Hvala ti... :)

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 30.08.2011. 15:38
mau,

drago mi je da si,kako ti kažeš,lagano pocela da slažeš kockice u odnosima sa ljudima oko sebe.To treba da ti kaže da si lagano pocela da voliš samu sebe,što je osnovna stvar za odlicne medjuljudske odnose.
Nemožemo na silu imati dobre odnose sa ljudima,nemožemo se pretvarati jer to ljudi odmah primete.Ta neiskrena vibracija se odmah oseti,mucimo sebe i sve oko sebe.Zato je veoma vazno da u procesu koji vodi do materijalizacije,prvo zavolimo sebe.Mislim na materijalizaciju u svim oblastima zivota,u ljubavi,u zdravlju,u bogatsvu.Jer dobri mdjuljudski odnosi dovode te materijalizacije.Zato što ti odnosi stvaraju okolnosti sa kojima stizemo do cilja.
MISAO CE POKRENUTI AKCIJU,AKCIJA CE RAZVITI METODE,METODE CE DOVESTI DO PRIJATELJA,A PRIJATELJI CE STVORITI OKOLNOSTI I NA KRAJU CE,KAO TRECI KORAK,DOCI DO MATERIJALIZACIJE.

Dakle,prijatelji su vazna poluga na našem putu do cilja,bilo da je to ljubav,zdravlje ili bogatstvo.

Zato draga mau,ponovicu kao i svi ovde,hvala ti što te poznajem i što postojiš :D

Pridružio se: 30.01.2011. 11:02
PostPoslato: 30.08.2011. 16:10
Znate sta. Jako mi nedostaje ono dugme za lajk, kao na FB.
nekad ne bih nista rekla, samo bi lajkovala :D :D :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 31.08.2011. 11:25
Dobar dan, dragi moji :)

Popravih kompjuter, i evo me. Ne znam kako vi, ali meni je stvarno nedostajalo ovo svakodnevno zahvaljivanje. Kao da mi je nesto falilo, i kao da su tu prazninu pocele da popunjavaju neke druge, pomalo negativne misli. Suva mi je zemlja bila pod nogama bez ove žive vode da je natopi. Zato me evo opet ovde, da napojim svoj vrt.

Hvala ti na divnim rečima od divnog prijatelja. Kako ja imam sreće sa ljudima oko sebe, to je neverovatno. Da sam ih svećom tražila, ne bih našla tako divne ljude kao što je moj Petak. A još kad pogledam i ostale... Zaista ostajem bez daha od zahvalnosti.

Hvala ti na sitnim "darovima", tj. na dobro odradjenim imaginacijama i dobro upotrebljenim tehnikama. Kad malo mućnem glavom, sve ide mnogo lakše. Samo treba imati čime da mućneš :lol:

Hvala ti na prvom jesenjem danu. Divno je kako mi odmah nedostaje leto, iako je još tu negde, i kako se odmah radujem bojama jeseni, iako nisu još tu. Ali, najlepše je što sam ipak tu, u ovom prvom jesenjem danu, koji još jednom nogom stoji u letu. Samo je jedan prvi jesenji dan, i ja sam ga videla. Divno.

Hvala ti na sitnim radostima i divnim novostima od dragih ljudi.

Hvala ti i na brigama drugih dragih ljudi, koje me "teraju" da se "prestrojim", i da ih zauzdam. Kako je lepo kad upravljate sobom. Zaista. Ne znam čega sam se ja to godinama plašila. Strah je prirodan ali suvišan. A svi imamo dovoljno snage u sebi da ga prevazidjemo.

Hvala ti na novostima u vezi posla koje mi govore da su moje revizije urodile plodom. Zaista je čudo ta revizija. Pa makar je neko nazivao "spiritualna opcija" ;)

Hvala ti što su prve reči koje sam videla jutros bile "ljubim te, andjele".

Hvala ti na mojim andjelima. Svim.

Kako je ovaj život lep :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 01.09.2011. 09:20
Dobro jutro, dragi moji ;)

Nakon ne baš dugog sna, probudio me je čitav niz sms poruka koje su mi donele osmeh na lice, i želju da ustanem i vidim šta mi je to ovo jutro nakon radne noći donelo. A tu već krećem kao i pre.

Hvala ti na Njegovim porukama za dobro jutro. Skoro savršeno. Biće, kad budemo zajedno ;)

Hvala ti na "bravo" od prijatelja koga još uvek znam samo po nadimku :think: :o 8-)

Hvala ti na "hvala" od prijateljice koju još uvek znam samo po nadimku i imenu :mrgreen:

Hvala ti na poverenju prijatelja koga odavno znam i po liku, a ne samo po nadimku i imenu :romance-kisscheek:

Hvala ti na divnom, blagom jutru, drugom jesenjem, a prvom školskom, i na prijatnoj i gotovo neprimetnoj promeni koju je to donelo. Kao da se sve nekako uredilo, najzad, posle dugog, razbarušenog leta. Svi su nekako odahnuli, i deca što će najzad videti celo društvo, i roditelji što će najzad znati gde su im deca dobar deo dana :D

Hvala ti na mom dobrom i pametnom detetu, makar bio i malo naporan u svom pubertetu. Nije njemu lako. Kad se setim kako je meni bilo... :?

Hvala ti na onom istom, starom dobrom osećaju da mi ova zahvalnost daje snagu. Eto, već drugog dana se osećam ponovo kao da lebdim od tihog ushićenja od zahvalnosti na svemu. Zaista, nema na čemu se ne bih zahvalila. Kako je ovaj život divan. Kako je lepo živeti ga. I stvarati, i očekivati nova lepa iznenadjenja. Kako je lepo radovati se.

"Tajna je u radosti". To je pisalo japanskim kandji znacima na prvoj Tajni u Sendaiju. Povremeno i dalje skoknem do tamo, ali se sve toliko izmenilo, da više i ne prepoznajem ni moj Sendai, ni moju Tajnu u njemu. Ali mi je drago da je ostavila makar neki trag. A znam da jeste. I hvala svima koji su mi dali mogućnost da ga ostavim. I koji su na taj način ostavili svoj trag u mom srcu.

Hvala ti i na divnoj ideji prijatelja da imaginacijom pomognem još jednoj divnoj osobi. I na ideji da svakog dana odvojim vreme za meni drage ljude. Radim ja to i inače, ali neredovno, i nedovoljno. Ali sada ću ponovo da ustalim ritam imaginacija za njih. A u medjuvremenu da napajam svoj vrt.

Hvala ti na svemu, baš na svemu što mi ovaj dan donosi. S radošću primam sve dobro, a sa mirom i strpljenjem ono manje dobro. Jer ko zna zašto je i to dobro! :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 02.09.2011. 08:44
Dobro jutro, mili moji :)

Have I told you lately that I love you?

Jedna od mojih omiljenih pesama ide kao pozadina ovom lepom jutru punom divnih iznenadjenja. Dobro, možda nisu sve sama iznenadjenja, ali hajde da krenem, pa da vidimo šta to ovo jutro nosi.

Hvala ti na prvoj misli koju mi je ovo jutro donelo: kako bi bilo lepo, kako je bilo lepo, kako će biti lepo buditi se kraj njega. "Biće, andjele moj, biće". Naravno da će biti. Još on ne zna s kim ima posla ;)

Hvala ti na divnom, blagom jutru, ovaj put definitivno jesenjem. Da li je moguće da priroda ima toliko lepih lica koja ja, ovakav ljubitelj prirode, još nisam videla? Hvala ti, i na ovom prelepom licu jutros.

Hvala ti na osećaju da sve više i lakše puštam da se stvari dešavaju. I na osećaju da će se dešavati sve više lepih stvari, a sve manje onim manje lepih. I ne znam možete li zamisliti tu lakoću življenja. Ma možete, znam, ima vas već dosta koji tako žive. Ali možete li da zamislite koliko je to neobično nekom ko je, kao ja, uvek hteo da ima kontrolu nad sobom i svojim životom? Mmm, da. Potpuna, korenita promena. Druga osoba, definitivno.

Hvala na bujici divnih reči i komentara na prvoj strani ove adrese ;) . Iako sam još iznenadjena, i ganuta, jedan komentar mi je posebno značajan. "Kraljica pozitive". Sedela sam i gledala te reči, a čitav film se odvijao predamnom. Sećate li se mene sa početka? Sećate li se borbe za svaku pozitivnu misao? Od minus beskonačno do "kraljice pozitive"... Bože gospode, pa ja sam uspela. Uspela sam.

Hvala ti, hvala ti, hvala ti, hvala ti...

Neverovatno... HVALA TI !!! :) :dance: :mrgreen: :D :banana-blonde: :banana-jumprope: :banana-rainbow: :character-ariel: :gay-rainbow: :greetings-wavingyellow: :happy-cheerleaderkid: :happy-jumpeveryone: :happy-smileyinthebox: :happy-wavemulticolor: :law-policeblue: :laughing-jumpingpurple: :obscene-drinkingcheers: :obscene-sexualkyjelly: :romance-grouphug: :romance-kisscheek: :romance-heartsfade: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 04.09.2011. 00:31

Računajte da vam ovo pišem "juče" ujutro, ili makar pre ponoći, jer ću vam se "sutra" ponovo javiti :D

Danas je bio divan dan. :) Naročito kad sam uradila revizije! :mrgreen:

Ne, ozbiljno, uopšte se ne zezam. :naughty:

Zato, hvala ovom danu na raznim neprijatnostima, manje i više "očaravajućim", jer me je to podsetilo na moje nekada omiljene "telefonske" revizije. Eee, kako je to dobar izum! Nevile, hvala ti ko bratu! Doduše, ni Silvansko "poništi, poništi" nije loše, ali mi danas nije palo na pamet. Ipak, revizije su zakon, jer potpuno preokrenu situaciju. Još ako ih malo "začinim" sa "žao mi je, oprosti mi, hvala ti i volim te" dobijem pravi slatkiš od dana! Fenomenalno!

Dakle, današnje hvala ide:

- mojim ometačima - hvala do neba! :dance:
- Nevilu - ti si car! :clap:
- ho'oponopono-u - e, što je to jedna slatka prečica do praštanja ;)
- Silvi, tj. Petku - bravo majstori! :clap: 8-)

E, taaakooo :) Sad mogu da odahnem, i da uradim poslednju, sveobuhvatnu reviziju pred spavanje, i da izaberem imaginaciju sa kojom ću se, ako nisam sasvim ispala iz štosa, probuditi ujutro.

Mmm, kako je lepo kad znaš kako sebi da ulepšaš dan!

Hvala Tajno! Pa ovde sam sve to naučila! :romance-grouphug:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 04.09.2011. 09:20
Dobro jutro, "sutra"! :D

Mada sam već popila jednu kaficu kod našeg druga Zere Princa, nastaviću da pijuckam vodu ovde, jer ima par stvari koje mi je ovaj dan već doneo.

Prvo, osećaj da nema toga što ne mogu da prevazidjem ako tako budem htela. Laluna je našla jednu Gandijevu izreku koja ide otprilike "prvo su ravnodušni prema vama, zatim vam se podsmevaju, potom vas napadaju, a na kraju vi pobedite". I nekako mi se ta misao urezala, kao podsetnik uobičajenog toka stvari u svemu što počnete da ostvarujete. A naročito ako je to nešto što je kontra uobičajenom načinu mišljenja. Kao što je ovaj naš, u odnosu na mišljenje većine iz naše okoline.

Ipak, da ne pomislite da sam postala neki vanzemaljac, koga više ništa ne može da pomeri ili pogodi, evo da znate da nije baš tako. Kako sam što se nekih stvari tiče ušla u treću fazu, kad me napadaju, nije lako održati veru u srećan ishod, u pobedu.

I baš tu sam našla rešenje. U veri. U bogu. Ali onom u meni. ÄŚim sam osetila strah u sebi, i čim su se ove prethodne misli razvile, shvatila sam da sam pala, da sam opet zaboravila ono osnovno. Pa Bog je u meni. Ja sam On. A njemu, tj. meni je sve moguće. I opet smo se pogledali, moj Bog i ja, u ogledalu duše. I opet sam osetila tu neizmernu snagu ljubavi u sebi. I opet sam se uspravila, smirena, sigurna. Sve će biti dobro. Sve će biti baš onako kako ja hoću. Jer je to jedino pravo i dobro. Jedino što zaslužujem, ja kao bog u meni, je da budem srećna. Jedino što treba da prihvatim je da budem srećna. I ja i svi ljudi oko mene. Svi.

I videla sam, opet, kako je to biti ispunjen. Kako je to zaslužiti da budeš srećan. Tako što prihvatiš boga u sebi ;)

Zar to nije predivno? Hvala ti... Eh, kako je to lepo... Hvala ti, hvala ti, hvala ti, hvala ti... :romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 05.09.2011. 08:09

Prepodnevna smena, pa je i mama budna rano, i pije kafu, iako bi najradije nazad u krevet. Jutro je divno, blago, najavljuje topao, a ne vreo dan, i sve u svemu puno razloga za radost.

Ipak, ne mogu sasvim da se odvojim od prethodne večeri koja je donela brigu usred sreće, i radost usred dugotrajne muke. A i jedan dug sms razgovor je doneo mnogo zanimljivih razmišljanja. Recimo o tome kako se uplašimo upravo onda kad dobijemo nešto veliko i vredno. I to obično kad hrupe ometači i problemi, pa pomislimo da to nismo ni zaslužili. A jesmo.

Gomilanje tih, tudjih, a i mojih "ometača" mi govori o tome da me čeka borba vredna truda, ili makar više prilika da stanem i dobro razmislim, tj. osetim šta želim. I tu će biti dovoljno onih trenutaka po kojima se "poznaju junaci". Ipak, važnije od junaštva je što se tako prekalimo, ostanu čiste želje, a sve drugo što ih truni otpadne, sagori u plamenu iskušenja. Ali, sve u svoje vreme. Uz revizije i imaginacije.

Ali, najbolje od svega je što tudja radost nakon dugog mučenja meni znači toliko mnogo, sa više strana.

Prvo, moji najbolji prijatelji su najzad izašli iz finansijske agonije koja traje skoro 2 godine. Kako je divno čuti im vedrinu u glasu :) Prosto sam mogla da vidim kako su se uspravili, sad kad im je teret pao sa ledja. Divno. Ako je iko to zaslužio, oni su.

(Evo, upravo mi stiže sms od njih :) Slučajnost? Pa, mislim da smo to obradili u prvoj lekciji ;) )

Drugo, nikada nisam ni za tren sumnjala da će se izvući, i sto puta sam ih "dizala" iz bedaka, i radila imaginacije za njih. Znali su za deo toga, i bili zahvalni. Tek sad su zahvalni! I jedan od načina na koji žele da pokažu svoju zahvalnost može da reši neke moje probleme. Lepo 8-) . Ne znam zašto, ali ovaj smajli me neodoljivo podseća na našeg Petka, a kako ovom prilikom opet mislim na njega, evo ga još jednom 8-)

Treće, sad oni kreću da "guraju" u mom pravcu, tj. da mi šalju pozitivnu energiju, da mi pomognu da rešim svoje probleme. I znajući snagu takve pomoći, mogu samo da pretpostavim kakva me sve iznanadjenja čekaju. Pozitivna, naravno.

Da, mislim da ću i ja uvesti reč "izazovi" umesto "problemi". Tek sad mi je jasna razlika u težini ovih reči. A pre 10 godina sam se sprdala sa tim, naviknuta da gledam istini u oči, bez šminke, bez ublažavanja. "Reci, brate, kako jeste, šta mi tu prosipaš ta belosvetska s... . Problem je problem, i tačka!" Da, da, tako nekako bih tada reagovala. Još jedna od milion stvari u kojima sam se promenila.

I kad smo kod promene, ona je nekako čudno dvosmerna u mom slučaju. Sa jedne strane sam daleko mekša, pitomija, prihvatam stvari, ne idem protiv njih, tražim lakše načine, a ne samo onaj koji sam specijalizirala, "glavom kroz zid". Otkrila sam u sebi mnogo toga što je dugo stajalo zatrveno, ili neiskorišćeno. I divno je koliko sada vidim koliko blago ima svako od nas u sebi.

A sa druge strane sam postala otresitija, i više mi nije strano ni da opsujem kad mi se psuje, ni da popijem kad mi se pije, ni da ispunim bilo koji drugi svoj hir, odnosno trenutnu želju, ako mi se to tada radi. Zanimljivo je koliko je ta vrsta opuštenosti i slobode drugačija, da ne kažem dijametralno suprotna, od onog stalno stegnutog stava da moram da kontrolišem sve u svom životu, da moram da ponesem svoj teret odgovornosti i muke, da moram da prihvatim da "život nije igra"... Fuj, ne mogu više ni da pišem o tome, toliko mi je to sad strano. Jeste li i vi to primetili kod sebe?

U svakom slučaju, da ne bih morala (kao moderator, jel te) da ovo prebacujem na neku drugu temu (recimo sa iskustvima), mudro ću ubaciti zaključak koji će "izvaditi" ovu priču.

Dakle, hvala ti, jutro, na svemu što si mi donelo danas, i što mi ovaj dan nosi.

Hvala ti i na podsećanju da je dosta toga počelo juče. Hvala ti na prošloj noći.

Hvala ti na podsećanju šta znače prijatelji.

Hvala ti na podsećanju šta znači prava podrška, i koja je snaga pozitivne energije, posebno kad je pojačana iskrenom ljubavlju. U ovom slučaju je ljubav medju prijateljima, ali važi za svaku vrstu ljubavi. Ona je začin koji običan ručak pretvara u gozbu.

Hvala ti na podsećanju da sam se promenila. To je dobro. To je sjajno, zapravo. Jer je to prvi i najvažniji korak u promeni svog života. Postani, uradi, dobij. Tim redosledom. Dobro je.

Hvala ti na još nekim novim informacijama, novim saznanjima, koja ću sigurno koristiti da bi i drugi korak, uradi, imao isto tako vidljive rezultate.

Hvala ti na svemu. Zaista. Jer mi sve treba. I izazovi i darovi. Kako je to sjajno izbalansirano!

Hvala ti
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 06.09.2011. 15:23
Hvala na kafi koji upravo pijem dok citam tebe Mau,

Hvala sto sam shvatila da borba ponekad, moze i da predahne, osetim u dusi kada mogu da stvari uradim mnogo brze i mnogo bolje, umesto glavom kroz zid.

Hvala ometacima..draga mau po meni su ometaci, pomagaci uspeha ipak, u nama je kako cemo ih voditi. Ometace pretvorimo u pomagace jako vesto i naravno sami se i sklone, bez konflikata.
Opet je tu u pitanju moj nekadasnji tekst KAKTUS.

Hvala svim tudjim radostima oko mene.... broj se tako puno siri, a kad pomislim kako su ljudi se plasili i cak me puno izbegavali, jer sam i ja tada bila zbunena, a i trebalo je meni mog sveta, ja sam takoi oterala ometace.. vidis
Hvala Mau za uspeh tvojih priajtelja , tvoj, moj, svih nas. Svako zasluzuje, svako.

Uvek tudja radost donese radost, tudji uspeh donese uspeh. Eto zasto je vazno da svaciji uspeh cenimo, nevazno da li je uspeo dobiti pare, uspeo da ide negde na odmor, uspeo da napravi kucu, da kupi auto, da se izleci, da napise nesto fantasticno, da zavrsi fakultet. Hvala na svacijem uspehu, njihov uspeh je moj uspeh.
Imam puno uspesnog udela na mnoga, mnoga mesta. Pomaganje je moja vrlina, pomazem i pomaze mi moja dusa da ja blistam i stvaram, a i da dobijam i to mnogoooooooo. hvala mojoj dusi, hvala svima.
Izazov je jedina rec, bas tako, hvala svakom izazovu, ja onu drugu rec vec brisem iz recnika i moje biblioteke.
Ranije sam govorila nesto sto nisma bila svesna, davalo mi je velike moci, ali koristila sam pogresne reci, kojih sma danas svesna. Marfi je jako u pravu tu, od kad ih ne vidim tako i ne koristim, desavaju mi se samo lepe stvari. Afirmacije su jako vazne, i vazno je kakve su. HVALA MOJIM AFIRMACIJAMA, MOJIM NAJLEPSIM PESMAMA. kako je lepo osecaj dara i pisati najlepse pesme svoga dana, a to mogu samo ciste duse ocigledno. Hvala,hvala,hvala.....
Sebe pronadjemo ukoliko damo dozvolu, a to je slusanje samo pozitivnog u sebi. Ljudi cesto brkaju, pa stalno nose osecaj sestog cula kao, govori im untar njih, a stalno samo u negativnom pravcu, hrane se negativnim mislima, strahom, tugom.... hvala sto danas svakog zaista prepoznam i samo se smeskam njihovim ispadima, jer smeh je fantastican lek, za njih i fantasticna odbrana za sebe, a velika mu pomoc. Hvala, hval,, hvala, hvalalllllaaaaa.

Draga Mau, to te sada vodi najvecim uspesima, ta sloboda. To je ono sto ti daje krila.. Hvala sto dozvoljavas sebi, da moj trud i trud svoma ovde upucen tebi, cak i ona mala maca crvenkaste haljinice je uspela u svojim namerama... hvala svima nama, tvoje promene su nasi uspesi, a sada zaboravi sebe u drugom planu, sada sedni sa svima nama u red, nije ti vise mesto iza, da nam stalno gledas ledja.Ta tvoaj mirnoca ne moze da vidi, kad stojis iza nas, nismo mi tu da ti zaklanjam divan pogled tvoje ciste duse. Mi smo ovo hteli od tebe i sad sedni pored nas. Hvala, hvala jos jednom uspehu. Licna iskustva ipak sve jedno stvaraju najace zile i otvaraju neverovatne vidike. Kreacije, inspiracije, udruzenje umova, ovako se krece, samo na opvakav nacin. Hvala mojoj dusi sto mi je pokazala kako se to radi, a uspeh mi je u tome sto sam prosto cistila svoju dusu, lecila svoju dusu, da mi je smesno kada neko pati danas. Hvala duso draga, pomogni svim ljudima ovog sveta da se ugledaju namene, da zaborave smesne patnje, da se raduju sa mnom. Hvalala, hvala, sto Je danas Mau jedna od tih sto gleda, vidi, razume kako , razume sta je u meni, vredelo joj, mnogo se je pozabavila sa mnom, ne puno kao slikom ometaca, koliko slikom andjela u meni... bravo Mau... vidis, mozda nisam znala uvek da objasnim, ali sam znala da osetim. Kod mene je redosled: sam i osecam, vidim ( uvidim), stvaram dobitak. Kazu da najbolje ide ljudima sa debelim iskustvima na licnoj kozi, i sto se bolje udubimo u uspeh ljudi, a ne zasto i misliti o njima nesto drugo, ti njihovi uspesi su nasi uspesi, eto zasto ja mislim da je moja prica vazna za ljude, i niz drugih prica, i hvala sto dovodim uspesnom kraju ono sto zelim, kako zelim za mngo dobro ovoga sveta.
Zato Mau, nije ti sad potrebno gadjenje, zameni ga radoscu trenutnog dobrog u tebi i dobrog uspeha. NE stavljaj kvarnu jabuku u korpu, zaboravi, ocisti delic kvarnog, a to je gadjenje. ;) , koliko puta si me ucila :) , Ljubim pametnicu moju. Hvala, hvala, hvala.....
Hvala sto si me povukla za jezik jos jednom jer tesko usepem da ga oslobodim, a znam da je dobro, dobro dati da ti se povrati. Hvala sto ti mogu dati savet ovde, hvala sto ce mnogima pomoci sigurno, hvala sto kroz sve sta se dogadjalo sam uvidela koej poteze da povucem, hvala mojim snovima koji u danas stvarnost moja.

A za jednu poseban novcani uspeh hvala Nenadu,
Za jednu divnu pruzenu ruku hvala Petku,
Za Nevila hvala Slavku i Mau,
Za tajnu hvala Tajni,
Za Louise hvala jednom Milosu,
Za Marfija hvala jednom Draganu i mojima i hvala onome sto ej imao knjigu da mi je proda, prvenstveno...
Za moj cilj da zivim, hvala mom Sinu, koji se divno provodi po svetu u ovom letnjem raspustu, zelim svima najdivniju decu na svetu, divan je osecaj, najveci pokretac u nama.
Za jedan naveci ZNAK u najtezem momentu, hvala mom andejlu Suzy i uzoj grupi saradnicima u tome, hvala doktorima.
A ZA SVE OVAKO NA OKUPU HVALA MOJOJ DUSI I HVALA JOJ STO JE UCINILA TO SVE ZA MENE, HVALA STO SMO SE IZLECILE, HVALA STO DANAS SMO NAJBOLJE DRUGARICE, I ZAJEDNO PISEMO DIVNE PESME.
hvalaaaaaaaaaaa :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 07.09.2011. 08:57
Dobro jutro, dragi moji :)

Još jedan divan, jesenji dan. Miholjsko leto, kako to zovu oni što se još sećaju kako je osećati milovanje sunca po licu i hladnu mekoću trave pod tabanima. Izgleda da se i ja još uvek sećam toga ;) Na sreću.

Jutros opet imam želju da se zahvalim za juče, ali i za jutros. Prijatelji, andjeli, moje dobro dete, moja ljubav... Novac, koji je stigao, koji će tek stići...

Divne novosti kao sitna prolećna kiša padaju po meni, i ja prosto više ne znam šta bih rekla na toliku blagodat.
Ako sam i bila žedna, više nisam.
Ako mi je život i bio pustinja, više nije.
Ako sam i bila sama, više nisam.
Ako sam i bila izgubljena, više nisam.
Ako sam i bila nesrećna, više nisam.
Ako sam i bila bez ljubavi u sebi, više nisam.

Kako se zahvaliti na svemu tome?

Hvala ti... kako je to malo... Ali šta drugo reći, kad bi jedino odgovarajuće bilo izneti srce iz grudi i poslati ga oko sveta, da leti i u letu se zahvaljuje na svemu, da ceo svet zaspe tom neiscrpnom ljubavlju iz sebe, na isti način kao što ova kiša blagoslova mene zasipa ovih dana.

Eh, kako sam ja srećna... Bože, hvala ti. Kako je divno imati te u sebi, tako živog i punog ljubavi. Hvala ti, na svemu

PostPoslato: 07.09.2011. 09:42
Ovo je kao neka divna molitva zahvalnosti.
Prelpo Mau Hvala :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 09.09.2011. 00:19
Dobro veče, dragi moji.

Večeras sabiram utiske od današnjeg dana i spremam ga za reviziju. I ne znam da li sam ja to već usput uradila, ili je on tako sjajan bio, sa tek ponekom sitnom manom koja gotovo da i ne zaslužuje da se ispravlja, tek, večeras mi kroz misli idu slike mog vrta. Kakvog vrta? Sad ću vam reći.

Moj dobri i sjajni Nevil je naše živote uporedio sa vrtom. Mi smo vrt, a sve u njemu, drveće, cveće, žbunje, sve su to ljudi koji čine naš život. I ako vodimo računa o svom vrtu, brižno i odgovorno, sa puno ljubavi, on će napredovati. Kako nikad nisam nešto bila zainteresovana za vrtlarstvo, morala sam od njega da naučim osnovne stvari. O makazama revizije, i o zalivanju živom vodom.

Večeras sam, šetajući pored Save, rešila da deo lepote oko sebe i u sebi podelim svojim dragim ljudima, mom vrtu. I misleći na jednog, pa na drugog, pa na trećeg, i tražeći sve više te divne vode da je njima dam, ostala sam zasenjena njihovom lepotom, snagom, neverovatnim moćima, i još neverovatnijim plodovima.

Bože, da samo možete da vidite kakve sam vas videla! I ne mogu da izdvojim nikoga posebno, pogotovo što nisam videla sve, prekinuta na pola puta. Ali toliko lepote u različitosti, toliko različitih boja moći koja buja u vama... Zaista sam na trenutke ostajala potpuno bez reči, samo beskrajno zahvalna što su takvi ljudi deo mog vrta, deo mene.

I ta zahvalnost mi je davala snage da tražim još, i još, i još više tog bistrog leka za one kojima treba, koji su malo zastali, ili su malo klonuli, ili im je neka grana slomljena, ili deblo zasečeno, ili lišće opalo. Kako sam radosno gledala kako upija žedna zemlja pod njima živu reč što se bistrom vodom ogrnula. Kako sam mirno srećna grlila neka od tih stabala, osećajući kako se napajaju, kako se uspravljaju. I kako sam s nevericom gledala u vrt svoj, kao da ga nikad dosad nisam videla, pitajući se čime sam takve božanstvene zasade zaslužila.

Odgovor je tiho odjeknuo negde u meni, potvrda da to jeste moj vrt. I mada ja sebe ne vidim u njemu, osim kao vrtlara što je srećan što može da zaliva tu repliku rajskog vrta, znam da sam i ja tu negde. Makar kao vazduh, ili zemlja, ili voda. I to bi mi bilo dovoljno, iako znam da sam i mnogo više.

I dok se srce punilo lepotom, divljenjem i zahvalnošću, jedine misli koje su mu pravile društvo bile su:

Zar nije predivno?
Hvala ti, hvala ti...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 09.09.2011. 11:51
:D :D :D
hvala

Slika

Mau da se manje mucis da ga zalevas, evo pomoc....
Korisnikov avatar
Pridružio se: 24.08.2011. 01:06
PostPoslato: 09.09.2011. 22:01
Razmišljam večeras o svemu što sam čitala prethodnih dana na ovom mestu, o vašim postovima pisanim na različite teme: od dobrodošlice, pitanja, preko dogovora za susret, postova zahvalnosti i praktičnih tehnika. Inspirisana time, posebno prethodnim zapažanjima dragih Mau i Mile, pomislila sam kako ovo zaista jeste jedno od najlepših mesta, izabraću da kažem - na svetu. Sve ono što ljudi koji se zateknu ovde mogu naći, blago je koje može promeniti ljudski život. Svi govorimo različitim rečima i slikama, ali istim jezikom. Pre svega, govorimo da bismo podelili sa drugima sve najbolje što je u nama. Oni koji govore o svojim nevoljama ili neuspesima na putu oporavljanja ili poboljšanja svog života, odmah bivaju od nekog među nama uzeti za ruku, posavetovani i podržani na najtopliji i najjednostavniji način. Ovo mesto sa svim svojim postovima riznica je dobrote, lepote, mudrosti, hrabrosti, ludosti, teorije i prakse, duhovnosti i materijalnog. Ovo mesto svima daje utehu i nadu, podršku i način, veru i ispunjenje.

BLAGOSLOVENI SMO JEDNI DRUGIMA.

Volim vas i hvala vam, sve okice koje gledate ove reči. Iznad svega, hvala Bogu koji nas je na ovom mestu darovao jedne drugima: one koji govore, jednako kao i one koji ćute.

S osmehom,

M.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 10.09.2011. 10:10
Slika

Evo draga Margarit i za tebe jedan kristal, dobrodosla medju kristalima. Ovo jeste mesto kristala, slazem se sa tobom.
Znam da se ljudima desavale razne konfuzije, i meni ranije, koliko puta. Ali kada se shvati gde jeste ta granica da nema granice, sta znaci prosvetljenost zaista i kako gleda jedan prosvetljeni covek sa visine nezno na celi svet, taj nece imati niti konfuzija, niti ce ista suditi o tajni, Tajni i drustvu, niti o onima koji misle drugacije. ( o misljenjima se samo razgovara ili ne razgovara).
Bas kako si rekla ovo jeste jedno od najlepsih mesta sveta, cak za svakoga od nas mozda i jedino u nekim trenucima, sve dok se ovakav svet ne prosiri svuda oko njega. Htela sam reci odavde sve krece, licni razum, razvoj, upoznavanje, shvatanje, postovanje, milost, ljubav,.... sve te osobine koji ljudi traze i traze mozda jednog dana i pronadju u njima samima. Citati knjigu ponekad nije dovoljno to znam isto iz iskustva, ali nekoma jedna knjiga promeni zivot skroz, bar meni je tako bilo, mozda i zbog situacije koja me je tada zadesila, mozda.....ima mnogo toga.
Hvala ti sto si takva, draga, mila, darezljiva, delis svoja iskustva i traganja sa drugima. Svako od nas ceni svaciji trud i ulog ovde. ne stigne svako uvek mozda da se svakome osobno zahvali, kaze nesto, doda. Vazno je da se svi osecamo ovde prihvaceni i kada ne dodje neciji drugi glas, jer svako ima i onaj stvarni zivot u kome se detaljno trudi da ga priblizi ovome. Znam kaka jedno vreme nisam stigla ni da pogledam sta ima ovde, cak ni tekst na glavnoj strani da procitam, ali svako kad dobije taj momenat slobode i vremena on se pojavi ipak. Ima nas puno, a ima jos mnogo, mnogo vise postova ovde. Zato ponekad je dovoljno jedna slika na jednom blo kojem postu , jedan osmeh na brzaka i da svako se oseti dobro, pun milosti u sebi.
To i jeste pokretac coveka, to je ta pozitivna energija koja se siri i siri i siri i siriiiiiiiiiiiii.
Jedan veliki pozdrav ekstra za tebe sad i ovde kao i za sve ostalo.... i za sve ostale.

Slika

Hvala za svaki tvoj ulog i za tvoje divne reci, hvala sto postojis i sto si sa nama.
I da znas i ovo tvoje ime Margarit sam prvo zamenila za ime Margit ( brzina), koje me je podsetilo na jednu moju davnu koleginicu dosta davno, jako divnu, pa sam zatim odmah shvatila da je Margarit ipak u pitanju... a onda sam ukapirala da sam ja jednom skoro pre toga naslikala jednu sliku sa margaritama, koja se i Mau jako svidela, al bila je vec prodata i sada stoji u domu jednih jako divnih ljudi. Vidis kako sve ima neku svoju smisao draga nasa Margarita. :D

PostPoslato: 10.09.2011. 11:14
Ovo mesto je zaista rajska basta...
Hvala ti Boze na ovim divnim ljudima ovde...
Bas sam srecna sto vas imam.
Hvala vam sto ste uvek tu za mene, za sve kojima je potrebna ruka u magli.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 24.08.2011. 01:06
PostPoslato: 10.09.2011. 16:32
Mili moji,

Naša Mila me ponovo inspirisala da razmislim o još nečemu, da shvatim i da to podelim sa vama. Dakle, uzimajte sve što nađete na ovom mestu, sve što vam se dopada i što vam odgovara. Probajte sve! Kad ne ide jedno, pomoći će drugo. Kad zataji jedno, drugo će vas povesti napred. Ne tragajte za jednim, jer je SVE JEDNO. Sva ova znanja kao celina predstavljaju KOVÄŚEĹ˝IĆ S BLAGOM. Mila nas stalno i uporno opominje da uzimamo to što nam se daje. Neki to čine, neki čekaju. Ja i pišem uglavnom za one koji čekaju, da bi osetili neku lepotu i nadu dok stoje ne znajući šta da preduzmu. Mnogo je takvih, stoga je moja dužnost da radim za njih. No, kada se dah života u nama jednom pokrene, onda nema svrhe biti isključiv i tragati za jednim rešenjem. Tada sve postaje rešenje. Stoga, krenite! Krenite odakle hoćete, nije važno, samo krenite. Budite jedno sa stanjem o čemu piše Margarit, bavite se Silvinim metodom o čemu piše Petak, uzmite sve Miline pelcere kako ih je nazvala Zvezda, uzmite Zvezdin prevod Filipovog metoda, uživajte u slikama koje postavlja Buđenje, pratite tok života naše Mau koja plovi na svim ovim brodićima, pogledajte na šta je sve upućivala laloona u svojim postovima, kao i ono što su mnogi drugi ostavljali kao dragocenosti ovde. Dakle, ne čekajte, krenite. Ĺ˝ivot vas ne čeka, on teče pokraj vas, nudeći vam razne stvari. Uzmite, molim vas. Uzmite sve što možete, lako ćete kasnije zadržati baš ono što vam najviše odgovara. No, do tada uzimajte sve i probajte sve. Ovde je sve dragoceno, sve informacije su vam pod rukom. Izvinjavam se svima onima koji ovo znaju, ponavljajući da ja prevashodno pišem za sve one koji ovo ne znaju, koji nas još uvek krišom posmatraju, tražeći nadu, utehu i način da promene svoj život.

Bože, hvala ti što si nam dao ovo mesto na kom možemo da radimo za dobro drugih, za dobro celog čovečanstva.

Tiho i s ljubavlju ostavljam ove reči ovde, onima kojima su one potrebne.

M.

P.S. Zahvalnog srca za inspiraciju koju pokreće Mila, i za ovu divnu temu koju je pokrenula Mau.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 10.09.2011. 22:10
Dobro veče, dragi moji :)

Današnji dan ni po čemu nije bio poseban, osim po novostima prijatelja. Nisu bile spektakularne, niti posebno značajne. Ali sam se, zaključno sa ovim postom iznad, uverila da ih je bilo toliko da su mi prosto ukrasile dan. Kao biseri rasuti po haljini. I dok ide jedna od mojih omiljenih pesama, "What a wonderful world", moram da kažem poneku reč zauzvrat.

Prvo, HVALA VAM što ste prihvatili ovu temu. Na trenutke sam se pitala da li ima smisla održavati je "živom" iz dana u dan, jer mi se činilo da, osim mene, gotovo niko ne vidi kakva je fantastična snaga zahvalnosti. Sada vidim da nisam bila u pravu. I srce mi je puno zbog toga. Sad mogu da odahnem, i da kažem sebi "dobro je, sve je dobro".

Zatim, hvala mojim andjelima, i novim i starim. Neću da nabrajam više zbog čega sve. Zato što postojite, eto zašto. Dovoljno je i to da se razumemo ;)

Ali ovaj put želim posebno da se zahvalim jednom od njih. Našem Tajni.

Kao i vecina vas, i ja sam "slučajno" nabasala na ovaj blog upravo kad mi je trebao. Kakvo blago, kakva riznica pozitivne energije! Ništa nisam razumela u početku, ali sam osećala da sam na pravom mestu. I da čovek koji je to pokrenuo može da bude samo izuzetan, ništa manje od toga.

A onda forum, i prvi naši koraci. Kako nam je lepo bilo tada, sećate se? Malo tema, svi na okupu, svi kao porodica. I sada postoji taj duh, ta spremnost da pomažemo jedni drugima. Samo nas ima malo više, pa se malo teže snalazimo u gomili tema i postova. Ali smo napredovali, pa nam više i ne trebaju stare teme. Idemo napred.

Prva kafa... ;) Dobro, mislim na prvu kafu od otvaranja foruma. I kakvo divno iznenadjenje: naš Tajna izgleda kao dečkić, tih, miran, gotovo povučen. Ali već posle pola sata shvatamo da je to onaj isti mudri, dobri Tajna, koji je mesecima donosio stalno nove bisere mudrosti, nama pred noge. I da je to onaj isti istrajni mladi čovek koji se bori, najbolje što zna, za sebe i svoju porodicu. Ali i za nas.

Pa druga kafa. Sad smo već prijatelji, svi. Kakva predivna energija struji medju nama. Smeh, pa ozbiljne teme (naravno, Nenad je tu, pomalo nenaviknut na smeh ;) ), pa opet smeh... Djordje B, Olimpijada, Nena, Kalina, Sveca, Vetar (ili Oluja, kako ono beše?), Petar, Petak i ja. I naravno, Tajna.

Od tada smo se često dopisivali, sms-om ili mejlom. Brinuli o Tajni, zajednički, svo troje. I pri tom se sve čvršće vezivali, i sve više poštovali i voleli. Naš Tajna, kao pravi vizionar, usmeren na neku tačku u budućnosti, prepušta deo odgovornosti nama, moderatorima. Kaže, imam puno poverenje u vas. I kako da se ne potrudimo da ga opravdamo?

I danas, kad vidim u kom pravcu nas usmerava naš dragi admin, naš prijatelj i brižni staratelj, a pri tom brine da li je i to dovoljno dobro za nas, ne mogu a da mu ne pružim ovo malo sećanja kao neku vrstu ogledala.

Dakle, druže moj dragi, pogledaj se dobro. Tajna.rs je tvoje delo. Pogledaj šta si nam stvorio: oazu mira i pozitivne energije, kuću pun srodnih duša, dom kome se željno vraćamo. I nije bitno što neki i odu, iako znam koliko te je to pogadjalo. Ima takve dece, koja moraju da se odvoje da bi se osamostalila. Ali to ne znači da su nezahvalna. Ne, samo imaju novi cilj u vidu, i to ih vuče dalje. A čini im se da ih ostanak ovde zadržava, koči. I šta pravi prijatelj, ili roditelj, treba da kaže na to? Idi, i neka ti je sa srećom.

A za nas koji smo još tu, ovo je mesto koje osećamo kao topli zagrljaj.

Neki put sam potpuno bez daha kad ga osetim kako me greje. A neki put mi se čini da ti nisi svestan toga. Da si, zauzet brigom da nam što više toga obezbediš, zaboravio da se i ti tu malo ogreješ. Dragi moj Tajno. Osvrni se malo na svoje delo. Od svih blaga kojima težiš teško da će neko biti ovako veliko i lepo kao ovo koje si već stvorio. Mesto puno ljubavi.

I mada nije ni prvi, a ni poslednji put, reći ću ti ovaj put zbog tebe, ne zbog sebe:

HVALA TI

I mada ni ti ni ja više ne vidimo Boga onako kao pre, nekako mi ovde ipak ide ona izreka od pre:

BOG TE BLAGOSLOVIO

U meni, u tebi, u svima. Mada, osvrni se, pogledaj sve ove divne ljude. Ti si već blagosloven! :)

Ljubim te
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 11.09.2011. 07:37
Mau, ti si jedno VEEELIKO SRCE! Hvala tebi puno što si takva.

U stvari, opet treba da se zahvalim sebi što sam te privukao u svoj život :lol: :lol: :lol:

Malo sam škrt na rečima od jutros, ali mislim da stvarno nema potrebe da objašnjavam zašto sam ti zahvalan. To vide svi koji su bili na ovom sajtu više od jednom. Tvoja transformacija mi je uzor na više polja i hvala ti što mi pružaš priliku da učim.

Hvala ti na svemu!
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
PostPoslato: 11.09.2011. 11:45
Dobro jutro, dragi moji :)

Dobro, dobar dan. Prekinuo me je poziv koji je nekako zaokružio ovo jutro. Sve je dobro.

A počelo je budjenjem pre 5. Sećate li se mojih budjenja? Ja sam ih gotovo zaboravila. Ali me je san pun emocija i bojazni probudio, i podsetio šta treba da radim. Sela sam u krevetu, i kao da obuvam stare, dobre cipele, lako ušla u staru naviku da tapkanjem uradim reviziju tog sna. Uradila sam je, lako, i bez napora. ÄŚak i bez pravog ocenjivanja, bar u početku. Počela sam da osećam "ocenu" tak kad je prešla 0, i počela da raste. 3. 5. 8. 10. Ok, dovoljno.

Ipak, važnije od ocene bilo je podsećanje da moram da se uozbiljim. To što me je san probudio znači samo da nisam dovoljno dobro radila revizije. Da nisam dovoljno čistila. Malo sam se opustila, zaneta poslednjim velikim ostvarenjem u mom životu, ostvarenjem ljubavi mog života. ÄŚinilo mi se da sam završila sa tim, i da sreća koja me nosi od tada ima snagu revizija. Niti sam završila, niti je to isto što i revizije. Zapravo tek sam počela. A bez revizija to neću moći da ostvarim onoliko brzo koliko bih to htela.

Zato je jutros prvo "hvala" bilo mojoj podsvesti koja me je prodrmala za ramena, i podsetila na to šta znači biti odgovoran za svoj život. Raditi na njemu. Raditi na sebi. Bez prestanka.

Naravno, tu je i "hvala" mojim prijateljima. I onima koji su se javili, i onima koji nisu. A posebno jednom od mojih andjela koja sutra ima pretposlednji ispit. Osećam da je umorna, nervozna i nesigurna, i zato sam danas uz nju. Nije prvi put, naravno. Ali danas joj posebno treba podrška. Tu sam, mila :)

A na putu od prodavnice do kuće sam naišla na jednu lepu, uspavanu bebu u kolicima. Naravno da svako normalan na takav prizor može samo da se nasmeje od lepote. Kod mene je to malo jače nego kod većine "normalnih", jer stvarno volim decu. Ali ovaj put je iz mene izletela misao koja je čak i meni bila nova: "o, milo moje lepo dete". I po prvi put u životu sam tudje dete osetila kao svoje. Prvi put sam shvatila da svu decu na svetu osećam kao svoju. I ostala sam zatečena, i ganuta, i zahvalna, i obradovana. Jer sam shvatila da je to ono što je božansko u bogu. U Isusu, Muhamedu, Amonu Ra, meni. Ta ljubav za druge kao da su moji, od mog tela otpali. Ljubav koja pomera bregove. Ljubav koja spaja, podiže, leči, štiti, krasi. Ljubav na koju cela priroda odgovara lepotom, izlaskom sunca, jutarnjim pojem ptica, otvaranjem cvetova, lizanjem krzna svojih mačića, jaganjaca, ždrebadi... To je ta veza sa svim što postoji. Neverovatno. Za sada je osećam sa decom, pa i sa prirodom, ali verujem da ću je jednog lepog, prelepog dana osetiti i sa svim, baš svim na ovom svetu.

Hvala bogu u meni što mi se sve češće javlja, i pokazuje mi se u ogledalu. Nadala sam se tome. Godinama sam žudela za tim. I plašila se da sam nedostojna. Ne znam šta sam tačno to uradila da sada postanem dostojna. Osim što sam se na sve moguće načine trudila da zaslužim da reč njegova, reč istine, ta božanska ljubav koja život stvara, jednog dana oživi i u meni. Seme istine je ipak, ipak našlo plodno tlo u mojoj duši. Ah, kakvo olakšanje...

I ah, kako je divan put predamnom. Dug, sjajan, otvoren. I mada neka vrsta jutarnje izmaglice još uvek lebdi nad njim skrivajući od pogleda ono što me čeka na njemu, znam da me prava čuda, pravi darovi, tek čekaju. I ko se tome ne bi radovao. I bio beskrajno zahvalan na svemu do sada, kao i na svemu od sada.

Hvala ti, na svemu
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike