatak,stalivec)....ja i dalje iskreno prihvatam i volim sebe..." To je vrlo slicno recenicama koje se ovde ponavljaju u lekciji 3, i kroz koje mora da prodje svaka negativna emocija vezana za cilj.

Naravno, ne zelim da zbunjujem ovim poredjenjem, drzite se ovog kursa, , samo pozivam one koji se vec bave EFTom, da se jave sa svojim iskustvima.

Sva ova znanja se prozimaju, preplicu, pa sva vode ka jednom cilju, zato je tako. A sto vise saznajemo, to nam je lakse da kombinujemo i pronadjemo sopstveni nacin.
Preostala je jos jedna, sedma lekcija, a to je zakljucak, koji vam je vec jasan, i svakako cu ga postaviti kad stignem. Tako da - sve sto vazno, vec je postavljeno, ako niste do sada, krenite sa papirima i olovkama. Pocnite da radite na svom cilju.
Predlazem da svoje nedoumice i sve promene i desavanja koja primecujete na putu do cilja, delimo jedni sa drugima na ovom mestu.
Srecan rad!

:wave:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 14.09.2011. 21:58
Zvezdo,

puno ti hvala na trudu.Dobro je da daješ i poredjenje jer otvaraš vidike drugima da pronadju,baš kako kažeš,svoj kurs,sopstveni nacin jer je poenta da svako pronadje sebe odnosno svoju unutrašnjost.

Potrebno je biti jedinstven,sa nikim se ne takmiciti,nije potrebno biti bolji vec drugaciji.Samo takvi bicemo zadovoljni i sretni. :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 02:50
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Pridružio se: 26.09.2011. 22:56
PostPoslato: 11.12.2011. 21:32
Pratak hvala ti bas ovo mi je trebalo. Tajno hvala ti , ti si riznica svih potreba.

[b]To možete uciniti tako što ce te se prisetiti nekog loseg osecaja iz prošlosti.Imaginacijom ce te se prisetiti tog posebnog trenutka iz prošlosti kada se niste dobro osecali.Fokusirate se na sliku koja se pojavila cim ste pomislili na to loše iskustvo.Sada brzo,kao što svemirski brod u filmovima brzinom svetlosti odleti u duboki svemir,u delicu sekunde,trenutno izgubi iz vidokruga,odbacite u daljinu taj loš osecaj.Ovakvu imaginaciju možete koristiti za sva loša iskustva iz prošlosti.Pratite kako se nakon toga osecate bolje.
Zatim svesno odaberete imaginaciju da bi proizveli drugaciju reakciju.Setite se lepih momenata ,stvorite što lepšu i živopisniju sliku,sa obiljem svetlosti,raznovrsnih boja,zvukova,potom je približite sebi i zakoracite u nju.Zastanite malo i prepustite se pozitivnim osecajima.

Ovo je jedna od vežbi koja vam može pomoci da kada odaberete cilj nestvorite otpor prema njemu
[/b]

Srecna sam sto sam sa vama. Hvala

Pridružio se: 08.10.2012. 13:04
PostPoslato: 08.02.2013. 13:43
Vidim da ova tema nije dugo aktivna, ali ako je neko prosao ovaj kurs treba mi savet. Naime, ovde se navodi da je potrebno da navedemo koje tacno akcije cemo preduzeti da bismo ostvarili cilj, ali mi nije jasno kako to da ucinim ukoliko zelim u svoj zivot idealnog partnera ili posao koji bih bila zadovoljna, a ne znam koji bi to konkretan posao mogao biti, sta onda ciniti?

Pridružio se: 04.02.2013. 14:58
PostPoslato: 12.02.2013. 14:28
love je napisao:Vidim da ova tema nije dugo aktivna, ali ako je neko prosao ovaj kurs treba mi savet. Naime, ovde se navodi da je potrebno da navedemo koje tacno akcije cemo preduzeti da bismo ostvarili cilj, ali mi nije jasno kako to da ucinim ukoliko zelim u svoj zivot idealnog partnera ili posao koji bih bila zadovoljna, a ne znam koji bi to konkretan posao mogao biti, sta onda ciniti?

Upravo sam zavrsio citanje ovih lekcija i sve sam bacio na papir i tek sad primetih ono sto si ti napisala da je tema bas duuugo neaktivna.. Vidim da nema iskusnih tajnasa da ti odgovore, pa cu se usuditi ovako mlad i zelen da probam :) Prvo sto ti treba je da postavis sebi cilj, sam pocetak i prvi korak od koga moras poci! Ako znas tacno sta zelis, ali ne vidis nacin oko sebe, mogu ti preporuciti svoj primer, drasticna promena. Ja sam bio ocajan mnogo, nisam znao odakle da pocnem, cime da se bavim, ali sam jedino znao da zelim da uspem u necemu, ma bilo cemu, ali nisam video kako mogu u svojoj okolini da se pomerim sa mrtve tacke, pa sam promenio okolinu! Dosao sam u Beograd na bratov nagovor da radim kao perac sudova u restoranu u kojem je on bio zamenik sefa kuhinje. Da te ne davim previse, posao koji sam radio je najgori na svetu(za mene bar bio) nasao sam se tu u kuhinji i prvi put sam jasno video kojim bi poslom zeleo da se bavim gledajuci kuvare koji su tu radili! Zeleo sam to jako! Posle silnih muka u tom restoranu, dosao sam do mesta u kuhinji koje je bilo za respekt(burazer je vec napustio taj restoran, da neko ne pomisli da sam napredovao samo po bratskoj liniji :D ) naucio sam da radim ono sto malo kuvara u Srbiji radi i sad sam sef kuhinje u sasvim drugom restoranu, vrlo uspesnom by the way :) Ono sto sam hteo da ti kazem da je moguce da ne znas konkretno ni sta zelis a kamoli kojim ces poslom da se bavis i da se pronadjes u njemu, ali moras nesto da preduzmes, bilo sta sto ce da te pokrene, neke akcije moras sama da pokrenes da bi izazvala reakciju. Probaj sa promenom drasticnom, meni je to stvarno trebalo i stvarno pomoglo, cini mi se jedino sto sam mogao da uradim da bi se pokrenuo.. Sve je moguce, a na pravom si mestu jer ovaj forum i ovi ljudi ovde stvarno uticu pozitivno na samopouzdanje ;) poz :)

PostPoslato: 12.02.2013. 17:05
Hvala ti rotten na odgovoru, znaci svaka pomoc.
Da, sigurna sam da kada smo otvoreni za odgovor onda on i dodje, nego mi nije bilo jasno kod ovih opcija kako proci taj korak, ne znam koji je broj po redu, kada treba da navodimo sta je prethodilo ostvarenju cilja kako bismo shvatili koje korake preduzeti, posebno za ljubav, a sa tim sam ciljem ja pocela i nekako sam se pogubila na tom koraku... :D

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 16.02.2013. 08:44
SPIRITUALNA OPCIJA

"100% Sigurno Ostvarenje Vaših Ĺ˝ivotnih Ciljeva!"

Autor: Filip Mihajlović, kreator Spiritualne Opcije

Ĺ ta želite u svom životu?
Koji su vaši životni ciljevi?
Koliko novca? Kakav život za sebe i ljude koje volite?
Razmislite, kada ćete ostvariti takvu realnost?
Da li ćete je imati za 6 meseci?
Za godinu dana?
Za 5 godina?

Većina ljudi duboko u sebi zna da nikada neće imati realnost kakvu stvarno želi.

Sa druge strane, praktičari SPIRITUALNE OPCIJE znaju da će svoje životne ciljeve ostvariti u periodu od 60 dana do 2 godine.

Zašto je tako?
Odmah ću vam reći, ali dozvolite da vam prvo kažem nešto drugo.
Većina ljudi doživi istinsku transformaciju kada se prvi put sretne sa SPIRITUALNOM TEHNOLOGIJOM. Tada prepoznaju i reše neke od najdubljih ličnih problema. Shvate da mogu kontrolisati svoju svest i svoj život. Da ne moraju proživljavati probleme koji su ih mučili čitavog života.
Ako ste kao i većina ljudi susret sa SPIRITUALNOM TEHNOLOGIJOM je promenio vaš život.
Ali da li ste iskoristili celokupan potencijal ovih tehnika? Koliko su spiritualna iskustva koja ste imali promenila vaš svakodnevni život?
Za mene, spiritualna staza je staza harmonije sa sobom i svetom oko nas. SPIRITUALNA TEHNOLOGIJA ne daje samo duboka spiritualna iskustva i promenu životne perspektive. Ukoliko iskoristite sav potencijal ovih tehnika one će iz korena izmeniti vašu materijalnu realnost.
Pronalaženje savršenog ljubavnog partnera, kupovina ili zidanje kuće vaših snova, završavanje i objavljivanje prve knjige, započinjanje ili usavršavanje vašeg privatnog business-a. Pa sve do tako trivijalnih stvari kakvo je dobijanje povišice, ili pokrivanje duga na bankovnom računu. Ĺ ta god da su vaši trenutni životni ciljevi, neki od mojih klijenata su ih već ostvarili pomoću ovih tehnika.
Potrebno je samo znati kako.

A moj odgovor na to pitanje je jednostavan. Treba samo da iskoristite svoje SPIRITUALNE OPCIJE.
Dakle, šta su to vaše SPIRITUALNE OPCIJE?

To su načini na koje možete ostvariti svoje životne ciljeve, koji su u skladu sa vašom istinskom prirodom i vašom spiritualnom stazom.
To je model uspešnosti za spiritualne ljude koji će vam pokazati kako da iskoristite svoju spiritualnost za ostvarenje svojih ciljeva. Dugogodišnje iskustvo u koje imam ovoj oblasti me je dovelo do otkrića malo poznatih principa spiritualnog ostvarivanja ciljeva. Korišćenje ovih principa će vam omogućiti da i vi poput stotina ljudi širom sveta na spiritualan način ostvarite svoje životne ciljeve.

I znam. Već ste se sreli sa ovakvim obećanjima.
I ja sam.

Većina ovakvih sistema vam kaže nešto u stilu: "Samo radite istrajno svoje afirmacije, iz dana u dan, i univerzum će vam sam doneti ono što želite."
Nažalost, obično ne ispadne baš tako. A nije ni čudo.
Razmislite. Ako želite da brzo ostvarite svoj cilj, da li je ponavljanje afirmacija, i čekanje ostvarenja najbolje ponašanje. Kladim se da nije. Jedini razlog zbog koga je potrebno da se osećate i mislite pozitivno je da bi ste mogli da činite pozitivno.
Sistem SPIRITUALNE OPCIJE će vam omogućiti upravo to.
Integrisaće različite delove vaše ličnosti, i sve ih usmeriti ka činjenju za ostvarenje svojih ciljeva. Vaše celokupno biće. Fizičko, emotivno, kreativno i spiritualno ćete aktivirati na ostvarenju ciljeva koje ste zacrtali.
Korišćenje SPIRITUALNIH OPCIJA će vam omogućiti ono što ste priželjkivali od prvih koraka na stazi, a do sada vam je izmicalo. Videćete da ostvarivanje i najtežih ciljeva stvarno može biti lako i ispunjeno zadovoljstvom.

U poslednji 15 godina vodio sam seminare u 11 različitih zemalja širom sveta, uključujući Sjedinjene Države, Italiju, Holandiju, Tursku, i sve države bivše Jugoslavije.
Kroz kurseve koje sam vodio su prošli učesnici iz 17 različitih zemalja. Neki od njih su putovali preko pola sveta da bi došli kod mene i platili 1000$ za rad sa mnom na svojim ciljevima. Na kursevima na mojoj prvoj turneji po Sjedinjenim Državama, neki od učesnika su došli čak iz Singapura i Saudijske Arabije.
Godine rada na ostvarivanju životnih ciljeva za klijente na Spiritualnoj Stazi su mi dale pristup specijalizovanom znanju i tehnikama iz te oblasti. To znanje mi omogućava da sa potpunom sigurnošću znam šta daje, a šta ne daje vrhunske rezultate ljudima na Spiritualnoj stazi.
Dobra vest je što i vi sada možete ubrati plodove tog iskustva. Znanje koje ću podeliti sa vama će vam dati sposobnost da svesno kreirate svoju materijalnu realnost sa lakoćom koja će zaprepastiti ljude iz vaše okoline. Na dvodnevnom seminaru SPIRITUALNE OPCIJE ćete naučiti kako da efikasno koristite svoje SPIRITUALNE OPCIJE, i u potpunosti ostvarite najzahtevnije životne ciljeve u svega nekoliko meseci.

STATISTIÄŚKI PODATAK

Više od polovine učesnika seminara koji izaberu finansijske ciljeve više nego udvostruče svoje prihod u prva tri meseca praktikovanja SPIRITUALNE OPCIJE.

Ĺ ta kažu praktičari o sistemu SPIRITUALNE OPCIJE?

"Uz pomoć sistema SPIRITUALNE OPCIJE sam udvostručio svoju zaradu za samo tri meseca!!! Ono što mi je nekada izgledalo kao nemoguć cilj je ovoga časa moja realnost. NEVEROVATNO!!! Filip je neograničeni izvor znanja."
Mile Kostov, Menadžer companije Skovin AD Import-Export (www.skovin.com.mk, mail: milekostov@skovin.com.mk )

"Neverovatno jednostavan i iznenadjujuće efikasan sistem. Istinski sam impresioniran dubinom promene koju sam postigao ovim sistemom ovako brzo. Svakome ko se profesionalno bavi radom sa klijentima ili samo želi da ostvari svoje ciljeve mogu iskreno preporučiti ovaj sistem. Smeo bih čak da kažem da on postavlja nove standarde u ovoj oblasti. Hvala ti Filip!"
Scott Hanthorn, New Orleans, Louisiana, Sertifikovani trener u hipnoterapiji, NLP-u, Tehnikama zasnovanim na vremenskoj stazi, PEAT trener, i Reiki majstor.

"Već sada, samo par dana posle seminara doživljavam daleko manje stresa i već postoje vidljivi, konkretni rezultati koji vode direktnom ostvarenju mojih životnih ciljeva. Spiritualna Opcija je fantastična! Konačno imamo spiritualni sistem za ostvarivanje životnih ciljeva koji STVARNO RADI! Istinski sam zahvalna Filipu što je doneo Spiritualnu Opciju u Sjedinjene Države."
Karen Gould, PEAT, DP-3, P/FR, S/R Processor i Trener Sertifikovana za terapijske primene IAM Protocol-a T Facilitator CIH, Holistic Healing Coach, Reiki IIIwww.workasworship.com
peatprocessor.com

"Mogućnost da iskoristi svoje najbolje opcije je san svakog sportiste. Korišćenjem svojih spiritualnih opcija sportista se sve vreme održava u zoni optimalne akcije. Savršeno prepoznajete svoje prilike u napadu i odbrani, i koristite one koje su savršene u pravom trenutku. Sistem SPIRITUALNE OPCIJE je verovatno nešto najvažnije čime raspolažem kao igrač. Istinski sam zahvalan Filipu za ovo čudo spiritualne tehnologije."
Lapčevic Ivan, 150+ puta repezentativac Srbije u rukometu

"Filipov sistem SPIRITUALNE OPCIJE je veoma brz i efikasan metod kojim možete stvarno ostvariti svoje životne ciljeve. Pre kursa sam sumnjao da je obećanje o ostvarenju svih ciljeva samo marketinški trik kakve često možete videti u sistemima iz ove oblasti. Sada kada sistem stvarno poznajem mogu reći da sam duboko impresioniran jednostavnošću i efikasnošću sistema. Poznavanje sistema SPIRITUALNE OPCIJE je istinski dobitak kako za rad sa mojim klijentima, tako i u ličnom razvoju."
Dr. Rainer Jaehnig, Prisdorf (Germany) Psiholog, business coach (dr.jaehnig@t-online.de)

"Osobno prakticiram SO od 2003. godine kada sam naučivši osnove tehnike sistema postavio na noge svoju tvrtku (projektiranje i konzalting na području telekomunikacija www.aztek.hr). To sam uspio u roku od 6 mjeseci pod svim (a i boljim) kondicijama kako sam i zacrtao na početku rada na ostvarenju tog konkretnog cilja. Dakle, u navedenom roku od samostalnog početka rada na prijenosnom računalu kod mame u kuhinji do respektabilne tvrtke sa timom mladih sposobnih inženjera u moderno uređenom prostoru, najsuvremenije računalne opreme i značajnim klijentima."
Mojmir R. Novakovitz, vlasnik i direktor tvrtke Aztek d.o.o. Zagreb. (www.aztek.hr)

PostPoslato: 16.02.2013. 08:54
Sistem, ovde iznesen u obliku skracene forme dvodnevnog kursa, kao besplatne lekcije u potpunosti pokriva sve sta vam je potrebno da znate da biste mogli da ostvarite bilo koji cilj koji postavite. Ali, dok ga ucite, za pocetak izaberite neki srednje tezak cilj, a kada njega ostvarite i u realnosti isprobate i dokazete sebi da sistem radi i da mozete da ga uspesno koristite, izaberite bilo koji cilj koji zelite. Sistem vas kroz rad na njemu, stavlja u harmoniju, prvo sa vama samima, a onda u harmoniju i sa ciljem koji zelite da ostvarite...sve dok cilj ne bude materijalizovan.

PostPoslato: 16.02.2013. 09:03
love je napisao:Hvala ti rotten na odgovoru, znaci svaka pomoc.
Da, sigurna sam da kada smo otvoreni za odgovor onda on i dodje, nego mi nije bilo jasno kod ovih opcija kako proci taj korak, ne znam koji je broj po redu, kada treba da navodimo sta je prethodilo ostvarenju cilja kako bismo shvatili koje korake preduzeti, posebno za ljubav, a sa tim sam ciljem ja pocela i nekako sam se pogubila na tom koraku... :D

Love, ne mozes samo jedan korak da odradis pa da ti bude jasno. Moras sve od pocetka, korak po korak, i pazljivo citaj sta treba da radis, i to do kraja E kursa, a onda papirce i olovku u ruke i korak po korak, sve dok ti svaka stavka ne bude savrseno jasna... ;)

PostPoslato: 17.02.2013. 05:57
Mladene hvala ti na odgovoru, ja i jesam krenula od pocetka sa pisanjem, htela sam da radim za ljubav, no kod lekcije pet nisam umela da navedem nacine koji su prethodili cilju...npr ako je cilj ljubav, brak...da li ja treba da navodim neke dogadjaje koji bi prethodili tome kao sto su gde smo se upoznali, npr izlazili itd no mi se namece pitanje da li je tako limitiram univerzum navodeci konkretne nacine jer sam do sada iz tajne ucila da Univerzum ima bezbroj nacina i da treba prepustiti njemu ili kao sto Bob Proktor kace ne treba da znamo kako ce se nesto dogoditi vec samo da znamo da ce se dogoditi. Ali moguce da ja nisam shvatila, zato sam i pitala, Filip navodi primer za posao konkretan, da li bi ti Mladene mogao da mi navedes kroz neki primer ljubavi kako proci ovaj korak kako bi mi bilo jasnije? Jos jednom hvala ti na odgovoru!
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike