Tajna i bog

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 09.02.2013. 22:44
PostPoslato: 09.02.2013. 22:54
Cesto razmisljam u poslednje vreme da li se religija podudara sa zakonom privlacnosti i svemu sto tajna podrazumeva? Ranije sam verovala da postoji nesto, sada da li je to bog ili nazovi kako vec hoces, sto nas je stvorilo i brine o nama, u sudbinu i da nam je od rodjenja negde zapisan ceo raspored dogadjaja u zivotu kao i nacin i vreme smrti... Ali kada sam saznala za tajnu, pocela sam drugacije razmisljati - mislim da mi sami uticemo na sve sto se dogadja oko nas, da mi sami kreiramo svoju "sudbinu". Da li je zapravo bog sinonim za zakon privlacnosti? Ako je neko raspolozen da opsirnije obradimo ovu temu, neka se ukljuci... Pozdrav ;)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 18.11.2012. 12:43
PostPoslato: 10.02.2013. 00:07
Zdravo, skorpijo! :D Pretpostavljam da mislis na hriscanstvo kao religiju, a ne neku drugu. Ako je tako, mogu ti reci da se apsolutno poklapaju. Za vise informacija pogledaj Miros-lavljevu temu 'Drevna tajna' tu on postavlja odlomke iz Biblije koji su u vezi sa Tajnom. Problem je u tome sto danas veoooma veliki broj i vernika i nevernika veoma povrsno poznaje Bibliju pa i samu hriscansku filozofiju i tako donose neosnovane zakljucke... Ne mislim pritom na tebe, nego kazem generalno, a sto se tice religije i Tajne tu ti je strucnjak gorepomenuti Miros-lav :)
Moja filozofija je ljubav.

Pridružio se: 21.11.2012. 20:26
PostPoslato: 10.02.2013. 01:18
Jos je otac Tadej rekao- Kakve su ti misli, takav ti je zivot-pA u skladu s tim ide da nase misli oblikuju sve. E sad da uticemo bas na sve, pa ne znam bas... Da li neko svesno bira neke tragedije i tome slicno? nE mis;im da da. Ima neka visa sila,promisao, nama je dato da shvatimo samo deo. celina se saznaje tek kada prodje vreme kad se nesto dogadja...sta ti mislis o tome, u kakvom si odnosu sa Bogom?

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 11.02.2013. 16:30
Bog je ta zivotna energija, vidljiva i nevidljiva koja se pokrece po zakonu privlacenja. Tako Abraham to objasnjava i taman se poklapa sa osnovama hruscanstva.
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

Pridružio se: 06.10.2011. 10:19
PostPoslato: 13.02.2013. 20:15
i ja sam se ovo pitala :)

Pridružio se: 14.09.2011. 06:50
PostPoslato: 14.02.2013. 14:09
Mislim da se mnogi odgovori nalaze, i mnoge nedoumice shvaćaju u Margaritinom blagu - Stanje pre svega. Pročitati svakako. I opet iznova.

Pridružio se: 15.02.2013. 17:07
PostPoslato: 21.02.2013. 12:53
skorpija je napisao:Cesto razmisljam u poslednje vreme da li se religija podudara sa zakonom privlacnosti i svemu sto tajna podrazumeva? Ranije sam verovala da postoji nesto, sada da li je to bog ili nazovi kako vec hoces, sto nas je stvorilo i brine o nama, u sudbinu i da nam je od rodjenja negde zapisan ceo raspored dogadjaja u zivotu kao i nacin i vreme smrti... Ali kada sam saznala za tajnu, pocela sam drugacije razmisljati - mislim da mi sami uticemo na sve sto se dogadja oko nas, da mi sami kreiramo svoju "sudbinu". Da li je zapravo bog sinonim za zakon privlacnosti? Ako je neko raspolozen da opsirnije obradimo ovu temu, neka se ukljuci... Pozdrav ;)

Draga skorpijo, u hriscanstvu, sudbina ne postoji, nigde ne postoji nesto sto nam je "zapisano", Bog nas je sve stvorio iz svoje velike ljubavi i kao takvima svima nam je dao najveci dar- SLOBODNU VOLjU da cinimo, budemo i imamo sve sto pozelimo u zivotu! Da nemamo slobodnu volju, bili bismo marionete kojima upravlja "neka sila" tj. Bog jer nam je to tako "sudjeno" i "zapisano" i mi smo nemocni u odnosu na to. A slozices se da nismo marionete... Sami smo krojaci svoje "sudbine"! Sam Isus je govorio da kad bi covek imao zrno vere mogao bi planine da pomera (izvinjavam se sto ne citiram tacno iz Biblije :) ). Dalje, "Istite i bice vam dato"...Cemu nas uci "Tajna" ako ne bas tome da trazimo, verujemo i dace nam se... A i sam Otac Tadej kaze "Kakve su nam misli takav nam je zivot". Nadam se da sam ti bar malo pomogla da otklonis sumnje i dileme koje sam i ja imala kao vernik kad sam se tek susrela s "Tajnom" :) Ako imas jos neke dileme konkretno napisi pa cemo obraditi ;) Pozdrav :)

Pridružio se: 01.11.2011. 19:25
PostPoslato: 23.02.2013. 22:46
Mislim da se Biblija potpuno poklapa sa Zakonima privlacenja, tako je sve od postanka pa do danas.
Uspela sam da pronadjem podatke o svojim precima unazad do 15. veka, i kada se svaki dogadjaj proanalizira, svaki uzrok ima svoju posledicu, i ispada da je sve bilo onako kako je trebalo da bude i da je sve tako kako treba da bude, s tim sto sami slobodnom voljnom mozemo da uticemo na nase zivote, u buducnosti, a ono sto je u proslosti je ono sto je bilo. Tajna mi je je pomogla da shvatim jos bolje Bibliju i znacenje imena Boga JA JESAM.

Povratak na Postavite pitanje