Oh, taj faks. :D

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 29.09.2014. 11:12
PostPoslato: 12.11.2015. 13:39
Da, da, znam. :D Težak mi je faks, ne mogu da naučim, nemam vremena, ne mogu da se skoncentrišem, bla bla bla.
E pa za početak : UGASITE FEJSBUK. :D Ne mislim generalno, već samo na par sati. :D
Pre nego što počnete da učite za taj "šugavi" ispit, test ili ukoliko ste školarac, za te kontrolne i pismene : MENTALNO SE PRIPREMITE! :D
O da, čuli ste me dobro! :D Ne možete početi lepo da učite ukoliko samo sednete i počnete sebe da terate sa "glupim" frazama o kojima vam mozak trubi non stop. :D
Ne, niste glupi. Veoma ste pametni. :D Vi pripadate evolucijskom dobu, rođeni ste u vreme gde informacije lete sa svih strana, a vi ih sve upijate kao sunđer. :D
Ili, da li ste svesni koliko ste tekstova pesama naučili? :D Pustite sebi neku pesmu koju se slušali pre 10-ak godina, pa vidite kako ćete znati sve reči, a niste toga ni bili svesni. :D
Dakle, izuzetno ste pametni. :D Samo, još to niste shvatili. :D Ali i to ćemo rešiti. :D
Sada, mentalna priprema pre samog učenja. :D Jedite, držite čašu sa vodom kraj sebe i neki slatkiš. :D Spremite se fizički, tako što ćete se na svakih 10-15 minuta ustati sa stolice, duboko udahmuti par puta i na nekih minut ili dva uraditi vežbice rastezanja. :D Pomaže, verujte mi. :D
I uložite malo vremena pre samog učenja da shvatite šta vam je cilj. :D Dokle želite da naučite. :D Zapišite to na papir i na nariktajte tajmer na telefonu kako bi vas na svakih 15 minuta podsetio da se ne zagubite u mislima. :D
Neke stvari, koje teže pamtite, napravite mapu uma za njih. :D Ispišite na papir, potom lepo ukrasite markerima, flomasterima, bojicama, ma šta god vam dođe pod ruku. :D
I onda, odradite ovaj eft. :D I spremni ste. :D
https://www.youtube.com/watch?v=sWapwcx3pb0

Povratak na Lična iskustva