Otpuštanje vezanosti za svoju želju

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 26.01.2013. 11:11
PostPoslato: 26.01.2013. 11:32
Ĺ˝elim prije svega sve Vas lijepo pozdraviti zahvaliti onome ko je osmislio ovaj sajt ,forum šta god i reći Vam da je predivno biti ovdje čitati ,educirati se , raditi na sebi kao i slušati tuđa mišljenja ,iskustva i ostalo. Sa cijelom pričom sam se upoznala prije par godina iako ni do tada nisam po default-u bila negativna osoba naučila sam ipak puno toga novog ,spoznala greške koje sam pravila razmišljajući na određene načine ne znajući do tada kako se izboriti sa svojim negativnim emocijama ili uvjerenjima koje su se nalazile na nesvjesnom a ponekad i svjesnom nivou nego sam kao i većina nas gurala stvari "pod tepih".

Puno čitam ,dosta sam izučila još uvijek učim radim na sebi ali ono što mi se stalno vraća kao nedoumica je to da kad recimo imamo određenu želju koju smo "lansirali " Univerzumu mi smo svoj dio posla završili. Tada jednostavno dopustimo uz pomoć Zakona dopuštanja da se stvar materijalizuje. Treći korak nije naš posao to jednostavno Univerzum odradi za nas. .Naravno poznajem i Zakon sjemena i znam da u životu nema instant rješenja nigdje u životu pa ni kad govorimo o ZP."Zemljište je potrebno očistiti od korova , potom zasadimo sjeme ali onda moramo da zalijevamo isto, čupkamo korov,moramo malo da pričekamo jer za sve je potrebno određeno vrijeme dok nam ne izraste predivna biljka. I to je kristalno jasno. Međutim Zakon kaže da trebaš "otpustit želju, ne biti vezan za nju dok istovremeno je potrebno iznova i stalno(afirmirati , vizualizirati ,zamišljati idealne scene itd). Moraš otpustiti sa jedne strane a sa druge svakodnevno raditi na toj želji. Molim Vas da mi pomognete da ovo malo bolje shvatim ! Lijep pozdrav
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 26.01.2013. 11:55
Dobrodosla draga Miamaris,
    Objasnicu ti na jednostavan nacin,.Kad nesto zelis moras se uskladiti sa tom zeljom. U pocetku ti formiras zelju i onda radis sve sto je potrebno da se poravnas.To znaci da jedan period kreiras tu zelju i vidis kako bi to izgledalo da vec jeste...Kad iskreiras bas kako onda radis na osecaju.. Kakav je osecaj kad to vec imas? Sta tad radis i sta se tad desava? Uskladjivanje znaci da trebas doziveti u svojim mislima da je to vec ostvareno, da je to vec gotova stvar. Sto znaci da onog trenutka kad imas utisak da si vec dobila ono sto si ostvarila tvoj posao je zavrsen.Tada osecas radost, tad osecas uzbudjenje i prosto mir jer je to vec dobiveno. Kad to dozivis tebi vise i nije bitno dali ce se to dogoditi i kad jer si ti vec imala osecaj ispunjenosti tako da to vise nije ni vazno...
Mozes biti mirna i krenuti sa kreiranjem sledeceg a zadovoljstvo treba da ti potraje. Sve u svemu vera je od presudnog znacaja. Verovati znaci da si sigurna da je to vec gotova stvar...bez sumnje... ;)

Pridružio se: 26.01.2013. 11:11
PostPoslato: 26.01.2013. 12:03
Hvala na odgovoru ! :)

Pridružio se: 23.02.2012. 13:23
PostPoslato: 26.01.2013. 12:21
Hocemo zajedno jedan primer?
2013 nam je godina prakticne primene ovoga sto je Kreativa savrseno objasnila.

Dakle..koja je tema?
Kada afirmacije zaista deluju? - www.carobnemisli.com

Pridružio se: 01.09.2012. 00:17
PostPoslato: 26.01.2013. 19:31
Moram i ja nesto da pitam u vezi ove teme jer sam sad u nedoumici.
Da li kad osetis da ti je zelja ispunjena i kad si radostan zbog toga, ne radis vise vizuelizacije i afirmacije u vezi sa tom zeljom ili ne?
A sta ako nastavis sa vizuelizacijama? Da li to znaci da ako i dalje vizelizujes ispunjenje zelje gresis jer time priznajes da se to nije desilo? :hand:
Korisnikov avatar
Pridružio se: 15.10.2012. 18:59
PostPoslato: 26.01.2013. 20:05
Vizuelizacija se radi iz jednog vrlo prostog razloga.Mi smo bica koja se vode culima(vid,sluh,ukus,miris,dodir...)Ta cula salju neke signale mozgu...I to stvara neku kompletnu sliku u nasoj svesti. Tako da mi najcesce verujemo svojim culima i tako najcesce razmisljamo o onome sto opazamo.Da bi se koncentrisali na zeljeno radimo vizuelizaciju. Ona sluzi da nadrazis tvoja cula jer mozak ne razlikuje stvarnost od imaginacije.
    Kad vizuelizujes izazivas osecanja....ona privlace ne slika.Osecanja su energija koja se odasilje i vraca se u skladu sa tim.
Mozes i dalje da vizualizujes jer je tebi cilj da zadrzis taj osecaj ali moras da umanjis vaznost. Tacnije da ne bude bitno. jer ako ti je bitno i jako vazno nesvesno saljes signal nedostatka.
    Nastvi slobodno da vizulizujes. Kad i dobijes st]o zelis ti to posmatras jer ti pripada.
Samo odrzi osecaj i slika toga u glavi ne smeta vec pomaze.

Pridružio se: 01.09.2012. 00:17
PostPoslato: 26.01.2013. 20:17
Hvala Kreativa, odlicno si mi to objasnila i ja sam razumela i otklonila nedoumicu. :D

Povratak na Postavite pitanje