Tajni, s ljubavlju...

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 26.06.2011. 12:43
23.06.

Na povratku - Bratislava. Lepa, meka, ženstvena. Kao što joj i ime govori, i skulptura žene koja nudi ruže - simbol parlamenta. Kad se setim naših konja, i upinjanja mišića... A i tu smo prekopirali druge.

Divna pita od spanaća "Kod Verna". Ali hit je baka Džudi koja na klupici na jednom od trgova, unuci Ejvori čita bajku o labudu, dok stariji unuk Džon sluša listajući svoju "Toy story". Kako me je privukla slika ovo troje zagnjurenih u svoju, bajkovitu stvarnost. Glas te lepe bake me je mamio da pridjem još bliže, i taj trenutak, koji mi se ko zna zbog čega sve, urezao u srce, morala sam da ovekovečim i na fotografiji, onako, iz prikrajka. Ipak, kad je podigla glavu i prestala da čita, prišla sam joj da se upoznamo. Morala sam da saznam ime te divne žene, i ta dva andjela.

Da, bajke se još čitaju, još se vole, još se traže. Još jedna inspiracija, još jedna potvrda, i podsticaj. Kakav divan dan :)

Pridružio se: 19.02.2011. 23:27
PostPoslato: 27.06.2011. 08:49
Da li je Pipi zena sa andjeoskim glasom koja peva u podzemnoj?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 27.06.2011. 10:27
Nije :)

To je jedna slatka mala Ruskinja, verovatno turista, kao i ja, ali potpuno neverovatna. Ja radim sa decom, i "ima gi raznih", ali ovo malo je bilo nešto posebno :)

A jednu ženu sa sjajnim glasom sam videla u gradu. Sjajni zabavljači, zaista. Ipak, opet mi je broj jedan muzičar u Bratislavi, koji je svirao, tj. duvao u neki njihov tradicionalni instrument, fujaru. Tako božanstven zvuk nisam čula odavno. Sad mi je žao što nisam uzela CD.

Evo, našla sam i na internetu, nije neki ambijent, a ni melodija, ali dovoljno da se obavestite kako to čudo izgleda i kakav zvuk proizvodi. Preporučujem da zamislite da ste na vrhu nekog brda sa kog puca pogled na ustalasanu ravnicu :) http://www.youtube.com/watch?v=gm1k3i3eUXc&feature=related
Korisnikov avatar
PostPoslato: 07.07.2011. 18:27
Lepo je letnje popodne, predveče, evo već sunce tamni i rumeni. Nakon divnog razgovora u kome sam uživala, a pre svega zbog sve jasnije slike svog predjenog puta otkako sam se "slučajno" zatekla na ovoj našoj Tajni, i nakon kratke pauze u kojoj sam imala vremena da se prisetim još nekih stvari, melodija ÄŚarli ÄŚaplina me je ponukala da poslušam tekst malo bolje, i da ga evo, i vama dam. Ne ponosim se ovim prevodom, ali ko bude želeo bolji, neka ga i traži. Meni je i ovakav značio, opet kao podsećanje na moj početak, i na sve one početke nakon padova, na borbu da se pridignem, i da nastavim.

ÄŚak sam se setila i nekih vežbi koje sam besomučno trenirala kako bih umakla očaju. "Glavu gore, osmeh na lice, ispravi ledja i videćeš da ćeš se osećati bolje"... I delovalo je. Kao i ona sa prisećanjem najlepših osećanja i pucketanjem prstima. Ili ona sa "bojenjem" sebe iznutra mojim bojama osećanja sreće, ćilibar-žutom i žad-zelenom.

Bože, kao da se to nekom drugom dešavalo, kao da se to neko drugi tako grčevito, očajnički borio za svaki osmeh, za svako zrno radosti, iz dana u dan.

I danas, dok polako privodim kraju svoj put ka... sreći, miru, ispunjenosti, svi ti časovi bola, sve te bitke, padovi i pridizanja, sada mi deluju istovremeno i daleko i blisko. Kao da gledam život neke meni drage osobe, i divim se toj njenoj istrajnosti i srčanosti. A znam da joj nije druge bilo, da je to bila istrajnost davljenika koji se bori za život. Hvatanje za poslednju slamku spasa.

I dok sada gledam taj film, kao da gledam ovaj crno-beli sa ÄŚarli ÄŚaplinom. Jer nema više boje ni života u njemu. Nema više mene u njemu.

I mada se dvoumim na koju temu da stavim ovo kratko prisećanje, i osrednji prevod pesme koja me je mnogo puta hrabrila, ipak ću ga ostaviti tamo gde sam ostavljala većinu onoga što je izašlo iz mene pravo iz srca, bez cenzure razuma i logike. Tim pre što sam shvatila, i prihvatila, da je upravo to put kojim ću dalje ići kroz život, pravo iz srca, i bez ikakvih granica.

A vama ostavljam deo tog srca, zauvek. I mada ću i dalje biti tu (ne paničite, ne idem nigde ;) ), ovo je još jedan poklon za vas, jer ste vi bili tu sve vreme, od početka. I prijatelji, i podrška, i učitelji, i uteha. I nikada vam se neću moći dovoljno zahvaliti za sve što sam dobila od vas.

Ipak, evo još jednog pokušaja da to učinim, kao i pre, mojoj Tajni, s ljubavlju.

http://www.youtube.com/watch?v=iu-rLA4POkI

Nasmeši se, iako te srce boli,
Nasmeši se, čak iako upravo puca,
Nasmeši se, i kada je olujno nebo,
Nasmeši se, jer će sve to proći.

Ako s osmehom prođeš kroz strah i tugu,
Nasmeši se, i možda će doći neko drugo sutra,
I videćeš, sunce će u njemu ogrejati i tebe.

Neka ti radost obasja lice,
Sakrij i najmanji trag tuge,
ÄŚak iako se suza u oku krije.

I baš tada moraš da nastaviš dalje,
Nasmeši se, čemu plakanje,
I videćeš da ovaj život ipak zaslužuje da ga živiš
Ako se samo malo potrudiš, i malo se nasmešiš.

:romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.02.2011. 17:51
PostPoslato: 07.07.2011. 19:01
Ja volim kad uhvatim da mi u glavi odjekuje ono iz nekog crtaca"Sreca,sreca,radosta,sreca uzivancijaaaaaa" :D
JA SAM ZDRAVA I SRECNA ZENA!!!

PostPoslato: 26.09.2011. 19:43
"Svi smo zarobljeni u razumu u svojoj glavi. U tome je jedini
problem; i postoji samo jedno rešenje: spustiti se iz razuma u srce i
svi problemi će nestati. Njih razum i stvara. Odjednom sve postane
tako jasno i prozirno da se čovek iznenadi kako je stalno izmišljao
probleme. Tajne ostaju, a problemi nestaju. Sve vrvi od tajni, a problemi
ishlape. Tajne su prelepe, one se ne rešavaju, nego se samo
proživljavaju." :violin:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 03:02
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes
Korisnikov avatar
PostPoslato: 30.11.2011. 10:51
Dobro jutro, dragi moji :)

Nema ništa novo kod mene, ništa posebno, ništa što sam naštla pa htela da vam pokažem.

Samo radost, ponos, ljubav i zahvalnost zbog drugog rodjendana naše Tajne. Samo.

A u mom životu je Tajna samo godinu dana. Samo.

Pokušavam da obuhvatim pogledom sve što se za to vreme desilo, i koliko je Tajna uticala na moj život. I jednostavno je nemoguće proceniti. Jer postoji moj život pre Tajne, i ovaj sa Tajnom. Neuporedivo.

Ali ima još jedna stvar koja je neuporediva, a koja mi je zapala za oko, ili dušu, tek kad sam videla one silne komentare na blogu, onoliko ljudi kojima je Tajna, kao i meni, promenila život. I gotovo sam mogla da dodirnem tu pozitivnu energiju, da osetim dah osmeha tih ljudi, da im vidim sjaj zahvalnosti u očima. Bože, kakav blagoslov! I kakvo zasluženo uzdarje našem Tajni za sve što nam je ovde pružio.

Ne znam kako vi, ali ja znam da nikada do sada nisam postigla da svojim trudom, nekim svojim delom, promenim toliko života. A naš mladi Tajna jeste. Kakvo dostignuće! Neko tako nešto za ceo život ne postigne i ne doživi, a on je postigao i doživeo u svojim mladim godinama, za samo dve godine rada na ovom blogu.

Naravno da to nije uradio sam, Tajna ne bi bila Tajna bez svih nas. Ali nas ne bi bilo tu da nije bilo njega. Pomislila sam šta li je mislio kad je stvarao Tajnu, kad je osmišljavao, birao boje pozadine, fonta i sve drugo. Znam da je krenuo sa skromnom idejom da iznosi svoja iskustva u praktikovanju tajne, i da eventualno pokrene diskusiju, kako bi naučio još ponešto, ili krenuo još brže i dalje. Ali koliko hrabrosti, iskrenosti i otvorenosti treba samo za to! Koliko razumevanja i strpljenja za sve nas, svakog različitog, i po temperamentu i po znanju. Koliko poverenja da ćemo sa forumom odvesti Tajnu napred, još brže i dalje. Koliko one obične, nesvesne dobrote i ljubavi za sve.

Poželela sam da i ja jednog dana, nekim svojim delom, ovako pokrenem i promenim ljude. Jer zaista nema ničeg lepšeg nego da vidite da ste ostavili trajan trag u nečijem životu. Da vaš život ima smisla i važnosti i van vašeg najužeg okruženja. Da možete da budete ponosni i zahvalni kada se osvrnete, jer ste dali svoj doprinos svetu.

I ovaj osećaj ljubavi i zahvalnosti koji me plavi i talasa nije nov, često sam ga imala za ovih godinu dana. Ali je gotovo ekskluzivno vezan za Tajnu, ili potiče od nje. I zato jedino što još mogu da kažem čoveku koji je najviše zaslužan za to jeste

HVALA TI, I VOLIM TE

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.12.2011. 18:02
Dragi moji, da li vi znate koliko ja vas volim?

Ovo je, naravno, retoričko pitanje, umesto tvrdnje koju ne umem da definišem.

Hvala vam, hvala, hvala...

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 17.12.2011. 12:02
‎**Dar mentalne energije
dolazi od Boga,
vrhunskog bića
i ako mi koncentrišemo
naše misli o toj istini
postajemo skladni s ovom velikom moći. **

______NIKOLA TESLA____________<2

Ja verujem Tesli..... :D
ne samo da verujem.. ja postujem i odrzavam njegov svet.. :dance:

Pridružio se: 26.09.2011. 22:56
PostPoslato: 17.12.2011. 21:18
Slika

Draga Moja Tajno,

Najpre hvala na svu podrsku koju mi dajete. HVALA PROSLOSTI STO ME JE DOVELA DO VAS. Definitivno NISTA NIJE SLUCAJNO. A da je tako vreme ce to pokazati, pricacemo sa argumentima. Citajuci ovaj sajt, vi ih vec imate. Eto ja vam obecavam da cu uskoro pisati o mojim uspesima.

Hvala vama puno. :D :D :D :D :D :dance: :dance: :dance: :dance:

Volim vas

Slika Slika Slika

P.S. E da ne zaboravim VI STE MOJI ANGELI CUVARI, HVALA VAM PUNO

Slika

PostPoslato: 17.03.2012. 22:17
http://www.youtube.com/watch?v=mjLHkvW_1Ys&list=UUPtPVoPBJ0cMOlcQztAMvEA&index=45&feature=plcp
Korisnikov avatar
PostPoslato: 18.03.2012. 23:33
Ima nekoliko dana kako ne nalazim vremena da nadjem prave reči, i saberem sve ono što bih svom drugu, našem Tajni, rekla, na čemu bih mu se sve zahvalila, i zbog čega bih mu poželela samo sve najbolje. Baš kao sebi.

Ni sada nisam došla ovde sabranih misli. Ali sam i danas, slušajući neke divne i uspešne ljude, pomislila na njega. I na to koliko me je on, i ova naše Tajna, vratila sa ivice u život. I to ne onaj stari, truli, ne na iste šine koje će me provrteti još jedan krug po neuspehu. Ne, ovaj put ne.

I koliko god mi je čudna neka tišina, i neka praznina koja ponekad provejava umesto njega i nekih drugih dragih ljudi koji su bili tu, uz mene, znam da su svi i dalje tu negde. U svakom slučaju su tu, u mom srcu. I neki put mi se čini potpuno neverovatnim koliko sreće sam imala da ih okupim oko sebe. A pre svega našeg Tajnu.

Kako se zahvaliti na novom životu? Kako uzvratiti na podršci i poverenju u trenucima najcrnje tame? Kako pokazati sve ono zbog čega mi se duša nadima i peva?

Na sreću, ne moram. Jer se odavno već dobro znamo i razumemo. Volimo se i poštujemo. Svi mi. Ne samo Tajna i oni stari, već svi. Bože, kako smo mi bogati, jedni sa drugima...

Tajno moj dragi, umesto "srećan ti rodjendan", još jedno - hvala ti.

Dragi moji Tajnaši, umesto "hvala vam", još jedno - volim vas.

Vaša m
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.01.2011. 19:26
PostPoslato: 19.03.2012. 05:50
MAU DIVNA SI, OBOZAVAM TVOJE POSTOVE...
Znam da citas i primenjujes Nevilova ucenja, posto Nenad nije vise aktivan na ICR, pitacu tebe:
Radila sam jedno vreme imaginaciju za ljubav i stvarno sam verovala u nju i osecala, smesila bih se dok je radim, ali bi uvek u imaginaciji boi moj bivsi koji takodje je gajio osecanja u tom momentu prema meni, inace ne bih radila za konkretnu osobu...E sad, desilo mi se juce da saznam da je nastavio dalje i da ima drugu...u cemu sam gresila? Znam da si ti radeci imaginaciju privukla zivotnu ljubav, zelim i ja to...ali mi emocije prema njemu rade i uvek vidim njega...koliko je proslo kod tebe vremena od pocetka imaginacije do realizacije?
Nevil kaze da treba ignorisati cula i biti veran pretpostavci, ali ja ne zelim da moja imaginacija bude manipulacija...Nenad je takodje pisao o privlacenju konkretne osobe u zivot i da je sve moguce i da nema limitacija...u knjizi The Law and promises Nevil navodi primer jedne devojke koja je privukla odredjenu osobu i brak sa njom posle vrlo kratkog vremena i ne znajuci njegove emocije...
Sta mi ti predlazes, sta imaginirati?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 25.03.2012. 23:03
Ah, ta ljubav... I ah taj Nevil :D

Draga moja, prvo što sam primetila je da ti zapravo ne znaš šta hoćeš. Tj. ne znaš koga hoćeš. Ili prosto ne možeš da odvojiš ideju o ljubavi od ideje o svom bivšem. A moguće je i da tvoj bivši i jeste prava osoba za tebe...

Dakle, kreni od početka - zaroni u sebe, i saznaj šta zapravo želiš.

Ne znam koliko si pratila moj put do ostvarenja te moje imaginacije, ali veruj mi da nije bio kratak. Prvo je trebalo da ja zavolim samu sebe. Onda da oprostim sebi na svemu što sam osećala da sam učinila nažao svom bivšem suprugu. A onda i da oprostim njemu za sve što je on meni učinio. I to je trajalo. I tek kada sam u glavi bila potpuno pomirena sa njim, kada smo ponovo bili prijatelji, tog istog dana se pojavio moj "princ na belom konju" ;)

Nekako paralelno sa tim su se razvijale i moje imaginacije. Naravno da sam krenula od toga kako je taj moj zgodan, lep, bogat, kulturan... Ali kako je sa ljubavi prema sebi rasla i želja da budem voljena i da ponovo volim, tako se i ta slika menjala. Zapravo, kako sam primenjivala Nevilov metod, tj. živela sam svoje imaginacije, šetala sa mojim voljenim, pričala sa njim, osećala njegovu ruku na svojoj, uživala u njegovim sitnim pažnjama i mnogim drugim stvarima koje su u mojoj glavi već bile deo našeg života, tako sam shvatila da je to nešto potpuno novo za mene. Ljubav koju je u meni oživeo taj niz imaginacija sastavljen u jedan svakodnevni život sa njim, bila je nešto sasvim novo, nešto što nikada pre nisam doživela. Prvi put u životu sam shvatila da nikada pre nikoga tako nisam volela, i da nikada pre niko mene nije tako voleo. Potpuno neverovatno, ali ni moje iskustvo, a ni iskustva bilo koga od ljudi oko mene, nisu mi davala materijal da doživim takav osećaj ljubavi. Ali moja imaginacija jeste. I to samo zato što sam želela da nadjem ljubav koja će biti laka ali beskrajna, kraj čoveka koji će me paziti kao malo vode na dlanu, i koga ću ja voleti i paziti bez i jedne trunke sebičnosti, straha ili ljubomore. Ljubav koja će biti jednako jaka i poslednjeg dana kao i prvog.

Zvuči kao siže nekog jeftinog vikend romana, ali koliko god to smešno izgledalo, ja to sada imam. I lepše je nego što sam zamišljala. A to je zato što nisam više petljala oko onih starih zamki, "ko", "kako" i "kada". Pustila sam da se desi, i prepoznala ga kad se pojavio. Na moje veliko iznenadjenje, to je bio moj drug sa faksa :) I nimalo nije ličio na onog sa početka priče, zgodnog, bogatog stranca. Naprotiv, to je bio moj drug, poznato lice, ovaj put sa par desetina kilograma više nego pre, i malo manje kose nego pre ;) Ali osim po tome spolja, po svemu drugom je bio upravo ono što sam želela, upravo onaj čovek koga sam već u svojim imaginacijama volela, upravo onaj čovek koji me je obožavao i držao kao malo vode na dlanu.

A koliko je to sve trajalo, od prve imaginacije do prvog saznanja da je to on? Recimo da je trajalo 6 meseci sve ukupno, a 3 meseca svakodnevnih intenzivnih imaginacija sa potpuno novom koncepcijom ljubavi.

Ne znam da li ti to nešto znači, ni što se tiče tehnika, ni što se tiče vremena. Ali mene je to uverilo u Nevilovo vidjenje imaginacija kroz poredjenje sa glumom. Ništa ne vrede imaginacije ako se ne uživimo u tu ulogu, ako ne osetimo to što oseća zaljubljena osoba kakva želimo da budemo. Mi nećemo ostvariti naše imaginacije ako samo vrtimo film. Ne, mi treba da budemo glavni glumci u tom filmu. Treba da udjemo u to stanje. U ovom slučaju u stanje ljubavi, u drugom u stanje zdravlja, u trećem u stanje izobilja. Sve je stvar ulaska u to stanje, i oživljavanja/uživljavanja u to stanje. I naravno, ako želimo nešto što nikad nismo imali, osetićemo nešto što nikad do tada nismo osetili. Odnosno, promenićemo se. A kako će stalno, redovno i intenzivno uživljavanje u taj novi osećaj, u tu novu osobu koju otkrijemo u sebi, neizbežno uveriti našu podsvest da smo to mi, mi, novi i izmenjeni, ćemo privući sve ono što toj novoj i izmenjenoj osobi pripada. Dakle, sve ono što smo svojom imaginacijom oživeli.

Tajna je u osećaju, kaže Nevil ;) A ja dodajem da je druga tajna u otkrivanju svojih najdubljih želja. Kako doći do tih dubina? ÄŚišćenjem, čišćenjem i samo čišćenjem. Ili revizijom, ako hoćete. A može i praštanjem. A zapravo, ako "po vjeri hodite", ceo svet je vaš, i nema ničega što vam nije dostupno. Samo to prvo treba u sebi da oživite.

P.S. - Ima još jedna caka na koju mnogi padaju. A to je promena. Svi bi da promene svoj život, ali da se oni ne promene. A to ne ide tako, naprotiv. Treba prvo mi da se promenimo da bi se naš život promenio. Treba prvo mi da vidimo sebe drugačijim da bi nas drugi videli drugačije. Sve kreće od nas. Ko hoće da se menja, promeniće i svoj život. Ko neće da se menje, uz ono klasično opravdanje "ja sam takav/takva, i ne mogu da se menjam", bolje da se odmah spremi na jedini izvestan ishod svih njegovih napora - ništa se neće promeniti ni u njegovom/njenom životu.

Na sreću, svi imamo toliko potencijala u sebi koje treba razviti, i toliko posla na čišćenju svoje podsvesti, da nam ni ceo život često nije dovoljno dug da radimo na sebi, da se menjamo. Ali me jedna činjenica teši: ako je mogao Nevil, ako je mogao Nenad, ako je mogla Mila, ako je mogao Petak, ako je mogao Tajna, ako je mogla Lujza Hej, ako su mogli mnogi drugi - MOGU I JA! :dance:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 05.01.2011. 00:02
PostPoslato: 25.03.2012. 23:19
pomalo mi se spava...ali hvala i volim vas... :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.01.2011. 19:26
PostPoslato: 26.03.2012. 14:35
Beskrajno hvala Mau...
Da, kada sam napisala post i kada sam ga procitala videla sam i sama u cemu gresim, valjda je to moralo izaci iz mene u tom momentu :) Imagination creates reality!
Tvom nizu cu samo da dodam... kad moze Mau, mogu i Ja :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.05.2011. 19:32
PostPoslato: 26.03.2012. 14:39
Ah,Mau,bas si wow :D :clap:
Slikovito i jednostavno izrecena istina univerzuma medju napisanim redovima.Citam tvoje reci a vec je u glavi jasna misao o primenljivosti napisanog i u ostalim sferama ,kao i u ljubavi. Hvala :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 26.03.2012. 20:32
Hvala Mila, hvala Mau, hvala svima!
Srećna sam što ste tu, hvala vam što ne odustajete od mene, jer ni ja ne odustajem.
Verujem u dobro, samo dobro mi se dešava.
Divno veče, ja se družim sa divnim ljudima i srećna sam zbog toga :D
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

Pridružio se: 28.03.2012. 15:43
PostPoslato: 28.03.2012. 18:34
Koliko je vas uspelo da ostvari nesto tek nakon saznanja za "tajnu" odnosno zakon privlacenja ? Zelim da cujem samo primere o velikim i ozbiljnijim zeljama.
PrethodniSledeća

Povratak na Lična iskustva