Ljubavnost i "zeko u grmu"

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 28.01.2013. 12:34
PostPoslato: 28.01.2013. 12:58
Dragi moji Tajnaši i Tajnašice.

Zahvaljujem se svima vama na vašim iskustvima, tehnikama, pozitivnim stavovim, razmišljanjima
i nesebičnim dijeljenjem vaših misli i utjeha koje rado čitam i naravno svakodnevno prakticiram.

Sve mi je jasno i čak iznenađujuće brzo shvaćam poantu svega.

Ne znam od kuda da krenem (ili je ovo tek klišejizirana fraza prije nego li krenem :-) ).

Prije svega da kažem da sam do svih vas došla iz potrebe da shvatim neke stvari po pitanju svoje ljubavnosti, prvenstveno svojih odnosa s muškarcima.

Ljubav je nešto što je oduvijek u meni - od osnovne škole sam pisala pjesme,
vodila dnevnike, sanjarila o ljubavi kao takvoj - onoj divnoj i čarobnoj.
(naravno da sam pri tomu svemu realna svakodnevnih životnih zbivanja)
Sastavci su uvijek bili konfuzni za profesore pa sam zato dobivala taj -5 :-)
(nisu me baš shvaćali iako sam znala da će tako biti - nisu nikada bili na mojoj razini percepcije stvari ili obrnuto?)

I sada kada čitam sve te bilješke, nakon 20 godina,
osjećaji su isti - kao da ih nije pisala 10-godišnja djevojčica - zar je moguća takva zrelost u maloj glavici?

Imam 30 godina, živim samostalno već par godina što mi pruža veliku sreću kojoj sam težila i koju sam ostvarila jer sam bila fokusirana na nju, završila sam škole koje sam htjela, radim posao koji volim i na kojemu sam smirena (savjestan sam radnik govore), imam prijatelje koje volim i koji vole mene (na mnoge načine su uzvraćena poštovanja, proces primanja-davanja i zahvalna sam na tome..)

Ponekih prijatelja sam se i riješila da mi ne stvaraju negativne vibracije (na čemu mi neki zamjeraju iako smatram da je istina i istina najbitnija u odnosima).
Ne zamjeram im ali ih i ne želim više u svom životu - oprostila sam im i jednostavno otpusila ih...tako je bolje za sve.

Odrasla sam u zdravom obiteljskom okruženju na čemu sam vrlo zahvalna gledajući situacije oko sebe-ljude koji u vlastitom domu nemaju smiraj.
Takvim odgojem dobila sam samopouzdanje, prave moralne vrijednosti, sve se uvijek riješavalo razgovorom.

Gajili su se uvijek osjećaji za razvijanjem pravde, istine..."da su nam sva vrata otvorena ako ih poželimo otvoriti"...

Po prirodi sam nasmijana, vedra (uvijek su govorili da mi se oči smiju),
svi uživaju u mom društvu, mnogi vele da imam posebnu karizmu, zračenje (kojeg nisam ni bila svjesna).
Vole me mladi, stari, vole me majke oženjenih sinova, vole me i oni koji me "ne vole" :-)
Ponekad ih vidim kako ne skidaju pogled s mene.

Svi mi se povjeravaju jer znaju da ih neću osuđivati u njihovim životnim odabirima, da ću ih saslušati i dati pravi savjet.
Tolerantna sam osoba, ne osuđujem (ponekad naravno da iskomentiram ali ne zlonamjerno).
Svi se osjećaju dobro nakon druženja sa mnom.
Zahvaljuju mi se (nekada i naknadno ali eto..nije ni to loše :-))
Vole me.

U svemu vidim optimizam i vjerujem da se sve može u životu riješiti.

Govore da sam prelijepa (kao slika-kako li su metaforični) - nema osobe koja to ne iskomentira (dobro, naravno da imam i ja ogledalo pa vidim to :-))- govore da sam divna osoba.
Da ću jednog dana biti divna supruga, majka..da osjećaju mir sa mnom i da je tej neki sretnik koji me bude ljubio.

Svaki dan "radim na sebi", svom životu "pospremam život" kako kaže Lea Dekleva.

Svaki dan učinim si lijepim.
Planiram putovanja, skijanja, mora, kina, kazališta, sport - ne lišim se ničega, a uvijek težim ka novim stvarima.

Uživam kuhajući, spremajući, uživam sama u svojem društvu.

Ĺ˝elim iskoristiti život najbolje što mogu - više od svakodnevnih ispijanja kavica u velikim centrima.

Ne mogu reći da imam pratnje u svemu tome ali jednom mi je draga osoba rekla:
"Ne propuštaj stvari u životu ako ih nemaš s kim podijeliti" - držim se toga.

Odem u kino, šetnju, na kavicu sama.
Sve ovo što opisujem je moj život s kojim sam zaista sretna i na kojemu sam zahvalna.

No moja tuga je ta što nisam uspjela ostvariti niti jednu vezu.

Bilo je toliko muškaraca u mom životu-na desetine.
Svaki kojeg sam poželjela je bio moj.

I to je sve.

Naravno da su mi se neki više sviđali, neki manje ali sam željela ostvariti vezu ali jednostavno nitko nije zagrebao dublje.

Dogodio se on - ljubav mog života - iako on nije tema mog pisanja - to je već elaborat i to samo takav -dogodili su se osjećaji iz mojih dnevnika.
Dogodila se ljubav - onakva kakvu kažu samo sanjari imaju i za kakvu kažu da je nemoguća.
Ali kako je nemoguća kada sam ju osjetila. Vjerujem sebi i svojim emocijama - svojim vibracijama.

Velim, to je druga priča..koja mi pomalo nanosi bol ali živim s tim-nismo skupa.

Da se vratim na poantu gornjih redaka.

Ne razumijem kako njih desetine su me željeli, divili mi se, stavljali u nebesa, bili opčinjeni mnome...otvarali mi se..divili se mojim mislima, riječima..
Osjećali su to nešto...
I onda odu...

Napuste me..

Ne razumijem kako unatoč svemu pozitivnom u svom životu niti jedan muškarac nije ostao.

Zaista vjerujem u svoje vrijednosti, zaista vjerujem da zaslužujem tu ljubav i da sam divna osoba ali nje nema..ima je ali ne zgrabi me za ruku i ne traži me da ostanem.

Predobra sam, divna, posebna, lucidna, poštena, drugačija-da ne nabrajam-sve su to njihove riječi...

Ne razumijem kako od 100% situacija niti jedna nije uspjela..

U ovim, sada zrelijim godinama, kada sam realnija, pitam se što je problem?

Znam voljeti, znam razgovarati (predobro poznajem mušku psihologiju i nisam tipična žena), znam dati utjehu, znam biti darežljiva..znam bdjeti..
znam ostajati kada brod tone..znam imati razumijevanja (trudim se poštivati drugu stranu, ne odustajem lako..)

Ova ljubav mog života osjeća tu ljubav - rekao je da sam njegov soulmate (iako što je srodna duša, pitanje je) - osjeća moju dobrotu - zna da zaslužujem najbolje..da sam raritet..

Ali ni on nije tu..sa mnom.

Pomalo me boli sve to-jer ne znam gdje griješim.

Svi se čude, svi pitaju kako osoba poput mene koja toliko zrači je sama...pitaju me da li sam ikada voljela-naravno da jesam!
Iskonski volim..i ulazim samo u situacije kada mi srce kaže "da".

A ja nemam odgovor...vjerojatno oni ne mogu shvatiti, ali ne bi me to diralo da ja shvaćam..ali ne shvaćam..

Ĺ˝elim ljubav, njega, dijete..želim ubirati plodove svog postojanja..

Ali..jednostavno ne znam gdje griješim..

Ne vjerujem u sudbinu (kao što je nedavni post bio)..
Uvijek sam za to da mi sami činimo/stvaramo svoju sreću.

I sami radimo na svojim vibracijama...ja svaki dan radim na tome.

Oprostite na podugačkim mislima ali jednostavno razmišljam da li negdje leži zeko u grmu :-)

Da li je moja misija pomagati drugima, širiti dobro, voljeti..možda i jest i ne bunim se protiv toga..ali sumnjam da jest jer nisam sretna samo u davanju..

Fali mi njegov zagrljaj..fali mi da sve te moje vrijednosti koje su rijetke budu nagrađene..

Na koncu-mislim da je vrijeme da i ja imam suputnika i da ne hodam svijetom kao Pale sam na svijetu..polako sam se umorila samoće..volim ju i jedino za nju znam i veselim se što sam uz sve to postala još bolja osoba..ali želim i ja uplemeniti svoj život osobom pored mene..lijepo je to, zar ne?

Nadam se da će netko imati dovoljno mudrosti da mi iskaže svoje mišljenje prije nego li "zeko" pobjegne :-)

ÄŚitamo se :-)
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 28.01.2013. 15:25
living for love je napisao:Dragi

Ne razumijem kako njih desetine su me željeli, divili mi se, stavljali u nebesa, bili opčinjeni mnome...otvarali mi se..divili se mojim mislima, riječima..
Osjećali su to nešto...
I onda odu...

Napuste me..

Ne razumijem kako unatoč svemu pozitivnom u svom životu niti jedan muškarac nije ostao.

.

Ĺ˝elim ljubav, njega, dijete..želim ubirati plodove svog postojanja..

Ali..jednostavno ne znam gdje griješim..
Draga living for love,
Negde si nesvesno ubacila uverenje.... da svi budu i odu....koriguj tu tvrdnju. Radi na tome- pravi ostaje. Uz to mozda previse zelis i previse osecas duboko u sebi nedostatak zajednickog zivota. Pocni da osecas ljubav bez razmisljanja hoce li biti nesto.... Tako da se osecas savrseno i bezbrizno kao da nisi sama. Pocni da crtas vas dvoje i vasu decicu...misli o tome...porodica ...da vec je imas...uzivaj u radu na tom kao da si vec osnovala svoju porodicu sa voljenom osobom. Kako ti sad izgleda... Ne ocekuj ...samo osecaj.....kakav je osecaj? Ako sebe opterecujes dobijas suprotno od zelje...cim ti fali...nema odgovora univerzuma sem da ce da ti fali...
    Mnogo lepo pises ....samo izmeni ovaj deo teksta i bice sve ok.
Korisnikov avatar
Pridružio se: 19.12.2010. 20:40
PostPoslato: 28.01.2013. 17:10
Living for love,

Uvažavajuci moju sjajnu prijateljicu kreativu i njena predivna razmišljanja želim i ja nešto da dodam. :D

Citjuci tvoj post stekao sam sledeci utisak,karikiram:“Ja sam lepa,prijatna,srecna,pažljiva,omiljena medju ljudima pa ko voli nek izvoli“.Rekao bih da mi sve izgleda ravnodusno.Medjutim i samo ovo pisanje može biti da se taj stav menja i da si pocela drugacije da razmišljaš,da želiš nešto da preduzmeš.Covek kada pocne sam sebi da postavlja pitanja,za mene znaci da je krenuo u akciju.

I takva akcija kao ova je bolja od bilo kakve ravnodušnosti.Cekati da se nešto desi je gubljenje vremena.Tebi treba da se desi zaljubljivanje a nakon toga ljubav, pa je zato potrebno preduzeti akciju.Za tu akciju potrebno je upotrebiti moc koju poseduješ a ona je u tebi.Ovo što si nam sve opisala jesu tvoje misli iz podsvesti a najmanje devedeset odsto našeg života je podsvesno pa zbog toga ako ne iskoristiš tu mentalnu snagu živiš prilicno ograniceno.Ta ogranicenost se kod tebe ogleda da poseduješ sve osim idealnog partnera.

Ĺ ta možeš I šta treba da uradiš?

Možeš stvoriti misli o idealnom partner i sa takvim mislima zapocinjati i završavati dan.Iskoristi kreativnost svojih misli a na taj nacin možeš stvoriti sve za cim žudiš.Podsvest hoce i može da reši svaki tvoj problem ako znaš kako da je usmeriš.Moraš shvatiti razliku izmedju jednostavnog razmišljanja i svesnog,usmerenog i konstruktivnog razmišljanja jer samo ovo drugo daje rezultate.Podsvest uvek radi,ali je pitanje da li cemo biti samo pasivni posmatraci tih aktivnosti ili cemo ih svesno usmeravati.Dakle,moraš imati viziju cilja koji želiš da dostigneš.Iz tvog pisanja se vidi da ga imaš ali kao što sam rekao pitanje je dali si ih stvorila podsvesno ili svesno radiš na tome.Svesno raditi na tome znaci vežbati misli o idealnom partneru svaki dan.
I na kraju,verujem da ce se i Mina javiti sa svojim prakticnim savetima koji,kako vidim,daju odlicne rezultate.
Pozdravljam te. :D

PostPoslato: 28.01.2013. 19:32
@kreativa

Hvala ti na odgovoru i tvojim razmišljanjima i savjetima.
Smatram da zaista možda previše sve to želim.

Iako, znam da željeti nije loša stvar, ali samo i ako se stvari otpuste i ne očekuju i ako se o ljubavi ne razmišlja na način hoće li nešto biti.

Teško je željeti nešto, a ne očekivati ali znam da je to prava i iskrena ljubav.
I pravi osjećaj sreće.

p.s.

Dok zamišljam o obitelji kao da ju već imam je zaista divan osjećaj.
Bez straha i bez očekivanja.
Već ju imam.

@13petak

Ne mogu izdržati, a da te ne pitam da li si pročitao i iščitao cijeli moj post? :D

Ne znam od kuda zaključak da sam ravnodušna?

Ja sam se zaljubila, volim ali mi ljubav nije uzvraćena.
Pružam ljudima šansu i ljubavna sam osoba pa me zanima u čemu to griješim?

Radim imaginacije, afirmiram, radim vizualizacije, koristim subjektivnu komunikaciju.
Prakticiram Tajnu..

Nisam dugo u tome ali prakticiram…

Ne pitam se sve ovo samo danas ili jučer već neko duže vrijeme.. :)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 28.01.2013. 20:37
living for love, :D

izvinjavam se ako sam upotrebio rec koja ne odgovara tvom trenutnom raspoloženju,sad vidim da jesam,zato sory.

Ne znam da li sam podstaknut ovim tvojim postom ali jedna misao mi je danas prosla kroz glavu a to sam i napisao na fb. :D

"Posejem seme i ne uznemiravam ga.To ni u kom slucaju ne znaci da treba sedim i ne radim ništa.Obavicu više posla i bolje nego što sam ikada ranije,novi kanali ce mi neprestano biti davani,nova vrata otvarana.

Sve što je potrebno jeste da budem otvorenog uma i spreman za delovanje kad za to dodje vreme."

Dakle,ako si se zaljubila dovoljno je da budeš spremna kada za to dodje vreme.I još jedna stvar a to sam više puta ponovio pa cu i sad.

Ne možemo ocekivati da ce se nešto brzo desiti ako smo proveli dvadeset ili trideset godina svog života izgradjujuci negativne okolnosti,kao rezultat negativnog razmišljanja,a potom ocekivati da se sve one istope pošto smo petnaest ili dvadeset minuta ispravno mislili.

Sve je proces i za sve je potrebno vreme,zato budi strpljiva i sigurno ces postici uspeh. :D

PostPoslato: 28.01.2013. 21:03
@13petak

Isprika uvažena.
Nisam shvatila što si htio reći ali sada jesam.
Strpljivost mi nikada nije bila jača vrlina ali odkad sam Tajnašica radim na tome :D :D :D
Korisnikov avatar
PostPoslato: 28.01.2013. 21:22
fijuuuu :doh: izvukao sam se :D

Ponekad je teško izraziti se pravilno i tacno,no važno je da smo se ipak razumeli. :D

Ĺ˝elim da ti još kažem da si u ogromnoj prednosti jer ne vidim da može kod tebe krenuti išta loše ako zraciš tolikom ljubavlju.Ljubav uvek pobedjuje. :D

Pridružio se: 28.01.2013. 23:05
PostPoslato: 28.01.2013. 23:16
Pozdrav, slučajno sam naišla na ove stranice i uživam vas čitati zadnjih mjesec-dva, sve pohvale.
Nisam se imala namjeru uključivati u prijepiske, jer niti nemam što za dodati pozitivnim i smislenim odgovorima.
Ipak, kada sam vidjela ovu temu, nisam mogla vjerovati – living for love – imamo jako slične priče, osim što sam malo starija, 34. Kao da sam to ja pisala o sebi. Također bi se moglo reći da mi sve ide od ruke. Od divnih roditelja i sestre, dugogodišnjih prijatelja, škole, faksa, karijere (mogla bih tu možda i više postići, ali dovoljno mi je i zadovoljna sam baš kako je), savršenog zdravlja. Sama bez ičije pomoći sam ostvarila samostalnost, kupila stan i auto, izlazim, imam interese i hobije koje volim, putujem, veselim se, s nikim nisam u sukobu, rješavam ih mudro... Roditelji su ponosni, ljudi mi ponekad znaju reći kako mi zavide na stilu života.
Ali nastojim da nitko ne primjeti veliku tugu koju ponekad osjećam, iz istog razloga kao i living for love. Iznimka je jedna moja najbliža prijateljica iz djetinjstva, ona jedina zna za moj problem, sasluša me, ne osuđuje i zahvalna sam bogu što ju imam.
„Radim na sebi“ već godinama i tvrdim da tome mogu zahvaliti što su mi se sve gore navedene stvari posložile kako treba i kako sam željela. ÄŚvrsto vjerujem u ZP, jer ga vidim u svom životu. Zato sam sigurna da je uzrok ovog jednog problema u meni, ali kao da se vrtim u krug. Vjerujte, stvarno nije lako kad dugi niz godina ne možeš ostvariti koliko-toliko normalnu vezu, javljaju se velike frustracije. Ukratko, oni kojima sam se ja sviđala,meni nisu, i obratno, kad god bih se zaljubila, oni bi nestali. ÄŚesto i doslovno, bez objašnjenja. Za primjer, imala sam vezu od godine dana, u kojoj nisam mogla uspostaviti otvorenu komunikaciju s njim, koliko god se trudila, da bi mi se čovjek jedan dan samo prestao javljati. Iako sam slutila da će uskoro završiti, nisam mislila da će samo nestati. Bile su tu i veze sa zauzetima, ma svašta, mogla bih napisati knjigu...
Nakon još jednog lošeg odnosa prije dvije godine, čvrsto sam odlučila da ću poduzeti sve da promijenim obrazac. Znam da su ljudi koji nam dolaze u život naše ogledalo, prema tome, ako se ja promijenim, u život će mi ulaziti drugačiji muškarci.
Napomenula bih da nisam „amater“ – osim Tajne, proučavala sam učenja Abraham-Hicks, Transurfing i gomilu drugih knjiga i videa. Prakticiram autogeni trening, završila sam NLP practitioner, radim vizualizacije i afirmacije, upoznata sam s EFT-em, ho'oponoponom, identifikacijskim modelom, tehnikama postavljanja ciljeva, pišem dnevnik zahvalnosti...ma ne mogu se niti sjetiti svega. Naravno, molim se i bogu, razgovaram s njim i osluškujem. Radi se o zadnjih 15-ak godina, da ne mislite da radim sve to odjednom ;) , jer me duhovnost privlačila još od djetinjstva.
Naravno, imam i „skicu“ svog savršenog partnera, s karakteristikama koje smatram bitnim.
Da ne duljim, imam osjećaj da idem jedan korak naprijed, natrag dva. Naime, prije nekih mjesec i pol, kada sam mislila da sam baš super i „u Vortexu“, opet sam upoznala „savršenog“ muškarca. Prišao mi je vani, pričali smo, razmijenili brojeve, našli se, popili piće, bilo je super, ugodno, opušteno, točno ono što tražim, bar na prvi pogled. Idući dan je išao na put na 2-3 tjedna i rekao mi da će se javiti čim se vrati. Poslao mi i poruku da to potvrdi. Pogađate – nije se više javio. Ne razumijem zašto.
Ne boli me zbog njega, jer ga niti ne poznajem, već što vidim da je obrazac i dalje tu. I na tome zahvaljujem, što sam to uvidjela.
Living for love, čini mi se da ti muškarci koji te napuštaju, kako kažeš, samo pokazuju na čemu trebaš poraditi i zahvali se na tome. Nemoj me krivo shvatiti, ali mislim da nisi zaljubljena u tog kojeg spominješ, prije bih rekla da se radi o egu.
Kroz svoje iskustvo mogu reći da su sve tehnike i znanja uzalud ako nema tog osjećaja, čini mi se da je on ključan, iskren osjećaj mirne zahvalnosti na onome što imamo i što nam dolazi. Ne možemo nikakvim riječima (molitvama, afirmacijama) prikriti stvarne osjećaje. To je osjećaj da imamo sve što nam treba, pa tako i ono što tek želimo, ali trenutno ne vidimo. To je otpuštanje i povjerenje u boga/svemir/višu inteligenciju da se brine za nas.
A priznajem da mi je upravo taj osjećaj trenutno teško prizvati i održati. No odlučna sam da ću uspjeti. Living for love, važno je da si zahvalna na onome što imaš i nastavi zahvaljivati, čak i kada ti se čini da ne ide kako bi ti željela. I ako te opet neki napusti, zahvaljuj. Doći će jedan koji će ostati i to je važno. I tebi i meni. I nikad nemoj pomisliti da tvoja vrijednost ima ikakve veze s onim što imaš ili nemaš u životu, u ovom slučaju je to romantična veza.
ÄŚvrsto vjerujem da smo na dobrom putu i blizu cilja, a do tada bih nam objema savjetovala da uživamo u putovanju i obraćamo pažnju na znakove ;)
Korisnikov avatar
PostPoslato: 28.01.2013. 23:42
Jedino objašnjenje koje mi pada na pamet a u oba slucaja kao i kod Tonke,tako i kod living for love je da niste privukli vama slicne osobe.Znamo da slicno privlaci slicno te iz toga može se reci da ste do sad imalieiskustvo sa potpuno razlicitim osobama od vas.Verujem da je te momke do vas privukla vaš spoljašnji izgled,dobrota,prijatnost,intiligencija i još što šta.Možda je i bolje što je to tako,što oni nisu sada deo vas i verujem da ce naici osoba koja je slicna vama,koja svesno ili ne svesno živi po principima Tajne i Zakona privlacenja.

Muskarci se plaše pametnih žena i teško mogu prihvatiti toliku širinu kojom zracite.Medjutim,to i nisu muškarci za vas. :D

Pridružio se: 15.08.2012. 22:46
PostPoslato: 29.01.2013. 00:24
Možete biti ovisni o odbacivanju. Kuda se god krećete, privlačite ljude koji vas odbacuju. Stalno ih pronalazite. Međutim, vanjsko odbacivanje samo je odraz vašeg vlastitog neprihvaćanja sebe. Ako vi ne odbacite sami sebe, ne će to činiti ni drugi, a ako to učine, vama to ne će biti važno.
Upitajte se: "Ĺ to to ja neprihvaćam kod sebe?"

Lujza Hej.

Pridružio se: 06.10.2011. 10:19
PostPoslato: 29.01.2013. 00:39
ivs je napisao:Možete biti ovisni o odbacivanju. Kuda se god krećete, privlačite ljude koji vas odbacuju. Stalno ih pronalazite. Međutim, vanjsko odbacivanje samo je odraz vašeg vlastitog neprihvaćanja sebe. Ako vi ne odbacite sami sebe, ne će to činiti ni drugi, a ako to učine, vama to ne će biti važno.

Lujza Hej.
I ja mislim ovako! :)

Pridružio se: 23.11.2012. 00:22
PostPoslato: 29.01.2013. 00:44
uf...uf...uf...

Moram da se umesam...

Potpuno razumem obe, jer je i moja prica identicna... :(

Verujem da je isti slucaj i sa njima dvema, nisu nas "odbacivali" ljudi, vec muskarci do kojih nam je stalo... Svi nas vole, svi nas postuju, svi uzivaju u nasem drustvu, vole nas prijatelji, kolege, komsije... Ali muskarci koje mi volimo - puf! nestanu... :(

PostPoslato: 29.01.2013. 00:58
flow je napisao:uf...uf...uf...

Moram da se umesam...

Verujem da je isti slucaj i sa njima dvema, nisu nas "odbacivali" ljudi, vec muskarci do kojih nam je stalo... Svi nas vole, svi nas postuju, svi uzivaju u nasem drustvu, vole nas prijatelji, kolege, komsije... Ali muskarci koje mi volimo - puf! nestanu... :(

Koliko sam ja shvatila taj citat ne mora da se odnosi na to da vas svi ljudi odbacuju. Citam postavljacicu teme napustaju svi muskarci za koje je ona zainteresovana.
pa zato predlazem da se zapita sta je to sto ona odbacuje kod sebe. Mozda postoji nesto na nesvesnom nivou, i to je to sto treba da promeni. Neka se reprogramira i ubedi sebe: muskarac koji me zanima je jako zainteresovan za mene i zeljan da ostvari divnu i trajnu vezu (i nabroji kvalitete koje zeli u toj vezi da iskusi)

Pridružio se: 29.01.2013. 09:03
PostPoslato: 29.01.2013. 09:10
breskvica je napisao:
ivs je napisao:Možete biti ovisni o odbacivanju. Kuda se god krećete, privlačite ljude koji vas odbacuju. Stalno ih pronalazite. Međutim, vanjsko odbacivanje samo je odraz vašeg vlastitog neprihvaćanja sebe. Ako vi ne odbacite sami sebe, ne će to činiti ni drugi, a ako to učine, vama to ne će biti važno.

Lujza Hej.
I ja mislim ovako! :)

Ne slazem se sa tim. Znam da ima mnogo ljudi koji ne vole sebe pa im nije problem da nadju nekoga ko ce ih prihvatiti.

Pridružio se: 29.01.2013. 09:03
PostPoslato: 29.01.2013. 09:24
ivs je napisao:

Moram da se umesam...

Koliko sam ja shvatila taj citat ne mora da se odnosi na to da vas svi ljudi odbacuju. Citam postavljacicu teme napustaju svi muskarci za koje je ona zainteresovana.
pa zato predlazem da se zapita sta je to sto ona odbacuje kod sebe. Mozda postoji nesto na nesvesnom nivou, i to je to sto treba da promeni. Neka se reprogramira i ubedi sebe: muskarac koji me zanima je jako zainteresovan za mene i zeljan da ostvari divnu i trajnu vezu (i nabroji kvalitete koje zeli u toj vezi da iskusi)

Zasto si sigurna da ona odbacuje nesto kod sebe ? Mozda je razlog u njenom problemu nesto sasvim drugo.

PostPoslato: 29.01.2013. 10:12
round je napisao:
ivs je napisao:

Moram da se umesam...

Zasto si sigurna da ona odbacuje nesto kod sebe ? Mozda je razlog u njenom problemu nesto sasvim drugo.

PostPoslato: 29.01.2013. 10:16
round je napisao:
ivs je napisao:

Moram da se umesam...

Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 29.01.2013. 10:21
Dragi tajnasi,
    Sve je u nama. A sve je stvar osecanja i vere.
      Nekad nismo svesni nekih podsvesnih ubedjenja i cesto je kod ljudi da jedan ili par dogadjaja slicnih, izazovu nesvesno verovanje da se to nama stalno desava...
    Tako da par muskaraca nestanu(a verovatno je da su i trebali da nestanu)ubaci se stereotip o odbacivanju....Onda taj nedostatak zeljenog i uverenje koje se usadilo salju signal koji se jednom recju zove strah.
      Strah da svi koje zavolimo odu( a tu stoji i ocekivanje da ce se to desiti i da je to samo pitanje vremena) to podrzava...i taj krug zacarani stalno radi.
Obrnite tocak...Osetite se sigurno i bezbrizno. Vas pravi postoji i tu je vec prisutan. Ko treba da ide otici ce ali ce pravi uvek biti tu....Izbrisite taj strah jer je on taj koji smeta.

PostPoslato: 29.01.2013. 10:55
Auu, mene nesto zeza mobilni (pisem sa moba), vidim da sam poslala citirane poruke biz odgovora. Elem, htela sam da kazem da sam Lujzu odnosno odbacivanje uzela kao mogucnost. A koji je stvarno uzrok ne znam, ali manje bitno. Bitno je da promeni sablon po kojem deluje, reprogramira ubedjenja jer ocigledno je da na nesvesnom nivou veruje u ono sto privlaci.

Pridružio se: 28.01.2013. 23:05
PostPoslato: 29.01.2013. 18:47
ivs je napisao:Možete biti ovisni o odbacivanju. Kuda se god krećete, privlačite ljude koji vas odbacuju. Stalno ih pronalazite. Međutim, vanjsko odbacivanje samo je odraz vašeg vlastitog neprihvaćanja sebe. Ako vi ne odbacite sami sebe, ne će to činiti ni drugi, a ako to učine, vama to ne će biti važno. Upitajte se: "Ĺ to to ja neprihvaćam kod sebe?"

Lujza Hej.

Ĺ˝ena je kraljica :) Razmišljala sam danas o tome i ovo je istina. Vjerojatno nema puno žena (osim ako nije živjela na pustom otoku il u samostanu ;) ) kojoj se nije dogodilo da ju bar neki odbaci. S obzirom da imam sličan problem kao i autorica teme, reći ću samo kako je kod mene, pa se možda ona i druge prepoznaju.
Problem je što mi je to jako važno, što oko toga dramim, čačkam, patim, ne prihvaćam, pitam se zašto, analiziram…. I zato se to ponavlja. To sigurno jest posljedica nečega što ne prihvaćam kod sebe. Možda mogu nešto i pretpostaviti, toliko se poznajem, ali mislim da do toga neću doći sama i da nema smisla trošiti previše vremena. Ali nije niti bitno što je, mislim da trebamo postići upravo to što piše Louise – da nam prestane biti jako važno da li će se ON javiti ili ne, da li će nam uzvratiti osjećaje ili što već.
Ne u smislu da smo ravnodušne, ni slučajno, ali znam za sebe da živim u stalnom strahu hoće li se javiti, hoće li samo naglo nestati, da li išta osjeća za mene ili samo priča lijepe priče i sl. Kao da mi život ovisi o tome. I onda kad se to naravno opet dogodi, dramim i patim i govorim si „evo vidiš, znala sam, opet“. Vjerujem da će nekome to biti teško za shvatiti, ali tako je kod mene. ÄŚisti ZP.
A za to promijeniti je potrebno „samo“ vjerovati da već postoji netko tko će ostati i zahvaliti se na ovima što su otišli (i koji će možda još i otići), jer su oslobodili prostor. Tada mogu biti tužna, ali mi neće više biti jako važno. E, to je meni najteži dio, ali nije nerješiv ;)
To je točno taj strah kojeg kreativa spominje i kojeg je ključno riješiti. I kada više ne bude (tako jako) važno da li će neki nestati, kad se otpusti taj strah, tada će obrazac prestati….
Sledeća

Povratak na Postavite pitanje