Moze da Pomogne a ne skodi:

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 05.06.2019. 14:11
:D

Pozdrav, evo jednog teksta kada imate problema sa stresom :

Kada stres i svakodnevni problemi s kojima se suočavamo počnu uzimati svoj danak, postoje male stvari koje možemo uraditi, a koje nam omogućuju da napravimo pauzu i poboljšamo naše cjelokupno blagostanje.

Sljedeće prakse podupiru znanstvena istraživanja, a mogu vam pomoći da se vrlo brzo osjećate bolje.

Izrazite zahvalnost
Istraživanja pokazuju da izražavanje zahvalnosti zbog onoga što imate ili nekome tko je nešto učinio za vas ima vrlo pozitivan utjecaj na vaš mentalno blagostanje. Zahvalnost ne samo da će učiniti da se osjećate bolje i optimističnije već će povećati i osjećaj empatiju, a ako je izražena prijatelju ili članu obitelji, učinit će da se i oni osjećaju bolje.

Smijte se
Obično se kaže da je smijeh lijek koji vam trenutno može pomoći da se osjećate bolje. Smijeh može povećati razinu energije i teško da ćete osjećati stres dok se smijete. Čak i osmijeh može imati efekta.

Napravite pauzu
Odmaranje od svakodnevnih briga (vježbanje, čitanje knjige, slušanje glazbe, odlazak u kupovinu, odlazak na produženi vikend i slično) može vam pomoći da eliminirate stres. Ključni element je da zaista “napravite pauzu”, a ne da sjedite i razmišljate o stvarima koje trebate obaviti i načinima na koje ih trebate obaviti.

Posjetite nekoga kome ste potrebni
Biti podrška prijateljima i, općenito, osobama do kojih vam je stalo kada se ne osjećaju najbolje (bolest, osobni problemi i slično) ne samo da će njima biti od pomoći već će poboljšati i vaš blagostanje, kako kroz zajedničko druženje tako i kroz spoznaju da ste uz nekoga tko prolazi kroz teško razdoblje.

Provodite kvalitetno vrijeme sa onima koji su vam najvažniji
Ništa nije tako korisno kao kvalitetno provedeno vrijeme s nekim koga volite. Bilo da je to romantična večera s partnerom, odlazak u šetnju s djecom, prisjećanje sretnih trenutaka s obitelji ili druženje s prijateljicom, ove intenzivne, fokusirane interakcije dovode do stvaranja pozitivnih uspomena koje će vam ubuduće pomoći da prebrodite teške trenutke.

Volontirajte ili pomozite nekome
Veliki broj ljudi uključen je u volonterski rad jednostavno zbog toga što se osjećaju dobro kada znaju da pomažu nekome. Dakle, potražite već danas organizacije koje primaju volontere i uključite se i vi. Osjećat ćete se bolje, 100%.

Cao svima a posebno Nina ! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 05.06.2019. 14:26
I jos jedan ekstra :

U medicinskim krugovima često osporavana terapeutska metoda – gladovanje vrlo je popularno u Njemačkoj čije zdravstveno osiguranje u nekim slučajevima pokriva troškove takvih alternativnih metoda.

Gladovanje štiti zdrave stanice miševa od toksičnih učinaka kemoterapije i potiče regeneraciju matičnih stanica oštećenog, starog imunološkog sustava.

Vlasnik velike PR agencije iz Muenchena, koja organizira koncerte Rolling Stonesa u Njemačkoj, u klinici već dvadesetak godina liječi svoje tegobe s prekomjernom težinom i prateće kronične tegobe.

Otto Buchinger (1878-1966) liječnik po kojem je nazvana klinika, eksperimentirao je s gladovanjem kako bi se izliječio od reumatoidnog poliartritisa koji ga je primorao da 1917. napusti dužnost mornaričkog liječnika. Njegova se metoda proširila i popularna je u Njemačkoj.

Gladovanje sprečava kardiovaskularne bolesti, pomaže pri liječenju astme, artroze, kroničnih bolesti probavnog sustava, nekih kroničnih infekcija dišnog sustava ili depresivnih stanja, tvrde zagovaratelji.

Pouzdane znanstvene studije o toj metodi nisu brojne, no jedna iz 1991., objavljena u časopisu Lancet 1991., bavi se učincima gladovanja na reumatoidni artritis.

U Njemačkoj je knjiga “Postom do zdravlja i ljepote” Helmuta Luetznera (prevedena na hrvatski) koji je nekada radio kod Buchingera, prodana u više od dva milijuna primjeraka od objave 70-ih godina.

O gladovanju se uči u nekim sveučilišnim centrima, među njima i bolnici Charite u Berlinu gdje profesor Andreas Michalsen vodi odjel prirodnih metoda liječenja.

“Nijemci su pomalo opsjednuti biljkama, ekološkim uzgojem, vegetarijanstvom, jogom, zdravim životom”, kaže Michalsen koji provodi kure posta od 12 do 14 dana, a pokriva ih pokriva zdravstveno osiguranje.

Alternativni pristup potječe od romantičara koji su “vjerovali u snagu samoizliječenja” i “Lebensreforma” (reforma života) krajem 19. stoljeća, što je bio odgovor na galopirajuću industrijalizaciju, kaže Michalsen.

“Unos u redovitim intervalima hrane bogate kalorijama novost je u ljudskoj evoluciji”, objašnjava.

Kalifornijski profesor Valter Longo pokazao je 2008. da gladovanje štiti zdrave stanice miševa od toksičnih učinaka kemoterapije, što je dodatno pojačalo interes za gladovanjem u Njemačkoj. Istraživanja također otkrivaju kako gladovanje potiče regeneraciju matičnih stanica oštećenog, starog imunološkog sustava.

Na taj način organizam se potiče da zamijeni stare i oštećene stanice, objašnjavaju američki znanstvenici koji su proveli studiju objavljenu u stručnom časopisu Cell Stem Cell.

‘Kada se izgladnjujete, vaš organizam pokušava sačuvati energiju, a jedan od načina da se sačuva energija je da se reciklira puno stanica koje nisu potrebne, posebno onih koje bi mogle biti oštećene’, rekao je profesor na Sveučilištu Južna Kalifornija i stručnjak za dugovječnost, Valter Longo.

Tim pod njegovim vodstvom koji je proveo istraživanje došao je do slijedećeg zaključka: dvodnevni do četverodnevni post koji se provodi svakih 6 mjeseci tjera tijelo da prebaci u tzv. fazu preživljavanja. U toj fazi organizam poseže za zalihama masnoće i šećera i ujedno uništava stare i oštećene stanice.

‘Kada je cijeli organizam teško oštećen kemoterapijom ili samim procesom starenja, postovi mogu generirati novi imunološki sustav – doslovce’, objašnjava profesor Longo.

Zadnjih četvrt stoljeća dijabetes, reumatizam, povišeni krvni tlak tretiraju se lijekovima koji su bili izbačeni na tržište, a zatim povučeni zbog štetnih nuspojava, kaže Michalsen i zaključuje “učestalost tih bolesti raste jer postajemo sve stariji” i “apsolutno sam uvjeren da će za deset godina gladovanje postati vrlo važno, jednostavno zato što tradicionalna medicina na njih nema odgovora”.

Cao! :violin: :whistle: :clap:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 06.06.2019. 21:14
SUPER
POMNO PRATIM

PostPoslato: 12.06.2019. 14:40
Pozdrav bas svima (kome ,nemam pojma ) al bas svima !!! :D 8-) :lol:

i naravno tekst :

Mi ne možemo znati što se iscjeljuje, jer sve promatramo kroz prizmu programa i sjećanja. Jednako kao što u akupunkturi i akupresuri tretiraju stopalo da bi liječili bolesti glave, tako i iscjeljenje Duše teče putem energetskih meridijana zatočene ili slobodne svijesti.

Ne možemo otpustiti intelektom, jer prošlost nije tek samo priča ili uspomena, nego je i energija koju smo ostavili iza nas. Ako smo imali traumu u prošlosti, šok koji je nastao zapečatirao je energiju unutar našeg svjetlosnog tijela.

Ona tada biva zaglavljena, zatočena, van našeg dosega u svakodnevnom životu. To je prošlost: iritirajući trn zaboden u sliku sjećanja koja visi negdje na periferiji svjesnosti. Zato se čini nemogućim riješiti se prošlosti, jer stalno tragamo za tim “komadićima” energije, bilo svjesno ili nesvjesno, želimo ih natrag.

U stvarnosti želimo svoju cjelovitost (iscjeljenje), jer nemir u nama donosi osjećaj gubitka kojeg um tumači na razne načine.

Zamislite um kako igra pikado, gađa iritantne slike iz prošlosti i prikuje ih tamo negdje da ne mrdaju. Problem koji je sada nastao je u tome što isti taj um ne može niti dosegnuti strelicu, niti je otpustiti. Zašto?

Zato jer um ne zna sa energijom, ona je preapstraktna za njega! On u nastojanjima da otpusti, čini zapravo suprotno: drži te prizore još više prikovanim, jer ih obnavlja kroz unutrašnji dijalog.

Pa kako onda otpustiti?

Svi oblici energetskog iscjeljivanja su ustvari re-konfiguriranje informacija u našem energetskom polju. Kada dođemo do nekog bioterapeuta, on mahanjem rukama zapravo omogućuje informaciji iz Božanske svijesti, odnosno višeg Sebstva, da djeluje na “geometriju” našeg svjetlosnog tijela i vrati ga na početak, u stanje Nule.

To je tada otpuštanje na način energije. Tada se kroz naše nesvjesno, (jer mi/um nemamo pojma da se ta rekonstrukcija događa, nego samo vidimo vitlanje rukama), provlači svjetlosna informacija koja potom informira naše stanice i daje im upute da se obnove.

Iscjelitelj nam tada daje priliku da otpustimo stare informacije iz naših stanica, a dopustimo nove, Nulte. Mi ne pitamo iscjelitelja što on radi, ne tražimo objašnjenje, nego imamo povjerenje.

Pa čak i ako ga pitamo, a on pojasni da djeluje na naše svjetlosno tijelo, biti ćemo zadovoljni s tim, iako nismo ništa razumjeli! Zašto? Zato jer smatramo da je on ekspert u svom polju i da zna što radi!

Ho’oponopono djeluje na sličan način: “Hvala i Volim te” su ritualne geste sa kojima predajemo sve što “imamo” Božanstvu.

Odričemo se s ljubavlju naše “imovine” iz prošlosti i kažemo: “evo ti je, odustajem od nje, ne treba mi!”

Međutim, problem je što mi po difoltu težimo hopsati trgovački, i kažemo: “Hopsati ću samo ako imam dokaze da se iscjeljujem”.

To se čini kao OK, jer “nije do nas, programirani smo tako, nismo eksperti, ne znamo ništa o tome”. No, koja je razlika između neznanja što bioterapeut radi i neznanja da “Volim te” čisti? Samo u vjerovanju da je on majstor, a mi nismo!

Pa kako to da imamo povjerenje u njegov rad, iako nemamo dokaze? Imamo samo priče, ali ne i dokaze! Jednako tako, imamo sasvim iste priče i kod “Volim te, Hvala ti”, pa opet, ne vjerujemo im, pitamo kako otpustiti!

Dakle, ostao nam je samo jedan problem za riješiti kako bi prionuli otpuštanju bez ikakvih rezervi, sa punim povjerenjem: trebamo se riješiti vjerovanja da smo nemoćni, da ne znamo, da ništa ne razumijemo. Strah koji nas sprječava u upuštanje u avanturu iscjeljenja je usmjeren samo na nas same, upravo je tu najveći!

To je temeljni program na kojemu trebamo raditi. Namjera za iscjeljivanjem je ogromna, ona stalno nadire! To je kao da stojimo nad potokom bistre vode i govorimo da se ne znamo napiti iz njega! A žedni smo, nevjerojatno smo žedni.

Dakle, kako to da smo imali povjerenje u radnje koje su nas dovele do problema, bolesti, mrzovolje i patnje? Kako to da smo im dali cijeloga sebe, rekli: “evo uzmi moju sreću, moje zdravlje”? Razmislimo malo o neopiranju ovome, o iluziji prirodnosti kojoj smo se predali dok smo gacali po živom pijesku i vjerovali da smo na pravom putu!

Priča o povjerenju je ustvari vrlo prepredena, nema baš nekog smisla. Jer povjerenje dajemo svemu bez ikakvog problema, a ne dajemo svojoj moći da se iscijelimo. Citirati ću opet malo Paula Seliga:

“Vaša duša sa sobom je ponijela lijek za sve vaše bolesti.”

Ono što moramo učiniti jest energetsko iscjeljivanje, omogućiti ispravnim informacijama da preoblikuju naše svjetlosno tijelo. Jer odatle sve počinje.

Svaki put ima u sebi “pragove”, nekakve stanice, odmorišta ili evolucijske skale koje označavaju neki progres. Jedini način da dođemo do slijedeće stepenice jest rad i predanost – posvećenost. Ho’oponopono je jedan takav put. Hodanje njime zahtijeva povjerenje nas kao iscjelitelja, baš kao i svaki drugi put.

Iscjelitelj mora imati svijest o odgovornosti svojih postupaka kojim se želi iscijeliti. Otpuštamo dakle predanošću iscjelitelja i odgovornošću za svoj život. Odgovornost znači prihvatiti iscjeljenje.

Ako pušimo, a unutrašnji dijalog nam govori: “neće meni rak pluća, to je tamo negdje drugo” – to je tipičan primjer neprihvaćanja i neodgovornosti, iako imamo sve informacije o posljedicama.

Ako nas djevojka ili momak odalame par puta prije stupanja u brak, ne-djelovanje i vjerovanje umu koji kaže: “pa popraviti će se ona/on, biti će dobro kada budemo u braku”, jest poražavajuće za postupak iscjeljivanja kojeg smo došli učiniti ovdje na zemlji. A imali smo sve informacije.

Jednako tako sada imamo sve informacije o praksi Ho’oponopona (ili bilo kojeg drugog puta na kojeg smo privučeni, jer se želimo iscijeliti).

I opet, hopsamo trgovački: “bit će ovo, ako bude ono”, to jest, kažemo da ne znamo kako otpustiti. A prava istina je da smo istinski majstori u tome!

Otpuštamo dakle, davanjem sve svoje “imovine” nečem sasvim apstraktnom. Ne pogledavamo ima li kusura, vraća li se nešto, koliki je poklon. Dajem, odmah se okrećem i odlazim.

Put iscjeljenja je staza u kojoj neprestano Izvoru predajemo svoju privrženost prošlosti i kročimo naprijed.

Mislim da je zanimljiv i koristan !!!

Cao!! :violin: :whistle: :dance:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.06.2019. 15:34
ŠOK
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.06.2019. 15:35
Da vjerujem očima ne mogu.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.06.2019. 16:08
Pogledajte kad sam se učlanila i što sam pratila
HOOPONOPONO
SVE JE POČELO 2012
POČELA SAM IZUČAVATI ČITATI GLEDATI VIDEA
SVE SE ČINILO JEDNOSTAVNIM A NIJE
HOOPONOPONO JEDNA JE OD NAJAČIH I NAJTEŽIH REĆI ĆU TEHNIKA A NIJE TEHNIKA NEGO UČENJE.
Pod šokom sam a nebih ništa da ispustim.
PO SVIM UPUTIMA RADIM SVE
TEK NAKON GODINU DANA SVA SAM U ZNAKU HOOPONOPONA.
13 I 14 -a GODINA PODNOŠLJIVE ZA ŽIVOT FINIH STVARI SE DEŠAVALO .
15 I 16 POČINJU STRAŠNI LOMOVI TOTALNI IZLAZAK IZ KONFORNE SREDINE.HOPSAM
U FAMILIJI HAOS NA POSLU HAOS FAMILIJARNE STVARI NERJEŠIVI PROBLEMI 16 17 HAOS.
HOPSAM
KRAJ 2017
POČINJE BURA DA SE STIŠAVA FAMILIJARNA.NA POSLU NESHVATLJIVO UNAPREĐENJE POHVALE UZ ŠTO JE DOŠLA I FINANSIJSKA PODRŠKA.
POČINJE ZDRAVLJE DA MI PROPADA KRAJEM 2017.
POČETAK 2018 MOŽDANI UDAR HOPSAM
LOŠE SAM HOPSAM
SLAABO SE KREĆEM ALI NA SILU IDEM NA POSAO HOPSAM
POČETAK DECEMBRA 2018 MOŽDANI U KOMI 3 DANA 10 U BOLNICI HOPSAM
JOŠ SAM NA BOLOVANJU LOŠE SE KREĆEM HOPSAM NE ODUSTAJEM
DOKTORI REKLI IMAM MULTIPLEKSKLEROZU ILI KANCER
SVE PRETRAGE URADILI NEMA NI MULTIPLEKSA NI KANCERA HOPSAM HOPSAM HOPSAM
KOLIKO SMEĆA JE IZAŠLO NA POVRŠINU
HOOPONOPONO NIMALO LAK
VELUKA FINANSISKA DOBIT STIGLA JE U APRILU HOPSAM
NE MOGU DA SE KREĆEM BEZ ŠTAPA RAVNOTEŽA NIKAKVA
HOPSAM
SVAKI DAN JE VELIKA BORBA NE ODUSTAJEM OD HOPSANJA MADA SE SITUACIJE U KOJIMA SAM BILA TRUDE DA ODUSTANEM HOPSAM
NAPAD SA SVIH STRANA NISAM ODUSTALA OD HOOPONOPONA SVO TO SMEĆE BILO JE U MENI.
TEŠKO JE IZ PRAVE RADITI HOOPONOPONO PREPUSTITI SE NJEMU SA PUNIM POVERENJEM TREBA NIJE LAKO POSTOJE SUMNJE ALI JA NISAM ODUSTALA
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.06.2019. 16:10
HOPSAM SA PUNIM POVERENJEM
JAVLJAM SE OPET SA SVOJIM ISKUSTVIMA
POZDRAV

Pridružio se: 26.03.2019. 10:35
PostPoslato: 13.06.2019. 15:24
Negde, čini mi se, u proleće 2012-te sam ti preporučio kao prvo HO, a onda i neke druge „tehnike“ i koliko se sećam bila si u nedoumici šta pre, kada i kako raditi...?
Posle je sve pošlo drugim putem...
Đorđije.
Sve najbolje!
................................................................
Pročitaj ovaj tekst iz tog doba
................................................................

Jedan od PRAVILA duhovnog napredovanja je da se sa vežbanjem NE SME PREKIDATI !

Može da opadne intenzitet, ali prekid – to svakako NE !

To je jednostavno NAJBOLJA stvar koju možemo da učinimo za sebe !

Ako ne radimo ništa, GUBIMO VREME !

Kontinuitet znači da smo ozbiljni u svojim namerama.

Ako ne znamo ni jednu vežbu onda radimo majku svih meditacija:

MEDITACIJU SA FOKUSOM NA DAH !

Samo pratimo svoje disanje, bez da ga kontrolišemo, i samo ono postoji na ovome svetu.
Nikakve mantre i slike, jer to su aktivnosti UMA.
Vremenom se dah skraćuje i možda upadnemo u apneu, tj. učini nam se da uopšte ne dišemo.
To je sjajan znak.
Ovom vežbom se DOBIJA SVA POTREBNA ENERGIJA !

KRUNSKA ČAKRA POČINJE BLAGO DA VIBRIRA I KANALI SE PUNE ENERGIJOM !

Radi se onoliko minuta koliko imamo godina.

Što više nestaju MISLI, to bolje, a nestaće ako stalno pratimo DISANJE.

Tada smo u SADAŠNJOSTI !

Ne dozvolimo da nas uhvati MISAONI TOK i odvede ko zna kud.

U tom slučaju samo gubimo vreme.

Cilj je da se bude PRISUTAN U SADAŠNJOSTI,
da se OSVESTI BIĆE i
da se jednostavno POSTOJI i
ništa drugo.

Najviši tipovi vibracija su, osim PROSVETLJENJA….-
MIR, RADOST i LJUBAV !

Ili hoćemo osećaj uspešnosti, samopouzdanja, voljenosti, prodornosti.
Setimo se kada smo ih u životu imali u većoj količini.

UM može da manipuliše samo sa memorijom koja je pohranjena u mozgu, tj. sa iskustvima koje je već DOŽIVEO !

Ako nismo nikad doživeli osećanje koje hoćemo da stvorimo, to će jako teško ići.
Tu nema mesta za improvizaciju i zamišljanje kako nešto izgleda.

Možda tu leži i razlog zašto ljudima ne ide manifestacija.

Oni zamišljaju kako nešto mnogo ŽELE, umesto da OSETE kako izgleda da to već IMAJU !

Ili, ako to već nisu imali, teško je i zamisliti.

Kako izgleda biti neizmerno bogat?

Probajte pa ćete videti da nemate pojma.

Sama tehnika može da ide ovako:
„doživite“ ponovo već poznato pozitivno stanje.
Opišite ga sebi, „vidite“ sebe u njemu, proživite ga punim intenzitetom.
Kada je stanje u punom intenzitetu, opišite ga u jednoj rečenici.
Zapišite tu rečenicu i upotrebite nekoliko prvih slova iz svake reči da dobijete novu reč.
Ta reč ne sme da ima nikakvo značenje, na bilo kom jeziku koji poznajete.
Ili jednostavno izmislite novu i nepostojeću reč.
Ta reč je vaš kod za dato stanje.
Ponavljajte je i lako ćete ući u stanje koje ste njom kodirali.
Kod može da bude i jednostavan pokret, kao što je stavljanje ruke na srce ili sl.
Bitno je da ovo niko ne sme da zna osim vas.
Takve stvari se ne odaju ni najbližima.

„Vežbajte“ ova prijatna stanja.
U današnje vreme ona se lako zaborave, jer su retka, vežbaju se neke druge i manje prijatne stvari.

Izbor je ipak na vama.

Bolje reći, naš jedini zadatak trenutno je da BORAVIMO U VIŠOJ VIBRACIJI - što duže možemo.

Sat, dva, tri...tokom dana.

Ovo je jedini način da se OSVESTIMO !

Sve drugo u životu je manje bitno ili totalno nebitno.

Zamislite da je svaki vaš dan MINI ŽIVOT !

On to na neki način i jeste.

Ujutru se rađate, a uveče umirete.

Taj dan - život je zauvek prošao i šta ste uradili, uradili ste.

Kako bi bilo da malo vežbate upravljanje sudbinom u ovom životiću.

Kada se rodite - probudite, pratite prve osećaje.

Oni su čisti i prijatni kao u deteta.

Kako se javljaju misli o problemima koji samo čekaju na vas, osećaj postaje sve gori, tj. vibracijski niži i vi započinjete dan u blatnjavoj kaljuzi.

Kakva će biti sudbina tog mini života, jasno je kao dan koji se rađa.

Jasno je kao Sunce koje se podiže na horizontu.

Biće blatnjavo – usrana.

Vaš zadatak je da obojite dan višom vibracijom, tj. osećanjem.

Setite se malopređašnjeg kodiranja.

Setite se i da možete da „odradite“ čitav film predstojećeg dana i pre nego što se desio.

Naravno sve u pozitivnom smislu i sa ogromnim količinama radosti.

Ako ovo radite 5-6 dana videćete kako počinje da se dešava i kako je upravljanje sudbinom jedan običan mačiji kašalj.

Samo kad se hoće.

Nemojte očajavati u lenjosti, to je smrtni greh koji vuče i ostale grehove.

U svrhu emotivnog farbanja može da posluži i mala tehnika manifestacije koju sam dao na forumu, a glasi ovako:

Radi se isključivo ujutro, odmah posle ustajanja.

Cilj je da se oboji dan pozitivnom emocijom ostvarenja i zahvalnosti.

- Jasno definišite cilj. Morate znati tačno zašto nešto želite. Kakvo će to dobro doneti vama i drugima?
- Zažmurite i pogledajte u vis, povežite se sa Višim Ja. Kažite - ja sam čist kanal do Višeg Ja.
- Zamislite što jasnije sliku cilja.
- Osetite ono što biste osetili da se zaista ostvari. Gde ste? Sa kime ste? Gde idete dalje? Osetite.
- Pošaljite to Višem Ja i zamolite ga za pomoć.
- Osetite ostvarenje i neizmernu zahvalnost. Ruke na srce i osećajte to 5 min. bez misli.
- Odmah zaboravite na želju i ne razmišljajte o njoj.

Tokom dana, povremeno, stavite ruke na srce i prizovite osećaj ostvarenja i zahvalnosti koji ste kreirali.
Tako ćete započeti dan sa mnogo kvalitetnijom vibracijom i on će se tako i nastaviti.
Pratite znake ostvarenja, ali se nipošto ne nadajte i ne očekujte ništa.
Samo jedan cilj, dok se ne ostvari, a to će ići brzo.

Dalje.
Kada se tuširate, izvedite to na kraljevski način.
Zamislite da iz tuša izlaze kapljice zlatnog svetla koje prolaze kroz vas i oko vas.
Pomislite na vaš nervni sistem i osetite kako ga zlatne kapi ispiraju i on počinje da svetli.
Pomislite na sistem krvotoka.
Isto to.
Stavite jedan ogromni eritrocit u šake i isperite ga pod svetlom.
Neka se sve nečistoće isperu do sjaja.
Zatim ga stavite u srce.

Koštani sistem.
Krenite od lobanje, pa naniže, sa akcentom na kičmu i koštanu srž.
Mnogi ne znaju da je upravo koštana srž pravo smetlište.
Otvorite kosti i isperite to crnilo.
Nipošto ne zaboravite grudnu kost.
Ona je leglo svakakvog šljama.
Otvorite je i isperite.
Nek se sve sija.
Videćete odmah razliku.

Otvorite rajsferšlus od vrata do pubične kosti i isperite đubre iz čakri.
Radite to par minuta.
Sve vreme izdišite tamu kroz usta, a udišite svetlost.
Neka to bude svakodnevni ritual i nemojte čekati more da biste ovo radili.
Na kraju, neka zlatno ispuni celo telo kroz krunsku čakru.
Nemojte se čuditi ako vam bude mnogo dobro od ovoga.
Budite kreativni i dodajte svoje ideje čišćenja. Sve radi.

Kada ste tako čisti i zlatni, razmislite zašto vam nešto baš ne ide.
Ili zašto vam ništa ne ide.
Osnovni razlog za ovo je da ljudi misle da tako treba.
I onda pate zbog sopstvenog ubeđenja.
Čak pronalaze i izgovore za to, pa čak i zašto je to dobro i slične gluposti.

Dobro se probudite pa okrenite situaciju:
Meni sve uspeva jer tako treba!
Amin.
Čuj, treba?
Ja sam prosto stvoren da mi sve uspeva.
Tačka i neka tako bude.
Svečano izgovarajte i vidite kako se energija komeša u vama.
Osetite da je tako i tako će biti.
Ljudi sve mogu kad zaista hoće.
To nije fraza, jednostavno je tako.
Istina je očigledna, ali niko ne želi da je vidi jer svi misle da treba ko zna šta.
Taman posla...

Radujte se što ste se promenili ko od šale i nemojte to odmah poklapati negativnostima.

Dosta je toga bilo...

Proces koji stoji iza ove naizgled jednostavne vežbe je pokretanje Spoljne Namere.
Ova sila je izuzetno jaka i pokrenuće brda i doline da vam ostvari ono što ste naumili.
Nasuprot nje, Unutrašnja Namera deluje prilično jadno i smešno.
Ali, jedna bez druge ne idu.
Centralna Linija

Zamislite liniju koja ide od perineuma (međunožja) do vrha glave.
Ova linija vas delli na dva jednaka dela.
Ta linija je mesto gde biste svakako hteli da boravite što duže.
To je pozicija POSMATRAČA i SADAŠNJOSTI, direktna veza sa VIŠIM SFERAMA.

Povucite zamišljenu liniju od perineuma do vrha glave, nekoliko puta.
I dalje u vis do BELOG SVETLA.
Uđite u tu liniju i osetite povezanost sa UNIVERZUMOM, sa poljem potencijala, sa Višim Ja ili samim Izvorom, kako vam drago.
Doživite dubok osećaj te centralne linije.
Povežite se sa Zemljom, Suncem i energijom života koja je svuda oko vas.

Kakav je osećaj?
To je mir, uzvišenost i vaša čista moć.
Ova linija može sve.
Boravite u njoj što više tokom dana i videćete rezultate.
To je linija energetskog balansa i centriranja između svetova.
Uvežbajte ovo jer vredi zlata.

Ideja je sledeća:

Svaki bol, problem, negativnu emociju i sve što vam je neprijatno uvucite u ovu Centralnu Liniju i naredite da se popravi.

U duhu linije, probajte da podignete vibraciju jako brzo.
Fokus na perineum i odatle brzo podignite liniju do vrha glave i beskonačno gore.
Ponovite to 5 - 6 puta.
Ko ne oseti trenutno energetski uspon u celom telu, nek mu crkne televizor.

Ako hoćete (ustvari morate) da budete jaki.

Jaki - energetski.

Evo izvedite odmah neke eksperimente uz pomoć kojih ćete uvideti šta to znači.

U stojećem položaju raširite stopala u stranu.
Kakav je osećaj energije u telu – snažniji ili slabiji?

Okrenite stopala ka unutra.
Kakav je sad osećaj?
Ima li razlike?

Zamislite kuglu oko sebe.
Da li je osećaj energije u telu jači ili slabiji?

Sad zamislite kocku oko sebe.
Kakav je sad osećaj? Jači ili slabiji od kugle?

Stavite vrh jezika na nepce.
Da li se tako osećate jačim ili slabijim?
Posmatrajte napon energije vašeg ličnog polja dok radite ove vežbe.

Sad probajte to isto u mislima.
Samo pomislite na kuglu i kocku.
Nemojte ih stavljati oko sebe.
Um pamti informaciju i proizvešće isto.
Zamislite da držite stopala na ova načina i isto će se desiti iako ih fizički ne pomerate.

Sad znate i OSEĆATE kada vam je energija slaba, a kad jaka.
I to možete koristiti u svim situacijama, a takođe možete pronaći još neke položaje koji dobro rade.

Eksperimentišite.

Takođe napravite rukama nekoliko osmica u vazduhu sa strane tela, kako bi energija tekla u cik-cak, a ne ravno gore, što je znak velike slabosti.
Povucite rajsferšlus od pubične kosti do donje usne i vi ste otporni na sve.
Ne dozvolite da vam niko maše rukama po auri.

Za one koji ipak nisu osetili (što ne znači da ne deluje), tačan odgovor je:
energetski jaki ste sa stopalima ka unutra, kuglom oko sebe i jezikom na nepcu - što dalje pozadi.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 13.06.2019. 16:46
Hvala puno .Veoma mi je drago što ste se javili.Puno sam Vam zahvalna.
S poštovanjem
Nina

PostPoslato: 20.06.2019. 14:29
Pozdrav :D :lol: 8-) ,

evo doslo leto,svi opusteni i lepo raspolozeni i jedan kratak ali zanimljiv tekst

uz koji bih preporucio da potrazite vise tekstova od Dr.Frank Kinslowa :

Quantum Entrainment je vrlo brz iscjeljujući proces kojeg svatko može raditi. Bilo da imate slomljenu nogu ili slomljeno srce, treba vam odmor da zaraste. Ako želite fizičko emocionalno ili spiritualno iscjeljenje, potreban vam je duboki odmor. Što je dublji odmor, dublje je iscjeljenje. Čista svijest je najdublji odmor koji možete imati.

Od mojih kasnijih 20-tih do ranih 40-tih godina, akumulirao sam skoro tri godine duboke, tihe meditacije puno puta sakriven u Alpima. Dok sam bio zauzet poslom i podizanjem obitelji i dalje sam 3½ sata dnevno posvećivao meditaciji. Počeo sam predavati tehnike koje sam dobivao s “viših nivoa” i okupljao oko mene one koji su tražili unutrašnji mir i prosvjetljenje. Nakon sedam godina predavanja, shvatio sam da još uvijek nešto nedostaje. Odustao sam od svega i vratio kontemplaciji “ni-šta” ili “čistu svijest”. Nakon sedam godina tišine shvatio sam da ne postoji ikakvo mjesto za otići niti išta za uraditi. Sve je savršeno baš onako kako jest. Vidite, “Ništa” ne daje odgovore, to jest odgovor! Duboki odmor, čista svijest, duboki mir – to bi bili drugi izrazi koji opisuju iskustvo “ni-šta” ili “bez-misli”.

U kasnim 80-tim razvio sam self-exploration system koji je omogućio da jedna osoba ‘daje‘ iskustvo dubokog mira drugoj osobi, nešto kao produženi shaktipat, neka vrsta prijenosa ‘spiritualne energije’ s jedne osobe na drugu. To je bio uvod u QE. Vremenom sam nastavio usavršati process i uklonio sve ono što je apsolutno bespotrebno. Rezultat toga je Quantum Entrainment – brz, jednostavan proces koji probuđuje duboku unutrašnju svijest i ima iscjeljene kao jednostavnu nuspojavu.

Quantum Entrainment je vrlo brz iscjeljujući proces kojeg svatko može raditi. Bilo da imate slomljenu nogu ili slomljeno srce, treba vam odmor da zaraste. Ako želite fizičko emocionalno ili spiritualno iscjeljenje, potreban vam je duboki odmor. Što je dublji odmor, dublje je iscjeljenje. Čista svijest je najdublji odmor koji možete imati. Otkrio sam proces koji momentalno daje tijelu, umu i duši, duboki odmor i brzo iscjeljenje. Radi u sekundama. To ja zovem Quantum Entrainment.

Koristim riječ “odmor” zato što svi znamo kako odmor čini da se osjećamo bolje. Ali ovaj QE odmor je tako dubok, kao da se uopće ne pomičete. Kada doživimo čistu svijest, mi doživimo tako dubok, nepomičan spokoj, koji ostaje čak kada nastavimo misliti, pričati i živjeti. Kada se to dogodi, blagi mir prožima svaku našu aktivnost. Mi postajemo slobodni od utjecaja vezivanja za dnevne rutine. Osjećamo se unikatno posebni kao da smo primili neke tajne kozmosa da je sve u redu sa svijetom bas takvim kakav jest. To je istinska ljubav. Uklanja brigu o slijedećem uraganu, hipoteci, cijeni benzina, zdravlju i odnosima. Mi smo u što nju istupiti izvan patnji i ludila ljudske uvjetovanosti, i gledati se s više proširene perspektive mira i harmonije. Svijeća je svjetlo u gluho doba noći, ali potpuno gubi svoj značaj na punom svjetlu sunca.

Obećanja su bespotrebna. Ne postoji išta za postizanje. U stvari, čista svijest se ne može postići, jer je mi već imamo. Ili još preciznije, ne postoji “mi” za postizanje nečega što je već svuda, svo vrijeme. Ne želim biti zagonetan, ali ako mislite da trebate postići nešto kako biste bili samosvjesni ili prosvjetljeni, onda ste već izgubili bitku. Sve što se može postići, može se izgubiti. Čista svijest ne može biti dobivena niti izgubljena. Dakle, sve što trebate uraditi je postati svjestan čiste svijesti što je izuzetno lako uraditi.

Cao!!! :violin: :whistle: :clap:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 10.07.2019. 22:40
Hvala :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :angelic-little: :happy-cheerleaderkid: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-sunshine: :happy-sunshine: :happy-sunshine: :happy-sunny: :happy-sunny: :happy-sunshine: :happy-sunshine: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Korisnikov avatar
PostPoslato: 10.07.2019. 23:25
Danima nisam mogla da pristupim sajtu Tajna ne znam u čemu je bio problem ali tu smo ponovo zajedno i to me čini sretnom.
Tekstove Dr.Frank Kinslowa tražim po netu.Trudim se mada na srpskom ima ali ne i suština tehnike moć sadašnjeg trenutka najsličnije biti i sve će samo od sebe doći na svoje zdravlje i sve drugo.Kako ?
Možete li mi biti mentor.
Slušam tj. čitam pišite.

PostPoslato: 24.07.2019. 09:50
Pozdrav, :clap: :dance: :D

posle krace pauze i naravno jedan tekst :

što su se pretvorili ti snovi, te nade, te planovi i kako je došlo do tog ogromnog jaza između onoga što su ti mladi ljudi željeli postići i onoga što su, zaista, postigli?

Kada su doktoru Schweitzeru, dobitniku Nobelove nagrade, novinari postavili pitanje:”Doktore, što nije u redu s današnjim čovjekom?” Veliki doktor je na trenutak zašutio, a potom progovorio: “Ljudi jednostavno ne razmišljaju”.

Živimo u zlatnom dobu, ovo je doba kojem se čovječanstvo nadalo, o kome je maštalo, sanjalo i vrijedno radilo u tom pravcu tisućama godina unazad. Barem prema pisanoj povijesti, živimo u najbogatijoj i najraskošnijoj eri u povijesti naše planete (nećemo ovdje ulaziti u teorije o Atlantidi i Vedskom dobu). Ovo je vrijeme bogatih mogućnosti za svakog od nas. Međutim, ako uzmemo 100 mladih ljudi koji će pod jednakim uslovima startati svoju karijeru u 25-toj godini života, možete li pretpostaviti što će se dogoditi a njima kada budu u svojoj 65-toj godini života?

Svih 100 vjeruje da će biti uspješno. Oni imaju ogromnu želju za životom, velika očekivanja, ambicije, postoji onaj sjaj i samopouzdanje u njihovim očima, leđa im stoje pravo, uvjereni su i čvrsto vjeruju da će uspjeti. Život iz njihove perspektive izgleda kao jedna prelijepa, uzbudljiva avantura. Ali, u vrijeme kada dođu svoju 65-tu godinu života, samo 1 će biti bogat, 4 će biti financijiski nezavisno, 5 će još uvijek raditi, a 54 će biti švorc. Bit će ovisni od drugih za osnovne životne potrebe.

Samo 5 od 100 će uspjeti.

Zašto toliko njih ne uspije? Što se dogodilo s tom iskrom, vjerom i ambicijom koju su imali sa svojih 25? U što su se pretvorili njihovi snovi, nade i planovi? Odakle toliko velika razlika između onoga što su željeli i onoga što su ostvarili?

Suprotnost od hrabrosti je udobnost
Uspjeh je školski učitelj koji podučava djecu. Zato što to on ili ona voli raditi. Uspjeh je poduzetnik koji je pokrenuo svoju firmu, zato što je to bio njegov ili njen san. To su oduvijek željeli. Uspjeh je prodavač koji želi postati najbolji prodavač u firmi za koju radi i koji sebe jasno odredi ka tom cilju. Uspjeh je bilo tko tko uspije realizirati, ostvariti vrijedan, unaprijed određeni ideal, jer je to ono što je želio da postigne i postane. Ali, samo jedan od 20 uspijeva, svi ostali nikada ne uspiju.

Rollo May, istaknuti psihijatar, napisao je jednu prelijepu knjigu pod nazivom “Čovjekova potraga za samim sobom” u kojoj, između ostalog, kaže:
“Suprotnost od hrabrosti nije kukavičluk. Suprotnost od hrabrosti je udobnost.” To je razlog zašto toliko njih ne uspije ostvariti ono što želi.

Udobnost!

Ljudi se ponašaju kao svi ostali u njihovom okruženju, ne znajući zašto to rade i gdje su se zaputili. Do 7. godine života mi naučimo čitati, do 30-te naučimo kako zarađivati za život, nerijetko do tih godina izdržavamo i svoju porodicu. Pa, ipak, kada napunimo 65, mi i dalje nismo naučili kako postati financijski nezavisni u vremenu ogromnih mogućnosti, u najraskošnijem dobu od postanka naše planete. Zašto?

Zato što se trenutno osjećamo udobno, zato što ćemo prije izabrati da živimo životom kakvim živimo nego što smo spremni da napravimo promjenu.

Zapamtite ovo, može se cijeli svijet mijenjati, tehnologija, naše okruženje, politički sistem i sve ostalo na ovom svijetu se može mijenjati, i čovjek će to prihvatiti i pozdraviti, jer ga osobno ne dotiče i ne narušava njegovu zonu komfora, zonu u kojoj se on osjeća udobno. Sve dok ta zona udobnosti nije narušena, čovjek će sve prihvaćati. Ali, pokušajte nečije navike promijeniti, vidjet ćete na kakav tvrd zid ćete naići. Čovjek će prihvatiti okolne promjene, ali će vrlo teško pristati da promjeni sebe.

Kako to da većina ljudi koji naporno i pošteno rade nikada ne uspije postići nešto konkretno u životu?
A oni koji se baš ne trzaju mnogo oko posla sagradiše kule i gradove i maksimalno uživaju u svim blagodatima života? Ovi drugi izgleda imaju jako puno sreće u životu. Mora da su rođeni pod sretnom zvijezdom?

Često čujete kako te ljude komentiraju kao “čega god se dohvati njemu ide od ruke” i “sve u zlato pretvara”. Jeste li primijetili da osoba koja je uspješna iznova biva uspješna i kako vrijeme prolazi biva sve uspješnija. S druge strane, jeste li primijetili da osoba kojoj ništa ne polazi za rukom, nastavlja biti neuspješna i nesretna i nikada neće uspjeti se ostvariti. Razlika između ove dvije osobe je u CILJEVIMA. Ljudi koji imaju cilj uvijek uspijevaju jer točno znaju gdje su se zaputili. To je jedina razlika! Zaista je toliko jednostavno.

S druge strane, neuspješni ili tzv vječiti gubitnici vjeruju da je njihov život uslovljen spletom raznih vanjskih okolnosti koje ih okružuju i koje im se svakodnevno događaju.

Zamislite sliku broda koji ima precizno ucrtane koordinate i odredište na koje treba stići. Kapetan i posada broda točno znaju gdje brod ide i kada će tamo gdje je pošao stići, zato što ima jasno određen cilj i u 9999 od 10000 slučajeva brod će stići tamo gdje se zaputio.

Sada zamislite drugi brod, potpuno isti kao i prvi, samo ovaj put nemojte na njega ukrcati kapetana i posadu. Nemojte mu dati nikakvo odredište i cilj, samo upalite motore i pustite brod na pučinu. Ako taj brod, uopće, uspije napustiti luku, on će prije ili kasnije potonuti ili će završiti kao kakva olupina na nekoj napuštenoj plaži. Ovaj brod je unaprijed osuđen na propast jer niti ima cilj, niti ima tko njime upravljati do tog cilja. Mislite li da se po nečemu razlikujemo od ova dva broda?

Uzivajte !!!

p.s. pozdrav nina,ako imas neko konkretno pitanje,mozes da mi posaljes preko licnih poruka !! :D

Cao!!! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 25.07.2019. 07:52
Pozdrav :D

evo jedan kratak ali vazan tekst :

Šesti spiritualni zakon uspjeha, Zakon odvajanja, kaže kako put prema dobivanju bilo čega vodi preko raskidanja naših vezanosti za cilj.

To ne znači odustajanje od namjere za manifestiranjem; niti odustajemo od namjere, niti odustajemo od želje. Odustajemo samo od našeg vezivanja i prijanjanja na cilj. Onog trenutka kada usmjerenu namjeru spojimo s konceptom ne-prianjanja – dobit ćemo što želimo.

Odvajanje proizlazi iz naše unutrašnje mudrosti i potpunog uvjerenja kako smo tek dio obrasca manifestacije više inteligencije.

Kada vam okolnosti naizgled ne idu u korist, jednostavno odustanite od vlastitih ideja kakve bi one trebale biti i znajte van svake sumnje kako u našoj ograničenoj spoznaji ne možemo vidjeti sinkronističke, harmonične obrasce Kreacije čiji smo dio.

Prianjanje, s druge strane, podrazumijeva sumnju i nepovjerenje u inteligenciju prirode i njene beskonačne organizacijske moći. Prianjanje je melodrama ega, bazirana na strahu i nesigurnosti, što proizlazi iz neznanja o moći Sebstva.

Oni koji traže sigurnost čitav je život bezuspješno naganjaju jer sigurnost ne može doći iz materijalnog.

Ljudi kažu: “kada budem imao milijun dolara, bit ću financijski neovisan i tek ću tada biti siguran”. No to se nikada ne dogodi.

Prianjanje na sigurnost i novac samo stvara dodatnu nesigurnost, bez obzira koliko ga imali u banci. Traganje za sigurnošću je stoga samo prianjanje na sigurnost i na poznato, a “poznato” je zatvor sastavljen od naših prijašnjih kondicioniranja. Sloboda od prošlosti leži u samim temeljima mudrosti nesigurnosti.

Bez nesigurnosti, život je tek puko ponavljanje starih i potrošenih sjećanja. U tome nema napretka, a gdje bez napretka ostaje samo stagnacija, entropija i postupno propadanje.

U drevnim tradicijama rješenje ove dileme leži u našoj spremnosti da se odvojimo od poznatog, zakoračimo u nepoznato i predamo naše želje kreativnom umu koji orkestrira ples Kreacije.

U nepoznatom leži polje svim mogućnosti, uvijek svježih, uvijek novih, uvijek otvorenih prema stvaranju vlastitih željenih manifestacija.

Ovo je polje sposobno koordinirati beskonačan broj pojedinačnih prostorno-vremenskih događaja koji će u konačnici dovesti do željenog rezultata. Ali kada se naše namjere zaključaju u tvrd mentalni sklop – gubimo fluidnost, fleksibilnost i kreativnost koje su u Kreaciju prirodno ugrađene.

Prava svijest obilja odražava se u našoj sposobnosti da imamo što god poželimo, kada god to poželimo, s najmanje uloženog napora. Odvajanje je sinonim za “svijest obilja” pošto s odvajanjem dolazi sloboda stvaranja. Kako ćemo stvarati ako se, puni tjeskobe, stalno lovimo i prianjamo za staro?

Zakon odvajanja se ne petlja u postavljanje ciljeva. Još uvijek imamo namjeru prijeći od tačke A do tačke B no između te dvije tačke leži beskrajno polje mogućnosti.

Uključimo li u proces koncept prihvaćanja nesigurnosti, smjer možemo i promijeniti ako po putu nabasamo na neki još viši cilj ili smislimo nešto još uzbudljivije. Kada osjećamo nesigurnost – na pravom smo putu. Tek je to plodno tlo za čistu kreativnost i slobodu.

Kako primijeniti Zakon odvajanja? Započnite vježbajući odvajanje od miješanja u proces manifestacije. To znači da kad god naiđete na problem – ostanete svjesno i čvrsto uzemljeni u mudrosti nesigurnosti, dok istovremeno s iščekivanjem promatrate kakvo će rješenje iskrsnuti.

Ostanete li odvojeni od problema nećete se osjećati pozvani nametati vlastita rješenja. Ovo nadalje omogućuje ostajanje spremnim i budnim na različite opcije i mogućnosti, a kada se one dogode – bit će neobično moćne i uzbudljive.

Stanje budne spremnosti susrest će se s postavljenim ciljevima i namjerama, omogućujući vam da nove okolnosti iskoristite sa kakvim god se problemima suočili u životu.

Svaki je problem sjeme novih mogućnosti za neko veće dobro.

Jednom kada usvojite ovu percepciju, otvara se čitava lepeza mogućnosti, što održava na životu stalan osjećaj divljenja i uzbuđenja. Samo prakticirajući odvajanje možete imati veselje i smijeh.

Tada se obilje manifestira spontano i bez napora.`` :roll:

Al smo produktivni aaa !!! :dance: :dance: :dance:

Sta radite po ovom suncu ?? ako se dosadjujete pa napisite nesto,znam ja da je tesko zamarati celinu

ruke al sta da se radi :geek: :mrgreen: :twisted: :lol:

Cao!!! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 26.07.2019. 07:14
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sta je bre ovo ???? :o :( :shock: :o

Odkud ovi Singapurcani ovde ????

Pozdrav !!! :violin: :whistle: :dance: Cao!

p.s. prvo nek nauce srpski pa onda nek se jave !!!!! :shock: :o :D

PostPoslato: 29.07.2019. 07:11
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ludi singarpucani al sta da se radi !!!

Cao! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 29.07.2019. 07:11

Ludi singarpucani al sta da se radi !!!

PostPoslato: 30.07.2019. 07:25
E sad je dosta, ove treba blokirati!!!! :evil: :evil: :evil:

:geek: :geek: :geek: :geek: :geek:

Prevrsili su meru !!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

PostPoslato: 30.07.2019. 14:13
:twisted:
Ma mozete milion puta al vam nista ne vredi ,

j....... se singapurcani ili neki drugi ! :twisted: :evil: :twisted: :roll: :lol: :mrgreen:

PrethodniSledeća

Povratak na Lična iskustva