Opasnost koju donosi PREinformisanost

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 19.12.2010. 19:09
PostPoslato: 10.01.2011. 00:46
Nenad je napisao nešto na temu konfuzije, ali on se bazirao na konfuziju u željama, ja želim da malo prošrim temu. Odlučio sam da pišem o ovome jer je meni lično predstavljalo problem u raznim oblastima života, a i zato što sam vidio da se Vanila požalila na slične simptome. :)

Svedoci smo da ova naša tema postaje sve popularnija i da se objavljuje sve više materijala koji je za nju vezan. E, sad, neko ko tek ulazi u ove vode, ali i „iskusniji“ obično padaju u iskušenje da što više toga pročitaju – jer misle da će više naučiti i znati o zakonima Univerzuma. Po mom iskustvu, ovo je POGREĹ NO. Naime, svi ti autori imaju istu temu – i istu poruku koju žele da nam prenesu – ali načini na koje to čine se obično razlikuju. I šta se onda dešava? Prezasićenje. Konfuzija. Imamo jasne činjenice, predivne, savršene, PROSTE činjenice koje su vezivna nit svih tih tekstova – ali one ostaju zamućenje sitnim i suptilnim razlikama u načinima na koje su predstavljene. I onda dođe apatija i bezvoljnost da se dalje bavimo temom ili pitanja, pa sumnje, nesigurnost... Izgubimo se u tehnikama i teorijama a SUĹ TINU, predivnu suštinu, zaboravimo. I eto nas opet tamo gdje smo bili.

Zato ja preporučujem da se držite jedne ili dvije knjige – u vrh glave – i da je čitate iznova i iznova, dok je praktično ne naučite napamet. Da biste prihvatili opšte principe i bespogovorno u njih počeli da vjerujete. Da biste postali sigurni. A kasnije, možete otići u širinu – a i ne morate. Ja, lično, pročitao sam samo dvije knjige: „Nauka bogaćenja“ od Valasa Vejtlsa (eng. The Science of Getting Rich by Wallace Wattles) gdje je upravo napisano nešto tipa: „U ovoj knjizi imate sve što je potrebno, odložite sve druge“ i „Zakon privlačenja“ od Hiksovih. I to ovu drugu samo zato što planiram da je nekome poklonim, inače vjerovatno ne bih. Naravno, tu je i ovaj blog, ali najviše kao mjesto gdje se „družim sa sličnima“.

Neko će možda reći: „Pa šta ti onda pričaš i savjetuješ druge kad i sam znaš malo?“ A ja kažem: da, znam malo – ali znam sve što treba da znam. I apsolutno sam siguran u to svoje znanje. Keep it simple. ;)

Pridružio se: 19.12.2010. 21:50
PostPoslato: 10.01.2011. 09:54
%
Korisnikov avatar
Pridružio se: 21.12.2010. 01:34
PostPoslato: 10.01.2011. 12:03
...

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 10.01.2011. 12:07
.

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 10.01.2011. 12:13
.

Pridružio se: 19.12.2010. 22:02
PostPoslato: 10.01.2011. 13:08
:)
Verovanje je samo misao koju konstantno ponavljamo!
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 10.01.2011. 18:45
Nenade,

Super ti je nadimak(Templar) :lol:

Uzgred,kakva je to organizacija?
Korisnikov avatar
PostPoslato: 10.01.2011. 20:37
.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 10.01.2011. 22:56
Nenade, sad mi je jasnije odakle takva čvrstina i disciplina.

Tu ili sličnu organizaciju sam skoro malo bolje upoznala, i ostala zadivljena nekim osnovnim principima, kao što su red, rad i disciplina, poštenje i neprekidna lična nadgradnja. Veruj mi, došlo mi je da pitam kako, jer to i meni treba, ali se tu isprečio jedan mali "nedostatak" (pol), i jedna velika i nepremostiva razlika - poimanje Boga.

Zbog toga što me ništa ne može uveriti u suprotno, zbog toga što te izuzetno poštujem, koliko zbog intelekta, koji te je i odveo tamo, toliko i zbog očigledne želje da pomogneš drugima (ne radiš ti sve ovo da bi hranio svoju sujetu, ili da bi vežbao na živim primercima), ne želim da ulazim u raspravu sa tobom oko toga.

Ipak, verujem (jedina prava reč) da ćeš kad-tad naići na situaciju koju nećeš moći da tumačiš nikako drugačije nego kao dokaz da nisi bio u pravu. Nadam se da ćeš i ti, kao i svi veliki umovi čovečanstva, priznati da su ipak samo ljudi, i da je samo jedna sila potpuno neograničena. A što je najbolje, ona te voli.

I ovde ti se zahvaljujem na pomoći, i, bez obzira na ovu razliku među nama, želim i dalje da učim od tebe, a da verujem u drugoga.

Veliki pozdrav, od srca
Korisnikov avatar
PostPoslato: 11.01.2011. 12:14
.

Pridružio se: 22.12.2010. 22:37
PostPoslato: 15.01.2011. 22:08
Knjige ne treba da čitamo već da ih dobro prostudiramo :)
Pročitao sam 4 puta "Misli i obogati se" i svaki put se oduševim. Ubrzo počinjem opet s tim što ću pisati teze u svoj rokovnik.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 16.01.2011. 10:18
Nenade, izvini, tek sad sam videla tvoj odgovor.
U pravu si, nisam te dobro razumela, izvinjavam se.
I svima ostalima čije postove nisam pažljivo čitala :oops: Moraću malo više da se disciplinujem.

Ovo je peti put da samu sebe hvatam u toj rečenici, što znači da sam vrlo neozbiljna ili lenja, ili i jedno i drugo :roll: Ali, hoću da se promenim, moje savršeno ja je vrlo disciplinovano na tih i mek način (tiha voda breg roni), samo da češće živim kao ona-ja, i naći ću način. Plan rada, žabu za predjelo, sve što radim da bude uspešno i sve će biti super! :mrgreen:

Pridružio se: 14.09.2011. 06:50
PostPoslato: 14.09.2011. 13:03
Slavko, svaka čast, ja tek sad vidim ovo, ali upravo mi je ovaj tvoj post trebao! :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 10.11.2011. 03:03
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika......SlikaSlikaSlika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

Pridružio se: 01.11.2011. 19:25
PostPoslato: 10.11.2011. 21:50
Odlicna tema!

Pridružio se: 30.09.2011. 21:13
PostPoslato: 11.11.2011. 10:26
Slavko,
i ja sam tek sada videla, ali jeste odlična tema, ali svako ima svoj put.
Divno je što si ti odmah pronašao ono što ti odgovara i toga se držiš, blago tebi. Međutim, ima nas koji smo... ne znam tačno koji izraz da upotrebim, a da najjasnije odrazi ono što želim da kažem, recimo da nas ima pomalo neodlučnih ili onih koji žele da saznaju što više. Ja lično zelim da pročitam što više, a iz onoga što do sada jesam pročitala i saznala izvlačim samo neke fragmente koje smatram najboljima.
Kada pročitam sve što mi padne šaka ili kada mi jednostavno dosadi, ili možda kada pronađem, kao ti, pravi način koji će mi odmah "prirasti srcu", verovatno ću postupiti slično.
U pravu si, sada se meni dešava da se ponekad osetim konfuzno, jer se pojedini autori u nekim važnm stvarima razilaze u mišljenjima ili iste stvari objašnjavaju na drugačiji način, ali ja shvatam da je upravo to suština - svako od njih je tragao i pronašao neki svoj put.
Nekome treba malo, nekome mnogo, a neko se sam snađe i to je najlepše, otkriti sam, ako uspeš.

Buđenje, hvala ti što nas voliš na svim temama, volim i ja tebe,
sve vas volim i pozdravljam.
P.S.
Ima nekih postova koji su za mene skriveni i ne mogu da ih pročitam, znam i od kada, a verovatno i radi čega, mada sam pomalo zbunjena, jer mi nije bilo ni na kraj pameti da bilo čime uvredim tu osobu, pre sega jer je ne poznajem. Do te neke šašave situacije svi su mi tekstovi bili dostupni :) i sa zadovoljstvom sam ih čitala.
Poseban pozdrav za 8-)
:angry-extinguishflame: :angry-extinguishflame:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 28.05.2011. 17:02
PostPoslato: 11.11.2011. 11:58
slavica ns je napisao:Slavko,
i ja sam tek sada videla, ali jeste odlična tema, ali svako ima svoj put.
...

Buđenje, hvala ti što nas voliš na svim temama, volim i ja tebe,
sve vas volim i pozdravljam.

Ove teme sam izvukla iz naftalina ostavljajući na njima poruku... :naughty: Kako bi ih inače videli... :naughty:

Uh, sad se setih... nisam baš na svim... :D moraću to da popravim! :lol: :lol: :lol: Slika

Slika
"Um proširen novom idejom nikada se ne vraća na svoje početne dimenzije." Oliver Wendell Holmes

PostPoslato: 11.11.2011. 22:37
Tacno treba znati u kom trenutku treba koju knjigu citati, ali treba i da postoje osnove. Moja osnova je Biblija, Tajna i Cetiri sporazuma. Moje misljenje je da svaka knjiga ima neku svoju recenicu u Bibliji, koju ranije nisam mogla da razumem, a sada sam zahvalna sto puno toga razumem.
Skoro mi se desilo da imam nekih problema, a takvih slicnih problema sam imala godinama. Onda sam resila da vise nemam tih problema. Nisam znala kako da to postignem, samo sam resila da ih resim jednom zauvek, da vidim u cemu je (u meni) problem. I posle nekoliko dana razmisljanja (citaj opterecenja) opustila sam se i sanjala da trazim knjigu koja se zove Knjiga zivota. Knjigu sam nasla na internetu, narucila je postom, procitala je u dahu i bingo! Ti neki moji problemi su nastajali iz razloga sto sam imala suvise zelje da kontrolisem stvari koje ne mogu da kontrolisem! U tom periodu ni jedna druga knjiga mi ne bi legla kao bas ta.
Drugom prilikom, u vreme dok jos nisam znala za Tajnu, imala sam problema na poslu sa jednom koleginicom. Prema njenom ponasanju i karakteristikama sve je upucivalo na to da ima narcisoidni poremecaj. Nasla sam najbolju knjigu sa psihologijom takvih ljudi - Sedam grehova narcisoidnosti. Morala sam da je narucim iz Hrvatske jer je nije bilo kod nas i bas je skupo platila sa porezima, ali se isplatila. Knjiga govori o tome kako se zastititi i kako ziveti i raditi sa narcisom. Posle citanja i razumevanja, promenila sam svoje postupke i trajno se pomirila sa koleginicom, jer ona vise nije pokazivala znake narcisoidnosti prema meni. Cak sam joj i rekla da sam knjigu narucila zbog problema izmedju nas dve i dala joj ako zeli da je procita. I ona je poboljsala odnos sa mnogima sa kojima je ranije imala problema.

Pridružio se: 16.08.2011. 12:12
PostPoslato: 14.11.2011. 23:10
Sabrina, hvala ti sto si pomenula ovu knjigu o narcisima. Molim te ako mozes da napises i ime autora i godinu izdanja, pa cu pokusati da je nadjem negde. Trenutno imam jednu osobu u okruzenju koja pokazuje sve simptome narcisoidnog poremecaja licnosti i zaista ne znam kako da izadjem na kraj sa njom. Ako cutim, nevalja sto cutim, jer je navodno bojkotujem, ako pricam onda se stalno oseca prozvana. Ako kazem nesto sto smatra kao kritiku, odmah istrcava iz kuce ili se zakljucava u kupatilo. Ma blagi uzas. Jedina sreca je sto zivi daleko, pa nam dolazi jednom godisnje inace bi svi poludeli. Posle njenog dolaska danima ne mogu da spavam, jer mi se u glavi stalno mota njeno neuracunljivo ponasanje i treba mi dosta vremena da se vratim u normalu. Takvu vrstu ljudi nikada nisam srela u zivotu i ne znam uopste kako da se ponasam :?

PostPoslato: 15.11.2011. 18:27
Trazeci po netu, vidim da je sada ima i kod nas, nekima je potrebno pokloniti je. Nije ni skupa, ja sam ovu moju platila 5 puta vise, ali vec odavno se isplatio svaki evro, svaka kuna i svaki dinar koji sam za nju platila, racunajuci i komplikacije u banci oko placanja, jer nemamo razvijenu politiku placanja sa Hrvatskom.
Evo linka http://www.vbz.rs/Za%C5%A1to-se-sve-vrti-oko-tebe---sedam-smrtnih-grijeha-narcisoidnosti_b121.aspx
Sledeća

Povratak na Lična iskustva