Tajni, s ljubavlju...

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 26.12.2012. 18:28
Necu obrisati ono sto sam napisala, ali cu se izvinuti. Zao mi je. Danas me je sestra pitala zasto sam uvredjena i kako sam dozvolila da neko koga ne poznajem moze da me dotakne.. O, da, pogresila sam i iskreno mi je zao. Istina je da vas nisam dozivela kao nepoznate vec kao nekog svog. Bice da sam jos uvek neko ko ima osecanja , ko je ranjiv i sad vidim da jos imam slabih tacaka...zelim ti svako dobro
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 26.12.2012. 21:30
Draga Kreativa,

nisi pogrešila, ovde i jesi među svojima, i među ljudima od krvi i mesa, kao i ti.

To je jedan od razloga zašto ti odmah nisam odgovorila - jer su me oba tvoja posta pogodila. Ipak, sa iskustvom od dve godine na tajni, nisam sebi dozvolila da to izleti iz mene kroz pogrešne reči. Ovaj put sam snižavala intenzitet bola, tuge i neke neodređene krivice dok ih sa 10 nisam spustila na 0, i otkrila svoju grešku.

Draga moja, ovde se tebi i drugima javno izvinjavam ako sam vas uvredila svojim elitističkim stavom, i podelom na prave i valjda lažne tajnaše. Nisam imala tu nameru, ali očito još uvek ne baratam rečima toliko dobro da mogu da garantujem da će preneti moju pravu nameru i zamisao.

I osim što ću se potruditi da ubuduće manje a preciznije zborim, i da radije ni ne kažem ništa ako će to nekoga povrediti, imam samo još jedno da ti kažem... a to su dve stvari:

- nisam dobila tvoju pp,
- kad smislim kako da te uverim da si ovde slobodna da budeš svoja, i da si i takva među svojima, javiću se opet,
- bez foliranja, već od srca i iz ubeđenja, opet ti kažem - žao mi je, oprosti mi, hvala ti i volim te.

Tvoja, koliko i "njihova", mau
Korisnikov avatar
PostPoslato: 26.12.2012. 22:50
Draga Mau, hvala ti.....Ja nisam neko ko reaguje na prvu loptu. Ako bi nekog ko me poznaje pitala kakva sam, rekli bi ti da sam smirena i razumna,da uvek nadjem opravdanje za necije postupke,da sam takva bila i pre Tajne....a sad i samu sebe iznenadih. Ne stigoh da odbrojavam....ceo dan sam bila uznemirena...shvatih da se nesto samnom desilo.Znam ja dobro da nema laznih Tajnasa, postoje samo ljudi koji koriste i koji ce koristiti tajnu.Hvala ti i jos jednom izvini....
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 27.12.2012. 09:13
hej devojke moje slatke. Hej dragi momci, pa ja vas volim toliko da kad bi me i izsamarali, ja bih vam dala i drugi obraz, a vi bi tu zastali i poljubili me. Isto tako je i sa vase strane. Sve i kad bi bilo ko od nas greskom nekome lupio samar, da drugom obrazu bi bio poljubac. :lol:

Svi, apsolutno svi ovde smo sjajna bica.... i ne samo ovde. Od kad sam naisla na ovaj sajt i u mom zivotu imam predivne ljude, samo zato sto danas umem da im gledam onu njihovu divnu stranu u njima, gledam njihove vrline.

Hajde probajte da kontrolisete sopstvene misli samo pozitivno o bilo kome, pa za kratko vreme pogledajte divne promene u vama i oko vas.. ;) .

Pocnimo od glavne osobe Tajne ovde. Toliko je divan covek da iako smo i on i ja ovde ponekad rekli svako sta misli, mi se obozavamo i mnogi koji ga ne znate uzivo i ne sanjate mozda kakav je to velikan. :D

Prvi medju nama je moj muz isto. Sa njim zivim svaki dan. Imali bi hiljadu razloga da se ljutimo jedno na drugo, ali samo kad pomislim, a stalno sami bas fokusirana na njegove vrline, da prosto ne umem drugacije nego da zapazam samo njegovu sposobnost i svu tu njegovu veliku sposobnost, sarmantnost, dobru volju, dobru nameru, fizicku jacinu i tu muskosti u njemu, lep izgled, inteligentnu nadmasenost , dobronamernost u svemu sto radi i zelju da pomogne ljudima u svetu, odgovornost prema bliznjima i ljudima u okolini, njegovo dobro srce...jednostavno ON je sjajna dusa........

Nenad, kojeg sam mogla da i sama optuzujem ovde ukoliko ne bih shvatala njegovu dobru nameru prema nama i njegovu inteligenciju i njegove dobre namere prema sebi. On je bas primer discipline i kad bi ljudi samo shvatili kako se bira dobra strana coveka... ( a dala sa primer ovde sa dva VUKA U COVEKU) i vi ovde svi to shvatate vec, onda nam sve ide od ruke i svi smo dobri...i to se i uci u zivotu. To i jeste jedini put duhovnosti. Mi biramo da immao duhovnost u nama, a ne trazimo od drugih to i ako nam neko ne kaze da smo dobri i ne kaze da smo lepi i ne kaze da smo inteleigentni... PAFFF...

NEEEEEEEEE.. Mi ostvarujemo to u nama nasim mislima sami da budemo srecni, mocni, veseli...., a ne sta neko kaze... ;) ;) Ztao mudro ne prihvatati ono sto nam se ne dopada i ono sto nije za nas.. :lol: ;) :lol: A kako se to odredjuje.. duga je to prica... :lol: :lol:
Isto tako je i sa mislima. Tudja misao utice na nas. Moze biti da ja lepo msilim i pisem recimo o Kreativi ( sad primer) i moej misli su usmerene ka njoj da je ona sjajna i da iz tih osecanja pisem moje iskustvo i podelim sa njim ovde.. ali zato udje neko ko cita i on vidi to kao da ja Kreativu smatram losom i onda njegove misli prenesu na Kreativu uznemirenost, ali ona iz ne informisanja recimo pocinje da se ljuti na mene, jer je tu samo moj tekst, a tudje misli koje su uticale negativno nesvenso na nju, nije mogla da primeti svesno svojim ocima... TO JE JAKO DOBRA ZAVRZLAMA.. ZATO NAUCITE DA VAS NE DOTICE TUDJA REC...JER ONDA STE ZASTICENI OD TUDJIH MISLI.
Pomisite kako sve to moze da bude zakukuljeno.... ;) ...ali zato bas ukoliko zadrzite svoje dobre namere i dobre msili u vama...tudje ZACUTUJUCE OGLEDALO sa strane vas ne dotice. BALANS U NAMA. Verujte mi ovo vam govorim iz iskustva... To se zove raskid LOSEG LANCA.. :D

Zato sam i ponekda bila slobodnija prema nekima ljudima, jer sam smatrala da mogu da razumeju tu sustinu, ali sam i uvek spremna da se svakome od vas izvinim ukoliko sam malo pozurila i pre vremena odreagovala mocnije i dizala nase direktne odnose u visine, ali upravo taj momenat moze da nam pomogne da se jos vise uzdizemo...... VERUJTE MI OVO JE JAKO VAZNO!!!!!

Mi se stalno dizemo..SVI...apsolutno svi.. i zato kada neko kaze da nesto zna..to samo znaci da zeli da prenese ono sto zna i drugima i zato glasno govori, ali niko nikoga ne zeli ovde namerno da uvredi. Ja to garantujem. I kada koristimo neku rec, kao OKORELI ili UZDIGNUTI, ili SVEMOCNI... ili ekstra ljudi... to se odnosi ne necije licno zadovoljstvo trenutnog zivota, a ne kao kritika nekome drugome. :D

Ovde niko nikoga ne kritikuje, vec dobronamerno daje svoja iskustva i svoje reci da bi veliki broj ljudi u javnosti pronasao mozda neku jos bolju stazu i sami onda svoje iskustvo iz te staze prenese nazad...
KOLIKO SAM VAM OVDE SERVIRALA MOJ LICNI PUT???? PA KOLIKO POUKE MOZETE DA SHVATITE??? I KOLIKO JA MOCNO STOJIM IZA TOGA, DA ME TUDJE MISLI UKOLIKO NISU U PLUSU, ISTE MIMOILAZE? I da li je uopste moguce da samo meni nisu nicije misli upucene u MINUSU? :lol: :lol: :lol:

Ih ljudi, pa mi smo svi divna bica. Evo ja osecam ljubav bas prema svima i prema oniam koji mozda misle da sam nesto drugo i da nisam dobra dusa... brzo ce takvi promeniti te misli. OSIM TOGA SVAKO BIRA SVOJE MISLI::. :D ... a takvih ovde i nema koji mogu da misle da sam losa. Vi ste toliko sjajni da me uvek ponekad povuce da svratim i evo me opet... mada ne mogu da vas pratim sve u detalje,..ali i nema potrebe, jer znam da sta god i bilo ko kkao...samo je jedan delic koji se brzo ispravi, jer ovde ima toliko toga sto pomogne svima nama da se drzimo dobrog koloseka.

Zato Kretiva, Satari Mladene, Mau, Harmonija, Ivs, Afroditi, Margarit, Miroslav... i ima vas puno ostalih ( da ne nabrajam) ... apsolutno sve vas volim i verujte mi da ste divne duse i da imate toliko vrednosti da sve i da vam bilo ko uputi kakvu god rec, koja kojim slucajem ne ispunjavaju bas trenutni osecaj licne lepote, brzo se to vrati u dobar kolosek. ;) . Kad sam mogla ja i mogu svaki dan da budem u koloseku posle prezivljenog kancera :D moze svako, verujte mi. A to mi je tako i poruceno iz izvora naseg zajednickog... i imam ja jos mnogo iskustva..ali mislim da ovde javno ponekad i ne dovede u vrhunski cilj, jer ja sam davama primere i iskustva sebe.. i onda se to preskoci lako iz zurbe neke izgleda.......zato nekom drugom prilikom na nekom drugacijem mestu... samo sve sto vam jos jednom kazem: ZIVELI SVI TAJNASI i celi svet..(jer i jesu svi i Tajnasi za sebe, a mi se ovde druzimo i fokusirani smo na sebe srecne samo) ... I SRECNA VAM OVA NOVA..odoh u centru naseg glavnog grada da se provedem sa mojim divnim muzem i divnig dragim ljudima i docekamo u veselju 2013... :D ;) SRECNOOOOOOOOOO!!!!!!! :D :violin:

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 27.12.2012. 09:49
Ma sve je to lepo i pozdravljam takav stav, ali, gde je tu Tajna, i principi Tajne, kako se to propagira u filmu Tajna, i na osnovu cega je (barem tako pretpostavljam) i stvoren i ovaj sajt i ovaj forum na njemu. Gde su tu ucenja ABRAHAMA, Bob Proctor, Joe Vitale, gde su tu ciljevi i tehnike kojima se ostvaruju ,,ovozemaljski,, obicni, svakodnevni ciljevi, Novac, Karijera, Porodica, Automobil, Kuca, Stan, Putovanja???
O tome se radi a ne da li je neko dobar i koje su mu namere ovde I Tebi Srecna 2013 i sve najlepse u njoj Satori Mladen :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.12.2012. 09:50
Dobro jutro, dragi moji Tajnasi :D
    Imala bih svasta da vam kazem...Iz ovog sto se izdesavalo na forumu mozemo da izvucemo pouku...ovako kao sto smo ja i Mau razresile nesporazum , svaka sa preispitivanjem sebe i shvatanjem da je to u nama samima...i naravno iskrenim izvinjenjem...Da dragi moji,sve je do nas.
Mi to svi znamo samo ponekad zaboravimo....
    Jutros sam tako srecna sto se sve zavrsilo ispravnim postupcima i prihvatanjem sopstvene odgovornosti .Sracna sam jer se Mila pojavila posle nekog vremena i donela" caroban prah" ljubavi koji je inace normalan na ovom forumu ali se malo slegao...hehehehe....ono "caroban prah" pozajmila sam od jedne predivne zene ...uspesnog pisca, koju mnogo volim...
Zato sam jako srecna jer ja znam da pripadam ovom forumu i dajem i drugi obraz svakom ....to ce me uvek nauciti istini....Hvala vam i mnogo vas volim sve, BAS SVE na ovom forumu... :D ;) Tako dragi moji Tajnasi, udisite carobni prah ljubavi i srece i zdravlja u uspeha i duhovnosti i bogatstva,ovde svega ima na pretek....
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.12.2012. 10:54
Satori Mladen je napisao:Ma sve je to lepo i pozdravljam takav stav, ali, gde je tu Tajna, i principi Tajne, kako se to propagira u filmu Tajna, i na osnovu cega je (barem tako pretpostavljam) i stvoren i ovaj sajt i ovaj forum na njemu. Gde su tu ucenja ABRAHAMA, Bob Proctor, Joe Vitale, gde su tu ciljevi i tehnike kojima se ostvaruju ,,ovozemaljski,, obicni, svakodnevni ciljevi, Novac, Karijera, Porodica, Automobil, Kuca, Stan, Putovanja???
O tome se radi a ne da li je neko dobar i koje su mu namere ovde I Tebi Srecna 2013 i sve najlepse u njoj Satori Mladen :D
Mladene,dragi moj, poslusaj sta cu ti reci...sve to sto trazis je u Tebi. Niko tebi ne brani da volis lepe stvari,to svi zele.Samo moras da prihvatis i da shvatis da moras da se uskladis...teziti dobrom da bi dobio dobro,osetiti sebe kao mocnog i bices mocan, da bi bio bogat materijalno moras osetiti bogatstvo u sebi...dozivi sebe i veruj da je to tvoja odlika...i bice ti dato.Sve je u Tebi...samo moras da nadjes sklad...uskladi se i ne brini

Pridružio se: 20.07.2012. 16:28
PostPoslato: 27.12.2012. 13:26
Kreativa, potpuno se slazem sa tobom. Stvarno uzivam kada stvaram i ucim od velikih ucitelja, koji se pojavljuju u filmovima Tajna i Vise od Tajne, kada sledim njihovo ucenje, kada od njih i ostalih ljudi koji isto to vole da rade, dobijam pozitivne sugestije i korisne informacije. Ja svima dopustam da stvaraju za sebe realnost, i da imaju ciljeve kakve god zele, a isto tako radujem se i toplo saradjujem sa ljudima koji imaju slicne ciljeve i interesovanja i koji vole da gledaju i Film Tajna i Vise od Tajne, kao i ja. Tebe pozdravljam i zelim ti sve najlepse :D

Pridružio se: 29.12.2012. 15:58
PostPoslato: 02.01.2013. 19:01
:D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 19.01.2013. 01:13
Dragi moji,

večeras vam ostavljam primer napretka još jednog od bisera izvajanih na ovoj našoj Tajni. Još jedna od divnih dama koju nisam lično upoznala, a sa kojom sam se zbližila, kao i sa mnogima ovde, i rasla zajedno sa njom.

Naša anaana je došla do tačke kada je našla svoj glas, i kada želi da saopšti svoju priču, i pomogne svojim iskustvom i znanjem svima koji takvu pomoć žele. I baš zato što je tako diskretno krenula, tiho i uz zahvalnost, i to nakon što je dala sve od sebe i ovde, nama, prenosim vam uvodni tekst sa njenog bloga - Divlja žena.

Draga moja anaana,

ima vremena, upoznaćemo se, ali do tada želim da znaš da sam jedna od onih koja je zahvalna na svemu što si nam podarila. Ali pre svega sam ponosna na onome što si postala. I zaista sam beskrajno zahvalna što i tebe imam u riznici svog života. Hvala ti andjele, od srca :romance-heartbeating:

In The Beginning

Volela bih da sam mnogo ranije otkrila da je univerzum jedno prijateljsko mesto za život,da je sve u redu,da je sve savršeno upravo tako kako jeste i da zaista sve što imamo jeste sadašnji trenutak i mogučnost da sami od njega napravimo čaroliju,samo ukoliko to želimo.

Volela bih da sam u školi učila o tome koliko su misli moćne,kako treba verovati u sebe i svoje snove i kako zaista treba voleti sebe.Na taj način bi se stvorile generacije srećnih i ostvarenih ljudi koji bi svoju sreću i zadovoljstvo prenosili na buduće generacije a one bi tada učile na tudjim uspesima a ne na tudjim greškama.Medjutim,umesto da žalim što se to tako nije desilo,uverila sam sebe da svako ima svoj put i da će sve što želi naučiti onda kada sam to bude želeo.

Ja sam jedna od onih žena koje svakodnevno vidjate.To kažem ja,moji prijatelji misle da se osobe kao što sam ja ne sreću baš svakog dana.Kada sam sklopila mir sa samom sobom skopila sam mir sa celim svetom.Kada sam prestala da se borim sa sobom,prestala sam da se borim sa celim svetom.Kada sam naučila da prihvatim sebe takvu kakva jesam,osetila sam se prihvaćenom od svih onih koji me iskreno vole.

Za sve to je zaslužna ona,divlja žena. Od kada sam osvestila svoju divlju ženu,prepoznajem je u mnogim drugim ženama.

Verujem da u svakoj od Vas postoji divlja žena koja me je prizvala….moramo zajedno,nema nam druge…..
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 19.01.2013. 11:16
Sjana Anaana!
Ovo podseca na pricu o vuku u coveku. Kada sam prestala da dajem vrednost losem, ostalo je samo dobro i sve je u najboljem redu u mom zivotu. Zato se tako i istinki danas odigravaju u svakom trenutku prave stvari u mom zivotu.
Da ne pricam kako mi se sklopile kockice oko otvaranja izlozbe ovih dana i t.d..... ;) Zivim u toj pozitivnoj energiji i sve je tip top.
Bravo za Anaanu. Hvala Mau..
Korisnikov avatar
PostPoslato: 08.09.2013. 19:06
Dragi moji,

opet je ovo pravo mesto da prinesem darove mojoj Tajni za sve što sam od nje dobila. A ovaj put sam dobila ostvarenje još jedne želje - puta u Keniju.

I mada je ovaj put stigao iznenada, i mada je bio kratak i radan, ipak sam toliko puta bila do suza ganuta i prepuna zahvalnosti zbog lepote oko sebe i prilike da vidim i ovaj deo sveta, da je svakako ispunio svoju svrhu, makar bio i tako kratak i naporan.

Već dva dana puštam da mi se slegnu utisci, i da reči koje ih mogu bar približno opisati isplivaju na površinu moje svesti i sećanja. Pokušaću da vama, prvima, mom jatu koje me je svojom energijom i dovelo do još jednog ostvarenja, dam deo blaga koje sam dobila.

Nakon šest sati leta od Istambula do Najrobija, sleteli smo u rano jutro, tek nešto posle dva. Očekujući toplu noć, jer kakva bi drugačija mogla biti u žarkoj Africi, izašla sam iz aviona u košulji i prsluku, a tanku jaknicu spakovala u torbu. I već u prvih pet minuta se pokajala zbog toga. Noć nas je dočekala svežim, gotovo hladnim vazduhom, trezneći nas u trenu, i otkrivši prvu od mnogih strana Afrike o kojoj ništa nisam znala.

Autobusi nas od aviona voze do šatora, belih i lepih, kao za svadbe i proslave. Tak tada saznajem da im je skoro ceo aerodrom izgoreo, i da su se na ovaj način snašli.

U redu za viziranje su osim nas, urednih i poslovnih evropljana, stajali i oni opušteni turisti u sandalama, crnkinje obučene kao da su kupovale kod naših Kineza, ali i one obučene u tradicionalne šarene haljine i okićene zlatom. Kraj njih su bile i zabrađene muslimanke, šarenim maramama otrkivajući da su žene svuda iste, i da uvek nastoje da budu što lepše i sebi i drugima. Službenici aerodroma - u zimskim jaknama.

Kasnije smo čuli da je kod njih sada kraj zime, ali da je svejedno neuobičajeno hladan i za njih. Koliko je to hladna njihova zima? Od 16 do 25 stepeni :)

Vožnja do hotela kroz usnuli grad ostavlja me zbunjenu, jer prolazimo bulevarima oivičenim modernim poslovnim zgradama, i da nije bilo palmi i onog čudnog drveća sa pljosnatim krošnjama pomislila bih da smo sleteli u pogrešan kraj sveta.

Hotel nov, iz poznatog lanca hotela, osoblje i ovde, kao i svuda, veoma ljubazno i otvoreno. Svi govore odličan engleski, ali sa jakim "crnačkim" akcentom, pa treba vremena da se izvežba uvo da ih razume. Program na televiziji gotovo sav na engleskom, naročito sapunice, pa osim u vestima gotovo da nemam priliku da čujem njihov jezik. Kasnije sam saznala da u toj velikoj i lepoj zemlji živi preko četrdeset plemena čiji su jezici toliko različiti da se međusobno gotovo ne razumeju, osim preko engleskog. Shvatam ironiju duge kolonijalne istorije ovog lepog i dobrog naroda, koji je iako oslobođen ugnjetača ostao zarobljen sopstvenim plemenskim neslaganjima, a jedini činilac koji ih ujedinjuje je upravo jezik i industrijska i kulturna potka nekadašnjeg osvajača.

Prvi izlazak iz hotela me dodatno zbunjuje, jer i grad i ljudi deluju užurbano, lepo, napredno. Retko ko se može videti u tradicionalnoj odeći, mahom su obučeni kao i mi, ali poneka jača boja košulje, neverovatne frizure od pletenica, šarene toke na glavama starijih ili muslmanske toge ne ostavljaju prostor za zabunu. Imajući u vidu razne šale, posmatram i muškarce i žene, i vidim da su mahom naše visine i mahom lepi. Ima ih i punačkih, ali ni oni najdeblji, a naročito žene, ne deluju otužno i sporo, jer su nekako čvrsti i jedri. Nekim damama zaista možete slobodno staviti tacnu na guzu, neće spasti čak ni u hodu :)

Kratke vožnje kroz grad, bar onaj elitni deo, njihovo Dedinje, kako su ga nazvali, i dalje zbunjuje svojom lepotom i neočekivanom uređenošću. Tražeći ono što ih razlikuje prvo primećujem volan na desnoj strani i vožnju levom stranom puta. Zatim i neobično trpeljivo ponašanje vozača u jutarnjem špicu, i mir koji potkrepljuje duboko ukorenjen stav koji je do nas došao pod imenom "hakuna matata", što bi značilo "nama problema", ili "polako, stići ćemo sve". Iskusniji kolege, kojima ovo nije prva poseta, kažu da se većina vodi geslom "imaš šta da jedeš, imaš krov nad glavom, imaš ženu kraj sebe, pa šta ti treba više". Neverovatno za užurbane i nervozne Evropljane, vrlo poznato nama, smirenim i zahvalnim Tajnašima ;)

Iako je oblačan i tmuran dan opet navodio na sumnju da smo u Africi, drveće koje nas je okruživalo je upućivalo da smo ipak tu. Koliko različitih vrst i oblika, od žbunova do visokih palmi, od kaktusa do neke vrste zimzelenog drveća. Normalno za nadmorsku visinu na kojoj je Najrobi, a to je preko 1500 metara. Cveće na drveću, koje očigledno cveta i na kraju zime, omamljuje bojama i oblicima, od nežnih belih elegantnih cvetova poput krinova, do veličanstvenih narandžasto plavih strelicija, ili sitnog ljubičastog i skromnog oblaka koji proviruje kroz zelenilo krošnji.

Ipak, najveći dokaz da sam tu, u žarkoj Africi, su egzotični zvuci ptica koje proleću gradom. Slučajno uspevam da vidim velike orlove kako šestare nad gradom, a onda i čaplje i neku vrstu lasta, i ostajem potpuno bez daha od lepote i saznanja da je ovaj grad ipak samo predgrađe velike divljine koja je odmah tu, na par sati vožnje od centra.

Hrana opet neočekivano slična našoj, možda sa malo manje povrća. Ispostavlja se da je glavni specijalitet, njama čumba, zapravo pečenje sa roštilja, baš kao naše. Naravno, našim kolegama to itekako odgovara, ali ja biram neke druge kombinacije. Na sreću, ananas i drugo voće me čekaju za doručak, kao i odlična crna filter kafa, njihov proizvod.

I mada nismo imali mnogo slobodnog vremena, poželela sam da izađem sama i prošetam gradom, da ga osetim i upoznam i izbliza. Svi mi kažu da se to ne preporučuje, naročito kad padne mrak, jer ima mnogo krađa. Tek tada primećujem i one siromašne na ulici, improvizovane tezge sa sitnicama i hranom, i zidine koje opasuju svaku veću kuću ili stambenu zgradu, često sa šiljcima ili bodljikavom žicom na vrhu. Do samog kraja nisam stigla da sama prošetam gradom, a naročito ne van samog centra, pa to ostaje za neku drugu malo dužu i manje napornu posetu.

Ovo je sve za večeras, ali ako vam je utisak malo tužan, ne brinite, jer je nacionalni park - zoološki vrt u kome smo bili uspeo da oduva većinu ružnih sećanja, i da me utvrdi u želji da ponovo dođem i upoznam onu pravu, moju Afriku.

Laku noć dragi moji, i nastavite da sanjate, jer se snovi, kao što vidite, ostvaruju 8-)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 06.01.2014. 23:27
Dragi moji.

Badnje je veče, trenutno sam sama, taman da opet osetim svu lepotu i čaroliju ove večeri.

Sve je mirno oko mene i u meni, samo tiha muzika talasa sećanja i ljubav koja su me dovela i dovde, do vas. I mada lično ne poznajem većinu sadašnjih stanovnika ove moje Tajne, a većina onih koje poznajem retko svraćaju u ovaj zamak pun magije, nisam sigurna ko mi deluje stvarno a ko kao duh koji još lebdi ovih hodnicima.

Ipak, iako sam i sama već pomalo nalik na duha, morala sam da svratim ove noći da i vama poželim mir, lepotu, blagoslov i radost kojim me je ova noć opila.

Mili moji, mili moji.

Mir božji nek se i u vama rodi, i neka ostane da treperi i sija u vama dok god ste ovde, na ovom predivnom mestu, i na ovom predivnom svetu, a i posle toga.

Kako je predivno biti ljubav. Hvala ti, beskrajno ti hvala.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 12.02.2014. 10:05
HVALA . HVALA TEBI MAU HVALA.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 24.07.2014. 21:12
Dragi moji,

evo me opet u Keniji, ali ovaj put na duže, i na drugom mestu. Sada je to ona prava, moja Afrika, i naravno još lepša i bogatija nego što sam je ja zamišljala.

Još uvek samo za vas, utisci i sa ovog putovanja.

Kenija, ljudi

Nema dana da ne ostanem zadivljena nekom lepotom, bilo predela, ptica, životinja ili ljudi, ali za divno čudo više nemam želju da to odmah stavim na papir. Možda i zato što bih tada morala da skrenem pogled sa onoga što sam videla i da propustim nešto što može svakog časa da iskrsne, kao što i iskrsava.

Neverovatno je koliko pustinja, koja deluje očajno, sivo i mrtvo, zapravo vrvi od života. O oazama kraj reka da ne pričam. Ipak mi je najčudnije prisustvo ljudi u toj pustari. Iako nije sasvim bezvodna, i sa puta vidimo poneki bunar kraj šačice kućica kao iz prošlog milenijuma, ili iz ovog veka, ali nalik na zaboravljenu scenografiju nekog kaubojskog filma, ljudi tu zaista žive, rade, deca tu idu u škole.

Jedino što ih razlikuje od one većine koja je u zelenijim delovima zemlje je njihova visina, suva, vitka građa, i neki uspravan, usporen I ponosan hod. Ovo je zemlja Masaija i Saburua, plemena koja još uvek čuvaju onu magiju Afrike kakvu smo u knjigama naslućivali. Ali nijedna knjiga koju sam pročitala nije mi dočarala ono što vidim u samo nekoliko koraka koliko oni uspeju da pređu od kad ih ugledam na putu pa dok ne ostanu za nama.

Začudo, tih njihovih par koraka ima više smisla nego naše desetine kilometara koje prelazimo svakoga dana. I ti ljudi, koji možda nikakvu školu nisu prošli, deluju pomalo umorno od nastojanja da ovakve kao što smo mi nauče onome što oni znaju, a što deluje mnogo veće i važnije. A kako ih retko ko pita za to znanje, ostaje im da ga lagano prelistavaju u svojim mislima, i da ga prenose na mlađe koji još ne žure da nas stignu.

Prepoznaju se po načinu na koji nose makar jedan komad tradicionalne odeće, ponekad samo štap, a nekad i suknje, ogrtače i narukvice. Ĺ˝ene i deca nose gusto naslagane, krute ogrlice oko vrata, kao obruče u više boja.

Nekolicina ih radi za hotel, bilo da povremeno uz večeru pokažu neki tradicionalan ples belcima koji jednostavno nemaju dovoljno života u sebi za njega, ma koliko se trudili, ili tek da upotpune ambijent, kao kakve žive figure u parku, za slikanje za uspomenu I pokazivanje drugima. Neki put nam jedan od njih, ogrnut crveno-belim platnom I sa minđušama od perli koje vise sa gornje strane uveta I pomalo smešno se povijaju u stranu, uz jelo svira u neku čudnu frulu. Od frule je još čudnija melodija koja nema ni kraja ni početka, ni ritma ni melodije, ni poruke ni utehe, i koja najviše podseća na govor vetra.

Divni, lepi, pametni i ponosni ljudi.

Možda se do kraja mog boravka ovde neću zaljubiti u ovu zemlju onako kako sam se zaljubila u Burmu, a možda sam od pamtiveka zaljubljena u nju. Možda je ovo neka dublja, trajnija ljubav, a možda tek prepoznavanje I poštovanje različitosti, ko zna.

Malopre me pita jedan mladi kolega kako mi se sviđa ovde, i koliko bih mogla da ostanem. Moje "neograničeno" se nije razumelo sa njegovim "ovde nema ničega". Jer ovde ima toliko toga da se vidi i doživi da zaista ne znam koliko vremena bi za to bilo dovoljno. I opet verovatno nikad kraja ne bi tome bilo, jer bi stalno nešto novo iskrsavalo. Kao što su danas pred nas istrčale dve veverice, malo dalje od mesta na kojem su kraj puta stajala dva deteta, a samo par stotina metara dalje od mesta na kome je lenjo šetala žirafa i jedan jelen sa slomljenim rogom. Usred pustinje u kojoj je cvet na kaktusu u obliku pečurke, u crnoj boji.

Ne, ne, ovde ne treba gubiti vreme zatvarajući oči radi popodnevne dremke, ili da bi se nešto od toga zapisalo, bar za dana. Ovde treba sve videti, sve čuti, sve upiti, i nadati se da će se primiti u nama i oživeti na pravu reč, poput čudne, sitne trave koja raste, ili bolje koja spava u ovoj bezvodnoj prašini veći deo godine, ali oživi i zazeleni se već na prve kapi kiše.

Pridružio se: 21.11.2013. 20:29
PostPoslato: 25.07.2014. 16:02
Hvala na utiscima draga Mau. :) Meni si docarala Keniju i sad bi i ja volela da vidim lepote Kenije. :)

Hvala..
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 11.02.2015. 15:31
MAU HVALA TI
:happy-sunshine: :romance-heartstiny: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-flying: :angelic-halofell: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-flying: :animals-cat: :animals-cat: :angelic-little: :animals-cat: :angelic-little: :angelic-flying: :angelic-flying: :angelic-flying: :angelic-little: :animals-cat: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little:
MAU HVALA TI

Pridružio se: 08.09.2015. 05:27
PostPoslato: 08.09.2015. 05:28
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prethodni

Povratak na Lična iskustva