Moze da Pomogne a ne skodi:

Opišite neko svoje lično iskustvo koje će pomoći ostalim korisnicima tako što će da ih motiviše ili da im pruži odgovor na neko pitanje.

Pridružio se: 22.12.2010. 16:45
PostPoslato: 17.12.2017. 09:11
!
"Onima koji veruju, nijedan dokaz nije potreban. Onima koji ne veruju, nijedan dokaz nije dovoljan"~ Einstein

PostPoslato: 17.12.2017. 10:56
!
"Onima koji veruju, nijedan dokaz nije potreban. Onima koji ne veruju, nijedan dokaz nije dovoljan"~ Einstein

PostPoslato: 18.12.2017. 05:54
!

Pridružio se: 12.02.2013. 18:53
PostPoslato: 18.12.2017. 19:54
:lol: al si se raspiso svakati cast :clap: :clap: :clap: :clap:
to Djordjije samo raspali ,ko maxim, :dance: :dance: :dance: :dance:
ovo niko ne moze da zaustavi,hvala ti dragi Djordjije,puno ti hvala na ovim informacijama,pa kome opanci kome obojci.
Ja sam licno zadivljen tvojim iskustvom i nadam se da mnogi dele moje misljenje i da ce zasukati rukave i prionuti na posao(ucenje)!!!
Cao :!: :!: :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 24.01.2018. 19:44
:lol: :lol: opa opa al smo se raspisali :lol: :lol:
nemojte mnogo molim vas pasce sajt :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

PostPoslato: 04.03.2018. 12:05
Uskoro cu vam dati jedno obavestenje ,mozda ce nekom da se svidi ko zna ali sam ubedio neke osobe da mi se pridruze na jednom lepom planu,vise info. stize uskoro !!!! :dance: :dance:
P.s. ako se covek mnogo trudi mora biti mnogo pazljiv jer moze da ostane trudan.
Cao!!!! :violin: :whistle: :dance: :dance: :dance: :dance: :lol: :D

PostPoslato: 08.03.2018. 19:38
8-) 8-) 8-)

Pa kad se nisam slogiro zar da zaboravim jubilej 5 godina mukotrpnog rada,
Moje Tajnasice srecan vam dan zena i nek vam je svaki dan 8 mart,voli vas vas Carobni i sve ste mi mnogo drage i zato vam posebno zelim puno uspeha u svemu pa i na duhovnom i spiritualnom putu razvoja :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Cao :violin: :whistle: :dance: :dance: :dance:

PostPoslato: 15.04.2018. 09:04
:) Pozdrav svima dragi moji,da vas pitam kako ste i sta radite nema potrebe jer vidim da je sve super i u najboljem redu,ja licno nisam lose mada uvek moze bolje ovom prilikom bih vam preporucio jedan zanimljiv blog :D www.lifeloveandwisdom.wordpress.com :D koji bi trebalo da posetite, u neko skorije vreme pocecu i licno da se javljam i da ostavljam neke licne tekstove na tom blogu! :violin: :whistle: :dance: Cao!! :clap: :clap: :clap:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 08.08.2014. 00:13
PostPoslato: 20.04.2018. 22:28
Pozdrav!!! :D :D :D

PostPoslato: 06.05.2018. 12:22
Pozdrav po kozna koji put, i pitam se gde su nove generacije mudraca i filozofa :o :shock: ,jel neko cita uopste nesto od ovih novih klinki i klinaca, ili svi gledaju turske serije,farme,zadruge ili neka druga sranja sa tv-a.
Ako je tako onda je steta i katastrofa,mladi ljudi su postali zivi zombiji a da nisu toga ni svesni,mozak je organ kao i misic ako ga ne koristis zakrzljava :twisted: :mrgreen: :lol:
itd itd mozda ce neko da otvori neku raspravu na ovu temu ili postavi pitanje ili kritiku :clap: :clap: :dance: samo da ne bude kasno :roll: :roll: :roll:
cao :violin: :whistle: :dance:

Pridružio se: 28.03.2013. 23:05
PostPoslato: 22.05.2018. 17:01
Pozdrav svima, iako vidim da vas malo ima...
Mada ne mogu nikog da krivim kad sam se i sama izgubila odavno... verovatno me se niko ni ne seca... :D
U svakom slucaju, lepo je biti ponovo ovde..

PostPoslato: 13.10.2018. 13:13
Da svratim i ovde :dance: :dance: :dance: :D
sad mi nesto pade na pamet,u nekoliko nastavaka davacu savete onima koji imaju oko 25 godina i treba da udju u ozbiljni zivot odraslih i to iz mog licnog iskustva(dobrog i loseg) pa ako vam se svidi a vi poslusajte
Voli vas vas Carobni :whistle: :whistle: :whistle: Cao! :geek: :roll: :lol:

PostPoslato: 14.10.2018. 10:08
Pozdrav , :D :D :geek: :ugeek:
ove teme o kojima bih govorio podelio bih na 4 dela i to zdravlje,ekonomija , ljubav i svet oko nas ,podvuko bi da ovaj redosled nije slucajan vec ( u zdravom telu zdrav duh ili zdrav covek ima puno zelja bolestan samo jednu,zdravlje na usta ulazi i itd.) pa samim tim pocinjem sa zdravljem .

Saveti o ZDRAVLJU iz mog licnog iskustva :

Hrana – jedite umereno,raznovrsno,zvacite polako i dugo i minimum 2 litra vode dnevno
raspodela obroka po onoj staroj : doruckujte sami,rucajte sa prijateljem a veceru dajte neprijatelju
sto znaci dorucak je NAJVAZNIJI!!!!!!!!! NE PRESKACITE DORUCAK,mora se naci vremena i srestava za taj najvazniji obrok
rucak -po vasoj zelji
VECERA -NIKAD POSLE 19.00 ZAPAMTITE!!!!!

jutarnja gimnastika,ako nista drugo pola minuta u stavu cetvoronoske
Minimum 2 puta nedeljno neka sportska aktivnost od trajanja 1 do 1,5 sata i to do kraja vaseg zivota
Citajte minimum pola sata dnevno
Vrlo korisno bar jednom mesecno masaza bilo koje vrste
Meditacija : bar jednom dnevno ,mozda pre spavanja min 15.min.ako nista drugo sedite udobno i nista ne mislite
jedno 10 min.

Sto se tice alkohola,cigara,brze hrane,slatkisa,opojnih srestava i svega onog loseg najbolje da se totalno izbaci
ali posto je to malo teze onda sve umereno i pod kontrolom (pravilo zlatne sredine) a i na kraju zapamtite ono
staro :Ko ne plati na mostu,platice na cupriji,PA KO VOLI NEK IZVOLI!!!! :doh: :naughty: :doh:

I zadnje, u vezi svih oblika bolesti :hronicnih,lakih ,ozbiljnih,fizickih,dusevnih,stresa ,svih :moje licno iskustvo i
drugih pokazalo je da osoba koja je resena i cvrsta u svom ubedjenju u ozdravljenje pobedjuje bolest,kovencijalni lekovi i oni alternativni lece bolest ali ne i uzrok bolesti ,a uzrok je u nama samima pa tako
logicno ozdravljenje je u NAMA SAMIMA !!!

Toliko o ovoj prvoj temi!!!CAO!!! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 16.10.2018. 18:19
Pozdrav, 8-) :D :D :o :geek:

sledece tema je ekonomija :

neko ide u skolu i zeli dobro zaposljenje,dobar posao u dobroj firmi,

neko ima talenta (sport,muzika,umetnost …) i zeli da ga razvije i unovci

neko radi posao koji voli ili ne vol
i
nekom roditelji imaju privatan biznis i zeli da nastavi ili sam da zapocne

neko ide putem kriminala i zeli da pravi karijeru ili neki drugi brzi put zarade ,kockanje na primer

neko ceka vizu ili pravi planove za preko

nekos se bori da prezivi

a zadnja grupa ne radi nista,zivi kod tate i mame a zabole ih za sve a vreme prolazi !!!!

mislim da nisam nista propustio i da ce se svako pronaci u nekoj od ovih grupa
medjutim bez obzira gde ste trenutno vazno je da znate da zdrava ekonomija je isto vazna kao i zdravo telo

i zato par dobrih i proverenih saveta da bi imali zdravu ekonomiju :

prvo pravilo :jedan ustedjeni dinar je kao dva zaradjena,ZAPAMTITE TO!!!

naucite da stedite u ranim godinama i pocnite vrlo rano da stavljate na stranu
bez obzira koliko malo imate uvek neki deo na stranu,ne mora sve da se potrosi sada i na neke gluposti i kao lavina koja uvek pocinje od male grudve i preraste u nesto ogromno

zapamti te da nije vazno koliko zaradjujete vec koliko trosite,neko ima 200 eura i ustedi 20 a neko drugi ima 1000 ali potrosi 1200(pozajmica,kredit i itd) i onaj prvi je u plus 20 a onaj drugi u minus 200

znaci stednja ili da se izrazim drugim jezikom AKUMULACIJA KAPITALA

sledi nastavak u vezi ekonomije Cao!!! :violin: :whistle: :dance: :clap:

PostPoslato: 16.10.2018. 21:14
Pozdrav :D :shock: :ugeek: :geek:

sledeci korak,posle akumulacije i pitanje sta dalje :?:

veliko pitanje je da li da radite za drugog ili za sebe,da li da radite za novac ili da novac radi za vas
sto bi znacilo kako je raditi u nekoj firmi,privatnoj,drustvenoj,drzavnoj ili u svojoj,
znam da nije lako biti privatnik,bilo gde ali je to najbolji put,
kad kazem privatnik na sta mislim ,pa na sve ovo :

poljoprivrednik,uzgajivac

pisac,slikar,fotograf,samostalni umetnik

zanatlija,frizer,mehanicar

trener,maser,menadzer

preduzimac,gradjevinar

onlajn biznis :prodaja,marketing,yutub...

trgovina na berzi

iznajmljivanje prostora,stvari

prodavnica,tezga,davanje usluga

plus poslovne teme buducnosti :ekologija,informatika,robotika,nano i kosmicka tehnologija,briga o starima

itd

kao u bibliji prvo bese rec,to jest ideja,sve krece od ideje pa onda talenat,strast i vrlo vazno potreba to jest potraznja,za necim,uslugom,produktom,resenjem,to je formula uspeha : PRONACI POTREBU(potraznja za necim cega nema ili je nedovoljno zastupljeno) I ZADOVOLJITI JE (dobra usluga,povoljna cena,...)
na najbolji nacin i naplatiti je,

ili ona laksa formula :pronaci uspesan biznis(osobu,ideju ) i kopiratiga

Sta vam je sve potrebno za samostalni posao :

ideja,poslovni plan,start kapital,mreza,edukacija,specijalizacija,podrska najblize okoline,istrajnost,nepokolebivost,cilj na duze staze,

nadam se da sam vas zaintersovao bar malo na ovu temu !!!!

CAO!!!! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 17.10.2018. 17:25
Pozdrav :D :ugeek: :geek: :roll: :P
a sada ljubav , :roll: :o :oops: :whistle:

ovog puta bih o ljubavi prema devojci,decku,zeni,muzu
kako izabrati pravu osobu ili kako da vam se desi prava osoba
na ovom sajtu smo citali mnogo puta o ljubavnim problemima i savetima u vezi istih
prvo bih o onima koji su vec u vezi ili pred brakom !!!

VRLO VAZNO !!!!!Testirajte doticnu osobu a ujedno testirate i sebe same,
sta mislim pod ovim,pa vidite reakciju doticne osobe u svim mogucim situacijama : kada ste bolesni,besni,srecni
u nekoj potrebi,izazovite ljubomoru,u vecem okruzenju sa drugim osobama njegova ili njena reakcija,izlazak u
grad bez vas,manja pauza ili rastanak,pozajmite malu decu od rodjaka na dan(da ih pricuvate) i vidite ponasanje nje ili njega
ili bilu koju drugu situaciju(pustite masti na volju).Zasto govorim o ovom,pa zato sto se skinu neke maske i prikaze pravo lice,koje je bolje videti sada nego posle godinu dana braka
i ovo nema veze sa poverenjem i emocijama,jednostavno da znate i upoznate osobu sa kojom provodite vreme i planirate buducnost
niko nije savrsen ili supermen,svi mi pravimo greske pa kad saberete i oduzmete i ako mozete da prihvatite neke nedostatke izvolite a ako ne poljubi pa ostavi !!!!!

A sada za one koji su sami i u potrazi za pravom osobom ,po onoj staroj :isti se privlace,sto znaci morate biti prvo iskreni prema sebi,ko ste vi ???,sta su vam mane a sta vrline,da li biste se zabavljali sa osobom poput vas,
sve ovo vas spusta na zemlju ako vec niste,

Izgled ,ZAPAMTI TE :IZGLED UVEK MOZE DA PREVARI !!! sto znaci DAJTE SANSU toj novoj osobi,ciji vam se izgled mozda na prvi pogled bas i ne svidja !!!!Samim tim ispostujte tu novu osobu,jer mozda to nije ta prava ali zato njena ili njegova prijateljica,prijatelj jeste !!!!

DVE VAZNE STVARI : SARM I DUHOVITOST !!!!!!
ovo nikad ne moze da pogresi,pa i ako se ne zaljubite,mozda postanete vrlo dobri prijatelji

Ljubav na prvi pogled,drugi treci veoma lepo ali u vecini slucajeva kratko traje ,!!!cast izuzecima!!!!

Ljubav koja preraste u mrznju,Ljubav koja preraste u Prijateljstvo ili Prijateljstvo koje preraste u Ljubav

OVO trece je najbolja kombinacija (po nekoj statistici ove veze su i najtrajnije)!!!!!

Na pravu osobu mozete naleteti na raznim mestima,kada najmanje ocekujete ali je najvaznije da pre nego

upaznate nju,njega DA UPOZNATE SEBE!!!!!!!!

Ovo lici malo na filozofiju kineskog stratega Sun Cea .

Ratnik koji dobro poznaje sebe i dobro poznaje neprijatelja dobice mnoge bitke

ratnik koji poznaje bolje sebe nego neprijatelja dobice dosta bitaka ali uz velike zrtve

ratnik koji poznaje bolje neprijatelja nego sebe, IZGUBICE SVAKU BITKU !!!

CAO!!!!!VIVA LA AMOuR!!!!! :violin: :whistle: :dance:

PostPoslato: 18.10.2018. 17:34
Pozdrav :D 8-) :lol: :ugeek:

i o zadnjoj temi :SVET OKO NAS ,

po nekoj mojoj filozofiji nasa okolina je kao nas odraz u ogledalu
a nasa okolina je :

prijatelji,rodbina,komsiluk,ulica,grad ili selo,region,drzava ,Balkan,Evropa,PLANETA,Mlecni put,Univerzum
kada smo u lepom raspolozenju i srecni to oseca i nasa okolina a i obrnuto
kao neke male radio stanice,
zivot je davanje i primanje a u isto vreme mi smo deo jednog velikog organizma

zasto pominjem sve ovo ????

pomenucu jos nekoliko velikih istina,misli velikh ljudi ili malih anonimnih

kakve su ti misli takav ti je zivot

kako mislis tako i privlacis

kako sejes tako ces i da zanjes

osmehni se svetu i svet ce se osmehnuti tebi

ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju

gde god nadjes lepo mesto ti drvo posadi
a drvo je blagorodno pa ce da nagradi

itd itd itd

sve ovo ukazuje na ZAKON UZROKA I POSLEDICE
NAS I OKOLINE OKO NAS

ako postavimo nas zivot i nasu zivotnu filozofiju na OVOM temelju,
odjednom nam se sve menja i odjednom nam se otvaraju neki novi vidici

neko ce mozda da da primedbu da je ovo moguce samo u nekom idealnom drustvu ili na nekoj idealnoj planeti
i da ovo nema vezu sa stvarnoscu i desavanjima oko nas
ova moja filozofija o simbiozi ,uzroku i posledici i domino efektu na mikro i makro planu,ali molicu lepo ,

primeri :

1. zemljotres u Japanu,cunami u Indoneziji

2. pticji grip u Kini,umiru u Kanadi

3. kolaps americke firme,pad berze u evropi

4. rat u jednoj zemlji,izbeglice u drugoj

5. ljubavna avantura predsednika jedne zemlje,bombardovanje neke druge

6. veliki uspeh jednog sportiste,sve vise mladih koji treniraju taj sport

7. novi modni stil neke zvezde,povecana prodaja istog na trzistu

8. neko napise nesto na Tajni,a neko drugi resi neki svoj problem

itd itd itd

Ovaj odnos nas i okoline je autoput sa dva koloseka,
zato ZAPAMTITE :ono sto dolazi do nas od okoline mozemo filtrirati,sto znaci da imamo moc nad tim uticajem s polja a u isto vreme imamo moc i odgovornost za ono sto dolazi od NAS !!!!

Ustanes iz kreveta,imas neki osecaj koji nosi neku misao iz koje se rodi ideja,koja zapocinje neku akciju,koja ima za to neku posledicu PO tebe,okolinu,drzavu,planetu (primer : onaj prodavac jaja,paradajza ili sta vec iz Tunisa,koji je zapoceo arapsko prolece ili covek koji je zapalio pokosenu travu i zamalo izgore pola drzave)

Dragi moji mladi citaoci ( a i oni drugi) ,moramo da znamo da imamo veliku moc ali i odgovornost o cemu,kako i zasto razmisljamo,jer ta misao u nama moze da postane ona mala kaplja vode koja prerasta u grudvu koja na kraju postaje lavina koja rusi sve pred sobom !!!!!!
I ako vec moramo nesto da mislimo NEKA TO BUDE NESTO LEPO,LJUPKO I KREATIVNO !!!!!!

CAO!!!! :violin: :whistle: :dance:

Pridružio se: 20.10.2018. 08:03
PostPoslato: 20.10.2018. 08:42
!

PostPoslato: 20.10.2018. 09:41
Pozdrav OGROMAN, :dance: :dance: :dance:

pa kako mog Brata po oruzju da zaboravim,NIKAD :clap: :clap: :clap: :clap:

bez starca nema udarca :lol: :lol: :lol: :lol:

svidjami se ono S Kurobas :lol: :lol: :lol:

sto se tice gramatike i pravopisa slazem se :roll: :oops: :roll:
kod kuce koristim danski a na poslu danski ,engleski,svedski i finski
pa se zaboravilo malo,pokusao sam da korigujem tekst pre objave ALI je postojao sterilan
i gubila se energija poruke ,jer ovo pisem iz cuga i iz srca i duse i vrlo je vazno da pored reci,stigne i neka energija do onog ko cita

u isto vreme mi dolazi ideja da ako neko zeli da upotrebi sve ove tekstove ,moje i druge ,sortira,formatizuje i napravi knjigu a ima materijala za bar pet bescelera koja bi se citala ne samo ovde vec u celom Svetu !!!
Ima moju dozvolu!!! :clap: :clap: :clap:
Ocekujem neke komentare i predloge,misljenja,ideje od svih Vas,
pa izvolite !!!
Cao!!! :violin: :whistle: :dance:

Pridružio se: 20.10.2018. 08:03
PostPoslato: 20.10.2018. 18:49
!
PrethodniSledeća

Povratak na Lična iskustva