Ho`oponopono/ iskustva

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 08.11.2011. 12:16
PostPoslato: 16.08.2012. 23:24
...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.10.2011. 16:44
PostPoslato: 17.08.2012. 00:41
Hvala ti. :clap: :)
Medjutim,mene zanima jedna stvar.Znam da vizualiziranje konkretne osobe ne uspijeva i da to uvijek ide nekim posrednim putem.Prepustis sve Univerzumu i on te iznenadi i bolje nego sto si mogla da sanjas.Medjutim,ja sam trenutno blokirala svoju konekciju sa Univerzumom jer osjecam nedostatak veze,momka,zelim da se pomirimo...a isto tako znam da je zelja-nedostatak necega i sto vise zudis za tim nedostatkom sve ces ga vise privlaciti u svoj zivot,ako razumijete sta zelim reci.Dakle,ne znam da li sam trenutno dovoljno "cista" da bih mogla da radim bilo kakve vizualizacije zbog postojanja tog "nedostatka". :think:
Sve svoje nosim sa sobom!

PostPoslato: 17.08.2012. 09:21
...

Pridružio se: 19.02.2012. 21:17
PostPoslato: 17.08.2012. 09:23
po meni ovo ce ti vise pomoc

http://www.youtube.com/watch?v=XvBFBGb4p5M

PostPoslato: 17.08.2012. 09:36
...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 01.10.2011. 16:44
PostPoslato: 17.08.2012. 11:42
Hvala vam. :D Potrazicu Dushankine postove da vidim.Zaboravila sam reci da primjenjujem i eft i ja imam osjecaj sto vise primjenjujem sve sam dalja. :lol: Plac,glavobolja i situacija in real koja mi porucuje...nema nista od ovoga. :? A ja opet dodjem kuci,i udri sa tapkanjem...sat-dva... :lol:
Ista stvar kao i kod havajske je kad radim eft.Kad radim prva dva kruga placem placem,a onda kada treba da uradim onaj krug u kojem se u svojim mislima oslobadjam smeca koje cistim,ja ipak opet osjecam neki teret,sto znaci da nisam jos uvijek dobro ocistila.
Idem da trazim Dushanku.I pogledam ovaj tekst sa bloga i video koji ste mi poslali.Hvala vam. :clap:
Sve svoje nosim sa sobom!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.12.2011. 12:51
PostPoslato: 22.08.2012. 00:32
Mir vam želim,mir iznad svega ♥
http://youtu.be/gR1uzIYWnRM
Tobias Lars ho'oponopono
Ala je lep ovaj svet
onde potok ovde cvet :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.08.2012. 00:37
Mir vam želim,mir iznad svega ♥
http://youtu.be/ohT7YQm-CAE
Intervju sa dr.Hju Lenom - prvi od 9 delova
Ala je lep ovaj svet
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.08.2012. 01:35
Mir počine sa mnom.Mir vam želim,mir iznad svega ♥
http://youtu.be/JXQu6ogkXUU
Dr. Hju Len - Unutrašnje dete i disanje
Ala je lep ovaj svet
Korisnikov avatar
PostPoslato: 22.08.2012. 01:45
Mir počine sa mnom.Mir vam želim,mir iznad svega,moj mir ♥
http://youtu.be/PIcyKeg3wjI
Dr.Hju Len i Mabel Kac
Ala je lep ovaj svet

Pridružio se: 11.09.2012. 11:58
PostPoslato: 14.09.2012. 14:57
Cao svima :)

Ja sam nova,pa imam nekolika pitanja. Hvala :))
Kao i vecini,zanimljiva mi je ova tehnika prociscenja.
Nesto slicno sam vec radila. A to je ciscenje- S.N. Lazarev. Sjajan covjek,ali to nije tema. Htjela sam da kazem da mi je sve ovo vec poznato i da sam odmah sve i prihvatila,ali ne i shvatila :D

Kako sam ovaj put krenula ozbiljno u osvajanje Abrahamovih ucenja,ja sam skoro 2 nedelje bila srecna,radosna privukla neku robicu za zimu,ma sawrseno sam primijenila ZP(hihihi). Predivno!
I onda prije 3 dana dodjem ovdje,procitam o h'-no tehnici,pocnem da izgovaram i odjednom nema vise pozitivne energije,nikakvog ushicenja! Samo sam setala po kuci kao zombi :D..

Osjecala sam se malo bezveze jer mi se izgubio onaj prelijepi osjecaj,koji je traaajao 2 nedelje - konstantno!
Pretp.da je to proces ciscenja?!
E da, da kazem da od kad ponavljam ove recenice,da sam polomila bar 3-4 stvari,sinoc pocelo da nam prokisnjava i zamalo nije izbio kurslus! :D
Nadam se da ce kratko trajati! Nemam drugi stan :D

Pocela sam citati knjigu 'Nulte granice'

Za sad mi je nejasno je li bas obavezno ponavljanje svih 4 izjava?
Meni je nekako "Hvala" najbliza! I lijepo se osjecam samo sa njom.
Je li jos neko imao pad raspolozenja?
Jeste sve zavisi od osobe do osobe. Ali,zanima me

Eto,imala sam jos pitanja,ali zaboravih!
Hvala:)
Sto je najljepse sto mi se danas moze desiti?

In the Vortex 24/7

PostPoslato: 14.09.2012. 17:54
...

PostPoslato: 14.09.2012. 20:46
Hvala puno na dobrodoslici:D
Hvala na lijepim vijestima!
I ne daj Boze ,da se ovo ikome desava! Ovo je izgleda generalno ciscenje kad svi ucestvujemo :D
Super jos sjutra! Milina :)
E bas sam se lijepo nasmijala dijelu kad 'natekne pola glave' hihihi :D

Znaci dnevno da odvojim neko vrijeme,usresredim se na neki problem ,odnosno izazov i ''let's clean''!
A ta ciscenja,je li to kad osjetimo u sebi negativnu emociju ili kod drugih npr osjetimo nesto,ili se ponasaju kako nije u redu,pa se mi tada usresredimo i cistimo?
Mozda mi je konfuzno pitanje :O

Skinula sam knjigu juce,ali je jos nijesam citala. U svakom slucaju Hvala na pomoci i knjizici:D

Sad vidjeh knjizicu. Tamo sad pise da su afirmacije manipulacije da zavaramo podsvijest?
Zar ne bi trebalo da se owe tehnike dopunjuju?
Cistis se,pa onda afirmises i postajes bolji sebi i drugima..
Ccc ..e owakwe informacije me iznerviraju -.-
:)

In the Vortex 24/7

PostPoslato: 14.09.2012. 22:05
...

PostPoslato: 15.09.2012. 08:32
@ renjtb divna si! Hvala ti puuuuno! Pisem ponovo kad vidim pomak.
Hvala,hvala,hvala! :violin:

In the Vortex 24/7

Pridružio se: 06.08.2012. 12:53
PostPoslato: 21.09.2012. 11:20
renjtb je napisao:
think twice je napisao:Ja redovno radim ovu tehniku.U zadnje vrijeme njome cistim odnos sa bivsim deckom.Zanima me da li ova tehnika djeluje u takvim slucajevima,jer ja nikako da osjetim neko unutrasnje olaksanje kada izgovaram Hvala ti.Volim te.Dok govorim prve dvije mantre jako mnogo placem,jer sam svijesna da sam ja kriva za raskid,ja sam ga privukla svojim strahovima.Sada mi je mozda i ego povrijedjen,mozda zato i ne djeluje jer bukvalno non stop ponavljam a ne osjetim nikakvo poboljsanje u nasem odnosu,tj. u onome sto ja vidim u nasem odnosu,ako me razumijete.Inace,u pitanju je veliki nesporazum izmedju nas dvoje kao formalni razlog raskida,ali je taj strah onaj glavni razlog.Mene mnogo boli sto nisam dobila priliku da kazem Zao mi je.Vec to govorim kroz ovu tehniku,ali na drugoj strani se ne mijenja nista nazalost.
Sta vi mislite?

Hej :D ova tehnika ti djeluje na ama baš sve :) moj prijedlog ti je da uzmeš sliku od dečka i dok ju gledaš izgovaraš mantru,ali postoji mogučnost da kad čistiš,ta osoba može u potpunosti nestati iz tvog života,tako da uz to bi trebala raditi i vizualizacije željenog cilja :) predlažem ti i da napraviš reviziju tog događaja,jer te je očito jako pogodilo.Možeš vizualizirati i vaše pomirenje u kojem ćeš se ispričati,mislim da bi ti ta vizualizacija mogla najviše olakšanja donijeti :)ponavljaj to u glavi sve dok ne uvjeriš svoju podsvjest u to :) čisti i udri po vizualizacijama i mora bit rezultata :D isprobah sve oo i djeluje :dance:

po mabel katz bojim se da se Ho'oponopono ne smije miješati sa drugim tehnikama, naročito ne s vizualizacijom željenog cilja :mrgreen:

Ho' je prepuštanje višoj sili da raščisti stvar, a ako ta osoba nestane iz našeg života, onda je to u toj situaciji optimalno rješenje :whistle:

PostPoslato: 21.09.2012. 14:21
...

Pridružio se: 29.05.2012. 12:35
PostPoslato: 02.10.2012. 17:28
Desava mi se nesto slicno sto i svima vama.
Naime, situacija je ovakva. Imala sam vezu u kojoj smo se konstantno svadjali zbog kojecega (narocito njegovog neprestanog flertovanja sa devojkama, nisam ljubomorna osoba, ali mi je ovo delovalo kao nepostovanje i stalno sam mu skretala paznju da mi to smeta). Pocela sam da primenjujem ZP pre nekih godinu dana i desilo se to da sam se razisla sa deckom jer sam bila ubedjena da nikada nece prestati da radi stvari koje mi smetaju i da ja to ne mogu da prihvtim. Razisli smo se na moju inicijativu, on je zvao, ali ja nisam popustala. Onda je postao besan, pocela su vredjanja sa njegove strane, jedna strasna netrpeljivost. Meditirala sam, citala i primenjivala ZP i bila puna energije.
Onda sam naisla na Ho`oponopono i krenula sa ciscenjem. U pocetku nista. Kao da pricam u prazno, ali! Posle nekog vremena nailazim na decka sa kojim sam bila jos pre par godina u vezi i o kome nisam uopste ni razmisljala i u trenutku su mi prosle kroz glavu mnoge stvari iz te veze koje mi ranije nisu padale na pamet. Ukratko, sve sto sam ja radila njemu, radio je meni ovaj zadnji partner. Ali bukvalno preslikana situacija samo akteri izmenjeni. Uopste ne znam kako to nikada nisam povezala niti o tome razmisljala. Od tada mi je bilo jako tesko, samo o tome sam mislila, cistila, cistila, cistila, plakala, ma ubila se od plakanja dok sam izgovarala "zao mi je", "oprosti mi, molim te", "hvala ti", "volim te". Kako sam to cistila, dobila sam zelju da vidim ovog poslednjeg decka i razgovaramo u miru, bez teskih reci. Desilo se to da smo se pomirili, on je postao drugi covek, ono sto sam mislila da nikada nece da se promeni kod njega nestalo je, a da mu ja nisam ni rekla da to menja. Ali! Tu nije kraj. Rekao je da me voli i da mu je zaista tesko, ali da se nesto u njemu prelomila ovo vreme dok nismo bili zajedno, i da je shvatio koliko smo nas dvoje isti, da bi svadje bile neizbezne, a on to vise ne zeli. Rekla sam mu da postujem njegovu odluku i to je to.
I eto! Sigurna sam da je sve ovo posledica ciscenja, i ja cistim i dalje, ali sve osecam sve gore i gore. Pitam se u kakvoj sam to prljavstini zivela kada je ciscenje ovako bolno? Pocela sam da gubim stvari (sto nikad nisam), rasejana sam i uopste ne znam sta mi je ciniti. Da li da ostavim sve ovako kako jeste i samo da cistim i imam poverenja, ili da preduzmem nesto? Uz sve ovo, jako sam umorna, sanjam groblja, neke traume iz ranijih godina. Cesto me boli glava i nemam volju ni za cim. Ne vidim da je to jos kod nekog trajalo ovako dugo.

Pridružio se: 14.03.2012. 13:05
PostPoslato: 02.10.2012. 22:38
Draga Egerija,
to što mi čistimo nije samo naša "prljavština",pa nije ni samo iz ovog života,tu su i naši preci ,kolektivna svest i bogapitajštajoš. :)
Meni je sa Ho išlo vrlo lako(bez mnogo bola i suza) ali sam se možda ,za razliku od tebe srela s njim posle mnogo drugih tehnika,uz koje sam prošla mnogo lošeg ,u smislu bola i mnogo ružnih dogadjaja.
Svako od nas je priča za sebe. I sama sam imala periode kada sam gubila stvari,i to na takav način da nsam bila svesna ni gde ni kako-kao muva bez glave.U junu sam izgubila novčanik sa par hiljada i svim dokumentima,i baš mi je teško palo.Ali nisam jadikovala nad sobom,nego sam samo mislila -kad bi mi neko bar vratio dokumenta,da ne moram bar to ponovo da vadim-i novi trošak i gnjavaža.Ljudi me čudno gledali kad bih im to rekla.I zovu me iz Mupa posle 5 dana da ga je neko doneo . :D
Tada još nisam tako intenzivno radila HO .A otkad radim-polako mi se počinju dešavati razna čuda.
Najnoviji slučaj-počeo oktobar a imam dete drugaka,i krećemo ujutru u školu.Ustajemo u 6.30.Mislim da oduvek osećam averziju pema ranom ustajanju,i to mi je od detinjstva povezano sa osećajem hladnoće ,itd A moj sin sve to na kvadrat.Prošli vikend počnem čistiti na tu temu,i gle čuda dete ustane s lakoćom ,veselo i ceo dan peva.Malo čudo!
Možda da i ti usmeriš čišćenje na ono što te najviše muči,pa čekaš šta će se desiti....?
Odluku ,naravno moraš sama doneti,ali šta kad bi prestala,a možda 1 dan pre nego što predješ "kritičnu masu"?...I postane sve mirno i lepo i lako?...

Pridružio se: 29.05.2012. 12:35
PostPoslato: 03.10.2012. 10:30
Sonjice, draga vidim da si i ti prosla kroz isto. Nikako necu da prestajem sa ciscenjem jer vidim da deluje, mnogo stvari se promenilo u mom zivotu od kada primenjujem ho'oponopono. Samo se nisam nadala da ce to oterati ovog decka iz mog zivota (ipak smo mi uvek ispred sebe nevini i u pravu, a ona druga strana gresi). Prosto se pitam dokle ja to moram da ucim, taman jedna lekcija gotova stize nova. Sada vise i nemam zelja, potpuno sam prazna, samo cistim, cistim i prepustam se...
Ne znam sta me najvise muci, i zato samo cistim. Cini mi se da je bas Mabel pisala o tome da mi i ne moramo da znamo sta cistimo, samo ukljucimo delate. Ja sam se na pocetku usmeravala na odredjene stvari, a ispostavi se da je to samo posledica nekog sasvim drugog uzroka i onda ispliva nesto davno zakopano u mojoj podsvesti.
Skinula sam sa neta pesme o ho'oponopono i to pustam da se vrti dok spavam i sa tim se budim, mozda odatle ovi snovi, mozda je to preintenzivno ciscenje, sta znam.. Desilo mi se da sanjam nesto lose, probudim se i cujem glas koji peva "I'm sorry...." i kao da je sa neke druge planete, plasi me...
PrethodniSledeća

Povratak na Praktične metode i tehnike