Ako pokucam onda ce se i otvoriti

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 11.05.2011. 22:31
Ili: Slobodno izrazavam svoje misli ili osecanja
Ovo skorasnje iskustvo moze se smatrati kao i delimicno jer sam u njemu ucestvovao kao savetnik ili bolje receno kao strucni saradnik. :lol: :lol: :lol:
O cemu se radi.
Jedna osoba(inace meni veoma draga :D )podnela je zahtev za odlazak u penziju.Ima 56 god. i 35 god.radnog iskustva.To radno iskustvo je stekla u dve firme.Jedan deo je u sadasnjoj a drugi u firmi,koja je zbog rata na ovim prostorima sada druga drzava.Resenje o penziji dobila je od ove drzave i novcani deo iznosi oko 15000 din.za staz koji je ispunila ovde.Posle izvesnog vremena dobija pismo od te sada strane drzave da po njihovom zakonu,koji je stupio na snagu pre 30 dana,nema pravo na drugi deo penzije dok ne napuni 60 god.starosti
Ĺ ta sad?Sa ovom kolicinom novca nije dostojno ziveti nakon toliko godina rada.Na stari posao se nemoze vratiti jer je sada penzioner.
Posle studioznog razgovora dosli smo do zakljucka da bi trebalo da se obratimo direktoru firme i saopstimo kave su nam misli i osecanja.U samom razgovoru sa osobom(inace meni veoma draga :D )nazirala se negativnost i sumnja da moze biti vracena na posao koji je obavljala.”Ne verujem da ce me vratiti”,”Znas li ti kakva su danas vremena”itd.
Ona bi se vratila ali ne veruje da ce joj odobriti da radi naredne 4 god.Rekao sam joj da je njen cilj da radi sledece 4 god.i ponudio da napisem pismo,da ga procita i ako joj se to cini razumno da ga posalje Direktoru.
Evo u celosti kako izgleda to pismo:
"Postovani,
Vi znate da sam podnela zahtev za odlazak u penziju,ali moja ne obavestenost me dovela u situaciju da od Vas zatrazim pomoc.
Ne obavestenost se ogleda u smislu da po zakonu drzve u kojoj sam ostvarila polovinu svog radnog staza,ne mogu ostvariti pravo na penziju dok ne napunim 60 god.zivota.Resenje o odbijanju zahteva koje sam dobila 27.04.2011 dostavljam vam u prilogu ovog dopisa.
Sada imam resenje o delu penzije u iznosu od 15000 din mesecno I nalazim se u nezgodnoj situaciji da ce mi samo ovaj deo penzije biti nedovoljan za normalan zivot.
Ceo svoj radni vek provela sam na ovim poslovima tako da verujem da me smatrate za iskusnog radnika.
Predpostavljam da u narednom periodu nasu firmu ocekuju veci poslovi na ovim prostorima,a za tako obiman i zahtevan posao sigurno Vam je potreban radnik mog profila i zato vam se obracam da mi u narednom periodu od 4 god.omogucite rad na onom mestu na kojem sam i bila,jer bi mi primnja koja bi ostvarila,omogucila da vodim normalan zivot.

Svesna sam da resenje ove situacije nije obavezujuca za firmu,ali takodje sam svesna da moj problem niko ne moze da popravi umesto mene same,iskreno imam poverenja u Vas zato sam Vam se obratila i iznela svoj problem,ali poznavajuci Vas i Vas polozaj,smatram da mi mozete pomoci,naravno u okvirima vasih mogunosti.
S postovanjem"

Odusevljeno je prihvatila ovakav nacin obracanja i polala pismo.Uz sve ovo,objasnio sam joj sa kakvim mislima treba ici na spavanje i buditi se,dok nedobije odgovor.
Nakon veoma kratkog roka,od nekoliko dana stigao je odgovor.
E sad zamislite kakav je bio odgovor?Ja cu reci samo jedno a to su dve stvari:yes,yes,yes :D :lol:

U ovom pismu koristio sam samosvest(kava je trenutno situacija),vladanje sobom(znam sta hocu),Drustvenu svest(koristim drustvu ako ponovo radim),medjuljudske odnose(poverenje u osobu kojoj se obracam)
I na kraju:
Ako je nekome potrebna ovakva vrsta pomoci,tu samAli da znate ovo debelo naplacujem i to u SMAJLIJIMA :D :) ;) :lol: :P :o
Da li sam rekao da je meni ova osoba inace veoma draga :think: ,o da jesam :D

Pridružio se: 29.12.2010. 00:15
PostPoslato: 12.05.2011. 06:40
Ali siguran sam da nije mogla da prodje bez smajlija preko veze ;) vec da si uspeo posle ovakvog cina da joj debelo naplatis... :dance:
Kako mislis , tako zivis...

Pridružio se: 30.03.2011. 14:27
PostPoslato: 12.05.2011. 09:11
:dance: :idea:

Pridružio se: 29.12.2010. 00:15
PostPoslato: 12.05.2011. 12:24
hehe za >osam< dana :D
Kako mislis , tako zivis...
Korisnikov avatar
PostPoslato: 12.05.2011. 15:18
Ne,Petre

njoj nisam nista naplatio a buducim korisnicima mojih usluga naplacujem u smajlijima :D

Pa mora od neceg da se zivi :D

Dakle,najbolje se zivi od osmeha :D .Provereno :D

Pridružio se: 20.12.2010. 06:13
PostPoslato: 12.05.2011. 17:40
.

Pridružio se: 09.01.2011. 20:49
PostPoslato: 12.05.2011. 21:27
Bravo Petak,od tebe i nije drugo za ocekiveti nego da pomazes ljudima :clap: :dance:
I ja sam odradila jednu slicnu stvar.Naime u Bgd dolazim ranije nego li sam planirala a sve to iz zbog jedne velike obaveze koju moram da zavrsim ili ce mi u protivnom biti jako lose po posao.E tako sam ja zamislila u svojoj glavi ponedeljkov sastanak koji naravno :dance: zavrsava na obojestransko zadovoljstvo ali mozda ipak malo vise ja imam koristi od toga.I kako sam lepo proucila ZAKON PRIVLACNOSTI,ja sam lepo i ugovor i razgovor i sve spakovala u jedan ruzicasti baloncic i poslala ka univerzumu...I vise ne razmisljam o tome,znam da ce Tajna i ZP odraditi svoj deo jer ja svoj vec jesam...U svakom slucaju najkasnije u utorak javljam ishod situacije...mada ja vec znam kako ce biti :clap:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 17:59
PostPoslato: 12.05.2011. 22:42
Tara, to je gotova stvar, prema tome nema vise 'bilo bi dobro', 'ako bude'... To je zavrseno.

A kako ja vec vidim tvoj post, sa duplo vise velikih slova, uzvicnika i smajlija nego u ovom, u kome nam objasnjavas kako se sve ostvarilo upravo onako kako si htela, iako je bilo potpuno neverovatno i neocekivano, onda ostaje samo da ugovorimo to istorijsko vidjanje!

:dance:

Pridružio se: 09.01.2011. 20:49
PostPoslato: 13.05.2011. 12:46
Mau hvala na podrsci,diiiiiivna si!!! :lol:

Pridružio se: 30.01.2011. 11:02
PostPoslato: 13.05.2011. 22:00
Petak :)
Dok sam citala pismo, praveci se da sam osoba kojoj je upuceno,, moj odgovor je bio da, vec pre krajnjeg pasusa :)))
i sama sam napisala jedno pismo pre par dana, u nadi da mogu doci do resenja nekog problema, i mada sam bila zadovljna napisanim - a i usledio je brzi odgovor i poziv na razgovor, sad kad gledam ovo tvoje, vidim da imam jos da ucim :)))). Moje pismo je bilo navodjeno emocijama povredjenog, ostecenog, koji trazi pomoc. Ne pateticno, ali ipak na granici... da kazem...zenski.
Ali da sam ranije procitala ovu temu, malo drugaciji stav bi zauzela...
U svakom slucaju, sad cu u imaginaciji da radim na daljem ishodu.
O kako si ti mudar i stalozen covek... :clap:

Pridružio se: 30.01.2011. 11:02
PostPoslato: 13.05.2011. 22:03
Mislim da nam treba neka letnja radionica, workshop, nazovite kako hocete...
Ovde ima toliko dobrih predavaca.
Bez zezanja. I rezultati bi bili bolji, sigurna sam!
Korisnikov avatar
PostPoslato: 14.05.2011. 08:23
Zvezdo,

nisam upucen u delove tvog pisma,mada i nemoram,ali pored emocija koje si unela potrebno je i jasno da kazes sta zelis.Medjutim,veoma je bitno u kom delu pisma ces,to sto zelis,saopstiti.Obicno se to radi u trecem delu,gde jasno pogadjas pogodbu.
U prvom delu nekog obracanja obicno pokazes da si svesna svoje situacije i tada pokazes tu emociju,zatim u drugom delu pokazes drustvenu korist.Sta ce on ili oni dobiti tvojim angazovanjem,mozda imas neke ideje koje mogu doprineti boljitku onome kome se obracas,zatim u trecem delu kazes ono sto zelis(bez uvijanja tipa"bilo bi dobro ako bi moglo") i na kraju u cetvrtom delu izrazis reci poverenja toj osobi kojoj se obracas.

Ovo je u kratkim crtama,ovo je sto bi rekli sablon.
I dok sastavljas ovakvo pismo misao koja treba da ti je konstantana u glavi je da ti niko nece resiti tvoj problem osim tebe same.Znas sta hoces :D
Korisnikov avatar
Pridružio se: 27.03.2011. 14:19
PostPoslato: 18.05.2011. 20:11
:wave: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :obscene-drinkingcheers: Evo mene sa jednom uplatom.Trenutno sam bez posla a nasa dobra MAU me uputila na Vas post i jako mi se dopada.Treba mi posao ali dooooobar posao sa doooobrom platom i dooooobrim okruzenjem pa da radim bas dooobro. A trebao i bih i da podijelim neku zemlju sa bracom a sve je to komplikovano pa oni cekaju da to neko drugi to jest :animals-pig: zavrsim pa da svaki dobije dobar dio a meni sto ostane mada imam osjecaj da ce to ipak dobro da se zavrsi ali za mene,pa da polozim vozacki pa da kupim :auto-iroc: pa sagradim jedan mali ranc,A u stvari treba mi u glavi samo malo0 :auto-nx: pa da mi misli polete.A i treba mi da malo svoju podsvijest :chores-laundry: :chores-mop: :chores-chopwood: od nekih starih nametnutih navika i losih sugestija.E to me koci i to mi muti misli.Pozdrav i hvala! :D
SVE JE MOGUCE, I SVE SE DESAVA ONAKO KAKO JA TO ZELIM!
Korisnikov avatar
PostPoslato: 18.05.2011. 22:19
Gero,

rekao bih da ti je vreme da zasuces rukave i pocnes da kopas sa svojom umnom motikom.Bice to malo duze kopanje ali ce se isplatiti.Vidim da i pored svih problema postoji pozitvnost u tvom postu,sto je preduslov da sve ostvari kako ti zelis.Neznam koliko poznajes sve ove tehnike koje mi koristimo ali za resenje problema sa svojim bratom,oko nasledstva,preporucio bih ti tehniku Subjektivne komunikacije.Sve o ovoj tehnici i njenim detaljima mozes pronaci na forumu a naj vaznije je da osmislis imaginaciju u kojoj ces videti sve ucesnike u nasledstvu srecne i zadovoljne.Ta imaginacija kad se ostvari desi ce se ono sto ti je Nened rekao,da posle pozitivnog resenja po tebe nece ti biti potreban posao.Tada ce se tvoji vidici otvoriti i za druge pravce tvojih misli.
Dakle,fokusiraj se na nesto opipljivo u tvom svetu jer moze se desiti da i taj novi posao koji zelis,spolja izgleda dobro,medjutim kada pocnes da ga obavljas ispadne nesto sasvim drugo.Pa opet u svoj zivot privuces jos jedno lose iskustvo.
Budi samouveren i istraj u onome sto radis,misli na cilj a put kojim ce sve to doci ne treba da te zanima.
Puno te pozdravljam :)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 27.03.2011. 14:19
PostPoslato: 19.05.2011. 08:39
Hvala ti Petak!Idem da kopam,jer imam i zelju i motiv! :D Sve najbolje i jos jednom veliko hvala na savjetu!
SVE JE MOGUCE, I SVE SE DESAVA ONAKO KAKO JA TO ZELIM!

Povratak na Lična iskustva