Kraljica svog života. <3

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 29.09.2014. 11:12
PostPoslato: 29.09.2014. 12:02
Dragi moji Tajnaši,
život je zaista jedno prelepo ogromno čudo i čarobno iskustvo. Hvala svima Vama na svim divnim savetima koji se ovde mogu pronaći. :D
Želela sam da sa Vama, mojim mudracima, podelim naredni plan koji sam osmislila za sebe. :D
Do nedavno sam bila u priličnoj depresiji zbog jedne devojke iz mog okruženja. Ne želim ništa loše da govorim za nju i pokušavam da je smatram velikom lekcijom svog života. Možda čak i trebam da joj budem zahvalna. Jer da nije bilo njenog "mučenja", ne bih ni ja odlučila da uzmem život u svoje ruke i odlučim da sam jedna moćna Boginja, Kraljica koja poseduje moć da kreira svoje iskustvo. :D
Dakle, plan je sledeći :
1. Početi meditirati svaki dan. Koliko možeš. Ne vredi sebe opterećivati sa vremenom. Jednostavno, kada se ukaže prilika, zgrabi je i odmori svoj Um. <3
2. Početi vežbati svaki dan. Ne moraju to biti neke užasno teške vežbe niti neki ogroman napor. Vežbaj one vežbice koje ti prijaju i uživaj u njima. Na kraju krajeva, tvoje telo će ti biti zahvalno. <3
3. Telo je tvoj hram! Neguj ga kako i koliko umeš. Treba slati redovno ljubav svojim organima, pripaziti malo šta unosimo u njega i redovno ga sređivati. Ipak, svako se dobro oseća kada je lepo sređen, zar ne? <3
4. Ljubaznost. Jedno malo nasumično ljubazno delo može nekome preokrenuti dan. A i tebi. Zato ne škrtari na ljubavi. <3
5. Pronađi hobi u koji možeš da se uneseš čitavom svojom dušom. Makar to bilo samo i čitanje omiljenih knjiga, piskaranje nekih doživljaja, slikanje, šta god. Samo da možeš kreativno da izraziš svoj Duh. <3
6. Maštanje. Mnogi to nazivaju "vizuelizacija", "imaginacija", ali meni je nekako najdraži ovaj izraz. Podseća na detinjstvo, vreme kada sam mogla jasno da vidim kako se kao snažna Kraljica borim protiv zlih veštica u svojoj bašti, kako bih spasila svoje Kraljevstvo. Pa, danas, to maštanje koristim jednako živo ne bih li privukla k sebi ono što želim. Poenta maštanja je samo da se uživiš kao da se zaista dešava, a svi to umemo, zato što smo to radili kao deca. Oseti svim čulima, ali najvažnije OSETI EMOCIJAMA. <3 (Meni se desi da zapeku oči, dlačice se naježe, i to je pozitivan znak za : "Keep moving." <3 )
7. Vodi dnevnik. I piši zahvalnosti. Ali ne numeriši. Ja sam tako radila, pa sam imala osećaj da zaista i ne pričam sa Vasionom. Pričaj sa njom. Piši joj kao pismo da joj šalješ. I njoj i tebi treba ovaj izraz duše. I zapamti : Vasiona te voli! Pokaži i ti njoj malo ljubavi. <3
8. Sledeću tajnu sam ćapila iz jedne malene knjižice pod naslovom "Vodič za čarobnjake". Knjiga je napisana za decu, a ja sam je uzela za svoje sestrice. Kako sam krenula da im čitam oduševila sam se. Prepuna je divnih pouka. Prva je : MAGIJA RADI IZNUTRA! A druga : SVE Ĺ TO TI JE POTREBNO PRONAĆIĆE PUT DO TEBE.
9. Brige? Pih. Pa kome to još treba. Onoga trena kada osetiš negativnost kako raste u tebi, shvati da je to znak da nisi u skladu sa sobom. Pronašla sam jednu genijalnu ideju za prevazilaženje toga. Seti se koliko si veliko biće. Odakle potičeš i koliko je tvoja snaga. Odakle je tvoja moć. Pa zar bi se biće koje ima beskonačnu veličinu ljutilo i brinulo oko nečega sitnog? Jer sve je sitno u odnosu na tebe. <3
Nadam se da Vam se sviđa i da će nekome pomoći moj plan. <3

Povratak na Lična iskustva