Transcedent

Teme o praktičnoj primeni tajne. Koje metode i tehnike koristite i na koji način?

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 21.10.2017. 11:17
Transcedent " novi sistem" Z. M. Slavinskog, koji u svojoj knjizi Transcedent iznosi ovaj metod, osvrce se u izlaganju na ovaj forum prakticara i sledbenika Tajne, kao i samog filma Tajna, i iznosi svoja zapazanja i svoj pogled i na samu Tajnu i na poboljsanja, odnosno unapredjenja koja mogu da omoguce efikasnije praktikovanja Tajne.

Ovde ne zelim da reklamiram knjigu niti sistem. Takodje sam Transcedent necu citirati niti otkrivati podatke iz knjige. Ovde zelim da iznesem svoj rad sa Transcedentom, kao i " greske" koje prakticari cine kod praktikovanja Tajne i kako prakticar moze bolje praktikovati Tajnu

Ovde iznosim licno iskustvo i licno vidjenje i misljenje...

PostPoslato: 22.10.2017. 18:43
Transcedent kao osnovnu alatku u svom radu, bilo za uklanjanje ogranicavajucih verovanja ili za postavljanje ciljeva koristi DP4

DP4 je alatka kojom se priprema teren u nasem umu svesti i podsvesti nakon cega mi izvodimo radove koje izvodimo i sa Tajnom

Vizualizujemo zeljeni cilj ili ciljeve i to radimo do materijalizacije

Osim...

PostPoslato: 26.10.2017. 08:19
Moram ovde da ubacim jos neke podatke da bih pojasnio izlaganje.
Ako ste citali Zakon Privlacenja od Ester Hiks (koja je glavni lik i u filmu Tajna) mogli ste da otkrijete da se Zakon Privlacenja bilo za pozitivne ili negativne stvari aktivira tako sto morate da se na njih KONCENTRISETE
Takodje u knjizi Podsvest moze sve, naglasak se stavlja na Koncentraciju na cilj i to Duzi vremenski period. Takodje se opisuje Snaga koja se razvija od Koncentracije na jedan cilj i rasipanje paznje ako smo "koncentrisani" na vise ciljeva...

PostPoslato: 02.11.2017. 10:16
Elem
Kod Filma Tajna ponavlja se prica sa pocetka prosloga veka gde se od Hriscanske nauke Meri Bajker Edi radilo na izmeni verovanja i na pozotivnom misljenju. Ovde se tezi samo jednoj strani, pozitivnoj dok se negativna strana odbacuje ignorise i na nju se stvara otpor.
Mi zivimo u dualnom svetu i da bismo stavili pod kontrolu negativna verovanja i uverenja mi ne mozemo tako da se postavimo spram njih jer svaki otpor na nesto stvara istrajavanje toga.
Ako zelimo da pospesimo svoje delovanje, pored onoga sta zelimo mi moramo prihvatiti postojanje suprotne negativne realnosti. Kada bez otpora nesto prihvatimo to prestaje da deluje na nas i mi toga mozemo da se oslobodimo i to mozemo drzati pod svesnom kontrolom a ne da to na nas podsvesno deluje i osujecuje nas rad na ostvarivanju pozitivnog...
Tehnika odnos o alat koju koristi Transcedent u tu svrhu jeste DP4

PostPoslato: 02.11.2017. 10:24
Ovo dalje znaci da mi necemo kao sto se preporucuje u filmu Tajna baviti samo onim sta zelimo, vec cemo sa DP4 i drugim alatima ocistiti sve negativno sta nam se pojavljuje u svesti i telu kao reakcija na ono pozitivno sta zelimo

Na primer

Ja sada i ovde u Srbiji dam izjavu da ja sada dolazim do 1000000 Eura

Koja osecanja i negativna verovanja sve postoje u meni?
Vecinom uobicajna kao kod velike vecine ljudi koji ne da nemaju taj novac nego realno znaju i veruju da oni sami nikada i nece imati toliki novac jer do ssda ga nisu stekli a ne poznaju licno nikoga iz svog okruzenja ko je to uspeo
Sada sa DP4 ocistimo sva ta ogranicavajuca verovanja stavljamo ih pod svoju kontrolu i sticemo moc da biramo

Da li zelimo da verujemo i cinimo sve u skladu sa tim verovanjem da mozemo da imamo taj cilj ili ne mozemo da ga imamo

Bez obzira na nasa stara verovanja na misljenje i verovanje okoline ili bilo kog drugog...

PostPoslato: 02.11.2017. 10:36
Pod ciscenjem negativnog ja ne smatram da nesto odbacujemo. Upravo suprotno
Uzmimo na primer bolest. Recimo prehladu. Kada uklanjam prehladu iz polja svoje svesti, ja u stvari u potpunosti dozivljavam iskustvo kada sam bio prehladjen. To je jedna strana.
Druga strana ili polaritet tom iskustvu naravno predstavlja iskustvo zdravlja.
Da bih sebe oslobodio prisilnog ulazenja u iskustvo prehlade i odrzavao iskustvo zdravlja, ja moram oba ova iskustva da integrisem u sebe i tako se oslobodim prisilnog ulazenja u bilo koji od njih i sticem slobodu da svesno i voljno mogu da udjem i u iskustvo zdravlja i u iskustvo prehlade po svojoj slobodnoj volji. Slobodan sam od njih ali sam slobodan i da ih imam i mogu da biram sta od toga zelim.

PostPoslato: 02.11.2017. 12:03
Istrajna koncentracija
I Film Tajna i ostali sistemi na bazi Vizualizacije za ostvarivanje ciljeva koriste istrajnu koncentraciju na cilj
Mihajlovic pise
" Premda su neki ljudi postigli uspeh takvim postupkom on se svodi na ono sto opisuje DVD Tajna. Istrajna koncentracija samo na pozitivan aspekt zeljene situacije.
Moje iskustvo pokazuje da je za vecinu ljudi superiorniji metod u kome se prvo fokusiramo na cilj, uklonimo sve negativne misli i osecanja koje imamo o ostvarivanju cilja ( na primer necu uspeti, to je pretesko za mene itd ) a potom se potpuno distanciramo od njega."

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 24.01.2018. 19:48
:) kako promeniti sebe za 21 dan :?:
;)

Pridružio se: 19.02.2018. 10:11
PostPoslato: 19.02.2018. 10:43
Zanimljivo ali zar to vec ne radimo?Kada npr menjamo neko uverenje kako bi dosli do cilja,kada sto Ester kaze zvacemo misli u tacku boljeg osecaja? Pocinjemo sa mislima nizih vibracija (citaj negativnim) i krecemo se prema visim. Sto znaci da mi nista zapravo ne uklanjamo nego samo menjamo.Zamenjujemo misli niskih vibracija mislima visih vibracija,samim tim se menja i emocija i krajnji ishod.

Povratak na Praktične metode i tehnike