Ho`oponopono/ iskustva

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 11.10.2012. 11:48
PostPoslato: 11.10.2012. 11:59
Slucajno sam naletela na knjigu na internetu, procitala je i krenula u akciju. Nesto sam gledala i na youtube nisam do kraja zbog poslovnih obaveza ali za 2 dana saznanje o postojanju ho oponopono mi je otvorilo prozor u svet. Citala sam Luizu Hej, Marfija.. svasta nesto i nikad nisam imala motiv da to dugo primenjujem.. ali ovo otkrovenje za mene je neverovatno.. Za ova dva dana osecam nekakav spokoj, kad izbije kurslus trudim se da i njega saniram da se primirim sto pre, ali to su pocetnicke greske i normalno je da postoje..
sad sam i vas forum nasla uclanila se, pa cu vas iscitatavati.. Nadam se dobrom druzenju, razumevanju i miru iznad svega..
Volim vas !!!!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.10.2011. 16:44
PostPoslato: 15.10.2012. 19:09
Hej dragi moji...nisam se pomirila sa bivsim deckom,ali sam u medjuvremenu dosta toga novog i korisnog saznala o djelovanju ove tehnike.Nepisano pravilo je da sve dok postoji namjera prilikom ciscenja,havajska djeluje suprotno od onoga sto zelimo.Vazno je cistiti onaj dio sebe koji nas je doveo u tu i tu situaciju,da budemo odbaceni,ostavljeni,prevareni...jer uzrok nije u ovom sad momku,niti u bilo kojem prije njega,uzrok je u meni i nemam ja sta vizualizirati spolja ako to isto nemam u sebi.Dakle,ja sam duboko zagrizla sa ciscenjem...cistim period za periodom,djetinjstvo,pubertet...stresne situacije.Trenutno nema nikakvih pokazatelja,jako je sve konfuzno,ali vazno je da sam pocela i da vjerujem.Ove stresne situacije su me ponovo vratile Izvoru.A taj izvor sa premjestila u druge ljude nazalost...Izgubila sam sebe,i trazila svoju srecu u drugima,u tudjoj paznji i ljubavi,a uskracivala sam je sama sebi.Kakav apsurd od zivota. :D Al nikad nije kasno...Postala sam prava vrijednica kada je u pitanju rad na sebi,cistim se ovom tehnikom svaki dan,a eft koristim jednom sedmicno.Uporedo radim tibetanske vjezbe,informisem se o okretanju cakri...citam motivirajucu literaturu.Cistim sva ruzna osjecanja,od strahova,predrasuda,osjecaja zavisti,gnjeva,ljubomore...radim vjezbe od Louise Hay za oprastanje sebi i drugima pa se zamisljam kao mala djevojcica koja takvu sliku smanji na velicinu srca i tako je cuvam tu i svaki put kada krenem za samoprekorom pogledam je i zaronim duboko u te plave oci,kazem joj..."U redu je,svi grijesimo...uspjeces,samo nastavi da hodas." :D I tako...Zelim da povratim ono iskreno i nevino povjerenje u univerzum koji sam nekad imala,a nadam se da hocu.Dosta toga se u medjuvremenu nakupilo,nije lako sve ocistiti.Toliko od mene. :D
Sve svoje nosim sa sobom!

Pridružio se: 29.05.2012. 12:35
PostPoslato: 17.10.2012. 15:27
think twice je napisao:Nepisano pravilo je da sve dok postoji namjera prilikom ciscenja,havajska djeluje suprotno od onoga sto zelimo.

Kada mi nesto zelimo ne mora da znaci da je bas to najbolje za nas. Ho'oponopono nam daje upravo ono sto je najbolje za nas, cesto se desi da to nije ono sto mi mislimo da zelimo, vec nesto mnogo, mnogo bolje cemu mi moramo sa poverenjem da otvorimo vrata.
Po meni, praktikovanje bilo kakvih vezbi koje se odnose na ZP ne ukljucuju konkretnu osobu (recimo da neko ode ili se vrati u nas zivot) jer to je onda manipulacija ZP-om. Mi samo trebamo zeleti najbolje za sebe, a sta je to? Mi to ne znamo. Univerzum zna, Bog zna (u sta vec verujemo). Na nama je samo da verujemo. Ako neko ode...super, znaci da nas ceka nesto jos bolje. Ako ostane, opet super, bice jos bolje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 31.10.2012. 23:40
:chores-laundry: :chores-laundry: :chores-mop: :chores-mop: kod mene djeluje fenomenalno upravo BEZ OCEKIVANJA.

Pridružio se: 04.09.2011. 14:20
PostPoslato: 23.11.2012. 00:35
E sad moje prvo iskustvo sa Ho`oponopono, posle procitane knjige nisam primenjivao mantre par dana,i jednog dana u skoli mi bilo dosadno na casu hemije pa sam rekao sebi ae da izgovaram sto duze mogu "Zao mi je, Molim te oprosti mi, Hvala, Volim te",posle odredjenog perioda sam krenuo da se osecam istinski srecnim, uzbudjen,nisam brinuo ni oko cega,sve sam gledao sa pozitivne strane,osecao sam se stvarno lakim ko perce,ko da lebdim, nikad se do sad nisam ovako lepo osecao, drugarice su mi govorile kako prosto sijam, kako je danas moj dan, al taj osecaj je posle nekog perioda nestao na moje razocarenje, pokusavao sam posle vise puta da vratim taj osecaj izgovoravajuci mantre al mi nije uspevalo ko da vise nisam osecao efekat pa sam vremenom i gubio veru u Ho`oponopono pa sam vrlo ubrzo prestao da ga korisitm.Ali preporucujem ga svima jer ovo jedina metoda koja je na meni imala pravi instant efekat koji za mene predstavlja pravo cuda, jer takav gore opisan osecaj do tad nikad nisam imao, nikad se ni priblizno nisam osecao tako mirno i srecno,prosto sam prstao na sve strane od pozitivne energije. :D

Pridružio se: 05.02.2011. 17:38
PostPoslato: 24.11.2012. 22:12
Dragi Orbit,nemoj gubiti vjeru u hooponopono,nastavi čistiti,ali kako Nina kaže,

bez očekivanja. Sretno :D !

Pridružio se: 22.12.2010. 16:45
PostPoslato: 25.11.2012. 10:38
!
"Onima koji veruju, nijedan dokaz nije potreban. Onima koji ne veruju, nijedan dokaz nije dovoljan"~ Einstein

PostPoslato: 25.11.2012. 17:29
To moje iskustvo sa HO`OPONOPONO se desilo jos pre godinu dve dana tako da sam odavno proguglao o tome skoro sve...Verujem da sam prestao sam tim zato sto sam teze budio taj osecaj i zato sto verovanje u HO`OPONOPONO moje konkretne zelje i ciljeve izbacuje iz prvog plana vec ce mi univerzum doneti ono sto je najbolje za mene,tako da donekle ima odbojnost od toga da sebe shvatam u neku ruku kao lutku a ne lutkara svog zivota.Takodje zanima me da li je vazan redosled reci ja npr. koristim "Zao mi je, Oprosti mi molim te, Hvala, Volim te", ukoli koristim zadnje 2 to bi bilo "Hvala, Volim te"?A takodje ne bi voleo da mi stanje svesti i zivot zavisi od mantri, vec zelim da zavisim od samog sebe. :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 25.11.2012. 18:09
Kad kazes zao mi je.... kazes samom sebi.Kad kazes Molim te, oprosti mi, ti molis Bozanstvo u tebi da ti pomogne da oprostis sam sebi. Kad kazes hvala, to znaci da ti znas da je oprosteno. A volim te.... to govoris tebi..Bozanstvu...svemu....i tim ciscenjem vrcas sklad tebe i Bozanskog u tebi....pravis jedno

PostPoslato: 25.11.2012. 18:36
Da li mogu i da kazem "Oprosti,molim te"?Zvaci dve zadnje reci su ''Volim te'' i one su moze se reci najvaznije pa i samo izgovaranje te 2 reci stvara efekat? :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.11.2012. 23:15
Da te dve reci Volim te stvaraju efekat uskladjivanja svesnog i nesvesnog
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.11.2012. 23:18
Za lepe stvari koje ti se svidjaju misli u sebi Hvala...Volim te

PostPoslato: 26.11.2012. 01:39
Hvala..jos me zanima da li je u redu kad nekad osecam ko da ne deluju mantre iako ih izgovaram duzi period, jer obicno osecam prilikom izgovaranja kao nesto u stomaku i kao da postajem sve laksi, takodje zelim da naglasim da jos nisam uspeo da povratim stanje o kom sam vec pisao?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 28.11.2012. 23:43
*

Pridružio se: 19.11.2012. 11:08
PostPoslato: 29.11.2012. 11:53
Pozdrav svim pozitivcima! :D Citam vase komentare svakodnevno i uvek me vracate na pozitivne vibracije.Divni ste,i ostanite takvi! :D :mrgreen: A nekad sam i ja bila i osecala se kao sto kaze think twice:".Izgubila sam sebe,i trazila svoju srecu u drugima,u tudjoj paznji i ljubavi,a uskracivala sam je sama sebi".Ali sve je to za mene pluskvam perfekat!Sad sam srecna i bez nekog posebnog razloga,jednostavno :) uzivam u sebi i svemu oko sebe. :D :dance: Posto sam relativno nova u primeni ove tehnike,a volim sve temeljno da odradim,volela bih da mi date neke savete i sugestije u vezi same primene. :D Zanima me koliko puta izgovaramo te carobne 4reci za odredjenu situaciju/secanje koje cistimo?Ja ih ponavljam nekoliko puta,slicno afirmacijama,pa ne znam da li je to ok. :) I da li cisstimo dogadjaje iz proslosti po nekom redosledu ili kada koji padne na pamet?Posto ja idem nekim redosledem,npr. najskoriji dogadjaj,pa sve dublje u proslost,ne cekam da mi spontanu padnu na pamet vec sa namerom prionem na ciscenjem :chores-vacuum: Da li ispravno radim ili ne?Da li se i narednih dana vracam na dogadjaje koje sam prednodi dan ocistila,pa ih ponovo cistim(doterujem) ;) ,kao kod revizije dok ih posvest ne usvoji ,ili ne? :?: Tj. ukraktko,kako da konkretno primenim havajsku tehniku ciscenja.
P.S:Ivzvint'e malo sam se raspisala i udavila pitanjima,ali volem da znam kako i sta,pa da znam kako to sve ispravno da primenim u praxi.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 29.11.2012. 15:23
*
Korisnikov avatar
Pridružio se: 30.12.2010. 19:30
PostPoslato: 29.11.2012. 19:01
True Love,ti ne čistiš događaje,već svoja sećanja.Nije potrebno da znaš šta čistiš,ni kako se čisti.Nekada izgovaraš sve četiri mantre,a nekad samo hvala ti i volim te. Očistiće se ono što je najpotrebnije,a ti možda i ne znaš šta je to.I bez očekivanja.Predlažem ti da pročitaš Nulte granice i pogledaš klipove na youtubu,ima ih dosta prevedenih.Ljubim vas sve!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 29.11.2012. 20:15
E, evo me malo i na ovoj temi :)

Kao opredeljeni Nevilovac, ali pre svega "svaštar" u ovoj oblasti, odmah da kažem da svakodnevno koristim klasične četiri afirmacije, pre svega kad sam svesna neke negativnosti oko sebe ili u meni.

Ipak, ovih dana mi je do ruku došlo upravo ono što mi je trebalo - meditacija dr. Len, i to nazivom "Inner child meditation". Ja sam je prevela za jednog od andjela sa ove naše Tajne, od koga sam je i dobila, ali evo sad je dajem i vama.

Naravno, skinuta je sa youtube-a, pa ćete je lako naći. Traje nekih 19 minuta, uz kratki uvod koji ja nisam prevela, pa pogledajte i original.

A da se ne bi nekako obrisala, podeliću je na 3 dela. Nadam se da će vama prijati koliko je i meni :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 29.11.2012. 20:17
Meditacija sa unutrašnjim detetom

Po dr. Len ovo je najvažniji odnos u vašem životu.
Ovaj najvažniji odnos je odnos vašeg svesnog i vašeg nesvesnog uma. Mi ćemo ga zvati odnos „majka-dete“.
Majka, koja je svesni deo vašeg uma, može da bira šta će da radi: da brine o detetu, ili da ga ignoriše. A dete, ili podsvesni deo vašeg uma, je onaj deo vas koji sadrži sva sećanja i podatke od početka vremena i vašeg rođenja koje je došlo sa tim. I recimo da imate neke tamne mrlje, sećanja ili podatke, i osećate se pomalo neraspoloženo, frustrirano ili uznemireno. Po dr. Len, uzrok takvih osećanja su te tamne mrlje, podaci i sećanja, a ne samo dete. Uzrok su podaci i sećanja u detetu koje proživljava ta osećanja. Stoga je zaista potrebno da taj odnos majka-dete u nama funkcioniše na pravi način, bez bola koji nose podaci, sećanja i informacije.

Prvo što što treba da imate na umu je da ovaj proces uređujete polako. Za najbolje rezultate možda ćete želeti i da povremeno pauzirate ovaj video tokom prikazivanja, da bi se uverili i osetili da ste svaki deo ovog procesa dovršili kako treba.

A sada započnemo taj proces. Recite detetu u sebi „Ja sada priznajem tvoje prisustvo u meni“. Osetite njegovo prisustvo u sebi. Dopustite da se njegovo prisustvo još više otvori u vama.

Sada, kada ste svesni prisustva svog unutrašnjeg deteta, i da mu se obraćate, i da je ono deo vas, recite „svesna sam da si u meni, da si deo mene“.
Sledeće što ćete reći je vrlo jednostavno: „Ja te volim“. „Ja te volim“. Prihvatite da su sve rane i boli samo podaci u ovom detetu, i recite jednostavno: „Žao mi je, molim te, molim te oprosti mi zbog svih informacija i sećanja koje si ti proživelo kao tugu, žaljenje i bol“.

Govorite detetu prihvatajući odgovornost za sve muke koje ste stvorili i prihvatili i sakupili kao podatke, i recite mu da želite to da popravite uz pomoć tog deteta u vama.

Da biste to i učinili, morate da zamolite dete u vama za dopuštenje da to uradite. Ne smete nikada primoravati dete da učini nešto dok vam ono to ne dopusti. Zato ga nežno zamolite: „Molim te dozvoli mi da spustim ruku na tvoju glavu i da te pomilujem. Molim te, dozvoli mi da te pomilujem“. Nakon toga ga pomilujte po glavi. Vidite sebe kako milujete to dete po glavi, i dok ga milujete recite mu: „Volim te, i molim te oprosti mi za sve nagomilane podatke, sećanja i informacije koje su izazvale svu tu muku, tugu i bol. Ĺ˝ao mi je, zbog svih tih podataka, sećanja i informacija koje su sada smeštene u tebi. Ĺ˝ao mi je. Ĺ˝ao mi je"

A sada se malo izmaknite, i setite se da je ovo najvažniji odnos u vašem životu. Zašto? Zato što možete da naučite dete u vama da čisti za vas. Ono može to da nauči, i biće mu drago da obavi to čišćenje u vaše ime, automatski. Ali ako ne budete prihvatili to dete i brinuli o njemu, ono to možda neće učiniti. I zato, dok ga milujete po kosi, recite: „Volim te. I hvala ti. Hvala ti što si deo mene. Ĺ˝ao mi je. Ĺ˝ao mi je ako sam te zapostavila. Ĺ˝ao mi je ako nisam brinula o tebi. Ako sam te varala. Ili ako sam te nekada primoravala na nešto. Ĺ˝ao mi je.“
Korisnikov avatar
PostPoslato: 29.11.2012. 20:18
A onda počnite da pravite popis svih sećanja, najbolje što možete. Zatim ih ponovo prođite, i pustite kao film, kao probleme ili nerešena pitanja, i polako se obratite detetu: „Ako nemaš ništa protiv, molim te pomozi mi sada da se oslobodim ovih sećanja, da otpustim ove podatke i informacije.“
A zatim počnite da se oslobađate tih podataka, sećanja i informacija, počevši od glave pa sve do nogu. Budite svesni bilo kakvog bola, u glavi, u leđima zbog tog problema. I dok prolazite telom, i osećate bilo kakvu neprijatnost, čak i najmanju, govorite detetu u vama: „Molim te, otpusti sećanja koje se javljaju kroz ovaj osećaj, sada.“ A onda nastavite govoreći: „Ne znam koja su to sećanja, i ne želim i ne moram da znam koja su to sećanja. Ali ti znaš, i sada ih možemo zajedno predati Božanstvu, nadsvesti, i možemo je zajedno zamoliti da ih oslobodi.“

Dok ovo radite, nežno milujte dete po kosi. Sada ćete zamoliti dete da vam dozvoli, vama, majci, da ga zagrlite. Ali ne previše čvrsto, jer se ono možda plaši takvog zagrljaja. Zato nežno recite detetu „Molim te dozvoli mi da te nežno zagrlim“. A kada krenete da ga zagrlite, jednostavno ga tako i zagrlite. Sada ga nežno zagrlite. Obujmite ga i recite mu, iskreno i od srca „Hvala ti. Hvala ti što si deo mene. Volim te. I žao mi je zbog svih nagomilanih sećanja koje si proživelo kao muku, i bol, i patnju. Molim te, molim te oprosti mi.“

Kad to uradite, zamolite dete da vam da ruku. „Molim te dozvoli mi da uzmem tvoju ruku u svoju, i da je nežno milujem, koju god ti želiš da mi daš.“ A onda tu ruku nežno uzmite u svoju ruku, i počnite nežno da je milujete. I ponovo ga prihvatite govoreći mu: „Hvala ti što si deo mene. Deo mene na koji nisam obraćala mnogo pažnje. I žao mi je zbog toga. Molim te oprosti mi. Volim te. Volim te.“

A onda biste možda mogli da uradite još jedan popis prošlosti, bilo da se odnosi na finansije ili na odnose sa drugima. Možda popis nečega vezanog za zdravlje ili posao. Zato izaberite nešto od toga, i recite detetu: „U redu je, problem je samo u sećanjima, ne u tebi. I zato te molim da ih otpustiš. Molim te, otpusti ih.“ A zatim izaberite popis nekog dela svog života, nečega što najviše utiče na vas u ovom trenutku. Bilo šta što ima veze sa nekim sećanjima, podacima ili informacijama čije čišćenje bi vam u ovom trenutku najviše koristilo, i prepustite ih Božanstvu, sada.

Zapamtite, pravi problem nije u problemima. Pravi problem je u sećanjima, podacima i informacijama koje se vraćaju kao muke, bol i patnje, pa su sećanja, podaci i informacije ono što polaže pravo vlasništva nad vama. I zato želite da to dete, koje ima kontrolu nad tom tapijom, zamolite da je sada otpusti. I recite mu sada „Sada kad imaš tapiju, imaš i kontrolu nad njom. Molim te, molim te prepusti je Božanstvu, sada.“

Potom zamolite dete da vam dozvoli da ga uzmete za drugu ruku: „Molim te, dozvoli mi da te uzmem za drugu ruku.“ Zatim je, mentalno, nežno uzmite u svoju ruku, i počnite nežno da je milujete. Ĺ˝elim da vam bude jasno da su u ovom detetu smešteni svi problemi, i zato želite da ostvarite dobar odnos sa njim, i to da biste mogli da ih otpustite i prepustite Božanstvu. Zato nežno milujte njegovu ruku, a onda pogledajte u sebe i pregledajte popis. Potom se zapitajte „Šta se to dešava u meni zbog čega proživljavam ove probleme sa nekim ljudima oko sebe?“ Onda ih oživite, i recite: „Ne znam koja su to sećanja, zbog kojih sam nervozna, ili uznemirena kad sam sa tim ljudima. I ne znam o čemu se tu radi, ali znam da su to samo sećanja. A znam i da su u ovom detetu, i da ono pati od bolova od tih sećanja". I zamolite dete „Molim te, otpusti ih.“
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike