zelim da verujem

Pitajte sve što vam nije jasno oko primene tajne u praksi ili ostalih aspekata zakona privlačenja.

Pridružio se: 22.01.2013. 22:15
PostPoslato: 22.01.2013. 22:38
da ne duzim previse, ali nakon smrti mojih jako bliskih rodjaka (3 osobe na 2,5god) moj zivot se bukvalno promenio iz korena. od nekad aktivne, veoma drustvene osobe koja je bila uspesna u svim poljima svog zivota postala sam... pa, zatvorena, depresivna i samo onako usput, krajnje neuspesna u svim delovima zivota.
pri tom nisam osoba koja javno tuguje. prve dve smrti sam prebolela naizgled na nogama, ali sam nakon smrti poslednjeg rodjaka (u aprilu godinu dana) pala u strasnu depresiju. sva ta osecanja sam prepisivala cuvenom pms-u, ili promeni vremena, ili jednostavno-nije mi dan itd, itd.
krajem godine sam imala poremecaj vidnog polja- vid mi se tokom celog dana mutio, poput vrtoglavice. nakon obilaska svih mogucih doktora svih specijalizacija receno mi je da to nije fizicke prirode- vec psihicke. nakon par dana odmora od fakulteta i obaveza sve to me je proslo.
upoznata sam sa knjigom i filmom, ali kad god pocnem sa pozitivnim mislima nesto me povuce na dno. po prirodi sam ironicna i kada izgovorim neku afirmaciju jedan mali glasic mi samo sapne: da da, bas je tako.
na podrsku porodice i decka ne mogu da racunam jer je njihov moto 'cuti, trpi i proci ce'. primetila sam i da mi je samopouzdanje od pre npr.godinu i po dana potpuno nestalo. nalazim sebi svakakve zamerke, realne ili ne, i jos gore, od pre par dana sam pocela i da se samopovredjujem (cesanje, grebanje). znam, imam u planu posetu psihologu, ali stvarno nisam neki ljubitelj moderne medicine i zaista ne bih da pijem lekove koji ce da me umrtve a ne da mi rese problem.
ja zelim da se promenim, treba mi motivacija. ne zelim novce, ni kuce ni kola, zelim da budem srecna onim sto imam. zamolila bih vas da mi date neke smernice ili tekst koji bi mi pomogao, bilo sta. spremna sam.
ja se zaista izvinjavam na ovolikoj kolicini negativnosti, ali vi ste mi bukvalno poslednja sansa. nadam se da cu i ja biti srecna i zadovoljna kao i vi <3
Korisnikov avatar
Pridružio se: 27.01.2012. 22:51
PostPoslato: 23.01.2013. 00:22
Imam potrebu da ti se javim i da izrazim neizmerno zadovoljstvo sto si na ovom nasem sajtu. Vec to sto si ovde i sto si izbacila iz sebe ove reci recenice koje si napisala je nekome mali korak ali za tebe svakako veliki. Ja bih ti toplo preporucio da redom citas sve tekstove i sve postove na forumu, svuda se kriju odgovori na tvoje dileme a narocito odogovori za malog bradatog tipa koji ti ne daje da krenes iz te svoje sive zone. Svakako ti stojimo na raspolaganju za sva pitanja,odgovore i savete. Nisi ti neko ko je zasluzio da bude srecan, ti si osoba koja je vec srecna, samo se to negde u njoj zagubilo. Samo napred uz tebe smo !
" Ako danas uradiš ono što drugi ne bi uradili, stra ćeš živeti onako kako drugi ne mogu živeti... "
Korisnikov avatar
Pridružio se: 18.11.2012. 12:43
PostPoslato: 23.01.2013. 00:46
Draga Mish, tvoj tekst me je potresao i morala sam odmah da ti odgovorim. Prvo ovako: Dobro dosla! :romance-grouphug: Ovde ces naci veliku podrsku i pomoc :D Znam da ti je mnogo tesko zbog gubitka voljenih osoba, ali nemoj ih smatrati nestalim. Duse nikad ne umiru i veruj mi da te oni sada cuvaju i paze i sigurno ne vole da vide kako patis. Mislim da je jasno da treba da prestanes sa samopovredjivanjem. Samopovredjivanje je najveci oblik nemoci koji moze neko da iskaze sam prema sebi. Znam to jer sam i ja to pre nekoliko godina cinila a kasnije sam saznala da su i meni 2 bliske drugarice isto to radile. Dakle moras odlucno reci sebi: Sada je dosta! Moram da nastavim svoj zivot! Zivot je divan samo ako JA to ZELIM i VERUJEM. Ni ja ti ne bih savetovala psihologa pogotovo ne lekove (mada njih prepisuje psihijatar). Treba da ugasis taj ironicni glasic, on je otrovan. Najlaksi nacin za to napisala jedna nasa tajnasica, tacnije kreativa. Kopiracu ti njen tekst:

Uzme se papir i olovka i napise se zeljena afirmacija...onda napises kontra to jest tvoje stvarno ubedjenje.

"Ja volim ljude.."

"Aha..malo sutra!"

"Ja volim ljude"

"Ja ih mrzim!"

"Ja volim ljude"
"Ne volim ih jer ni oni mene ne vole"

"Ja volim ljude"

"Pa dobro mozda ih ne mrzim ali me nerviraju"

"Ja volim ljude"

Ima nekih koji su mi dragi koje volim"

"Ja volim ljude"

"U stvari mozda ih i volim ponekad"

Na ovaj nacin priblizis mogucnost da afirmacija bude prihvacena bez borbe.Takodje pravimo balans i onda mozemo ocekivati efekat.Proces sopstvene diskusije za i protiv dovesce do pomeranja granice koja deli pozitivno i negativno i smanjivanja otpora i prihvatanja afirmacije kao tacne

Sama si rekla da trenutno ne zelis ispunjenje nekih grandioznih zelja,vec da budes zadovoljna svojim zivotom kakav jeste. To ti je osnovno sto treba da imas da bi ovladala Tajnom- zahvalnost. Pogledaj oko sebe. Na cemu si sve zahvalna? Zbog cega? Sigurno ima mnogo mnoogo stvari na kojima mozes biti zahvalna. Kao prvo, sto si otkrila Tajnu, :D Pogledaj temu http://tajna.rs/forum/viewtopic.php?f=7&t=151 i videces da su ljudi zahvalni na sasvim malim stvarima. :)

S tim u vezi je i ovaj sjajan tekst http://tajna.rs/osetimo-lepotu-zivota-jer-zivot-cine-male-stvari/

I nemoj se ni zbog cega izvinjavati, svi smo ovde da bismo pomogli jedni drugima. Sigurna sam da ces biti srecna i zadovoljna kao i ostali! Zelim ti sve najlepse. :happy-sunshine: :romance-heartsfade:
Mir i Ljubav
Moja filozofija je ljubav.

Povratak na Postavite pitanje