Rezime i nova saznanja

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 17.05.2012. 19:50
PostPoslato: 26.06.2012. 18:18
...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 21.12.2010. 01:34
PostPoslato: 26.06.2012. 18:49
Neville je samo pratio ucenja Abdule kao i Filmora koji je napisao Metafizicki Recnik Bibilije ( odlican recnik) . Tek posle 30 godina shvatio je da je on u stvari Isus Hrist, kao i ti , kao i ja.

Svaka osoba iz Biblije predstavlja stanje svesti coveka a ne zapravo osobu.

I ovo nije samo Nevile pisao vec mnogo mnogo njih , Blake, FIlmore....

Uci ti kako da menjas svoje navike i paradigme a ovu mistiku ostavi sa strane, pa za jedno 10 godina kada sve naucis o sebi onda ce ti biti mnogo lakse da razumes misticizam. Za sada sumnju ostavi sa strane, vezbaj imaginacije, paznju usmeravaj na svoj cilj i bice ti lakse kada vidis promene

Pridružio se: 24.02.2011. 20:28
PostPoslato: 26.06.2012. 19:50
Meni su mnogo nejasne paradigme. a shvatam da je vazna tema, pa me dodatno frustrira sto ne razumem. U Nenadovom prvom postu stoji da imaginacije (odnosno to da li ce se ostvariti) zavisi od paradigmi, a paradigme se menjaju imaginacijama. Zvuci kao cirkularno objasnjenje. Moze li Nenad ili neko ko je razumeo da mi objasni konkretnije na primerima. Evo mozemo uzeti primer ovde spominjan sa ljubomorom (btw nisam ni znao da je i to paradigma, dakle ne znam ni da ih prepoznajem, zato bi mi jos primera dobro doslo), neko ima problem u vezi jer je ljubomoran . Dobro i sta KONKRETNO uraditi. znaci ne vredi da se rade imaginacije jer imamo paradigmu, i sta sad sa njom?
i kako da budem siguran da sam ih sve nasao tj. da ce se moje imaginacije manifestovati? :think:
hvala unapred.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 25.01.2011. 19:26
PostPoslato: 27.06.2012. 06:01
Pozz! Na drugoj temi sam ostavila link o paradigmama, ali evo i ovde, mozda ti pomogne
http://www.youtube.com/watch?v=Urun_rE79_Q&feature=related
Koliko sam shvatila Nenada, treba sa sto vise oruzja napasti paradigmu, treba raditi imaginacije, ali i afirmacije, svim culima se usmeriti na cilj, pisati na papir, kontrolisati misli i unutrasnji dijalog koji treba da bude u skladu sa imaginacijom, emocije da sve to isprate...u linku bob ti daje savet kako da izmenis i kako je on to ucinio...
Nenad neka me ispravi ako nesto nisam dobro napisala...
Korisnikov avatar
Pridružio se: 07.10.2011. 21:39
PostPoslato: 08.07.2012. 10:35
Pretpostavljam da je mnogim ljudima tesko da po citav dan budu pozitivni...
Npr.ako redovno radimo imaginacije ali se cilj jos ne ostvaruje, uglavnom se javljaju emocije i misli tipa "kad ce se ostvariti, sta jos trebam da radim, kako da ostanim pozitivan kad se nista ne mjenja..."
Znaci, krenemo od toga da imamo cilj, radimo 15-30 min dnevno imaginacije vezane za nas veliki cilj, medjutim ostatak vremena je vrlo moguce da se jave gore pomenute misli koje su nastale kao posledica nase stare navike...

E tad mozemo primjeniti jednu veliku mudrost, citiram moju prijateljicu koja mi je tu mudrost tako jednostavno objasnila:

"Recept za manifestaciju je jednostavan...fokusiras se na to sto hoces, par minuta i onda ostatak vremena SKRENES FOKUS NA NESTO DRUGO.

I ako ti padne na pamet...da li je zelja vec ispunjena i dodjes u iskusenje da proveris...kazi sebi samo… “sve je na putu ka meni” i HITNO mjenjaj focus.

Znaci, recept je KREIRAS...i onda bjezi brzo na drugu. temu..."

Naravno i ta druga tema treba da bude nesto pozitivno i za nase dobro i ne mora biti vezano za nas cilj, vec prosto nesto sto nas opusta kad o tome mislimo...
Ako nakon odredjenog vremena intenizivnih :) imaginacija ne dolazi do neke velike promjene i pojavi se sumnja, dovoljno je samo promjeniti fokus i pustiti Univerzum da to odradi onako kako je najbolje za nas. Jer znamo da velika zelja samo gura ostvarenje od nas.

I jos jedna mudra misao moje prijateljice:
" Budi sigurna da to sto zelis dolazi. Znaci, ne sumnjas u to, kao kad znas da ce ti ubrzo doci gosti..." :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 08.07.2012. 17:58
Hvala! :D
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.

Pridružio se: 21.10.2011. 09:45
PostPoslato: 10.07.2012. 11:22
Tajna Napoleona Hilla:

ÄŚitajući ovu blesavu knjigu,misli i obogati se, mislim da sam konačno došao do pravog zaključka tj. tajne Hill-a koja je omogućila da se ljudi obogate. Blesava mi je zato što mnogi ljudi plate knjigu i kad je pročitaju razbijaju glavu pitajući se "šta je tajna"?

U knjizi piše:

ponudit ću vam sugestiju koja bi mogla poslužiti kao
ključ prepoznavanja Carnegiejeve tajne. Ona glasi: svako
postignuće, svako stečeno bogatstvo ima svoje korijene u jednoj
zamisli!

Znači očigledno je da je prva tajna ZAMISAO.

Ako ste spremni za tajnu, već posjedujete jednu
njezinu polovicu

Kad sam ja to za nešto spreman? Pa odgovor bi trebao glasiti onda kada istinski verujem da to mogu i da postignem. Jel tako? Pa bilo bi glupo kad bih ja za nešto bio spreman, a da prethodno u to ne verujem. Jel da?

Znači druga tajna je VERA.

zbog toga ćete spremno prepoznati i drugu
polovicu onog trenutka kada dopre u vaš um.

Evo ga opet priča o prvoj tajni: ZAMISAO.Pa samo zamisao može dopreti u um, bar je logično.

U ovoj ćete knjizi pronaći tu tajnu kao i tajne ostalih velikih ljudi
Otkrit ćete ne samo Ĺ TO ÄŚINITI već i
KAKO TO ÄŚINITI.

Ĺ TO ÄŚINITI = zamisliti
KAKO ÄŚINITI = poverovati

Nije ju moguće
darovati ili kupiti za novac jer dolazi u dva dijela. Oni koji su
za nju spremni, već posjeduju jedan njezin dio.

Znači, možda je moguće od nekoga kupiti zamisao, ali veru u nju nikako, pa i to ima logike.
Hill kaže da se tajna ponavlja 100 puta, nisam brojao, ali sam na nekoliko strana na istom mestu pronašao reči zamisli, pa poveruj, bilo je tako očigledno.

i konačno tajna, da ne dužim:

Ĺ to god čovek može zamisliti i pri tom poverovati, to može i ostvariti.

Istog tog dana kad sam skontao ovu tajnu (bar se nadam da jesam), čitao sam sam knjigu "rođeni ste bogati" i Bob u njoj iznosi tajnu Napoleona Hilla ovako:" Um može da ostvari sve što zamisli i u šta poveruje."
Sve lepo piše u knjizi, proverite.

No dobro, ja sam otišao i malo dalje.

Ako čovek nešto zamisli i pri tom istinski u to poveruje, on rađa novu Svesnost.Jel da?
Nevil je mnogo pričao o Svesnosti, kao da je to jedina realnost. Ono čega postanemo svesni rađa našu novu realnost. Svesnost postepeno podiže naše novo stanje uma i mi imamo pred sobom novi život. Trebamo se osvestiti, a za to služi i vera. Potrebno je sebe zapitati "Jesam li svestan?", ako jesam,onda sledi pitanje "Pa čega sam to sada svestan?" i tad nastupa nova realnost. To je ono što Nevil kaže "pretpostavi da Jeste", meni je to bilo teško, ali sam otkrio prečicu "jedostavno postani svestan novog Sebe". Ako želiš bogatstvo postani svestan bogatstva, ako želiš nove prijatelje, postani svestan novih prijateljstava, jednostavno, zakorači u novu Svesnost. Pomeri svoju stvarnost.
Ja sam ovo pokušao i moram reći da sam imao osećaj kao da sam se izgubio u realnosti, bilo je neopisivo, kao da sam prešao iz jedne dimenzije u drugu, osećaji su sami od sebe navirali, i posle nekog trenutka eto onoga što sam tražio. Znači izgleda da ovo deluje?
Je li moguće da ovaj svet ima nekoliko paralelnih svetova i mi sa svojom Svešnošću biramo šta ćemo da iskusimo?
No, je li moguće da je Svesnost jedina realnost ili se iza toga krije još nešto. Možda Podsvest?

ÄŚitajući Marfija, spoznao sam da mi svojoj podsvesti možemo naređivati, a izgleda da to baš radimo uz pomoć Svesnosti. Svest je ta koja zapoveda i podsvest onda nema izbora, nego da sluša, šta joj preostaje kao verni duh iz lampe.

Mislim da je dovoljno rečeno.
"U tome je tajna radosti, tajna neovisnosti o pomoći izvana, kada tvoj mir ne ovisi o drugima." Marko Aurelije
"Nije sreća biti voljen. Svako voli sebe, ali voljeti drugog, to je sreća! Srećan je ko umije da voli." Herman Hesse
Korisnikov avatar
Pridružio se: 07.10.2011. 21:39
PostPoslato: 10.07.2012. 18:43
Srecko,

svidja mi se sve sto si napisao-to sto si izvukao najbitnije iz knjiga koje si procitao i objasnio nam svoje misljenje.

" Sto god čovek može zamisliti i pri tom poverovati, to može i ostvariti."

BAS TAKO!!!

Pridružio se: 21.10.2011. 09:45
PostPoslato: 13.07.2012. 12:00
Moć Sadašnjeg Trenutka:

Postanite svesni svega što vidite, uključite svoje čulo vida, obuhvatite svojim pogledom sve što vidite ili ako vam je lakše, samo se zagledajte u jednu tačku. Zatim, postanite svesni svoga čula dodira, osetite na čemu sedite, šta sve dodirujete svojim telom. Pokušajte istovremeno uključiti ova dva čula. Kad ste to uspeli, uključite i čulo sluha, postanite svesni svega što čujete. I sve to istovremeno u paketu zajedno sa čulom vida i dodira. Ukoliko i to uspete, možete preći na sledeća preostala 2 čula, a i ne morate, možete još samo čulo mirisa ako želite.
Autor navodi da možemo u tom stanju pored čula postati svesni i svoje unutrašnjosti tj. o onome o čemu razmišljamo.Znači valjda postati svestan svojih skrivenih misli.

Ukoliko ste istovremeno uključili 3 ili 4 čula i ostali u tom trenutku dovoljno dugo, osetićete Moć Sadašnjeg Trenutka. U tom momentu imaćete totalnu drugačiju percepciju, za neko određeno vreme trebali biste osetiti unutrašnju sreću.Tada možete da zamislite što želite. Vaš um neće skontati šta je ustvari realnost. Zapitaće se, "a šta je sad stvarno?" U tom stanju mogu i da se govore afirmacije, da se podiže Svesnost tj. da zapitamo sebe "čega smo svesni sada?" tj. da prepostavimo da "Jesmo ono što želimo biti". Jednostavno, ova vežba povećava našu Svesnost i dovodi nas u SADA, a osećaji su pri tom prijatni. Po meni ova tehnika dovodi do spajanja leve i desne hemisfere mozga tj. spajanja svesti i podsvesti, ali to je samo moja pretpostavka, neka moja intuicija.
Inače, tehnika je od Zorana iz Zemuna, treba valjda vežbati za dobre rezultate.
Znači poenta je uključiti sva čula i to istovremeno, a još navodi (za naprednije) da pri tom postanu svesni i svoje unutrašnjosti i spoljašnosti, i to u kompletu sve zajedno sa čulima.
Ja sam uspeo samo 3 čula i bilo je zanimljivo, javili su se neki prijatni osećaji.
"U tome je tajna radosti, tajna neovisnosti o pomoći izvana, kada tvoj mir ne ovisi o drugima." Marko Aurelije
"Nije sreća biti voljen. Svako voli sebe, ali voljeti drugog, to je sreća! Srećan je ko umije da voli." Herman Hesse
Korisnikov avatar
Pridružio se: 20.12.2010. 13:10
PostPoslato: 13.07.2012. 20:45
Samo da se oglasim da pratim :D
Hvala puno :clap:
Najbolje stvari u životu ne koštaju ništa.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 06.04.2015. 22:31
HVALA TI.

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 19.04.2015. 20:08
Boze, zna li neko sta je sa Nenadom?

I gde su drugi iz starog drustva?
Korisnikov avatar
Pridružio se: 23.04.2012. 10:15
PostPoslato: 20.04.2015. 10:42
I mene to interesuje.