ANDJELI CUVARI-za sve koje muce negativnosti i strahovi

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 30.01.2012. 19:15
PostPoslato: 15.01.2013. 23:16
Znam da voze dzipove i znam kakvi sve monasi postoje...kada to cujem i vidim to me rastuzi vise od svega... :? ali dobro, nadam se da ce jednog dana i oni pronaci mir...a uzgred bih se zahvalila Mau i tebi i svim drugim koji su mi pomogli...ja vam iskreno kazem, zbog vas sada vidim istinu i drugacije razmisljam..a moj je cilj da se sjedinim sa pravom i najvecom istinom.sa Bogom :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 15.01.2013. 23:22
isidora uzumaki je napisao:Znam da voze dzipove i znam kakvi sve monasi postoje...kada to cujem i vidim to me rastuzi vise od svega... :? ali dobro, nadam se da ce jednog dana i oni pronaci mir...a uzgred bih se zahvalila Mau i tebi i svim drugim koji su mi pomogli...ja vam iskreno kazem, zbog vas sada vidim istinu i drugacije razmisljam..a moj je cilj da se sjedinim sa pravom i najvecom istinom.sa Bogom :D
Nema niceg ruznog u voznji dzipom , ovo je 21 vek. Biti duhovna osoba ne znaci odricati se svega nego znaci razumeti sve i ne suditi....I oni su ljudi kao i mi i Bog je svuda i u svakom...
    PS.
Da bi se sjedinila sa Bogom moras se okrenuti unutra ,ka svojoj unutrasnjosti a ne spolja...

Pridružio se: 15.05.2012. 10:30
PostPoslato: 15.01.2013. 23:57
Isidora- carica :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 16.01.2013. 09:16
Isidora,

šta god da želiš s ljubavlju, od srca - to je pravi put, i sledi ga.

Meni lično je drago da neko želi baš to što ti želiš, jer je to zaista vrhunac ispunjenja svrhe života - na taj način. Sada znam, čitajući tvoj opis raja, da to isto nisam uradila svojevremeno jer nisam dovoljno jasno videla šta želim, odnosno nisam to dovoljno želela.

Ipak, neka te ne rastužuju drugi, koji monaški život zamišljaju drugačije nego ti. Ako vole kao ti, i ako imaju svoje razloge da budu tu, kao ti, onda su i oni napravili pravi izbor. A da li će ostati na tom putu, ili će odatle skrenuti na neki drugi, to je na njima.

Na tebi je da pratiš svoje srce, i da biraš svoj put.
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.01.2013. 09:49
mau je napisao:Isidora,

šta god da želiš s ljubavlju, od srca - to je pravi put, i sledi ga.

Meni lično je drago da neko želi baš to što ti želiš, jer je to zaista vrhunac ispunjenja svrhe života - na taj način. Sada znam, čitajući tvoj opis raja, da to isto nisam uradila svojevremeno jer nisam dovoljno jasno videla šta želim, odnosno nisam to dovoljno želela.

Ipak, neka te ne rastužuju drugi, koji monaški život zamišljaju drugačije nego ti. Ako vole kao ti, i ako imaju svoje razloge da budu tu, kao ti, onda su i oni napravili pravi izbor. A da li će ostati na tom putu, ili će odatle skrenuti na neki drugi, to je na njima.

Na tebi je da pratiš svoje srce, i da biraš svoj put.
Predivno receno draga Mau,
    Ovako to rade talentovani pisci . Sustinu prenesu ja jedan suptilniji nacin.
Isidora, ja sam dizajnerka i nisam bas meka prilikom pisanja (imala sam profesora koji je voleo da jasno i direktno pisemo a ne ukraseno i lepo sa puno neznosti) Ali sve sto sam zelela da ti kazem nasa Mau je to napisala najlepse moguce i sa toliko ljubavi da sam se ja rastopila od lepote.To isto mislim i ja .Sve sto zelis u zivotu a hranis ljubavlju to ono pravo ma sta to bilo.Bog je ljubav, ljubav je pokretacka sila...Ti znas sta tvoje srce zeli i radi na tome...

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 16.01.2013. 13:41
Kako bih ja rado istresla te bubice grize savesti, losih osecanja i slicnog. Iz svakog dzepa bih izbacila i najmanje lose misljenje o sebi...

Isidora..ti svoju predstavu raja mozes da zivis vec sada. Zaista mozes, ne salim se. Samo mani se tih misli tipa "Gresna sam.." i slicno. Nema koristi od toga.
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

PostPoslato: 16.01.2013. 16:51
Hvala Mau ne samo da si sve to lepo napisala nego si mi i pomogla...ne samo ti,svi ali ba svi. Ali onog trenutka kada si mi rekla da pisem o svom raju nisam znala sta da napisem. Onda sam otvorila srce i napisala sve sto se tu nalazi. Ali kada kazem da sam gresna nemoj te me pogresno shvatati! Da li postoji na svetu covek koji je bez greha?? NE! Ja samo vidim realnost. Ali bas zbog toga i zelim da se pokajem i krenem dalje...a za mene to predstavlja radost zato sto znam da konacno iz najgore bede proizilazi moj put koje je srce izabralo..put pun ljubavi i mira. :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.01.2013. 18:59
isidora uzumaki je napisao:Hvala Mau ne samo da si sve to lepo napisala nego si mi i pomogla...ne samo ti,svi ali ba svi. Ali onog trenutka kada si mi rekla da pisem o svom raju nisam znala sta da napisem. Onda sam otvorila srce i napisala sve sto se tu nalazi. Ali kada kazem da sam gresna nemoj te me pogresno shvatati! Da li postoji na svetu covek koji je bez greha?? NE! Ja samo vidim realnost. Ali bas zbog toga i zelim da se pokajem i krenem dalje...a za mene to predstavlja radost zato sto znam da konacno iz najgore bede proizilazi moj put koje je srce izabralo..put pun ljubavi i mira. :D
A sad draga Isidora,
    Otvori temu ili pisi na ovoj mojoj detaljno kako to izgleda taj tvoj san o raju.Prosiri ga...
Samim sirenjem teme zeljenog ti dobijas to isto i naravno ispunjenje duse ...svojom ljubavlju prosiri tvoj san i on ce ti se manifestovati...To je ono o cemu mi ovde pisemo ...pisemo da sve sto covek treba da radi je da se koncentrise na ono sto dusa trazi i da o tome misli i da svu paznju posveti zelji koja je ispunjenje sna...
    Molim te da stalno pises sve vise i vise o tvom raju i da se na to sto te usrecuje fokusiras. I kad nisi na netu misli o onom sto ti je na srcu...dozivi to kao da si to sto zelis i ne brini na pravom si putu....
Tvoj raj ce postati stvarnost!!!! ;)

PostPoslato: 16.01.2013. 19:26
Pa dobro. Recu cu nesto sto nikome nisam rekla. Moja zelja nije samo da budem monahinja vec da postanem i dostignem najveci nivo duhovnosti...da postanem sveta. Tako bih i kada nisam na ovom svetu fizicki uvek bila prisutna kao da sam ovde za sve ljude kojima je potrebna pomoc..Bila bih zastitnica palih i gresnih..pomagala bih ljudima da izadju iz bede i velike depresije i svih drugih dusevnih nevolja...pa radosti moje, cekaju me velika iskusenja u zblizavanju sa Bogom i osvarenju svog raja..ali nije sveta Jefimija uzalud rekla " Da sam znala kakvu cu blagodat zadobiti gore, ostala bih ovde da se jos mucim i iskusavam, jer blagodat koju sam dobila, neizmerna je.".. :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.01.2013. 19:36
Tako...sve vise i vise ulazi u sustinu. Sve vise i vise opisuj kako to izgleda...kakva su ti osecanja...koliko ljubavi osecas dok to pises...I uzmi papir i olovku i drzi uvek pored sebe...Kad god imas vremena pisi...zamisljaj i pisi...opisi sve sto mozes da zamislis...pisi to sa ljubavlju i znaj da ce tako biti....Veruj mi...Kad legnes da spavas zamisljaj dok ne zaspes...kad se probudis nek ti taj san da volju i elan...ostani u krevetu 15-ak minuta i misli o tome....oseti to kao da vec jesi ....divno...
    Sad si budna...to je budjenje u pravom smislu reci
Zahvaljuj na tome...uzivaj i predaj se toj ideji i tom osecaju...TO JE TO :D :clap:

PostPoslato: 16.01.2013. 19:41
isidora uzumaki je napisao:Moja zelja nije samo da budem monahinja vec da postanem i dostignem najveci nivo duhovnosti...da postanem sveta. Tako bih i kada nisam na ovom svetu fizicki uvek bila prisutna kao da sam ovde za sve ljude kojima je potrebna pomoc..Bila bih zastitnica palih i gresnih..pomagala bih ljudima da izadju iz bede i velike depresije i svih drugih dusevnih nevolja...
Onda nam se pridruzi, mi smo se prosvetlile vec i radimo to sve sto i ti zelis, samo van manastira. Mi smo takoreci, "na terenu"...

Pod mi mislim na Mau, kreativu, Milu i jos par dragih osoba na ovom forumu
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.01.2013. 19:43
Ooooo DA!!!! Svaka na svoj nacin...ali sa ljubavlju ;)

PostPoslato: 16.01.2013. 19:56
Ja bih zaista volela da ne koristimo rec "greh", jer je ja iskreno zaista ne razumem. Ta mi je rec veoma strana.

Po mom misljenju ja mogu da gledam na nesto ocima ljubavi ili ocima besa, frusta, tuge, depresije...
Ako gledam ocima ljubavi, onda gledam zapravo ocima Boga, All that is, izvora...i poravnavam se sa njim u tom trenutku. To ja zovem prosvetljenje. To je jednostavno stanje u koje mogu da udjem i izadjem kad hocu.

A kad gledam na nesto ili nekoga drugacije nego sa ljubavlju, odvajam se privremeno od toga kako Izvor gleda na to...i to prepoznajem po losoj emociji. I nije to nista lose, nikakav greh i slicno, nego samo privremeno menjanje perspektive. Svakog trenutka mogu da odlucim da opet gledam sa ljubavlju.

I u citavoj toj filozofiji nema greha. Samo razlicitih gledanja na nesto ili nekoga.

PostPoslato: 16.01.2013. 20:25
Jednog dana cu vam se sigurno pridruziti..i doprinecu na svoj nacin..nadam se duhovnim poukama..hvala svima od srca! A pitam se..da li je neko od vas ikada bio na Ostrogu? :D

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 16.01.2013. 20:28
Isidora, da li si citala knjigu Razgovor sa Bogom?

PostPoslato: 16.01.2013. 20:40
Pa Mina jednostavno je...greh je covecije delo...neko nekad slaze,zavidi nekome, bude sebican i svasta drugo. Sve su to gresi i podjednako postoje kao i dobro. Ali ja tezim da ne gresim da volim, sve i svakoga, da osecam ljubav i dobru energiju gde god krenem, da jednoga dana primam ljude koji zele pomoc kao sto je meni bila potrebna i da im pomazem i da ih ucim da vole. I kao sto ja vas sve volim, iako vas ne znam, ali vi ste moje sestre i braca ako ih ima na ovom forumu a sigurno ih ima, svi smo mi bica nastala od jednog izvora, naseg oca Boga. tako da od sada tezim da steknem neizmernu ljubav,radost i mir. Zelim da uradim nesto dobro za ovaj svet. Kada bih imala dovoljno velike ruke da ceo svet zagrlim samo na trenutak da osetim toplinu svih zivih bica, to bih i uradila. Zaista vam kazem, idem u skolu i naravno to nije vise osnovna niti vrtic..sve je drugacije..imala sam na pocetku godine dosta problema...jedna grupa ljudi mi je pravila problem i osecala sa se usamljeno ali sve sam to prevazisla..i bas zbog toga zelim da ih sve zavolim..sve sto me vise budu mrzeli ja cu sve vise da ih volim i da molim boga da im posalje mir. Kako njima tako i njihovim porodicama. Ni u mojoj porodici nije sjajna situacija. Pa moji roditelji se uopste ne vole. Kada biste znali cega sam se svega nagledala..i dranja moga oca i nervnih slomova moje majke..raznih svadja i gadosti...i bas to je bio razlog moje depresije i nesigurnosti..ali sada sam sigurna da ce moja ljubav biti dovoljna jaka i da ce uticati na moju kucu...mir ce konacno zavladati i radost...Kada budu videli da se ja menjam i oni ce zajedno samnom. A jednog dana cemo se svi pogledati u oci i videcemo koliko sam napredovala... :D :D

PostPoslato: 16.01.2013. 20:41
ivs je napisao:Isidora, da li si citala knjigu Razgovor sa Bogom?

mislim da nisam. :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 16.01.2013. 21:01
isidora uzumaki je napisao:Pa Mina jednostavno je...greh je covecije delo...neko nekad slaze,zavidi nekome, bude sebican i svasta drugo. Sve su to gresi i podjednako postoje kao i dobro. Ali ja tezim da ne gresim da volim, sve i svakoga, da osecam ljubav i dobru energiju gde god krenem, da jednoga dana primam ljude koji zele pomoc kao sto je meni bila potrebna i da im pomazem i da ih ucim da vole. I kao sto ja vas sve volim, iako vas ne znam, ali vi ste moje sestre i braca ako ih ima na ovom forumu a sigurno ih ima, svi smo mi bica nastala od jednog izvora, naseg oca Boga. tako da od sada tezim da steknem neizmernu ljubav,radost i mir. Zelim da uradim nesto dobro za ovaj svet. Kada bih imala dovoljno velike ruke da ceo svet zagrlim samo na trenutak da osetim toplinu svih zivih bica, to bih i uradila. Zaista vam kazem, idem u skolu i naravno to nije vise osnovna niti vrtic..sve je drugacije..imala sam na pocetku godine dosta problema...jedna grupa ljudi mi je pravila problem i osecala sa se usamljeno ali sve sam to prevazisla..i bas zbog toga zelim da ih sve zavolim..sve sto me vise budu mrzeli ja cu sve vise da ih volim i da molim boga da im posalje mir. Kako njima tako i njihovim porodicama. Ni u mojoj porodici nije sjajna situacija. Pa moji roditelji se uopste ne vole. Kada biste znali cega sam se svega nagledala..i dranja moga oca i nervnih slomova moje majke..raznih svadja i gadosti...i bas to je bio razlog moje depresije i nesigurnosti..ali sada sam sigurna da ce moja ljubav biti dovoljna jaka i da ce uticati na moju kucu...mir ce konacno zavladati i radost...Kada budu videli da se ja menjam i oni ce zajedno samnom. A jednog dana cemo se svi pogledati u oci i videcemo koliko sam napredovala... :D :D
Draga moja Isidora, sad si me odusevila :clap: Ti treba da procitas Luiz Hay jer mislim da ce ti ona jos vise odgovarati...
    Ali takav si pomak imala i tako si brzo shvatila sustinu da sam impresiorana...
Tvoje reci su sad za divljenje i sve sto si napisala o tvojoj zelji da zagrlis i da volis su velicanstvene....Sad si shvatila da je ljubav Bozija i sad znas sta ti je ciniti....Voli sve i ako te neko udari okreni i drugi obraz...to je najvece i najduhovnije...ti svojim nacinom zivota menjas svoj svet...Kad ti okrenes drugi list i oni nisu vise isti....Sad samo napred hrabro..budi to sto jesi. I mi tebe volimo i podrzavamo te u tom divnom osecanju koje si ovim tekstom pokazala..On zraci optimizmom i ljubavlju....
    Mnogo mi je drago sto su te moji Andjeli doveli na moju temu...i probudili uspavanu ljubav u jednoj divnoj devojci...

PostPoslato: 16.01.2013. 21:17
kreativa je napisao:
isidora uzumaki je napisao:Pa Mina jednostavno je...greh je covecije delo...neko nekad slaze,zavidi nekome, bude sebican i svasta drugo. Sve su to gresi i podjednako postoje kao i dobro. Ali ja tezim da ne gresim da volim, sve i svakoga, da osecam ljubav i dobru energiju gde god krenem, da jednoga dana primam ljude koji zele pomoc kao sto je meni bila potrebna i da im pomazem i da ih ucim da vole. I kao sto ja vas sve volim, iako vas ne znam, ali vi ste moje sestre i braca ako ih ima na ovom forumu a sigurno ih ima, svi smo mi bica nastala od jednog izvora, naseg oca Boga. tako da od sada tezim da steknem neizmernu ljubav,radost i mir. Zelim da uradim nesto dobro za ovaj svet. Kada bih imala dovoljno velike ruke da ceo svet zagrlim samo na trenutak da osetim toplinu svih zivih bica, to bih i uradila. Zaista vam kazem, idem u skolu i naravno to nije vise osnovna niti vrtic..sve je drugacije..imala sam na pocetku godine dosta problema...jedna grupa ljudi mi je pravila problem i osecala sa se usamljeno ali sve sam to prevazisla..i bas zbog toga zelim da ih sve zavolim..sve sto me vise budu mrzeli ja cu sve vise da ih volim i da molim boga da im posalje mir. Kako njima tako i njihovim porodicama. Ni u mojoj porodici nije sjajna situacija. Pa moji roditelji se uopste ne vole. Kada biste znali cega sam se svega nagledala..i dranja moga oca i nervnih slomova moje majke..raznih svadja i gadosti...i bas to je bio razlog moje depresije i nesigurnosti..ali sada sam sigurna da ce moja ljubav biti dovoljna jaka i da ce uticati na moju kucu...mir ce konacno zavladati i radost...Kada budu videli da se ja menjam i oni ce zajedno samnom. A jednog dana cemo se svi pogledati u oci i videcemo koliko sam napredovala... :D :D
Draga moja Isidora, sad si me odusevila :clap: Ti treba da procitas Luiz Hay jer mislim da ce ti ona jos vise odgovarati...
    Ali takav si pomak imala i tako si brzo shvatila sustinu da sam impresiorana...
Tvoje reci su sad za divljenje i sve sto si napisala o tvojoj zelji da zagrlis i da volis su velicanstvene....Sad si shvatila da je ljubav Bozija i sad znas sta ti je ciniti....Voli sve i ako te neko udari okreni i drugi obraz...to je najvece i najduhovnije...ti svojim nacinom zivota menjas svoj svet...Kad ti okrenes drugi list i oni nisu vise isti....Sad samo napred hrabro..budi to sto jesi. I mi tebe volimo i podrzavamo te u tom divnom osecanju koje si ovim tekstom pokazala..On zraci optimizmom i ljubavlju....
    Mnogo mi je drago sto su te moji Andjeli doveli na moju temu...i probudili uspavanu ljubav u jednoj divnoj devojci...

Pre svega hvala vama! Dosla sam na ovaj forum puna negativnosti, to znate i sami. Ali dobri Bg uvek posalje dobre ljude kao sto ste vi da mi pomognu kada mi je pomoc potrebna. Uz to Bog mi je dao dar kojeg sam se uvek plasila. To je na neki nacin 6. culo. A nadam se da ce se mojim duhovnim rastom i ono samo razviti i biti dovoljno za korist drugima. Istina, dogadjale su mi se svakakve nazovimo " nadprirodne stvari" ali Bog je sigurno imao neki plan kada mi je to dao.. :D

PostPoslato: 16.01.2013. 21:21
Svedoci smo ubrzanog budjenja..zato volim ovaj forum!
Isidora, da te utesim...svi mi imamo manje ili vise "natprirodnih" iskustava, koja su meni u medjuvremenu prirodna. Recimo, ja razgovaram sam mojim dekom, koji je napustio telo pre dve godine i sa jos par ljudi. Vidim andjele, kao i moj sin, vidim aure i citam energije ljudi. Ponekad mi se omane neka telepatija i slicno. Moja majka moze to sve isto. To su sve prirodne pojave, koje su oduvek u istoriji covecanstva bile tu i bice. Sad je doslo vreme da ih prihvatimo, vezbamo i cenimo.
PrethodniSledeća

Povratak na Lična iskustva