Upoznala sam obe strane zakona privlacenja

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 10.05.2014. 16:37
PostPoslato: 10.05.2014. 17:33
Pozdrav svima :)

Ovo je moj prvi post na forumu, iako sam vec svracala ovde kao neregistrovani korisnik i citala. Resila sam da se predstavim na ovaj nacin jer sam, kao sto naslov kaze - upoznala obe strane zakona privlacenja.

Kad god bi u zivotu moje misli (a i osecanja) bile ciste i pozitivne, takva su bila i desavanja oko mene. Kad god bih dozvolila sebi da krenem u negativnom pravcu u svom unutrasnjem svetu makar malo, moj spoljasnji svet bi isao nizbrdo bez kocnica. Cesto dozvoljavam sebi da me mala nedaca gurne u negativnost, na cemu moram da radim.

Moj posao je takav da nemam fiksnu platu (privatnik-samostalac, da ne kazem frilanser ;) ), vec jedem onoliko koliko zaradim. E, moj obim posla je zavisan od stanja drzavne uprave - koja zbog izbora i konstituisanja vlade u poslednje vreme ne radi nista, sto je mene opet uteralo u ocajanje. To za mene znaci da posegnem za alkoholom, gledam depresivne dokumentarce na Youtube-u, itd.

I tako su mi jedan dan krajem aprila legle neke parice na racun - taman da potkrpi osnovno, pa sam krenula do bankomata moje banke, da ustedim onih 1% provizije. I tako sam hodala (to je bilo pre ovih najnovijih prvomajskih kisa) i odjednom mi je u glavu uletela misao "Ovo je samo jedan ispit. Izdrzi, polozi i blagostanje stize!" Koliko god negativni deo mene pokusavao da ucutka tu misao, sve mi je glasnije odzvanjala u glavi. OK, daj da prihvatim...

Podigla sam novac, rasporedila, a onda sam dosla kuci i po ko zna koji put pogledala Tajnu, a zatim krenula da citam po internetu. Polako ali sigurno sam dizala energiju i jednostavno sam znala da nece ovako doveka. Tako sam i nasla ovaj forum.

Jedna od stvari koju sam uradila jeste da sam odstampala jedan A4 list - imitaciju SMS-ova koji mi stizu od banke za uplate/isplate, do poslednjeg detalja. Svaka "kockica" je sadrzala tekst: "Postovani, na Vas racun XXXXXX je uplaceno XXX RSD (ili EUR). Vasa Banka. Received: (datum) via Telenor". Taj papir sam zakacila na kuciste, na vidnom mestu. To je bio moj "vision board" u neku ruku. Prvi datum je bio 8. maj.

Ne, 8. maja mi nije legao na racun trazeni iznos, ali mi je stiglo posla taman za taj iznos (U DINAR!). Klijent je od poverenja, tako da je taj novac prakticno vec na mom racunu.

Dan pred praznik mi se javila devojka sa kojom sam saradjivala i koja mi je dugovala neki sitan novac, sa insistiranjem da mi taj novac da kako god. Isti dan mi je uplatila novac na racun i jos me je preporucila nekim svojim partnerima koji nisu u drzavnom sektoru za koji vecinom radim. Ehej!

Javila mi se i zena koja mi duguje ozbiljniji iznos novca, a ja sam napravila dogovor sa njom tako da mi vraca koliko moze, taman da se ja potkrpim dok ne dodje vreme za naplatu poslova koji su mi stigli.

Sada mi je mobilni pun raznih meditacija koje rado slusam. Alkohol ne diram, a svaki dan prepesacim barem 4-5 km i uzivam u tome. Ostatak vremena provodim u radu i istrazivanju. Nasla sam bas ovde link ka knjizi Nulte granice, prebacila je na tablet, zavalila se na kauc i procitala je u jednom dahu. Posle sam odgledala jedan intervju sa dr Hew Len-om i seminar, pa sam se dalje bacila na posao.

Nasla sam Ceeport logo i napravila svoje "vizitke za ciscenje". Posto nisam trenutno u situaciji da kupujem odgovarajuci papir za stampanje, odstampala sam ih na obicnom A4 papiru, a zatim ih zalepila na 9 svojih vizitki. Rasporedila sam ih svuda po stanu, a u glavi mi stalno odzvanja moja verzija ciscenja "Zao mi je, Oprosti mi, molim te, Hvala ti, Volim te" - tako mi se nekako rimuje i deluje mi prirodno da izgovaram u sebi.

Napravila sam i "plavu solarnu vodu" koja mi jako prija. dr Hew Len kaze da je dovoljno staviti kap u sve sto konzumiramo, pa to i radim. Upravo sam pogledala - knjigu sam skinula 6. maja, "vizitke" 7, a plavu vodu koristim od juce.

E sad, otkad sam krenula sa ciscenjem, primecujem nekoliko stvari... Prvo, ranije sam se uvek "kacila za sitnice" i "istrazivala do sitnih crevaca". Pre neki dan sam pricala o necemu sa komsinicom (beznacajno totalno) i rekla sebi "moram to da istrazim na netu kad dodjem kuci!" Dok sam dosla kuci, zaboravila sam i o cemu smo pricale i sta sam to htela da istrazim :)

Moj KK (kucni kunic) je takodje mirniji, ali veseliji! Juce sam krenula do zdrave hrane da kupim sojine ljuspice da dopunim danasnji rucak "volumenom" - ali avaj, najbliza nije radila. "Ko zna zasto je to dobro" - moja nova mantra kad mi nesto ne ide kako sam zamislila, pa sam otisla u drugu, dalju zdravu hranu - peske, naravno. Ispada da su tamo sojine ljuspice jeftinije, bolje, a svratila sam i u piljaru da KK-u kupim nesto zelenisa. Kada sam prodavacici rekla da kupujem za zeku, dobila sam i nekoliko listova kupusa i lisce od sargarepe!

Ne, nije mi vec koliko sutra zakucao na vrata neko sa koferom para, ali mi se desavaju pozitivne stvari. A ja sam zadovoljna, srecna i zahvalna.

Istini za volju, kada sam bila u boljoj situaciji, nisam to umela da cenim. Verovatno je taj manjak zahvalnosti razlog za ovaj moj ispit, koji konacno krecem da polazem prelaskom na ciscenje i pozitivne misli. Da ne bude zabune, nisam otimala i gazila pesake, vec sam bila isuvise gorda. Znam da tu sad ubacujem religijski momenat, ali meni je sve to u istom kosu duhovnosti.

Nisam vernik u klasicnom smislu, ne idem u crkvu na bogosluzenja i ne dajem ogromne priloge. Verujem u visu silu i u njenu moc. Verujem da je visoj sili draze da potrosim 50 dinara da nekome kupim hleb nego da dam 500 dinara kao prilog u crkvi.

Izvinite na poduzem postu. Trudicu se da se javljam sa novim, pozitivnim desavanjima u svom zivotu :)

Mir od JA
Mir od JA

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 10.05.2014. 19:16
:D
Veliki pozdrav i dobrodosla, :dance: i da dodam da tvoj prvi post je odlican :clap: Cao!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 13.05.2014. 10:23
Dobrodošla NA :happy-sunshine: DOBROM SI :happy-sunshine: PUTU :happy-smileyinthebox: :romance-heartstiny: :chores-laundry: :chores-mop: :chores-vacuum: :chores-mowlawn: :chores-vacuum: :chores-mop: :happy-cheerleaderkid: :angelic-little:

Povratak na Lična iskustva