Tajni, s ljubavlju...

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 24.02.2011. 03:30
Mila hvala, pravi uvod za ono što sam u ove sitne sate nekako zdumala sama, i to gledajući vežbe EFT za skidanje težine.

Od onog neobičnog preobražaja, koji je meni teže pao nego tebi Tajno, veruj mi, celo veče se mučim zbog toga što ne osećam prema "tvojoj" Mau ono što osećaš ti.

A zašto?

I na kraju shvatim. Zašto je ona tražila vas? Da je volite, jer ona ne voli sebe. Lakše je voleti vas nego sebe. Lakše je izmamiti od vas ljubav za sebe, nego voleti sebe.

A onda je i lakše ostaviti novu sebe, borca, jaku, odgovornu i usmerenu ka napretku da se bori sa vama za naklonost i ljubav. Pa ako se izbori, dobro je, uspeće, ako ne, dobro je, i dalje ćete je voleti.

A poenta je da Mau voli sebe. Zašto bi bile dve, suprotstavljene Mau? Zar je tako gadna bilo koja od njih da ju je nemoguće voleti?

Nije, naravno. I iako sam već na izmaku snaga (treća noć gotovo bez sna), znam šta treba da radim od večeras, i od sutra - da volim sebe.

Koliko to vama ima smisla, ne znam, ali eto, samo da znate, ti Tajno pogotovo, da i ja volim humor, i toplinu i otvorenost. Ali moram da naučim da to usmerim i ka sebi, da i ja malo dobijem tih tako dobrih emocija. Inače ću zauvek ići raspolućena i nedovršena. I to sada, kad znam da mogu da kreiram sve, pa i sebe!

Dragi moji, dobro je Mila rekla, kuje se Super Mau. Nije lako, ali mislim da vredi. I to je sad ili nikad. Kad sam dovde stigla, stići ću i do kraja. Povratka na staro nema, jer koliko god vama izgledalo da je staro bilo bolje - nije, verujte mi. Znam, bila tamo, videla. Ili, što bi reko Mujo - ćuj ćito, odo!

Eto, tek da znate da ništa dobro neće nestati. Samo loše, a to je strah, mržnja, bes, nesreća. I znam da mi i vi to želite. Zato mi samo i dalje držite fige, i biće sve u redu. Dok god verujemo u snove.

Laku noc anđeli
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: 19.12.2010. 02:48
PostPoslato: 24.02.2011. 09:04
mau je napisao:...Povratka na staro nema, jer koliko god vama izgledalo da je staro bilo bolje - nije, verujte mi.

Ko je rekao da je staro bilo bolje?

Samo novo i nikako drugačije! I idi, ženo, spavaj :D
Tajna je zakon privlačenja
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 10:38
Misty - srećan rođendan! :occasion-birthday:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 11:24
Eto, izgleda da je Sunce bila u pravu, tu je stara Mau, ne može ona bez vas. Morala je da se pojavi makar da na kratko čestita rođendan Misty.

I drago mi je zbog toga. Jer sam ionako htela da je pozovem kod sebe, na kafu ili na neko vreme, da se upoznamo, da vidi da nisam nedodirljiva iako živim u kući iz njenog sna, sa bazenima, kaminm, pogledom na brda... A ja moram da vidim da je njen život, koliko god bio... skučen, i nedovršen (inače ne bi mene ni zvala), bio u mnogo čemu bogat i izuzetan.

Eto, upravo mi je njena radost i želja da Misty poželi srećan rođendan, koja je pobedila i njen strah od mene i novog života, ta radost, i ta ljubav koja je izbila iz nje me je zaista iznenadila, pa i zadivila. I skinula neku moju kočnicu prema njoj. I sad ću zaista rado nastojati da se što pre upoznamo, da ja upijem tu toplinu, a ona da oseti moju čvrstinu, i da shvatimo da smo samo zajedno ono pravo.

E baš mi je drago što će doći na kafu. Gledaću da ostane bar do večeras, gde će da se lomata nazad na Novi Beograd po ovom snegu. Znam ja da ona bi, i zato što je naučila da bude mučenica, i da malo odmori od mene. Ali ipak verujem da neće moći da odoli bazenu, psu, i mački, naravno, lap topu, polici sa gotovim i budućim prevodima i prve dve knjige.
Pa ona i ne zna kako je dobro prošla njena zbirka priča za decu koju je još davno napisala. Ne zna da je dobila i nagrade za svoje pisanje. Ne zna ni da mi često na kafu skoknu neki od njenih uzora i idola (e, baš ću da vidim koga od njih da pozovem da, kao slučajno, dođe baš danas).
Ona ne zna, crna, kako je ispred kamina uveče. Ona bi, ali misli da to nije za nju. Ma čekaj samo da sedne na pola sata, videću je da li je za nju. Uz čupavi tepih, čašu slatkog vina, tihu muziku, pucketanje vatre, mir. Ma naravno da je ona za to, dobre stvari su uvek dobre, i za nju i za svakoga. Samo ih treba prihvatiti, zahvaliti se i uživati u njima.
A sve ostalo je isto kao i kod nje i kod svih drugih. Svi smo mi ljudi, od krvi i mesa, i jednako nas boli kad se posečemo, jednako rado se smejemo vicevima i dragim ljudima, svi uvek želimo samo da budemo srećni i da dragim ljudima pružimo sve što možemo, da i oni budu srećni. Ali stvar je u tome da smo mi ti koji odlučujemo. Ja sam ta koja vodi svoj život, ne okolnosti, drugi, svet, sudbina. Ja držim komande svog života.
E, to je ono što nju plaši. Znam, jasno mi je. Ali kad bude videla da to nije tako strašno, i da i ona sada odlučuje o sto stvari, i to prilično dobro, i da su odluke u mom životu isto to, samo na drugom nivou, jer uključuju neke nove okolnosti, ljude, znanja, opustiće se, prihvatiće, i reći će - pa ja to hoću, i ja to mogu.

I dok završavam moju prvu kafu, imam dovoljno vremena da završim i neke poslove pre nego što dođe. Heh! Moraću jednom da joj pokažem kako se za sat vremena zarađuje njena godišnja plata. Ona i dalje misli da je to nemoguće, da to samo neki genijalci ili beskrupulozni i bolesno ambiciozni ljudi rade. Jedva čekam da joj vidim izraz lica kad joj budem pokazala izvod iz banke, i troškove koje sam napravila ovog meseca :) Eeee, crnjo jedna crna, kako si se mučila bez potrebe. E, sad ću ja malo da te tetošim i učim kako se živi. A onda ću da joj odvojim neke od mojih kompleta, da ih proba i nosi. E, moram da je vidim u nekoj od onih svečanih, balskih haljina! A još kad joj stavim one prave ogrlice, narukvice i minđuše... Nije ni svesna, luda, kako dobro izgleda u tome, i kako joj to stoji, da to jeste za nju. Svi padaju kad je vide takvu, samo ona pada u komu od straha. C, c, c... Ali ne zadugo, ja joj obećavam.

Ajd, javiću vam kako je bilo. A i vi uživajte danas, jeste li čuli? To vam je zadatak!
:text-yeahthat:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 24.02.2011. 12:43
Mau SUPER MAU , kazem ja. Bravo. Nema nazad samo da znas, tesko tebi ako se ovoga ne drzis. Ako te samo tren zavarava, a ti se seti mene, Mile koja ti obecava da ce te po turu. Razumele smo se odlicno, I sad pusa i odlican dan ti zelim i svima vama i nek je i po snegu, bas je lep, beo, nezan i snezan. :clap: :clap: :clap:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 24.02.2011. 17:20
Ja sam jos ranije govorio da se mau lazno predstavlja.I bio sam upravu. :D

Poznajem samo ovu novu a u staru nikad nisam verovao. :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 24.02.2011. 17:42
Mau, najdraža moja.
Ja te volim upravo takvu kakva si, ljubav je ljubav, volim i promene na tebi i čestitam ti na tome.
I jedva čekam da čujem ili pročitam sve te dobre stvari.
Srećan rođendan, Misty :)

Slika Slika Slika
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 19:04
Hvala na podršci, svima, i trebaće mi. Ali definitivno neće biti tako teško i strašno uz vas ovde, i zato za sada samo - hvala! :)

Zvezdo, Natali i Lotos - :text-welcomeconfetti:

Došle ste među divne i pametne ljude, a to ste izgleda same sebi privukle u istoj meri u kojoj smo mi vas privukli. Uživajte, učite, družite se... Pišite!
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 19:15
Uzgred, Petak, ti znaš da ja tebe obožavam, jel da?

Ok, samo proveravam.
:romance-kisscheek:

P.S. - Nisam mogla sms-om da ti pošaljem poruku, pa je evo "prepisujem" iz mobilnog:
ÄŚitam onu knjigu, i kao da pričam s tobom, tako mi prija i teši me. Hvala ti :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 19:20
A ja, a ja, hoću i ja, sve što radi Mau, hoću i ja :D :D :D
Kad je nešto dobro, treba slediti, zar ne :clap: :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 19:30
Dobićeš, ludice, čim ja završim i čim ti Petak da. :lol:
Ma u pitanju je "Igra života", možda je i imaš?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 20:25
Nemama i nisam ni čula :oops: Mada imam dosta knjiga sa tematikom pozitivnog mišljenja i življenja.
Jesi li čitala Ĺ˝abu, kupila sam, pročitala, nisam oduševljena, uglavnom su sve već poznate stvari i suština je u poznatoj mudrosti, pogrešno pripisanoj Zoranu Đinđiću.
Mogu da izdvojim sve knjige koje imam i napišem spisak, pa da se razmenjujemo...da pokupim, znači da su neke u dnevnoj sobi, neke kod jedne, a neke kod druge ćerke u sobi.
A šta misliš o tome da vidiš kakvo je naselje ZP, kad se vreme prolepša?
:oops: ovo ispade privatna prepiska, izvinjavam se! :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.02.2011. 20:38
Žaba mi je fenomenalna, ali su mi Ciljevi bolji, konkretniji.

Naravno da ću da dođem u ZP, čim okopni, drage volje :)

A što se knjiga tiče, polako, odmori, kad ti bude neka trebala, doći će ti, ne brini. Provereno! :D

A sve se svodi na - traži, i dobićeš. Pa zar vam nisam dokazala?

Pridružio se: 19.02.2011. 23:27
PostPoslato: 24.02.2011. 22:45
Wow, kakva pozitivna ludnica zbog 14subota (giggle)
Sada ste (smo) cvrsce vezani, nadogradjeni za moravac
Petak je poceo da svira, pa nek' i za pojas zadene
Neka svima objasni (i meni cak) kakve je imaginacije radio pa me je prizvao :)
Ne poznajemo se, ali je ostavio utisak na mene
Dakle, Petak na tebe je red
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 24.02.2011. 22:55
Ja inace prizivam samo pozitivce pa eto razloga otkud i ti ovde :D

A kakav sam utisak ostavio?

Dakle,suboto na tebe je red :whistle:

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 25.02.2011. 10:57
.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.02.2011. 16:41
Hvala Ivo, šalji :clap: :dance:
Samo, nisam sigurna kad ću stići da pročitam, biblioteka mi je sve bogatija i bogatija :)
snezana.maricic@gmail.com

Hvalaaaaaaa!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 25.02.2011. 21:38
Neno ti je prosledi meni, moj e-mail imas. Hvala obema i kiss za vas.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.02.2011. 21:48
Važi, Mila, čim dobijem prosleđujem. :D

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 25.02.2011. 22:26
.
PrethodniSledeća

Povratak na Lična iskustva